Geen voorrang verlenen (door onvoldoende aandacht): f 35-f 60 SNELFIX de snelle lijm^^Ceta-Bever C^C^ VEERE KRIJGT STADSHAVEN IN BEHEER AGENDA WALCHEREN ZUID-BEVELAND Typo's succesvol bij schaaktoernooi DAMT0ERN00I GOES FEDERATIE VAN PERSONEELSVERENIGINGEN MARKTBERICHTEN EXAMENS Examens chr. h.b.s. voor Walcheren DONDERDAG 2? JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 KANTONRECHTER MIDDELBURG Automobilist bij parkeren door de bestrating misleid Tijdens de zitting van de kantonrech ter te Middelburg, mr- J. Moolenburgh, znn woensdag weer verscheidene boe tes van ƒ35,— tot ƒ60,opge legd aan bestuurders, die geen voorrang verleenden aan ander verkeer. Zo had de bromfietsbestuurder M. P. uit Vlissingen niet gelet op een tegemoetkomende auto, toen hij linksaf de Edisonweg in Vlissingen wilde inslaan. Conform de eis van de officier van justitie, mr. Th. Le- bret, veroordeelde de kantonrechter hem tot een boete van ƒ35,subs. 7 dagen. Dezelfde fout maakte de bromfietser I. L. uit Rotterdam, die eveneens moest boeten met 35,—. „Ik was in gedach ten", verklaarde hij, „zocht een huis nummer". Mr. Moolenburgh vermaan de, dat men de aandacht voor 100 pro cent bij het verkeer moet hebben, als men daaraan deelneemt. Een iets zwaardere veroordeling kreeg de automobilist J. N. M. J. uit Middel burg, omdat hij bij het keren op de Nieuwe Vlissingseweg een aanrijding veroorzaakte met een bromfiets, die voorrang had. Overeenkomstig de vor dering: ƒ40, De monteur C. A. M. uit Koudekerke wilde met zijn auto op de Nieuwe Vlissingseweg bij Souburg links een oprit inrijden. Hij verleende geen voorrang aan een motor, die uit te- genovergesteled richting kwam. Het argument van verdachte, dat de mo tor op het laatst een autobus in haalde en daarom pas laat was te zien, vond de officier niet steekhou dend. De autobus, zo bleek, was namelijk nog zeer ver verwijderd van de betrokken automobilist. Van een te korte afstand om de motor tijdig te kunnen ontwij ken, was daarom geen sprake. Gezien de vrij ernstige gevolgen van de bot sing, vonniste de kantonrechter 60, subs. 12 dagen. De officier had een zelfde boete voorgesteld. aan. „Hierdoor ben ik misleid. Ik ver onderstelde dat juist voor een postkan toor zo'n parkeerterrein wel aanwezig kon zijn". Ongelukkigerwijs lag het met bakstenen geplaveide weggedeelte niet aan de uiterst rechtse kant van de weg, zodat de automobilist onbewust een overtreding beging. „Stenen zijn niet maatgevend", merkte de kanton rechter op. Mr. Lebret gaf toe, dat de situatie ter plaatse onduidelijk is, „maar", aldus de officier, „,dan is er een reden te meer om zich aan de normaal geldende re gels te houden en rechts te parkeren". Hjj achtte de overtreding van gering belang en vorderde 3,subs. I dag. De kantonrechter deed er nog iets af vonniste ƒ1, „Ik had niet mijn volle aandacht op de weg omdat ik door een inzittende werd afgeleid", zo luidde de verde diging van de winkelier M. G. P. uit Wemeldinge. Hij reed met zijn auto te snel om tijdig te kunnen afrem men voor een auto, die vóór hem moest stoppen. De kantonrechter (Advertentie) (Advertentie) Wk- m Misleid Een weg voor het postkantoor in Vlls- sineen, bestaande uit drieverschillend bestrate gedeelten, bracht de automo bilist. de ingenieur H. B. T. uit Vlissin gen, in de war wat betreft het parke ren. „Het bakstenen gedeelte sugge reerde een parkeerstrook", voerde Vee re krjjgt zjjn stadshaven zelf In onderhoud en beheer. De minister van verkeer en waterstaat, drs. H. A. Kort hals, heeft namelijk gisteravond bU de Tweede Kamer een wetsontwerp inge diend tot overbrenging in beheer en onderhond bjj Vecro van deze haven en van de zogenaamde rjjksmuren. In zijn memorie van toelichting wijst de minister er op, dat in de naaste toe komst zo althans te verwachten de stadshaven van Veere geheel ten be hoeve van de pleziervaart zal worden gebruikt. En de minister noemt het niet gewenst, dat een haven met een derge lijke taak in beheer en onderhoud is t>ij het rijk. Aangezien de rijksmuren nog slechts dienst doen als tweede waterkering, kan het evenmin tot de taak van het rijk gerekend worden voor deze mu ren ie zorgen. Ook hier is over dracht aan de gemeente Veere beter, temeer omdat deze muren voor deze gemeente een historische betekenis hebben. Uit oogpunt van monumen tenzorg is er ook bij de minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen geen bezwaar tegen overdracht. Overgedragen wordt onder meer: de stadshaven met de daarbijbehorende jachthaven (voormalige spuiboezem) en het noorderhoofd, de rijksmuren met de daarachter gelegen aarden wallen, het basement van de Campveersche Toren met aanbouw, het zuiderhoofd met steigers, de noorderbeer met vleugel- muren. Wegens het overbrengen bij do gemeente Veere van het beheer en on derbouw van de werken zal het rijk aan deze gemeente een bedrag Ineens uitbetalen van 395.000. MIDDELBURGS KAMERKOOR TWEEMAAL VOOR RADIO Uitvoeringen van het bekende Middel burgse Kamerkoor zullen zondag 30 juni en 7 augustus door de N.C.R.V. door de radio worden uitgezonden. Het is de derde en vierde maal dat het ka merkoor voor de radio optreedt. Zon dag 30 juni van 19.05 tot 19.30 en of 7 augustus van 18.10 tot 18.30 uur. Advertentie) Reisgidsen Wegenkaarten DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingen VANDAAG Middelburg Electro: Lift naar de misdaad, 7.30 uur. 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 0—18 uur. Abdij: klank- en lichtspel. 21.00 uur. Zeeuws Museum; exr positieB verzameling Bal en J. H. Koek koek. 11—17 uur. Van Benthem cn Jut ting expositie over Zeeland en Vlaande ren. 0—18 uur. Stadhuis (hal en burger zaal) exposities Middelburg '63 en 1 miljoen woningen. 1.30—5 en 7—0 uur Hof van Tange: circus Sarrasanl, 3 en 8 uur. Vlissingen - Alhamhra: Dort wo der Berghof steht. 20 uur. 14 Jaar. Openbare leeszaal: jaarvergadering openbare leeszaal en bi bliotheek. 20 30 uur. Veere De Schotse Hulzen: Expositie Dirk van Gelder. 10—12 en 14—17 uur. Goes Schuttershof: feestavond openbare ulo. 10.15 uur. Bergen op Zoom Luxor: Voetstappen zon der spoor. 20 uur, 14 Jaar. vond de boete, die de officier eiste 30,aan de lage kant, maar vonniste niettemin conform. Dure passage De aanrijding, die de betonreparateur W. H. uit Breda in Middelburg veroor zaakte, kwam hem duur te staan. De bestuurder van de auto met caravan raakte bij het passeren in de Stations straat een wielrijder. Aanvankelijk was de automobilist doorgereden, waarvoor hij door de politierechter werd veroor deeld tot 20,Voor het niet voldoen de links houden veroordeelde de kan tonrechter hem, overeenkomstig de vordering, nog eens tot 20,Boven dien legde mr. Moolenburgh een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor motorrijtuigen op voor de tijd van 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar- Als bijzondere voorwaarde werd nog gesteld, dat de verdachte zich zou verzekeren voor wettelijke aan sprakelijkheid. Een civiele vordering, ingediend door de wielrijder, ad 49, werd eveneens toegewezen. USS1NGEN TOESTAND SCHOOLLOKALEN IN 1962 OVER HET ALGEMEEN IN ORDE De toestand van de schoollokalen, wat betreft de verlichting, verwarming en het schoonhouden, was in de openbare en bijzondere scholen te Vlissingen over het algemeen in orde, hoewel er hier en daar wat te wensen overblijft. Dit meldt het jaarverslag over 1962 van de Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs te Vlissingen. Het verslag zegt, dat naar de mening van het hoofd van de school de lokalen van de Jacob Cats- school hoognodig geschilderd moeten worden. „Het hoofd van de Oranieschool merkte op", aldus het verslag, „dat aan de hand van waterpassing is gebleken dat het middengedeelte van het schoolge bouw gezakt is. Dit heeft de volgende bezwaren doen ontstaan: verscheidene lekkages bij zware regenval; de licht- kozijnen In enkele lokalen zijn parallelo- framvormig geworden, met het gevolg, at de ramen flinke tochtnaden verto nen. Soms is verplaatsing van leerlin gen hierdoor noodzakelijk en stijgen de verwarmingskosten; de waterafvoerput jes voor het schrobwatcr functioneren niet meer. De toiletten zijn in strijd met de huidige eisen". Het verslag meldt voorts, dat het hoofd van de gereformeerde school aan de Kasteelstraat heeft meegedeeld, dat de school, die in 1908 is gebouwd, het be stuur van de school voor bijzondere uit gaven plaatst. De onderhoudskosten zfln zo hoog, dat moet worden gestreefd naar algehele restauratie. De openbare scho len hadden op 16 september 1962 twee klassen met minder aan 20 leerlingen, 8 klassen met 20 tot en met 29 leerlingen, 23 klassen met 30 tot en met 39 leerlin gen en 3 klassen met 40 t/m 49 leer lingen; de bijzondere scholen hadden 8 klassen met minder dan 20 leerlingen, 13 klassen met 20 tot en met 29 leerlin gen, 34 klassen met 30 tot en met 39 leerlingen en 6 klassen met 40 tot en 49 leerlingen. Op 16 september 1962 telde de. openbare v.g.l.o.-school 61, de open bare u.I.o.-school 322, de chr. u.l.o.- school 341 en de St-Paulus u.I.o.-school 170 leerlingen. Wijdingsconcert St.-Caecilia De harmonie „St. Caecllia" zal zondag 30 juni van 12 tot 1 uur een wijdings concert geven bij de Johanneskerk. D< dirigent is de heer D. Manneke. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Die Ehre Gottes aus der Natur: L. v. Beethoven: arrangement van L. E. Ru- ~ers: 2. Ich Bete an die Macht der Lle- c: D. S. Bortnjanski, (1751—1823); 3. Prière du Matin, Bonnisseau; 4. Largo- Religioso, R. Del Melle, (1520—1583); Koperkwartet bewerkt door D. Speets; P. Wijkhuys jr., hoorn; P. Slof, trombo ne; A. Elshout, trompet; mej. W. Holt- kamp, trompet; 5. Abide with me: An- dantlne Religioso; Salve Regina v. Fr. Schubert; Koperkwartet bewerkt door D. Speets: 7. Judex v. Ch. Gounod; ar rangement van A. C. v. Leeuwen; 8. Cantate Domino v. G. O. Pitoni (1657 1743), bewerkt door D. Speets; 9. Ima ges de France deel 2 v. Albert Thiry; 10. Nur Danket alle Gott v. M. H. v. 't Kruys. Zomerfeest van Lammerenburg „Lammerenburg" houdt zaterdag weer het jaarlijkse zomerfeest in de speel tuin in het buurtschap Lammerenburg. De ringrijders van Lammerenburg zui len weer kampen om de door de Ver eniging Culturele Belangen beschikbaar gestelde wisselbeker. Voorts zullen de- kinderen van 4 jaar af tot en met 12 jaar verschillende wedstrijdspelen doen. Omstreeks half zes volgt het traditio nele „stoeltje rijden te paard" en om zeven uur is er een gemaskerd voet balspel. De muziekvereniging „Voorwaarts" uit Koudekerke zal medewerking verlenen aan dit feest. Verder staan er verschil lende attracties op het programma, zo als schieten en Zeeuws balgooien. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 18 t/m 24 juni 1963 zijn aan het bureau van politie te Vlis singen de volgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd: Diverse rijwielen en autopeds, ballen, kinderschoentje, kinderportemonnee, bankbiljet van 10, sleutel, vulpen, handschoenen, opblaasbaar vliegtuig, zonnebril, hondenriem met penning, autosleutel, luchtbed, „zwembroek, ijze ren staaf en dolkmes en dat aan het bureau inlichtingen zijn te bekomen van de adressen alwaar de volgende gevon den voorwerpenzijn te bevragen: bro che, gummiregenjas, dameshorloge, blauwe badtas, leren bal, handdoek, zwembroek, manchetknopen, portemon nee, zilveren ring, handschoenen, kin derarmband, sleuten en zonnebril. Officiële publikatie VLISSINGEN Het spreekuur van de wethouder belast met VLISSINGEN B. en w. van Vlissingen brengen ter open bare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van twee Jaar gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor ouderen tot kosteloos berinenten op woens dag 3 Juli 1963 te 4-5 uur n.m. In het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. te Vlissingen. VLISSINGEN Halvcdngslulting voor winkels Is straa' B. en w. van Vlissingen brengen te open bare kennis; 1. dat op de 2e afdeling der gemeentesecre tarie voor een leder ter lezing zijn neder- gelegd de volgende door de raad dier ge meente in zijn vergadering van 21 Juni Jl. onder de no's 24a en 24b genomen beslui ten: a. besluit tot wijziging van de „Verorde ning. regelende de halvedagsluiting voor winkels in de gemeente Vlissin gen": b. besluit tot het verlenen van vrijstelling van de ln de artikelen 2. onder c en 8. onder c der Winkelsluitingswet 1951 vervatte verboden gedurende de ker- 2. dat de onder X. genoemde besluiten ln werking treden op 28 Juni Vlissingen, 27 Juni 1063. KERKNIEUWS Hervormde synode besloot discussie over reacties op „Kernwapenvraagstuk" De Generale Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft te Driebergen een interimnota behandeld over de re acties op het geschrift over het vraag stuk van de kernwapens. Het modera- men van de synode wil dit najaar, als het een jaar geleden is, dat het rapport over de kernwapens verscheen, de syno de een uitvoerig memorandum toezen den, waarin op de vragen, die naar aan leiding van het geschrift over het vrar stuk van de kernwapens, in en buiten kerk zjjn gerezen, in den brede wordt ingegaan. Op bijeenkomsten met leger-, vloot- en luchtmachtpredikanten en met leden van de Staten-Generaal werd in het hijs der de vraag gesteld naar het ge van een geschrift als het onderhavige. Het moderamen meent, dat ten aanzien van deze vraag het hèrderlijk schrijven „Christen zijn in de Nederlandse samen leving" (1955) een duidelijk antwoord heeft gegeven. Ds. F. H. Landsman, secretaris voor ai- gemene zaken, adviseerde tot een nadere verklaring over het gezag van de syno de. Het is geen directe taak van de sy node om meer over politieke en militaire vraagstukken te zeggen. Toch zal er permanente begeleiding moeten zijn. Een kleine commissie zal daarmee bezig moeten zijn. De synode aanvaardde de suggestie van de praeses om een volgen de synode met concrete voorstellen te komen over de wijze waarop nu verder moet worden gegaan. Hiermee is de dis cussie over de reacties op het herderlijke schrijven over de kernwapens geëindigd. Vervolgens behandelde de synode een nota over het werk van de jeugdraad. Er moet een duidelijker accent op kerkelijk vormingswerk komen. De sy node heeft in principe het voorgestelde plan van de jeugdraad aanvaard, behou- Voorbereiding herderlijk schrijven hervormde synode over het gebed Een commissie uit de hervormde synode heeft een herderlijk schrijven voorbereid over het gebed. Het concept behandelt o.a. de bedoeling van het gebed, de be tekenis van de psalmen in het gebed, de lofprijzingen, de aanbidding en het vraaggebed. Het besluit met de hoofd stukken over de voorbeden, het Onze Vader en over de liturgie. Bezwaren van verscheidene synodeleden ten aanzien van het concept komen in hoofdzaak er op neer, dat het te weinig is ingesteld op de praktijk van de ge meenten en op de mens van heden. De hervormde synode heeft nu een voorstel aanvaard, verder te werken aan het geschrift en de commissie met enkele leden uit te breiden. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Utrecht als studentenpredi kant: J. C. de Bruine, vlootpredikant te Den Helder; beroepen te Utrecht (nieu we wjjkgemeente Overvecht): J. Struys te Venlo; beroepen te Borne (tweede predikantsplaats, toezegging): H. W Obbink te Silvolde; bedankt voor Rot terdam-Vreewijk als ziekenhuispredi kant: G. van Hoegee te Delft. ARNEMUIDEN Rijtoer bejaarden Donderdag a.s. zullen de bejaarden van Arnemuiden een rijtoer maken. Zij ver trekken per bus 's morgens om tien uur van de Markt. De tocht gaat langs Vlissingen, Breskens, Oostburg, Brug ge, Oostende en vandaar langs de kust naar Knoltke en Cadzand. Er hebben zich in totaal 72 bejaarden voor de reis opgegeven. De tocht staat onder leiding van de heer P. Janse sr. In do „Prins van Oranje" te Goes werd dinsdagavond met een schaaktoernooi het denksportgedeelte van de sportweek yan de federatie van personeeisvereni- ingen te Goes besloten, an dit toernooi namen 15 personen deel, die speelden in drie groepen. Na het spelen van een viertal ronden per groep werden uiteindelijk vier personen geselecteerd voor de finale, die uit het spelen van een halve competitie bestond. Winnaar werd de heer P. Valk van Ty- io's, die ook vorig jaar beslag legde op Je eerste plaats. De overige prijswin naars waren de heren C. w. Saaman (Typo's) en C. van der Peljl (P.T.T.). De vierde plaats werd ingenomen door de heer W. Stevense (Typo's). Voor de personeelsvereniging Typo's waren deze schaakwedstrijden zeer suc cesvol, daar drie Typoleden zich bij de eerste vier klasseerden en ze een groot aantal punten voor de verenigingsprijs (een wisselbeker) behaalden. Typo's klom hierdoor op tot de derde plaats in dit klassement. De uitslagen van de schaakwedstrijden waren: Groep A: J. M. SandeeJ. Martens 1 0; F. HarinckW. Stevense 01; C. van der PeijlJ. M. Sandee 10; J. MartensF. Harinck 01; W. Stevense C. van der Peijl J. M. Sandee —F. Harinck 10; J. MartensC. van der Pe(jl 01; W. StevenseJ. M. San dee 10; C. van der PeijlF. Harinck 10; W. StevenseJ. Martens 10. Groep B: H. J. MasselinkR. Kunst 1 0; B. WeststrateA. Bonder 10; P. ValkH. J. Masselink 10; R. Kunst B. Weststrate 10; A. BonderP. Valk 0—1: H. J. Masselink—B. West strate 10; A. BonderR. Kunst 01; B. Weststrate—P. Valk 0—1; A. Bon derH. J. Masselink 10; R. Kunst P. Valk O—l. Groep C: M. BolhovenC. W. Saaman 01; A. van DammeA. Snoek 10; L. de GraafM. Bolhoven 01; C. W. SaamanA. van Damme 10; A. Snoek—L. de Graaf 0—1; M. Bolhoven A. van Damme 01; A. SnoekC. W. Saaman 01; L. de Graaf-A. van Dam me 01; M. BolhovenA. Snoek 10" C. W. SaamanL. de Graaf 10. Finale: C. W. SaamanP. Valk 10 W. StevenseC. van der Peijl 01; P Valk—C. Stevense 10; C. van dei Peijl—C. W. Saaman 0—1; W. Stevense C. W. Saaman 1—0; P. Valk—C. van der Peijl 10. Eindstand: 1. P. Valk (Typo's); 2. C. W. Saaman (Typo's); 3. C. van der Peijl (P.T.T.); 4. W. Stevense (Typo's); 5. A. van Damme (Comb. N.S.); 6. tot en met 9. J. M. Sandee (R.W.S.); H. J. Masselink (P.T.T.); R. Kunst (De Zon); en M. Bolhoven (Comb. N.S.); 10. tot en met 13. F. Harinck (Comb. N.S.); B. Weststrate (Comb. N.S.); A. Bonder (Comb. N S.); L. de Graaf (P.T.T.); 14. en 15. J. Martens (Inter Scaldes) en Snoek (Typo's). Op de helft van de sportweek is de stand voor de verenigingsprijs: 1. Comb N.S. 527% punten; 2. P.T.T. 3S0 punten: 3. Typo's 325 punten: 4. P.Z.E.M. 125 punten; 5. Homaco 110 punten; 6. Inter Scaldes 70 punten; 7. De Zon 67% pun ten: 8. Perfecta 25 punten; 9. Rijkswa terstaat 17% punten; 10. Wattcz 7% punten. De heer J. H. Karelse uit Goes, die pas geslaagd is voon, het kandidaatsexamen aan de theologische school van de Bond van Vrij Evangelische Gemeenten, zal aanstaande zondag de dienst van vijf uur in de Vrij Evangelische Kerk te Goes leiden. Wedvlucht „De Zeeuw" postduivenlioudersvereniging Zeeuw" te Goes hield met 17 duiven een vlucht uit St.-Vincent De uitslag was: 1. Jac. Bal; 2. en 3. Gebr. Capello; Jac. Bal. s-HEER-ARENDSKERKE Collecte De in 's-Heer-Arendskerke gehouden collecte ten bate van de sociale zorg voor minder validen afd. Noord- en Zuid Beveland heeft 141,40 opgebracht. GOES Kand. J. H. Karelse leidt kerkdienst VOLLEYBALTOERNOOI FEDERATIE VAN PERSONEELSVERENIGINGEN Dezer dagen werden in de gymnastiek zaal van de Prinses Irenescnool te Goes de selectiewedstrijden gehouden in ponle B van het volleybaltoernooi van de Fe deratie van Personeelsverenigingen Goes. Het team van Inter-Scaldes, rig jaar tweede in het toernooi, stelde —""r zjjn kandidatuur voor de ereplaat- door onbedreigd winnaar te worden ln de poule. Dit team zal in de finale wedstrijden, die op 26 juni worden ge speeld, uitkomen tegen de winnaar van poule A, A.K.F. I. Gezien de prestaties van beide teams in de selectiewedstrij den belooft dit een spannende stryd te worden. In tegenstelling tot de selectiewedstrij den, aïe bestonden uit 2 sets, werden in de finalewedstrijden 3 sets gespeeld. De uitslagen van de wedstrijden in poule B waren: P.T.T- H-Inter Scaldes 0-2; Homaco-A.K.F. H 1-1; N.S. comb.-R.W. S H 1-1; A.K.F. H-P.T.T. H 0-2; Ho- maco-N.S. comb. 0-2; R-W.S. Ü-P.T.T. II 1-1; A.KJT. H-Inter Scaldes 0-2; Ha- moca-P.T.T. H 0-2; R.W.S. H-Inter Scaldes 0-2; P.T.T- H-N.S. comb. 1-1; Homaco-Inter Scaldes 0-2; R.W.S. II- A.K.F. H 2-0; N.S. comb.-Inter Scaldes 0-2. Reeds eerder werden gespeeld wedstrijden Hamoca-R.W.S. H 0-2; KJT. H-N.S. comb. 1-1. ter Scaldes 10 punten; 2. P.T.T. H 7 p.; 3. R.W.S. H 5 p.; 4. N.S. comb. 5 p.; 5. A.K.F. H 2 p.; 6. Homaco 1 p. voor bejaardenreis De collecte ten bate van de „reis ouden van dagen" in de gemeente 's-Heer- Arendskerke heeft f 2087,90 opgebracht. Verdeeld over de verschillende dorpen bracht deze collecte op: 's-Heer-Arends- kerke f570,35; Lewedorp f567,30; Nieuwdorp f 637,25; 's-Heer-Hendriks- kinderen f 313. De reis is verzet van 10 naar 3 juli. Er hebben zich reeds 213 be jaarden opgegeven. OVEZANDE Handboogschietingen Dezer dagen hield „Willem Teil' uit Ovezande een handboogschieting. De uitslag was: Hoofdvogel, H.J. Driedijk, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk; le zijvogel, A. van Loo, Doel naar Hoger, Wolphaarts dijk; 2e zijvogel, G. van Waes, Westdor- pe; le bovenkal, J. de Rijke, Edele Handboog, Oudelande; 2e bovenkal, H. van Iwaarden, St.-Sebastiaan, Aarden burg; beide onderkallen werden niet afgeschoten, le Klep, B. Plasschaert, de Vriezen. Graauw; 2e klep H. J. Driedijk, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk; 3e klep, J. Platschorre, Zorgvliet, Elle- woutsdijk; 4e klep, Jaap Rijk, A.D.LJvL, Kwadendamme. „Spes Nostra" uit Ovezande hield even eens een handboogschieting. Hier was de uitslag: Hoofdvogel werd niet afgeschoten; le zij vogel, P. van Eijkeren, Eensgezindheid. 's-Heerenhoek; 2e zijvogel niet afge schoten; le bovenkal. M. v. d. Guchte, Spes Nostra, Ovezande; 2e bovenkal. J. de Rijke, Edele Handboog, Oudelande; le onderkal, A. van Zunderen, Spes Nos tra, Ovezande; 2e onderkal niet afge schoten; le klep, P. Rentmeester, A.D.L. M-, Kwadendamme; 2e klep, H. J. Drie dijk. Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk 3e klep, Ko de Baar, Willem Teil, Ove zande; 4e klep, J. Platschorre, Zorgvliet, Ellewoutsdijk. Raad vergadert De gemeenteraad van Ovezande zal don= derdag om half acht in openbare verga dering bijeenkomen. Op de agenda staat onder meer het ontwerp-besluit van Ge deputeerde Staten tot verhoging van de wethouderssalarissen. Voorts stellen b. en w. voor als lid toe te treden tot de A.N.WH. Drie inwoners van Ovezande hebben premies voor woningverbeterin gen gevraagd. De raad zal over deze aanvragen een beslissing nemen. KAPELLE Bezoek aan proeftuin De leden van de vereniging van oud leerlingen van tuinbouwwintercursussen en de afdeling Kapelle en omgeving van de Nederlandse Fruittelers Organisatie brachten dinsdagavond een bezoek aar de proeftuin voor kleinfruitteelt te Ka- Cielle. Voor deze excursie was goede be- angstelling. In twee groepen werden de aanwezigen rondgeleid. Zij werden voorgelicht over de proeven cue er ge houden worden en de over de hiermede bereikte resultaten. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 25-6: Lupia van Arnhem. Greifswald van Gent, Molensingel van Antwerpen, op 26-6: Arvo van Sheerness. Vlissingen vertrokken op 25-6: President Emile Marcesche naar West Hartlepool. Barl- bly naar Noorwegen, Lupia naar St. Valery sur Somme, Elation naar Londen, Ronaville naar US Gulf, op 26-6 op Molensingel naar Vannes. Greifswald naar Randers. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 25-6: Hoïiandia van Brugge naar Breskens, Bosco van Glasgow. Mainlloyd van Duinker ken op 26-6: Cresta van Northfleet, Demo craat van Londen. Alnitak van Rotterdam. Baltic van Rotterdam. Corona van zee naar Terneuzen, Inspecteur Mellema van Londen naar Gent. Goede avond voor N.S. B. Krikke onttroonde H. J. Masselink In de „Prins van Oranje" te Goes werd maandagavond in het kader van de sportweek van de Goese Federatie van Personeelsverenigingen het daniloernooi gehouden. Ook deze wedstrijd kenmerk te zich weer door een sportieve sfeer en een gezellige stemming. Winnaar van het toernooi werd de heer B. Krikke van de personeelsvereniging Comb. N.S., die hiermee aan de overwinningenreeks van de heer H. J. Masselink (winnaar in 1962 en 1961) een eind maakte. In dit bijzonder sterk bezette spelersveld nioest de heer Masselink nu met de der de plaats genoegen nemen, tweede werd de heer J. Wegers, terwijl de heer J. Geluk op de vierde plats beslag legde. De wedstrijden werden gespeeld volgens het „Keizer"-systeem. Voor de Combi natie N.S. was het ook nu weer een beste avond. Met een drietai spelers bij de eerste tien werd een flink aantal punten veroverd voor de verenigings prijs, waar deze personeelsvereniging dan ook een flinke voorsprong op num mer twee heeft genomen. Uitslagen: L.J. Verkerke-J. Weijers 0-2; B. Krik- ke-P. de Dreu 2-0; J. Huiser- P. Valk 2-0; H. Meerman-J. Geluk 1-1; J. Goe man-A. van Boven 2-0; J. C. Meeuwse- G van Boven 0-2; J. M. Sandee-J -v" 0-2- 1 °."kenes-J. Rejjnlerse -r n-, - steen'-- -u- C P. LiOu^.j.ö. II. J. Masselink 2-0; Weijers-B. Krikke 0-2; J. Huiser-J. Goe man 0-2; G. van Boven-J. Geluk 2-0; H. Meerman-J. Braamse 2-0; L. J. Ver kerke-J. Bekenes 0-2; P. de Dreu-P Valk 2-0; P. Steenbakker-A. van Boven 0-2 J. C. Meeuwse-P. Louwerse 0-2; J. M. Sandee-K. van Wel 0-2; J. Re*j- nierse-H.J. Masselink 0-2; B. Krikke- J, Goeman 2-0; G- van Boven-H. Meer man 0-2; J. Geluk-J. Bekenes 2-0; J. Weijers-J. Huiser 2-0; P. de Dreu-P. Louwerse 0-2; J. Braamse-A. van Boven 0-2; P. Steenbakker-L. J. Verkerke 0-2; K. van Wel-H. J. Masselink 0-2; P. Valk- J. C. Meeuwse 2-0; J. M. Sandee-J. Retj- nierse 0-2; B. Krikke-J. Geluk 0-2; H. Meerman-J. Goeman 0-2; G. van Boven- P. Louwerse 2-0; J. Weijers-J. Bekenes 2-0; J. Braamse-H. J. Masselink 0-2: A. van Boven-J. Huiser 2-0; P. dt Dreu- L.J. Verkerke 0-2; P. Steenbakker- P. Valk 2-0; K. van Wel-J. Reijnierse 2-0; J. C. Meeuwse- J. M. Sandee 0-2; J. Geluk-J.Goeman 2-0; B. Kriklce-H Meerman 2-0; G. van Boven-J.Weijers 0-2; P. Louwerse-A. van Boven 2-0 H. J. Masselink-J. Bekenes 2-0; J Braamse-L. J. Verkerke 2-0; P. Steen- bakker-J. „Huiser 0-2; K. van Wel-P. de Dreu 2-0; P. Valk-J.M. Sandee 0-2; J. C. Meeuwse-J. Reijnierse 0-2; J. C. Meeuwse-P. de Dreu 0-2; P. Valk-J. Reijnierse 0-2: J. M. Sandee-J.Huiser 2-0: K- van Wel-J. Braamse 0-2; 1-1: J. Weyers-J.Braamse 2-0; J. Geluk- J. Weijers 0-2; B. Krikke-P. Louwerse 2-0: J. Goeman-G. van Boven 0-2; L.J. Verkerke-A. van Boven 2-0; J. Bekenes- P. Steenbakker 0-2; B. Krikke-G. van Boven 2-0; J. Weijers-J. Goeman 1-1 J. Geluk-P. Louwerse 2-0; H. J. Masse- VEIUNG ROTTERDAM. Eerstelingen groot 18-25, poters 20-24, kriel 22-25; Banna's groot 23-26, poters 22-26. kriel 25, alles per kg. Aanvoer 21.000 kg. Oude rdappelen 10-11 p. kg. Andijvie I 25-35 p. kg. Aanvoer 12.000 kg. Sla 3*i-6 p. st. Aan voer 42.000 stuks. Spinazie I 37-46 p. kg. Bloemkool I 6 stuks per bak 52-78, 8 stuks per bak. 30-53, 10 stuks per bak 13-25. alles p. st. Bloemkool H 6 stuks per bak 38-70, 8 stuks per bak 28-47, 10 stuks per bak 15-28, 12 stuks per bak 12-23 alles p. st. Aanvoer 15.000 stuk3. Dubbele bonen 190-230. Kassnfl- bonen 150-190. Tuinbonen 25-32. Rabarber 9-12, Spitskool 7-16, alles p. kg. Kroten 7-15 per bos. Peulen 200-240 p. leg. Bospeen I 28- 43 p. bos. Aanvoer 9000 bos. Waspeen IA 26- - IIA 15-28. Sjalotten 23-28, alles p. kg. Komkommers 70-80 36-40. 60-70 27-38 50-60 34. 40-50 16-26, alles p. st. Selderij 2-5. Pe terselie 2-9, beiden p. bos. Doperwten 60 p. kg. Uien 11-16 per b. Uien 34-37 p. k. Export Kroten A 35 p. kg. Aanvoer 7000 kg. Kroten modjo 18-20 p. k. Aardbeien IA 130-170, HA 60-130. UB 70-100, alles p. kg. Aanvoer 9000 kg. Aardbeien IA 30-51 p. d. IIA 19-43 p. d. Aanvoer 35.000 doosjes. Rode bessen IA 55- 63 p. d. HA 29-50 p. d. Aanvoer 12.000 doos- JeB. Frankenthalen 480-490 p. kg. Perziken 30-59 p. st. Tomaten A extra 630-640, IA 620, IB 590-600, C extra 620-630. Cl 590. CCI 500, bale. Aanvoer 12.000 kg. VEILING MIDDELBURG. 26 Juni. Aardappelen grote 17—23. drielingen 18—22. kriel 1824. Aanvoer aardappelen 10 ton. Tomaten A 1 110. B 1 81. Bloemkool 4 62—80. 6 st. 45—78, 8 st. 25—55. 10 st. 17—33. Komkommers groen 60-70 2630. 50-60 25, 40-50 16—23. 30-40 12—15, Wit 35-4 Sav. kool 9—20. Dubb. Pr.bonen 2 Aardbeien 2 19—44, 3 18—23. Rode bei 63. Perziken 15—37. Kersen per doos 47. Sla 3.50—4. Andijvie 7—18. Kroten 6—18. Spiskool 47. Waspeen 43—62. Bospeen 24— Spinazie 33—39. Tuinbonen 17—22. Snij bonen 157—173. Rabarber 11—14. Doperwten 82—102. De eerste kersen werden aangevoerd door de heer K. Willemse te Sint-Laurens. Aard appelen 25 kg per ldst. Geen restanten. VEILING GOES. 26 juni. Kruisbessen exp. 64, lnd. 33. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 135. Regina 1 en 2 115—123. Talisman 1 en 2 105. Redgauntlet 1 en 2 105. Mach. Früh. 2 105. Aardbeien met dop: Regina 3 50—52. Talisman 1 145. 2 105—124, 3 60 Sen ga Sengana 2 81—88. Redgauntlet 2 74120. .7 53—81. per doos: Regina 1 35. 2 25—33. 3 1824. Talisman 2 29—38, 3 25. Senga Senga- 1 2914. 2 23—33. Redgauntlet 1 37—51. 39. 3 20—21. Cambridge Vigour 2 32—83 Bowa 2 31. Morton Princes 2 3133. Rode 1 72. 3 30—34. Frambozen 1 52—76, i. Earl Rivers 2 42. Early Rivers per kg 2 114—167. 3 83. Bloemkool A 1 50—66. A 2 33—50. B 1 32. afw. 17—31. Komkommers A 2 23. B 2 14. Kropsla 1 3.50—5. 2 3.50—4, Wortelen 1 Kroten 1 7—13. 2 9. Selderij 11—13. Peulen 2 120130. Dubb. pr. bonen 1 220. Postelein 38. 2 18. Tuinbonen 1 2530. Doperwten 77—85 Groene kool 1 2224. Spitskool 20—23. Rabarber 1 8—11. Oude aardappelen 56. Vroege aardappelen grote 1822, drie lingen 37—19. kriel 16—19. VEILING KAPELLE. 26 1uni. Kruisbessen 64, kleine kruisbessen 61. Aardbeien zonder dop voor Industrie: Re gina 1 142. 2 127—132. Senga Sengana 1 143, 2 140. Red Gauntlet I 11L 2 110. Diverse ras sen 1 119. 2 117. 3 51. Jonathan 2 60 58. Gol den Delicious 2 60 71. Frambozen per doos van 2(4 ons: Mal ling Promise 1 43—77, 2 3358. Rode bessen per doos van 2*4 ons: Jonkheer van Tets 1 57—76. Kersen per kg: Early Rivers 1 148— 170. 2 73—83. Aardbeien per doos van 2*4 Regina ex. 46, 1 3145, 2 2032. Senga Sengana 1 3346. 2 21—30. Red Gauntlet 1 39—54, 2 22—39. Talisman ex. 51, 1 3649. 2 23—28 Cambridge Vigour 1 41—52, 2 29. Merton Princess 1 4446. 2 2334. Vola 1 39— 47. 2 29. Gorella 1 45. 2.27. Aardappelen nieuwe 1 16—22, 2 14—15, drie lingen 13—14. kriel 6.50—11. Aardappelen oud 1.504.50. Kropsla 1 3.50—4.50. 2 3.50. Bloemkool A 2 46. Kassnjjbonen 1 140—144, 2 78. Boskroten 2 1113. Dubb. pr. bonen 1 200. Bosuien 1 15—16. Sjalotten 2 12. Tuinbonen 1 20—26. 1 17. Spitskool 2 20. VEILING KRABBENDMKE. 26 juni. Aardbeien industrie: Senga S 1 en 2 129. Regina 1 en 2 119. Diverse rassen 1 en 2 97. Aardbeien per doos: Red Gauntlet ex. 45, 1 32—38. 2 18—32. Talisman 1 32-39, 2 -30. Senga S 1 31—38. 2 16—26. Regina 1 -28. 2 13—24. Vola 2 26. Rode bessen: Jhr. Tets 1 62. 2 59. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1243 kg, 173264. 209 kg. Tong 15 kg. Paling 311 kg. Her ders 6 kg. Visiever 1 kg. C 36 kg. Jaarverslag Centrum Kraamzorg over 1962 Het jaar 1962 was voor de Stichting Centrum voor Kraamzorg voor Zuid- en Noord-Beveland en het eiland Tholen ccn periode van grote veranderingen in de staf. Daarvan maakt het pas ver schenen jaarverslag van de stichting melding. Dat vond zyn oorzaak in ver schillende mutaties. Vanaf 1 december 1962 beschikt het Centrum over een leid ster docente van de kraamverzorgsters en twee assistenten. Begin 1962 waren bij de stichting 41 kraamverzorgsters in dienst. Aan het eind van het afgelopen jaar bedroeg dit aantal 36. In het verslag maakt secre taris A. de Lange ook melding van een belangrijke verbetering in de financiële positie van de kraamverzorgsters, dank zij een wijziging van de rijkssubsidiere geling. Bij G.S. zijn stappen ondernomen om tot een verhoging van de provinciale subsidie te komen, zo blijkt uit het ver slag. „De eerste reacties waren moed gevend", aldus secretaris De Lange. Ver der is in 1962 aan de Provinciale Com missie voor de Kinderhygiëne verzocht om een actie te ondernemen bij de ge meentebesturen voor subsidieverhoging. Het aantal verzorgingsdagen bedroeg in 1962 8030 (7040 dagen door gediplo meerden, 896 door leerlingen). Het aan tal verzorgingen bedroeg 94. Uit de cijfers blqkt, dat in het aantal verzor gingsdagen in vergelijking met 1961 een stijging is te constateren. Dit aantal toen 7916. link-A. van Boven 2-0; H. Meerman- L. J. Verkerke 2-0; J. Braanxse-J. Beke nes 2-0; K. van Wel-J. Huiser 2-0; J. C. Meeuwse-P. Steenbakker 0-2; P. Valk- P. de Dreu 0-2; J. M. Sandee-J. Reij nierse 1-1; B. Krikke-H. J. Masselink 1-1 ;J. Weijers-J.Braamse2-0; J. Geluk- L. J. Verkerke 0-2; G. van Boven-P. Steenbakker 2-0; H. Meerman-P. Lou werse 2-0;J. Goeman-K. van Wel 2-0; J. Reijnierse-A. van Boven 2-0; J. AL San dee-J. Bekenes 0-2; P. Valk-J. C. Meeuw se 2-0; J. Huiser-P. de Dreu 0-2. De eindstand was: 1 B. Krikke (Comb. N.S.) 154 punten; 2 J. Weijers (Typo's) 138 punten; 3 H. J. Masselink (P.T.T.) 131 punten; 4 J. Geluk (Inter Scaldis) 110 punten; 5 H. Meerman (Comb. N.S.) 108% punt; 6 G. van Boven (Homaco) 103 punten; 7 J. Braamse (Comb. N.S.) 89 punten; 8 J. W. Goeman (P.T.T.) 88% punt; 9 L. J. Verkerke (Inter Scaldis) 77 pun ten; 10 P. Louwerse (Inter Scaldis) 69 punten; 11 K. van Wel (Comb. N.S.) 62 punten; 12 P. Steenbakker (Typo's) 59 punten; 13 J. Bekenes (Comb. N.S.) 57 punten; 14 J. Reijnierse (P.T.T.) 57pnt; 15 J. M. Zandee (R.W.S.) 43 punten; 16 P. de Drèu (P.T.T.) 43 punten; 17 A. van Boven (Homaco) 34 punten; 18 J. Huiser (Typo's) 32 punten; P. Valk Typo's) 22 punten; 20 J. Meeuwse (Hemaco) 7 punten. 1 Comb. N.S. 480 punten; 2 P.T.T. 292% punt; 3 P.ZJ3AI. 125 punten; 4 Ho maco 110 punten; 5 Typo's 85 punten; 6 Inter Scaldis 70 punten; 7 De Zon 50 punten; 8 Perfecta 25 punten; 9 Wat- tez 7% punt. en A. Woudenberg. L kandidaten. Niet opgeko- Aan de theologische school van de Bond van Vrij Evangelische Gemeenten te Utrecht slaagden voor het kandidaats examen de heren J. H. Karelse uit Goes en A. de Bliek uit" Breskens. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen che mie de heer L J. de Roo te Schoondijke. De heer J. W. Prins te Goes, commies ter secretarie te 's-Heer-Arendskerke, slaagde voor het diploma gemeente administratie I. Voor het eerste deel van de staatsakte N XII (huishoudelijke vakken) slaagde aan de eerste Industrie- en Huishoud school te Utrecht, mej. M, D. Open neer te Kruiningen. Voor het tweede gedeelte van de akte Na (naaldvakken) slaagden de volgende leerlingen van de vakschool voor meisjes te Goes; A. Dieleman, Sluiskil; H. A. Gijsbertsen, Middelburg; E. Keukelaar, Kloetinge, J. P. Toorenaar, Nisse, E. de Visser, Kapelle; A. A. van der Schee, Zierikzee; F. Huysman, St.-Laurens. Toelatingsexamen u.t.s. Vlissingen Voor het toelatingsexamen van de u.t.s. te Vlissingen, cursus 19631964, zijn geslaagd voor de schakelklas: G. w. van Aken, H. v. d. Berge, P. Brandes, W. J. Brasser, A. de Bree, M. Brunke, P. N. Davidse, A. P. Dieleman, J. Dooms, C. A. v. d. Ent, M. Floresse, C. L. Fritz, F. A. Hillebrand, E. van Hoe pen, A. M. Hofman, H. Hozee, A. Job- se, P. F. Joziasse, W. Jumelet, M. C. de Kam, J. H. J. Kapelle, J. van Keulen, J. de Ketjzer, J. Kievit, M. Kloet, A. Koster, H. C. Kurvink, C. I. Lampert, H. van Liere, F. -J. Luteyn, J. C. v. d. Maas, J. Minderhoud, A. G. de Moor, L. de NooHer, J. F. Ploegaert, A. de Ruij- ter, A. P. van Slghem, D. C. van Sluys, A. H. van Splunder, P. Tange, R. Tiessens, J. A. Timmerman, P. v. d. Velde. M. v. d. Weele, K. v. d. Werf horst, A. J. van Zweeden, A. J. Beye. Afgewezen: 19 kandidaten. Niet opge komen: 2 kandidaten. Geslaagd voor de le klas: J. J. Baiden- mann, A. J. Boone, M. Brunke, A. Huysman. W. de Rijke, A. J. Verburg, W. de Wever en Afgewezen: 4 kan men: 2 kandidaten. Mulo-examens Voor het in Goes afgenomen mulo-exa men slaagden: diploma A de dames J. J. Boone, Oostkapeue, L. C. J. Brouwer te Oostkapelle; D. A. Verschelling te Axel; S. Rikumahu te Middelburg; S. Z. Pais te Vlissingen; D. M. Hamelink (m.) te Axel; M. A. de Hamer te Axel (m): M. J. Modderkreke te Krabbendnke (m); I. van Ingen te Hansweert (m); L. M. L. van Langeraad te Dreischor (m); W. E. Faas te Breskens (m); C. C. H. Boone te Kruiningen (m); de heren J. B. de Hullu te Axel; A. P. Wisse te Zaamslag; G. H. Toorenaar te Nisse; R. van Raalte te Oost-Souburg; J. Bakker te Axel (m) J. K. Goemans, te Zonnemaire (m); C. Steendijk te Nieuwerkerk (m): L. P. van Sluis te Zierikzee (m); L. D. Kik te Haamstede (m); L J. Faas te Groede (m); D. M. Geuze te Middelburg; J. C. de Hooge te Middelburg; L. Beghtel te Kamperland (m); J. P. Bakker te Mid: delburg (m); C. H. van Belzen te Mid denburg (m); L. Hoogedeure te Veere (m); J. P. de Kort (m) te Kruiningen: Diploma B: de dames A. Labruijère te Middelburg: W. Wouters te Vrouwenpol der; de heren H. D. Dieleman te Zaam- j; H. P. Meertens te Hoek; J. Scheele te Sluiskil; L. de Kam, Westkapelle; J. Helmstrijd te Oostkapelle: R. Hubrech- sen te Middelburg; S. Moerdijk te 's-H.- Arendskerke (m); P. W. Dieleman te Axel (m); P. Hengst te Westkapelle. (m) is ook geslaagd voor middenstands diploma. Afgewezen voor diploma A en B samen 2 kandidaten. Aan de christelijke h.b.s. voor Walche ren zijn geslaagd voor het eindexamen h.b.s. B: C. de Visser en A. van de Woestijne, Aagtekerke: K. Dekker te Meliskerke; H. J van Alphen, C. M. Cornelisse, W. F. Coumou, H. P. C. van den Heuvel. A. C. de Hooge, J. P. A. Jongepier, P. Jongepier, M. L. Jonker, J. Neele, A. M. den Otter, W. van Ouwerkerk, G. C. Overman, P. Riemens, J. A. Theune, H. K. van Tuinen, allen te Middelburg; L. Jobse. Oostkapelle; P. Buys. J. A. W. de Pagter, Ritthem; H. Nieuwenhuize, D. Stoelhorst te Souburg; J. Huijsman, G. Koper, C. J. Steketee, J. W. Theune, C. Versluis, W. Wisse, al len te Vlissingen; J. M. M. den Hollan der, Vrouwenpolder en P. van Sighem te Westkapelle. Er werden geen kandida ten afgewezen. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: M Joosse-Duvekot d.: A E. van de Merbel-van Keulen d.: W. Geuze-Janse d.: F. C. Willeboordse-Bode z.: P- Kaljouw- Vader d.: L. H. Goossen-Overbeeke z.; J. BiJ- leveld-Tiemersma z.: M. N. Pelgrom-Simpe- laar d.: M. W. Roose-v. d. Berg z.: T. A- Meijers-van Doom z.: W. 1L Huzinga-Fossen z. Ondertrouwd: A E. van Veeren 23 Jaar en H. van der Hofstede 24 Jaar. Getrouwd: C. J. Weug 29 Jaar en A. J. J- Smolders 21 Jaar: C. H. de Rijke 32 Jaar en P. J. Wlchxnan 31 Jaar: A. de Pagter 20 Jaar en J. de Vos 17 Jaar. Overleden: A. C. de Kouter 85 Jaar. wed. v. J. J. Kooman: H. P. Filius 74 Jaar. e v. C. J. Kaboord. VLISSINGEN. Bevallen: T. Broekmeijer-van der Wilt z.: E. J. Markwat-Flipse z.\ J. Schot-van Luijk z.; D. Zwagerman-Kokelaar d.: A. N. Schul- ze-de Bue d.: M. C- W. van Grol-Temmer- man d,: G. E. Bouman-Bolhuis z.; P. S Meul- meester-Potters d.: J. H. B. Beeren-Wijssen z.: S. J. Hoogerheijde-de RoojJ d.; P. Gabriël- se-Gilde z.: J. C. Vis-v. d. Berge z.: J. M C. de Kort-Akkermans d.: J. C. Bos-Warmoes- kerken d„: J. J. van Eck-Eekman d.: E. L. Corstanje-Marteijn d.: E. E. Bazuin-HUber d.: Ondertrouwd: G. M. Smolders 25 Jaar en M. P. Mersie 19 Jaar: A- Blok 27 Jaar en Ph_ P, Verblauw 32 Jaar: A. K. Smit 31 Jaar en F. EiJgelaar 31 Jaar. Getrouwd: L Franse en M- Keersemaker 17 jaar: Ch. J. Lambregts 22 jaar en C. A. van Splunder 20 Jaar: D. Meulmeester 2» Jaar en J. J. N. Looise 21 jaar. Overleden: H. Diesvelt 71 Jaar. e.v. p. van Roojjen; L. J. Wolf 30 jaar. e.v. M. W. Hoo- gesteger: A. C. Vandepitte 54 Jaar, e.v. V. N. Meeusen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13