Raad van Kortgene deed afstand van jachthaven Weg Rilland naar Bath zal worden verbeterd ZUID-BEVELAND Race in Oostende gecontroleerd met televisie Provincie zal in kosten bijdragen EERSTE TEAM VAN A.K.F. WON VOLLEYBALTOERNOOI TE GOES Leeszaal Vlissingen in moeilijkheden ZATERDAG 29 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEE UW SE C O U RAN T 1 Na vele beraadslagingen Eeuwigdurend erfpachtrecht op jachthaven werd verkocht aan mr. C. J. C. V. Becht Het mysterie van de grote onbekende te Kortgene is sedert de gemeenteraads vergadering van donderdagmiddag defi nitief opgelost. Het waas van geheim zinnigheid waarin b. en w. de jachtha venkwestie steeds heeft gehuld is nu opgetrokken. Zoals reeds gemeld heeft de zaak na jarenlange, vaak moeizame onderhandelingen met diverse instanties eindclyk zyn beslag gekregen en is de jachthaven verkocht. Alleen de punten verkoop jachthaven en in optie geven van enkele terreinen vergden ruim drie uren. De vergadering kenmerkte zich door lange discussies, waarbij b. en w. geen duimbreed van hun voorstellen af weken. Overigens droeg deze vergadering een ietwat rommelig karter. De raadsleden verlieten hun zetels om elkaar te con sulteren, verdwenen soms uit de raads zaal om hun standpunt nader te bepalen, terwyi de heer Valk adviseur van de ge meente en als toeschouwer aanwezig, diverse malen door wethouder P. J. Bom werd geraadpleegd. Bovendien kwam tijdens de behandeling van dit voorstel een telegram binnen waarin een gega digde 25.000,méér bood voor het jachthavenproject. De heer M. K. Ver burg (v.v.d.) kreeg op zijn vraag of het feen zin had een koper te zoeken die ereid was een hogere prijs te bepalen, een kort „neen" te horen. Burgemeester A. A. Schuit schetste de voorgeschiede nis van de totstandkoming van het jachthavencomplex, noemde de onmoge lijkheid voor een kleine gemeente deze te exploiteren en gaf een korte uiteen- zetting van de gevoerde onderhandelin geen met de huidige koper, mr. C. J. G. Becht te Bos en Duin en met de diverse instanties. Eerste gemeente Als eerste Zeeuwse gemeente is Kortgene destijds begonnen aan de opzet van een jachthaven in het Del tagebied. Men heeft daarvoor van het ministerie van economische zaken belangrijke Subsidie gekregen. „Van het begin af heeft de gedachte voorgestaan de haven te bouwen en dan over te dragen tegen kostprijs aan een koper. Deze gedachtengang is door de raad al die jaren geaccepteerd en het zou bhzonder unfair jegens de koper zijn op 't laatste moment, nu de zaak prac- tisch rond is, het steeds gevoerde beleid te veranderen", aldus burgemeester Schuit. De heer M. van de Weele (c.h.u.) releveerde uitvoerig, dat b. en w. ruim 2 jaar hebben onderhandeld met de „on bekende koper", dat in die twee jaar nooit met andere partijen was onder handeld, en dat zijns inziens niet het algemeen belang van de bevolking was gediend, maar dat er gewerkt is ten nutte van de heer Becht. „De heer Becht kan de vlag wel hijsen" aldus de heer Van der Weele, die voorts de vraag stelde: „Is de heer Becht werkelijk koper of is hij maar een stroman?". De heer Verburg vond de voorgestelde wijze van betaling in 25 jaarlijkse termijnen bepaald onjuist. Hij vond dat de centen op die manier binnensijpelden als siga- rettengeld. Hij vond het ook niet op de weg van de gemeente liggen als finan cier op te treden. De heer A. Welleman (p.v.d.a.) gewaagde van een historisch overzicht, bracht de erkentelijkheid uit jegens b, en w. voor het vele en moei lijke werk en hoopte dat de heer Becht erin zou slagen de jachthaven in binnen- en buitenland bekendheid te doen ge ven. Ten slotte werd met algemene stem men besloten aan genoemde heer Becht te verkopen het eeuwigdurend erfpacht- recht op het jachthaventerrein ten oos ten van de Veeraam te Kortgene voor een bedrag van 345.000. Voorts kreeg de toekomstige exploitant van de jacht haven enkele terreinen in de onmiddel lijke omgeving van de haven in optie tot 1 januari 1965. Bijzonder onwerkelijk De heer Verbnrg en Van der Weele stemden tegen dit laatste voorstel en vonden het een bijzonder onwerkelijk idee om zich voor zo'n lange tijd te bin den. De lieren J. Contant (a.r.) en A. Markusse (c.h.) zagen door deze optie de plaatselijke middenstandsbelangen geheel verdrongen, terwyl vrijwel alle raadsleden ietwat huiverig tegenover het "oorstel stonden. „Het is niet los te zien van het jacht havencomplex". aldus voorzitter Schuit. Pas nadat weer veel onderling was ge- discusieerd en nadat mr. Becht telefo nisch was geraadpleegd en een clausule was opgenomen voor een bepaald in op tie te geven terrein, dat „deze optie ge schiedde onder nader door b. en w. te stellen voorwaarden, waarbij de belan gen van de plaatselijke middenstand pri- JAARVERGADERING VERENIGING CHRISTELIJKE VERZORGING GEESTES-EN ZENUWZIEKEN Woensdag 24 juli a.s. zal in liet kerk gebouw van de inrichting Vrederust, te ging tot Christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in de provincie Zeeland. Om 10.15 uur zal ds. J. II. Kluiver, Nederlands hervormd predi- kunt te 's-Gravenpolder, het wijdings woord uitspreken. Na de notulen volgt de verkiezing van 7 bestuursleden. De heren J. L. Dreg- mans, mr. J. Thielen, R. Batten, ds. J. H. Kluiver en S. de Vlieger zijn perio diek aftredend. Verder moet worden voorzien in de vacatures, ontstaan door het bedanken als bestuurslid van de he ren J. W. v. d. Doel en ds. A. Postma. Er zijn voorts drie voorstellen van het bestuur: a. om verlenging van de ko ninklijke goedkeuring op de statuten van ac vereniging, welke op 25 april 1964 afloopt, aan te vragen; b. om art. 13 van de statuten, dat in strijd is met art. 69 van het huishoudelijk reglement, te wijzigen en c. om in verband met het onder a. vermelde, art. 20 2e lid van de statuten dienovereenkomstig te wij zigen. Dr. P- J. Jongerius zal vervolgens causerie houden over het onderwerp „Bewegingstherapie". Het programma voor de middagverga dering zal worden verzorgd door „Eu- phonla" en „Zanglust". Mevrouw C. Vertonvan Dort zal declameren en de heer W. Hekhuis Wzn. te Vrouwenpol der zal het orgel bespelen. Even puzzelen Horizontaal: L ongekunsteld; 4. heerser in onderwereld; 8. voegwoord; 10 fami lielid; 11. platvis; 13. voor; 15 gemalen eikenschors; 17. boom; 18. dagblad; 20. karaat; 21. melkleverancier; 22. nood sein; 24, slok; 25. naar beneden; 26. Soc. Econ. Raad; 28. zweer aan vinger; 29, klaar; 31. prijzen; 33. reeds, 34. dwaas; 36. hakniiddel; 37. papegaai, 38. onder- zeedienst: 40. inhoudsmaat; 41. van je zelf: 42. tas aan bagagedrager. Verticaal: 1. aanverwant; 2. iels; 3. voegwoord; 5. Amerika; 6. bij; 7. goed- holllgman; 9. spoedig; 12. rund; 13 voorkeur; 14. gewicht; 16. klein kind; 18. projectiel; 19 zeevis; 21 zoen; 23. tennisterm; 27 zeehond; 28. vurig; 30. zangnoot; 32 timmergereedschap: 33 slede; 35. zeevis; 37 lage stem; 39 Ik], woord: 40 deel van been EEESH/xQaiaaa HB/EVÜS B HnE/EH®\a[i@ H/Eacarjsasxn 's-Heer-Abtskerke wil geen hogere wethouderssalarissen De gemeenteraad van 's-Heer-Abtsker ke is opgeroepen tegen 5 juli 1963. des avonds acht uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: vaststelling nieuwe gemeen schappelijke regeling buitengewoon la ger onderwijs. Voorstel om Ged. Staten te adviseren de jaarweddewijziging voor de wethouders niet te verhogen daar de verhoging voor het werk dat wordt verricht, on nodig wordt geacht. Voorstel tot verhoging van het verze kerde bedrag tegen brand en vliegtuig- schade van de toren tot f 400.000, en het torenuurwerk met de klokken tot 10.000. Voorstel tot aankoop van een perceel tje bouwgrond van het burgerlijk arm bestuur ad 3,per m2, ter grootte van ongeveer 900 m2. Aan de pachter zal ten hoogste een vergoeding van 0.30 worden uitbetaald voor winstderving. Een tekening voor een te bouwen wo ning voor het hoofd der school zal wor den bezichtigd. mair worden gesteld", liet de raad veel van zijn bezwaren vallen en werd het voorstel van b. en w. aangenomen met de stemmen van de heren Van de Weele en Verburg tegen. Aan de coöperatie van de vissersvereni ging te Colijnsplaat werd een loods verhuurd voor een bedrag van 850. per jaar. terwijl eveneens werd besloten aan de N.V. Poppe een loods te verhuren voor een bedrag van 1250,per jaar. Voorgesteld werd het te bouwen haven kantoortje op Colijnsplaat te verkopen aan rijkswaterstaat voor de prns van 8500.—. De haven te Kortgene is aangewezen als centrale bietenoverslagplaats voor een gedeelte van Zeeland. Om een vlotte verwerking van de kipau to's te verkrijgen, zal hiervoor een pneumatisch bediende monternemer geplaatst worden. De verenigde coöperatieve suikerfa brieken G. A. te Dinteloord werd in eeuwigdurend erfpachtrecht gegeven het terrein ter grootte van 550 vier kante meter op de haven te Kortgene. Bij de haven te Colijnsplaat zal door V.C.S. een laadbok worden geplaatst. Deze haven zal in de eerste jaren nog voor het overslaan van bieten worden gebruikt. Een jaarlijkse vergoeding hiervoor werd vastgesteld op 50. Een krediet van 800,werd beschik baar gesteld voor de aanschaf van een fotocopieerapparaat. Voorts werd een bedrag van 25.00 gevoteerd voor her stel van het havendykje te Kats. KAMPERLAND GOES N .V .V .-kinderreis Tijdens een dezer dagen gehouden ver gadering van de N.V .V.-kinderreiscom- missie te Goes werd besloten het reisje te houden op 24 augustus a.s. Het reis doel zal zijn een bezoek aan de dier gaarde Blijdorp te Rotterdam. Op ver zoek van de bestuurdersbond Noord-Be veland voor deelname aan de kinderreis 1963, werd hiertoe besloten. De verkiezing van een lid van de kleine commissie, ter voorziening in de vaca ture J. Simonse, werd aangehouden tot na de reis. COLIJNSPLAAT DS. DIJKMEYER SPRAK VOOR N.C.V.B.-LEDEN Ds. Dljkmeyer van Colljiisplaat heeft de zer dagen tijdens een bijeenkomst van de N.C.V.B., afdeling Wissenkerke gespro ken over „De veranderingen op het Zeeuwse platteland". Deze bijeenkomst, die onder voorzitterschap stond van mevrouw M. van den Berg-Breure was de laatste van het seizoen. De volgende vergadering zal in september worden gehouden. KRABBENDIJKE Uitstapje „Ons Streven' De reisvereniging „Ons Streven" te Krabbendfjke maakte dezer dagen een reis naar Zuid-Limburg. Een bezoek werd gebracht o.a. aan Val kenburg, het Drielandenpunt en Maas tricht. WISSENKERKE Goals voor Perzie' Onder het motto. Goals voor Perzië. werd dezer dagen op het sportterrein te Wissenkerke een voetbalwedstrijd ge speeld tussen vertegenwoordigers van de gemeenten Kortgene en Wissenkerke. De geanimeerde wedstrijd werd een 84 overwinning voor Wissenkerke. De opbrengst was 42,en zal ten goede komen aan de actie Dousadj. Dinsdagavond 2 juli zullen beide elftal len voor deze actie op het sportterrein te Coiynsplaat een wedstrijd spelen. Kerkdienst Woensdagavond 3 juli om kwart over zeven zal in de kerk van de gerefor meerde gemeente te Kamperland voor gaan de student P. Honkoop van Kloe- tinge. WEMELDINGE Slol avondvierdaagse Van de 103 wandelaars, waarmee Wemeldingse avondvierdaagse maandag van start ging, hebben er 96 de opgave elke dag een tocht van 10 kilometer volbracht. In de loop van de week lie ten 7 wandelaars in verband met de re gen verstek gaan. Na afloop van de laatste tocht van donderdagavond reik te burgemeester C. N. F. van Sas de zes groepsprijzen uit aan de twee groepen van de openbare lagere school, de twee "ipen van de christelijke schooi en d( groepen van de scnool voor schip perskinderen. Hij vroeg alle deelnemers mee te willen werken aan de oprichting van een wandelsportverenging te We- meldinge. De heer J. van de Parel brak nog een lans voor deelname aan de toch ten van de V.V.V. en de P.Z.C. YERSEKE Bejaardenreis Woensdag maakten de ouden van dagen van Yerseke hun jaarlijkse rondrit, ge organiseerd door het comité rondrit ou den van dagen. Omstreeks 9 uuur ver trok het gezelschap, gezeten in een zes tigtal personenauto's en een autobus vanaf de Paardenmarkt. Eerst zette men koers naar Breda waar de koffie reeds klaar stond in het Mastbos. Van daar ging de reis over Moercapell Kaatsheuvel naar Waalw|jk, waar lunch werd gebruikt. Via de nieuwe brug voerde de tocht naar Gorkum. Hier kregen de deelnemers gelegenheid zich wat te verpozen, Na weer ingestap1 te zijn ging het in de richting Dordrecli werd het avondeten gebruikt. Hier was het de voorzitter van de afdeling Yerse ke van de algemene bond van bejaarden die de dank overbracht aan het comité voor deze buitengewoon mooie tocht. Omstreeks 9 uur arriveerde het gezel schap nan de Langeville waar de mu ziekvereniging „Mozart." haar opwach ting maakte om de stoet naar de Paar denmarkt te begeleiden. De voorzitter van bet: comité, de heer .1. Glerum, dankte allen die hadden bijgedragen om deze tocht mogelijk te maken. Totaal 268 personen hadden de tocht meege maakt. LEWEDORP Jaarvergadering Lebo Nu de competitie achter de rug is zal de voetbalvereniging „Lewedorpse Boys" vrijdag aanstaande haar jaarvergade ring houden. De resultaten van het afge lopen Jaar. in de competitie, zullen be sproken worden. Verder zal er een fi nancieel overzicht worden gegeven. Ook zal de bestuursverkiezing aan de orde komen. De voorzitter, de heer J. de Koo ning. heeft reeds in de vorige ledenver gadering gezegd, dat hij niet meer her kiesbaar is. Kerk in klank en kleur Aangemoedigd door het succes van rig jaar is ook dit zomerseizoen door samenwerking tussen dc plaatselijk» predikant ds. L. Boer en de bekende "otograaf J. v. d. Berge het zeer by- zondpre programma „de Kerk In Klanu en Kleur" in Haamstede tot stand geko men. Het unieke van dit programma is, dat men een goede indruk krijgt van dt schoonheid van de Haamsteedse omge ving in alle jaargetyden, muur dat men zich tevens al kykend en luisterend een beeld kan vormen van het kerkelijk Ie- een Zeeuwse gemeente. Deze combinatie maakt het in het byzonder oor de gasten een waardevol genoe gen, dit programma te gaan zien. Het wekt bewondering, te zien en te horen, hoe men erin geslaagd is. de meest moeilijke onderwerpen als bij voorbeeld de sacramentsbediening op passende wijze vorm te geven. Dit is mogelijk geworden doordat men de beelden, waarvan verschillende ware kunststukjes genoemd mogen worden, heeft weten te combineren met een uit gebalanceerd commentaar. Geleerd door de ervaring hebben de samenstel lers beter en groter materiaal gebruikt dan vorig jaar, terwijl ook projectie en geluid een aanmerkelijke verbetering ondergingen. Aan dit programma is evenals vorig jaar, een i-ondleldlng door de histori sche kerk verbonden, waarbij ds. Boer de tekst en uitleg verzorgt. AANWINSTEN VOOR DE JEUGDBOEKERIJ Z.V.U. Aanwinsten voor de Z.V.U. Jeugdboekerij- Voor de jeugdboekerij van de Z.V.U. zijn de olgende boeken aangeschaft: Voor 6-8 jaar: H. Andreus. Tjlrp. de krekel: G. Betlem. Toontje speelt voor de film: Gi- sela Bonsels. Max en de mannetjes: Inga Borg. Bamse in Lapland: Mies Bouhuys. Pim Pom, de koning en de nar: M. Claren- beek-van Klaveren, Jan en Joppie op de kermis: J. Dulieu. Paulus en het levens- t Paulus en Joris het vispaard: Gil huis-Smitskamp en D. Thomas-Gilhuis. Een koffer vol verhaaltjes: L- Huisinga-Scaf. Poes Alfa: en William weet wat: B Jagt. Kareltje Wever: Harriet Laurey. De gehei- van Turilan; en Ongeveertje; Bettien Lookeren Campagne. Amalia trekt er op uit; Ali Mitgutsch. Mingo en Bobo in de grote stad; C. Memberg. Cornelis. de neushoorn; H. M. Noordzy-Lenten. Kikkertje Krekko; O. Preussler. De kleine heks; D. Verroen. Sjoe en Piet zijn vriendjes: Mischa de Vree- de. Ham mag appels eten. Voor 8-10 Jaar: Carol R. Brink. Bandieten in het motel: Aatje Bruyn. Luuk schiet uit zijn slof: Dorothy Clewes. De winkel van Roel en Karin: D- A. Cramer-Schaap. In ■rolijke eend": M. Druon, Koekoe met de groene duimen: M. Ende. Jïm Knoop en Lucas de machinist: Rosemary Garland. Em- meke's kleine bos; C. Grashoff, Geertje op de „Karin"; en Josientje en de poppenkast: H. Peterson, Een leeuw in huis: Annie M. G. Schmidt. Wiplala weer: G. Selden, De krekel ln de ondergrondse: Barbara Sleigh, Karbon kel: Y. Uchida. Takao en het samoeri zwaard. Voor '10-12 Jaar: H. Chr. Andersen, Sprook- Bartels, Wraak in het oerwoud; Enid Blyton, Het geheim van de oude put: M. Bond, De beroemde beer Paddington; J, L, Eggennont, De nederlaag van de rode ade laar; R. v. d. Eerenbeemt, Een huis vol ple zier; C. J. en W- J Grimm, Sprookjes; R. Guillot, Drie meisjes en één droom: W. Hnuff, Sprookjes: Patricia Lynch, Eindelijk lis; P. Nörgaard, Leontien in Italië: Pothast-Gimberg, Corso terug naar Corsica?: N. Streatfeild, Vier vrolijke vrij buiters. Viola Wahlstedt, De verdwenen postzegel; Steffa Wine. Pepita in Spanje Voor 12-14 jaar: G. Betlem. De man uit Tri polis: H. Th. de Booy. Het geheim van het zwarte meer; C. Butner. Noodlanding groene hel: W Farley. Black Minx, het veulen van Black, de zwarte hengst: Bonfire. Blacks tweede zoon. in de draafsport: en Black, de zwarte hengst, tc- de renbaan: Clara de Groot. Ik wacht op Jou, Cecilia: J. C. Grund. Rosita. hel zi geunermeisje: F. Hagers, Kathlnka van de huishoudschool Jeannette van Luipen-Bron- wasser. De club van dertien; K. Robertson. De schipbreuk van de Saginaw. Voor 14-16 jaar: K. van der Geest, Orkaan Old Joe. J. ter Haar, Hollands meisje ver mist.-..: Frouclc van der Hooning en Dieuwke VVlnsemlus. Durf het leven aan: H. Kocher. De koning van het woeste eiland; J. van Luipen-Bronwasser. Het geluk komt nooit te vroeg; H. Grit. Seuberlich. Niemand is al leen: H. Sponsel. Het gesprek in de arena: Lenora Mattingly Weber. Bonnie doet het zelf. Voor 16-18 Jaar; Mabel E. Allan. De beslis sende zomer: M. van Amstel, De wending: Annet van Battum. Het doek gaat open: Nel van der Zee, De voogd voor Inger. STUDIEBOEKEN. Dramatisch spel met een clubhuisgroep: L. Mourlk. De verovering van het Gulden Vlies; R Reynolds. Mahatma Gandhi; M. Edel. Reportage uit de oertijd; P E Lelir, R. W Burnett en H S Zim. Het weer en de weersvoorspelling; H- Ruchlis, Het wondei van het licht: Anita Daniël. Albert Schweit zer; Astronauten, de pioniers in de ruimte. L. J. Nienaber. Tennis; Fasen en tacetten: C. A. Burland, De Egyptenaren: en De Ro meinen: D G. G. van Ringlestein en L. Rog geveen. Drie letters, P.T.T.: D. Dekker. Waar raven roepen: J. H, Ingram. De Jonge reizi gers in Canada. .Vief minder dan vijjenzeventig piano's en vleugels kwamen te pas aan een grootse muzikale ma nifestatie tijdens een pianofestival in Rochester in de Amerikaanse staat Nero York. Op vele van de instrumenten werd bovendien quatre-mains gespeeld. De klavie ren werden bezet door jongeren tussen acht en zestien jaar. Xerxes speelt op Spangen De Rotterdamse tweede-divisieclub Xer xes zal het komende seizoen haar thuis wedstrijden spelen op het veld van stad genoot Sparta. De Rotterdammers moe ten hun eigen terrein per 1 september gaan verlaten en de besprekingen in de Rotterdamse gemeenteraad over een nieuwe speelgelegenheid voor Xerxes zijn nog gaande. In liet a.s. weekeinde beginnen de paar- derennen to Oostende. De renbaan wie zeker tot de best ingerichte van W'est- Kuropa behoort, is weer belangrijk ver beterd. Zo zullen alle rennen thans door de wedstrydcommissarissen op de televi sie worden gevolgd, zodat elke onregel matigheid duidelijk kan worden vastge steld, vooral in de bocht bij Mariakerue, welke aan liet oog van de controle was onttrokken, is dit toe te juichen. Voor het hoofdnummer van a.s. zondag een gelimiteerde handicapren over 2200 meier hebben een aantal oude bekenden ingeschreven, zo zien wij onder de ingeschreven paarden o.a. de winnaar van de „Grand Prix" van het vorige jaar Nornad, ditmaal met aanzienlijk meer gewicht in het zadel (62 kg), Midas, Ar- genlieu, Kipling, Chifropa en Le Flamin go. Alle paarden van goede klasse. Ne derland heeft ingeschreven met de 9- jarige Le Faquin, getraind door Delbras- sme op Duindigt. Delbrassine wordt al- j lijd gevreesd en hoewel wij niet de leef tijd uit het oog mogen verhezen, zou Le Faquin met slechts 47% kg gevaarlijk kunnen zijn. Het zelfde kan gezegd wor den van de 9-jarige Goldtrophen, vele malen winnaar op deze baan, die nu met slechts 44% kg voor een verrassing kan zorgen. 1000 meter zou hem wellicht be ter liggen. Als directe kanshebbers zien wij Midas en Kipling. De openingsren, de Prix de Chatillon, een ren voor 3-jarigen over 1400 meter, geeft goede kans aan Disay- ropa. In de verkoopren zien wij de stal van Assche hoge ogen gooien met El Minzah en Africain. De Prix de Duinber gen kan wellicht een duidelijke vinger wijzing geven voor het grote internatio nale treffen van de 2-jarigen op 14 juli a.s. Na jaren wachten De weg van Rilland naar Bath zal na een slepende affaire van jaren, verbe terd worden. De gemeenteraad van Ril- land-Bath nam hiertoe donderdagavond het besluit, nu Gedeputeerde Staten be richt hebben geen bezwaren meer tegen uitvoering te hebben en in principe be reid zyn om vijfenzestig procent in de kosten bij te dragen. Destijds kon aan de ingediende verbeteringsplannen geen goedkeuring worden verleend omdat G.S. ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van liet Kreekrakgebied in onzekerheid verkeerden. In overleg met provinciale waterstaat is voor het twee-en-een-halve kilometer lange pro ject een plan ontworpen, dat voldoet aan de in de tertiaire wegenverordening Zeeland gestelde normen. De kosten van uitvoering, inclusief voorbereiden de werken en grondaiyikoop, worden geraamd op 276.500,Na aftrek van de provinciale bydrage blyft er voor de gemeente Riiland-Bath een zelf te fi nancieren bedrag van 96.775,over. Burgemeester J. C. W- Jobse zei te ho pen, dat er zo spoedig mogelijk aan de weg kan v/orden begonnen. Op de vraag van mevr. N. KampsVisser (vrije lijst) of er ook al onderhandeld is met de eigenaren over de onteigening van stukjes grond, deelde de burgemeester mede, dat er met enkele personen con tact is opgenomen. De raad besloot om de ontruimingstermijn van de onbe woonbaar verklaarde woning Stations straat A 88. met een jaar te verlen gen. aangezien er aan de bewoner geen andere passende woning gegeven kan worden. Zolang aan het schoolbestuur van de gereformeerde gemeenteschool geen andere schoolruimte beschikbaar kan worden gesteld, zal de bestaande school door de gemeente in huur over genomen worden tegen een prijs van ƒ24.85 per week, ingaande 1 januari 1962. Reinigingsrechten Door het reeds eerder genomen besluit tot een gemeenschappelijke regeling voor de reinigingsdienst met de ge meenten Kruiningen, KrabbendijKe, Yerseke, Wemeldinge en Waarde, waar voor een tweede roltrommelauto in ge bruik genomen zal worden, besloot de raad tot vaststelling van een nieuwe verordening op de reinigingsrechten. De kosten van deze dienst zullen 11.234,- bedragen. waartegenover 7000,aan te innen rechten worden geraamd. Voor het gebruik van 1 emmer zal een jaar- tarief gelden van ƒ9,voor de twee de emmer ƒ5.en elke volgende em mer 2,50. Tot nog toe moest door de bewoners 6.aan reinigingsrechten betaald worden. Tweemaal per week zal het huisvuil opgehaald worden, alsme de een maal per maand het zogenaam de „grove" vuil. De emmers zullen kos teloos worden verstrekt. Het verplich tend stellen van gebruik hiervan zal in de algemene politieverordening wor den vastgelegd. Een gedeelte van de sloot langs de Valckenisseweg voor de woningen van „Klein Grondbezit" zal worden ge dempt. In de totale kosten zal het wa terschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland" voor 3000,deelne men. De bewoners hebben toegezegd hun arbeidskracht ter beschikking te stellen. Voor de gemeente blijft er dan nog een te financieren bedrag over van ƒ5603— De heer R. Rijk (k.v.p.) zou een dergelijke regeling ook gaarne tot stand gebracht zien voor de Tweede Weg. Burgemeester Jobse zegde toe, er nog eens aandacht aan te besteden, on danks de wetenschap, dat de polder niet bereid is gevonden ook dit stuk te dempen. Wethouder M. A. Francois noemde dit de koek. die al jaren gele den is aangesneden. Als het water schap niet bijdraagt, zal het een kost bare geschiedenis worden, zo meende de wethouder. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school werd met in gang van 1 juli benoemd, mej. J. E. Blanksma uit Koudekerke. Voor doel matiger plantsoenarbeid besloot de raad een hakfrees en heggeschaar aan te schaffen. Hiermede zullen uitgaven gemoeid zijn van 1100,en 1450. Als voorlopige stalling van de vracht auto, werd besloten van de heer M. Bolier een garage te huren op een ver goeding van ƒ400,per jaar. Besloten werd om toe te treden tot de stichting „Borgstellingsfonds" voor de Zeeuwse Eilanden op een bijdrage van 2 cent per Inwoner, alsmede een ga- rantiebijdrage van 10 cent per inwo ner. Verzoeken om subsidies van de Centrale van Katholieke Militaire Te huizen; de stichting tot Steun van Pro testants Geestelijke Verzorging van het Nederlandse leger; de Rijks Hoge re Burgerschool te Bergen op Zoom en de gemeente Roermond voor leerlingen- bezoek aan de R.-K. Hogere Landbouw school, werden afgewezen. Aan het co mité „60 jaar De Ruyterschool" te Vlis- singen zal een eenmalige bijdrage van 25,gegeven worden. Besloten werd de wethoudersbezoldigingen te verho gen tot ƒ1500.per jaar. alsmede de presentiegelden van raadsleden op 15.en commissievergaderingen op 7,50 te brengen. Raad Tholen besloot tot onderhandse aanbesteding van „dubbele" school De gemeenteraad van Tliolen heeft don derdagavond tijdens een openbare ver gadering onder voorzitterschap van waarnemend burgemeester H. Jansen besloten om de bouw van de „dubbele" school onderhands aan te besteden aan de heer C. van der Heiden te Steen bergen voor een bedrag van f 360.000 exclusief de elektrische installatie. De heer J. Bal informeerde of het niet mo gelijk was geweest om Thoolse aanne mers bij de bouw van de nieuwe school te betrekken. De waarnemend burgemeester kon op deze vraag mededelen, dat men had ge meend, dat er in Tholen geen animo voor deze bouw was. De heer Bal zag toch graag dat er voor andere werk zaamheden wel een beroep op Thoolse ambachtslieden zal worden gedaan. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg raadslid L. P. J. Brandenburg (p.v.da.) om een be ter onderhoud van gemeente woningen. Raadslid R. Rijk zou gaarne de noord zijde van de speelweide afgerasterd hebben om de aanplanting te sparen, wat door burgemeester Jobse werd toe gezegd. Wat het onderhoud van de ge meentewoningen betreft, zei de burge meester het te zullen onderzoeken. Naar aanleiding van de ingediende re kening over 1962 van de vereniging „Het Groene Kruis", merkte mevrouw KampsVisser op. verschillende pos ten, waaronder die voor diverse uitga ven. vaag te vinden. Vooral omdat het een vereniging is die een maximum aan subsidie gaat kosten, zei mevr. Kamps- Visser een wat meer gespecificeerde rekening op prijs te stellen. President Kennedy heeft bekendgemaakt, dat hij Henry Cabot Lodge zal benoemen tot ambassadeur in Zuid-Vietnam. als opvolger van Frederick Notling. Als de Senaat met de benoeming akkoord gaat, zal Cabot Ledge in de herfst zijn post aanvaarden. De batyscaaf ..Trieste" bewijst bijzonder goede diensten bij de nasporingen naar de zo raadsel achtig ten onder gegane Ameri kaanse kernonderzeeer „Thres her". De foto toont de „Trieste" kam pend met een fikse deining op de oceaan, kort voordat de baty scaaf in het gebied waar de Thresherverting een duik van SiOQ voet maakte. Spannende finalewedstrijd Belastingambtenaren op tweede plaats QB\EE0[SE1/E@ maa\&BH^|na 9 De Britse luchtmaarschnlk Sir Thomas ?ike wordt aan het eind van dit Jaar plaats vervangend geallieerd opperbevelhebber in Europa als opvolger van generaal Sir Hugh Stockwell. Sir Thomas is momenteel chef 1 van de Britse luchtmachtstaf. Het volleybaltoernooi van «le Federatie van personeelsverenigingen te Goes, dat woensdagavond in de gymnastiekzaal van de Prinses Ireneschool aan de Berg weg met de finalewedstrijden tverd be sloten, is gewonnen door het eerste team van A.K.F. Evenals voorgaande jaren moest dit team, dat voor de eerste keer aan «leze wedstrijden deel neemt, het in de finale opnemen tegen het team van Inter Scal- des. Moesten de volleyballers van laatst genoemd team vorig jaar de eer te beurt laten aan Typo's, ook nu konden do be lastingambtenaren het niet tot de eerste plaats brengen en eindigden zij wederom op de tweede plaats. Deze finalewedstrijd had een uitermate spannend verloop en slechts op het laat ste moment gar het team zich gewon nen. A.K.F. I wist beide sets ln haar voordeel te beslissen. De setstanden (beiden 1614) getuigen mede van de spannende strijd. In ae stand voor de verenigingsprijs wist P.T.T.. zü het met een minimaal verschil, de leiding te ver overen op Comb. N.S. P.T.T. had dit te danken aan het feit, dat beide teams bij hel volleyballen in de kopgroep eindig den, terwijl het team van Comb. N.S. op de achtste plaats terecht kwam. Voorsprong Het ziet er echter wel naar uit, dal deze voorsprong van P.T.T. slechts van korte duur zal zijn, daar Comb. N.S. vooral bij tafeltennis goede kan sen heeft op ereplaatsen. In dit volleybaltoernooi werd ge speeld in twee poules van respectie velijk 5 en 6 teams. De uitslagen van de finalewedstrijder waren A.K.F. IInterScaldes 20 (1614 16—14); P.T.T. I—P.T.T. II 2—0 (15- 4; 159)Typo's—R.W.S. II 2—0 (15- 6: 15—6); R.W.S. I—Comb. N.S. 2— (15—4; 15—7). Eindstand: 1. A.K.F. 1; 2. Inter Scaldes 3. P.T.T. I; 4. P.T.T. II; 5. Typo's: 6. R W.S. II: 7. R.W.S. I; 8. Comb. N.S.; 9 A.K.F. II;, 10. B.V.A.B.; 11. Homaco. De stand voor de verenigingsprijs luid na vijf onderdelen: 1, P.T.T. 570 punten: 2. Comb. N.S 562% punten; 3. Typo's 375 punten: 4 Inter Scaldes 195 punten; 5. A.K.F. 18< punten; 6. Homaco 130 punten; 7. P.Z E.M. 125 punten: 8. R.W.S. 102% pun ten; 9. De Zon 67% punten; 10. en 1' Perfecta en B.V.A.B. '25 punten; 12 Wattez 7% punten. Bedrijfsvoetbal in rayon Goes In de bedrijfsvoetbalcompetitie van het rayon Goes werd deze week slechts een gering gedeelte van het programma af gewerkt. De enige werkelijk gespeelde wedstrijd, V.V.Z.B.—D.A.F. SC, eindig de in een onverwachte overwinning voor V.V.Z.B., zodat D.A.F. SC op het laat ste deel van de competitie flink aan net afzakken is. Inter Scaldes bleek niet in staat het benodigde aantal spelers in het veld te brengen wat voor hun tegenstan der, gebr. Van Son, een reglementaire winst betekende van 50. De beide overige vastgestelde wedstrijden werden wegens de slechte weersomstandigheden afgelast. De uitslagen waren: V.V.Z.B.—D.A.F. SC 1—0; Gemeente werkenTypo's afgelast; Comb. N.S. Keuringsdienst Zeeland afgelast; gebr. Van SonInter Scaldes 50. Voor de komende week werd het volgen de programa vastgesteld: 1 juli: P.T.T.—Keuringsdienst: V.V.Z.B. Gemeentewerken 2 juli: Tvpo'sgebr. Van Son; 3 juni: D.A.F. SC -Comb. N.S. De openbare leeszaal en bibliotheek te vlissingen verkeert in grote moeilijkhe den. Aangezien deze leeszaal niet vol doet aan de eisen, die het rijk stelt, dreigt het gevaar, «lat de rijkssubsidies inhouden. Zowel de personeelsbezetting, ils de boekenaanschaf als de huisves- ing voldoen niet aan de door het rijk gestelde eisen. Dit bleek weer duidelijk op de donderdagavond in de leeszaal ge houden ledenvergadering. De voorzitter, de heer Joh.' P. Ventevo- gel, herdacht in zijn openingswoord me vrouw M. K. Kolff-Kruisinga. die negen ;uni is overleden. Mevrouw Kolff is ja renlang lid van het bestuur van de lees- :aal geweest. De aanwezigen namen en kele ogenblikken stilte in acht. De heer /entevogel zei over de politiek van het rijk in de kwestie van de subsidies: „Het rijk stelt wel eisen, maar verstrekt geen middelen om aan deze eisen te voldoen". Oe bouwplannen voor een nieuwe lees zaal en bibliotheek zijn nog in een zeer pril stadium. De gemeente Vlissingen neeft toegezegd, dat de grond, die na de afbraak van het oude Burgerweeshuis vrijkomt, voor de nieuwbouw van de ^eszaal gereserveerd zal werden. Iet bestuur moe.st voor 1 juni van dit aar bouwplaunen bij het ryk indienen. Jindat de grond nog met in gemeente- landen is. kon hier nog niets van ko nen. Hiermee komt men in het gedrang met verkrijgen van r(jkssubsidies. De begroting voor 1963 is bijzonder krap gehouden. De heer H. P. Mastenbroek, de penningmeester, verwacht, dat als men de grootst mogelijke zuinigheid be tracht het mogelijk zal zijn 1963 zonder moot tekort af te sluiten. De balans per '1 december 1962 toont een nadelig sal- !o van 181.74. 'it het jaarvers ag van de directie bleek lat het aantal leden in 1962 met 156 is nbegrepen. Het aantal uitleningen bij le jeugdbibliotheek daalde van 37.685 tot 31.903. De uitleningen aan de vol wassenen steeg van 53.394 tot 54.107. 'Iet totale boekenbezit steeg in 1962 an 14.939 tot 14.984. De besprekingen over de fusie met de utsbibliotheek zijn een beetje in hel don geraakt. Maar deze plannen kunnen och pas verwezenlijkt worden als het lieuwe gebouw er is. Dit komt omdat :e ruimte in het gebouw aan het Bella- aypark voor de beide boekenverza melingen veel te klein is. De leeszaal en bibliotheek zal gedurende le maanden juli, augustus en de eerste helft van september 's zaterdagsmid dags gesloten zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15