Kantoren Rotterdamsche Bank hielden receptie AGENDA EXODUS ƒ6,90 NOORD-ZEELAND SPORT MARKTBERICHTEN P. VAN KLEUNEN VEERTIG JAAR IN DIENST BIJ „BELASTINGEN" EXAMENS Bij 100-jarig bestaan In acht Zeeuwse gemeenten Vlissingen Terneuzen Goes Zierikzee Oostburg Gehuwde ex-predikant ontvangt priesterwijding Kerkelijke mutaties Hulst Yerseke Tholen DE VEY MESTDAGH Bevorderingen en examens Faillissement Voetbal-seriewedstrijden voor A.- en B.-junioren te Nieuwerkerk UITSLAGEN IN DE S.D.K.B.-COMPETITIE Benoeming Concert en mars VISWEDSTRIJD BIJ BROUWERSHAVEN Kerkdienst Meisje onder vrachtauto Burgerlijke stand ZUID-BEVELAND Turnvereniging in Wemeldinge: 75 jaar Interkerkelijke tentcampagne Restauratiefonds actie 17.000 Opening expositie „Raad en Daad" Mutaties bij Ger. Kerk Bijeenkomst kleuterleidsters Staartje wielerronde: twisttitel in Goes BOTSING OP DE MOLENDIJK Van commies le klas tot hoofdassistent Feestprogramma ,,in het water" N.C.V.B. vergaderde DINSDAG 2 JULI 1963 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 De Rotterdamsche Bank N.V. en de Na tionale Handelsbank N.V. hebben maan dagmiddag hun honderdjarig bestaan gevierd met recepties in tal van ge meenten in Nederland. Ook de directies van de Zeeuwse kantoren recipieerden. In het gebouw van de Rotterdamsche Bank te Vlissingen gaf de directeur, de heer D. C. A. Lugt, met zijn onderdirec teur, de heer H. R. Krijn, een receptie. Vele relaties hadden voor bloemstukken gezorgd. Het gemeentebestuur van Vlis singen, de directie van „De Schelde" en tal van Vlissingse bedrijven boden ge lukwensen aan. Ter gelegenheid van het eeuwfeest werd in Terneuzen een schat van bloemen aangeboden aan directeur mr. K. J Gla- ser. Het gemeentebestuur van Terneu zen was hier vertegenwoordigd door loco-burgemeester M. de Vos wethouder H. A. M. A. Meyer en gemeentesecreta ris A. J. van Pagé. Ook daar was het een druk komen en gaan van vertegen woordigers uit vrijwel alle lagen van de bevolking en in het bijzonder uit de kringen van industrie en scheepvaart in de kanaalzone. Het kantoor van de Rotterdamsche Bank N.V. in Goes bood een fleurig beeld. Tijdens de drukbezochte receptie, die in het bankkantoor werd gegeven, kwamen ook de directeuren van ver schillende andere bankinstellingen in de Ganzestad directeur H. G. Jung de hand drukken. Van de zijde van de gemeente besturen uit de omgeving gaven onder meer burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes en Kapelles burgemeester H. G. van Suijlekom acte de présence. In Zierikzee gaf directeur M. J. v. d. Stel een receptie in hotel .Mondragon". Daar gaven relaties, clientèle en ook ge meentelijke autoriteiten onder meer was Zierikzees burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester aanwezig van hun be langstelling blijk. Uiteraard zetten vele bloemstukken dit feestelijke feit luister bij. In restaurant Denisse in Oostburg reci- Van bevoegde zijde is vernomen, dat zoals reeds eerder in een soortgelijk ge val in Duitsland is geschied paus Jo annes XXIII z.g. aan mgr. P. A. Nier man, bisschop van Groningen, toege staan heeft de heer drs. J. Loos, eerder predikant van de Nederlandse Hervorm de Kerk en gehuwd, tot het priester schap toe te laten. Te zijner tijd zal hem de priesterwijding worden toegediend. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Loenen op de Veluwe D. J. Spaling te Hogersmilde. Beroepen te Rhenen (vac. J. Dijkstra) (toez.) A. Westra te Scharnegoutum. Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Vlijmen en Hedik- huizen dr. J. C. Fritzsche, emeritus pre dikant te Meppel, die bedankte voor een soortgelijke benoeming te Maarn. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen te Gouda J. Enter te Enschede. Beroepen te Musselkanaal A. Jonkman cand. te Amsterdam. GEREF. KERK Bedankt voor Oud-Vossemeer en aange nomen naar Schipluiden: kandidaat J. W. K. Kelder te Den Haag Aangenomen naar Beverwijk (derde pred. plaats) Joh. Heule te Rotterdam- Zuid. BAPTISTEN GEMEENTEN. Bedankt voor Utrecht W. Harkema te Den Haag. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Dordrecht J. Karens kand. te Zoetermeer en A. W. Verhoef, kand. te Kapelle aan de IJsel. Advertentie VANDAAG Middelburg Electro: Aan de Justitie ont komen, 7.30 uur, 18 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 918 uur. Stadhuis (hal)- Expositie Middelburg '63: 10.3012 1.306 en 79 uur. Van Benthem en Jutting. expositie over Zeeland en Vlaan deren, 918 uur. Zeeuws Museum, expo sities van verzameling Bal en J. H. Koek koek, 1117 uur. Vlissingen Alhambra: De ondergang van de Valiant, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Het grote waagstuk, 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Als de dauw komt. hangt er regen, 20 uur, 18 jaar. Veere De Schotse Huizen: expositie Dirk van Gelder. 10—12 en 14—17 uur. Bergen op Zoom Roxy: Zarak, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Het mooiste meisje van de wereld, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiatheater: Muziek kent geen grenzen, 20 uur, a.l. pieerden directeur Den Broeke en echt genote, die eveneens bijzonder veel ge lukwensen in ontvangst mochten ne men. Hier werd het gemeentebestuur vertegenwoordigd door burgemeester J. L. van Leeuwen. In Hulst was behalve directeur Loof en diens gezin ook aanwezig dr. G. P. Kor- tenhorst van de hoofddirectie in Rotter dam. Namens het gemeentebestuur van Hulst werden gelukwensen aan de ju bilerende directie overgebracht door lo co-burgemeester P. J. Brand en wet houder J. Martens. Voorts kwamen vele bankrelaties en directieleden feliciteren. Directeur mr. G. F. J. van Gent kon op de receptie van het kantoor te Yerseke in hotel „Nolet" onder meer burgemees ter A. C. Willemsen begroeten als ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur. Op de receptie in Tholen nam procura tiehoudster mej. J. A. Jansen de hon neurs waar, voordat mr. Van Gent aan wezig was. Naast verschillende zakenre laties toonden hier ook burgemeester W. J. van Doorn uit Poortvliet en de eerste burger van Tholen mr. A. J. van der Hoeven, hun belangstelling. In Middelburg recipieert de bankdirectie hedenmiddag, dinsdag, in hotel „De Burg" van 15.0017.00 uur. Advertentie in goedkope uitgave Haal uw exemplaar bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen Na met succes de daarvoor vereiste ten tamens te hebben gedaan zijn naar het derde studiejaar bevorderd aan het Zeeuws opleidingsinstituut voor heil gymnastiek, massage en physiotechniek: mej. N. Boone te Middelburg; W. v. d. Branden te St. Jansteen; H. d'Hondt te Hulst; J. I. Janse te Nieuw- en Sint- Joosland; mej. M. Scheele te Wissenker- ke; mej. S. Soeting te Middelburg; mej. J. Timmer te Cadzand; mej. C. Vos te Middelburg; R. Smet te Nieuw Namen; H. de Witte te Moerbeeke-Koewacht; mej. T. de Jong te Oost-Souburg. Voor het eindexamen heilgymnastiek en massage zijn geslaagd: mej. S. de Kam te Oostkapelle; mej. M. C. S. van Kleu nen te Goes; de heer A. Ph. Gilbert te Middelburg. Het bedrijf van de transportondernemer C. B. Vermeire te Aardenburg is op 26 juni failliet verklaard. Curator is mr. H. A. R. de Mul te Oostburg. DKBSDKB 5—5 Ondanks de handicap dat Burgh haar leden een spelverbod had opgelegd en de WIK-spelers niet beschikbaar waren, kwam het SDKB-team in Dordrecht tegen het vertegenwoordigend twaalftal van de Dordse korfbalbond uitstekend voor de dag. De Zeeuwen wisten door een groot enthousiasme aan de dag te leggen een volkomen verdiende punten verdeling te behalen. Er werd direct door beide teams in een vlot tempo gestart, waarbij de aanvallers de ver dedigershanden vol werk gaven. De SDKB-aanval had hierbij enige malen met pech te kampen, toen een aantal goede schoten van de korf weer terug het veld in sprong. In de 15e minuut wist de gevaarlijke Dordtse aanval door de blauw-witte ver dediging te breken en de score te ope nen: 10, welke voorsprong nog geen minuut later werd opgevolgd: 20. In de volgende opstelling bleken de Zeeuwen al spoedig door deze stand geenszins ontmoedigd te zijn. Het gehele team zette zich volledig in de kansen weer te doen keren en met snel open spel werd steeds weer getracht de Dordtse verdediging uit elkaar te rukken. Volle dig in overeenstemming met het spel- beeld slaagde Frans Heijenboer SKNWK er met een fraai afstandschot in de laatste minuut van de eerste helft de achterstand terug te brengen tot 2—1. In de tweede helft startten de SDKB-ers direct met een fel offensief. Na enige vergeefse pogingen bacht Jan van der Beijl (ZFC) na tien minuten met een doorloopbal de balans in evenwicht: 2—2. Na de vakverwisseling bleven de blauw- witten doorgaan met druk uitoefenen op de Dordtse veste. In de 14e minuut wist Leendert Stoutjesdijk SKNWK zich vrij te spelen aan de achterlijn, waarna hij met een fraai schot het leder in de korf liet verdwijnen: 23. VOORSPRONG Gesteund door deze voorsprong deden de Schouwenaren verwoede pogingen om deze stand nog op te voeren. De Dortenaren bleven hierbij even wel niet bij de pakken neerzitten en Heijboer c.'s. moesten in de verdedi ging al hun capaciteiten tonen om hen het scoren te beletten. In de 35e minuut werd Ingrid Fierens, SKNWK, uitstekend vrijgespeeld en met een doorloopbal werd de score op 24 gebracht. De gevaarlijke DKB aanval kwam hierna weer aan bod. De volgende minuut werd het uit een strafworp 34. In de veertigste minuut konden de rood- hemden weer succes boeken, waarna beide partijen weer naast elkaar ston den: 4—4. Nog gaf het SDKB-team het niet op en in de 42e minuut leek de overwinning toch naar Zeeland te zullen toegaan, toen Heijboer uit een doorloopbal het leder in de korf liet verdwijnen. Een klein verdedigingsfoutje in de laatste minuut werd de SDKB-ers evenwel noodlottig, toen een der Dordtse dames hiervan wist te profiteren. Tegelijkertijd werd ook een wedstrijd gespeeld tussen de adspiranten teams van de DKB en de SDKB, waarbij de Dordrechtenaren met een vak van DE TOS, Regenboog en KWIK wel bijzonder sterk voor de dag kwamen. Dit kwam ook in de uitslag wel tot uiting. Deze werd namelijk: 80. De ruststand was 4—0. Te Nieuwerkerk organiseerde zater dag S.K.N.W.K. voetbalseriewedstrij- den voor A. en B.-junioren. Dit toernooi dat met Hemelvaartsdag moest wor den uitgesteld, had ook deze keer het weer niet bepaald mee, daar een aan tal wedstrijden in de stromende regen moest worden gespeeld. Ondanks deze handicap werd er toch enthousiast ge voetbald. Bij de A-junloren wist de organiserende vereniging ongeslagen op de eerste plaats beslag te leggen. Bij de B-juni- oren ging de eerste prijs naar Duive- land uit Oosterland, dat alleen tegen S.K.N.W.K. een puntje verspeelde. In de kantine van het kleedlokaal reikte de heer J. van der Wel aan het slot de prijzen uit met een toepasselijk woord. De uitslagen waren: BurgBruse Boys 11; S.K.N.W.K.Zierikzee 10; WolphaartsdijkBurg 23; Bruse Boys—S.K.N.W.K. 01; Zierikzee Wolphaartsdijk 12; BurghS.K.N.W. K. 1—1; WolphaartsdijkBruse Boys 11; ZierikzeeBurgh 30; S.K.N.W. K.Wolphaartsdijk 30; Bruse Boys- TlipiHUypp fi 4 Eindstand in groep A: S.K.N.W.K., 7 punten; Burg 4; Zierikzee 4; Bruse Boys 3; Wolphaartsdijk 2 punten. De uitslagen bij de Bs waren: Duiveland S.K.N.W.K. 11; MevoDreischor 1 1; WolphaartsdijkDuiveland 16 S.K.N.W.K.Mevo 30; Dreischor— Wolphaartsdijk 30; DuivelandMevo 4—0; S.K.N.W.K.—Wolphaartsdijk 0— 0; DreischorDuiveland 1—5; Mevo Wolphaartsdijk 22; S.K.N.W.K. Dreischor 11. Eindstand i* de B-klasse: Duiveland 7 punten; S.K.N.W.K. 5; Dreischor 4 Mevo 2; Wolphaartsdijk 2 punten. De uitslagen van de voor de competitie van de S.D.K.B. gespeelde wedstrijden in de afgelopen week waren in de eer- stc klas Zeemeeuwen— S.K.N.W.K. 3—0; W.I.K. Unitas 6—3; W.I.K.—S.K.N.W.K. 2 —6. 3e klas: S.K.N.W.K. II—Z.S.C. 7—1; W. I.K. IIIBrouwershaven II 24; Z.S. C. II—D.E.S. 4—4. 4e klas: VelocitasZeemeeuwen II 4 3; Renesse—D.E.S. II 10—0; D.E.S. H Velocitas 5-4; Zeemeeuwen H— Noad II 52; Unitas IIRenesse 48. Tot commies ter secretarie in Midden- schouwèn is benoemd met indiensttre ding van een nader te bepalen datum, de heer J. Landman, thans werkzaam als commies ter secretarie te Wemel- dinge. Ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard hebben verschillende muziekverenigingen zaterdagavond een concert verzorgd. „Apollo" uit Brou wershaven gaf een populair concert in Bruinisse en de muziekvereniging van Nieuwerkerk maakte een mars door dit dorp. ZIERIKZEE Openluchtuitvoering ,,Rust Roest" De vereniging voor lichamelijke ontwik keling „Rust Roest" te Zierikzee zal op zaterdagavond 6 juli a.s. een openlucht uitvoering geven. Het programma dat om half acht op het Havenplein begint, bestaat uit zeventien verschillende oefe ningen. Kleuters, meisjes in vier ver schillende leeftijdsgroepen en dames en heren zullen onder meer laten zien: grondgymnastiek, springkast, hoog- en laagrek, lange mat, brug, evenwichts- balk, ringen, paardspringen en ritmisch dansen. Het programma wordt besloten met een optreden van de koninklijke harmonie „Kunst en Eer". BROUWERSHAVEN Zaterdagmiddag werd op initiatief van de plaatselijke V.V.V. van Brouwersha ven een viswedstrijd gehouden op de grote zandplaat in „Dwars in den Weg." Met het motorjacht van de heer J. de Vlieger en de sleepboot van de firma Dikkerboom en Sybrandy waren de vissers naar deze grote plaat, welke door zijn lengte een unieke plaats is voor de sportvisserij, gebracht. De ware sportvisser kan hier zijn hart ophalen en het ligt dan ook in de be doeling van het V.V.V.-bestuur om in juli en augustus meer hengelwedstrij- den te organiseren. De uitslag van de ze wedstrijd luidt als volgt: le prijs J. Klomp te Zonnemaire; 2e prijs J. de Kater te Oegstgeest; 3e prijs C. J. van Schelven te Ouwerkerk; 4e prijs C. Blume te Düsseldorf, 5e prijs J. Koopman te Brouwershaven en 6e prijs D. de Jonge te Brouwershaven. De andere vissers ontvingen als troost prijs een fraaie ballpoint. OOSTERLAND Voor de Oud Gereformeerde Kerk te Oosterland zal vanavond, dinsdag, om half acht voorgaan de heer J. van Prooi en, voorganger van de Oud Gereformeer de Kerk te Grafhorst. Op de Molenweg te Oosterland had de zer dagen een verkeersongeluk plaats, waarbij het vierjarig dochtertje van de familie De D. vrij ernstig werd gewond. Het kind, dat op het trottoir tegenover de ouderlijke woning aan het spelen was, stak plotseling de rijweg over op het moment dat een vrachtauto, bestuurd door M. v. d. H. ie Oosterland, naderde. Het meisje werd tegen het wegdek ge slingerd en bleef bewusteloos liggen Dokter Van der Sluis, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zierik zee noodzakelijk. Het meisje liep een hersenschudding en vermoedelijk een schedelbasisfractuur op. SCHERPENISSE Rijkspostspaarbank Over de maand juni is op het hulpkan toor Scherpenisse bij de rijkspostspaar bank ingelegd met 44 handelingen 6303.64 en uitbetaald met 14 handelin gen 5478.00. ZIERIKZEE Bevallen: E. L. Slootmaker-van Donge d., M. Fierens-van der Weele d., L. P. van der Wekken-Flikweert z., H. van den Berge-v. d. Linde z., A. J. Buijs-Greijs z., J. C. Bolier- van de Graaf d., R. Duvekot-Burkha'ter d. Overleden: J. den Boer 77 j. e.v. A. P. Klink, W. Huson 85 j. wedn. v. S. A. van Beveren. De gymnastiekvereniging W.I.K. uit Wemeldinge gaat op grootse wijze haar 75-jarig bestaan vieren. Zij zal dat doen op zaterdag 13 juli. Er zullen gymnas- tiekdemonstraties worden gegeven door de verenigingen W.I.K. uit Rilland, Sparta uit Krabbendijke, Sportlust uit Hansweert, Olympia uit Kapelle en V.Z. O.S. uit Yerseke, alsmede door de ju bilerende vereniging, 's Avonds zal dan een demonstratie worden gegeven door het dames- en herenkeurkorps van de Zebra. De avond wordt besloten met een taptoe, waaraan medewerking zal worden verleend door St. Caecilia uit Vlissingen, Vooruit uit Waarde en O.K. K. uit Wemeldinge. De Wemeldin- genaren worden verzocht de vlag deze dag uit te steken ter ere van de gym nastiekvereniging. GOES In Goes werd zaterdagavond de inter kerkelijke tentcampagne „Feest onder het linnen dak" officieel geopend. Deze campagne wordt op uitnodiging van Youth for Christ georganiseerd door de Europese Evangelische Zending en duurt van 29 juni tot en met 14 juli a.s. De tent is geplaatst op het terrein achter het oude gedeelte van de Heernisseweg, hoek Reigerstraat. Mr. F. G. A. Huber, burgemeester van Goes, verrichtte de opening met een kor te toespraak. Vooraf had onder leiding van de evangelist van de E.E.Z., de heer W. Kos, massazang plaats. De heer A. Raaymaker, voorzitter van de Yuoth for Christ in Nederland, richtte zich in zijn welkomstwoord speciaal tot burgemees ter Huber. Voorts ging hij in op het on derwerp van de predikatie van deze avond. Ds. J. Servaas uit Gent (België) behandelde in zijn prediking het onder werp „Bevat het woord Gods een bood schap voor ons". De avond werd verder gevuld met zang en muziek op het elek tronisch orgel. Tijdens deze tentcampagne zal iedere avond om 8 uur een dienst worden ge houden, en iedere dinsdag, donderdag en zaterdag van half vijf tot half zes is er een kindtersamenkomst. Medewerking zal voorts worden verleend door een tien tal predikanten uit Goes en omgeving, het Leger des Heils, muziek, diverse ko ren en zang. KAPELLE De eerste actie voor het restauratie fonds van de Nederlandse hervormde kerk te Kapelle, die bestond uit een huis-aan-huis inzameling, heeft aan gif ten en toezeggingen een resultaat opge leverd van ruim 17.000. Zoals bekend wil men in twee jaar tijds 40.000 bij eenbrengen, welke bedrag de kerkelijke gemeente zelf zal moeten financieren in de restauratie van het kerkgebouw waarmede enkele weken geleden een be gin is gemaakt. Aangezien er nog meer dere activiteiten op het spel staan, is be sloten de stand van binnengekomen gel den wekelijks te verantwoorden. Men heeft hiervoor in het portaal van de kerk een bord aangebracht, waarop het resultaat afgelezen kan worden. ELLEWOUTSD1JK Kerkconcert Ruim veertig toehoorders hebben zater dagavond in de hervormde kerk van El- lewoutsdijk genoten van een kerkcon cert, gegeven door de organist Daan Manneke met medewerking van het Zuid-Bevelands Dubbelkwartet onder leiding van Daan Manneke en de harpis te Nicolette de Voogd. Op het program ma stonden onder meer werken van Pa- lestrina, G. F. Handel en A. Bruckner. BRUINISSE Op verschillende plaatsen in de provincie Zeeland wordt momenteel de reizende tentoonstelling van de rijkspolitie, ge naamd „Raad en Daad", ingericht. De rijkspolitie bedoelt met deze exposi tie een inzicht te geven in haar veelzijdi ge taak, het publiek op verschillend ge bied voor te lichten en daardoor mede te werken tot een beter begrip van haar werk. Op 9, 10 en 11 juli 1963 zal de ten toonstelling voor het publiek worden opengesteld in het Nederlands hervorm de verenigingsgebouw in Bruinisse. De officiële opening zal geschieden op dinsdag 9 juli 1963 te 11.00 uur door burgemeester C. H. van de Linde. Vergadering N.C.V.B. Dezer dagen kwam de N.C.V.B. afdeling Bruinisse in vergadering bijeen onder leiding van mevrouw M. Potte-Willem- stein. In september zal de afdeling een uitstapje maken naar Rotterdam. Ook zal de afdeling in oktober een vergade ring houden met de afdeling Zierikzee. De heer Beets uit 's-Gravenhage sprak over verschillende huishoudelijke artike len. Hij vertoonde daarbij dia's. De vol gende vergadering zal op 19 september gehouden worden. Aan de Gereformeerde Kerk te Bruinis se is de heer M. Kemper als ouderling gekozen in plaats van de heer J. A. van 't Leven, die niet herkiesbaar was. Voorts koos men de heer E. Bodbijl tot diaken in plaats van de heer S. Beek man, die ook niet herkiesbaar was. Sinds eind 1962 heeft Zeeland streek- groepen voor kleuterleidsters. Deze zijn in het leven geroepen door de N.O.V. (Nederlandse Onderwijzers Vereniging). Het initiatief voor West-Zeeland werd genomen door het afdelingsbestuur N. O.V. Vlissingen, dat ook op alle bijeen komsten afgevaardigden stuurde. Oost-Zeeland heeft nu eveneens een der gelijke werkgroep voor kleuterleidsters. De groep van West-Zeeland startte in maart 1963 met een bijeenkomst in de openbare kleuterschool „De Kleuter- droom" in Oost-Souburg. Op deze bij eenkomst werd een bestuur gevormd, namelijk: voorzitster mejuffrouw C- W. Liebers, secretaresse mejuffrouw M. L. Kopmels, penningmeesteresse mejuf frouw M. v. d. Hoek. Bovendien werd besproken hoe de groep zou gaan wer ken. Besloten werd steeds een andere kleuterschool als plaats van samen komst uit te kiezen. In discussies zouden de werkwijze, scho lenbouw, nieuw materiaal en technieken worden besproken. In mei 1963 werd de tweede bijeenkomst gehouden in de school de „Woelwaters" te Vlissingen en in de kleuterschool „De Wantewever" in Groede. Er werden onder leiding van mejuffrouw K. Koopman poppekastpoppen van cel- stof en schuimrubber gemaakt. Donderdag 27 juni was de derde bij eenkomst in de „Nutskleuterschool" te Vlissingen. Na een inleiding over het aanbieden van bloemen door de voor zitster en de gebruikelijke rondgang door de school, liet mevrouw P. M. W. Dagelinckx-Rinkels op een prettige en deskundige wijze zien, wat er met eenvoudige bloemen te bereiken is, bij voorbeeld op stof en cadeaupakjes, bij passende corsages en toefjes maken, het schikken van veld- en andere boeket ten, het opmaken van bloemstukjes en tafelversiering. De leidsters probeerden zelf een veldboeket samen te stellen, iets wat op een kleuterschool vaak in een eenvoudige vorm kan voorkomen. Deze druk bezochte en leerzame bijeen komst was een waardige afsluiting voor dit schoolseizoen. Op het programma staan reeds twee bijeenkomsten in Mid delburg en Breskens. Aan de katholieke universiteit te Nij megen is geslaagd voor het doctoraal examen in de theologie J. C. M. Jespers, secretaris van het bisdom Breda, die van 1956-1960 kapelaan te Vlissingen was. Aan de Ned. economische hogeschool te Rotterdam slaagde voor het kandidaats examen economische wetenschappen, de heer C. de Voogd, Vlissingen. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen scheikundig ingenieur, de heer J. I. Ris- seeuw te Schoondijke en voor het exa men wiskundig ingenieur de heer P. F. de Maat uit Vogelwaarde. Aan de 1ste C.O.A.K. te Middelburg slaagde voor administratief specialist de heer Cam. Schepens te Breskens. Voor het onlangs te Arnhem gehouden examen voor grenscommies bij 's rijks belastingen slaagden de volgende amb tenaren van de centrale douanepost Oostburg: J. Greshof, W. van Hoorn, B. A. Weggemans en F. Westveer. Voor het eindexamen van de christelij ke detailhandelsvakschool voor Zeeland te Middelburg slaagden Kitty Domini- cus te Goes en Peter Ribens te Hans- weert. Voor de P.B.N.A.-voorjaarsexamens 1963 slaagden: tekenaar-constructeur (motorentechniek): de heer F. H. Dir- ven te Middelburg; assistent bedrijfs technicus: de heer C. J. van der Burght te Souburg; bedrijfstechnicus: de heer P. W. van Seters te Vlissingen; machine tekenaar of werktuigkundig tekenaar: de heer J. Leijdekker te Vlissingen; scheepstekenaar de heer D. Passenier te Domburg; werkplaatstechniek: de heer J. Klaassen te Terneuzen; werkmeester bank werk erij-draaierijde heer R. P. A. Gelderland te Sluiskil; de heer N. Th. Tanihatu te Souburg. Bij het op 27, 28 en 29 juni afgenomen eindexamen aan de rijks hogere bur gerschool en middelbare school voor meisjes te Middelburg, afdeling mid delbare school voor meisjes, slaagden de volgende dames: E. H. Ballintijn, M. H. Th. Caljouw, W. C. van Hemert, A. W. van Herwijnen, H. M. Hoencamp, Ch. Michielsen, J. C. Vermeulen, allen te Middelburg; M. J. Heeren te Vlissingen; J. C. Kers te Veere; C. E. M. Steur te Kamperland; M. A. van Visvliet te Sint-Laurens. Geen kandidaten werden afgewezen. Mejuffrouw W. Mijnsbergen uit Goes en de heer B. de Jonge uit 's-Heeren- hoek zijn zaterdag Zeelands twistpaar nummer één geworden. Dat gebeurde in schouwburg „Juliana" te Goes, waar de sigarettenfabriek North-State deze wedstrijd had georganiseerd in het ka der van de Ronde van Midden-Zeeland. Vierendertig paren verschenen op de dansvloer om elkaar de titel te betwis ten van „The Rocking Strangers" uit Bergen op Zoom. Ook „langs de muur" bestond grote belangstelling voor dit dansfestijn. 's-HEERENHOEK Op de Molendijk te 's-Heerenhoek zijn dezer dagen twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. De heer P. F. uit 's Heerenhoek reed met zijn auto over de Molendijk en wilde links af slaan. Hij verleende toen geen voor rang aan de hem tegemoetkomende auto bestuurd door de heer D. de P. uit Ovezande. Beide wagens werden aan zienlijk beschadigd. De bestuurders kwa men er met enkele schrammen vanaf. JUBILEUM IN GOES VEILING KRABBENDIJKE 1 juli. Aardbeien, industrie: Senga Sengana I en II 1,44. Regina I en II 1,01. Red Gauntlet I en II 1,23. Diverse rassen I en II 1,30. Aard beien per doos: Regina I 26, II 1929. Ma- cheraus III 13—26. Talisman I 41—48, II 24— 42. Senga Sengana I 3841, II 2237. Red Gauntlet E 52, I 43—53, II 21—37. Vola E 50, II 28—31. Gorella II 44. Rode bessen: Jh. v. Tets I 3952, II 3341, III 25—27. VEILING BERGEN OP ZOOM 1 juli. Sla 3y2—6y2. Bospeen 15—48. Waspeen 1856. Komkommers 1124. Spinazie 8-43. Sperciebonen 1,702,18. Snijbonen 1,402,13. Bloemkool 12—72. Selderij 2046. Tuinbonen 16—24. Peulen 1,40—2,51. Tomaten 40—1,12. Erwten 32—82. Andijvie 14—26. Rabarber 8— 13. Aardappelen 1332. Aardbeien 651,72. Rode bessen 801,64. Ker sen 502,05. Perzik 2236. Industrie: aardbeien Senga 1,43. Diversen 1,301,33, afwijkend 96. Frambozen 1,45. VEILING V.V.Z.B. GOES I juli. Kruisbessen exp. 52. Frambozen In kratten I 144, II 141. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana I en II 144. Red Gauntlet I en II 122. Talisman I en II 130. Regina I en II 130. Mach. Frühernte I en II 122. Jucunda I en II 122. Diverse aardbeien III 56. Aardbeien met dop: Regina III 50. Talisman II 75105, III 5061. Senga Sengana II 54, III 51—76. Red Gauntlet I 60—106, III 54—67. Merton Princes II 106. Aardbeien per doos: Regina II 2227, III 1924. Talisman I 28 37, II 2232. Senga Sengana I 2733, II 24 28, III 19—22. Red Gauntlet I 29—41, II 22— 36. Cambridge Vigour I 34. Diversen p. doos: Earley Rivers I 42, II 3239, III 2628. Rode bessen I 4046. II 2638, III 20. Frambozen I 3032, II 19. Earley Rivers per kg II 152 170, III 7481. Pruimen per stuk I 1418. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 5774, All 4762, afwijkend 1845, stek 1216. Kropsla I 3,505, II 4. Komkommers AI 26, BI 2526, CII 16; per bos: Kroten I 1317. Wortelen I 35. Uien 1517; per kg: Peulen II 160. Doperwten I 6875. Postelein I 4448. Tuinbonen I 1924. Kassnijbonen 148150, afwijkend 96. Groene kool I 2023. Spits kool I 20. Rabarber 1423. Vroege aardappe len, grote 2224, drielingen 1621, kriel 13 15. VEILING KAPELLE I juli. Aardbeien, industrie: Regina I 140 144, II 135—138. Sengana I 143—149, II 140— 144. Red Gauntlet I 141, II 129—133. Diverse rassen I 134, II 131, III 58. Frambozen in doos jes per kg: I 157161, II 145—153, in tubs: 105. Aardbeien per doos: Regina I 3341, II 22—24. Sengana I 37—54, II 22—29. Red Gauntlet I 48—62, II 22—47, extra 57—60. Ta lisman I 5157, II 2135. Vola I 5156, II 2233. Merton Princes II 2537. Goralla I 4849, II 2233. Marie Eva I 47, II 25. Cam bridge ex. 55, I 48, II 2029. Juspa I 41, II 22. Rode bessen per doos extra 5657, I 37 50, II 2646. Frambozen per doos I 2733, II 23—25 Kersen per kg: Hollanders II 107. Vr. v. Spitshoven II 125. Earley Rivers II 172153. Meikersen II 128142, III 14. Vroege v Wer den II 121, III 26—36. Eerstelingen I 19. II 1521, drielingen 1517, kriel 1315 Groenten: Kropsla iy2. Bloemkool 60 Bos- kroten 1718. Bosuien 1417. Rabarber 4. Andijvie 17. Tuinbonen 21. Spitskool 18. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG I juli. Aardappelen, eerstelingen, grote 26 27, drielingen 2324, kriel 2526. Aanvoer aardappelen 12 ton. Grote Barima 2223, id. drielingen 20. Kersen 391,63. Bloemkool 4 st. 52—74, 6 st. 41—63, 8 St. 28—52, 10 St. 16— 39. Komkommers groen 75 op 3033, 60-70 22—27, 50-60 17—27, 40-50 17—18, 35-40 12—14. Dubbele prinsessenbonen 1,622,19. Kom kommers wit 3345. Snijbonen 1,151,78. Aardbeien I 40—45, II 24—44, III 17—25. Rode bessen per doos 4652. Frambozen per doos 74. Tomaten A 1,08, idem B 1,181,19. Perzi ken 1737. Tuinbonen 1519. Postelein 52 66. Rabarber 510. Boskroten 1016. Bos peen 3462. Waspeen 4264. Spinazie 4961. Sla 3,505. Spitskool 1223. Doppers 6079. Andijvie 2137. De eerste frambozen werden aangevoerd door de heer J. L. Dop te Middelburg. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1441. Vette koeien en ossen 1441. Prijzen in cents per kg. le, 2e en 3e kw. Vette koeien 305-340 275-300 260-275 Vette koeien aanvoer even korter, handel kalm, Prijzen gedrukt, vooral bij afloop prima's boven notering. VLASMARKT ROTTERDAM Waterrootvlas lage soorten van f 1.65 tot f 1.80, middensoorten van f 1,85 tot f 1,95, best vlas van f 2 tot f 2,15. Dauwrootvlas van f 1,50 tot f 1,85. Breekvlas: van f 1 tot f 1,60 afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken van f 0,75 tot f 1,10. De produktie van waterroot vlas bleef in de afgelopen week beneden het peil van de vo rige periode daar verschillende bedrijven ge sloten waren door de jaarlijkse vakantie. Het aanbod bestond voornamelijk uit lagere soor ten, het aanbod van betere kwaliteiten is ge ring. Voor alle soorten bestond goede vraag doch door te hoge vraagprijzen van enkele vlassers werd de produktie slechts gedeelte lijk verkocht. De noteringen blijven nage noeg onveranderd. De produktie van dauwrootvlas onderging geen wijziging; het aanbod werd voor het merendeel opgenomen tegen onveranderde prijzen. Breekvlas blijft schaars, het is voor de vlassers voordeliger het lage vlas tot vlaslint te bewerken. Door de geringe vlas- produktie vermindert het aanbod van ge zwingelde lokken, tegen iets lagere prijzen werd de produktie gedeeltelijk verkocht. Het nieuwe gewas staat in volle bloei, vele percelen zijn door regen en wind neerge slagen. De vooruitzichten voor de nieuwe oogst zijn over het algemeen middelmatig. GRAANBEURS ROTTERDAM Zomergest tot f 27,25, haver tot f 25.50, wei nig vraag. Groene erwten f 31—f 40, schok kers f 35f 48, franco Rotterdam. VISMIJN COLIJNSPLAAT 3189 kg exportgarnalen 2,002,68. 5 kg schar. 252 kg bot. 3 kg schol. 58 kg tong. 138 kg paling. 2 kg griet. 2 kg visiever. 21 kg onge sorteerde vis. VEILING TERNEUZEN Sla 3,505,60. Bloemkool All 5182, Bil 40 61, CII 29, afwijkend 21—58. Grote komkom mers 1016. Witte komkommers 24. Peen II 5061. Kroten 1221. Uien 1822. Aard appelen: eerstelingen I 25—30, drielingen 17— 23, kriel 19—22. Barima I 23. Andijvie II 7— 15. Prinsessenbonen II 167183. Tuinbonen II 2632. Kroten 17. Spitskool 710. Peulen 37164. Savooiekool 712. Kersen per kg 116149. Aardbeien per doos: Talisman I 30 42, II 19—34. Red Gauntlet I 33—44, II 21—31, afwijkend 18—21. Regina I 29—34, II 17—29. Sengana I 30—37, II 20—32. Paul Waulbaum I 34, II 21—29. Gorella I 32—44, II 21—31. Vo la I 39, II 2526. Rode bessen I 2346, II 23 40, per kg 79. Frambozen I 41, H 31—35. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM De belangstelling voor termijntransacties in aardappelen bleef ook gedurende de maand juli zeer matig. Klaarblijkelijk zijn de leve ringsmaanden oktober en november te wei nig attractief en wacht men algemeen op de notering voor april 1964 levering. Op het ogenblik is echter nog niet bekend wanneer de mogelijkheid tot het afsluiten van termijn- transacties voor april levering door de li- quidatiekas zal worden opengesteld. In juni werden totaal gedaan 78 contracten, waarvan in de consumptiesector 6 contracten Bintje 35 mm opw. tot prijzen tussen 13 en 12 en in Pootaardappelen 18 contracten Bintje ,.A" tot prijzen van 22 tot f 21, 2 contracten Eersteling „A" (22,5021,80) en 52 contracten Sirtema „A" 2319) alles per 100 kg november levering. Het aantal open staande contracten beloopt nu 104 w.v. 18 Bintje 35 mm opw. 23 Bintje „A", 2 Eer stelingen „A" en 61 Sirtema „A", alles no vember levering. In een feestelijke versierde personeels- zaal van de inspectie van de belastin gen te Goes, is de heer P. van Kleunen te Goes, hoofdassistent A, chef dienst- geleider bij de belastingen, maandag morgen gefeliciteerd vanwege het feit, dat hij 40 jaar in dienst was van de „belastingen". De jubilaris, die was vergezeld van zijn echtgenote en zijn kinderen werd toegesproken door de hoofdinspecteur- titulair, de heer J. Kwekkeboom. Op 1 juli 1923 begon de heer Van Kleu nen zijn ambtelijke loopbaan als com mies 2e klas bij de dienst der invoer rechten en accijnzen te Hulst. In 1926 volgde zijn benoeming tot dienstgelei- der te Brouwershaven, waarna hij op 1 februari 1937 als dienstgeleider naar Yerseke kwam. Per 1 november 1946 volgde zijn benoeming tot hoofdassis tent en werd hij te werk gesteld op de afdeling Re co, tegenwoordig de af de ling controle, op de inspectie der be lastingen te Goes in de controle voor inkomsten- en loonbelasting. Op 1 ok tober 1955 volgde zijn ming tot hoofdassistent chef eleider. Per 1 mei 1962 werd /an Kleu nen tevens belast me actie van dienstgeleider van de .oes. De heer Kwekkeboom ruu.ade de jubi laris voor de wijze, waarop hij met de ambtenaren van de buitendienst weet om te gaan en bedankte hem namens de administratie van de belasting dienst voor de wijze, waarop hij gedu rende 40 jaar de staat diende. De heer Van Kleunen ontving een cadeau onder couvert. Voor mevrouw Van Kleunen waren er bloemen. De heer M. L. Markusse uit Krabben dijke overhandigde namens het perso neel van de actieve dienst een geschenk. Namens de collega's van de inspectie, het ontvangkantoor en de post motor rijtuigenbelasting bood de commies-se cretaris der inspectie, de heer J. A. Lu- cieer eveneens een cadeau aan. De heer Van Kleunen sprak een dankwoord. KAMPERLAND Het feestprogramma voor de actie Dou- sadj is zaterdag in Kamperland gedeel telijk in het water gevallen, 's Middags werden weliswaar nog de kinderspelen afgewerkt, maar het avondprogramma moest wegens het slechte weer worden afgelast. Het is nu bepaald op zaterdag 6 juli aanstaande. GEERSDIJK De afdeling Geersdijk van de N.C.V.B. kwam in vergadering bijeen onder voor zitterschap van mevrouw E. Casteleijn Heijstek. Na de pauze sprak de heer H. van Arkel uit Middelburg over het on derwerp: „De kinderbescherming in Ne derland". Besloten werd in de maanden juli en augustus geen vergaderingen te houden. Nagekomen advertenties Heden overleed, na een langdurige ziekte, in het Academisch zie kenhuis te Leiden, mijn lieve vrouw, onze moe der, grootmoeder, doch ter, zuster en tante EVA MARIA VAANE, echtgenote van J. L. Orïe, eerder weduwe van W. J. Net, in de ouderdom van 50 jaar. Breda: J. L. Orie Leiden J. M. van der Veen-Net L. B. van der Veen Layotje Tilburg: M. J. Net Breda: W. J. Net D. J. J. M. Net- De Vos Karlsruhe (Dl.): J. P. Vaane C. Vaane- Van der Weele Evelijn. Middelburg: J. W. Net M. Jellema-Net P. Jellema Breda, 30 juni 1963. Catharinastraat 91 A De teraardebestelling zal plaatsvinden don derdag 4 juli 1963, om 11.30 uur op de Prot. begraafplaats „Zuilen" te Breda. Geen bezoek. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden onze lieve vrouw en moe der, behuwd- en groot moeder, JOHANNA ANTONIA STEUTEL echtgenote van M. Gelok in de ouderdom van ruim 59 jaar. Kapelle: M. Gelok. Ede: J. A. Gelok. J. G. Gelok- Schuurman. Ansje. Kees. Kapelle: A. W. Gelok en verloofde. Kapelle, 30 juni 1963. Van der Biltlaan 9. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 3 juli a.s. om één uur op de al gemene begraafplaats te Kapelle. Heden overleed, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MARTINUS REIJNHOUDT, echtgenoot van Maatje Adriaansen, eerder weduwn. van Anna A. Bastiaanse, op de leeftijd van bij na 83 jaar. Vlissingen: M. Reijnhoudt- Adriaansen Kloetinge: M. Reijnhoudt Jr. N. Reijnhoudt- van der Hage Domburg: A. A. F. van Dullemen- Reijnhoudt P. H. van Dullemen C. M. M. de Kam- Reijnhoudt M. P. de Kam Den Helder: A. W. Reijnhoudt J. C. Reijnhoudt- Verstraten Westkapelle: J. Reijnhoudt T. Reijnhoudt- Minderhoud Klein- en achter kleinkinderen. Vlissingen, 30 juni '63. Vondellaan 67. De begrafenis zal plaatshebben te Dom burg op donderdag 4 juli a.s. Vertrek vanaf Zuidstraat 3 's middags om 12 uur. God nam tot Zich ons trouw lid, mevrouw E. GEERTSE-MAAS Zij zingt nu een nieuw lied(Openb. 5:9). Trooste God haar man en kinderen. Ger. Vrouwenver. „De Lampen Brandende". M. A. Elshout- v. d. Ros, Pres. Joz. Jacobse- Louws, Secr. 30 juni 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13