de BILT Viering eerste lustrum mosselfeest Bruinisse Hoog tempo bij Poolse dansgroep in Axel Oogstverwachting in Zeeland: appels redelijk, peren matig „Thoolse Dagen" dit jaar op 5 en 6 juli De heer J. Kakebeeke herdacht de overleden voorzitter J. Q. C. Lenshoek ALMANAK Ook veteranen aanwezig Politie beheerste het stadsbeeld illx ORGELCONCERT JAN RIJN OPENING NATUURHISTORISCHE EXPOSITIE IN OOSTBURG 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 26 JUNI 1663 „Dit jaar wordt een redelijk tot goede appeloogst verwacht. De situa tie bij de peren is minder gunstig: de oogstverwachtingen zijn op dit gebied matig". Dit verklaarde voorzitter J. Kakebeeke dinsdag tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de veilingvereniging „Zuid-Beveland" te Goes. De heer Kakebeeke merkte op, dat elders in Europa dezelfde oogstverwachtingen zijn, behalve in Frankrijk, waar een grote appelopbrengst wordt verwacht. In zijn openingswoord her dacht de heer Kakebeeke voorts zijn in februari overleden voorgan ger, de heer J. Q. C. Lenshoek, onder wiens leiding veel tot stand is gekomen. Hij wees onder meer op de bouw van het veilingcomplex aan de Fruitlaan. Tengevolge van dit overlijden hadden enkele bestuurs- mutatïes plaatsde heer Kakebeeke werd tot voorzitter gekozen en ir. J. Minderhoud nam in het dagelijks bestuur de functie van secretaris op zich. Bij monde van de heer M. M. Rijk, bracht de fianciële commissie haar verslag uit. De commissie toonde zich tevreden over het behaalde resultaat. De verlaagde af schrijving op fust kwam de commissie aanvaardbaar voor in verband met de reeds gedane afschrijvingen, de levens duur van het fust en het te venvachten toenemend gebruik van eenmalig fust. Balans en exploitatierekening gaven geen aanleiding tot vragen. Hoewel de omzet ongeveer één miljoen gulden lager is geweest dan in 1961-62, werd er toch een bruto-winst gemaakt van 270.512,28, die nagenoeg geheel werd aangewend voor afschrijvingen. De ver gadering keurde de stukken goed, onder het verlenen van décharge aan het be stuur. Het saldo-winst zal aan de worden toegevoegd. Voorts gaf de commissie haar mening over de exploitatie der pakstations, o.m. dat de tarieven zullen moeten worden verhoogd. Wat betreft de koelhuizen, die een financieel gunstig resultaat te zien gaven, zal worden gewacht met tariefs verlaging in verband met de bouw van het vierde koelhuis. Ten slotte stelde de financiële commissie voor, om een be- dryfs-economisch advies in te winnen ten aanzien van de mogelijkheid van verdergaande mechanisatie. Het aan de leden toegezonden Jaarver slag gaf geen aanleiding tot vragen of opmerkingen. Aangezien geen gebruik gemaakt werd van de gelegenheid tot het stellen van tegen-kandidaten werden in het bestuur herkozen de heren J. Krijger, J. J. Lindenbergh, ir. J. Minder houd en C. Toorenaar. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer J. Q. C. Lenshoek, werd gekozen de heer C. J. de Jongh. De financiële commissie werd aangevuld met twee leden, nl. de heer C. Smits (vacature C. J. de Jongh) en J. A. van Willigen (vacature M. M. Rijk). Bij de vaststelling van de tarieven werd gesproken over de fusthuur. Verlaging zal niet mogelijk zijn, omdat het door het produktschap voorgeschreven mini mum reeds wordt aangehouden. De vei lingprovisie en de koellonen ondergaan geen wijziging, de sorteertarieven zullen worden verhoogd van 2.2 ct tot 2.6 ct-kg. Over deze sorteertarieven werd nog ge vraagd of het niet juister zou zijn om de tarieven voor leden en niet-leden te differentiëren. Het werk dat voor niet- leden wordt gedaan, kan echter worden verwaarloosd, zo werd van bestuurszijde betoogd. Achteruitgang van de omzet der pakstations wordt niet verwacht, omdat de tariefsverhoging nauwelijks gelijke tred houdt met de steeds stijgende lonen en kosten. Naar verwacht wordt, zal in het komen de jaar het verlies op de pakstations door deze tariefsverhoging aanzienlijk minder worden. De contributie, inclusief porti en zegels, werd vastgesteld op 5,daarin niet begrepen het toezen den van een dagelijks prijsbericht, waar voor 5,extra moet worden betaald. De verhoging van de koelhuislening en van het rekening-courant-krediet, het eerste van 1.000.000 tot 1.100.000 en het tweede van 600.000 tot 700.000 werd zonder discussie goedgekeurd. Niet levensvatbaar Ten aanzien van het eenmalig fust gaf de directeur, de heer S. G. Noote- f Advertentie) schakel over op Gulfpride SELECT SINGLE-G Dc motorolie van vantlaap Leeuwse Circus.... Het is vooral voor Middelburg een echte circusweek. Niet alleen om dat wildvreemde olifanten er over de Markt sjouwen alsof ze al ja ren niets anders doen, maar ook vanwege de gonzende voorpret be horende tot het sportevenement van aanstaande zaterdag, dat door kenners al rap een „wieiercircus" wordt genoemd. Als we een en ander goed begre pen hebben, trekken aanstaande zaterdag die snelle fietsjongens weer door de provincie. In een speciaal krantje dat wij vandaag tussen neus en lippen door ver spreiden, staat over dat circus nogal wat te lezen. Maar helaas, in tegenstelling tot voorgaande jaren ontbreekt een vertrouwd ge worden aanduiding. Gingen die vier vorige wielerraces van Mid den-Zeeland niet altijd over zo'n tweehonderd slopende kilometers? We hebben ons altijd afgevraagd waarom die kilometers toch zo slopend waren. Waar zit 'm dat slopende nou precies inAls we otis later op een stuk van liet par koers bevonden, bijvoorbeeld op de weg van Goes naar Hemkens- zand, probeerden vje altijd die slo pende kilometers te vinden. Na tuurlijk uit nieuwsgierigheid, doch ook met enige bezorgdheid voor ons vervoermiddel. Maar nee hoor, we merkten er nieis van. Kan natuurlijk best eens hier of daar zo'n slopende vijf- of zeshon derd meter tussen hebben gezeten, maar we hebben daar gelukkig nooit last mee gekregen. In ieder geval, de race gaat vol gens het wielernummer deze keer gelukkig niet over slopende kilo meters. Daar zullen de polderbe sturen dan wel een eind aan ge maakt hebben, want zoiets kan nooit goed zijn voor het wegdek. Zeker niet na die fnuikende op- dooi, die we nog maar net achter de rug hebben. Trouwens, we hebben ons laten vertellen dat de Zeeuwse Ronde ditmaal geen klasieker meer mag heten. Jammer! Daar zullen voor al de Boekliefhebbers onder ren ners en sponsors menige traan over laten. Daar staat dan weer tegenover dat Cor van der Gijp (vsat doet die voetballer 'r nou ineens weer bijt) in bermen hier en daar een kaart met zijn hand tekening zal uitreiken. Leuk, zo'n vAelercfrcusartiest erbij. Want ook al is 'ie niet meer zo slopend, mu ziek zit er toch altijd nog wel in de ronde! boom, een overzicht van hetgeen in de laatste 7 a 8 jaar is gebeurd. Ge bleken is, dat het gebruik van een malig fust voor appelen en peren, zonder dwingend voorschrift, geen le vensvatbaarheid heeft. Er is thans een beslissing genomen door een verplichting op te leggen aan de ex porteurs. Niet aan de aanvoeders, hoe wel deze laatste vrij zijn in het gebruik van eenmalige kratten. De klasse-ü is nu eveneens onderhevig aan deze ver plichting, maar het staat nog niet vast of de soort der te gebruiken kratten ook wettelijk zal worden voorgeschre ven. Het is mogeljjk, dat het verplichte ge bruik van eenmalig fust de eerste jaren een terugslag zal hebben op de veiling- prijzen. „Het besluit is echter gevallen en wij moeten de consequenties aanvaar den, ook al zal dit op korte termijn ge zien enig geld kosten. Willen wij fruit blijven verkopen, dan zal er op dit ge bied meer gedaan moeten worden", zo werd gesteld. De discussie over dit on derwerp was levendig. Onder meer werd gevraagd, of het niet beter zou zijn ook verplicht te stellen. „Het is het beste, om eerst het resultaat deze proef af te wachten. Er zullen dit jaar toch al moeilijkheden genoeg zijn", zo meende men. By de rondvraag werd nog gesproken over de invloed van goed personeel op de veilingprijzen, over de persberichten inzake de aardbeienoogst, die men over-, dreven noemde, over kassenbouw en ten slotte over de wenselijkheid om het pak- station te 's-Heerenhoek uit te breiden. Data merriekeuringen Tweehonderdtwintig paarden staan in geschreven voor de premiekeuringen voor merries 1963 van de afdeling Zee land van de Koninklijke vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard". In ze ven Zeeuwse gemeenten zullen de mer ries in de ring verschijnen. Oostburg opent de rij donderdag a.s. De zes ove rige keuringen zijn als volgt: vrijdag 28 juni te Zierikzee, donderdag 4 juli te Hulst, vrijdag 5 juli te St.-Philipsland en Poortvliet, woensdag 10 juli te Goes en vrijdag 12 juli te Koudekerke. De hoofdschotel van het feestpro gramma gisteren in Axel was wel het optreden van de Poolse dans groep Zespol Widowiskowy „Polo- nia" uit Breda. Deze groep wordt gevormd door Polen, die niet meer naar hun moederland teruggekeerd zijn. Dat zij de dansen uit Polen niet vergeten zijn, bleek gisteren wel uit de sprankelende voorstel ling, die zij gaven op het podium op het Szydlowskiplein. In een enorm tempo wisselden de Krako- wiaks, Trojaks, Muzars en Szlad- zieweizka's en hoe al die dansen verder mogen heten elkaar af. De tien jongens en dertien meisjes de den wat techniek betreft niet veel voor elkaar onder. Er waren ook enkele Poolse veteranen naar Axel gekomen om naar hun landgeno ten te kijken. Deze groep onder leiding van S. Radtke is nu drie keer in Axel geweest, wat wel een bewijs is van de hechte band tus sen Axel en de Polen. Raad en Daad Dit was een van de laatste onderdelen van de dag. die begon met de officiële opening van de rijkspolitietentoonstel- ling „Raad en Daad" In de Evertsen- straat door de kolonel der rijkspolitie W. de Gast. Deze tentoonstelling, die al door heel Nederland is getrokken kwam tot stand op initiatief van kolonel De Gast. De politie beheerste wel het beeld var deze dag, want daarna volgde een mu zikale rondwandeling door de rijkspoli- tiekapel. Vele Axelaars stonden op de trottoirs om deze amateur-musici in hun fraaie uniformen voorbij te zien komen. Degenen die zaterdag het wagenspel niet hebben kunnen zien, konden de scl— de nu inhalen, want om half acht was een herhaling van dit unieke gebeuren op de Markt. Concert 's Avonds gaf de rijksnoiitiekapel op het podium op het Szydlowskiplein een concert onder leiding van de reservp ka pitein der rijkspolitie H. C. H. Hooger- vorst. Het uit 80 man bestaande orkest speelde vele aardige muziekstukken, waaronder „My fair lady", „Danse Hon- groise 5 en 6" van Johannes Brahms en „Oud-Nederlandse dansen" bewerkt door Julius Röntgen. Nat dit concert, dat vrijwel heel Axel op de been had gebracht, volgde de Poolse dansgroep. De niet-muziekfiefhebbers konden de avond doorbrengen in het zwembad van Axel, waar een schoonspringster en -springers van de Koninklijke Antwerpse Zwemclub op uitnodiging van de zwem vereniging „De Bruinvis" uit Sas van Gent de toeschouwers vele staaltjes van schoonspringkunst lieten zien. Er was veel publiek gekomen om Allda de Calu- wé, Diederik van Nussel en Jan Gallens in hun element te zien. De avond werd besloten met een taptoe door de al goed ingespeelde rijkspoll- tiekapel. Om Kwart over elf was het po dium op het Szydlowskiplein verlaten. Het wachten is nu op de grote amuse mentsavond, die vandaag met onder an dere Willy Alberti op het plein zal plaatsvinden. Deze avond wordt door de N.C.R.V. op donderdagavond uitgezon- HET WEER IN EUROPA Brussel regenbui. 17 gr. Luxemburg zwaar bewolkt, 20 gr. Parfls regen, 20 gr. Nice licht bewolkt, 25 gr. MUnchen zwaar bewolkt, 21 gr. ZUrich licht bewolkt. 21 gr. Loearno. licht bewolkt, 23 gr. Innsbruck zwaar bewolkt, 19 gr. Rome halt bewolkt. 29 gr. VERWACHT. ENKELE BUIEN Bewolkt met plaatselijk enkele buien, later opklaringen, matige tijdelijk krach tige zuidwestelijke wind, iets lagere temperaturen. ZON EN MAAN. 27 juni zon op 4.21 onder 21.04 maan op 11.05 onder .22 Bergen op loom kan Sarrasani niet bergen Het bezoek van circus Sarrasani aan Bergen op Zoom is afgelast. Na het optreden in Middelburg zou het circusdorp zich tijdelijk in de Markiezenstad vestigen op plein XTTT om daar enige voor stellingen te geven. In verband met de slechte gesteldheid van het terrein heeft men van een bezoek aan Bergen op Zoom afgezien. De volgende stad die Sarrasani nu zal „aandoen" is Haarlem. VERGADERING VEILING GOES KUNST Dinsdagavond is in de Burgerzaal van het Oostburgs raadhuis de natuurhistorische tentoonstelling van mensen- en dierenschedels ge opend. Hier een aantal genodig den bij de uitgestalde schedels, links op de voorgrond wethouder A. P. Modde en rechts daarnaast burgemeester W. Baas van St.- Laurens. (Foto P.Z.C.) Eerste mosselen in Yerseke aangevoerd Maandag zyn op de verwaterplaatsen in Yerseke de eerste consumptiemosse len aangevoerd van het mosselseizoen 1963-1964. De aanvoer geschiedt zowel van de percelen in de Waddenzee als van de Zeeuwse percelen. Vorige week was er voor de mosselkwekers gelegen heid om monsters van hun consumptie- mosselen by de agenten van het bedrijf schap voor ris en visprodukten in te le veren. Daarvan is druk gebruik ge maakt. De kwaliteit van de mosselen is dit seizoen buitengewoon goed. Van de Wadenzeemosselen loopt het visgewicht wel tot 35 kilogram per 100 kilo mos selen, maar ook de Zeeuwse mosselen komen met 28 kilo vis op 100 kilo mos selen uitstekend voor de dag. De mos selen zijn bestemd voor de inlegger(jen en voor export naar België. Uitgebreid programma voor 27 juli Een eeuw brandweer in scène gezet Met een uitgebreid feestprogram ma viert Bruinisse zaterdag 27 juli het eerste lustrum van het mossel- feest, dat 's morgens half elf be gint met een Bruse vlootschouw door veertig gepavoiseerde vaar tuigen en 's avonds eindigt met een vuurwerk in de nabijheid van de haven. Burgemeester G. H. v. d. Linde zal 's avonds de prijzen voor de vlootschouw uitreiken. De gepavoiseerde vloot zal 's morgens in de Grevclingen weer het schouwspel van het opvissen van de Zeeuwse mos selen tonen, waarvoor het startsein om elf uur wordt gegeven. By aankomst van de vissersvloot zal de Mosselkoningin 1963 omstreeks twaalf uur de eerste nieuwe mosselen aanbieden aan bestuur en genodigden van „Zevibel". Dit ge beurt op het havenplateau waar zjj ver volgens haar visie op het gebeuren in Bruinisse zal geven. Omstreeks kwart over twaalf biedt het bestuur van „Zevibel" in het hervormd verenigingsgebouw een lunch aan. In de middag begint om twee uur we derom de vlootschouw. waarna een half uur later alle schepen met vlaggen en wimpels de haven verlaten op jacht naar het Zeeuwse zeebanket. Na terugkomst van de vloot omstreeks half vier zal dc mossclkoningln op een praalwagen een rijtoer door het dorp maken, onder mu zikale klanken van de muziekvereniging „Nu met hope" (Bruinisse) en het tam boers- en trompetterskorps „Ahoy" uit Rotterdam. Om vier uur zullen de mosselfeest vierders kunnen genieten van een brandweerdemonstratie, die een in druk geeft van de ontwikkeling van het brandweerwezen van 1863 tot 1963. Twee uur is vervolgens uitge trokken voor het traditionele mosse len eten in diverse gelegenheden. De tachtig muzikanten van het korps „Ahoy" zullen om half acht een optre den verzorgen op het havenplatcau, waarna een vuurwerk de feestelijkheden rond het uitvaren van de Bruse vloot be sluit. In de pauze van het optreden van „Ahoy" zal burgemeester Van der Lin de van Bruinisse de prijzen voor de vlootschouw bekend maken en uitreiken. Oriënteringsrit „De Zingende Bougie" De motor-, auto- en bromfietsclub „De Zingende Bougie" tc Driewegen, organi seert zaterdagavond 29 juni aanstaande een oriënteringsrit voor auto's, motoren en bromfietsen. Deze rit telt mee voor het clubkampioenschap. Advertentie Slot van paff. 1 langstelling. Op het programma staan dressuurproeven, springconcoursen en dergelijke. Programma Het gedetailleerde programma voor bei de dagen ziet er uit als volgt: Vrijdag 5 juli. 8.30 uur wedstrijd hand- melken; 9.0012.00 uur diverse keurin gen; 14.00 uur officiële opening door de heer W. J. v. Doorn, burgemeester van femeente Poortvliet; 14.0014.30 uur efilé paarden, 2 jaar en ouder en défilé kampioenen en reserve kampioenen rundvee; 14.3014.45 uur rondrit dames In historische klederdracht in sjees met bespannen tuigpaard; 15.0016.30 uur show historische kostuums door de heer F. v. d. Laken in de tent van de huis- houdclhke voorlichting; 15.00—15.30 uur défilé le prijswinnaars rundvee; 15.30 15.45 uur Hongaarse Post door de heer M. P. v. Gorsel, Poortvliet; 15.45—16.00 uur défilé 1onge paarden; 16.0016.30 uur demonstratie werktuigen voor de moderne aardappelcultuur; 19.3021.30 uur show historische kostuums. Zaterdacr 6 lull: 8.30 uur voorkeurlneen dressuurproef landelijke rij verenigingen; 11.00 uur voorkeuring springconcours klas L; 13.20 uur marsmuziek door mu ziekvereniging „Eendracht", Scherpe- nisse; 13.3514.00 uur springconcours klas L; 14.0014.15 uur optreden po nyclub „De Kloppertjes" uit Axel; 14.15 14.35 springconcours klas M. Provin ciaal kampioenschap. 14.3514.50 Kla vertje Drie, landelijke ruiters; 14.50— 15.10 judodemonstraties door leden van de judoclub Tholen; 15.0016.30 uur show historische kostuums; 15.10 uur optreden van de muziekvereniging „Een dracht". Scherpenisse; 15.20—15.50 uur parade van alle deelnemende Landelijke Ruiters met Drljsuitreiking van de in de morgenuren gehouden dressuurproef. 15.5016.10 uur attractie-nummer po ny's; 16.10—16.25 springconcours klas Z Provinciaal kampioenschap. 16.2516.45 uur voltige-nummer, uit te voeren door leden van de Landelijke Rijvereniging „Oranje Ruiters" uit Willemstad; 16.45 17.10 uur groepspringen Landelijke Rlj- verenlgingen: 17.1017.30 uur hoeden- geveeht, attractienujnmer Landelijke Ruiters; 17.3018 )0 uur concert door de muziekvereniging „Eendracht" te Scherpenisse; 18.00 uur start o' iëntatlc- rlt van het terrein; plm. 21.00 uur prijs uitreiking orlëntatierit in het „Holland Huis" te Scherpenisse. Nieuwe Kerk Middelburg. Francks Derde Koraal vormde het im posante middendeel van het programma, dat Jan Rijn gisteravond op het orgel van de Nieuwe Kerk uitvoerde. Impo sant vooral ook door de vertolking: de organist heeft dit boeiende orgelwerk grandioos gespeeld en zag daarbij kans het allesbehalve Frans-klinkende orgel toch tot een redelijk medium voor dit orkestraal getinte werk te maken. Dat was te danken aan een zorgvuldig uit gezochte registratie, een keuze die een volledige kennis en beheersing van dit orgel verried. Een magistrale vertol king. Wy hebben al eens eerder de aandacht gevestigd op de grote zorgvuldigheid, waarmee Rijn zijn programma's samen stelt. Die zorgvuldigheid was ook gis teravond weer aan de orde en in dit verband willen wij wijzen op de plaats van een tweetal werken in het geheel, namelijk een Noël van Daquin en Peeters „lek wil mi gaen vertroosten". Met men zou haast zeggen raffi nement waren deze werken in een gro ter verband geplaatst. Daquin na Wal- ther en Pachelbel, daardoor een fraaie „modulatie" vormend naar Francks Derde Koraal, waarna Peeters een even voortreffelijke brug vormde naar een ko raalbewerking van Distier. En dit laat ste stuk weer paste zich keurig aan het laatste werk van het programma aan, Bach preludium en fuga in klein. Het samenstellen van een programma valt in de regel minder op dan het spel van de organist, maar het is niettemin van grote waarde. En nogmaals: Rijn heeft in het verleden en ook nu weer bewezen deze samenstelling met grote, distinctie te verrichten. Wat het spel betreft: ook de andere vertolkingen hebben ons bijzonder ge boeid. Zij klonken evenwichtig, uitmun tend van registratie, kortom degelijk en zeer vakbekwaam werk. Rijn heeft met dit eerste orgelconcert van dit seizoen voor een goede opening gezorgd. Moge de volgende concerten een zelfde niveau hebben. de K. Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond, aanvang 21 uur. Ingang Nieuwe Kerk. In Burgerzaal raadhuis Uit verzameling van burgemeester W. Baas „In het begin wat griezelig, maar als men er langer naar kykt bijzon der interessant", zo was dinsdag avond unaniem de mening van het gezelschap genodigden, dat in de Burgerzaal van het Oostburgse raadhuis aanwezig was bij de offi ciële opening van de natuur-his- torische tentoonstelling van men sen- en dierenschedels en van opge zette dieren. Het grootste deel van de Burgerzaal wordt in beslag ge nomen door de bijzonder grote ver zameling mensen- en dierenschedels van de heer W. Baas, burgemeester van de gemeente St.-Laurens. Om de expositie enige achtergrond te geven en ter vergelijking van de levende natuur met het dode skelet, stelde dr. C. van Rijsinge, directeur van het Haags schoolmuseum en onder meer bekend door zjjn radiopraatje „Van mens tot nevelvlek", een aantal op gezette dieren beschikbaar. „Maar het is een eigenaardige ten toonstelling, waarvoor wij hier van avond staan", zei wethouder A. P. Modde in de plaats van de wegens droevige familieomstandigheden ver hinderde burgemeester J. L. van Leeuwen. „Het idee is trouwens van de heer Van Leeuwen, die het voor alle zekerheid eerst aan de orde stelde in een b. en w.-vergadering. omdat hij meende het griezelige ef fect van - de uitgebeende schedels niet zomaar zonder meer voor een tentoonstelling in het raadhuis te mogen aanvaarden. Want", zo voeg de de heer Mode er aan toe, „hier is namelijk geen sprake van oen cultu rele expositie in de directe betekenis van het woord, maar meer het tonen van iets bijzonders". Hij noemde voorts het verzamelen van schedels een merkwaardige hobby, zeker voor iemand, die in het dagelijks leven het ambt van burgemeester bekleedt. „Velen zullen aan de gedachte van schedels opstellen even moeten wen nen, maar zelfs in het burgemees tershuis in St.-Laurens", zo wist wethouder Modde, „doet men bij het bezichtigen geen afstotende indruk op. De collectie by elkaar geplaatst, met goede zorgen omringd, be schaafd geëtaleerd en gerubriceerd. Drie grote en één kleinere olifant van het circiis Sarrasani drongen zich dinsdagmorgen door een me- menigte belangstellende inwoners een weg naar het bordes van het stadhuis te Middelburg, Daar kre gen zij „een officiële ontvangst" van burgemeester Drijber, die de vier reusachtige gasten trakteer de op een mandvol witte broden. De burgemeester stopte de broden in de opengesperde muilen, nadat de dieren per slurf hun qastheer bloemen hadden aangeboden. Vol daan trokken de olifanten even la ter gevolgd door een grote groep kinderen, door de Langeviele, cir- zelfs verlucht met wat kleedjes en afbeeldingen, heeft niets afschrik wekkends". Wethouder Modde sprak de hoop uit, dat velen deze merk waardige en toch leerzame expositie zullen bezoeken. „Men vraagt zich dikwijls af hoe iemand tot een dergelijk verza melen komt", zei burgemeester Baas tot de genodigden. Bh hem is het een veertig jaar geleden al begonnen bij de dierkundelessen op de h.b.s., die hij bijzonder leuk vond- Het begon met een koe, daarna een hond en toen had de verzamelkunst hem te paken. De collectie groeide langzaam maar zeker door zelf te zoeken en te graven, later ook door zendingen uit binnen- en buitenland. Exposeren met de collectie heeft burgemeester Baas nog nooit eerder gedaan, zodat Oostburg daarvan de primeur heeft. Dat de burgemeester nog niet van plan is met deze hobby te stopen, bleek wel uit zijn vriende lijke uitnodiging: „Als U iets vindt, bel me gerust op". De overzichtelijke collectie bevat behalve een mensenschedel, de ske letten van tal van vreemde en be kende dieren, schedels van een oli fant, lcangeroe, flamingo, verschei dene geweien en dergelijke. Uit het gemeentelijk museum voor het on derwijs te Den Haag zijn tal van opgezette dieren tentoongesteld. De collecties zijn alle werkdagen te bezichtigen tot en met 7 juli a.s. Advertentie CHOCOLADE VELOURS Drie verrukkingen in één: pure choco lade. heerlijk zachte roomvulling met fijne stukjes caramel, 1.10 p. 100 gr. Gevonden lichaam van olieman „Miraflores" Dinsdag zyn drie Italianen uit Antwer pen, opvarenden van de „Miraflores" overgekomen naar Terneuzén om daar het lijk te identificeren, dat maandag uit de Westerschelde is opgevist. Het bleek het stoffelijk overschot te zhn van de 42-jarige olieman Giuseppe Fiorentino uit Torne-del-Greco In do provincie Na pels. Het stoffelijk overschot zal worden overgebracht naar Italië. Er worden nu nog vijf personen van de ramp met de „Miraflores" vermist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2