0E BILT Veel regen in Axel bij „militaire dag" Promenadeconcert groot succes Zeeland krijgt voor culturele doeleinden bedrag van 65.000 OPEL REKORD 1963 L0UISSE-G0ES N.V. LOUISSE-MIDDELBURG N.V. ALMANAK Vruchtbladroller vraagt bestriiding ZEEUWS-VLAMINGEN MIDDELPUNT IN N.C.R.V.-DOCUMENTAIRE SAWEMA N.V. PLAN VOOR TORENGEBOUW AAN VLISSINGSE BOULEVARDFLATS EN HOTELACCOMMODATIE SECRETARIS VAN DIJKE KREEG DE „OORKONDE VAN KAPELLE" Raadsvergadering en receptie DIPLOMA'S UITGEREIKT OP CHR. DETAILHANDELSVAKSCHOOL Camping-Gaz s PROVINCIALE ZE E UW S E COURANT ZATERDAG 29 JIINI 1963 Optreden stuntteam ging niet door Hier suist een commando op zijn buik over een touw naar beneden. Op de achtergrond b. en w. van Axeldie met. ingehouden adem toekijken. Foto P.Z.C.) niet onbetuigd. De- K.MJK. besloot de avond met een taptoe. De dag, die zo mistroostig was begonnen, eindig de daardoor toch nog op vrolijke wij- Grote belangstelling voor skelterraces Voor de skelterwedstrijden, die vandaag zaterdag op het plein van de Bonedijkeschool te Vlissingen, zullen worden gehou den, blijkt een grote belangstelling te bestaan. Men heeft reeds meer dan 100 inschrijvingen ontvangen en bovendien is men reeds verze kerd van de deelname van 15 ploe gen. Dit aantal kan echter nog aanmerkelijk worden vergroot, omdat men zich ook vandaag nog kan laten inschrijven. De voor wedstrijden zullen worden gehou den van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur; de finales zijn van 19 tot 21 uur. De baan, die op het school plein zal worden uitgezet is een zogenaamde 100-meterbaan. Zoals bekend is de opbrengst bestemd voor de actie „Sporthal". De provincie Zeeland zal in 1963 voor culturele doeleinden een rijksbijdrage ontvangen van 65.000. De besteding van dit bedrag moet plaatsvinden in overleg met de staatssecretaris van on derwijs, kunsten en wetenschappen. Ged. Staten hebben de staatssecretaris een bestedingsplan voorgelegd, waarin het bedrag als volgt is verdeeld: 3500 subsidiekosten beroepsdirigent en vaste kern van beroepsmedewerkers voor amateur symfonie-orkesten; 1900, spreidingskosten aan amateur symfonie orkesten voor het geven van concerten buiten de standplaats; 30.600 appa raatkosten Stichting Cultuurspreiding Zeeland en voor dekking tekorten toneel- en muziekevenementen 28.910, Dit blijkt uit de memorie van toelichting bij het ontwerp-besluit, dat G.S. Provin ciale Staten ter vaststelling hebben aan geboden; een ontwerp-besluit tot wijzi ging van de provinciale begroting voor Pittige 62 of 68 PK 4 cilinder Olieverversen om de 5000 KM. Geen smeerpunten Extra grote kofferruimte (486 dm3) Luxueuze uitrusting DEALER VOOR ZUID- EN NOORD-BEVELAND YVESTWAL 25 - GOES - TELEFOON 01100-6210 DEALER VOOR WALCHEREN: GORTSTRAAT 60-62 - MIDDELBURG - TELEFOON 01180-2146 RAAD ELLEWOUTSDIJK WIL PRESENTIEGELD VERHOGEN Op verzoek van enkele raadsleden van Ellewoutsdijk was door burgemeester D. Lodder in andere gemeenten geïnfor meerd naar het presentiegeld voor de raadsleden. Naar aanleiding van de in gewonnen inlichtingen werd in de open bare vergadering van vrijdagavond mee- gedeeld dat b. en w. in een voorstel tot edeputeerde Staten van Zeeland heb ben gevraagd de presentiegelden voor de raadsleden te brengen op 12 voor een dag of voor een avondvergadering. avondvergadering J teprljs voor de bouwgrond in het nieuwe uitbreidingsplan werd vastgesteld op 8 per vierkante meter. Voorts stelde de De voorlaatste dag van de Axel- se feestweek viel voor een ge deelte in het water. Het weer,) dat dagenlang zich van zijn bes te kant had laten zien, liet het nu afweten. Hierdoor moest een aardig programmaonderdeel vervallen. Het „Whisky four" stuntteam uit Woensdreeht be sloot htm optreden niet door te laten gaan. Dit optreden was een onderdeel van een dag, die geheel door de militairen zou worden verzorgd. Om één uur begaven b. en w. samen met luitenant-kolonel Y. Meeters, territoriaal commandant Zeeland zich naar het concoursterrein waar het korps commandotroepen een model kamp had opgezet. Sergeant-majoor A. C. Hellendoorn gaf daar een des kundig commentaar. Bijzonder spec taculair waren daarna de demonstra ties die de commando's gaven met het touw. 's Middags werd een aanval onderno men op de Kinderdijk. Nadat twee straaljagers van de Koninklijke Luchtmacht uit Woensdreeht een aanval hadden ondernomen op de vijandelijke stellingen voeren de com mando's met hun snelle „Zodiacs" naar de Kinderdijk. Het lawaai klonk over heel Axel. De vijand legde een rookgordijn aan, zo dik, dat de toe schouwers alleen aan het geschreeuw en het geknal nog konden bemerken waar de commando's zich ergens op hielden. Het optreden van het stuntteam dat hierna zou volgen ging dus niet door. Axel werd hiervoor wel enigszins schadeloos gesteld door de twee straaljagers die telkens laag over scheerden en daarbjj menige „roll" te zien gaven. Sergeant-majoor Veld- huysen, die vorig jaar boven Zeeuwsch-VIaanderen met de schiet- Aeeuwse Zomer We hebben in dit hoekje al her haaldelijk gepleit voor beter weer. En heejt net iets geholpenOns antiooord moet helaas ontken nend luiden. En dan schrijven tip gevers nota bene altijd: .flier heb ik nog iets leuks voor uw veelge lezen hoekje...." Jawel, veelgele zen hoekje. Als er iets van waar was zou het toel beter weer wor den. Want het is toch te gek.' Bijna is de zomer voorbij en nog steeds regent het. Voortdurend regent het.. Zoiets geeft uitwassen, want wat blijkt men te gaan doen om de re gen te vergeten f Speldjes verza melen bijvoorbeeld. Onze Kroniek schrijver is zo onhandig geweest daarover te beginnen, natuurlijk niet wetend icelke omvangrijke gevolgen dit had. Niet wetend wat hij precies ontketende. Want nau welijks had hij. een voorlopig re cord van speldjes genoemd, of daar ging de telefoon want me neer B. had een hoger aantal en per post bleek dat C. en D. en E. en F. nog steeds hogere aantallen wisten te bereiken. Daar komt geen eind meer aan. Onze Kro niekschrijver heeft de illusie dat hij dit nog vjel lean bijbenen, maar hij weet zelf niet hoe slecht hij er uit gaat zien. Hij gaat gebukt onder die speld je.<i last, de zaak loopt hem uit de handen, overwoekert hem en stil- lekens kwijnt hij weg.... Trieste zaak. En dat allemaal door de regen. Om dan nog maar te zwijgen van die optimistische tonelisten, die in het Middelburgse park Tooren- vliedt niemand minder dan Shake speare aan het repeteren zijn. Alsof die openluchtvoorstelling in dit klimgai ook maar enige kans maakt om door te gaan. „To rain or not to rain", dat blijft voorlopig de kwestie. We zullen dagelijks de regen voe len, nauwkeurig gadeslaan. De hele zomer door. En als die regen op een dag langzaam in hagel en sneeuw overgaat, kunnen we vast stellen dat net winter is gewor den. Dan weten we tenminste waar we aan toe zijn,... stoel zijn „kist" moest verlaten bleef deze keer hoog en droog in zijn cock pit, waarbij hij naar beneden kijkend een enorme mensenmenigte kon zien die zijn kunnen bewonderde. Ook de commissaris van de koningin in Zee land, mr. jhr. A. F. C. de Casem- broot, bevond zich onder de toeschou wers'. PROMENADECONCERT De Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van luitenant-kolonel R. van Yperen verzorgde het avondprogram ma. Het weer was opgeklaard, toen zij begonnen met een rondgang door de stad. Daarna gaven zij een pro menadeconcert op het Szydlowski- plein. De bedoeling van een promenade concert is, dat iedereen meezingt bij de bekende melodieën. Het zanglus tige Axel liet zich daarbij dan ook De waarschuwingsdienst voor de tuin bouw heeft, gezien de ontwikkeling van de vruchtbladroller, geadviseerd de vol gende week een bespuiting tegen de rupsjes uit te voeren. Waarschijnlijk zal men,na tien tot veertien dagen de be strijding moeten herhalen, aldus de waarschuwingsdienst. Met de vrucht- bladrollerbestrijding zal tevens het fruit- motje bestreden worden. Bij ernstige aantasting zal een regelmatig uitge voerde bestrijding gedurende de zomer nodig zijn. Medio oktober zal de N.C.R.V.-televisie een documentaire over Zeeuwsch-VIaanderen op het scherm brengen. De rigisseur van dit programma, Kees van Langeraat, vertoeft momenteel in de streek om indrukken op te doen. Met deze documentaire wil de N.C.R.V. de „rest van Nederland" een indruk geven van het Zeeuwsch-VIaanderen in de tweede helft van 1963. „De bedoeling is", zo zei en het daarmee samen- Van Langeraat ons in hangende personeelsbe- een toelichting, „om alle leid en over de industri- facetten van deze streek ele ontwikkeling, vooral onder de loep te nemen, van Oost-Zeeuwsch- We zullen het hebben Vlaanderen. De kanaal- over de verbetering van zone zal bij dit punt na- de woonsituatie na de tuurlijk naar voren ge- oorlog, over de mecha- bracht worden. Ook het nisatie ln de landbouw toerisme wordt dus niet vergeten. Wij willen in de 35 minuten, dat het programma zal duren al les even aantippen. De Zeeuws-Vlaming als mens staat daarbij in het middelpunt. Het is wel leuk te zeggen, dat wrj zelden zo'n leuke mede werking hebben gekre gen als hier. Het is al gemeen bekend dat de Zeeuws-Vlaming harte- Ujk is, maar het is fjjn om het zelf ook eens te ervaren", aldus de heer Van Langeraat, die deze woorden sprak in Oost- burg. waar hij vergezeld van een cameraman, en kele proefopnamen maak, die echter door de stromende regen enigs zins in het water vielen. Centrale verwarming Nederstraal 19 - Middelburg Tel. 01180 2962 vele markante punten. Door zich van meet af in zijn werk te verdiepen, ont popte hij zich al spoedig tot een accu raat en ijverig ambtenaar, die niet al leen de gemeentelijke overheidsbelangen correct diende, maar ook voor het pu bliek een vraagbaak en wegwijzer bleek te zijn. In zijn overzicht stipte de burge meester vooral de groei van de gemeen te aan en de moeilijkheden waarmede de secretarie werd geconfronteerd toen in 1940 het gemeentehuis werd verwoest en onderdak moest worden gevonden in het kleuterschoolgebouw. Een ander hoogtepunt in het ambt van de secretaris noemde de burgemeester de verdubbeling van het inwonertal. „In dit alles hebt U een arbeidzaam leven gehad, waarbij het altijd prettig was met U te mogen samenwerken". „Ook ten opzichte van het personeel hebt U een bijzondere plaats ingenomen", aldus de burgemeester. Na de scheidende secretaris namens het gemeentepersoneel en raadsleden een ge schenk onder couvert te hebben over handigt, reikte hij aan dhr. Van Dijke als eerste burger van de gemeente de „oorkonde van* de gemeente Kapelle" uit als waardering voor datgene wat de heer Van Dijke aan de gemeenschap heeft bewezen. m-M. i-E WSSÊSSOÊSSSBBSBBBê. Strandhotelwil uitbreiden met dertig bedden De directie van het „Strandhotel" te Vlissingen heeft plannen voor uitbrei ding van de accommodatie aan de Bou levard Everlscn le Vlissingen met een negen lagen tellend torengebouw. Het is geprojecteerd naast het huidige hotel- restaurant op een perceel grond van om streeks 250 m2, dat nu nog deel uit maakt van een parkeerterrein bij de Lceuwentrap, Het gebouw zal omvat ten: hotel en restaurantaccornmodatie, alsmede zes verdiepingen met flats. Wanneer het gereed is, betekent dit uit breiding van het „Strandhotel" met 30 bedden tot in totaal 75 en met zalen, alsmede uitbreiding van de woongele genheid in Vlissingen met 18 koopflats. Men hoopt over anderhalf jaar met de bouw te beginnen. Het voor de bouw bestemde terrein is nog eigendom van de gemeente Vlissin- Igen. De gemeente is in principe bereid medewerking te verlenen aan het plan. De holeldirectie is momenteel in onder handeling met de gemeente over ver koop van de grond. Deze is nog niet mogelijk, omdat men afhankelijk is van de definitieve plannen voor de boule vardverhoging. Het torengebouw wordt zestien meter breed cn 15 meter diep. Het souter rain krijgt een bar, die in verbinding staat met een gedeelte, dat als dancing kan worden gebruikt. Voorts komen daar berg- en stookruimten. Op de bega ne grond zijn voorzien een feestzaal en een cafêzaal van 7,5 bij 15 meter. De twee hotelverdicpingcn zullen elk be staan uit acht hotolkamers met bad of douche, waarvan zeven kamers met twee bedden en één eenpersoons hotelkamer- Aan de zeezijde van het gebouw krijgen de kamers een balkon, aan de zuidzijde loggia's. Flats De zes volgende verdiepingen zullen bevatten twee flats aan de zeezjjde en een flat aan de zuidkant. De flats zullen uil een woonkamer van 6.5 bij 3.80 e ter, twee slaapkamers (resp. 4,5 en 3,5 bij 3,80 meter), bad- iDeze schets toont, vanaf de Boulevard te Vlissingen gezien, liet torengebouw naast het „Strandhotel", dat dient voor uitbreiding van de hotelaccommodatie en dat tévens flats zal bevatten. Links het huidige hotel. kamer, keuken en een portaal. Voor deze koopflats zjjn al enkele serieuze gegadigden. De gedachten van de hotel directie gaan uit naar verzorgingsflats. De bewoners kunnen, indien gewenst, hun maaltijden verzorgd krijgen vanuit het hotel. Op de bestaande eetzaal, tus sen het hotel en de nieuwbouw in, zal een beschut zonneterras komen, bestemd voor de hotelgasten. De bestaande hoofdingang hij de Lceu wentrap zal worden verplaatst naar de zijkant van het nieuwe torengebouw. Het schetsontwerp bevat voorts een ter ras aan de voorzijde (zuidwestgevcl) van de nieuwbouw. Tussen het nieuwe gebouw en het hotel zal een verbindings- breidingsplannen dateren reeds van 1959. Het ontwerp is van het architec tenbureau Steen en Tuinhof te Vlis singen. Waardering bij afscheid In de feestelijk met bloemstukken ver sierde raadzaal heeft de gemeente Ka pelle vrijdagmiddag op hartelijke wijze afscheid genomen van gemeentesecreta ris S. J. van Dijke. Drieënveertig jaar lang is de heer Van Djjke in dienst van de gemeente Kapelle geweest, waarvan veertig jaar als secretaris. Tijdens het officiële afscheid, dat in tegenwoordig heid van het voltallige personeel plaats vond tjjdens de raadsvergadering, wer den er vele waarderende woorden ge sproken over het werk van de heer Van "iyke. Deze waardering kwam ook tot uiting in de toekenning van de „Oor konde van de gemeente Kapelle", welke werd uitgereikt door burge meester H. G. van Suijlekom. In deze vergadering werd ook de nieuwe se cretaris, de heer I. J. Haverhoek be ëdigd, De installatie van de heer Ha- verhoek zal in de eerstvolgende raadsvergadering plaatsvinden. Na mevrouw Van Dijke-van Dalsem een bloemetje te hebben overhandigd, begon burgemeester Van Suijlekom zijn toe spraak met er op te wijzen, dat de heer Van Dijke een loopbaan heeft gehad met Vriend Wethouder J. Balkenende die ook na mens zijn collega B. de Jager het woord voerde, schetste de heer Van Djjke niet alleen als een goed secretaris, maar als 'n goed vriend. „Als U lnij zoudt vragen wat moet ik nu gaan doen, dan zou ik zeggen", zo besloot de heer Balkenende, „ga het werk van Eijlo voortzetten met liet schrijven van de Kroniek van Kapel le van de laatste vijftig jaar". Ook de heer J. de Jager die namens de raadsleden het woord voerde, sprak met grote waardering over het werk van de neer Van Dijke. „Het moge U toch tot rijke voldoening strekken", aldus de heer De Jager, „dat U met name in de pe riode vanaf de bevrijding mocht werken in een gemeente, die zien materieel kon herstellen van geslagen wonden en zich wist te ontplooien en tot Jieile een prettige en vruchtbare d te hebben mogen beleven. Dank baar zei hij te zijn voor de vele steun die hij steeds mocht ondervinden en voor het vertouwen dat ze hem altijd hebben geschonken. Na afloop van de raadsvergadering was er een receptie waarin velen van de ge legenheid gebruik maakten de scheiden- teil. Des morgens hadden do naaste me- werkers van de heer Van Dijke tjjdens ii intieme bijeenkomst afscheid geno- noemde secretaris sprak burgemees ter Van Suijlekom een welkomst woord tot de heer en mevrouw Ha- verhoek mevrouw Haverhoek-Vij- verberg offreerde hij een fleurige at tentie. fWWVWWWVWWVWWWWWWWWWWW\ Mutaties P.Z.C.- redactie Met ingang van heden is ons bu reau in Zierikzee verplaatst van Kraanplein 14 naar Nieuwe Boo- gerdstraat 24, waar tot dusver uitsluitend de afdeling abonne menten en advertenties was on dergebracht. Telefoon 2094. Met ingang van dezelfde datum is de redacteur Zierikzee, de heer C. van der Maas, overgeplaatst, naar Goes. Zijn huisadres is Juliana van Stolberglaan 15. De heer Van der Maas is benoemd tot rayon- redacteur Bevelanden en Noord- Zceland. Voor de lokale berichtgeving voor Zierikzee is tot correspondent van onze krant aangesteld de heer J. K, Joppe, P. D. de Vosstraat 7. telefoon 2425. De rayonredacteur Bevelanden, de heer M. P. Dieleman, is overge plaatst naar de centrale redactie in Vlissingen. De telefoonnum mers in Goes van ons blad bljjven ongewijzigd kantoor redactie 6140. huis 7853). Voor het eerst sinds oprichting Kritiek op houding gemeentebestuur bij bouw nieuwe school Gistermiddag zjjn in De Schakel te Mid delburg de einddiploma's uitgereikt aan de leerlingen van de Christelijke De tailhandels-vakschool voor Zeeland in Middelburg. Dit jaar was het eerste eindexamen sinds de oprichting der school. Veel ouders van de geslaagde leerlingen waren hierbij aanwezig, even als de rjjksgecommitteerden de heren G. A. Demper uit Den Haag en de lieer A. S. de Jonge uit Middelburg, direc teur en leraren. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Joh. P. Ventevogel heette ook welkom de vertegenwoordiger van het departement van onderwijs, mr. P, D. Walbeehm. De voorzitter merkte op dat het per< tage van 25 niet-geslaagde leerlin gen (29 van de 39 eindexaminandi slaagden) ligt, aan de hoge eisen die de school stelt. „Wij moeten mensen afle veren die bekwaam zjjn voor het zaken leven. De jongelui die nu het bedrijfs leven ingaan, zijn ervoor competent". De leerlingen moesten hartelijk lachen toen de heer Ventevogel hen dankte voor de ontberingen die zij doorstonden. Zoals bekend heeft de detail-handels vakschool in de vier jaar dat zij bestaat enkele verhuizingen moeten meemaken, door het ontbreken van een schoolge bouw. Momenteel is de school gevestigd in een militair kamp aan de Nadorstwcg. Een rijksgoedkeuring voor de bouw van nieuwe school is reeds binnen. Maar, zoals de voorzitter wat bitter op merkte „door het welvaartswonder is er nog geen spa in de grond gestoken". In felle bewoordingen laakte de voorzit ter dc houding van het gemeentebe stuur ten aanzien van de behuizing voor de school. Tot slot richtte hij zich nog tot de leer- „Verladersbelangen Binnenscheepvaart Zeeland" kwam bijeen Onder voorzitterschap van de heer J. G. van der Peyl hield de Stichting Verla dersbelangen Binnenscheepvaart Zee land haar jaarljjkse algemene vergade ring in Terncuzen. De aftredende bestuursleden, de heer J. G. v. d. Peyl en A. Geysel werden bjj ac clamatie herkozen. De heren J. G. v. d. Peyl en M. A. Cort- vriendt zullen de Stichting in 1963 ver tegenwoordigen in de landelijke afde ling Verladersbelangen Binnenscheep vaart van de E.V.O. te 's-Gravenhage. Het jaarverslag, waarin opgenomen het financieel overzicht over net boekj 1962, alsmede de begroting voor 1 werden goedgekeurd. Ten aanzien van de herziening van de bevrachtingsvoorwaarden deelde de se cretaris A. Drost in zijn jaarverslag mede, dat nog geen overeenstemming werd bereikt. Het blijkt bijzonder moei lijk te zijn het grote aantal wensen op het gebied van de bevrachtingsvoor waarden onder één noemer te brengen. Het overleg tussen de schipperij en de verladers duurt voort. Besloten werd, dat de stichting zich zal bezighouden met de ijsbestrijding in Zeeland. Zij zal daarvoor verdere plan nen uitwerken en trachten te komen tot het vormen van een ijsfonds. Daartoe zal omstreeks oktober met alle belang hebbenden een vergadering worden be legd. Op bescheiden wjjze heeft de Stichting zich de afgelopen winter met de jjsbe- strjjding op de Zeeuwse wateren bezig gehouden. Het is echter financieel alleen voor de Stichting niet mogelijk om die maatregelen te nemen, dat de diverse daarvoor in aanmerking komende wate ren zo lang mogelijk worden openge houden en bjj invallende dooi zo snel mo gelijk weer bevaarbaar worden ge maakt. „Elsje" kreeg draad in schroef Woensdagmiddag voer het Nederlandse m.s. „Elsje" op de Oosterschelde ter hoogte van Stavenisse, toen met een overslaande zee een staaldraad van het dek wegspoelde. De draad geraakte in de schroef. Een passerend schip, het m.s. „Damco-221" nam de „Elsje" op sleeptouw en bracht het vaartuig naar Wemeldinge, waar het euvel werd ver holpen. Voorzitter Joh. P. Ventevogel van het. schoolbestuur der clir. detail handelsvakschool voor Zeeland te Middelburg, reikte vrijdagmiddag de getuigschriften uit aan het eind van het eerste sinds het be staan van de school gehouden eindexamen. Op de foto neemt de best geslaagde leerling. Reinheid van 'Til zijn cijferlijst in ont- lingen met enkele raadgevingen: „Eer lijkheid duurt het langst, ook in het za kenleven en de klant is nog steeds ko ning, maar een democratische koning en geen heerser". Ook de rijksgecommit teerden en de heer Wahlbeehm voerden het woord. De directeur van'de school, de lieer P. Geelhoed richtte zlcli persoonlijk en geestig tot de leerlingen. Drie geslaag den kregen van de voorzitter van het schoolbestuur een boek uitgereikt we gens bjjzonderc prestatie. De leerling met het hoogste aantal punten was Rcinhold van Til uit Middelburg, wiens lijst maar liefst negen negens telde. De andere geslaagden zijn: Nel Lamain, Middelburg; Paul Pouwcl- se, Vlissingen: Kees de Goffau, Krab- bendijke; Cor de Meester, Hoedekens- kerke; Ad Rlemens, Middelburg; Be rend Vahlenkamp, Goes; Wim Mast. Middelburg; Jan van Hese, Vlissingen; Wim Luikenaar, Wolphaartsdrjk; Han van Liere. Kruiningen; Coks Prins, Vlissingen; Piet Ventevogel, Vlissingen; Leo Matteman, Vlissingen; Sjaak Won- dergem, Middelburg; Freddy van Zee, Goes; Paula Geelhoed. Middelburg; Dick de Jonge, Goes; Hans Meerman, Goes; Dirk Quaak, Kruiningen; Joost Breel. Rltthem: Rien Verschuurc, Mid delburg; Eugene Plouvier, Goes; Harry Verburg, Goes; Jan den Toonder, Mid delburg; Jan Geelhoed, Middelburg; Gido Wattel, Middelburg. (Advertentie) HET WEER IN EUROPA Brussel zwaar bewolkt, 15 gr. Luxemburg zwaar bewolkt, 10 gr. Parijs licht bewolkt, 18 gr. Nice onbewolkt, 24 gr. Mtlnchen regenbui, 2!) gr. Locarno regenbui, 25 gr. Rome onbewolkt, 34 gr. Madrid zwaar bewolkt, 25 gr. VERWACHT. ENKELE BUIEN Enkele plaatselijke opklaringen maar ook enkele buien met een kans on on weer. Zwakke tot matige wind uit zui delijke richtingen. In hef zuidwesten van het land iets hogere, elders ongeveer dezelfde middagteniperaturen als vrjj- dag. STRANDVERWACHTING: Vandaag zal het te koud zijn met kans op een regen- of onweersbui, maar ook enkele opklaringen. Zondag verwachten we minder wind en meer opklaringen bjj een iets hoger wordende temperatuur. ZON EN MAAN. 30 juni zon op 4.23 onder 21.04 maan op 14.25 onder 1.17 1 juli zon op 4.23 onder 21.03 maan op 15.31 onder 1.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2