Gemeenteraad Goes unaniem voor verhoging wethouderssalarissen Betere huisvesting voor bejaarden en mn7''ohiiarpjiipingen AGENDA WALCHEREN Groot Valkenisse heet voortaan „De Ruisser" Drie helden en drie dolle tantes KERKDIENSTEN STICHTING RENESSE HERDACHT HET TIENJARIG BESTAAN MARKTBERICHTEN Dr. Pfaeltzer 40 jaar zenuwarts F.XAMFNS ZATERDAG 29 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT MEER EN MEER FULL-TIME JOB Tydens de donderdagavond gehouden raadsvergadering heeft de gemeenteraad van Goes zich vrywel unaniem uitgesproken voor verhoging van de wethouders salarissen. By de stukken was een voorstel inzake wijziging regeling der jaar wedden van de wethouders in Zeeland. Verschillende leden merkten naar aan leiding daarvan op, dat het wethoudersambt steeds meer tyd gaat vergen en vooral in een gemeente als Goes min of meer als een full-time job kan worden beschouwd. Zij pleitten voor verhoging van het salaris voor de Goese wethouders op grond daarvan. Burgemeester mr. F. G. A. Huber zegde toe, dat dit standpunt van de raad onder de aandacht van Ged. Staten zal worden gebracht. Overigens, zo zei de raadsvoorzitter, is al enigszins rekening gehouden met de byzondere positie van Goes. Deze gemeente is namelyk al in een hogere klasse ingedeeld. „Eigenlyk horen we in de tiende klasse thuis, maar we zitten nu in de elfde", merkte spreker op. Aangehouden werd het voorstel om voor een bedrag van 53.670 de grond met barak aan de Oostsingel van het rijk aan te kopen. Voor de barak zou 48.000,moeten worden betaald, het- geen de raadsleden nog al hoog vonden. 'ok had men graag gezien, dat bil de aankoop meer grond zou zijn betrokken. Met aanvaarding van de suggestie van de heer J. H. Roose (k.v.p.) als de gemeente tot koop overgaat, meteen het gymnastieklokaal van het voormalige Goese lyceum vlak bij de barak even eens aan te kopen werd besloten nog eens contact met domeinen op te nemen en later op deze zaak terug te komen. Van het ziekenhuis St.-Joanna werd een strook grond aangekocht van circa 475 vierkante meter voor 1875,50. Dit in verband met doortrekking van de Rem- brandtlaan. Zonder op- of aanmerkingen werd de begroting voor 1963 van de Stichting Sportbelangen Goes vastge- De door b. en w. voorgestelde subsï- dieverhoging ten behoeve van de zwem- en badclub ,,'t Sas" vond ge nade in de ogen van de raadsleden. De financiële commissie had bezwa ren gemaakt tegen de motivering van b. en w. hoewel zij met het voorstel als zodanig wel kon instemmen. De nieuwe motivering werd zonder meer aanvaard. Vastgesteld werd een verplaatsingkos- tenbesluit voor het personeel van dé ge- DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingen VANDAAG Middelburg Electro: Maclste. de sterkste man ter wereld. 7 en 9.15 uur, 14 Jaar. City: Terug uit de hel. 8 uur, 14 Jaar. Stadhuis (hal): expositie Middelburg "63, 10.30-12 en 1.30-6 en 7-9 uur. Zeeuws Mu seum: exposities verzameling Bal en J. ÏL Koekkoek, 11-17 uur. Van Benthem cn Jutting: expositie over Zeeland en Vinanderen. 9-18 uur. Molenwater: Minia tuur Walcheren. 9-18 uur. De Vergenoe ging: bazaar a.v. en m.v. Middelburg. 15-24 uur. Vlissingen Alhambra: James Bond 007 con tra dr. NO.. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Luxor: Maciste de sterkste man ter wereld, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Delta: Receptie t-g.v het 70-Jarig bestaan van St. Caecilia, 16- 18 uur. Terrein Bonedijkestraat: Skel- terraces. 10-12. 14-18 en 19 uur. Vcere De Schotsehe Huizen: Expositie Dirk van Gelder. 10-12 en 14-17 uur. Goes Grand: Drie dolle tantes. 19 en 21 uur. a.l. Bergweg: alwachtingsprogram- mi Ronde van Midden-Zeeland. 13.30 u. Daarna tcestelljk programma. 19 uur aankomst renners, met vervolgens prijs uitreiking ln Slot Ostende. 20 uur en twistkamploenschappen in zaal Juliana. 21.30 uur. Prins van Oranje: Slotfeest sportweek personeelsfederatle. 19.30 uur. Terneuzen Luxor: Het mooiste meisje ter wereld. 20 uur. a.l. Hulst Bioseoopgebouw: Tarzan trekt naar India. 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledelthenter: De held van Troje. 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum. Ursus, de leeuwenko ning. 19.30 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Kolder op zolder, 20 uur. a.l. Mzcndljke - Hofzlohttheater: Als twee drup pels water. 20 uur, 14 Jaar. Breskcns Caslnobiosronp: Als ratten ln de val, 20 uur, 18 Jaar. Borgen op Zoom Rox.v: Eddy schiet met scherp, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: Geld Bpeelt geen rol, 18.45 en 21 uur, a.l. MORGEN Middelburg Electro- Maclste, de sterkste mnn ter wereld, 3 30 en 7.30 uur, 14 Jaur, City Terug uit de hel, 2.30 en 8 uur, 14 Jaar Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-18 uur, De Vergenoeging- bazaar a.v. en m.v. Middelburg 15-24 uur. Vlissingen Alhambra- James Bond 007 con tra Dr. No.. 15, 19 cn 21 uur, Luxor: Ma clste, de sterkste man ter wereld, 15, en 21 uur. 14 Jaar Goes Grand: Drie dolle tantes, 15, 19 en 21 uur, a.l Terneuzen - Luxor: Het mooiste meisje van tie wereld. 14. 16.30 en 20 uur. Hulst - Bioseoopgebouw- Tarzan treld naar India, 15 en 18 uur. 14 Jaar Bioseoopge bouw Vnurwel mijn Helste. 20 30 uur, lf Jaar Oostburg - Ledeltheater: Commandant Crnbb slaat terug, 14 uur, 14 Jaar. Ledel thenter: De held van Troje. 16.30 en 2( uur. 14 laar. Axel Het Centrum: Ursus. de leeuwenko ning. 15 45 uur, 14 Jaar. Het Centrum: Het wasmelsje van Napoleon. 20 uur. 14 laar Sas va-i Gent - Olympiatheater: Koider op zolder. 15.30 uur. a.l. Olympiatheater Mu ziek kent geen grenzen. 20 uur. a.l. IJzendlllte - Hofziehttheater Als twee drup pels water. 17 cn 20 uur. 14 Jaar. Breskcns - Casinobioseoop Het laatste sal vo. 16 cn 20 uur. 14 laar. Bergen op Zoom - Roxy: De wraak van de rode adelaar. 14 30 uur. 14 Jaar. Roxy Eddy «ohlct met scherp. 16.30. 18 45 er 21 uur, 14 Jaar. Luxor Boksende kan- geroe. 14 uur, a.l Luxor: Geld speelt geen' rol. 16. 13.45 en 21 uur. a.l. akkoord met een partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen zuid oost. Het comité „60 jaar De Ruyter- school" kreeg een eenmalige subsidie van 100,Aan verschillende scholen in Goes werd medewerking verleend: de Mariusschool en Caspar Berseschool voor het herleggen van hun speelterrein en de ehr. nat. school aan de Bergweg voor restauratie van het schoolgebouw. Over dit laatste punt discussieerde de raad breedvoerig, waarbij de vraag werd gesteld of het inderdaad mogelijk zal zijn de school zodanig te restaureren, dat zij aan de eisen voldoet. In prin cipe verleende de raad zijn medewerking Een kostenraming zal nog nader worden uitgewerkt. In de r.-k. Francensokleu- terschool zal een nieuwe centrale ver warmingsinstallatie worden geplaatst. Zwemmen meente Goes. Van een tiental „bouw- spaarders" werd de rente en aflossing van een aan hen door de N.V. bouw fonds Nederlandse Gemeenten te Assen verstrekte hypothecaire lening gegaran deerd. De vergoeding voor het in ge bruik nemen van gemeentegrond door bodewagens en autobussen werd be paald op 50,per jaar, zoals de com missie van financiën had geadviseerd en niet op 100,zoals b. en w. hadden voorgesteld. De raad van Goes besloot voorts tot deelneming in het borgstel lingsinstituut voor de tuinbouw. Zonder discussie of hoofdelijke stemming hecht te de raad zijn goedkeuring aan eer voorstel van b. en w. om een wijziging te doen aanbrengen in de gemeenschap- pelyke regeling Zeeuwse Muziekschool. Deze wijziging betreft de verdeling van de kosten. Als deze wijziging wordt doorgevoerd is het voor de gemeente Goes mogelijk aan deze regeling te blij ven deelnemen. Bij de behandeling van de 38e wjjziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1962 wees de heer Roose er op, dat verschillende uitgaven nooit door de raad waren goedgekeurd. „Ik heb daarvan nooit een voorstel gezien", al dus de heer Roose, die deze gang zaken niet kon begrijpen. Voorts stelde de raad een krediet be schikbaar van 16.500 voor verbetering van de huisvesting bejaardensociëteit en repetitieruimte muziekverenigingen in de voormalige school aan de Dam. In een later stadium zal de raad nog een gedocumenteerd plan over de te treffen voorzieningen worden voorge legd. Tot onderwijzeres aan de Jan Ligt- hartsehool werd benoemd mej. J. J. P. Koopman uit Groede. Ten slotte hechtte de raad zjjn goedkeu ring aan een voorstel van b. en w. tot garandering van de rente en aflossing van een door de stichting prot. ehr. streekziekenhuis ten behoeve van de bouw van het nieuwe streekziekenhuis in Goes aan te gane geldlening van 3.000.000,Dit is het meerdere be drag. dat voor bouw- en inrichting van dit ziekenhuis nodig is. De totale kosten voor dit ziekenhuis zyn daarmee geste gen van f 6.000.000 tot 9.000.000. Jongetje aangereden Vrijdagmorgen is in de Terneuzense- straat te Axel het 6-jarige jongetje M. S. aangereden door een personenauto. De bestuurster van de auto, mevrouw A. J. K.-L. uit Amsterdam merkte het jongetje, dat plotseling de weg opliep, te laat op. Een aanrijding kon niet meer worden voorkomen. Het jongetje liep lichte verwondingen op. Dokter C. Ver boom uit Zaamslag verleende de eerste hulp. Ongevallen in de groenvoerdrogerij De arbeiders J. v. d. M. en M. v. H„ werkzaam bij de Groenvoerdrogerij te Scherpenisse, kwamen in aanraking met een der machines in de drogerij. Ze kre gen zulke verwondingen aan de handen lat behandeling in een ziekenhuis nood zakelijk was. Zij verwondden voorname lijk de vingertoppen. De heer P. J. raak te met zijn hand tussen een muur be klemd in de Grasdrogerij. Hij moest zich eveneens onder doktersbehandeling stellen. Raad Biggekerke Het zomerwoningenterrein „Groot Val kenisse" zal in de toekomst de naam „De Ruisser" dragen. Dit heeft de ge- genteen teraad van Biggekerke vrijdag middag tydens een openbare vergade ring besloten. Men is tot; deze maatre gel overgegaan om het. werk van de P.T.T. in het vervolg to vergemakkelij ken. „Nu valt het nog by te benen, om dat er nog niet veel woningen staan, inaar in de toekomst zou dit anders ze ker moeilijkheden hebben opgeleverd", aldus burgemeester J. L. Dregntans, die voorts een verklaring gaf van de naam „De Ruisser". „Op die plaats hoort men het ruisen van de bosschages en bij tijd en wijle ook het ruisen van de zee". De speeltuinvereniging zou een eenma lige financiële bijdrage van 400. worden verleend. Het raadslid C. Cla- risse vond dit bedrag een beetje aan de lage kant, temeer daar hij had verno men, dat de financiële positie van deze vereniging niet bepaald gunstig is. Hy vroeg daarom een verhoging tot 500. De burgemeester betreurde het, dat het bestuur b- en w. niet zelf hadden ver zocht om dit bedrag te verhogen. „Voor dit machtig mooie ding, waar vooral de kleine kinderen veel genoegen aan be leven, mogen we echter best wat over hebben", meende de voorzitter. De raad ging daarna in principe akkoord met deze verhoging. Voor de inrichting van een bestuurspost ingeval van fall-out trok de raad verder 1160.uit. Deze post zal ln de kelder van het gemeen tehuis te Biggekerke worden gevestigd. Een voorstel tot intrekking van de vér- ordening komvoorschriften. vastgesteld op 21 december 1962 alsmede voorstel len tot wijziging van de gemeentebe grotingen dienst 1962 en 1963 leverde geen moeilijkheden op. Binnen een kwartier waren de negen agendapunten afgehandeld. De raad trok zich daarna in besloten zitting terug. Officiële publikatie MIDDELBURG. Beperking vnn waterverbruik voor tulnbc- sprocllng c. d. B. en »v. van Middelburg brengen ter open bare kennis, dat zij, op grond van het be paalde In artikel 10bls van de Algemene Po litieverordening dier gemeente, besloten heb ben. zulks ln verband met de beperkte moge lijkheid van de vvateraanvoer, dat vanaf he den tot 1 september 1963 het onderstaande vün kracht is: n. het is verboden leidingwater te gebruiken voor het reinigen van stoepen en straten e.d. en voor tuinbesproeiing anders dan met. een gieter: b. bi) wijze van uitzondering wordt toege staan op vier avonden per week te schrob ben cn te sproeien, nl. op zondag, dins dag. woensdag en zaterdug van 20 tot 23 uur: e. het verbod onder a. geldt niet voor tuin derijen en bloemisterijen. Middelburg, 27 Juni 1963, B. en w, voornoemd, Mr. J. Drijber. burgemeester. Mr. J. Ilooij, secretaris. AAGTEKERKE N.C.V.B. vergaderde Onder leiding van de presidente, mevr. P. VosSchout, hield de afdeling Aag- tekerke der N.C.V.B. dezer dagen haar maandelijkse vergadering in het ge meentelokaal. Als spreker voor deze avond trad op ds. Wapenaar uit Grr' kerke met het onderwerp „Van 1 Delhi tot...", welk onderwerp hij met een film toelichtte. De vereniging ver gadert niet meer voor september. Raad vergadert De gemeenteraad van Aagtekerke komt maandagavond half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat onder meer de volgende punten: ruiling welland met de heer P. Birza, herzie ning bezoldiging wethouders, wijziging begroting 1962. WF.STKAPELLE Krekels en zangvogeltjes dinsdag in de muziektent De christelijke mondorgelclub „De Kre kels" en het kinderkoor „De Zangvogel tjes" uit Westkapelle geven dinsdag avond om half acht in de muziektent te Westkapelle een uitvoering onder lei ding van dirigent J. Hekhuis uit Vrou- wenp.older. Burgerlijke stand WESTKAPELLE. Bevallen: L. Huibregtse-Gabriëlse zoon- Getrouwd: J. Buijze 29 jaar en M. Houmes 25 jaar: J. L, Dominions 22 jaar en K. de Witte 19 jaar: F. de Visser 25 jaar en Mïnderhoud 21 jaar. Overleden: J. Kaland 72 Jaar, e.v. W. de Pagter. ZOUTELANDE Uitstapje bejaarden De Zoutelandse bejaarden maakten de zer dagen hun jaarlijks uitstapje per touringcar naar de Elfteling bij Kaats heuvel. De heenreis voerde door Noord west-Brabant en de terugreis via Til burg. 's Avonds stond de muziekver eniging „Luctor et Emergo" te Zoute- lande gereed om met blijde klanken de bejaarde dorpsgenoten te verwelkomen. Hierna gingen allen voldaan huis waarts. De reis werd begunstigd door schitterend weer. GR1JPSKERKE RAAD VERGADERT De raad van Grijpskerke zal in de gadering van dinsdag 2 juli 's morgens om negen uur een elf punten tellende agenda afwerken. Onder meer zullen zij spreken over een verzoek van het hoofd der bijzondere lagere school om een te gemoetkoming in de kosten schoolsport dag Middelburg ad 18,-. De herziening wethoudersbezoldïging za! aan de orde komen, evenals een voorstel tot verho ging van de presentiegelden voor leden van stembureaus. OOStt<APFJEE Ds. Rothfusz sprak voor N.C.V.B.-leden Voor de afdeling Oostkapelle van de N.C.V.B. sprak dezer dagen ds. Roth fusz uit Vlissingen. Hij sprak over het onderwerp „Onze omgang met God in ons persoonlijk leven". De volgende ver gadering van dc afdeling zal pas plaats vinden in september. SINT-TAURENS Collecte Rode Kruis De collecte voor het Rode Kruis heeft te Sint-Laurens f348,45 opgebracht. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 27-6: Leemans Antwerpen. Hans van Mantyluoto. Vlissingen vertrokken 27-6: Ron an naar Hamburg. Hans naar Middelburg. Leemans naar zee, Arvo naar Zeebrugge. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 27-6: Loosdrecht van Valencia. Antartlca van Wa terford. Fambo van Oporto. Huybergen van Londen. Walcheren van zee naar Terneuzen. Grotedijk van Hamburg. Naess Commander van Mena al Ahmadi. Soestdijk van New- York. D.onau van J\mst,erdam, Antje van zee naar Gent. 28-6: Oceaan van Halmstadt. Tus- kar van Briton Ferry, Eagle van Londen. Hunter van Londen. Vlissingen gecasseerd van Antwerpen 27-6: Cresta naar Eydehaven. Albatros naar Lon den. Delfzijl naar Londen. Seabreeze naar Londen. Sandenburgh naar New Castle van Gent. Leuvehaven naar Rotterdam. Alme naar Dublin. Kittiwake naar Belfast. Mei doorn naar Lissabon. Batavier 3 naar Rot terdam. Algol naar Rotterdam. Amasus naar Goole. 28-6 Japara naar Rotterdam. Johan nes naar Liverpool. Colette naar Norr- koping. Laga naar Bordeaux. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middleburg: dokter J. Pel-Melünk, Rouaan- sckaai 11. tel. 2585. Apotheek Middelburg: L. v. d, Boogert. Korte Delft 12. tel. 2789. Vlis singen: dokter C. C. Sluijter. Julianalaan 9, tel. 2225. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan- Meyer. Scheldestraat 26. tel. 2025. Koudeker- ke. Zoutelande en Westkapelle: dokter L. Sloos. Middelburgsestraat 1 te Koudekerke, tel- 01185-231. Serooskerke, Veere en Oost kapelle: dokter J. W. Oosterhoff, Markt a 155 te Veere, tel, 01181—271. RAAD HULST: ÉÉN GEMEENTE OOSTELIJK VANCAMPE-KOEWACHT De gemeenteraad van Hulst heeft vrij dagavond een uitvoerige bespreking ge wijd aan het ontwerp besluit van Gede puteerde Staten betreffende de gemeen telijke herindeling in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Het merendeel van de raads leden, die hun zienswijze openbaarden in uitvoerige beschouwingen, was het over het algemeen wel eens met het plan om de bestuurlijke eenheden te vergroten, waardoor een evenwicht zal kunnen wor den bereikt tussen de noodzakelijke uit gaven van de zich zelf respecterende ge meente enerzijds en de beschikbare fi nanciële middelen anderzijds. Burge meester A. L. S. Lockefeer vatte aan het eind van de discussies de wensen van de raadsleden als volgt samen: men staat een grens voor van Kampe tot Koewacht en oostelijk daarvan dient een grote gemeente te komen. FILMS IN ZEELAND Aan helden geen gebrek dit weekeinde We tellen er zo al drie, onder wie twee oude bekenden. Een nieuwe figuur in deze categorie is echter James Bond, een gepolijste avonturier, die zijn be staan dankt aan de schrijver van speur ders- en spionnageromans, Ian Fleming. James Bond heeft zijn weg naar het witte doek gemakkelijk gevonden. Dank zij vele dankbare lezers. Regisseur Te rence Young koos voor de heldenrol de acteur Sean Connery en voor zijn tegen speelster Honey de actrice Ursula An- dress. „James Bond 007 contra Dr. No". Alhambra (Vlissingen) is een Engelse film en de producer, die er achter staat is Harry Salzman, die ook de film „Sa turday night and Sunday morning" uit bracht, de uitstekend ontvangen rolprent naar het gelijknamige boek van J~ eigentijdse schrijver Alan Sillitoe. James Bond is blijkbaar van plan het niet bh" een eerste verschijning op het witte doek te laten: er is al een James Bond-thema gecomponeerd. Waarschijn lijk wil de producent proberen mee te profiteren van het succes dat deze speu rende vrijbuiter als romanfiguur heeft. De tweede held ontmoeten we in Electro (Middelburg) en Luxor (Vlissingen). In deze twee bioscopen wordt iets getoond van de prestaties van „Maciste, de sterk-1 ste man ter wereld". Maciste is geen on bekende, we volstaan daarom met de verklaring, dat deze Macïste-afleverïng zich met dezelfde vaart afrolt als de voorgaande. In City (Middelburg) zien we ten derde Audie Murphy krijg vnerer in een orlogsfilm, die we al eerder be spraken en die dus niet helemaal nieuw meer is. „Terug uit de hel", zo luidt de titel van bedoelde film. In Grand (Goes) een wat vrolijker sfeer, dank zij „Drie dolle tantes". Rolf Olsens komedie, die voor een belangrijk deel gebaseerd is op travestie. Het is een film over jonge mensen, spelend aan de Wörthersee met veel muziek en de bekende „dolle pret". ZONDAG 30 JUNI 1963. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9.30 ds. Duisterhof, 2 ds. v. d. Wind, Arnemui- den 10 en 2.30 kand. v. d. Boogerd, Biggekerke 9.30 en 11 ds. Odé, Dom burg 10 en 7 ds. v. Vliet, Gapinge 10 ds. De Boer, Grypskerke 10 en 2.30 ds. Wa penaar. Kleverskerke 10 ds. Wieringa, Koudekerke 9 ds. Herwaarden, 2.30 ds. Altena, 7 ds. Altena Vliss. str., 't Zandt 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugdd., 7 ds. v. Herwaarden, Meliskerke 2.30 ds. v. Duij- ne, Middelburg: Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta, 7 ds. Enker, Koorkerk 10 ds. v. Santen, 7 ds. v. Santen (leugdd.) (of TorenvliedtOostkerk 10 ds. v. Boven. Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem. Souburg Kerk 9.30 ds. v. Duy- ne, 7 ds. Den Toom (jeugdd.), School 9.30 ds. Den Toom. Oostkapelle 10 ds. Enker, 7 dr. v. Haarlem, Ritthem 9 en 10.45 ds. Nennie, Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Duisterhof, St. Lau rens 10 en 7 ds. Kok, Veere 2 ds. Wie ringa, Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Doornhein. 5 ds. Rothfusz, Johan- neskerk 9.30 ds. Kwast. 7 ds. Rothfusz, Bejaardentehuis 7 ds. Kornet, Vrouwen polder 2 ds. De Boer, Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek, Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema. Domburg 10 en 2.30 ds. Hof land. Gapinge 9 ds. Streefkerk, 7 ds. v. d. Bom. Grijpskerke 10.15 en 2.30 ds. v. d. Linde. Koudekerke 10.30 ds, Els- hout, 7 ds. Bosman. Meliskerke 10 en Wageningse landbouwstudenten op excursie naar Zeeland Hoogleraren, stafleden en studenten van de landbouwhogeschool in Wapeningen zullen een driedaagse tocht maken door Zeeland. Maandag komen dc deelnemers aan deze algemene landhouwexcursie om half elf aan in Nieuw Vosmeer, waar een bezoek wordt gebracht aan het be drijf van de heer A. J. van Nieuwenhuy- zen. 's Middags worden de proeftuin voor kieinfrult In Kapelle en de veiling in Kapelle-Biezellnge bezichtigd. Na een warme maaltijd in de jeugdher berg Nieuw Walcheren te Domburg, waar de studenten gedurende de excur sie overnachten, houdt dr. C. de Galan. adj. directeur van het E.T.I. voor Zee land hier een lezing over de sociaal- economische ontwikkeling van deze provincie. Dinsdag wordt een bezoek aan Zeeuwsch-Vlaandere» gebracht, on der meer aan de trekpaardenfokkery van Wed. de Dobbelaere te IJzendijke, het landbouwdemonstratiebedrijf en de inpoldering van de Braakman. De lunch wordt genuttigd ln restaurant Wiskerke te Philippine. Daarna gaat het verder naar Koewacht voor het be zichtigen van de coöp. vlasroterij en naar Sas van Gent, waar men de N.V. Glucosefabriek bezoekt. In Terneuzen houden de economische directeur van deze fabriek dr. De Bas en zijn mede werker de heer Aitken. om vijf uur een inleiding. De laatste dag wordt doorge bracht met een rondrit over Walcheren en een inleiding van dr. A. C. W. C. van Beekom over de Zeeuwse landbouw. Na een bezoek aan de Abdij in Middelburg maakt men een tocht over Noord Beve land naar Wilhelminapolder. waar een inleiding gehouden wordt over de Wil helminapolder. De leiding van deze drie daagse excursie 1s in handen van de heer ir. L. J. P. Kupers uit Wageningcn. 2.30 ds. Baas. Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. v. Wilgenburg (Intr.), 5 ds. v. Wilgenburg, Noorder- kerk 9.30 ds. Boonstra, Ontmoetingskerk 8.45 ds. v. d. Linde, 5 ds. v. d. Linde. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds- Stam. Oostkapelle 10 ds. Mclsc, 7 ds. Hofland. Serooskerke 10 en 2.30 ds. Schout. Sint-Laurens 10 en 2.30 ds. v. Ulden. Veere 10.30 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Kornet. Vrouwenpolder 10 ds. Bosman, 2.30 ds. Melse. Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (Vrygem.): Souburg 9.30 ds. Kuiper. Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke. Vlissingen 4.30 ds. Kuiper. Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Be- veren. Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Zoutelande 10. 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. van Vryz. Herv. en Remonstr. Kring: Middelburg 10 ds. v. Santen. Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. ICvang. Luth. Gem.: Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar. Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Gem.: Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker. Vlissingen 10 ds. Van Ha- Herstold Apost. Zendingsgem.: Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk: Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heilsk. Vlissingen 10 Heilsk. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 dhr. De Ridder. Bethel Temple (Pinksterkerk): Vlissin gen (Havendorp) 3 dhr. Davidsz. Volle Evang. Gemeente: Middelburg 10 dienst. Fil. Volle Evang. Kapel. Vlissingen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Geni. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 dhr. Faassen. Adventkerk (zaterdag Vlissingen 9 ds. Reith. 10 bijbelstudie. Middelburg 10 bij belstudie. 11 ds. Reith. Kerkd. Sticht. Kath. Toeristenzielzorg. Veere 9 in bijkerk. Vrouwenpolder 8 en 9.30 ln kerktent. Domburg S en 9.30 re creatieterrein en 7.30 in bijkerk, West kapelle 8 en 9.30 in toeristenkerk. Zou telande 9 en 7.30 in toeristenkerk. Dis hoek 8 en 9.30 in toeristenkerk, Vlissin gen 7.30, 3. 10.30. 12 en 7 in parochie kerk. Middelburg 7, 8.30 en 10.30 in pa rochiekerk. Bijeenkomst in „De Zeeuwse Stromen" Mr. G. F. Lunsingh Tonckens, oud-voor zitter van de stichting en oud-burge meester van de gemeente Renesse heeft vrijdagmiddag het nieuwe kantoor van de „Stichting Renesse" officieel ge opend. Hij deed dit tydens een bijeen komst in motel „De Zeeuwse Stromen", tijdens welke het feit werd herdacht, dat tien jaar geleden de stichting in het le ven werd geroepen. De huidige voorzit ter van de stichting, burgemeester jlir. R. J. H. Q. Röell van Westerschouwen, schetste aan het begin van de bijeen komst de belangryke plaats, die de stichting in de loop van de jaren in de gemeente heeft Ingenomen. De burgemeester memoreerde, dat de Stichting Renesse haar ontstaan heeft te danken aan het initiatief van de toen malige burgemeester mr. Lunsingh Tonckens en de secretaris van de voor malige gemeente, de heer J. W. de Jon ge. ,iln 1952 waren zij van oordeel, dat de realisering van het uitbreidingsplan ten aanzien van de bouwterreinen voor zomerwoningen alleen mogelijk zou zijn indien de gemeente of een semi-gemeen- telijk orgaan alle gronden in handen zou krijgen. Bewust werd de stichtingsvorm gekozen en bijvoorbeeld niet de N.V.- vorm op speculatie in gronden te voor komen", aldus de burgemeester. Hij zei verder, dat de eerste werk zaamheden van de stichting onder meer bestonden uit de aankoop van complexen grond, het bouwrijp laten maken van de terreinen door de aan leg van wegen, waterleiding en elek triciteit en eventueel van rioleringen en uit het laten aanbrengen van een passende beplanting. „Daarna kon worden overgegaan tot de uitgifte van grond in erfpacht", aldus de burgemeester. Hij constateerde, dat het verwerven van geschikte terreinen tegen reële bedragen steeds moeilijker wordt, omdat ook in de Westhoek van Schouwen verscheidene beleggingsm: schappijen en grondspeculanten op markt zijn. Hij deelde mede, dat dank zij de grondaankopen van de laatste jaren in totaal nog ongeveer 132 zomerwonin gen en landhuizen kunnen worden ge bouwd. „Op 7 mei 1962 werden de sta- Swift tegen Animo voor „Sport steunt Zonneveld" Vanavond, zaterdag, zal men op de Markt in Middelburg getuige kunnen zyn van een korfbalwedstrijd tussen Swift en Animo. De wedstrijd wordt ge speeld voor „Sport Steunt Zonneveld"; leden van Swift zullen tijdens de wed strijd rondgaan met collectebussen. Swift start in deze wedstrijd als favo riet, maar de Souburgse Zebra's zullen zeker uitstekend partij geven, zodat men op de Markt een vlotte en spannende wedstrijd mag verwachten. De wedstrijd begint om zeven uur en wordt geleid door de heer Marteijn uit Yerseke. is hét middel tegen door slaande muren, dat 12 JAAR wordt gegarandeerd. a HOUTHANDEL ALBERTS - MIDDELBURG TELEFOON (01180) 2841 VEILING MIDDELBURG. 28 Juni. Aardappelen, grote 13—22, drielin gen 17—24, kriel 17—25. Aanvoer aardappe len 20 ton. Tomaten A 99106, B 100103. Bloemkool 4 st. 70—84, 6 st. 51—78, 8 st. 31—59. 10 st. 2614. Komkommers groen 60- 75 26—32, 50-60 19—30, 40-50 15—23. 35-40 16—20. wit 21—42. Sla 3.50—5. Doppers 75 92. B rispeen 2760. Aardbeien 1 4448, 2 2145, 3 20—26. Rode bessen 41—69- Ker sen 6467. Perziken 2438. Andijvie 21—30. Postelein 64—71. Kroten per kg 43. Kassnïj- bonen 160—171. Dubb. Pr. bonen 127—241. Peulen 276. Spinazie 31—39 Tuinbonen 14— 16. Waspeen 41—62. Spitskool 7—17. Rabar ber 10—15. Boskroten 10—21. Vroege aardappelen geen restanten, alle 25 kg inhoud. VEILING ROTTERDAM. Oude aardappelen 11-12. Doré's groot 15 poters 19-20. kriel 19-20 Eerstelingen groot 16-20. poters 16-19. kriel 15-20. Banna's groot 15-17. poters 14-18. kriel 15-19. alles p. kg. Andijvie I 16-20 p. kg. Aanvoer 14.000 kg. Bloemkool IA 6 stuks per bak 80-9S. 8 stuks per bak 63-71, 10 stuks per bak 30-50 Bloem kool IIA. 6 stuks per bak 46-SO. 3 stuks per bak 30-47, 10 stuks per bak 20-39. alles p. st. Aanvoer 14.000 stuks Dubbele bonen l 220- 240. II 210. Kassnijbonen 180-260. alles p. kg. Sla I 3',ii-5 p. st. Spinazie I 49-53. Peulen 250-260. Spinazie II 23-29, alles p. kg. Kom kommers 70-80 34-35. 60-70 30-31. 50-60 26-27. 40-50 21-22. alles p. st Selderij 5-11 p. bos. Peterselie 2-5 p. bos. Waspeen IA 23-36 p. kg. Bospeen 35-56 p. bos. Aanvoer 8000 bos Sja lotten 20-29 p. kg, Tuinbonen 22-27 p. kg. Aanvoer 18.000 kg. Kroten 8-15 p. bos. 35-39 p. kg. Export kroten 32-37 p. kg, Spitskool 10-12 p. kg. Aanvoer Aardappelen 23.000 kg. Jonathan IA 57-71. IB 46-64. IC 33-52. Golden Delictus IA 78. IB 69. IC 57. alles p. kg Rode bessen I 51-68 p. d. Aanvoer 9.000 doosjes. Aardbeien IA 35-51 p. doos. IIA 20-35 p doos. IA 160-220 p. kg. IIA 100-170 p. kg. Aanvoer 12.000 kg. Aanv. zonder dop 4000 kg. Franken- thalen 440-460 p. kg. Tomaten extra A 77. BI 670-680. extra C 750, CCI 590. alles p. bak. Aanvoer 8000 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 28 Juni, Aardbeien Industrie: Senga S 1 en 2 140. Reglna 1 en 2 128. Diverse rassen 1 en 2 128. Aardbeien per doos Regina 1 31— 33. 2 18—26. Senga S 1 39—13. 2 23—34. Redgauntlet 1 44—19, 2 24—38. Talisman 1 44—48, 2 28—39. Vola 2 37. Rode bessen Jhr. v. Tets 1 5665. 2 5062. VEILING GOES. 28 Juni, Kruisbessen exp. 57. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 141. Regina 1 en 2 128. Talisman 1 en 2 128. Redgauntlet 1 en 2 122. Mach, FrUh. 1 en 2 128 Diverse aardbeien 3 57. Aardbeien met dorp: Regina 2 97—101. 3 57. Talisman 1 150—162. 2 84—137. 3 69—72, Senga Sengana 2 119—127. Redgauntlet 2 105—136. 3 71—93 Aardbeien per doos: Regina 2 1834. Talis- i extra 59. 1 41—48. 2 33—44. 3 23—30 Senga Sengana 1 3452. 2 3441. Redgaunt let 1 46—58. 2 31—49. 3 34. Cambridge Vi gour 2 4045 Vola 2 40. Diversen per doos: Rode bessen 1 5363. 2 44—54. 3 29 Frambozen 1 29—45. 2 26—28. 3 15. Early Rivets 2 42 Early Rivers per kg I 179. 2 90—162. 3 54. Bloemkool A I 51—66. A 2 44—68. B 2 36— 45. nfw 16—50 Kropsla 1 3.50—S Komkom mers A 1 26—38. A 2 16—21. B 1 35. B 2 16—18. C 2 13. C t 30. Wortelen I 19—36. Kroten I 10—14 Selderij 14—16. Uien 18— 25. Peulen 2 30—150. Doperwten 1 70—77. Zeekraal 65—66 Tuinbonen l 22—26 Dubb. pr bonen 1 210—220 Snijbonen 170—180. 2 130. Rabarber 13. Groene kool 1 20. Spits kool 1 1718. Oude aardappelen 78. Vr. aardappelen grote 1520. drielingen 17. kriel 10—15. VEILING KAPELLE. 28 juni. Groene kruisbessen 54, id. klein 33. Aardbeien zonder dop levering vrijdag: Re gina 1 140. 2 129. Sengana 1 145. 2 143. Redgauntlet 1 128. 2 124. Diverse rassen 1 132. 2 130, 3 59. idem levering zaterdagmor gen 10 uur. 10 uur Regina 1 132—139. 2 123 Sengana 1 141 2 133. Redgauntlet 1 126. 2 122. Diverse rassen 1 129. 2 125. Frambozen in doosjes, levering vrijdagavond 1 en 2 153: levering zaterdagmorgen 10 uur 1 en 2 134. Gewone aanvoerveiling: Aardbeien per doos van 250 gram: Regina 1 38—45. 2 28—32. Sengana 1 4548. 2 27—38. Redgauntlet ex- 61. 49—60. 2 23—56. Talisman 1 43—59. 2 29—43 Gorella 1 46—61. 2 31—43. Vola 1 4652, 2 31. Cambridge Vigour 1 4854. 2 29—39. Merton Pr. 1 44—53. 2 29—38. Rode bessen per doos (Jonkheer van Tets) 1 53—58. 2 3214. extra 52—61. Frambozen per doos van 250 gram (Malling Promise) 1 4551. 2 2641. Kersen per kg: Early Ri vers 1 156—177. 2 71—121. 3 23 Vroege van Spïtshoven 1 148. 3 24. Lamotte 1 144 Aardappelen: Eerstelingen 1 1723. 2 1416. drielingen 1317. kriel 1015, Kropsla 1 4. doordraai. 11 doordrsal. dubb prins. 2 190199. Kassnijbonen I 141146. Tuinbonen 1 1718. 2 17. Boskroten 1317. BosselderiJ 1 15—18. Bosuien 16. Sjalotten 6.30. Rabarber 5—9. Komkommers 15. Bloem kool A 2 45. A 1 49. B 1 43. C 1 28. Dop- vten 63—69. VEILING BERGEN OP ZOOM. Juni. Andijvie 20—25. Sla 3.50—5. Bospeen 34—52. Waspeen 40—70. Komkommers 12— 34, Sperziebonen 180250 Snijbonen 100— Tomaten 40108. Spitskool 611. Aard appelen 1329 Bloemkool 1280. Erwten 40-84. Tuinbonen 20—26. Rabarber 7—13 Peu len 140—235 Sav. kool 8—13. Selderij 20—70 Kervel 5095. Aardbeien 70185. Kersen 50 150. Perzik 3051. Rode bessen 80165 Aardbeien industrie Senga 143. Diversen 128 Afwijkend 95. GRAANBEURS ST. MAARTENSDIJK Tarwe 32—33. Gerst 26—27 Haver 24—25 Kleine erwten 3540, Schokkers 4550. Brui bonen 6070. Maanzaad 5560. VEILING TERNEUZEN. Sla 3,50—6 60. 'Bloemkool a 2 60—66. b 57— 58. b 2 47—59. afw. 21—65. Groene komkom- 1015. Witte komkommers 1730 Peen 2 54. Kroten 25—30. Uien 21—32. Aardap pelen: Bariman 1 13—20. drielingen 13—15. kriel 11—15. Eerstelingen 19—20. drielingen 1517. kriel 1618. Meerlandera 47.10. Andijvie 2 17—21. Pr. bonen 162—20] Tuin bonen 1 22—25. 2 16. Spitskool 16—17 Peu len 144—160. Sav. kool 11—19. Asperges C 2 120. afw. 6068, Doppers 5162, Rabarber 15. Tomaten A 103—105. A 2 93—95. C 2 76—81. CC 58. Kersen per kilo 102—150 Aardbeien per doos: Talisman 1 45—53. 2 3447. Red Gauntlet 1 44—53. 2 30—46. Re gina 1 45^-49. 2 3043. Sengana 1 50—53. 4046 Cambridge 2 46 Paul Wau'baum 48. 2 40. Gorella 1 45—53. 2 33—46 Vola 1 53. 2 38—44. Rode bessen 1 56—60. 2 52— 54. Frambozen 1 47. 2 38-37. 3 16—23. Ker- i 43. VISMIJN COUJNSPI.AAT. Exportgarnalen 1743 kg. 199—259 Bot 30 kg Tong 32 kg. Paling 15 kg. V'lslever 2 kg. Ongesorteerde vis 2 leg. Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, tel. 2865. T.a WALCHEREN, tel. 3200. tuten herzien", zo vervolgde burgemees ter Röell, „toen het werkingsgebied van de Stichting Renesse werd uitgebreid tot de gehele gemeente Westerschouwen. Bij het maken van de toekomstplannen werd gehoopt, dat binnenkort aan de Jan van Renesseweg een modern hotel zal kunnen verrijzen. Verder wordt ge dacht aan een zwembad instructie verbetering van de sportaccommodatie tennisbanen en midgetgolf en plaatsing van speeltuinattributen voor kinderen", zo besloot de burgemeester. Wethouder P. Vis bracht namens het gemeentebestuur van Westerschouwen zijn gelukwensen over. In overleg met het stichtingsbestuur bood hij een nog nader te bepalen cadeau voor het nieu we kantoor aan. Notaris M. C. v. d. Bout prees als voorzitter van de V.V.V. Renesse het beleid van het stichtingsbe stuur. Namens de plaatselijke midden- standsvereniging bood de heer M. A. Krijnse Lokker zijn gelukwensen aan. Architect L. Berje wees op de prettige samenwerking, die hij steeds heeft on dervonden. Hij bood een Catelaanse kruik aan. Verder voerden nog het woord het be stuurslid, de heer J. Majoie te Tilburg, de heer J. C. Braber, die een geschenk aanbood, mr. Lunsingh Tonckens, die in korte trekken de totstandkoming en de beginperiode van de stichting de revue liet passeren en de 80-jarige oud-wet houder W. van Klooster. MULO-EXAMENS IN GOES Voor het te Goes gehouden mulo-examen slaagden de dames: J. C. Louwerse, Vlissingen; C. A. de Kroo, Koudekerke; M. Schippers, Hansweert; W. A. Helle man, Biggekerke; J. G. Wondergem, Kruiningen; N. W. Heijnsdijk, Vlissin gen; L. S. de Witte, Vlissingen; C. Naeije, Axel; K. E. de Regt, Axel; C. S. C. Notschaele, Terneuzen; J. A. de Jong, Aardenburg; C. A. Rïemens, Zaamslag; W. K. Luteijn, Middelburg: Zij behaal den het diploma A, evenals de heren P. Maljaars, Souburg; N. A. v. d. Spil, Hansweert; M. J. v. d. Driest, Koude kerke; L. F. Goedhart, Oost- en West- Souburg; M. W. Jeremiasse, Oost- en West-Souburg en F. W. J. v. d. Linde, Kloetinge. Uitgezonderd, mej. K. E. de Regt en de heer F. W. J. v. d. Linde, kregen allen het middenstandsdiploma. Het diploma B behaalden de dames; A. J. F. Naeije, Axel; M. de Putter, Axel (tevens middenstandsdiploma)G. Scheele, Axel (m); C. P. Vasseur, Axel, W. den Hollander, Vrouwenpolder; M. P. Lenselink, Middelburg (m); A. Leïjnse, Middelburg en J. C, Maljaars. Goes, alsmede de heren: A. L. M. Verschuure, Yerseke; H. L. J. Lalkens, Driewegen (Z.-B.); J. Minnaar, 's-Gravenpolder; J. K. Oreel, Goes; J. J. Slabbekoorn, Goes; H. J. Co lijn. Kloetinge; M. J. Hoogstra- te, Kapelle: C. H. van Oosten, Hoede- kenskerke; P. v. d. Weij, Goes; J. L. Mïnderhoud, Baarland en M. Nijsse, Wolphaartsdrjk. Vier kandidaten werden afgewezen. Dr. J. P. B. Pfaeltzer, zenuwarts te Mid delburg, vierde 27 juni zijn 40-jarig ju bileum als arts. In de regentenkamer van het Gasthuis te Middelburg werd dit feit in intieme kring herdacht, waarbij aanwezig waren de leden van het bestuur der Godshuizen, de directie van het Gasthuis, de aan het Gasthuis verbonden specialisten, collegae van de jubilaris en personeelsleden van het ziekenhuis. De voorzitter van de medische staf van het Gasthuis, dr. L. P. Roegholt wenste de hear en mevrouw Pfaeltzer namens de staf geluk. Hij overhandigde een ge schenk. Namens het bestuur der Gods huizen voerde het woord de voorzitter, fie heer B- A. Hesselink. Spreker dankte de heer Pfaeltzer voor de prettige sa menwerking met het bestuur en voor de wijze waarop hij het personeel van het Gasthuis, met name het verplegend per soneel is tegemoetgetreden. Dr. S. P. Rietema, keel-, neus- en oor arts, sprak dr. Pfaeltzer toe als ..jaar genoot", omdat beiden zich in 1949 als specialist aan het Gasthuis hebben ver bonden. Spreker dankte voor de steun, die de jongere specialisten steeds van dr. Pfaeltzer mochten ondervinden. Nadat dr. Pfaeltzer in een vlotte speech de sprekers dankte voor hun woorden, maakten velen van de gelegenheid ge bruik de jubilerende medicus geluk te Voor het examen onderwijzes(es) slaag den aan de rijkskweekschool te Middel burg de dames: L. C. J. Wielïnga, Veere; M. E. Niesthoven, Middelburg; M. E. J. Passieux, Goes; S. F. de Voogeiaar, Biervliet: E. Lourens, Axel en de neren: H. H. Nfjboer en F. A. H. G. Ploegaert, beiden Vlissingen; N. Schilders, IJzen- dyke; M. A. van Witzenburg, Goes. Afgewezen werd 1 kandidate. De examens zijn geëindigd. Aan de technische hogeschool te Delft is voor het ingenieursexamen scheikun dig ingenieur geslaagd, de heer E. G. P. Cornelissens uit Terhole. Aan de chr. kweekschool „De Driestar" te Gouda slaagde voor onderwijzeres, mejuffrouw W. C. de Priester uit Mid delburg. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is mejuffrouw W. A. van de Klis uit Zie- rikzee geslaagd voor het kandidaatsexa men theologie en de heer P. A. van Mie- ghem uit Hontenisse voor het doctoraal examen tandheelkunde. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is de heer G. J. Hommes uit Vlissingen geslaagd voor het kandidaatsexamen ge neeskunde. Aan de Nederlandse economische hoge school te Rotterdam zyn voor het pro- paedeutisch examen in de economische wetenschappen geslaagd de heren J. Heijnsdijk, R. F. M. de Meijer en A. J. Willeboordse allen uit Terneuzen. In de plaats van mej. C. van Dorp werd als hoofdleidster aan de chr. kleuter school te Tholen benoemd mej. L. Jagt uit St. Annaland. In de plaats van mej. D. C. Bax werd benoemd mej. E. J. Maquelin uit Vlissingen. De heer H. B. M. Smals uit Vlissingen slaagde aan de r.-k. universiteit te Nij megen voor het examen semi-arts. Voor het diploma leerlingschilder slaag den in de Ambachtschool te Goes de vol gende kandidaten van de Goese schil dersopleiding. Alle cursisten van deze cursus behaalden hel diploma: D. Lind- hout. Hoedekenskerke (met lof); P. Goetheer. Wolphaartsdijk (met lof): P. de Baar. Heinkenszand; P. van de Burgt, M. Fokke en Fr. Wiskerke, allen te Goes. Aan de theologische school van de Bond van Vrij Evangelische Gemeenten te Utrecht, slaagde de heer A. de Bliek te Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13