Kantoren Rotterdamsche Bank hielden receptie TAXI AGENDA EXODUS 2 4 3 2 WALCHEREN 00STBURGS BURGEMEESTER OPENDE BUURTSPEELTUIN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN EXAMENS P. VAN KLEUNEN VEERTIG JAAR IN DIENST BIJ „BELASTINGEN" Fa. VAN DEN HEMEL A. KAIJSER TE ZAAMSLAG IN HET ZILVER e Bij 100-jarig bestaan In acht Zeeuwse gemeenten Vlissingen Terneuzen Goes Zierikzee Oostburg Gehuwde ex-predikant ontvangt priesterwijding Kerkelijke mutaties Hulst Yerseke Tholen DE VEY MESTDAGH Bevorderingen en examens „Middelburg 1963" tot en met zaterdag J. AUGUSTIJN 25 JAAR VERZEKERINGSINSPECTEUR Uitvoering „Wilhelmina" Val met bromfiets Jeugdaccordeonorkest gaf concert in Wachtebeke Buurtbewoners maakten de toestellen Officiële publikatie Uitleenpost C.P.B.Z. KLEUTER LIEP TEGEN VEEWAGENTJE Vrachtauto week uit voor meisjes: auto's beschadigd Bijeenkomst kleuterleidsters Benoeming Van commies le klas tot hoofdassistent Staartje wielerronde: twisttitel in Goes DINSDAG 2 JULI 1963 PROVINCIALE ZEE UW HE COURANT De Rotterdamsche Bank N.V. en de Na tionale Handelsbank N.V. hebben maan dagmiddag hun honderdjarig bestaan gevierd niet recepties in tal van ge meenten in Nederland. Ook de directies van de Zeeuwse kantoren recipieerden. In het gebouw van de Rotterdamsche Bank te Vlissingen gaf de directeur, de heer D. C. A. Lugt, met zijn onderdirec teur, de heer H. R. Krijn, een receptie. Vele relaties hadden voor bloemstukken gezorgd. Het gemeentebestuur van Vlis singen, de directie van „De Schelde" en tal van Vlissingse bedrijven boden ge lukwensen aan. Ter gelegenheid van het eeuwfeest werd in Terneuzen een schat van bloemen aangeboden aan directeur mr. K. J. Gla- ser. Het gemeentebestuur van Terneu zen was hier vertegenwoordigd door loco-burgemeester M. de Vos wethouder H- A. M. A. Meyer en gemeentesecreta ris A. J. van Pagé. Ook daar was het een druk komen en gaan van vertegen woordigers uit vrijwel alle lagen van de bevolking en in het bijzonder uit de kringen van industrie en scheepvaart in de kanaalzone. Het kantoor van de Rotterdamsche Bank N.V. in Goes bood een fleurig beeld. Tijdens de drukbezochte receptie, die in het bankkantoor werd gegeven, kwamen ook de directeuren van ver schillende andere bankinstellingen in de Ganzestad directeur H. G. Jung de hand drukken. Van de zijde van de gemeente besturen uit de omgeving gaven onder meer burgemeester mr. P. G. A. Huber van Goes en Kapelles burgemeester H. G. van Suijlekom acte de présence. In Zierikzee gaf directeur M. J. v. d. Stel een receptie in hotel .Mondragon". Daar gaven relaties, clientèle en ook ge meentelijke autoriteiten onder meer was Zierikzees burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester aanwezig van hun be langstelling blijk. Uiteraard zetten vele bloemstukken dit feestelijke feit luister bij. In restaurant Denisse in Oostburg reci- Van bevoegde zijde is vernomen, dat zoals reeds eerder in een soortgelijk ge val in Duitsland is geschied - paus Jo annes XXIII z.g. aan mgr. P. A. Nier man, bisschop van Groningen, toege staan heeft de heer drs. J. Loos, eerder predikant van de Nederlandse Hervorm de Kerk en gehuwd, tot het priester schap toe te laten. Te zijner tijd zal hem de priesterwijding worden toegediend. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Loenen op de Veluwe D. J. Spaiing te Hogersmilde. Beroepen te Rhenen (vac. J. Dijkstra) (toez.) A. Westra te Scharnegoutum. Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Vlijmen en Hedik- huizen dr. J. C. Fritzsche, emeritus pre dikant te Meppel, die bedankte voor een soortgelijke benoeming te Maarn. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen te Gouda J. Enter te Enschede. Beroepen te Musselkanaal A. Jonkman cand. te Amsterdam. GEREF. KERK Bedankt voor Oud-Vossemeer en aange nomen naar Schipluiden: kandidaat J. W. K. Kelder te Den Haag. Aangenomen naar Beverwijk (derde pred. plaats) Joh. Heule te Rotterdam- Zuid. BAPTISTEN GEMEENTEN. Bedankt voor Utrecht W. Harkema te Den Haag. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Dordrecht J. Karens kand. te Zoetermeer en A. W. Verhoef, kand. te Kapelle aan de IJsel. (Advertentie) VANDAAG Middelburg Electro: Aan de justitie ont komen, 7.30 uur, 18 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 918 uur. Stadhuis (hal): Expositie Middelburg '63: 10.3012 1.306 en 79 uur. Van Benthem en Jutting: expositie over Zeeland en Vlaan deren, 918 uur. Zeeuws Museum: expo sities van verzameling Bal en J. H. Koek koek, 1117 uur. Vlissingen Alhambra: De ondergang van de Valiant, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Het grote waagstuk, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Als de dauw komt. hangt er regen, 20 uur, 18 jaar. Veere De Schotse Huizen: expositie Dirk van Gelder, 1012 en 1417 uur. Bergen op Zoom Koxy: Zarak, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor'i Het rupoiste meisje van de wereld, 20 uur, a.ï. Sas van Gent 01ympiatheaJ;en Muziek kent geen grenzen, 20 uur, a.l. pieerden directeur Den Broeke en echt genote, die eveneens bijzonder veel ge lukwensen in ontvangst mochten ne men. Hier werd het gemeentebestuur vertegenwoordigd door burgemeester J. L. van Leeuwen. In Hulst was behalve directeur Loof en diens gezin ook aanwezig dr. G. P. Kor- tenhorst van de hoofddirectie in Rotter dam. Namens het gemeentebestuur van Hulst werden gelukwensen aan de ju bilerende directie overgebracht door lo co-burgemeester P. J. Brand en wet houder J. Martens. Voorts kwamen vele bankrelaties en directieleden feliciteren. Directeur mr. G. F. J. van Gent kon op de receptie van het kantoor te Yerseke in hotel „Nolet" onder meer burgemees ter A. C. Willemsen begroeten als ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur. Op de receptie in Tholen nam procura tiehoudster mej. J. A. Jansen de hon neurs waar, voordat mr. Van Gent aan wezig was. Naast verschillende zakenre laties toonden hier ook burgemeester W. J. van Doorn uit Poortvliet en de eerste burger van Tholen mr. A. J. van der Hoeven, hun belangstelling. In Middelburg recipieert de bankdirectie hedenmiddag, dinsdag, in hotel „De Burg" van 15.0017.00 uur. Advertentie in goedkope uitgave Haal uw exemplaar bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen Na met succes de daarvoor vereiste ten tamens te hebben gedaan zijn naar het derde studiejaar bevorderd aan het Zeeuws opleidingsinstituut voor heil gymnastiek, massage en physiotechniek: mej. N. Boone te Middelburg; W. v. d. Branden te St. JansteenH. d'Hondt te Hulst; J. I. Janse te Nieuw- en Sint- Joosland; mej. M. Scheele te Wissenker- ke; mej. S. Soeting te Middelburg; mej. J. Timmer te Cadzand; mej. C. Vos te Middelburg; R. Smet te Nieuw Namen; H. de Witte te Moerbeeke-Koewacht; mej. T. de Jong te Oost-Souburg. Voor het eindexamen heilgymnastiek en massage zijn geslaagd: mej. S. de Kam te Oostkapelle; mej. M. C. S. van Kleu nen te Goes; de heer A. Ph. Gilbert te Middelburg. Faillissement Het bedrijf van de transportondernemer C. B. Vermeire te Aardenburg is op 26 juni failliet verklaard. Curator is mr. H. A. R. de Mul te Oostburg. MIDDELBURG De tentoonstelling „Middelburg 1963" trekt zoveel bezoekers, dat men beslo ten heeft er tot en met zaterdag mee door te gaan. Zoals bekend is dit een tentoonstelling; waarop het gemeentebe stuur van Middelburg laat zien, wat Middelburg was, thans is en in de toe komst worden moet. Naar schatting hebben reeds ongeveer 6000 mensen deze tentoonstelling* in het stadhuis bezocht. De heer J. Augustijn uit Middelburg vierde maandag zijn 25-jarig jubileum als inspecteur voor brand- en transport verzekering in Zeeland van de Neder landse Lloyd. In een besloten bijeen komst 's morgens in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg werd de 61-ja- rige employé gehuldigd door directiele den en collega's in tegenwoordigheid van zijn vrouw, zoon en aanstaande schoondochter. Bij deze gelegenheid, kreeg de heer Augustijn van de hoofd directieleden, de heren mr. G. Beets en W. ter Meulen namens de directie een enveloppe met inhoud. De collega's schonken een filmcamera. Van de maat schappij voor Handel en Nijverheid mocht de heer Augustijn de gebruikelij ke legpenning in ontvangst nemen. Re laties kregen 's middags gelegenheid de jubilaris, die altijd in Middelburg heeft gewoond, te feliciteren. Zij boden hem een filmprojector aan. Er was veel be langstelling voor deze receptie, die even eens werd gehouden in de met bloemen en planten versierde bovenzaal van het Nederlands Koffiehuis. De uitvoering, die de gymnastiekvereni ging „Wilhelmina" uit Middelburg za terdag in het openluchttheater te Too- renvliedt wil geven, begint om 7 uur 's avonds. Bij slecht weer (vlaggetjes op de Lange Jan) wordt de uitvoering ver schoven naar 13 juli. O.- EN W.-SOUBURG Ledenvergadering N.C.V.B. Donderdagavond hield de N.C.V.B. te Souburg haar ledenvergadering onder leiding van de presidente, mevr. A. S. Polderman-Lijnse. Het was een gezellige huishoudelijke vergadering. Een der le den verzorgde een vragenwedstrijd. Ver der was er declamatie en proza. VLISSINGEN In de Van Woelderenlaan te Vlissingen kwam zondagmiddag mevrouw A. S. W. met haar bromfiets ten val, doordat zij plotseling moest remmen. Zij klaagde over pijn in een knie en werd in het zie kenhuis „Bethesda" opgenomen. Haar zoontje, dat achterop de bromfiets zat, liep enkele schaafwonden op. Het Vlissingse jeugdaccordeonorkest heeft zondag onder leiding van de heer W. Meulmeester een concert gegeven in Wachtebeke (B.). De jongeren oogstten er zoveel succes, dat zij nu al een uit nodiging ontvingen voor volgend jaar. De heer Meulmeester ontving van de dirigent van het plaatselijk muziekge zelschap een door deze vervaardigde mars en gavotte als waardering voor het concert, waarvoor een grote belang stelling bestond. De mars is getiteld ,,De vier vlaggen", omdat het accor deonorkest vier vlaggen bezit: de Vlis singse vlag, de clubvlag, de Zeeuwse vlag en de nationale driekleur. VERHEUGEND PARTICULIER INITIATIEF Tijdens een korte plechtigheid heeft burgemeester J. L. van Leeuwen van Oostburg zaterdagmiddag de eerste speeltuin in Oostburg geopend. Deze handeling werd verricht met het door knippen van een wit lint, waarmee de laatste hindernis voor het ingebruik- nemen van deze volledig op particulier initiatief tot stand gekomen speeltuin, gelegen op een terrein in de Gratama- straat naast de b.l.o.-school, werd weg genomen. Namens de buurtcommissie, bestaande uit de heren J. de Bruijne, P. Karreman en M. A. van der Voort, sprak eerstge noemde tot burgemeester Van Leeuwen en wethouder A. P. Modde, die beiden het gemeentebestuur vertegenwoordig den. De heer De Bruijne memoreerde in het kort de totstandkoming van deze speeltuin. Burgemeester J. L. van Leeuwen noem de het een prachtig initiatief van de buurtbewoners. Hij herinnerde er aan, dat nog niet zo heel lang geleden de heer S. Schijve de eerste voorbereidende bespreking met het gemeentebestuur had gevoerd en dat nu reeds de buurt - speeltuin in gebruik kon worden geno men. „Als de onderlinge verstandhou ding goed blijft", aldus Oostburgs bur gemeester, „en tevens blijkt dat een speeltuin werkelijk levensvatbaarheid bezit, dan zal het gemeentebestuur ze ker bereid gevonden worden medewer king te verlenen, bijvoorbeeld in het on derhoud". Wel zei hij er met klem de aandacht op te willen vestigen, doorlo pend toezicht uit te oefenen, zulks ter voorkoming van ongelukken bij het ge bruik van de opgestelde toestellen. Nadat de 6-jarige Jacqueline Dhae- nens op een versierd schaaltje de schaar had aangeboden, knipte bur gemeester Van Leeuwen onder ap plaus van de aanwezigen het lint door en nam de grote groep kleuters onmiddellijk de toestellen in gebruik. Naast een grote zandbak, staat er een draaimolen, 2 grote en 1 kleine schommel, twee wippen en een vol leybalnet voor balspelen, terwijl het in de bedoeling ligt nog een glijbaan te plaatsen. Alle toestellen zijn door de buurtbewo ners zelf gemaakt. Met inbegrip van het opruimen van het voordien braak liggende terrein en het inrichten van de speeltuin, heeft een 10-tal buurtbe- Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen op 29-6: Silverleaf van Londen. Switzerland van Bremen. Joan na van Terneuzen. Op 30-6: Yannis van Sun derland. Suorva van Gent. Op 1-7: Berolina van Dakar. Vlissingen vertrokken op 29-6: Silverleaf naar Mexico. Op 30-6: Yoanna naar Imming- ham. Democraat naar Ipswich. Suorva naar Narvik. Switzerland naar Lualanda. Yannis naar Le Havre. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 29- 6: Alpha van Londen. Pial van Rotterdam. Lien van Aberdeen. Adriana van Londen. Hathor van Djidjelli. Karimata van Ham burg. Op 30-6: Karachi van Duinkerken. Radja van Bremen. Repeto van Londen. Nu- sakan van Hamburg. Dina van zee naar Gent. Muiderkerk van Bremen. Nieuwe Waterweg van Par. Tubo van Swansea naar Gent. Kam- perdijk van New York. Westereems van Man- ty-Luoto. Socrates van Hamburg. Nushaba van Rotterdam. Beninkust van Duinkerken. Op 1-7: Congokust van Hamburg. Madison- Lloyd van Barcelona. Goote van Liverpool Van Brakel van Swansea naar Gent. Lloyd van Glasgow naar Gent. Gaasterdijk van Bremen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 29- 6: Naess-Commander naar Mena al Ahmadi. Tycha naar Londen van Gent. Loosdrecht naar Rotterdam. Nore naar Amsterdam Eag le naar Londen. Corono naar zee van Gent. Jell naar Londen van Gent. Engelina-Broere naar Ipswich. Spirit naar Ipswich. Vanguard naar Hull. Op 30-6: Oceaan naar Rotterdam. Silvretta naar Trelleborg. Megrez-N naar Rotterdam. Concepcion naar Vigo. Prinsen beek naar Turku. Zephyr naar Boston. Ko rendijk naar New York. Grotedijk naar Rot terdam. Op 1-7: geen. VLISSINGEN Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 3 juli gaat niet door. Uitstapje ARK A De leden van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de A.R.K.A. maakten zaterdag met hun dames een uitstapje naar het Belgische toeristen plaatsje Boschwijk, vlak bij Hasselt. Het gezelschap vermaakte zich bijzonder goed en alleen keerden 's avonds voldaan over de geslaagde dagtocht weer huis waarts. OOSTBURG Reis o.I.-school De leerlingen van de 3e en 4e klas van de openbare lagere school te Oostburg maakten vrijdag onder leiding van het onderwijzend personeel en enkele leden van de oudercommissie hun jaarlijks schoolreisje. De tocht ging dit jaar naar „De Efteling" te Kaatsheuvel, waar de kinderen zich bijzonder goed vermaak ten. In Oostburg heeft zich een voorlopig comité gevormd, dat zich ten doei stelt te komen tot de oprichting van een uit leenpost van de Centrale Plattelands Bibilotheek Zeeland. Dit comité, be staande uit de dames mevr. M. Bos- sand-van Prooijen, mevr. M. J. Brevet- Yntenia, mevr. E. Scheerens-de Koster en mevr. W. van Veen-van Loghem, zal in het beginstadium kunnen be schikken over ruim 700 boeken zo wel voor volwassenen als voor de jeugd welke elk half jaar worden verwisseld. In de C.P.B.Z., die in Goes is gevestigd en een verbetering van de lectuurvoor ziening op het platteland beoogt en er voorts naar streeft het goede boek bin nen ieders bereik te brengen, is behal ve verschillende lectuurorganisaties zo als Stichting Werkverband van Pro testantse Bibliotheken in Zeeland, de Openbare Leeszaal Goes en de Prot. Chr. Lectuurraad in Zeeland, ook het Zeeuwse organisatieleven in zo luim mogelijke zin vertegenwoordigd, o.m. de Z.L.M., de C.B.T.B., het N.V.V. en het C.N.V. Het Oostburgse comité kampt nog met de moeilijkheid om een geschikte zaal te vinden, waar de boeken kunnen wor den opgeborgen en waar ze door de le zers kunnen worden afgehaald. AXEL Het vierjarig zoontje van de familie Dieleman uit Axel is zondagmiddag plotseling de weg opgelopen en daarbij tegen een veewagentje terechtgekomen. Het kind werd aan het hoofd gewond en kon, nadat het door een dokter uit Zaamslag was behandeld naar huis te rugkeren. Het tweewielig veewagentje was gekoppeld achter een personenauto. De bestuurder, de landbouwer J. D. uit Zaamslag, had niets van het ongeval bemerkt. Levering alle merken. TELEFOON TERNEUZEN Bij het uitwijken voor twee fietsende meisjes, die uit tegenovergestelde rich ting naderden, heeft een vrachtauto maandagmorgen in Axel twee gepar keerde personenauto's licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeval ontstond omstreeks kwart voor negen in de Prins Hendrik straat. De vrachtauto, bestuurd door H.H.D. uit Here, kwam uit de richting Byloquestraat, en wilde drie geparkeer de auto's passeren. Uit tegenovergestel de richting naderden twee meisjes op de fiets. Bij het naar rechts uitwijken raak te de vrachtauto één der auto's met aan hangwagen, die niet geheel aan de uiter ste rechterzijde stond geparkeerd. Het voorspatbord werd beschadigd en de wa gen werd naar rechts gedrukt, waardoor een erachter staande auto werd geraakt. Hiervan kreeg het achterspatbord scha de. De wagens waren eigendom van respectievelijk C. J. v. d. B. en J. L. C., beiden uit Axel. ZAAMSLAG De heer A. Kajjser te Zaamslag is za terdagavond onderscheiden met de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver. Waarnemend burgemeester F. de Koeijer speldde hem de medaille op. De heer Kaijser kreeg deze onderscheiding in verband met zijn 50-jarig lidmaatschap van de muziek vereniging „De Volharding" te Zaam slag. Tijdens deze korte feestelijke ge beurtenis in de woning van het jubileren de Volharding-lid hield de waarnemend burgemeester een waarderend toespraak je. De plechtigheid werd ook bijgewoond door de harmonie zelf. Onder vrolijke marsmuziek trok het gezelschap naar de woning in de Rozemarijnstraat. De voor zitter van „De Volharding", de heer R. J. van de Veke, noemde het voor de gehele vereniging een grote dag. De heer Van de Veke betrok ook mevrouw Kaij ser in de hulde en herinnerde aan de vele winteravonden, toen haar woning gastvrij openstond voor de repetities van de toneelgroep van de muziekvereniging. Nadat spreker nog enkele gebeurtenis sen uit het verleden de revue had laten passeren overhandigde hij aan de jubi laris namens de leden van „De Volhar ding" als aandenken een standaard met inscriptie. Hij verbond aan zijn geschenk de wens, dat de jubilaris nog vele jaren zijn partij in „De Volharding" zal mee- blazen. „De Harmonie" besloot de plech tigheid met een klinkende serenade. woners in 10 dagen tijds het vele werk verricht om alles op tijd gereed te krij gen. Met de totstandkoming van deze eerste Oostburgse speeltuin op particuliere basis hebben de buurtbewoners van de Weststraat, Gratamastraat en een ge deelte van de Oude stad en Zuidzand- sestraat bewezen, dat ook op het gebied van het speeltuinwerk in onderlinge sa menwerking veel tot stand gebracht kan worden. VEILING KRABBENDIJKE AARDAPPELMARKT ROTTERDAM 1 juli. Aardbeien, industrie: Senga Sengana De belangstelling voor termijntransacties in I en II 1,44. Regina I en II 1,01. Red Gauntlet Sinds eind 1962 heeft Zeeland streek- groepen voor kleuterleidsters. Deze zijn in het leven geroepen door de N.O.V. (Nederlandse Onderwijzers Vereniging). Het initiatief voor West-Zeeland werd genomen door het afdelingsbestuur N. O.V. Vlissingen, dat ook op alle bijeen komsten afgevaardigden stuurde. Oost-Zeeland heeft nu eveneens een der gelijke werkgroep voor kleuterleidsters. De groep van West-Zeeland startte in maart 1963 met een bijeenkomst in de openbare kleuterschool „De Kleuter- droom" in Oost-Souburg. Op deze bij eenkomst werd een bestuur gevormd, namelijk: voorzitster mejuffrouw C. W. Liebers, secretaresse mejuffrouw M. L. Kopmels, penningmeesteresse mejuf frouw M. v. d. Hoek. Bovendien werd besproken hoe de groep zou gaan wer ken. Besloten werd steeds een andere kleuterschool als plaats van samen komst uit te kiezen. In discussies zouden de werkwijze, scho lenbouw, nieuw materiaal en technieken worden besproken. In mei 1963 werd de tweede bijeenkomst gehouden in de school de „Woelwaters" te Vlissingen en in de kleuterschool „De Wantewever" in Groede. Er werden onder leiding van mejuffrouw K. Koopman poppekastpoppen van cel- stof en schuimrubber gemaakt. Donderdag 27 juni was de derde bij eenkomst in de „Nutskleuterschool" te Vlissingen. Na een inleiding over het aanbieden van bloemen door de voor zitster en de gebruikelijke rondgang door de school, liet mevrouw P. M. W. Dagelinckx-Rinkels op een prettige en deskundige wijze zien, wat er met eenvoudige bloemen te bereiken is, bij voorbeeld op stof en cadeaupakjes, bij passende corsages en toefjes maken, het schikken van veld- en andere boeket ten, het opmaken van bloemstukjes en tafelversiering. De leidsters probeerden zelf een veldboeket samen te stellen, iets wat op een kleuterschool vaak in een eenvoudige vorm kan voorkomen. Deze druk bezochte en leerzame bijeen komst was een waardige afsluiting voor dit schoolseizoen- Op het programma staan reeds twee bijeenkomsten in Mid delburg en Breskens. Aan de katholieke universiteit te Nij megen is geslaagd voor het doctoraal examen in de theologie J. C. M. Jespers, secretaris van het bisdom Breda, die van 1956-1960 kapelaan te Vlissingen was. Aan de Ned. economische hogeschool te Rotterdam slaagde voor het kandidaats examen economische wetenschappen, de heer C. de Voogd, Vlissingen. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen scheikundig ingenieur, de heer J. I. Ris- seeuw te Schoondijke en voor het exa men wiskundig ingenieur de heer P. F. de Maat uit Vogelwaarde. Aan de 1ste C.O.A.K. te Middelburg slaagde voor administratief specialist de heer Cam. Schepens te Breskens. Voor het onlangs te Arnhem gehouden examen voor grenscommies bij 's rijks belastingen slaagden de volgende amb tenaren van de centrale douanepost Oostburg: J. Greshof, W. van Hoorn, B. A. Weggemans en F. Westveer. Voor het eindexamen van de christelij ke detailhandelsvakschool voor Zeeland te Middelburg slaagden Kitty Domini- cus te Goes en Peter Ribens te Hans- weert. Voor de P.B.N.A.-voorjaarsexamens 1963 slaagden: rekenaar-constructeur (motorentechniek): de heer F. H. Dir- ven te Middelburg; assistent bedrijfs- technicus: de heer C. J. van der Burght te Souburg; bedrijfstechnicus: de heer P. W. van Seters te Vlissingen; machine tekenaar of werktuigkundig tekenaar: de heer J. Leijdekker te Vlissingen; scheepstekenaar de heer D. Passenier te Domburg; werkplaatstechniek: de heer J. Klaassen te Terneuzen; werkmeester (bankwerkerij-draaierij): de heer R. P. A. Gelderland te Sluiskil; de heer N. Th. Tanihatu te Souburg. Bij het op 27, 28 en 29 juni afgenomen eindexamen aan de rijks hogere bur gerschool en middelbare school voor meisjes te Middelburg, afdeling mid delbare i jhool voor meisjes, slaagden de volgende dames: E. H. Ballintijn, M. H. Th. Caljouw, W. C. van Hemert, A. W. van Herwijnen, H. M. Hoencamp, Ch. Michielsen, J. C. Vermeulen, allen te Middelburg; M. J. Heeren te Vlissingen; J. C. Kers te Veere; C. E. M. Steur te Kamperland; M. A. van Visvliet te Sint-Laurens. Geen kandidaten werden afgewezen. I en II 1,23. Diverse rassen I en II 1,30. Aard beien per doos: Regina 1^26, II 1929. Ma- cheraus Hl 13—26. Talisman I 41—48. II 24— 42. Senga Sengana I 3841, II 2237. Red Gauntlet E 52, I 43—53, II 21—37. Vola E 50, II 28—31. Gorella II 44. Rode bessen: Jh. v. Tets I 3952, II 3341, III 25—27. VEILING BERGEN OP ZOOM juli. Sla 3*4—6y2. Bospeen 1548. Waspeen 1856. Komkommers 1124. Spinazie 8-13. Sperciebonen 1,702,18. Snijbonen 1,402,13. Bloemkool 12—72. Selderij 20—46. Tuinbonen 16—24. Peulen 1,40—2,51. Tomaten 40—1,12. Erwten 32—82. Andijvie 14—26. Rabarber 8— 13. Aardappelen 1332. Aardbeien 651,72. Rode bessen 801,64. Ker sen 502,05- Perzik 2236. Industrie: aardbeien Senga 1,43. Diversen 1,301,33, afwijkend 96. Frambozen 1,45. VEILING V.V.Z.B. GOES juli. Kruisbessen exp. 52. Frambozen in kratten I 144, II 141. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana I en II 144. Red Gauntlet I en II 122. Talisman I en II 130. Regina I en II 130. Mach. Frühernte I en II 122. Jucunda I en II 122. Diverse aardbeien III 56. Aardbeien met dop: Regina III 50. Talisman II 75105, III 5061. Senga Sengana II 54, III 51—76. Red Gauntlet I 60—106, III 54—67. Merton Princes II 106. Aardbeien per doos: Regina II 2227, IH 1924. Talisman I 28 37, II 22—32. Senga Sengana I 27—33, II 24— 28, III 19—22. Red Gauntlet I 29—41, II 22— 36. Cambridge Vigour I 34. Diversen p. doos: Earley Rivers I 42, II 32—39. Ill 26—28. Rode bessen I 4046. II 2638, III 20. Frambozen I 3032, II 19. Earley Rivers per kg II 152 170, III 7481. Pruimen per stuk I 1418. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 5774, All 4762, afwijkend 1845, stek 1216. Kropsla I 3,505, II 4. Komkommers AI 26, BI 25—26, CII 16; per bos: Kroten I 13—17. Wortelen I 35. Uien 1517; per kg: Peulen II 160. Doperwten I 6875. Postelein I 4448. Tuinbonen I 1924. Kassnijbonen 148150, afwijkend 96. Groene kool I 2023. Spits kool I 20. Rabarber 14—23. Vroege aardappe len, grote 2224, drielingen 1621, kriel 13 15. VEILING KAPELLE I juli. Aardbeien, industrie: Regina I 140 144, II 135—138. Sengana I 143—149, II 140— 144. Red Gauntlet I 141, II 129—133. Diverse rassen I 134, II 131, III 58. Frambozen in doos jes per kg: I 157161, II 145153, in tubs: 105. Aardbeien per doos: Regina I 3341, II 2224. Sengana I 3754, II 2229. Red Gauntlet I 48—62, II 22—47, extra 57—60. Ta lisman I 5157, II 2135. Vola I 5156, II 2233. Merton Princes II 2537. Goralla I 4849, II 2233. Marie Eva I 47, II 25. Cam bridge ex. 55, I 48, II 2029. Juspa I 41, II 22. Rode bessen per doos extra 5657, I 37; 50, II 2646. Frambozen per doos I 2733, II 23—25. Kersen per kg: Hollanders II 107. Vr. v. Spitshoven II 125. Earley Rivers II 172153. Meikersen II 128142, III 14. Vroege v. Wer den II 121, III 2636. Eerstelingen I 19, II 1521, drielingen 1517, kriel 1315. Groenten: Kropsla 7y2. Bloemkool 60. Bos- kroten 1718. Bosuien 1417. Rabarber 4. Andijvie 17. Tuinbonen 21. Spitskool 18. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 1 juli. Aardappelen, eerstelingen, grote 26 27, drielingen 2324, kriel 2526. Aanvoer aardappelen 12 ton. Grote Barima 2223, id. drielingen 20. Kersen 391,63. Bloemkool 4 st. 52—74, 6 st. 41—63, 8 st. 28—52, 10 st. 16— 39. Komkommers groen 75 op 3033, 60-70 2.2—27, 50-60 17—27, 40-50 17—18, 35-40 12—14 Dubbele prinsessenbonen 1,622,19. Kom kommers wit 3345. Snijbonen 1,151,78. Aardbeien I 40—45, II 24-^4, III 17—25. Rode bessen per doos 4652. Frambozen per doos 74. Tomaten A 1,08, idem B 1,181,19. Perzi ken 1737. Tuinbonen 1519. Postelein 52 66. Rabarber 510. Boskroten 1016. Bos peen 3462. Waspeen 4264. Spinazie 4961. Sla 3,505. Spitskool 1223. Doppers 6079. Andijvie 2137. De eerste frambozen werden aangevoerd door de heer J. L. Dop te Middelburg. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1441. Vette koeien en ossen 1441. Prijzen in cents per kg. le, 2e en 3e kw. Vette koeien 305-340 275-300 260-275 Vette koeien aanvoer even korter, handel kalm, Prijzen gedrukt, vooral bij afloop prima's boven notering. Tot commies ter secretarie in Midden- schouwen is benoemd met indiensttre ding van een nader te bepalen datum, de heer J. Landman, thans werkzaam als commies ter secretarie te Wemel- dinge. JUBILEUM IN GOES In een feestelijke versierde personeels- zaal van de inspectie van de belastin gen te Goes, is de heer P. van Kleunen te Goes, hoofdassistent A, chef dienst- geleider bij de belastingen, maandag morgen gefeliciteerd vanwege het feit, dat hij 40 jaar in dienst was van de „belastingen". De jubilaris, die was vergezeld van zijn echtgenote en zijn kinderen werd toegesproken door de hoofdinspecteur- titulair, de heer J. Kwekkeboom. Op 1 juli 1923 begon de heer Van Kleu nen zijn ambtelijke loopbaan ais com mies 2e klas bij de dienst der invoer rechten en accijnzen te Hulst. In 1926 volgde zijn benoeming tot dienstgelei- der te Brouwershaven, waarna hij op 1 februari 1937 ais dienstgeleider naar Yerseke kwa "er 1 november 1946 volgde zijn ing tot hoofdassis tent en weiu hij te werk gesteld op de aardappelen bleef ook gedurende de maand juli zeer matig. Klaarblijkelijk zijn de leve ringsmaanden oktober en november te wei nig attractief en wacht men algemeen op de notering voor april 1964 levering. Op het ogenblik is echter nog niet bekend wanneer de mogelijkheid tot het afsluiten van termijn- transacties voor april levering door de li- quidatiekas zal worden opengesteld. In juni werden totaal gedaan 78 contracten, waarvan in de consumptiesector 6 contracten Bintje 35 mm opw. tot prijzen tussen 13 en 12 en in Pootaardappelen 18 contracten Bintje ,.A" tot prijzen van f 22 tot 1 21, 2 contracten Eersteling ,,A" (22.5021,80) en 52 contracten Sirtema ,,A" 2319) alles per 100 kg november levering. Het aantal open staande contracten beloopt nu 104 w.v. 18 Bintje 35 mm opw. 23 Bintje ,,A", 2 Eer stelingen „A" en 61 Sirtema ,,A", alles no vember levering. VLASMARKT ROTTERDAM Waterrootvlas lage soorten van f 1.65 tot f 1.80, middensoorten van f 1.85 tot f 1,95, best vlas van f 2 tot f 2,15. Dauwrootvlas van f 1,50 tot f 1,85. Breekvlas: van f 1 tot f 1,60 afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken van f 0,75 tot f 1,10. De produktie van waterroot vlas bleef in de afgelopen week beneden het peil van de vo rige periode daar verschillende bedrijven ge sloten waren door de jaarlijkse vakantie. Het aanbod bestond voornamelijk uit lagere soor ten, het aanbod van betere kwaliteiten is ge ring. Voor alle soorten bestond goede vraag doch door te hoge vraagprijzen van enkele vlassers werd de produktie slechts gedeelte lijk verkocht. De noteringen blijven nage noeg onveranderd. De produktie van dauwrootvlas onderging geen wijziging; het aanbod werd voor het merendeel opgenomen tegen onveranderde prijzen. Breekvlas blijft schaars, het is voor de vlassers voordeliger het lage vlas tot vlaslint te bewerken. Door de geringe vlas- produktie vermindert het aanbod van ge zwingelde lokken, tegen iets lagere prijzen werd de produktie gedeeltelijk verkocht. Het nieuwe gewas staat in volle bloei, vele percelen zijn door regen en wind neerge slagen. De vooruitzichten voor de nieuwe oogst zijn over het algemeen middelmatig. GRAANBEURS ROTTERDAM Zomergest tot f 27,25, haver tot f 25.50, wei nig vraag. Groene erwten f 31—f 40, schok kers f 35f 48, franco Rotterdam. VISMIJN COLIJNSPLAAT 3189 kg exportgarnalen 2,002,68. 5 kg schar. 252 kg bot. 3 kg schol. 58 kg tong. 138 kg paling. 2 kg griet. 2 kg visiever. 21 kg onge sorteerde vis. VEILING TERNEUZEN Sla 3,50—5,60. Bloemkool All 51—82, Bil 40— 61, cn 29, afwijkend 2158. Grote komkom mers 1016. Witte komkommers 24. Peen II 5061. Kroten 1221. Uien 1822. Aard appelen: eerstelingen I 2530, drielingen 17— 23, kriel 19—22. Barima I 23. Andijvie II 7— 15. Prinsessenbonen n 167183. Tuinbonen II 2632. Kroten 17. Spitskool 710. Peulen 57164. Savooiekool 712. Kersen per kg 116149. Aardbeien per doos: Talisman I 30 42, II 19—34. Red Gauntlet I 3344, II 21—31, afwijkend 18—21. Regina I 29—34, II 17—29. Sengana I 30—37, IX 20—32. Paul Waulbaum I 34, II 21—29. Gorella I 3214, TI 21—31. Vo la I 39. II 2526. Rode bessen I 2346. II 23— 40, per kg 79. Frambozen I 41, II 3135. afdeling Reco, tegenwoordig de afde ling controle, op de inspectie der be lastingen te Goes in de controle voor inkomsten- en loonbelasting. Op 1 ok tober 1955 volgde zijn benoeming tot hoofdassistent chef-dienstgeleider. Per 1 mei 1962 werd de heer Van Kleu nen tevens belast met de functie van dienstgeleider van de post Goes. De heer Kwekkeboom roemde de jubi laris voor de wijze, waarop hij met de ambtenaren van de buitendienst weet om te gaan en bedankte hem namens de administratie van de belasting dienst voor de wijze, waarop hij gedu rende 40 jaar de staat diende. De heer Van Kleunen ontving een cadeau onder couvert. Voor mevrouw Van Kleunen waren er bloemen. De heer M. L. Markusse uit Krabben- dijke overhandigde namens het perso neel van de actieve dienst een geschenk. Namens de collega's van de inspectie, het ontvangkantoor en de post motor rijtuigenbelasting bood de commies-se cretaris der inspectie, de heer J. A. Lu- cieer eveneens een cadeau aan. De heer Van Kleunen sprak een dankwoord. Mejuffrouw W. Mijnsbergen uit Goes en de heer B. de Jonge uit 's-Heeren- hoek zijn zaterdag Zeelands twistpaar nummer één geworden. Dat gebeurde in schouwburg „Juliana" te Goes, waar de sigarettenfabriek North-State deze wedstrijd had georganiseerd in het ka der van de Ronde van Midden-Zeeland. Vierendertig paren verschenen op de dansvloer om elkaar de titel te betwis ten van „The Rocking Strangers" uit Bergen op Zoom. Ook „langs de muur" bestond grote belangstelling voor dit dansfestijn. Collecte De in de gemeente Baarland gehouden buscollecte voor de Nederlandse Vereni ging Sociale Zorg voor minder-validen A.V.O, heeft opgebracht 89,26. Nagekomen advertenties Heden overleed, na een langdurige ziekte, in het Academisch zie kenhuis te Leiden, mijn lieve vrouw, onze moe der, grootmoeder, doch ter, zuster en tante EVA MARLA VAANE, echtgenote van J. L. Orie, eerder weduwe van W. J. Net, in de ouderdom van 50 jaar. Breda: J. L. Orie Leiden: J. M. van der Veen-Net L. B. van der Veen Layotje Tilburg: M. J. Net Breda: W. J. Net D. J. J. M. Net- De Vos Karlsruhe (Dl.): J. P. Vaane C. Vaane- Van der Weele Evelijn. Middelburg: J. W. Net M. Jellema-Net P. Jellema Breda, 30 juni 1963. Catharinastraat 91 A De teraardebestelling zal plaatsvinden don derdag 4 juli 1963, om 11.30 uur op de Prot. begraafplaats „Zuilen" te Breda. Geen bezoek. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden onze lieve vrouw en moe der, behuwd- en groot moeder, JOHANNA ANTONLA STEUTEL echtgenote van M. Gelok in de ouderdom van ruim 59 jaar. Kapelle: M. Gelok. Ede: J. A. Gelok. J. G. Gelok- Schuurman. Ansje. Kees. Kapelle: A. W. Gelok en verloofde. Kapelle, 30 juni 1963. Van der Biltlaan 9. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 3 juli a.s. om één uur op de al gemene begraafplaats te Kapelle. Heden overleed, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MARTINUS REIJNHOUDT, echtgenoot van Maatje Adriaansen, eerder weduwn. van Anna A. Bastiaanse, op de leeftijd van bij na 83 jaar. Vlissingen: M. Reijnhoudt- Adriaansen Kloetinge: M. Reijnhoudt Jr. N. Reijnhoudt- van der Hage Domburg: A. A. F. van Dullemen- Reijnhoudt P. H. van Dullemen C. M. M. de Kam- Reijnhoudt M. P. de Kam Den Helder: A. W. Reijnhoudt J. C. Reijnhoudt- Verstraten Westkapelle: J. Reijnhoudt T. Reijnhoudt- Minderhoud Klein- en achter kleinkinderen. Vlissingen, 30 juni '63. Vondellaan 67. De begrafenis zal plaatshebben te Dom burg op donderdag 4 juli a.s. Vertrek vanaf Zuidstraat 3 's middags om 12 uur. God nam tot Zich ons trouw lid, mevrouw E. GEERTSE-MAAS Zij zingt nu een nieuw lied..... (Openb. 5 9). Trooste God haar man en kinderen. Ger. Vrouwenver. „De Lampen Brandende". M. A. Elshout- v. d. Ros, Pres. Joz. Jacobse- Louws, Secr. 30 juni 1963.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5