PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZWEDEN GESCHOKT DOOR SPI0NAGEZAAK Thoolse Dagen: evenement met grootse opzet Kolonel werkte reeds 15 jaar voor Rusland Tankschip overvaart landingsvaartuig van Koninklijke Marine In de K.V.P.-fractie heerst verdeeldheid GROOTSTE SCHANDAAL IN 's LANDS JONGSTE GESCHIEDENIS Militair met uitstekende reputatie in arrest gesteld Teresjkowa bleef op verzoek langer in de ruimte Drie opvarenden worden vermi.st DUITS SCHIP VERGAAN: 24 DODEN Niet eens met liberale keus Zal formateur opdracht alsnog teruggeven? Beeld voor Vaija VIERING OP 5 EN 6 JULI IN POORTVLIET On tweede dag kampioenschap 206e jaargang - no. 148 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8,26 p kw. Losse nummers 15 ct. BureausVlisslngen: Walstraat 58-60. tel. 2355 (b.g.g red. 3508 adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburgtel. 2395; Temeuzen^Areenaalstraat^ z.^teL 2911; Zierikzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4,50. Ingez med. 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. Woensdag 26 juni 1963 „Brieven, bur. v 3 P.Z.C., Middelburg. Wie „overbrugt" het Kanaal!' Pagina 3 Op een persconferentie in het Zweedse ministerie van buiten landse zaken is gisteren meegedeeld dat op 20 juni een Zweedse kolonel is gearresteerd en beschuldigd van spionage voor de Sowjet-Unie. Hij heeft gespioneerd sinds 1948, aldus de bekend making. De Zweedse minister van buitenlandse zaken, Torsten Nilsson, heeft in verband met de zaak meegedeeld dat de kolonel schuld heeft bekend, en dat twee Russische diplomaten in Stockholm tot ongewenste personen zijn verklaard. De Russische kosmonaute Valentina Te resjkowa zou aanvankelijk maar één dag in de ruimte blijven, maar ze voer zo wel, dat ze er drie van maakte, aldus is gisteren in Moskou meegedeeld door de president van de Russische academie van wetenschappen, Mstislaw Keldysh. De kolonel in kwestie is Stig Erik Constans Wennerstroem. Volgens de bekendmaking van het ministe rie, heeft hij aan de Russen zeer geheime gegevens over de Zweed se en Amerikaanse defensie gege ven. De twee uitgewezen Russen moeten het land onmiddellijk ver laten. Zij zijn de militaire attaché, generaal- majoor Nikolsky, en de eerste ambas sadesecretaris Baranowki. Minister Nils son zei dat bij de Sowjet-Unie was ge protesteerd. en dat al was geprobeerd vast te stellen hoe groot de schade aan Zwedens veiligheid was als gevolg van Wennerstroems activiteiten. Eigen camera Wennerstroem heeft ten overstaan van de Zweedse politie verklaard dat hij zjjn eigen camera gebruikte om zeer geheime documenten te foto graferen. De filmrollen werden over handigd aan de verbindingsmannen tussen hem en de Russische ambas sade in Stockholm. Er zijn geen aan wijzingen dat Wennerstroem hand langers heeft gehad. De spion, 57 jaar, is officier in de Zweedse luchtmacht geworden in 1936. Van 1940 tot 1941 is hy als vlce-lucht- machtattaché verbonden geweest aan de Zweedse ambassade in Moskou, en hij werd er luchtmachtattaché in 1949. De laatste tijd werkte Wennerstroem voor het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken als ontwapeningsspecialist. In Amerika Tussen 1952 en 1957 heeft Wenner stroem gediend als Zweedse luchtmacht attaché in Washington, en volgens wel ingelichte kringen in het Zweedse mini sterie van buitenlandse zaken, heeft hij in dat tjjdvak gespioneerd ten nadele van de Verenigde Staten. Een woord voerder van buitenlandse zaken noemde de zaak-Wennerstroem zonder precedent in de Zweedse moderne geschiedenis. Nooit eerder is een Zweeds officier schul dig bevonden aan of veroordeeld wegens spionage. Wennerstroem is officieel in staat van beschuldiging gesteld door de Stockholmsc officier van justitie Werner Ryhinger. Hij zal een dezer dagen worden voorgeleid. Gesloten deuren Het politieonderzoek naar de activi teiten van Wennerstroem is nog niet afgesloten. Zijn berechting zal naar alle waarschijnlijkheid plaatsvinden achter gesloten deuren. Sinds 1951 hebben in Zweden tien gevallen van spionage plaatsgevonden. In alle za ken waren de Sowjet-Unie of Oost- europese satellietstaten betrokken. De zwaarste slag werd de nationale vei ligheid van Zweden toegebracht in 1951, toen de „marinespion" Ernst Hilding Andersson vrijwel het hele mobilisatie- Pre,siVieiif Kennedy heeft dinsdag een bezoek gebracht aan d. Ame rikaanse troepen in de „Fliegcr- horst Kazerne" in Hanau. Hier krijgt hij tijdens een bijeen komst in de officiersmess van de kazerne uit handen van sergeant Dawson Riddle een mes, om daar mee een cake in de vorm van zijn vroegere torpedob.iot „PT 109" aan te snijden. Voor verslag zie pagina S programma van de Zweedse vloot aan de Russen uitleverde. Hij verhandelde ook waardevolle inlichtingen over de voor naamste marinebases, en verdedigings installaties langs de noordoostelijke kust. In 1952 werd een spionagekomplot opge rold, waarvan de leden inlichtingen aan Moskou hadden verstrekt over het be langrijkste fort in het noorden van Zwe den, en andere defensie-installaties daar. Goede naam De kolonel-spion woont in een luxueus huis in de sjieke Stockholmse buitenwijk Djursholm. Hij heeft een uitstekende naam als gastheer, en is een beproefd golf- en bridgespeler. Hü Is getrouwd heeft twee kinderen. „RUIMTEVOERTUIGEN VAN RUSSEN ONTPLOFTEN" De Nasa, de Amerikaanse organisatie voor de lucht- en ruimtevaart, heeft melding gemaakt van vier mislukte Sowjet-Russische pogingen om een ruimtevoertuig te lanceren. Op 24 oktober werd een Russisch ruim tevoertuig gelanceerd, dat kort daarna in 24 delen uiteen is gespat. Deze delen kwamen in een baan om de aarde. De eerste van deze delen begonnen op 29 oktober in de dampkring terug te val len. Het laatste deel is 26 februari jl. waargenomen. Op 12 september 1962 werd een aard- satelliet gelanceerd, die eveneens ont plofte. De zeven delen, waarin de satel liet uiteenviel, zijn binnen vijf dagen weer in de dampkring teruggekeerd. Op vier november 1962 is een Russisch ruimtevoertuig gelanceerd, dat in vijf delen uiteen is gevallen. Deze delen zijn tussen vjjf november en 19 januari jl. in de dampkring teruggekeerd. Ten slotte is een vier januari jl. in de lucht gebracht ruimtevoertuig in drie delen uiteengevallen. Eén hiervan heeft slechts één nacht in een baan om de aar de gedraaid, om vervolgens in de damp kring terecht te komen. Met de twee an dere delen is dit elf januari geschied. Ajoeb Khan vraagt steun van Indonesië President Ajoeb Khan van Pakistan heeft tjjdens een staatsbanket ter ere van president Soekarno, die een bezoek aan Pakistan brengt, om diens „krach tige steun" verzocht in het geschil tus sen Pakistan en India over Kasjmier. De president herinnerde aan de terug trekking van de Nederlanders uit West- Irian en zei dat „dit vermeldenswaardi ge succes van uw land ons de moed geeft te hopen op uw krachtige steun aan een zelfde worsteling in dit gebied". Zijn verzoek wordt beschouwd als een duidelijke ondersteuning van Pakistans bewering dat India tweederde deel van Kasjmier illegaal bezet houdt. In het gisteren door de Pakistaanse re gering gepubliceerde antwoord van Soe karno zegt deze dat Indonesië en Paki stan slechts door samen te werken „alle nieuwe krachten van de nieuwe landen kunnen verenigen". Zij moeten volgens de Indonesische president strijden tegen „overheersing en onderdrukking". Tijdens proef op Bergsche Maas Een glasvezel polyester landings vaartuig van dit type is gister middag op de Bergsche Maas overvaren. Gistermiddag is op de Bergsche Maas, op drie kilometer ten oosten van de brug bij Raamsdonkveer, een polyester-landingsvaartuig van de Koninklijke Marine tijdens een proefvaart met een binnen- vaarttanker in aanvaring gekomen en omgeslagen. Het schip was in aanbouw bij Verolme te Heusden. Vermist worden de heer A. de Wit. technisch hoofdambtenaar van het ministerie van marine, gehuwd en wonende te Alphen aan de Rijn, de heer C. G. de Vrjjer, hoofdopzichter A by het ministerie van marine, gehuwd en wonende in Den Haag, alsmede een employé van Verolme, de heer L. A. van Zom, gehuwd, uit Maassluis. HOND DOODDE 900 KUIKENS Gisternacht constateerde pluimveehou der G. Kok In Achterveld, dat honderden van zjjn kuikens verscheurd buiten in de ren lagen. In liet hok trof hy de dader, een roofzuchtige kleine bond van de bu ren aan, die nog volop met de jaelit. be zig was. Honderden angstig opgejaagde kuikens in het hok waren gestikt. Het hondje had kans gezien negenhonderd opfok- kuikens van vier weken oud te verscheu ren of door angst de dood in te jagen. Dit betekent een schade van bjjna twee duizend gulden. De eigenaar van de hond heeft het dier door een veearts la ten afmaken. Hij is tegen wettelijke aan sprakelijkheid verzekerd. Het marine-landingsvaartuig, de C.A. 95-20, was de eerste van een serie van drie landingsvaartuigen, die voor rekening van de Koninklijke Marine by Verolme worden gebouwd. De afmetingen van deze schepen is 14,5 meter lang, 3,7 meter breed en een holte van 1.80 meter. De vaar tuigen worden gebruikt voor eenvou dige landingen op de kust en hebben een motor van 200 p.k. Elf gered Tijdens het ongeval bevonden zich aan boord veertien opvarenden. Eli van hen konden worden gered. Aan de reddings pogingen werd mede deelgenomen door een toevallig in de onmiddellijke omge ving aanwezige politieboot. Het landingsvaartuig kwam in aan varing met de olietanker „Volendam" (444 ton). De geredde opvarenden wer den aan boord van deze tanker gebracht. personen gloeanieu' ,MüucIien" Gemeld wordt dat verdronken toen de duitse vrachtboot merhaven (1000 ton) op een rots on der water voer en onmiddellijk verging. Het ongeluk gebeurde bij de haven van Faeringehavn aan de westkust van Groenland. Het schip had een beman ning van 42 koppen; 15 bemanningsle den werden gered. Van de verdronke nen zjjn de stoffelijke overschotten ge borgen. Drie bemanningsleden worden Dit is de 33-jarige Premsyl Holan, derde secretaris van de Tsjechische ambassade in Londen, die door de Engelse regering wordt verdacht van pogingen tot spio nage. De Britse regering heeft aan de Tsjechische verzocht Holan op staande voet terug te roepen en geprotesteerd tegen het misbruik dat Holan van zijn diplomatieke positie heeft gemaakt. Ho lan is volgens een mededeling van het ministerie van buitenlandse zaken op heterdaad betrapt toen hij trachtte een burger te bewegen tot het verstrekken van geheime inlichtingen. Parlementariërs naar Wenen Een delegatie van negen Eerste- Tweede Kamerleden is gisterochtend van Schiphol naar Wenen vertrokken. Zij zal daar op uitnodiging van de voorzit ter van de National Rat te verge lijken niet onze Tweede Kamer een bezoek brengen aan het Oostenrijkse -arlement. Dat houdt tevens een bezoek in aan de Buudesrat, die niet onze Eerste Kamer overeenstemt. De delegatie bestaat uit de Eerste Ka merleden: Mr. M. de Niet en de heer J. L. P. M. Teyssen en de Tweede Ka merleden de heren J. M. Willems, dr N. H. I- van den Heuvel, J. Reehorst, mr. Th. A. Versteeg, C. F. van der Peijl, mr. C. Rerkhomver en A. M. I. H. Bar ten. De laatste zal de delegatie leiden. (Van onze Haagse redactie) Wat zal de kabinetsformateur doen? Gaat hij zijn opdracht te ruggeven of zet hij zijn pogingen voort, ondanks de kritiek op zijn werkwijze die dinsdag alom ook in zijn eigen K.V.P.-fractie te beluisteren viel? Met deze vraag hield Den Haag zich gisteravond bezig, nadat eerst 's ochtends de fracties van de K.V.P., V.V.D., C.H. en A.R. zich beraden hadden over de programswijzigingen die dr. De Kort had voorgesteld en la ter, nadat de vier fractieleiders hun antwoorden persoonlijk had den afgeleverd. Gisteravond ging men in toenemende mate rekening houden met de mogelijk heid, dat dr. De Kort zijn opdracht alsnog zou teruggeven, omdat de menin gen in de K.V.P.-fractie duidelijk ver deeld waren. Hoewel een meerderheid zich achter de liberale keuze van de formateur schaarde, gaven anderen uit de fractie hun fiat slechts onder voor behoud dat dr. De Kort alsnog een argu mentatie zou geven waarom hij de P- v.d.A. heeft afgewezen. Bovendien wa ren er een aantal K.V.P.'ers, die zich van stemming onthielden, omdat zij al vorens zich eventueel akkoord of tegen te verklaren, beslist die argumentatie wilden horen. Bovendien is gisteren nog bekend ge worden, dat binnen de K.V.P. enige on enigheid is over de mate, waarin uit de algemene middelen geput mag worden voor enkele sociale wensen, zoals het optrekken van de A.O.W. De huidige mi nister, dr. Veldkamp, zou op dit punt in de fractievergadering „gespierde taal" hebben laten horen. Terwijl de kritiek zich gisteren boven het hoofd van de formateur verder ontlaadde prof. Vondeling uitte zelfs zijn „grote verbazing" in een persoonlijke brief beraadslaagden gisterochtend de vier fracties over de wijzigingen die dr. De Kort op zjjn program had voorgesteld. Op het punt van de televisie wenst hij de instelling van een pacificatiecommis sie te handhaven, maar de fracties kun nen dit punt als een vrije Icwestie be schouwen, zodat de V.V.D. in de Kamer een eigen geluid zal kunnen laten ho ren. De liberale ministers echter, zo geeft dr. De Kort te verstaan, zullen aan een uitspraak van hun fractie geen consequenties kunnen verbinden. In af wachting van een wettelijke regeling kan het tweede net voorlopig toever trouwd worden aan de bestaande con cessionarissen, waai'schijnlijk de N.T.S. Eventueel kan op dit net begonnen wor den met relayering van buitenlandse programma's via de P.T.T. Womngboau! De verdeelsleutel voor de woningbouw blijft gehandhaafd op 45.000 woning wet-, 25.000 premiewoningen en 20.000 vrije sector. Ter tegemoetkoming aan de liberale wensen is de clausule toege voegd, dat mocht blijken dat er meei dan deze 90.000 woningen gebouwd kun nen worden, dan de eerste 5000 (boven de 90.000 dus) voor de vrije sector zul len zijn. Ten gerieve van de V.V.D. is in het program de zin opgenomen: het beleid moet mede gericht zijn op de mogelijk heden van structurele belastingverla ging met handhaving van de wensen in het huidige programma. De kabinetsformateur heeft nu boven dien het punt van een onderzoek naar program geschrapt. uit het Kosmonaute Valja Teresjkowa zal in Moskou worden geëerd met een bronzen beeld. Zonder twijfel zal het naar Russisch-naturalistische trant een goed-gelrjkend beeld worden, dat even als Valja het aankijken wel waard zal zijn. Maar tevens wordt het een monu ment, dat voor de Russen zal gelden als een symbool van de gelijkheid der seksen. Onlangs is in onze rubriek „We reldgebeuren" uiteengezet hoe de ruim tevaart van Valja voortreffelijk door de Russen wordt ingepast in deze theorie van de gelijkheid. Er wordt op gewezen, dat men de Russsische vrouw overal te genkomt, op de brug van schepen, in de cockpit van vliegtuigen, op tractoren, in vrachtauto's en nu ten langenleste ook in de ruimte. Geen verschil dus tus sen man en vrouw. Valja krijgt haar bronzen beeld en daarmee Rusland zijn monument van de gelijkheid. Niet alleen in Rusland, maar over de gehele wereld heeft dit gelijkheids ideaal dank zij Valja grote indruk ge maakt, zo is de afgelopen week wel ge bleken. Er zijn allerwege verklaringen afgelegd, vooral door vrouwen, waarin vaak een solidariteit met de Russische kosmonaute doortrilde. Het was alsof men wilde zeggen en dikwijls zei men het óók: „Zie je wel. wij vrouwen kunnen het ook; het is wel eens goed, dat Valja de ruimte heeft bestormd. De plaats van de ge- emancipeerde vrouw is daarmee nadruk kelijk onderstreept". Op zichzelf is er geen reden iets te gen deze betogen in te brengen. De ruimtevaart van Valja maakt inder daad duidelijk, dat in deze wereld de vrouw een volstrekt andere plaats in neemt dan tientallen jaren geleden. En men is aan deze nieuwe waardering van de vrouw en haar plaats zo ge woon geraakt, dat de dagen van Aletta Jacobs wel heel ver achter ons schijnen te liggen. Dat ze in feite helemaal nog niet uit de herinnering zijn verdwenen, blijkt overigens juist uit de nadrukke lijke reacties van „zie-je-wel-wij-kun- nen-het-ook". Er bestaat blijkbaar nog altijd een vaag gevoel, dat de vrouw nog niet helemaal is geaccepteerd als de gelijkwaardige partner van de man. Gelet op het Russische voornemen een bronzen „gelijkheids"beeld te ma ken van Valja, zou men haast zeggen dat zelfs de Sowjet-Unie nog wel eens moeite heeft met de gelijkwaardigheid. Men doet er een beetje al te nadrukke lijk mee. In dit verband werd onze aan dacht getrokken door een beschouwing in het Engelse weekblad „Observer", waarin aan de hand van enkele cijfers werd nagegaan hoe het nu precies daarginds met de gelijkheid van de vrouw staat. En uit die cijfers bleek, dat er in Rusland toch ook nog al veel te wensen blijft voor de vrouwen. Wel iswaar hebben zij dezelfde rechten als de man en krijgen zij dezelfde beloning, maar wanneer het om bepaalde func ties gaat, is het werkelijk niet anders dan in de westelijke wereld: de man overheerst. In het centrale presidium van de partij heeft geen enkele vrouw zitting en van de honderdvijftig leden van het centrale comité van de party zijn er slechts vier van het vrouwelijk geslacht. Maar bovendien wijzen de volkstellingscijfers uit, dat in vele be roepen de gelijkheid van de vrouw een dwingende economische noodzakelijk heid is. Economisch gezien is het name lijk dringend nodig, dat vrouwen wat wij noemen „mannenwerk" verrich ten omdat er eenvoudig geen mannen voor deze arbeid beschikbaar zijn. Zo waren er in 1959 in de leeftijdsklasse 3550 ongeveer tweeëndertig miljoen vrouwen tegen slechts twintig miljoen mannen. Maar zodra het om hógere functies gaat. is deze verhouding geheel anders en blijkt het vrouwenaandeel zelfs bijzonder laag. In 1959 was bij voorbeeld van de bedrijfsleiding van on dernemingen slechts twaalf procent van het vrouwelijk geslacht. Toegege ven: deze cijfers zeggen ook niet alles, er spelen immers allerlei a■"'ere facto ren mee. En het zonder meer vergelij ken van de aantallen mannen en vrou wen in de Sowjet-Unie is inderdaad zin loos, al was het alleen maar omdat er bij alle gelijkheid één grote ongelijkheid bestaat tussen man en vrouw, namelijk de onvervangbare en veeleisende plaats van de vrouw in het gezin. Zelfs in Rusland, waar de staat de opvoeding zoveel mogelijk aan zich trekt. Het gaat er ons overigens helemaal niet om hier te betogen, dat er géén gelijkheid zou bestaan van man en vrouw in de Sowjet-Unie. Maar wel wil len we er hier op wijzen, dat men nu in het westen niet met jaloezie moet turen naar het oosten alsof daar nu voor het eerst in de wereld dank zij Valja, een volledige gelijkheid van man en vrouw is bereikt. We behoeven waarlijk geen minderwaardigheidscom plex ih dit verband te hebben, ook al cirkelt er dan op dit moment geen wes telijke kosmonaute door de ruimte. JONGE LANDBOUWER DOOR BLIKSEM GEDOOD Tijdens een kort onweer is gisteren in Roden (Dr.) de 23-jarige landbouwers zoon H. Bakker uit deze gemeente door de bliksem getroffen en op slag gedood. 9 De Britse regering heeft een order ge plaatst voor de eerste in Engeland te bouwen kunstmaan voor waarnemingen met door Britse geleerden ontworpen instrumenten, die als S 53 of UK 3 wordt aangeduid en over een jaar of vier door de Amerikaanse N.A. S.A. zal worden gelanceerd. -ccuivse ruiters De bevolking van het eiland Tho- len maakt zich voor de zevende maal op voor de viering van de Thoolse Dagen, die dit jaar groot ser van opzet zijn dan ooit tevoren. Begonnen als fokveedag zijn de Thoolse Dagen uitgegroeid tot een evenement, dat twee dagen duurt dit jaar op vrijdag 5 en zater dag 6 juli te Poortvliet en waar aan verschillende bevolkingsgroe pen actief deelnemen. Met name is dit jaar de middenstand ingeschakeld, reden waarom de or ganisatoren aan de Thoolse Dagen 1963 de naam „Agrarische- en Mid denstandstentoonstelling" hebben ge geven. Weliswaar speelt de eerste dag zich in hoofdzaak op „agrarisch niveau af", maar de tweede dag 's zaterdags dus biedt een pro gramma voor elk wat wils. Een hoogtepunt van de tweede dag is on getwijfeld het „optreden" van de af deling Zeeland van de Bond van Lan delijke Rijverenigingen, die het pro vinciaal kampioenschap aan de Thoolse Dagen heeft verbonden. Tijdens een vrijdagmiddag in hotel „Zeeland" te Tholen gehouden perscon ferentie hebben de organisatoren van dit voor Tholen belangrijke evenement het programma nader toegelicht. „De opzet is dit jaar wederom grootser. Wy mogen ons verheugen in een toenemen de belangstelling van de bevolking. Niet alleen de agrarische bevolkingsgroepen worden bij de Thoolse Dagen betrokken, maar ook komen er ieder jaar weer an deren bij. Wij vinden dit een verheu gende ontwikkeling", verklaarde voor zitter M. C. J. Kosten van de Commissie Thoolse Dagen. Fokdag Vrijdags wordt de inmiddels traditioneel geworden centrale fokdag gehouden. Ruim 140 stuks rundvee zullen in de ring verschijnen, alsmede 72 schapen, 30 paarden en 3 geiten. Geheel nieuw is de demonstratie met werktuigen, welke de boeren behulpzaam zijn bij net rooien, vervoeren en dergelijke van aardappe len. Op beide dagen is er voorts een show van historische kostuums uit de periode 1500 tot 1920 van de heer F. van der Laken uit Den Haag. De show is te zien in de 90 meter lange en 10 meter brede tent, welke op het tentoon stellingsterrein aan de Schapenweg te Poortvliet zal verrijzen en waarin behal ve een zestiental middenstanders ook de landbouwhuishoudschool van Tholen en de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen acte de présence zullen geven. Fotowedstrijd Een byzondere attractie voor de in woners van Tholen de niet-eilan- ders kunnen niet deelnemen is de fotowedstrijd, die voor de eerste maal aan de Thoolse Dagen is verbonden. Iedere Tholenaar kan foto's en dia's inzenden, die betrekking hebben op liet eiland Tholen. De bekroonde fo to's zullen worden tentoongesteld. De jury bestaat uit enkele deskundige le den van de fotoclub uit Bergen op Zoom. De Thoolse Dagen, die het eiland naar buiten bekendheid moeten geven, heb ben met name op de tweede dag een aantrekkelijk programma te bieden. Op die dag zal het provinciaal kampioen schap van de afdeling Zeeland van de Bona van Landelijke Rijverenigingen worden verreden. Voor het optreden van de ruiters verwacht men een grote be- (Zie slot pag. 2 kot. 5)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1