Afwachtingsprogramma in Goes Amateurs „vliegen" soms meer dan „rijden" Nieuwelingenrace: 75 km Aankomst Internationale Ronde van Midden-Zeeland Dringend verzoek! Ook in de internationale (lustrum)Ronde van Midden-Zeeland WOENSDAG 26 JUNI 1963 Niet alleen is Goe» start en finishplaats van de 199 km lange Ronde van Midden Zeeland, maai bovendien wordt op zaterdag 29 juni op het Bergweg- parcour» een gevarieerd alwachtingsprogramma afgewerkt. Dit programma ziet er als volgt «ut 13.30 uur: Criterium voor nieuwelingen over 20 ronden (30 km) eerste serie 14.30 uur: Criterium voor nieuwelingen over 20 ronden (30 km) tweede serie 15.30 uur: Criterium voor adspiranten over 17 ronden Directe reportage vanuit de Ronde Tussen de verschillende programma-onderdelen door zullen reportage- flitsen uit de internationale Ronde van Midden-Zeeland worden uit gezonden, welke langs het hele parcours via luidsprekers kunnen worden beluisterd. Deze reportageflitsen komen tot stand door middel van de mobilofoon-reportagedienst van de N.V. Rubberfabriek „Vredestein" in samenwerking met de reportagedienst van de Pro vinciale Zeeuwse Courant. Commentaar: G. Delbressïne. 16.30 uur: Criterium voor nieuwelingen over maximaal 45 km (30 ronden) finale. Deze wedstrijd kat; door de jury worden bekort, waarvan In elk geval drie ronden voor het einde mecedeling wordt gedaan. 18.00 uur: Optreden van de band van Euphonia 18.30 uur: Presentatie van de publiciteitskaravaan Route: Van Dusseldorpstraat-C. de Graaffstraat-Bergweg. Deelnemers. Wasserij De Zon - Zeelands Roem - Goese Carrosseriefabriek - Seven Dp - N.V. Wed. P de Jongh - Louisse - Flexa - Hanringman Beton - N V Hollestelle harijs Banden - Bogaert Naaimachines - fa. Beekman - Coca Cola - Amstel - North State - Oranjeboom - Zebo - Rijnbende - Gazelle - Calpam - Hero - Jac. v. d. Plasse. Pl,m. 19.00 uur: Binnenkomst van de eerste renners uit de richting Kloetipge via de Patynweg— BergwegC. de GraaffstraatHeernissewegBergwegFINISH Pl.m. 19.10 uur: Huldiging van de winnaars Pl.m. 19.20 uur: Tour d'honneur m.m.v. North State, Rombout en de band van Euphonia Het publiek wordt zeer dringend verzocht tijdens en na de aankomst van de eerste renners achter de afzettingen te biyven, daar tot pl.m. 19.45 uur losse groepen blijven binnenkomen. Bovendien zullen tussen de bedrijvig- neid van de binnenkomst door, de officiële huldiging en ereronde plaats vinden. 20.00 uur: Officiële prijsuitreiking in café Slot Ostende te Goes 21.00 uur: Prijsuitreiking merkenprijsvraag in café Slot Ostende te Goes 21.30 uur: Twistkampioenschap in zaal Juliana, Beestenmarkt te GOES om de grote North-Statebeker. Eerste serie ovei 20 ronden (30 km). Aanvang 13.30 uur De wedstrijd wordt verreden op het parcours Berg weg (start), Van Dusseldorpstraat, O. de Graaffstraat, Heernisseweg. Bergweg (finish). ctUGNO. NAAM WOONPLAATS D. Aarboom D. J. Abbenhuis A. Akkerman Bruns L. v. d. Berg M. Brouwer W. Bas J. S. J. Bouma M. v. d. Berg J. Bijvoet D. Dronger B. Breur D. J. Bakvis J. de Baat H. Barendrecht H. van Boxtel A. Cornelis S. Dorema J. van Dalen C. Dekker P. Dekker P. van Dooren R. van Erp G. Fritz W. Ie Feber C. Geers A. van Geel C. Goossens A. H. van Garderen P. van Ginneken H. v. d. Griendt N. J. Gerbrand J. van Geffen Herschenheim L. Hoppenbrouwer H. Heusveld A. Hollemans H. Heistek H. Hermsen J. v. d. Hurk H. Habraken Puttershoek Den Haag Nieuw Vosmeer Bleyerheide Noordwijk Den Haag Oost Grafdijk Loenersloot Naaldwijk Zaandam Ried Nieuwe Tonge Leiden Steenbergen Lekkerkerk 3t.-Michielsgestel Fijnaart Grouw Helmond Zaandam W. v. d. Heuvel R. Huybrechts C. de Jonge M. Jeurissen K. Jongeneel W. Jacobs A. Kerstens P. Korsten J. Kaptein E. Kroon Eindhoven Best Zaandam Sluiskil Lepelstraat Oerle Abbenbroek Hilversum Sprundel Zaandam Haarlem Zeelst Bleyerheide Zundert Maassluis Rijsoord Zaandam Zaandam Eindhoven Geldrop Den Dungen Eindhoven Etten Bruinisse Wierden Zaandam Best Zundert Best Rotterdam Den Haag Tweede serie over 20 ronden (30 km). Aanv. 14.30 uur. B. Koene E. 100. 101. 102. 103. 104. 105. 106. 107. 108. 109. 110. ui. 112. 113. 114. 115. 116. 117. 118. 119. 120. 121. D. Klijzing K. Koomen K. Klitsie B. Knarren W. Kerkhoven R. Koene C. H. Leyse A. H. van Leeuwen J. Lens C. Leunis B. Minnekus G. Minneboo G. Massop C. Machielse H. Musch J. Marijs J. A. Mesu J. Moelker H. Mol A. Oosthoek H. v. d Oèver C. Oele W. Pons F. Pel J. van Peer R. Pijnen P. Pas G. Ras B. Reimerink M. Roubos Rothheut S. Rijkhof J. Roosendaal C. Rentmeester Soez W. Spltters C. van Strien C. Sterrenberg C. Stam G. Sturm B. Steenbakker P. J. Smits S. Steenbakkers J. Tijsen R. Troost H. Verbeek C. Visser E. Vis J. Voogt J. Veerman A. J. v. d. Valk P. de Wit J. de Wit R. Wachtmans C. de Wolf W. de Wilde D. Polak J. C. van Tilburg L. van Schaken Hilversum Hilversum Vught Zaandam Zaandam Geleen Zaandam Achthuizen Den Haag Zoetermeer Vlissingen Amsterdam Zuidland Heenvliet Woerden Fijnaart Eindhoven Arnemuiden Arnemuiden Wemeldinge Lewedorp Zuidland Scheveningen Abbenes Maasdam Hilversum Bergen op Zoom Woensdrecht Eindhoven Valkenswaard Zaandam Zaandam Bleyerheide Zaandam Steenbergen Ovezande Bleyerheide Roosendaal Noordwijk Plerskil Zaandam Vlissingen Baarland Nuenen St.-Oedenrode Valkenswaard Zaandam Poeldijk Zaandam Terneuzen Roozenburg Oudelande Voorschoten Wormer Zaandam Zundert Oostburg Oudelande Willemstad Lepelstraat Lierop 10. A. v. d. Dries 's-Heerenhoek 29. 11. C. Freyters Zegge 30. 12. B. Franse 's-Heerenhoek 31. 13. D. Faas Terneuzen 32. 14. S. Goezinne Zaandam 33. 15- B. Groot Zaandam 34. 16. Th. van Hasselt Roosendaal 35. 17. F. Huisman Zaandam 36. 18. P. Hillebrand Renesse 37. 19. W. Koghee Zaandam 38. 20. W. Ladenius Amsterdam 39. 21. J. Lens Vlissingen 40. 22. J. van Meer Lepelstraat 41. 23. H. Meyn Amsterdam 42. 24. C. Maas St-Willebrord 43. 25. W. Maasakkers Geldrop 44. 26. A. de Milliano Roosendaal 45. 27. A. van O ver veld Zegge 46. 28. P. Oomen Breda 47. Adspiranten in de Ronde van Goes De wedstryd wordt verreden over 17 ronden (25,5 km). Aanvang 15.30 uur n.m. Parcours Bergweg (start), Van Dusseldorpstraat, O. de Graaffstraat, Heernisse weg (Bergweg (finish). RUGNO. NAAM WOONPLAATS 1. H. Both C. W. v. d. Berge L. Boogers J. Bakker J. Beun Crijns R. van Dam L. Duindam K. Dekkers Oude Tonge St.-Mgartensdijk Ossendrecht Zaandam Biervliet Bleijerheide Molenaarsgraaf Honselersdyk F. Otten J. Roeleveld J. Roosendaal W. Rijk L. Radix G. v. d. Sijpt J. Smet W. de Schepper W. Stroosnijder E. F. Schets C. Swenne C. H. Puit F. Tuinman J. de Vrieze E. v. d. Velde Th. van Veldhoven J. Vroonhoven J. van Wanrooy P. Hagenaar Eindhoven Den Haag Nieuw-Vossemeer Goes Hoensbroek Koewacht Hansweert Koewacht Kruin ingen Vlissingen Kruiningen Valkenswaard Den Haag Souburg Oudelande Zaandam Eindhoven Eindhoven Bergen op Zoom WOENSDAG 26 JUNI 1963 Voor velen misschien een ver rassende uitspraak, want wie!erprof9 zullen toch be ter, harder moeten rijden dan amateurs, zal een leek denken. En toch gebeurt het zelden, dat profs sneller fietsen dan amateurs, dat profs zoals in de eerste rit van de Tour de France met een gemiddelde van 43 kilometer per uur over de weg scheren. Amateurs ken nen nauwelijks koele bereke ning, een spaarzaam woekeren met de krachten, neen, zij ma ken van iedere koers een spek takelstuk, ze vechten van de eerste tot de laatste meter op leven en dood, zy smijten onbe zonnen met hun krachten en ze rijden iedere dag weer op top snelheid. Dat weet Jan Jans sen ook. Hij weet, dat amateurs soms meer „vliegey", dan „koersen" en dat profs daaren tegen in alle rust de kat uit de boom kijken. We herinneren aan dit alles, omdat de inter nationale Ronde van Midden- Zeeland een pure amateurwed strijd isGeen mens is in staat by voorbaat met zeker heid vast te stellen wie de win naar wordt. Maar één ding staat als een paal boven water: ook in deze Zeeuwse ronde zul len de soms onbezonnen ama teurs voor vuurwerk zorgen! De jongste Olympia's Toer door Nederland voor ama teurs een zevendaagse etappewedstrijd eind mei ge houden heeft weer eens be wezen, dat de „liefhebbers" in staat zfln van iedere koers een dartel avontuur te maken. Met een ongeremd enthousiasme, een bruisende levenslust, vaak roekeloos smijtend met hun energie storten ze zich iedere dag weer in de strijd. „Hé, het f aat lekker, we draaien goed", enkt in het begin van de koers een handvol renners en ze vragen zich dan niet af: „Zullen we ook na 100 kilome ter nog zo lekker gaan" Neen, met een jeugdige, hart verwarmende onbezonnenheid vluchten ze onmiddellijk uit het peleton en hup, daar gaat het tempo omhoog. Schermut selingen barsten los, andere renners voelen er niets voor de vluchtelingen in eenzaamheid te laten gaan, overhaast wor den achtervolgingsgroepen ge organiseerd en zo zit aldra achterin het peleton iedereen naar adem te snakken. „Kijk", zeggen de deskundige volgers dan, „het kaf scheidt zich al van het koren"! Deze factor van spontaniteit nu zal ook van de internationale Ronde van Midden-Zeeland een boeiend wielerevenement maken. En het „kaf" zal zich inderdaad van het „koren" scheiden. Alleen dit: in deze Zeeuwse wielerronde is er zo opvallend veel „koren".... Want ook nu weer komen vrijwel alle sterke Nederlandse amateurs aan de start. Slechts een enkele moest spijtig bedanken: zoals Arïe den Hartog en Gerben Kars tens om de bekendste twee te noemen die Nederland vertegenwoordigen in de Ron de van Oostenrijk. Maar onder tussen blijven er nog zoveel favorieten over, dat het onmo gelijk is om één of twee ren ners als favoriet boven alle an dere favorieten te stellen. Bo vendien is het ditmaal een pure amateurstrijd: in navolging van België mogen ook in Ne derland de onafhankelijken in deze wedstrijden-van-stad-tot- stad niet meer by de amateurs starten. Dat maakt de wed stryd overigens nog aantrek kelijker, want de factor van spontaniteit wordt er groter door Helaas voor Zeeland: twee sterke coureurs kunnen niet starten in dit wieier- avontuur. Miel Verstraete, de glorieus triomfator van de eer ste uitgave van de Ronde van Midden-Zeeland, rijdt allang in de catagorie der onafhankelij ken en jammer genoeg niet zo succesvol als velen wel hebben verwacht. We weten dan ook, dat Miel waarschijnlijk aan zijn laatste seizoen bezig is Maar ook de amateur Fedi- nant Boonman uit 's Heeren- hoek zal deze wielerrace niet op de fiets beleven: hij smakte in Olympia's Toer tegen een ge parkeerde auto, liep een zware blessure aan zijn ltnie op en zal voorlopig nog niet kunnen rijden. En toch heeft Zeeland weer een favoriet onder de favorie ten: de jonge Dies Kosten uit Kapelle. Dat Dies zaterdag in de gecombineerde Zeeuws-Bra bantse titelstrijd Zeeuws kam pioen in Prinsenbeek werd, was niet zo verrassend, maar wel, dat hij na de zege van de een zaam finishende Rik Wouters de sprint van de volgende kopgroep won en zo beslag leg de op de tweede plaats. Kort om: Dies Kosten is in staat zich tot het einde toe in de voorste gelederen te handhaven en hij heeft bovendien de sprintkracht dan beslissend toe te slaan. Deze jonge Zeeuw is opgeno men in een zeer sterke ploeg: de homogene formatie van Toon Simons uit Breda. Of dit voor Dies Kosten een voordeel dan wel een nadeel is, valt nog te bezien. Misschien zal hij zich moeten opofferen voor andere favorieten uit zijn ploeg, zo als... Rik Wouters, de ontdek king van dit seizoen, of Leo van Dongen, dit jaar al eerste in de Ronde van Overijsel, 2e in de Ronde van de Haarlemmer meer, 3e in de Ronde van Noord-Holland, 4e in de Ronde van Gelderland en 5e in de Ronde van Friesland! Op zo'n staat van dienst kan Dies nog niet bogen, maar nu het een Zeeuwse ronde is, zal deze Zeeuwse coureur misschien de protectie van zijn ploegmaten krijgen...... Wel, wie nog meer namen van favorieten wil horen, hier zijn ze: Marinus Paul (winnaar van de Ronde van Noord-Holland, etappewinnaar in Olympia's Toer) is beslist geen terreinlo per en niemand moet van hem verwachten, dat hij een ont snapping gaat organiseren, maar hij kan wel mét andere meevluchten en in de eind sprint is deze op de spurt ge trainde renner schier niet te kloppen. Dan hebben we Jaap Oudlterk, die met een fantas tische slotsolo de eerste etappe van Olympia's Toer won en die dit seizoen de snelste in enkele criteria was. Overigens is het de vraag of Oudkerk zich vol komen hersteld heeft van zijn blessure. Natuurlijk: ook landskampioen Cor Schuuring komt naar Goes. Zonder twijfel is hij een van de veelzijdigste renners: hij is in staat tot een onstuitbare, tien tallen kilometers lange solo, hy is vasthoudend in een achter volging en hij heeft bovendien sprlntcapaciteiten. Ook hij won een etappe in Olympia's Toer. Dan hebben we nog Piet Cooremans, zondag nog win naar de vierde Omloop van de Baronie, Hennie Schouten, Gerrit de Wit (winnaar Ronde van Brabant), Leo Hermens, Chris Duyker, Piet Verwey, Ad van Kemenade en Jos Lin- ders. De commandosoldaat Martien van Ginneken twee dagen lang leider in het klasse ment van OlymDia's Toer zint nog altijd op een groot succes om de aandacht nog meer op zich te vestigen. En eens zal het hem lukken ook! Zaterdag al? Overigens: ook ons zal het niet verbazen, als zaterdag avond blijkt, dat we de win naar hier niet onder de grote favorieten hebben genoemd. Want van over de lands grenzen komen met name sterke Belgische, Duitse en Engelse coureurs naar Zee land. Zij kunnen vrijdag al wennen aan het Zeeuwse klimaat en de vlakke wegen van deze provincie. Dan is er namelijk een ploegentijd rit, de eerste in de geschie denis van deze lustrumronde. Met het inlassen van deze ploegentijdrit wordt de Ron de van Midden-Zeeland nog grootser, nog spectaculair der dan de voorgaande vier. Kortom: een waardig en voortreffelijk opgestelde lus- trumrace. |_JET GEBEURDE zondagmiddag in de Franse champagnestad Epernay. Verbijsterd finishte daar temidden van het grote peloton aan het einde van de eerste etappe in de Tour de France de Nederlandse coureur Jan Janssen uit Nootdorp. In de loop van dit seizoen en ook vorig jaar in de Ronde van de Toekomst had hij zich ontpopt als een soort Ne derlandse André Darrigade, een man, die in de eindsprint van een groot peloton verbazingwekkend vaak beslag weet te leggen op de eerste plaats. Nu kwam Jan Janssen echter ontluisterd binnen: ondanks zijn fabelachtige sprintcapacitei ten was hij niet verder dan de zesentwintigste plaats geko men. Toen Janssen ten slotte stijf en uitgeput van zijn fiets was geklauterd, duurde het even eer hij diep zuchtend de verklaring kon formuleren: „Wat een tempo! Het leek wel een amateurkoers"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15