Select artiestengezelschap in het programma van circus Sarrasani Schooljeugd sport in Vlissingen AGENDA WALCHEREN Zeeland Sport won veteranentoernooi Bouwplaten plakt u met VELPON van Ceta-Bever MARKTBERICHTEN PROBLEEM OVER BEWONING VAN BIJGEBOUW IN RAAD ZOUTELANDE Hoofdverpleegster M. de Voogd in Goes jubileert EXAMENS. DINSDAG 25 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Vanaf vanavond in Middelburg PAARDENNVMMERS EN WAAGHALZERIGE TOEREN IN NOK VAN VIERMASTER (Van een onzer verslaggevers) De lichtende, vele meters brede facade vertelt het in ontelbare gloei lampen: Sarrasani. Een fascinerend woord voor 'n wereld van schone schijn. Een naam, die herinneringen oproept aan het grootste en mooi ste circus, dat Europa ooit te zien heeft gekregen en waarvan ons land in de dertiger jaren de glorie mocht aanschouwen. Nu Sarrasani, dat nog steeds in de hoogste gelederen van de internationale circus- wereld verblijft, na dertig jaar weer aan een tournee door Nederland bezig is, kan men ook in Zeeland kennismaken met een echt klassiek program. Dit programma wordt onder de artistieke leiding van direc teur Fritz Mey gepresenteerd door een met zorg samengesteld inter nationaal artiestengezelschap. Vanaf vandaag tot en met donderdag brengt Sarrasani. dat door haar komst in Middelburg de provinciale hoofdstad tydelijk met 300 inwoners heeft uitgebreid, het „hooggeëerde publiek" in de met vele vlaggen ver sierde viermaster op het „Hof van Tange" een bonte aaneenschakeling van bijzondere programma-onderde len. We hebben het tijdens een der laatste voorstellingen in Breda kunnen consta teren: het is beslist de moeite waard om zo'n bijna drie uur durende artiesten- parade mee te maken en zich te laten begoochelen door de kleurige lichten, het klatergoud, de ijverige muzikale klan ken rondstrooiende circuskapel en het optreden van een wonderlijk gemêleerd gezelschap in een wereld van zand en zaagsel. Men dient er echter wel wat voor over te hebben om bijvoorbeeld een logeplaatsje te kunnen innemen. Wie zich aan de rand van de piste wil scha ren moet een bedrag neertellen, dat vier keer hoger ligt, dan een redelijke plaats in een bioscooptheater BONTE STOET Het programma bevat twintig onder delen en het vangt aan op het moment, waarop een gong in het linnen bouwsel weerklinkt, de rode gordijnen open zwaaien en een bonte stoet medewerkers gestoken in de kleurigste gewaden, zich aan de toeschouwers presenteert. Een viertal nummers zorgt voor eer hippisch festijn in de piste. De vermaar de Europese dresseur Willie Mullens, onderscheiden met de gouden medaille tijdens het internationale circusfestival in Versailles (1957) en Manchester ('58) mag het spits afbijten. Dat doet hjj in 'n perfect afgewerkt nummer vrijheids dressuur met een zestal fraai opgetuigde en met geel-witte pluimen getooide paarden, die als wervelwinden rond draaien en in groepsverband manoeu vres uitvoeren. De jongleur en equili brist Henri Mullens zorgt met zijn char mante assistente miss Valerie voor een even attractief als spectaculair paarden- nummer. In het nummer „hogeschool in duplo" laten Ingrid en Syllvia Schickles merken, dat ze de rijkunst prima be heersen. Dat kómt het beste tot uit drukking, wanneer ze hun schimmels op de maat van de muziek laten rond huppelen. Het hoogtepunt uit het reper toire der klassieke vrijheidsdressuur, dat spreekstalmeestcr Helmut Ehlers kan aankondigen, is het optreden van Bar bara en Piotr Basta met hun raspaar den. Dit programmapunt brengt het in drukwekkende moment, waarop alle die ren zich schouder aan schouder op de achterbenen verheffen. Advertentie Sigaartjes van drenkeling waren droog Toen de man uit de gracht getrok ken was, presenteerde hij zijn red ders een kurkdroge senoritas. Geen. wonder: hij had net een doos Senator Special gekocht. De lucht- en vocht werende Tropical-verpakking had der sigaartjes heerlijk droog gehouden. Dat is een uitkomst - ook voor mann nen die niet in het water vallen. Want het smaakbedervende vocht is overal aanwezig. En vocht doet alle sigarengenot in het water vallen. Dat weet elke man. Rook daarom senoritas van Senator Special. Die blijven deugdelljk-droog in de nieuwe, uniekeTropical-verpakklng. Uw sigarenwinkelier weet er alles vanl VANDAAG Middelburg Electro: Lilt naar de misdaad, 7.30 uur. 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, U—10 uur Stadhuis (Hal en Burgerzaal)' tentoonstellingen Middel burg '63 en I mill, woningen. 1.30—5 en 7—9 uur. Van Bont hem en Jutting: expo- title Zeeland en Vlaanderen, 9—IB uur. Zeeuws Museum exposities verzameling. Bal cn J. H. Koekkoek, 11—17 uur Nieu we Kerk orgelconcert Jnn Rijn, 8 uur Hof van Tange Circus Sarrasani. en 8 Vllsslngcn - AlhnmOra Dort wo der Berg hof steht. 20 uur. 14 laar, Luxor Dp vol maakte bankroof. 20 uur. 14 laar Vcere - De Sehote Huizen Expositl* Dirk van Gelder. 10-12 en 14 17 uur Goes - Grand Zeg hei mei kogels. 20 uur. 14 jaar. Centraal jaarvergadering .Alge mene Wetenschappelijke Belangen 19.30 Bergen up Zoom Luxor Voetstappen zon der spoor, 20 uur, 14 )nar. Tcrneuzrn - Luxor: Commandant Crabb slaat terug. 20 uur, 14 ]uar. Sas van Gent -Olymplathenter: Haar slaat. 20 uur, 18 laar. Oostburg - Ledeliheaten Goda geuzen. 20 uur, 14 laar. Burgerzaal gemeentehuls- Opening natuurhlstorlsehe tentoonstelling van mensen- en dlerensehedels uit ver zameling de hoer W. Buns, 20 uur. „MANNETJESPUTTER" Opvallend onderdeel is het nummer, dat gepresenteerd wordt door de vrij om vangrijke „mannetjesputter" Gerda Rog ge, die haar partner letterlijk op banden draagt en zelfs secondenlang in een rol lende wereldbol op haar voorhoofd torst. De acht Cronera's ontpoppen zich als „koningen der lucht". Hun domein is niet de piste, maar een plaats aan de trapeze, hoog boven in de nok van de tent, waar vier paar handen elkaar te gelijkertijd feilloos ontmoeten in een waaghalzerig kruisende passage. Lillian Kenny haalt gevaarlijke toeren uit aan het zwevende trapezium en senorita Ines verricht, gevangen in kleurige lichtbun dels, oefeningen aan het loodrechte touw. Staat de circuskapel borg voor een bijna nonstop vertolking van muziekstukjes, de orkestleden worden tussendoor in hun werk bijgestaan door het duo Corty, virtuozen op de marimbaphon, de Cocer Ossy's, de „hoge C" der muzikale clowns en de olifanten, die een draaiorgel in werking stellen. De imposante Indische dikhuiden, geleid door Oskar Fischer kan men niet alleen in sukkeldraf slurf aan de staart van de voorganger Verzoek van bezoekers die per auto komen De commissaris van politie te Middelburg verzoekt alle bezoe- i kers van net circus, die per auto j komen, hun wagens te parkeren I op het Bodeplein, de Markt of het Zusterplein. door de piste zien dreunen, ze maken met gemak een handstandje, dansen in rieten rokjes de rumba, voeren telefoon gesprekken en leggen ten slotte het log ge lijf in de houtkrullen om „een tukje' te doen. Vertrouwde sujetten in de ker mis- en circussfeer zijn de aangeklede chimpansees, die door Willy Lenz en echtgenote in de piste worden gebracht. DOLKOMISCH NUMMER Het is een dolkomisch nummer, waarin de apen dansjes maken, par mantig op kinderfietsen rondtoeren, touwtje springen en Indiaantje spe len. Bijzonder vermakelijk is verder het „gooi- en smijtwerk" van de ko mische excentrische cascadeurs Les Richards. Verder is er in het programma plaats ingeruimd voor het optreden van de Soranis, die hun kunnen tonen op de trampoline, de tempojongleurs de Medi- freds, het acrobatenteam de Fkarian Stars en The Suns Family en Li Sian Than, die opvallen in een typisch Chine se jongleurkunst, gedemonstreerd met cirkelende bordjes op dunne bamboe stokjes. De polar beren van Lialian Da niels en Dieter Farells berberleeuwen leveren achter hoog traliewerk eveneens geen onverdienstelijke presta ties. Natuurlijk ontbreken de „entre act" clowns niet op het appel. Zij dartelen als ze er maar even kans toezien over de pisterand en zorgen in de korte ogen blikken tussen de nummers, terwijl de requisieten worden verwisseld, voor dwaze imitaties van „grotje nummers". Kortom: wie Sarrasani gaat zien staat genoeglijke uurtjes te wachten, Uurtjes met een bepaald soort vermaak, dat naar de mening van directeur Mey „in staat is de mensen in een toestand te brengen waarin zij zich kinderlijk geluk kig voelen". VUSS1NG EN Jubileummars van „St.-Caecilia" Bij gunstige weersomstandigheden zal de harmonie „St. Caecilia" uit Vlissin- gen, woensdagavond 26 juni een mars maken door Vlissingen. De aanvang is bepaald op half acht. „St. Caecilia" zal de volgende route volgen: Samantaanstraat, Slijkstraat, Dam, Spuistraat, C. Buskenstraat, Badhuis straat, Parklaan, B. Evertsen, Kenau Hasselaarstraat, Julianastraat, Vrij- domweg, Koudekerkseweg, (bejaarden tehuis en Bethesda), Badhuisstraat, P. Kru gerstraat, Hobeinstraat, Verkuyl Quakkelaarstraat, Lambrechtsenstraat, v. d. Swalmenstraat, Kasteelstraat, Van Dishoeckstraat, (St. Joseph), GlaclS- straat, Scheldeslraat, Ciijverstraat, Ho- beinstraat, Glacisstraat, Badhuisstraat, Betje Wolffplcin, Coosje Buskenstraat, Bellamypark, Breestraat, Slijkstraat, Samaritaanstraat. Personeelsver. „Bijker" was gastheer voor Gorkummers De personeelsvereniging „Bijker" uit Vlissingen hield zaterdag de jaarlijkse uitwisseling met de personeelsvereni ging van Gorinchem. In het „Schelde- kwartier" te Vlissingen heette de plaat selijke voorzitter de heer J. A. Ver steeg, de gasten welkom. Onder leiding van de secretaris-penningmeester, de heer A. Huibregtse maakte men hier na een rondtocht over Walcheren, met aansluitend een bezoek aan „Miniatuur Walcheren". De sportliefhebbers deden in die tijd mee aan biljart- en voetbal wedstrijden. Na een gezamenlijke maal tijd reikte de bedrijfsleider van de Vlis- singse afdeling, de heer G. Hulzlnga, in het Scheldekwartier de prijzen van deze wedstrijden uit. Alle eerste prijzen wa ren in de wacht gesleept door Gorkum mers. Een felicitatie hiervoor kregen zij 's avonds in de vorm van een toneel stuk „Met hartelijke gelukwensen", op gevoerd door de toneelgroep „Bijker". Het was een aardig gespeeld en vrolijk toneelspel rondom een 25-jarig huwe lijksfeest met veel verwikkelingen. Na afloop, tijdens het bal, zorgden „The Sabres" voor vrolijke dansmuziek. Di Vlissingen werd een veteranentoer nooi gehouden, waaraan werd deelge nomen door elftallen van Capelle (Bel gië). Vlissingen, Walcheren en Zeeland Sport, die samen poule I vormden en Baronie, RCS, GPC en de jeugdkampioe nen 1943 van Vlissingen. die in poule II uitkwamen. In poule T werd Zeeland Sport win naar. Ze behaalden 6 punten uit drie wedstrijden. Capelle werd met 4 punten tweede. Vlissingen met 2 punten derde en Walcheren met 0 punten sloot de rij. In poule H kwam RCS met 4 uit 3 als eerste uit de bus. Baronie met 3 uit 3 werd tweede, samen met Vlissingen 1943 dat. eenzelfde aantal punten be haalde. GPC had twee punten. De win naarsronde om de eerste en tweede prijs tussen Zeeland Soort en RCS werd een 41-zcge voor de Vlissingcrs, die dus als eerste eindigden. Capelle en Baronie speelden om de derde prijs. De uitslag was 22 Strafschoppen moesten be slissen. Capelle had er aan één genoeg, want Baronie miste ze alle drlo. •^n^isiiRC Slreekverbeteringscommissie Walcheren wordt elf juli geïnstalleerd 3e Streekverbeteringscommissie Wal cheren zal donderdag 11 juli in „De Schakel" te Middelburg worden ge ïnstalleerd. De voorzitter van de Provin ciale Landbouwvoorlichtingsraad, de heer J. Kakebeeke, zal deze installatie verrichten. Ir. H. P. de Bruin, rijkslandbouwconsu- lent voor de Zeeuwse eilanden, zal tij dens deze vergadering spreken over „Doel en werkwijze van agrarische streekverbeterlng". Voorts zal het mu ziekgezelschap „Crescendo" uit Oostka- pelle onder leiding van de heer P. Wisse optreden. De heer W. Janse, bedrijfs- voorlichter, zal tijdens de vergadering dia's van Walcheren vertonen en hierbij een toelichting geven. Eindavond herv. jeugdraad Zaterdagavond heeft de Hervormde Jeugdraad te Middelburg haar laatste „instuif" voor dit seizoen gehouden in „De Schakel". Na een openingswoord door de vice-voorzitter, Hans van der Slikke, is tot 's avonds laat door onge veer 150 jongens en meisjes gedanst op de vlotte muziek van „The Lazy River Six"dixielandband onder leiding van Jo- han Sinlce. Gunstig jaar voor vee- verzekeringsmij. Walcheren Op dé algemene vergadering van de On derlinge Vee-verzekeringsmaatschappij Walcheren, die een dezer dagen is ge houden in „De Eendracht" te Middel burg, is besloten de prijs, voor kalf vee weer vast te stellen op 1100,en die voor jong vee als vorig jaar met dien verstande, dat twee categorieën van 1-2 jaar en van 2 jaar en ouder met 10 pet. worden verhoogd. De uitkering bij een ongeval gaat in per 12 juni. Op de vergadering, onder voorzitter schap van de heer L. J. Lorier, werd een overzicht gegeven van het afgelopen jaar, waarin voordelig is gewerkt. Het verslag van de secretaris-penningmees- ter, de heer J. Marinnissen meldde een batig saldo. Voor 116 ongevallen heeft men uitkeringen verstrekt. Er waren dit Jaar 4285 stuks vee verzekerd, voor :alfvee werd een premie van 2 pet. en voor jong vee een premie van 1% pet. betaald. Het ledental is met toetreding van 19 nieuwelingen gestegen tot 300. De aftredende leden C. A. Polderdijk, J. SINT-LAURENS Vergadering Oranjevereniging Dezer dagen kwam de Oranjevereni ging van Sint-Laurens in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer W. Pouwer. De heren A. M. de Puyt en I. Walraven werden herkozen. De heren L. Jansens en J. v. d. Bosse koos men in de vacatures J. Koole Dz. en A. Dingemanse. Men besloot komen de winter weer een feestavond voor de leden te houden. N.C.V.B. bijeen De afdeling Sint-Laurens van de N-C. V.B. kwam dezer dagen in vergade ring bijeen. De presidente, mevrouw D. H. Baas-Ksmp, die, niet herkiesbaar was, werd opgevolgd door mevrouw Bommeljé-Wisse. Daar mevrouw Bom- meljé met aanwezig was, moet men nog vragen of zij de benoeming aan vaardt. Men koos mej. G. Boon tot vi- ce-presidente. De volgende vergadering is vastgesteld op 26 september. ARNEMUIDEN Raad vergadert Morgenavond, woensdag, om half acht komt de raad van Arnemuiden in open bare vergadering bijeen. De agenda telt acht punten. neem de voordelige grote tube. GRAANBECRS ROTTERDAM 24-6. Zomergerst tol 27.25, haver tot 25.50 Groene erwten 31.00—39.00, schokkers 35.00— 48.00. Franco Rotterdam. Prijzen ln cents per kg. Vette koeien 310-340 280-300 260-280 Vette kceien aanvoer groter, handel redelijk, staande prijzen, prima's boven notering. VEILING MIDDELBURG. 24 Juni. Aardappelen, grote 30—33, drielin gen 25—27, kriel 25—26. Aanvoer aardappelen 6 ton. Kas tomaten A 142. Komkommers, wit, 41—48. groen: 60-75 32—34, 50-60 22—30, 40-50 15—25, 35-40 12—14. Bloemkool 4 st. 61—77, 6 st. 42—68. 3 st. 3144. 10 st. 14—24. Dubb. Prins, bonen 223—244. Peulen 230 Doperw ten 90—91. Rode bessen 54—59. Perziken 15 —38. Aardbeien 1 36—44, 2 17—38, 3 13—24. Sla 3,50—5. Spitskool 5—10. Andijvie 7—24. Bospeen 2856. Kroten 1527. Spinazie 14— 38. Rabarber 49, Tuinbonen 1623. Kas- snijbonen 147—188. Waspeen 58—77. De eerste kastomaten werden aangevoerd door Gebr. J. C. P. C. van 't Westeinde te 's-Heer-Arendskerke. Voorstellen aan de raad Garage-bergraimte moet volg ens b. en u). worden ontruimd De raad van Zoutelande zal in de gadering van woensdagavond een besluit moeten nemen over de bewoning van bijgebouwen, een zaak die in de gemeen te sterk leeft. B. en w. stellen de raad namelijk voor, aan de heer P. Maas te berichten, dat de bewoning van een ga rage bergruimte van 30 vierkante feit, dat hij de garage-bergruimte niet meer mag bewonen, wanneer hij in het zomerseizoen zijn woning en een ander zomerhuisje op zijn terrein verhuurt. Het eerste zomerhuisje is bestemd om er 's zomers zelf in te trekken, wanneer hij zijn woning verhuurt. Dat hij dit zomerhuisje echter ook verhuurt en zelf ïn de garage-bergruimte trekt komt b. en w. als teveel van het goede voor. „Zoals hij zelf ook schrijft, heeft hij indertijd 90 kubieke meter gebouwd, waarvan 12 kubieke meter met vergun ning. Door de soepelheid van U en ons is voor de clandestiene bouw nooit pro- ces-verbaal opgemaakt en ook is nooit meter bü zijn woning niet mag worden gelast het zonder vergunning gebouwde voortgezet en dat een zonder vergunningjbÖgebouj^je te slopen. ^Blijkbaar heeft gebouwde w.c. en bergruimte moet worden gesloopt. Wanneer de raad met het voorstel akkoord gaat, zal de heer Maas tot 1 juli a.s. de gelegenheid wor den gegeven de garage te ontruimen en het zonder vergunning gebouwde deel voor 1 juli a.s. te slopen. Aanleiding van dit pre-advies is een brief van de heer Maas aan de raad, waarin hij protest aantekent tegen het Marlnissen en M. Corré zijn herkozen. In de vacature van de heer J. de Vis ser is gekozen de heer J. Poppe te Big- gekerke. De voorzitter bracht aan het einde van de vergadering dank aan de heer J. de Visser, die 41 jaar lid en 28 jaar bestuurslid is geweest. Als aanden ken overhandigde dé voorzitter hem eer ets van het stadhuis van Middelburg. Scheepvqartberichten Vlissingen aangekomen op 22-6: Cremona 2 Kotka. Nordwind van Hansweert. Tar- van Rotterdam. Aristos van Antwerpen, 23-6' Martha van Antwerpen, Barendsz Zee van Den Helder. ^Gepasseerd naar Antwerpen op 22-6: Wilca van Londen, Bevesier van Mantyluoto, Fidu- cia 2 van Imminghnm, Streefkerk van Bre- Gerry S van Rotterdam, Roepat van Rotterdam, op 23-6: Diogenes van Curacao, Teun van zee naar Gent, Mitropa van Lo- rient, Parthenon van Bremen, Linde van Rouen. Arkeldljk van Bremen. Serooskerk Hamburg. Molensingel van Vlaardingen, Nïsse ven Caen. Laga van Nemours, op 24-6: Jagersfontein van Southampton, Subra van Las Palmas, Alpherat van Rlo de Janeiro, Delfdijk van zee naar Terneuzen. Gepasseerd van Antwerpen op 22-6: Gaas- terdjjk naar Rotterdam. Dorestad naar Rot terdam. Westerstroom naar zee. Adara naar Bremen. Eems naar Walkom. Victory naar Londen van. Gent. Speranzj naar Koge, op 1-6 Virgo naar Rotterdam, Energie naar Ko penhagen, Jell naar Londen van Gent, Isola Lissabon. Gorredijk naar New York, Prinses Irene naar Hamburg, Alkaid naar Bremen, Diogenes naar Rotterdam, Roepat Hamburg. ervan is officieel nooit iets gezegd' zo schrijven b. en w. aan de raad. De heer Maas kreeg later vergunning voor de bouw van een garage-bergruim te van 30 vierkante meter op voorwaar de, dat hij de op onrechtmatige wijze zonder vergunning tot stand gekomen bijgebouwtjes, alsmede de met vergun ning gebouwde aanbouw zouden worden afgebroken. „Daarbij is hem tegelijkertijd ten overvloede meegedeeld, dat de garage ingevolge een raadsbesluit van 13 april 1960 niet mag worden bewoond, terwijl daartoe ook door ons geen ver gunning kan worden verleend", aldus b. en w. „Ondanks alle verklaringen bleek, dat de heer Maas de garage als woonruimte voor zichzelf ging gebruiken, terwijl hij verder zonder vergunning een w.c. en een bergruimte bouwde op de plaats, waar eerst een bijgebouw stond. Hem is geschreven, dat hij het zonder vergun ning gebouwde voor 5 juni 1963 moest slopen en dat hij de garage voor 20 juni 1963 moest ontruimen, omdat anders Eroces-verbaal zou volgen", zo schrijven .en w. aan de raad. „Als gevolg van ons schrijven is zijn brief aan U gekomen", zo vervolgt het college. „Willens en wetens worden hier de regels overtreden. Wanneer hier niet tegen wordt opgetreden, hebben de door U vastgestelde bepalingen geen zin. Er is steeds van uitgegaan, dat medewer king zal worden verleend om bij elke woning een redelijk bijgebouw te bouwen en te bewonen, zodat de woning vrij aan gasten kan worden verhuurd, waardoor er voor een werkman een mogelijkheid is hier te wonen. Als het de autoriteiten niet blijkt, dat het het gemeentebestuur ernst is met het tegengaan van het be wonen van de bijgebouwen zal het niet spoedig gelukken om voor diegenen, die ook werkelijk een garage nodig hebben, de vergunning te geven. Wanneer niet aan de voorschriften de hand wordt ge houden, kan dit nadeel betekenen voor andere inwoners", aldus b. en w. van Zoutelande. VLASMAKT ROTTERDAM 24 Juni. Waterroo't vlas: lage soorten van 1.65 middensoorten van 1,851,95, best vlas van 2,00—2.15. Dauwrootvlas: van 1.501.85 Breekvlas: van 1,001,60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lok ken: van 0,75—1,10. Omdat de weersgesteldheid wat gunstiger was om te zwingelen, was de produktie van waterrootvlas in de afgelopen week iets rui mer dan vorige weken. Het aanbod bestond grotendeels uit lagere merken: middensoor ten en goed vlas worden minder aangeboden. Voor alle merken blijft de vraag goed, vrij' wel alle aangeboden partijen konden ver kocht worden. De prijzen bleven op het peil vorige week gehandhaafd. Dauwrootvlas wordt weinig aangeboden, de produktie wordt wekelijks verkocht. Breek vlas wordt weinig geproduceerd, het aanbod wordt regelmatig afgenomen, met vraag voor alle kwaliteiten. Gezwingelde lokken liggen traag in de markt, de prijzen waren lager, de produktie werd gedeeltelijk afgenomen. VEILING KAPELLE. 24 Juni. Aardbeien Industrie: Regina 1 122 130, 2 118, Sengana 1 124—129. 2 120, Red Gauntlet 1 92. 2 78—84, diversen 1 101. 2 93, 3 50. Kruisbessen 64—67. Jonathan fijn 17- !9. Rode bessen d. 1 6776. Frambozen p. d. 31. Kersen: Early Rivers p. d. 34—37. p. kg. 1 145—157, 2 45, 3 34. Aardbeien p. ds. Regi na 1 3242, 2 18—30, Sengana 1 29—39, ex. 45, 2 21—29. Red. Gauntlet I 32—48, 2 22— Talisman 1 36—45, 2 22—34. Mach. 1 36—39, 2 21—6. Goreila 1 4345, 2 18. Cam bridge ex. 45 1 38-39, 2 20—27. Vol a 1 38— 42, 2 25—29. Merton Prinses 1 39, 2 24—33. Aardbeien m. dop p. kg 2 5263. Aardappe len 1 8.50. 2 3.50, Eerstelingen 1 29—32, 2 23—27, drielingen 22—27, kriel 28—22. Groenten: Kropsla 1 3.50. Bloemkool 1224. Boskroten 1314. Kassnijbonen 135146. Bos peen 37. Bosuien 20—30. VEILING GOES- 24 Juni. Kruisbessen exp. 6166. 2 33. Aard beien zonder dop: Regina 1 en 2 122. Senga Sengana 1 en 2 119. Redgauntlet 1 en 2 84— 94. Talisman 1 en 2 84—94. Mach. Friih en 2 8494. Aardbeien per doos: Regina 1 26— 34, 2 16—36, 3 21. Talisman 1 30—41. 2 30— 34. Senga Sengana 1 27—38, 2 22—32. Red gauntlet 1 3245, 2 26—36, 3 17—23. Cam bridge Vigour 1 44. Glasa 1 36. Morton Prin ces 2 36. Aardbeien met dop per kg 2 67— 144, 3 6071. Rode bessen per doos 1 Early Rivers per doos 2 48- Early Rivers per kg 2 150, 3 60. Perziken per stuk 1 23—24. 2 19, 3 7 Groenten: Bloemkool A 1 44—52, A 2 3451, B 2 22—33, C 2 17. afw. 12—28. Kropsla I 4.50 —5.50. Kroten 1 9—13. Selderij 6. Peulen 140170. Postelein 2 1516. Tuinbonen t 30—35. Doperwten 1 86. Groene kool 1 23— 24. Spitskool 20—22. Zeekraal 75—80. Uien 12 —13. Rabarber 1 7—9. Oude aardappelen 5- 7. Vroege aardappelen grote 2631, drielin gen 20—28. kriel 22-23- VEILING KRABBENDIJKE. 24 Juni. Aardbeien Senga S 1 en 2 118. Re gina 1 en 2 118. Red. Cauntlet 1 en 2 73- Diverse rassen 1 en 2 82. Aardbeien per ds.: Regina 1 28—33, 2 18—25. Macheras Fr. 2 22—23. Talisman E 48, 1 34—39. 2 22—33. Red Gauntlet E 51. 1 31—47, 2 20—31. Senga S 1 32—38, 2 22—27. Vola E 53. 1 44, 2 31. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportganalen. aanvoer 3328 kg. 114 tot 202. Schar. 20 kg. Bot 284 kg. Tong 42 kg. Paling 144 kg. Rog 2 kg. Wulken 5 kg. Ongesorteerde vis 2 kg. B|jna duizend jongens zestien Vlissingse lagere scholen'hebben de eerste van de twee sclioolsportdagen van dit jaar achter de rug. Maandag was het op het sportveldencomplex aan de Baskcnshurgweg een geknoei van belang. Er was verspringen, hardlopen, een beheiuligheidsnroef, hoogspringen, balwerpen en slagbal. De jongens be steedden de eerste dag aan slagbal, ter wijl de meisjes atletiek deden. De organisatie van de eerste dag verliep bijzonder vlot. Dit kwam niet in de laat ste plaats, doordat men in tegenstelling met vorige jaren, met kleine groepjes werkte. Het onderwijzend personeel van de verschillende scholen fungeerde als jury en als wedstrijdleiding. Leerlingen, die aan bepaalde eisen van lichamelijke geoefendheid voldoen ontvangen hiervoor een diploma. De school, die ten slotte het hoogste aantal punten behaalt bij atletiek, ontvangt de no. 4 Commando Beker. De stand na de eerste dag luidt: 1. Oranjeschool, 76.833; 2. Vlissingse Schoolvereniging, 68.963; 3. Koningin Wilhelminascnool, 67.296; 4. Prins Bern- hardschool, 66.250; 5. Prins Willem- school, 65.788; 6. Juliana van Stolberg- school, 63.999; 7. Bonedijkeschool, 63.842 8. St.-Jacobschool, 61.605; 9. St.-Jozef- school, 60.866; 10. Gereformeerde school Kasteelstraat, 60.788; 11. Vincent van Goghschool, 59.479; 12. Bouwen Ewout- school, 58.976; 13. Jan Ligthartschool, 57.964; 14. Jacob Catsschool, 56.739; 15. St.-Petrusschool, 56.393; 16. Frans Nae- reboutschool, 53.303. De stand by het slagbal luidt: iongens zesde klas: 1. Vlissingse Schoolvereni ging; 2. Prins Bernhardsehool3. Oran jeschool. Jongens vyfde klas; 1. Juliana van Stolbergschool; 2. Jacob Catsschool; 3. Oranjeschool. Op de foto zien we enkele deelnemers in een vrij ogenblik de spieren wat los maken aan een omheining. (Foto P.Z.C.) ZOUTELANDE Toetreding contact Noordzee kustgemeenten in de raad De gemeenteraad van Zoutelande zal zich in de vergadering van woensdag avond half acht in de aanbouw van het verenigingsgebouw „Middendorp" spreken over toetreding van Zoutelande tot het contact Noordzee-kustgemeenten en over toetreding tot het Waarborgin- stituut voor de Tuinbouw in Zeeland. B. en w. delen de raad in het begeleidend schrijven mee, dat de maatschappq voor recreatiebouw Frangois en Vogels V.O.F. te Zevenhoven heeft meegedeeld, dat de oprichting van een bowlingcentrum dit jaar geen doorgang kan vinden, om dat men geen geschikte plaats heeft. Voorts schrijven b. en w.. dat men nog niet kan overgaan tot verplaatsing van het sportveld. Dit is ook niet gewenst, zolang de molen nog in bedrijf is. B. en w. vragen de raad een krediet van f 4500 voor de voorbereidingskosten van een tweede rioolwaterzuiveringsinstalla tie in het duingebied, waarvoor Bigge- kerke eenzelfde bedrag zal geven. De capaciteit van de bestaande installatie is niet toereikend, wanneer de uitbrei dingsplannen kom Noord-Oost en Paral lelweg-Bosweg alsmede het zomerwo- ningenterrein zyn gerealiseerd. B. en w. vragen voorts een aanvullend krediet van f 1300 voor een nooduitlaat 'voor de riolering op het Raadhuisplein en toe stemming dit werk onderhands aan te besteden. De raadsagenda vermeldt verder de ver betering van het resterend gedeelte van de Langendam (kosten f 10.300), het beschikbaar stellen van een wisselbeker voor de ringrijdery (kosten omstreeks f20), de aankoop van grond in het uit breidingsplan zomerwoningenterrein) de verhuur van volkstuintjes en het vaststellen van diverse verkeersmaatre gelen. RITTHEM Benoeming Tot hoofd aan de chr. school te Ritthem is benoemd de heer Ph. J. Theune, derwyzer te Almkerk. Examens M.U L.O. Voor het mulo-examen, dat maandag in het Schuttershof te Goes begon, slaag den de volgende kandidaten: diploma A: de dames J. J. C. de Koeijer te Yerse- ke (m), C. M. Berman te Hansweert (m), M. C. Gil jam te Hansweert (m), A. M. v. d. Plasse te Kortgene. C. J. Snoep te Kortgene (m), J. J. Oele te Goes (m), A. L. van Nieuwenhuij'/en te ■s-Heer-Arendskerke (m), J. M. de Dreu te Goes, J. J. Houtekamer te Goes (m), E. S. Rouw te Kapelle (m), N. P Sehrier te Goes (m), P. Janse te Krui- ningen (m), en de heren J. Lampert te Middelburg:. L. M. Deij te Zierikzee, P. K. v. d. Zwaag te Zierikzee. A. P. J. Aidonne te Nieuwerkerk. J. H. v. d. Berg te Zierikzee, J. M de Jonge te Westenschouwen, C. Berrevoets te Zie rikzee. M. Klaassen te Kats (ml. W Luljk te Coiynsplaat (m). W. J. Dron- kers te Vlissingen. Diploma B: de dames D. O. Cappon te Axel, C. S. Dieleman, Axel, J. E. Franc- ke, Oostkapelle. C. M- Faasse te West- kapelle. de heren W. Slagboom te Zie rikzee, M. v. d. Linde te Duiveland, D. C. Bareman te Zaamslag, E. C. L Mus- son te Aardenburg, J. Cevaa! te Rit them. L v. d. Have te Oosterland, I. H. J. Slegt te Zierikzee, H. P. Valkier te Vlissingen, D. van Oorschot te Vlissin gen, L. Dobbelaar te Vlissingen, J. L. Goedbloed te Middelburg, W. Rietbergen te Vlissingen, J. W. Hettema te Sas van Gent, A, P. Roose te Axel, C. A. Ale- wijntfe te St.-Laurens, R. Ton te Eeroos- kerke (W.), J. Crucq te Nieuw- en St.- Joosland. (m) betekent: ook geslaagd voor mid denstandsdiploma. Hoofdzuster M. de Voogd van het zie kenhuis Oostwal te Goes gaat aan staande woensdag jubileren. Zy Is die dag precies 25 jaar ln dienst van dit Goese ziekenhuis. Zuster De Voogd kwam in 1931 in de verpleging. Tot april 1935 was gy werk zaam in de inrichting voor debiele kin deren Lozenoord te 's-Heerenloon, waarna zij enkele jaren werkzaam was in het sanatorium Sonnevanck te Har derwijk. In juni 1938 kwam zuster De Voogd naar Goes. Een groot gedeelte van haar 25 Goese dienstjaren neeft de jubilerende verpleegster de zorg ge had voor de kinderafdeling van Oost- wal. AI die jaren heeft zuster De Voogd zich ten volle aan haar werk ge geven. In het byzonder haar grote lief de en zorg voor de kinderen maken haar tot een markante persooniykheid in dit ziekenhuis. Sedert enkele jaren is zuster de Voogd als hoofdverpleegster tevens neemt zij bij afwezigheid van de adjunct-di rectrice voor deze waar belast met de leiding van de kinder-, isolatie -en interne afdeling. Morgen woensdag tussen half vyf en half zes zal de jubilaresse door het bestuur, specialis ten en personeel een receptie worden aangeboden. Stereofonische programma's van de draadomroep In ons bericht over een P.T.T.-radio- ontvanger op de vuurtoren van West- kapelle in de krant van 15 juli, waarin gesproken werd over stereofonische draadomroepuitzendingen is een fout geslopen. De kosten voor aansluiting van apparatuur voor ontvangst van de ze programma's is niet 250,één malig, maar 2.50. Belangrijke voorstellen in raad Bergen op Zoom In de gemeenteraad van Bergen op Zoom zal vrijdag aanstaande een voor stel aan de orde komen, waarin de raad wordt gevraagd ter voltooiing van de aanleg van de nieuwe haven in de Theo- doruspolder de daartoe beschikbaar ge stelde kredieten te verhogen tot 23 miljoen. Een ander voorstel betreft de aanleg van een jacht- en vissershaven nabq de Oosterschelde. Hierin wordt de raad gevraagd een bedrag van 215.700 te voteren. De nieuwe jacht- en vissers haven kan ligplaats bieden aan 87 jach ten. Rouwdienst ds. P. Honkoop In verband met het overiyden van ds. P. Honkoop zal donderdag 27 juni a.s. om tien uur voormiddag een rouwdienst worden gehouden in het kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente te Yerseke. Na afloop van deze rouwdienst zal op uitdrukkelijk verzoek van de overledene in alle stilte te Ry'ssen (O.) de begrafe nis plaats vinden. Aan de lagere landbouwschool te Oude- lande werd gedurende de laatste dagen aan 12 leerlingen examen handmelken afgenomen. De leerlingen, die werden opgeleid door mevrouw C. Mol-de Dreu te Driewegen, lerares melken aan de school, konden ten hoogste 200 punten behalen, terwijl 160 punten moesten worden behaald om het diploma te ver werven. De namen der geslaagden zijn: 1. P. Raas, te Heinkenszand, 187 punten; 2. J. B. P. v. d. Waart te Heinkenszand, 185 p.; 3. Jac. Remyn te Nleuwdorp, 181% p.; 4. P. v. d. Waart .te Hein kenszand. 179% p.; 5. Jac. L. Overbee- ke te Ellewoutsdijk, 172 p.; 6. Jac. Walhout te Borssele, 169% p.; 7. L. Boonman te Lewedorp, 168% p.; 8. C. Aarnoutse te 's-Gravenpolder, 167 p.; 9. Jac. de Baar te Borssele, 167 p.; 10. B. Rijk te Borssele, 164 p. Twee leerlingen moesten worden afge wezen. Aan de school zijn thans zes leerlingen in opleiding voor het examen machinaal melken, dat in 1964 zal worden afge- men. Bevorderingen en examens Z.T.I. Goes De volgende leerlingen van de Stich ting Zeeuws Technisch Instituut te Goes werden bevorderd. Van het eerste naar het tweede studiejaar: F. Caan, Wolphaarisdyk, L. G. Coomans, Tho- len, P. C. Goozen, Oost-Souburg, P. de Hamer, Wemeldinge, C. W. de Jonge, Burgh, F. Koch, Heinkenszand, J. P. Koopman. Sint-Maartensdijk. J. M. de Koster, 's-Gravenpolder, A. J. Lanker- ster Kloetinge, M. Luyk, Kloetinge. J. M. Meewse, Sluiskil, J. J. Mieras 's-Gra venpolder, M. J. de Muynck, Borssele, C. H. H. Platteeuw, Wolphaartsdtjk, W. M. Polderman, Rilland-Bath, Shr. Schraver, Zierikzee. J. A. Speelman, Burgh, A P. v. Strien, Krabbenhjke, M. A. Tellier, Goes, A. P. de Vogelaar, Biervliet, F P. B. van Wychen te Goes, Chr. van Oord. Haamstede. W. Jume- let, Bruinisse. J. P. Swart. Goes, B. J. de Kok, Goes. Geslaagd voor overgangsexamen naar praktisch jaar: klasse H A: M. L. van Dongen, Burgh, H. J. M. A. Graaf- mans. Bergen op Zoom, P. M. de Groe ne, Goes, D. A. de Jonge, 's-Heer-Abts- kerke, H. v. Koeveringe, Schore, A. J. Lansen. Driewegen, A. B. v. Oost, Wil- belminadorp. P. A. Remvn, Goes. C. A. C. Reyerse, Wolphaartsdijk. M. Schou- wenaar, Wemeldinge. J- M. Witte, Kruiningen, M. P. Wondergem. krui- ningen. Naar IVe studiejaar: C. J. Cambier, Kouciekerke, M. A. B. Klop, Kortgene, J, K. v. d. Weel, Haamstede, P. A. Ver- mue. Heinkenszand. Klasse H B: P. A. van Bloois, Noord- gouwe. J. Bolün. Bruinisse, J. C. van Doeselaar. P. C Doelder. Terneuzen. P. J. Geene. Goes. W. J. de Groote. Kloe tinge. A W. Hanse. Haamstede. G. S. Hamelinck. Goes, H. M. A. Leenknegt, Bergen op Zoom. J. Moens, Borssele, J. M. Natte, Dreischor, H. M- v. d. Pan ne, Zierikzee. J. P. v. d. Schraaf. As sen, P. J Vergouwe. Terneuzen. P. J. Wisse te Goes. Afgewezen werden 9 kandidaten. Geslaagd voor het eindexamen weg- en waterbouwkunde: L. Borsje. Hans weert. J. Cappon. Cadzand. J Cappon, Zuidzande. L. R. M Claessens. Lams- waarde, K A. Dieleman, Zaamslag, P. J- van Dyke, Dreischor. J Joosse. Mid delburg, A Z. Lawalata. Middelburg, A J. Pekaar en E. Pekaar. Yerseke, S. Rooms, Sint-Jansteen. P. H. Westveer. Driewegen. K. L. v. d. Zan- de. Kloetinge, L. D. Vermue. 's-Heeren- hoek en C. de Baar. Nisse. M. Haring man te Kloetinge. Afgewezen: 9 kandidaten, teruggetrok ken én kandidaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7