PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PROF. DR. BEEL INFORMATEUR Vliegtuig mogelijk door granaat geraakt In 3 van 4 Zeeuwse steden: geen parkeerschijven Koningin sprak met prof. De Quay DEN HAAG HECHT BELANG AAN WOORDJE SPOEDIG IN OPDRACHT Vandaag... Paratyfus bij militairen in Utrecht ISRAËL KRIJGT HAWK- RAKETTEN De ramp bij Sennelager Britten schoten met mortieren VOORLOPIG NOG GEEN ADVIES VAN S.E.R. OVER MINIMUMLOON Later kans op verbetering Hogere premies voor auto verzekering Alleen Middelburg zal er binnen twee jaar toe overgaan Misverstanden Prijsbinding Kroesitsjew werd in Oost-Berlijn koel ontvangen 206e jaargang no. 151 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week. 8,00 perkw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vllaslngen: 0».g.&_ red. 3508, adv. 3647/3643): Middelburg: Maikt 51, tel. 3841 Cb.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 78?3,_ adv.^SMS); _°ostburg:, teL J395^ Tememen^rMnaalstraat^2>hteL Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer Wals trant 58-60, tel. 1?.~1,- 2911; Zierikzee: -ed. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. Zaterdag 29 juni 1963 Gevecht tegen tijd en kilometers Pagina 4 m. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. i er. Giro 3-59300 P.Z.C.. Middelburg. (Van onze Haagse redactie) De koningin zelf heeft gisteren de minister van staat dr. L. J. M. Beel verzocht „een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om te komen tot de spoedige vorming van een kabinet, dat zich verzekerd kan achten van een vruchtbare samenwerking met de volksvertegenwoordiging". De nieuwe informateur werd be noemd nadat de koningin eerst op paleis Soestdijk een onderhoud had gehad met de huidige minister-president dr. J. E. de Quay. Dr. Beel, die vice-president van de Raad van State is, zal het week einde besteden aan het bestuderen van de grote hoeveelheid stukken die tijdens de inforxnatie-Romme en de formatie-De Kort zijn gepro duceerd. De informateur zal niet zijn intrek nemen in het kabinet van premier De Quay op het Plein 1813 zoals Romme en De Kort maar in zijn woning te Wasse naar verblijven. De opdracht aan dr. Beel is ongeveer ""ini'^'idend aan die welke hij in 1959 toen hy het kabinet-De Quay geiykiuidend aan die welke hij in 1959 ontving toen hy het kabinet-De Quay als informateur voorbereidde. Het wordt in Den Haag niet zonder betekenis t acht dat de koningin eerst premier 1 Quay heeft ontvangen. Zelfde basis De kans wordt zeer groot geacht, al dus leidende K.V.P.-kringen gister avond in Den Haag. dat ae koningin prof. De Quay heeft gevraagd of ny opnieuw als minister-president zou is het 50 jaar geleden, dat ingevolge een twist over de buit verdeling van de eerste Balkan oorlog. de tweede Balkanoorlog uitbrak tussen enerzijds Bulgarye en anderzyds Griekenland. Servië, Turkije en Roemenië. De oorlog viel ten nadele uit van Bulgarye. Dit land moest by de vrede van Boekarest op 10 augustus d.a.v. belangryke stukken grondgebied afstaan. MORGEN is het 100 jaar geleden, dat de Nederlandse schilder, etser, aquarellist en tekenaar J. J. Reyn- ders te Emmen werd geboren. Bij het detachement Utrecht van het depot verbindingstroepen in de Hojel- ka/.erno in Utrecht zyn verschijnselen van paratyfus geconstateerd. Bij wijze van voorzorgsmaatregel zyn veertien militairen tijdelijk in aparte lokaliteiten ondergebracht. Zy z'yn geen bedpatiën- teu. militair geneeskundige dienst stelt haard van de Tot de toeristische attracties van Ópper-Beieren behoort tegenwoor dig ook een tocht ver vlot over de Isur. In Beieren heeft men ont dekt dat de vlottenvroeger alleen gebruikt uit noodzaak bij het transport van boomstammen stroomafwaarts, een belangrijk middel zijn om deviezen te verdie nen. Ieder seizoen worden zo'n honderd vlottochten gemaakt (foto) en op zondagen ziet men soms meerdere dichtbevolkte vlot ten op de laar drijven. PROF. BEEL ...opnieuw beginnen... willen optreden. Men houdt er sterk rekening mee, dat prof. De Quay de koningin bevestigend heeft geant woord. Dit zou betekenen, dat uitein- delyk een voortzetting van de huidi ge basis, dus met V.V.D. en zonder P.v.d.A., tot stand dient te worden gebracht. Immers, de uitspraak van prof. De Quay dat hij niet in één ka binet wenst zitting te nemen met de socialisten, is al te duidelijk geweest om aan voorby' te gaan. Wel is zeker, aldus deze welingelichte kringen, dat alvorens tot voortzetting van samenwerking met de V.V.D. kan worden gekomen, men eerst op een aan vaardbare wijze de socialisten de deur zou moeten weigeren. In dit opzicht acht men de publikatie vandaag van de prognoses van het Cen traal Planbureau van bijzondere beteke nis. Op grond van bepaalde cijfers, dus wat financieel mogelyk is, zou men dan een breekpunt kunnen vinden. Dr. Beel zou dan moeten onderzoeken of op grond van de kwantificering de P.v.d.A. afgestoten moet worden. Is dit het ge val dan is de K.V.P. verlost van de „hy potheek" die de falende dr. De Kort haar heeft opgelegd, namelijk zijn alge meen als onvoldoende gemotiveerd ge achte afwijzing van de socialisten. Men hecht grote betekenis aan het feit, dat het woord „spoedig" in de opdracht is genoemd. Daaruit kan worden afge leid dat een langdurige informatie en formatie onwaarschynhjk is. Geschrokken Prof. Beel zei gisteren „geschrok ken te zijn van de stapel". Spre kende over het woord „spoedig,: in de opdracht, zei de woordvoer der van prof. Beel, dat deze in 1959 in twaalf dagen tijds zijn infor matie had voltooid. Het Amerikaanse ministerie van defen sie heeft bekendgemaakt dat de Verenig de Staten en Israël een overeenkomst hebben gesloten waarbij Israël lucht doelraketten van hot type-IIawk tot een waarde van ongeveer 25 miljoen dollar zal kunnen kopen. Het ministerie wilde niet zeggen hoeveel raketten dit zullen zyn. Het Britse Rijnleger heeft gisteren de mogelijkheid geopperd dat het Belgische transportvliegtuig dat woensdag bij Detmold is neerge- Suikeroogst op Cuba slecht Premier dr. Fidel Castro van Cuba heeft in een redevoering te Havana gezegd, dat de suikeroogst 1968 de slechtste is sinds de invoering van zyn bewind. Dit was het gevolg van „onze onervarenheid, 9 tekortkomingen, onze vergissin gen" en van de ergste droogte sinds 60 jaar. stort, door Britse militairen is neergeschoten. De woordvoerder van het Britse leger deelde mede dat de Belgische commis sie van onderzoek een communiqué had uitgegeven, waarin gezegd werd dat het toestel mogelyk door een Britse granaat was neergestort. „Britse troepen waren inderdaad bezig met kleine wapens en mortier vuur te oefenen op de dag van het ongeluk", zei hij, „maar het lucht verkeer was ervoor gewaarschuwd dat boven het oefengebied niet onder de 10.000 voet mocht worden gevlo gen". Bij het vernemen dat het Belgische vliegtuig op een hoogte van slechts 750 voet vloog toen hij door een explo sie werd getroffen, zei dc Britse woord voerder: „Het kan op die hoogte door iets zyn geraakt." Hy voegde er echter nadrukkelijk aan toe dat „er niets had kunnen gebeuren wanneer het vliegtuig boven 10.000 voet (ongeveer 3000 meter) was geble- Te laag Een beeld van de gespannen sfeer in Georgetown, dè hoofdstad van Brits Guyana; gewapende schild wachten bewaken liet met prik keldraad omgeven huis van pre mier Cheddi Jagan tegen aari val en van opstandige tegenstanders van diens bewind. NIEUW CONCEPT ADVIES INGEDIEND Werkzaamheden werden onderbroken (Van onze Haagse redactie) Er komt voorlopig nog geen van de Sociaal-Economische Raad over het vraagstuk van het mini mumloon. Aan het begin van de gisteren gehouden vergadering van de S.E.R. deelde de voorzit ter, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart mede, dat de commissie, die dit advies voorbereidt, haar werk zaamheden heeft moeten onderbre ken. Naar aanleiding van het ge meenschappelijke actie-program van N.V.V. en K.A.B. was er na melijk een nieuw concept-advies bij de commissie ingediend, waar op de werkgevers- en werknemers leden besloten de kwestie van de achterblijvers eerst in de Stichting van den Arbeid te bespreken. Prof. Verrijn Stuart zei deze vertraging in het uitbrengen van het rapport van de commissie zeer te betreuren. Hij wees in dit verband op de eigen ver antwoordelijkheid van de commissie en de S.E.R. en vond het wenselijk, dat de commissie-miniumloon haar advies in de septembervergadering van de S.E.R. zou voorleggen. missie, inclusief de Kroonleden was, de besprekingen uit te stellen. Een tijdig advies is belangrijk, aldus de heer Kloos, maar een goed advies is van veel groter belang. Van zijn kant was hij bereid de zaak te bespoedigen, maar in vei-band met de vakanties wilde hij nog een vraagteken zetten achter de wens van de voorzit ter om de zaak in de septembervergade ring van de S.E.R. aan de orde te stellen. Goed advies De heer A. Kloos (N.V.V.) deelde me de, dat het de wens van de hele com- Prinses Margriet heeft lichte hersenschudding Prinses Margriet heeft een lichte her senschudding opgelopen, toen ze een paar dagen geleden bij haar grootmoe der prinses Armgard, op het kasteel „YVarmelo" in Diepenheim van een trap viel. Prinses Margriet wordt thuis op paleis Soestdijk verpleegd. Begrip Prof. Verryn Stuart zei begrip te hebben voor de argumenten wat de vakantie betreft, maar gezien de voorgeschiedenis achtte hy het niet gewenst, dat weer een lang uitstel zal optreden. (Van onze weerkundige medewerker) De uit Frankryk afkomstige on weersstoring heeft gisteren op bij zonder onaangename wijze over last veroorzaakt. Er stak een har de tot stormachtige wind op met sterke regenbuien. Het weer zal ook vandaag nog een wisselvallig karakter houden met kans op een regen- of onweersbui er een slechts langzaam in kracht afne mende zuid tot zuidwestelijke wind. De temperatuur zal te laag voor de tijd van het jaar zijn. Er is een kans, dat een geleidelijke verbetering zal intreden, die zon dag zonder strubbelingen zal doorzetten. We mogen dan meer opklaringen verwachten en de temperatuur kan in een stijgende beweging geraken. Als gevolg van de ongunstige re sultaten van de autoverzekering zullen de in Nederland werkende autoassuradeuren met ingang van 1 augustus een premieverhoging invoeren van 10 procent voor W.A.-verzekeringen en van vijf tien procent voor gecombineerde W.A.- en cascoverzekeringen. De meeste verzekeraars zuUen daarbij een in guldens uitgedrukte minimum- verhoging toepassen van f 20,voor W.A.-verzekeringen en f 60 voor gecom bineerde W.A.- en cascoverzekeringen. De premieverhoging zal vooralsnog niet gelden voor bromfietsen, scooters en motorrijwielen en ook niet voor land- bouwtractoren. De verhoogde premietarieven zullen var toepassing zyn op alle op of na 1 augus tus gesloten nieuwe verzekeringen. Voor bestaande verzekeringen zullen de pre mies worden aangepast bij vervanging van een verzekerd motorrijtuig of bij verandering van eigenaar. Deze premieverhoging staat 'los van de gevolgen die zullen voortvloeien uit de invoering van de wet op de verplichte W.A.-verzekering voor motorrytuigen. Over de consequenties daarvan zullen de maatschappijen zich nog moeten bera den. Een onderzoek van de contactcommissie motorrijtuigverzekering naar de be drijfsresultaten van automobielassura deuren heeft aangetoond, dat deze be drijfstak in Nederland in de afgelopen jaren een technisch verlies heeft opge leverd: het totaal aan 3chade uitgekeer de bedrag is groter geweest dan de ont vangen premie, na aftrek van provisie en onkosten. Het schadepercentage steeg in de afgelopen jaren voortdurend en vertoonde vooral in 1962 een aanzien lijke toeneming ten opzichte van het reeds ongunstige jaar 1961. NOG GEEN GELEIDEBRIEF VOOR ENGELANDVAARDER DEPAEPE (Van onze Brugse correspondent) In de Brugse gemeenteraad had gisteravond een woelige discussie plaats over het veelbesproken privilege van de visscherie. De heer Victor Depaepe wil zoals bekend met het scheepje „Carles EL" naar de Britse territoriale wateren teneinde een proces uit te lokken dat zal moeten uitmaken of deze keure, in 1566 geschonken door Karei II van Engeland en Schotland, nog rechtsgeldig is. Hy moet echter in het bezit zyn van een door het Brugse stadsbestuur afgegeven geleïdebrief. Burgemeester P. Vandamme wilde tot nu toe niet ingaan op het verzoek van de heer Depaepe. Deze laatste had de zaak ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad. De heer Depaepe hield een krachtig pleidooi voor zyn zaak. Hij vroeg voorts stemming en onderstreepte dat hij ook zonder de geleidebrief zou uitvaren. Het debat nam een gunstige wending door de tussenkomst van mr. A. Claes van de Partij voor Vrijheid en Vooruitgang. Deze stelde voor toch een geleidebrief te verlenen, echter met de beperking dat het Brugse stadsbestuur geen enkele verantwoordelijkheid op zich wenst te nemen, noch juridisch, noch financieel. Burgemeester Vandamme stelde voor een college samen te stellen uit de advocaten die in de gemeenteraad zetelen. Zij zullen in overleg met de heer Victor Depaepe een tekst opstellen en zodra deze klaar is zal de gemeente raad opnieuw worden byeengeroepen om te beslissen of een dergelijk docu ment mag worden afgeleverd. TIJD IS NOG NIET RIJP Zeeland is op één enkele uitzonde ring na nog niet rijp voor parkeer- schrijven of parkeermetersTot deze conclusie zijn wij gekomen na gesprekken met politiefunctiona rissen in de vier grote Zeeuwse steden Middelburg, Vlissingeu, Terneuzen en Goes, die in aanmer king zouden kunnen komen voor parkeerschijven en -meters. Noch in Vlissingen, Goes of Terneuzen acht men de parkeersituatie mo menteel zodanig, dat men een mo gelijke oplossing door gebruik van meters en schijven nodig oordeelt. Alleen de Zeeuwse hoofdstad maakt daarop een uitzondering. „De zaak is nog in studie, maar niettemin denken we ernstig aan het invoeren van par- keerschyven voor verschillende stra ten en pleinen in de binnenstad. Ik zie het er van komen, dat we binnen twee jaar zullen overgaan tot aan schaffing van parkeerschijven. Het gaat er met name om het lang-par- keren tegen te gaan". Dit zei ons commissaris M. A. Reneman van de gemeentepolitie te Middelburg. Wanneer Middelburg inderdaad overgaat tot invoering van parkeerschyven, plaatst het zich wat dit betreft op één hoogte met steden als Enschede, Utrecht Arnhem, Leiden, Delft en Amersfoort, die het parkeerprobleem met meters en schyven of een combinatie van beide willen bestrijden. „Er is de laatste tijd een sterk toene mende belangstelling voor parkeerschij ven en -meters", verklaarde ons een functionaris van de A.N.W.B. in Den Haag. „Verschillende grote gemeenten hebben al schijven of meters geplaatst of zullen daartoe in de nabije toekomst overgaan. „En hij voegde er aan toe: „Wat Zeeland betreft, weten we alleen, dat Middelburg plannen in deze richting heeft". Proef ze gedachten gaan uit. naar parkeer- scliijveu, met name voor de smalle stra ten in de binnenstad. Wanneer we tot aanschaffing van de schijven overgaan, is nog niet bekend. Mogelijk gaan we eerst een proef nemen op bepaalde piel en in bepaalde straten". Inspecteur S. E. Siebels van de gemeen tepolitie te Goes zei er dit van: „We hebben ons standpunt nog niet bepaald, maar ik geloof niet, dat er voor ons veel inzit. Parkeerschyven en parkeermeters scheppen nog geen parkeerruimte". Volgens de Goese politie-inspecteur valt het met de parkeerruimte nog wel mee in Goes, hoewel de situatie dinsdags marktdag bijzonder moeilijk is. De heer Siebels ziet parkeermeters- en schijven meer als een oplossing voor grote steden dan voor gemeenten met een inwonertal als Goes. „Belangstelling hebben we wel, maar voorlopig gaan we er echter nog niet toe over", zo reageerde adjudant E. Russcher van de gemeentepolitie te Terneuzen. Het parkeervraagstuk in de binnenstand heeft, naar ae adju dant verklaarde, wel degelijk de aan dacht van de plaatselyke autoritei ten, maar zolang er aan de rand van de binnenstad nog voldoende plaats is om auto's neer te zetten, acht men de tyd nog niet rijp voor meters of schijven. „Tussen twee en vijf jaar zullen we er mogelijk toe moeten overgaan, maar nu zeker nog niet", was het commentaar van commissaris J. van Marion van de Vlissingse gemeentepolitie. „De gemeen te Vlissingen heeft momenteel nog geen parkeerschijfplannen in voorbereiding. ;ien de huidige parkeercapaciteit acht commissaris van Marion dit nog niet no dig. „In de toekomst moeten we er re kening mee houden, dat het parkeer vraagstuk nijpender zal worden. We zullen daarom naar parkeerschijven „meters zijn veel te star en te statisch" toegroeien. Daarom mijn prognose: over twee tot vyf jaar". Men ziet: al zijn ook de grote gemeen ten in Zeeland niet zonder parkeerzor- gen, op dit moment is men in drie van de vier steden nog niet toe aan parkeer- scliijven en/of meters. Maar als men be denkt, dat de komende 12 jaar het au topark in Nederland bjjna verdrievou digd zal worden, dan is het duidelijk, dat ook de Zeeuwse steden op den duur het dan steeds nijpender wordende parkeer probleem mede met behulp van schijven en meters zullen moeten bestrijden. In dit licht moet men de uitspraken van de verschillende politiefunctionarissen zien in drie van de vier gemeenten: "Op dit ogenblik nog geen schijven of meters, maar mogelyk wel in de toe komst". Heel Nederland heeft dank zij krant, radio, televisie enz. welhaast van uur tot uur kunnen meeleven met de mislukte poging tot kabinetsformatie. De (thans ex-) formateur dr. De Kort zei daarover donderdag jl., dat de for matie „vrijwel op straat gebeurde". Wat echter bij al deze openbaarheid het meest opviel was niet het noeste zwoegen van de heer De Kort om tot een aanvaardbaar regeringsprogram te komen, maar de reeksen misverstanden, waarmee zajn formatiepoging omgeven was. Als de heer De Kort verklaarde, dat een bepaalde fractieleider een eis had gesteld, dan was die fractieleider nauwelyks enkele minuten later al in de ether of op het beeldscherm, of bij een groep journalisten om te verzeke ren, dat de mededeling van de heer De Kort onjuist was. dat men weinig had geëist, dat men alleen maar had willen praten, dat een compromis niet was uitgesloten enz. Voor de fractieleider van de P.v.d-A. was het bepaald een diepe teleurstel ling toen hij vernam, dat dr. De Kort de P.v.d.A. had uitgeschakeld. De frac tieleider leefde namelyk in het misver stand, dat hy praktisch tot overeen stemming was gekomen met dr. De Kort. De fractielei der van de V-VJD. t"I de heer Toxopeus I V* I leefde al evenzeer in I fl anmjn een misverstand, want hy belde woens dag jl. dr. De Kort op om de forma teur aan te moedigen en tegelyk te ver zekeren, dat er nog best te praten viel over een compromis, toen dr. De Kort al besloten had de bijl er bij neer te werpen vanwege des heren Toxopeus' starre houding! Uit al deze misverstanden moet men afleiden, dat de afgetreden formateur het spel van de kabinetsformatie het zij niet subtiel genoeg, hetzij veel te subtiel heeft willen spelen en daardoor brokken heeft gemaakt. Hij heeft er goed aan gedaan zijn op dracht terug te geven aan H.M. de Ko ningin. Nu is dan prof. dr. Beel tot informa teur benoemd. Hij zal alvorens tot formatie van een kabinet wordt overge gaan de moeilijke vraag moeten beant woorden of de K.V.P. zal samengaan met de P.v.d.A. in een nieuw kabinet. De K.V.P.-kamerfractie is op dit punt verdeeld. Veel zal dus afhangen van de wyze waarop de heer Beel zijn voorbereiding van de kabinetsformatie aannemelijk weet te maken voor zijn eigen partij. Daarbij heeft hij een groot voordeel: hg weet nu, dat verzamelen van bouwste nen zoals prof. Romme heeft gedaan niet tot het gewenste resultaat leidt. Hij weet ook, dat de poging van dr. De Kort om met nagenoeg alle partyen te loven en te bieden uitloopt op brokken- maken. Wellicht concludeert de heer Beel daar uit, dat hij allereerst voor zichzelf moet vaststellen met welke partijencombina- tie hy „in zee" wil gaan en dat hij pas na het vaststellen van die combinatie moet proberen een regeringsprogram te formuleren. Dan vermijdt hij de mis verstanden waaraan de formatiepoging De Kort te gronde ging! Nederland is een landje, waar het wemelt van prijsafspraken en an dere bindingen, die gericht zijn op het beperken van de concurrentie in het be- dry'fsleven. De vraag is dan ook her haaldelijk gesteld of één van de meest voorkomende vorm van prijsafspraak namelijk de verticale prijsbinding belet moet worden door de overheid. Men weet, dat byvoorbeeld honderden fabrikanten van merkartikelen de kleinhandelaars verplichten, die merk artikelen tegen een vaste prijs te ver kopen. Het is aan een detaillist, die door de aard van zijn bedrijf of zijn grotere omzet een merkartikel goedko- .per zou kunnen leveren, niet toege staan dit voordeeltje aan de consument te gunnen. Nu heeft kort geleden een speciale commissie advies uitgebracht aan de staatssecretaris van economische za ken over die verticale prijsbinding. Het advies is bijzonder uitvoerig en bepaald wel deskundig samengesteld. Na lezing van dat advies is het volkomen duide- lyk dat niet het verzamelde studiema teriaal, maar het vooraf reeds ingeno men standpunt van de commissieleden beslissend is geweest voor hun sympa thie of antipathie jegens de verticale prijsbinding. Een deel van de commis sieleden nam een welwillende houding aan tegenover hen, die prysbinding wensten en een ander deel deed datzelf de tegenover hen. die het verbieden van verticale prysbinding onmisbaar acht ten voor een gezonde concurrentie. De commissie kon niet tot een eenstem mig advies komen en zij zegt in haar rapport, dat men er beter aan doet niet te denken aan een algehele afwijzing of een algehele aanvaarding van de verti cale prysbinding, want zo eenvoudig Toch komen in het rapport de voor standers van de verticale prysbin ding wel heel nadrukkelijk en erg uit voerig aan het woord. Zij pogen on getwijfeld met het oog op him zakelijke belangen de verticale prijsbinding voor te stellen als een van de gelukkig ste verschynselen in het economisch leven van Nederland. En dat is bepaald niet juist. Die prijs binding kan nuttig werken en kan no dig zijn. maar zij kan ook heel ver keerd werken. Daarom zou stellig de minister van economische zaken het recht moeten hebben die prysbinding in „ongunstige" gevallen te verbieden en vooral ook de ..straffen", welke in bepaalde prijsbindingsovereenkomsten zyn vastgesteld, sterk te begrenzen. De Oostberlijners hebben de Russische prenijer, Nikita Kroesjtsjew beleefd, maar koel ontvangen. Volgens westelijke journalisten met veel ervaring, die in het gezelschap van Kroesjtsjew waren bij diens intocht in Oost-Berlyn, waren er op zyn hoogst 300.000 mensen langs de route. Maar minstens de helft van hen waren kin deren en „jonge pioniers".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1