mm HOLS UMI vlees Sport en wedstrijden Jan Janssen stuwde zijn ploeg naar overwinning in de tijdrit Uitvaart Hans Kaart Astra onttroond in Togo-toernooi HET GIGANTISCHE CIRCUS kan opdrachten aannemen, VAKANTIE Spruijts Verf-, Vernis-, Behang- en Glashandel WEGENS VAKANTIE GESLOTEN. STICHTING ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL LIKDOORNS BIJVERDIENSTE VERTEGENWOORDIGERS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JINSDAG 25 JUNI 1963 De Ronde van Frankrijk RIK VAN LOOY WON EN VERLOOR VOOR EIGEN PUBLIEK Eerste deel Vooral in het eerste uur van het eerste gedeelte van de tweede etappe werd er hard aan getrokken. De schermutselin gen, die voor een deel speldeprikken in de gele trui van Pauwels waren, deed de karavaan in deze zestig minuten bijna vijfenveertig kilometer afleggen. Pau wels echter verdedigde zich met hand en tand. De drager van de „maillot jau- ne" liet geen enkele uitlooppoging onbe antwoord. Tot dan toe had Van Looy zich opval lend rustig gehouden. De slimme Belg had zijn krachten en die van zijn ploeg- makkers gespaard om in de Ardennen te kunnen toeslaan. Hij wachtte zelfs nog tot na het Franse deel van deze heuvelrij en stuurde toen de 21-jarlge. Ludo Janssens vooruit om een bruggen hoofd te vormen. Janssens, die door het uitvallen van zijn evenoude landgenoot Wouters nu de jongste coureur in de ronde is, vatte zijn taak serieus op en bij het overschrijden van de Frans-Belgi sche grens bij Givet (133 km) had hij een voorsprong van dertig seconden ver overd. Bijna tien kilometer verder, toen Janssens met een voorsprong van een minuut nog altijd alleen reed, bracht Van Looy zelf tegenaanvallen van Wolfshohl en Battistini tot stand. Maar hij kon daarna niet de uittocht van Ar- mand Desmet verhinderen, die Janssens al spoedig bereikte. Het gat was door de strijd inmiddels verkleind tot minder dan een halve minuut en na 164 kilo meter werd eerst Janssens en kort daar op Desmet door het peloton overweldigd. Gala-de filé Nu achtte Van Looy het moment rijp om zelf de aanval te ontketenen in een lange afdaling na 169 kilometer, probeerde hij te ontsnappen uit de eerste groep van het in stukken uit een gevallen grote veld, maar er werd een jacht ingezet, die tot gevolg had, dat een kopgroep ontstond bestaande uit louter sterren: Van Looy, Anque- til, Poulidor, Anglade, Bahamontes, Wolfshohl, Junkermann en Plan- ckaert. De voorsprong was echter te gering en in de laatste tien kilometer op een prach tige brede autoweg, die zich als een superbe wielerbaan voor de renners uit strekte, werden de grote acht door het eerste peloton achterhaald. De beslissing moest vallen in de eind spurt van een groep van 32 coureurs. Op de Avenue Gouverneur Bovesse speelde zich de finale af, een slot met knaleffec ten en symbolische rotte tomaten. De helblonde André Darrigade, wiens spurt overheersing historie Ts geworden, nes telde zich in een vertwijfelde poging aan de kop van de groep met Jan Janssen aan zijn achterwiel. De Nederlander had verkeerd gegokt. Want in de laatste tientallen meters kwamen de werkelijke sterren naar voren van wie Rik van Looy triomferend het eerste over de eindstreep schoot. De vroeger zo bejubel de Darrigade kon zijn nederlaag slecht dragen. Met een verongelijkt gezicht liep hij naar de wedstrijdcommissarissen om te protesteren hetgeen aan de dui zenden Belgen aan de eindstreep een enorm gejoel ontlokte. Men had geen bedorven fruit bij de hand. Anders zou Darrigade in geen tijd het middelpunt zijn geworden van vernederende scènes. De blonde Bask, die eervol tweede werd. maakte nu maar zo gauw mogelijk dat hij wegkwam. Jan Janssen, de enige Nederlander in het eerste gelid, moest zich tevreden stellen met een toch uit stekende vijfde plaatE. De sterke Frans Melckenbeek was duidelijk derde ge worden, maar de finish-foto i t uit- (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Voor Rik van Looy had de maandag de volledige triomf moeten brengen. Hy wilde op deze „Belgische dag" in de ronde een dubbele zege behalen en zyn land genoot Pauwels uit de gele trui rijden. Van Looy is echter maar ten dele ge slaagd. In de ochtendrit won de snelle Belg weliswaar op ouderwetse manier de spurt voor een massa gretige sprinters, maar later op de dag moest hij na een verbeten gevecht, waarin Van Looy tot zyn teleurstelling moest ervaren dat de kwaliteit van zijn ploeg als geheel een stuk minder is dan het vorige jaar, de meerderheid erkennen van de ploeg van De Muer, waar Jan Janssen een grote rol heeft gespeeld. Een tweede teleurstelling voor Van Looy was het feit dat de ploeg van Eddy Pauwels in het tijdritduel geen seconde prijsgaf, zodat ook het plannetje van Van Looy om Edgar Sorgeloos nog dichter ja misschien zelfs in de gele trui van Pauwels te brengen, jammerlijk mislukte. Toch mag de oud-wereldkampioen niet helemaal ontevreden zyn, want zelf ver overde hij de groene truin en hij liep op zyn grote concurrent Anquetil 58 se conden uit. Met een heel wat zonniger humeur was Jan Janssen aan zijn tweede tourdag begonnen en de resultaten zyn niet uit gebleven. Na een zeer verdienstelijke vijfde plaats tussen de groten van de wegsprint in de etappe van Reims naar Jambes was de Nootdorper de grote man in de ploegentijdrit, die hem tussen zyn ploegmakkers op het erepodium bracht. Janssen heeft zich in deze rit tegen het horloge als een tempobeul van de eerste rang ontpopt. Zo groot was zijn aandeel in de zege dat Henri An glade direct na de binnenkomst van de ploeg naar Janssen toereed, hem goed keurend op de schouders klopte en en kele malen herhaalde: „Bravo Jean, bra vo Jean Dick Enthoven, die door een lekke band in de laatste ronde bijna twee minuten was achtergeraakt, genoot mee met de triomf van zijn ploegmaat. Janssen is nu ook in het algemeen klas sement waarin het voorin een gedrang van jewelste is geworden, de beste Ne derlander. Hij prijkt op de zevende plaats met een achterstand van 2 min. 7 sec. Geldermans is 31e op 3.12, Zilver berg 35e op 3.14 en alleen Dick Ent hoven, die zowel 's ochtends als *s mid dags in de achterhoede eindigde, is ver achtergeraakt. Hij staat nu op de 91e Slaats met een achterstand van bijna minuten op de leider. komst brengen in het duel tussen de revelatie van het voorseizoen Benoni Beheyt en onze langenoot. Beheyt had met een paar milimeter gewonnen In het tweede peloton, dat op 46 sec den na Van Looy over de meet ging, zaten Ab Geldermans en Huub Zilver berg. Dick Enthoven had het meeste verlies geleden. Hij was vijf minuten achter geraakt, maar bevond zich in het gezelschap van enkele groten, die deze dag een zware nederlaag leden: de Itali anen Battistini en Carlesi, de Luxem burger Charly Gaul, de Spanjaarden Suarez en Manzaneque en wereldkam pioen Jean Stablinski. Uitslagen De uitslag van het eerste deel van de tweede etappe was: 1. Van Looy (Belg-Driessens) 4.25.24 met bonificatie 4.24.4: 2- Darrigade (Fr.-Remy) 4.25.24 met bonificatie 4.24.54 3. Melcken beek (Belg-Magne) 4.25.4: 4. Beheydt (Belg- de Kimpe) z.t.: 5. Jan Janssen (Ned.-De Muer) z.t.; 6. De Wolf (Belg-Naeye) 4.25.24; Gimmi (Zwi-Milano): 8- Bocklandt (Belg- Schotte); 9. Sorgeloos (Belg-Driessens): 10. Gilbert de Smet (Belg-de Kimpe); 11. Brandts (Belg-Schotte): 12. Hoevenaers (Belg-Plaud): 13. Ferrari (It-Albani): 14 Perez-Frances (Sp.-plan Sanchis); 15. Rams- bottom (GB-de Muer). De plaatsingen van de Nederlanders ln het eerste gedeelte van de tweede etappe luiden: 42. Ab Geldermans (Geminiani) 4.26.10: 48. Huub Zilverberg (Driessens) z.t.; 63. Dick Enthoven (de Muer) 4.30-24. Het tweede gedeelte van de tweede etappe van maandag bestond uit een ploegentijdrit over 21,6 km rond het plaatsje Jambes. Er werd hierbij geen bonificatie toegekend. De uitslag was: Ploeg De Muer 1 uur 23 min. 54 sec. (3 maal 27.58, met de renners Ramsbottom, Janssen N), Mahé, Anglade. G- Groussard, Foucher, allen in 27.58: Dick Enthoven maakte 29.45. 2. Ploeg Schotte 1.24.09 (3 maal 28.03): Planckaert, A. Desmet, Brandt, Soler, Go mez del Moral, Bocklandt, Roman, Suarez Fore, Ongenae allen 28.03. 3. Ploeg Plaud 1-24.39 (3 maal 28.13); Bracke, Cerami, Daem, Gaul, Hoevenaers, Impa- nls, Simon, Duez, Vannitsen, Wolfshonl, al len 28J3. 4. Ploeg Geminiani 1.24.51 (3 maal 28.17): Geldermans, Rostollan, Labaube, An quetil, Stablinski, Novak, Elliott, allen 23.17. 5. Ex aequo: Ploeg de Kimpe 1,24.57 (3 maal" 28.19), 'met "o.h. TPalrwèls.'^tTuhkèHnann Het algemeen klassement na de tweede etap pe luidt: 1. Pauwels (B, De Kimpe) 8.22.46. 2. Sorge loos (B, Driessens) 8.23.16 op 30 sec. 3. Ramsbottom (GB. De Muer) 8.23.25 op 39 sec. Bahamontes (Sp.), Remy) 8.23-53 op 1.07. Van Looy (B. Driessens) 8.24.14 op 1.28. Darrigade (Fr. Remy) 8.24.51 op 2.05. Anglade (Fr, De Muer) 8.24.53 op 2.07. Janssen (Ned, De Muer) 8-24.53 op 2.07. ex aequo: Bocklandt (B, Schotte). Brandts (B, Schotte), A. de Smet (B. Schotte). Planckaert (B, Schotte), Soler (B, Schotte) 8.24.58 op 2.12. 14. Wolfshohl (Did, Plaud) op 3.25.08 en Hoevenaers (B) op 2.22. 30. ex aequo: Geldermans (N, Geminiani), Rostollan (Fr, Geminiani) 8.25.58 op 3.12. 35 Zilverberg (Ned, Driessens) 8.26.00 op 3.44. 89. Enthoven (Ned, De Muer) 8.31.40 op 8.54. Het algemeen ploegenkl assement na de tweede etappe luidt: De Muer 25.13.11. 2. Driessens 25.14.09. 3. De Kimpe 25.14.14. 4. Schotte 25.14 54. 5. Remy 25.15.21. 6. Plaud 25.16.10. 7. ex aequo: Geminiani 25.16.22. Magne z.t. Het puntenklassement na de tweede etappe ziet er als volgt uit: 1. Van Looy (B. Driessens) 35 pnt. 2- Sor geloos (B, Driessens) 27 pnt. 3. Pauwels (B, De Kimpe) 25 pnt.: 4. Beheyt (Belg. De Kimpe) 23 pnt. 5. Darrigade (Fr) 20 pnt. 9. aequo: o.a. Janssen (N. De Muer) 12 pnt. De Belg Vannitsen kreeg een boete van der tig seconden straftijd, omdat hij etenswaren had gektegen van zijn ploegleider buiten de daartoe bestemde ravitaillerlngszone. De Belg Rik van Looy werd uitgeroepen tot de strijdlustigBte renner. Hjj kreeg 84 pun ten. Ludo Janssens verzamelde 33 pnt. De prijs voor de ongelukkigste renner was voor de Fransman Mahé, die 20 km voor de eindstreep ten val kwam. Haagse voetballer bestraft met 20 jaar uitsluiting (Van een onzer verslaggevers.) Dat de straffende hand van de H.N-V. B. zwaar kan aankomen, blijkt uit het wedervaren van een speler van H.T.S. V. in de afdeling 's-Gravenhage van de K.N.V.B. Spelend in het eerste elftal van zyn vereniging had hij zo werd hem ten laste gelegd een jonge voet baller van de tegenpartij met harde hand geslagen. De strafcommissie verklaarde zich voor langdurige uitsluiting. De gestrafte ging in beroep en voerde daarbij o.m. aan, dat zijn hand was uitgeschoten als re flexbeweging. De commissie van beroep, heeft het be roep verworpen en uitgesproken, dat de opgelegde straf van twintig jaar uit sluiting niet te zwaar is en zal worden gehandhaafd. Dit betekent, dat de be trokkene zijn voetbalschoenen wel voor goed aan de wilgen kan hangen. RENTMEESTER TWEEDE TEHAECHT Piet Rentmeester is maandag in een in ternationale wegwedstrijd voor profs te Haecht (België) tweede geworden ach ter de Belg Jos Veracbtert. De winnaar legde de 175 kilometer af in 4 nnr 18 min. en versloeg zijn tegenstanders In de eindsprint. Wim van Est werd vier de, Piet van Est twaalfde, beiden in dezelfde tijd als de winnaar. Dikkers kampt met kostenstijging „G. Dikkers en Co. N.V." kampt met het veel voorkomende probleem dat de be drijfsresultaten ongunstig worden beïn vloed door de stygende kosten. Dit heeft de president-commissaris, mr. H. F. van Leeuwen, in de jaarvergadering mede gedeeld. Volgens de heer Van Leeuwen zag het er niet naar uit, dat er dit jaar enige verbetering in dit opzicht zal komen. Ter illustratie van de weinig hoop bie dende verwachtingen voegde een der di recteuren aan bovenstaande toe, dat de vennootschap een belangrijke export heeft, doch daarin ernstig wordt gehan dicapt door de zware concurrentie van de buitenlandse bedrijven. De jaarstuk ken werden goedgekeurd. Ir. W. H. Boom, werd tot commissaris herbe noemd. KERKNIEUWS Paus Paulus VI: kerk mengt zich niet in zaken van wereldlnke mogendheden Paus Paulus VI heeft maandag op de vierde dag van zijn pontificaat zyn tweede toespraak gehouden, waarin hij beloofde, dat de H. Stoel zich niet zal mengen in zaken, die alleen de wereld lijke mogendheden r.angaan" en dat hij de stryd voor een wereldvrede, ge grondvest op de „vier zuilen van waar heid, rechtvaardigheid, liefde en vrij heid zal blijven voortzetten". Paus Paulus zei dit in een toespraak tot ruim 50 landen. Onder de diplomaten bevond zich ook de Cubaanse ambassadeur ondanks het feit dat de r -k.-kerk de Cubaanse pre mier Fidel Castro heeft geëxcommuni ceerd. Aalst Zotteoenv^^-^^£\ ■K X^nderlecht en Beheyt allen 23.19: ploeg Driessens z.t. met o.a. Van Looy, Janssens, Zilverberg en Van Tongerloo allen 2819, 7. Ploeg Remy: 1.25.18 (3 maal 28.26) met o.a. Bahamontes, Darrigade, Graczyk, allen 28.26. 8. Ploeg Magnie 1.25.37, Gainche en Poulidor 28.32, Cazala 28.33. 9. Ploeg Milanol 28.57 (3 maal 28.39) met o.a. Balmamion en Bailetti bei den 28.39. 10' Ploeg Naeye 1.27.29 met Proost 29.09. 11. Ploeg Sanchis 1.28.24 met o.a. Perez Frances 29.28 en Manzaneque 30.18. 12. Ploeg Langarica 1.28.28 met Gabica 29.30. 13- Ploeg Albani 1.29.24 met Carlesi, Battistini, Fontana, allen 30,05. ARIEDEN OUDE TOCH OP TRANSFERLIJST (Van een onzer redacteuren.) Uit de transferlyst, die maandag in de Sportkroniek werd gepubliceerd, blykt niets van een verzoek tot overschrijving van Arie den Oude, goalgetter bij D.VV. S.-Amsterdam. Intussen vernemen wij van de zijde van het bestuur van D-\V. S., dat Arie de aangetekende brieven, waarin hij om transfer verzoekt, on derweg heeft naar de K.N.V.B. en D. VV.S. Zijn verzoek gaat derhavle door. Of zijn transfer doorgaat, is een andere vraag. „Waarom zou hij 't niet probe ren, wanneer hij ergens anders meer kan verdienen dan bij ons", zei men ons bij D.W.S. Intussen wenste men zich over de hoogte van' het transferbedrag echter niet uit te laten. In de tot chapelle ardente ingerichte hal van de Amsterdamse Stadsschouwburg hebben gisteren in het middaguur zeer velen een laatste groet gebracht aan het. daar opgebaarde stoffelyke overschot van de vorige week dinsdag plotseling in Lugano op 43-jarige leeftyd overleden operazanger-acteur Hans Kaart. De dodenwacht werd gevormd door: Piet van der Meulen, Allard van der Scheer, Jules Royaards en Ben Huls man. Rond de kist lagen talrijke kran- De eerste helft van de tweede etappe van de Ronde van Frank rijkvan Epernay naar Jambes, is een overwinning geworden voor de Belg Rik van Looy, die hier als eerste over de finish gaat, gevolgd door verder v.l.n.rj Darrigade, Ramsbottom en Melckenbeek. De Nederlander Jan Janssen roerd vijfde. sen o.a. van bestuur en directie var Nederlandse Opera, die Deutsche Oper am Rhein uit Dusseldorp, de Nederland se Comedie, de Haagse Comedie en de Nederlandse Televisiestichting. Toen de kist was uitgedragen en in de rouwauto was geplaatst hechtte de di recteur van de Stadsschouwburg, de heer Evert P. Smit. namens het stadsbe stuur een groot bloemstuk aan de kist, Naast de auto liepen als slippendragers: Mary Dresselhuys, Ton Lutz, Guus Os- ter, Rudi Meyer, mr. Evert Cornells, Leo Riemens, Jan Teulings, Albert Mol. Bob van Leersum, Herman van der Horst, Bert Haanstra en Evert Smit. Bij de Stadhouderskade werd de stoet ontbonden en vertrokken de rouwauto's naar Zorgvlied waar om twee uur de be grafenis volgde. Ook op de begraaf plaats Zorgvlied was de belangstelling buitengewoon groot. Op verzoek van de weduwe sprak alleen Ton Lutz, namens de familie, vrienden en collega's een bewogen afscheidswoord. ZEEUWSE SCHAAKTITEL Voor het persoonlijk hoofdklas kampi oenschap schaken van Zeeland werder weer twee partijen gespeeld: J. J. v. d. Ende-J. Jansen 1-0; J. Hoogstrate-J. J. Elzerman 0-1. De Goese korfbalvereniging „Togo" hield zaterdagmiddag een goed ge slaagde toernooi voor middelbare scholen. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat dit toernooi vanwege de minder gunstige weersomstandigheden niet zou doorgaan. Uiteindelijk werd besloten toch te spelen, uiteraard tot grote vreugde van de deelnemende twaalftallen, te weten 11 teams van de Winnaar van het toernooi werd het twaalftal van de combinatie Ambachts school-vakschool voor meisjes, die hierdoor in het bezit kwam van de wis selbeker. In de finale kwam dit team uit tegen de bekerhouder van vorig jaar en ook van 1961, Astra I (Chr. ly- seum te Goes). Deze ploeg verloor hier door voorlopig de kans de beker defini tief in handen te krijgen. De finalewedstrijd had een zeer span nend en sensationeel verloop. Luid aan gemoedigd door een schare supporters streden de beide teams voor alles wat ze waard waren om de eer van hun school hoog te houden. De stand, één seconden voor het einde van de wed strijd was 21 in het voordeel van de combinatie Ambachtsschool-Vakschool, toen Astra een strafworp kreeg toege wezen. Reglementair moest de wed strijd hierdoor worden verlengd. Tot ote ontsteltenis van de Astra-aan- ing werd deze unieke kans voor de gelijkmaker echter gemist, waardoor de combinatie de wisselbeker veroverde. De volledige uitslagen waren: Afdeling A: Vlam IAmbachtschool- Vakschool 13; Chr. ulo IAstra II 11; Ambachtsschool-vakschoolAs- tra n 11; Vlam Ichr. ulo 131; Astra nVlam I 05; Ambachts school-vakschoolChr. ulo I 41. Eindstand: 1. Ambachtsschool-vak school 5 punten; 2. Vlam I 4 punten; 3. Astra H 3 punten; Chr. ulo I 0 pun ten. Afdeling B_:_ Astra I—Ambachtsschool- school IIVlam n 21; Astra Dusseldorpschool 30; Vlam HAs- tra I 02; Ambachtsschool-vakschool nDusseldorpschool 01. Eindstand: 1. Astra I 6 punten; 2. Dus seldorpschool 4 punten; 3. Ambachts school-vakschool II 2 punten; 4. Vlam H 0 punten. Afdeling C: Chr. ulo nTogo-comb. 0, 1; Ambachtsschool-vakschool Hl Ambachtsschool-vakschool IV 11; To go com.-Ambachtsschool IV 50; Chr. ulo HAmbachtsschool-vakschool IH 00; Ambachtsschool-vakschool IV Chr. ulo n 10; Togo-comb.Am bachtsschool-vakschool m 21. Eindstand: 1. Togo-comb. 6 punten; 2. Ambachtsschool-vakschool IV 3 pun ten; 3. Ambachtsschool-vakschool IT 2 punten; 4. Chr. ulo n 1 punt- Middelburg en Goes gaven de toon aan in „Robur"-toernooi Onder voor voetbal ideale weersomstan digheden hield de r.-k.-voetbalverenl- ging Robur op het derde en vierde veld van liet gemeentelijk sportterrein te Goes het P. J. Janssenstoernooi voor A. en B.-junioren. De voor een junioren- toernooi talrijke toeschouwers hebben daarbij kunnen genieten van aantrek kelijke wedstrijden. Vooral de wedstrijden van de pu puilen verschaften de toeschouwers veel genoegen door het enthousi asme waarmee voor ieder doelpunt ge streden werd. Zowel bij de A. als de B.- junioren ging de strijd voornamelijk tussen Middelburg en Goes. Bij de A.-junioren toonde Middelburg zich de sterkste ploeg door alle drie de wedstrijden te winnen. Goes won hier twee wedstrijden, Terneuzen won er 1 en gastheer Robur verloor alle wed strijden. By de B.-junioren was Goes het sterkst, het won alle partijen. Middelburg won 2 wedstrijden, Terneuzen één en ook hier legde Robur in alle partijen het loodje- De gedetailleerde uitslagen zyn: Goes AMiddelburg A 12; Terneuzen A Robur A 40; Goes ATerneuzen A 1 0; Middelburg ARobur A 21; Goes A—Robur A 20 en Middelburg ATerneuzen A 10. Eindstand: 1. Middelburg; 2. Goes; 3. Terneuzen en 4. Robur. Goes BRobur B 50; Terneuzen B Middelburg B 01; Goes BTerneuzen B 62; Robur BMiddelburg B 04; Goes BMiddelburg B 10 en Robur BTerneuzen B 13. Eindstand: 1. Goes; 2 Middelburg; 3. Terneuzen en 4. Robur. Erevoorzitter Janssens had een wissel beker beschikbaar gesteld voor die club welke met de A. en B.-junioren samen het beste resultaat behaalde. Zowel Goes als Middelburg hadden ieder 10 punten. Het doelgemiddelde moest hier beslissen en het was Goes dat zich het schotvaardigst getoond had. Voor een jaar verdween de verzilverde wisselbe ker naar de prijzenkast van de Goes- junioren. Middelburg nam als tweede prijs een lauwerkrans mee naar de hoofdstad, Terneuzen eindigde als der de en won een plaquette en Robur moest zich met de vierde plaats tevre den stellen, eveneens een plaquette. By de pupillen ging de strijd ooit tussen Goes en Middelburg. Hier was het Mid delburg dat de beker mee naar huis~ nam. Goes verdiende een lauwertak, Robur C een medaille en Robur C 2 eveneens. Na afloop van het toernooi reikte de voorzitter van de jeugdcommissie van Robur de prijzen uit, waarbij hij alle medewerkenden van harte dankte voor de hulp. Tenniskampioenschappen voor de oudere jeugd Begunstigd door onverwacht fraai weer werden op 22 en 23 juni 1963 op de ba nen van de Goese tennisclub „Het Halve Maantje" de zogenaamde oudere-jeugd- kampioenschappen van het district Zee land van de Koninklyke Nederlandse Lawn Tennis Bond verspeeld. Het niet al te grote programma kon vlot worden afgewerkt. Bij de meisjes behaalde Thea Sandberg uit Middelburg de eerste plaats door een overwinning (36, 61, 62) op Diane Thomaes uit Terneuzen, die als tweede eindigde. Bij de jongens versloeg Jan Willem Vis ser uit Terneuzen, die de finale via Jos Hermsen (62, 63) had bereikt. Frank de Haas uit Goes in twee sets (75, 62). De laatste had in de halve finale op het nippertje van Ernst Visser gewonnen (46, 6—4, 75). Ha.n van Os uit Terneuzen won de troostronde voor jongens. De bekende Franse parachutisten-generaal Jacques Massu is door president de Gaulle van divisie-generaal bevorderd tot generaal van een legerkorps. Heden behaagde het de Heere, na een geduldig gedragen ïyden, in de zekerheid des geloofs, van ons weg te nemen onze innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader PIETER HONKOOP, in de ouderdom van 71 jaar. In leven predikant der Gereformeerde Gemeenten. 2 Tim. 4 7 en 8. Yerseke: L. Honkoop-Vroegindeweij Voorburg: P. J. Walraven-Honkoop M. Walraven Goes: Ds. A. F. Honkoop M. Honkoop-Barel J. Honkoop J. Honkoop-Dijkhuizen Kloetinge: Drs. P. Honkoop J. F. Honkoop-Nijland 's-Gravenhage: A. Verweij-Honkoop G. H. Verweij Goes: J. C. Honkoop J. Honkoop-Wolters En kleinkinderen. Yerseke, 23 juni 1963. Grintweg 26. De rouwdienst zal gehouden worden in het kerk gebouw der Geref. Gem. te Yerseke op D.V. don derdag 27 juni des v.m. om 10 uur, waarna de- begrafenis op verzoek van de overledene in alle stilte te Rijssen plaats zal vinden. Verzoeke geen bloemen. Heden overleed, na een langdurig ziekbed, in het verpleeghuis „Der Boede" te Koudekerke, onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder, WIL HELMIN A DE KUNDE» weduwe van Stoffel Almeklnders, In de ouderdom van 76 jaar. 's-Heer-Abtsker ke C. Remijnse- Almekinders. Q. A. Remijnse. Voorburg: N. Almekinders. T. C. J. M. Almekinders- Bayens. Goes: N. Vermaas- Almekinders. J. D. Vermaas. Rob. Fred en Margreet. Koudekerke, 24 juni 1963. Condoleantieadres Abel Tasmanstraat 17, Goes. De begrafenis zal plaatshebben te Bors- sele op donderdag 27 juni a.s., des voor middags om 11.30 uur vanuit het ver.gebouw. Heden is van ons heengegaan, nog on verwacht, in de ouder dom van bijna 87 jaar, onze zeer geliefde zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder ELISABETH JOSEPHINA CORNELIA VERVENNE weduwe van Leendert van Dlxhoorn. Drei8chor: K. van Dixhoorn N. W. van Dixhoorn- de Roo Cor Vlissingen: M. Geldof- van Dixhoorn J. Geldof Middelburg. 24 juni 1963. De Ruyterstraat 20. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 27 juni a.s. om 12 uur vanaf De Ruyterstraat 20. Plaats uw familie berichten in de P.Z.C. Met diepe droefheid geven wij kennis van het heengaan van mijn innig geliefde vrouw, onze onvergetelijke, zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder, MAGDALENA MARIA VAN DEN HEUVEL geboren Vermeulen, echtgenote van J. van den Heuvel, in de ouderdom van ruim 88 jaar. De Heer sterke ons in dit zware verlies. Breskens: J. van den Heuvel. Vlissingen: Jac. van den Heuvel. M. J. van den Heuvel «■de Vuyst. Breskens: A. A. van den Heuvel A. van den Heuvel- Bruynooge. J. van den Heuvel. M. van den Heuvel- Deuninck. J. H. van den Heuvel. C. E. van den Heuvel- de Vuyst. Terschelling: N. Roggenkamp- van den Heuvel. E. H. W. Roggenkamp. Heerlen: M. M. Zwikker- van den Heuvol. A. Zwikker. "s-Gravenhage A. A. Beerens. Klein- en achter kleinkinderen. Breskens, 24 juni 1963. De begrafenis zal plaatshebben op do al gemene begraafplaats te Ereskens op 27 Juni te 15 uur. )e heer en mevrouw SCHENK-DREGMANS even met vreugde en ankbaarheid kennis van de geboorte van hun doch ter en zusje JOHANNA ELISABETH (ANNELIE) J. H. Schenk J. M. Schenk-Dregmans Mirjam Boskoop, 24 juni 1963. ïozemond k GRAVENSTRAAT-MIDDELBURG Voor direct gevraagd: NET MEISJE voor winkel en/of huishouding. Brood- en banketbakkerij G. MELSE Langevieleweg 52, Middelburg. Te koop: 3 - 3 DRENTSE PATRIJSHONDEN 3 mnd., prachtig get., van prima afst. Beide ouders uitst. jachth. Bij Js. ALÏNG, de Krlm (O.) R 112, telef. 05247 - 427. GEEFT HEDENMIDDAG, 3 UUR, HAAR EERSTE VOORSTELLING OP HET „HOF VAN TANGE" TE MIDDELBURG. GALAPREMIÊRE HEDENAVOND, 8 UUR, OP HET „HOF VAN TANGE", MIDDELBURG VAN HEDEN TOT EN MET 27 JUNI A.S, Vanaf heden dagelijks 2 voorstellingen 's middags 3 uur en 's avonds 8 uur. KAARTVERKOOP: speciale kassawagen op de Markt, tel.: 01180-4514 en vanaf heden aan de circuskassn „Hof van Tange", tel. 01180-3016. SARRASANI: „EEN EVENEMENT VOOR ZEELAND". Bouwbedrijf met 24 man personeel machinaal Ingericht, op Walcheren. SPECIAAL IN BETERE WONINGBOUW. Brieven letter Z1 29, bureau P.Z.C., Vlissingen. KROMME WEELE 19, MIDDELBURG, is van 1 JULI TOT EN MET 13 JULI directeur: Andrles de Braai Aanmelding van leerlingen, wonende in deelnemende gemeenten, vóór 15 juli a.s. De plaatsingsmogelijkheid is voor bepaalde afdelingen beperkt. Prospectus verkrijgbaar aan de scholen of bij de admi nistratie, Singelstraat 13, Middelburg. Telefoon 01180- 2108. EN DEN BOER LEVERT HET DRUKWERK altijd veis bl) do I ra i HOLS-DEALER OUtl (dlortn-tpeciaalzaak) per blikje verwijderd met WONDEROLIE Wog met onhandige likdoorn- ringon en gevaarlijke soltoor- mesjes. Eon nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, noemt de pijn weg: ln 60 seconden. Eeltplekkon en ekstorogon verschrompelen met wortol en al. Bevat gezuiverde won derolie. Jodium en liet pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antlsep- ADVERTEKEN DOET VERKOPEN Grote maatschappij van verzekering vraagt voor Zeeland flinke en actieve personen als Voor serieuze werkers, die over veel vrije tijd beschikken en deze tijd nuttig en lonend wensen te'besteden, een goede kans tot opleiding in een Interessant beroep Inwerking door en samenwerking met inspec teur. Leeftijd 2335 jaar. Inlichtingen zullen U vrijblijvend worden ver strekt na ontvangst van onderstaande coupon, onder letter V 27, bureau P.Z.C., Vlissingen. hierlangs afknippen s.v.p COUPON Betreft uuitendlenstbetrekking verzekerings maatschappij. Ondergetekende verzoekt uitvoeri ge inlichtingen te mogen ontvangen. Naam Geboortedatum Woonplaats Nader adres Datum Handtekening

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6