SOCIALISTEN WOEDEND OP FORMATEUR DE KORT Kroes jtsjew bezoekt UIbricht Yerseke: na oesters nu industrie en champignons Keuze was inderdaad op V.V.D. gevallen V oorlichtingsdienst biedt excuses aan Kennedy pleit voor Atlantische eenheid jfezer-auonlimr van Maasdam Beslissing genomen na gesprek met prof. Zijlstra VIER PARTIJEN-KABINET ZONDER DE PARTIJ VAN DE ARBEID Indonesië wil aan I West-Duitsland 48 miljoen vragen Prof. Vondeling boos Brief werd te vroeg vrijgegeven „Niet verrast en niet gelukkig" „Ook op economisch terrein" Controversieel gerecht voor president Kennedy Kipzen, kiezen ftantlijK "j H' W' Tsjech in Engeland „persona non grata" VAN 160 OESTERKWEKERS ZETTEN ER 12 BEDRIJF VOORT Twee bedrijven en 66 chammpnoncellen Schadevergoeding 206e jaargang - no. 147 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok 0 Abonnementsprijs 62 cent per week, J 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse Wolstraat 68-60, tel. 2355 (b.g.g red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/316», adv. 2376); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2911; Zienkzee: red. tel, 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 et. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. j 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ot. jt. 0 Bureaus: Vlisslngen: TerneuzenArsenaalstraat 2, tel. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 25 juni 1963 Pagina 3 (Van onze Haagse redactie) Enkele minuten voor vier uur kreeg mr. Toxopeus gistermiddag het - voor hem - verlossende telefoontje van de kabinetsforma teur De Kort: V.V.D. was uitverkoren. Voor slechts weinigen kwam deze keuze onverwacht, maar „hoe kan dr. De Kort dit tegenover de kiezer en de Kamer verantwoordenwas on middellijk de verontwaardigde reactie van de socialistische frac tieleider prof. Vondeling. „Het is een onbegrijpelijke keuze". Vandaag zullen de Tweede-Kamer fracties van de vier nu in onder handeling zijnde partijen: K.V.P., V.V.D.C.H. en A.R. zich be raden over voorstellen, die de for mateur heeft gedaan ten aanzien van enkele wijzigingen in het ba sisprogram. Om uiterlijk vier uur vanmiddag wil de formateur weten hoe men in de fracties over zijn voorstellen denkt. Algemeen wordt aangenomen dat de formateur gisteren tijdens zijn voorbe sprekingen met de drie confessionele fractieleiders een aantal compromissen heeft besproken, die aan de V.V.D. zul len worden voorgelegd. Gistermiddag om vier uur had dr. De Kort nog een lang durig onderhoud met de heer Toxopeus, waarin de keuze eindelijk werd uitge sproken en vervolgens over deze com promis-punten werd gesproken. Kritiek Onmiddellijk na het bekend worden dat de keuze op de V.V.D. was geval len, zorgden gisteravond verschillen de politieke figuren voor scherpe re acties. Prof. Vondeling van de P.v. d.A. noemde het feit, dat hfl de brief waarin hem werd medegedeeld dat de keuze op de V.V.D. was gevallen, niet van goede manieren getuigen. Hij had, zo zei hij, voordat, hij de brief ontving het nieuws al via een extra uitzending door de radio vernomen. De motor-ordonnans die de brief aan hem zou overhandigen, had de so cialistische fractieleider niet snel ge noeg kunnen vinden in Hilversum, waar hij op dat moment reeds bezig was met de voorbereiding van een radio- en televisie-uitzending over zijn reacties op de beslissing van de formateur. Prof. Vondeling had ken nelijk een voorgevoel gehad dat de keuze op de V.V.D. zou vallen. Brief aan P. v. d. A. De kabinetsformateur dr. De Kort schreef prof. Vondeling o.m.: op grond van de ontvangen brieven en gevoerde gesprekken ben ik gekomen tot de voor keur van samenwerking met de V.V.D. Ik zal op de redenen die mij daartoe brachten, nader terugkomen op een tijd stip waarop ik U tevens de vrijheid kan geven in het openbaar daarvan gebruik te. maken. Met de dank voor de mede werking vriendeltjke groeten van De Kort. Een bittere pil voor de P.v.d-A., was de eerste conclusie in Den Haag, hoe- we! men deze keuze al wekenlang had zien aankomen. Niet alleen om dat van de zittende partijen de groot ste voorkeur uitging naar voortzet ting van het beleid, maar ook omdat liet demissionaire kabinet onder lei ding van prof. De Quay duidelijk een samenwerking met de V.V.D. wenste. Dr. Veldkamp, de demissoinaire mi nister van sociale zaken, was aldus leidende politieke kringen onge veer de enige die de socialisten se rieus in het spel wilde betrekken. Dit, vooral gezien de uitvoering (en fi nancieel veel kostende) sociale para graaf in het program, waarover hij eerder met do P.v.d.A. dan met de liberalen overeenstemming dacht te bereiken. Een beelddat men deze herfst slechts sporadisch meer zal zien in Yerseke: het. scheppen van de socialisten. De voorkeur van C.H. A.E. hebben uiteindelijk de doorslag gegeven. Dr. De Kort, zo neemt men aan, zal de argumentatie voor zijn af wijzing van de socialisten voornamelijk zoeken in de financiële mogelijkheden om zyn basis-program te verwezenlijken. „Het kan niet heren", zal hij na zijn overleg met minister Zijlstra motiveren, „daarom kunnen we beter met de libe ralen in zee, die minder hoge wensen hebben ten aanzien van de beschikbare algemene middelen". Prof. Zijlstra Over dit laatste aspect had dr. De Kort nog zaterdag na zyn drie uur durende onderhoud met de koningin nog een (geheime) bespreking met minister Zijl stra in Breda. Dit gesprek, ten huize van de Bredase arts dr. Houben (broer van de Limburgse commissaris van de koningin) werd zaterdag echter bekend, zodat de pogingen tot geheimhouding tevergeefs waren. Gisterochtend lichtte dr. De Kort de voorzitters van de drie confessionele fracties van zyn keuze in, Andriessen (k.v.p.), Beernink (c.h.) en Van Eysden (a.r.). Kennelijk hebben deze drie „ba sis-partijen" toen de compromissen in het program besproken, waarbij de libe ralen zich uiteindelijk zullen moeten neerleggen. Daarbij wordt met enkele voor dc V.V.D. belangrijke punten zo als televisie, woningbouw en aandacht voor structurele belastingverlaging rekening gehouden. Volgens het nieuwsbureau Antara zal president Soekarno, die een wereldreis maakt, mogelijk een bezoek aan West- Duitsland brengen om te trachten een krediet van 48 miljoen DM te verkrij gen. Antara deelde mede, dat het geld ge bruikt zou worden voor de financiering van de bouw van hoogovens en hulpin stallaties in Lampong, Zuid-Sumatra, met inbegrip van een elektrische centra le. Het nieuwsbureau voegde hieraan nog toe dat, als West-Duitsland niet aan het verzoek zou willen voldoen, Indo nesië kredieten van andere landen zou trachten te krijgen. Premier Nikita S. Kroes jtsjew zal zondag een bezoek brengen aan Oost-Duitsland in verband met de 70e verjaardag van de Oostduïtse communistische partijleider Wal ter UIbricht, zo heeft radio Moskon gisteravond meegedeeld. Radio Moskou gaf geen verdere details. Het bezoek, indien het doorgaat, valt enkele dagen na de terugkeer van Kennedy naar de V.S. Met ingang van zaterdag 22 juni jl. hebben de Oostduitse autori teiten een strook van honderd me ter breed langs de muur tussen oost en west tot verboden gebied verklaard. Alleen zij, die in deze strook wonen of hun werk moeten doen, hebben daar nog toegang, evenwel alleen op vertoon van een bijzonder doorlaatbewijs. De foto toont (voorgrond) de nieuwe slagbomen vlak over de muur gezien waar juist een Vopo het doorlaatbewijs van een man controleert. Op de achtergrond werken arbeiders aan het verster ken van de afzetting. De directeur van de rijksvoorlich tingsdienst, dr. G. Lammers, heeft gisteravond in een persoonlijke brief aan prof. Vondeling zijn spijt betuigd met de gang van zaken rond de publikatic van de door de kabinetsformateur aan prof. Von deling gerichte brief. Prof. Vonde ling moest namelijk via een extra uitzending van de radio-nieuws dienst vernemen dat de keuze niet op de P.v.d.A. was gevallen. Dr. Lammers bood, mede namens de formateur, zijn verontschuldigin gen aan dat door een verkeerde berekening van de rcisduur van de motor-ordonnans hij de brief wel licht iets te vroeg voor publikatie had vrijgegeven. Tijdens een persconferentie gisteravond laat in de Tweede Kamer fn Den Haag, zei prof. Vondeling in reactie op de keu ze van de formateur o.m. het volgende: „Ik ben vooral getroffen door het feit dal de P.v.d.A. is afgewezen zonder dat dr. De Kort de moeite heeft genomen mij enige redenen te noemen. De kern was tjjdens de informatie: „wij gaan uit van het program". Dat wilde ar. De Kort ook, zo heeft hij mij duide lijk gemaakt ook in de persoonlijke ge sprekken van de afgelopen week. Daarop weigerde mr. Toxopeus een con creet standpunt te geven, terwijl de for mateur toen had gegeven: ik ga uit van Nu weigerde dus de V.V.D. vindt U het dan vreemd dat ik gisteren meende dat de keuze op de P.v.d.A. was gevallen? De Kort wist toch, dat wij het duidelijk met zijn pro gram eens waren? B(j elke andere gedachtengang van de formateur, was volgens mij de lo gische consequentie geweest dat hij zijn opdracht had teruggegeven". Prof. Vondeling herinnerde verder aan het feit, dat er aan P.v.d.A.-zyde slechts kleine vragen waren: namelijk slechts ten aanzien van de eventuele binding die de oplossing van de pacificatiecommis sie over de bezetting van het tweede te levisienet zou hebben en over de finan ciering van de kinderbijslag. Beslist voor ons geen afdoende beletselen", zo zei hij. Wanneer de formateur straks mogelijk zal aanvoeren dat het program finan cieel niet volledig verwezenlijkt kan worden, dan vraag ik my af waarom hy ons allen dan de cijfers niet meteen heeft verstrekt. Het is een belachelijke zaak, aldus prof. Vondeling, dat een in formateur of formateur de enfers, bij voorbeeld die van liet Centraal Planbu reau, niet op tafel legt. VOORZITTER K.A.B. De voorzitter van de Katholieke Arbei dersbeweging, de heer J. A. Middel huis heeft gisteravond tegenover het A.N.P. verklaard niet verrast te zijn over de beslissing van dr. De Kort om in plaats van voor de Party van de Arbeid voor de V.V.D. te kiezen. „Ik had dit verwacht", aldus de K.A.B.-voorzitter, maar ik ben er bepaald niet gelukkig mee. Persoon lijk zag de heer Middelhuis meèr heil In het samengaan met de Partij van de Arbeid, met name voor wat hy noemde de sociale nieuwbouw. Op t:al van sociale punten zouden wij het beter met de Party van de Ar beid kunnen vinden, aldus de heer Middelhuis, die in dit verband de woningwetbouw 'noemde. De V.V.D. zal ongetwijfeld weer de bouw in de vrije sector bepleiten. Voorts noemt de heer Middelhuis vraagstukken als de medezeggenschap in de on dernemingen, de bedrijfsorganisatie en de democratisering van de onder neming. In het liberale kamp, aldus de heer Middelhuis, bestaan grote bedenkingen tegen deze vraagstuk ken. De V.V.D. is van enige invloed van de vakbeweging in het ondernemings beleid niet gediend. Als andere pun ten, waarvan bij een samengaan met de Partij van de Arbeid meer heil te venvachten zou zijn, noemde de heer Middelhuis het optrekken van de A.O.W. en de A.W.W. tot een be hoorlijk sociaal minimum en het vaststellen van minimum lonen. Voor - de zozeer gewenste sociale nieuwbouw verwachtte de heer Mid delhuis weinig enthousiasme uit het liberale kamp. De V.V.D. noemt zich volkspartij, al dus de heer Middelhuis, maar is in wezen een partij van de meer kapi taalkrachtigen en hoog gesalarieer- den. De heer Middelhui zei voorts van de inhoud van het regeringspro gramma niets te weten. Niettemin zal de nieuwe regering de K.A.B. welwillend, objectief en kritisch te genover zich vinden, zoals dit ook met de huidige regering is gebeurd. Op de vraag of te verwachten is dat uit de kringen van de K.A.B. een toe komstige minister zal komen, ant woordde (1e heer Middelhuis dat in ieder geval hy voor deze eer zal be danken. Mocht er uit de K.A.B.- kring een minister worden gekozen, dan zal de K.A.B. toch stellig zijn onafhankelijke kritische positie, be houden. „GEEN HANDELTJE MET RUSSEN ACHTER RUG BONDGENOTEN OM" Op de tweede dag van het bezoek van president Kennedy aan West- Duitsland is zeer de nadruk komen te liggen op het belang van de At lantische samenwerking, „het cen trum en de machtige kern van het wereldwijde streven om alle volke ren in vrede te laten leven", zoals Kennedy haar in de avond be schreef op een persconferentie. Kennedy oefende, zonder de naam van "■resident de Gaulle te noemen, scherpe :ritiek op de mensen die minder belang zijn gaan hechten aan de NAVO en ver weet hun gebrek aan historisch besef en ongefundeerd optimisme ten aanzien van de toekomst. Kwaad verwierp hij de De Amerikaanse slachtkuikens zijn niet weg te slaan uit de Ame- rikaans-Europesé betrekkingen. Meestal zyn ze een aanleiding voor bittere woorden, omdat Eu ropa niet zoveel wil afnemen als Amerika zou willen leveren, maar gisteren hebben ze gediend ter veraangenaming van de atmos feer. Zy waren het hoofdgerecht op de lunch die president Lübke van West-Duitsland president Kennedy aanbood. nAAAnAIWWWUWWlAAfWWMAIWWWWVMnMIWin/llr suggestie, dat Amerika zou een onderling handeltje met Rusland achter de rug van zijn bondgenoten om. In het gezamenlijk communiqué dat werd uitgegeven na de twee gesprekken die de Amerikaanse president gisteren voerde met kanselier Adenauer, werd aangedrongen op versteviging van de NAVO-planning, op gezamenlijke ope raties van de NAVO-strijdkrachten en op de opbouw van een NAVO-kern- macht ter zee met gemengde bemannin gen. Op zijn persconferentie legde Kenne dy er de nadruk op, dat de Atlanti sche samenwerking zich ook moet uitstrekken op economisch gebied. Hij zei, dat de economische samen werking een zaak van de allerhoog ste prioriteit is en waarschuwde, dat het streven naar economische autar kie uiteindelijk zal uitmonden in een uiteenvallen der defensiegemeen schap. Op een vraag, of Amerika als represail le tegenover Europese importbeperkin gen zou kunnen overgaan tot inkrim ping van zijn strydmacht in Europa, antwoordde Kennedy, dat de aanwezig heid van de Amerikaanse troepen hier van vitaal belang is voor Amerika zelf, maar hij sprak daarnaast de hoop uit, dat de Europese landen er bij komende handelsbesprekingen aan zullen denken dat de verdediging van Europa een zwa re last betekent voor de Amerikaanse belastingbetaler. Een tweede punt waaraj zijn persconferentie veel aandacht be steedde, was het kernstopoverleg dat Rusland, Amerika en Engeland op 15 juli in Moskou beginnen. „Het is van uitermate groot belang, dat er dit jaar een verbod van kernproeven komt", zei hij, omdat anders het .gevaar bestaat, dat het aantal atoommogendheden zich elk jaar uitbreidt, hetgeen „een ramp" zou zijn. Hij zei te rekenen op de over tuigingskracht van Moskou om te ver hinderen, dat communistisch China een kernmogendheid wordt. Wat betreft de Duitse hereniging zei Kennedy, dat deze het doel blyft van de Amerikaanse politiek, maar luj gaf weinig hoop, dat zy op korte termyh tot stand zou Kunnen komen. De heer Vondeling heeft gisteren voor de radio een kinderrijmpje gebruikt om uiting te geven aan zijn verbazing over de keuze van formateur De Kort: „Dikkertje, Dikkertje. ik sta paf" citeerde de fractievoorzitter van de P.v.d^. uit een beroemd veers van Annie M. G. Schmidt, een veers dat een giraffe en een jongeman Dikkertje tot onderwerp heeft. In deze stijl doorgaan de zou men mogen zeggen, dat de heer Toxopeus de afgelopen dagen met luider stemme de formateur heeft voorgezon gen: „Kiezen, kiezen, falderalderiere, kiezen, kiezen falderaldera!". Nu, de heer De Kort heeft gekozen, namelijk de V.V.D. Dat betekent dus. dat zo goed als zeker is, dat de P.v.d.A- géén rege ringspartij zal worden. Tenzij dr. De Kort alsnog zou struikelen, maar daar ziet het niet naar uit. Er is dus eindelijk gekozen en het is nu mogelijk balans op te maken van deze kabinetsformatie, eerste fase. Wat de methodiek van deze kabinets- fabricage betreft, is het een weinig glorieuze balans: eerst de omzichtige informatie van professor Romme, daar na de eerste formatiepogingen van de heer De Kort. waarbij voortdurend werd gezinsoeeld on de mogelijkheid van een vijf-partrienkabinet. Dat was al heel vreemd. Waarom die weg is ingeslagen is dan ook velen in den lande onbegrij pelijk. Wij scharen ons onder hen. Want een vijf-partijenka bi- net is in het huidige tijdsbestek onnodig en onjuist, het is te sterk verwant aan een nationaal kabi net. Voor zulk een regering echter is nu geen plaats, zij moet worden voor behouden voor tijden van crises en uit zonderlijke situaties en behoort dus uit zondering te zijn. Ei- is, dunkt ons, op dit ogenblik geen enkele reden om tot deze uitzondering te besluiten. Het argument, dat aanvankelijk nog wel eens in de P-v.d.A. werd gehoord, na melijk dat men een dergelijk nationaal kabinet als geheel kritisch zou moeten bekijken om aldus een gelegenheids- onpositie te formeren, snijdt geen hout. Het is vrijwel onmogelijk een dergelijke oopositie te voeren, vooral niet als er met de fracties in de Kamer duidelijke afspraken zijn gemaakt over de grond slagen van het kabinet. 'et streven naar een vijf-partyenka binet was in feite vanaf het begin eigenlijk om welke partner de 1 zich wenste te kiezen, namelijk P.v.d.A. of V.V.D. De beslissing heeft lang op zich laten wachten, maar dank zij een handige zet van de heer Toxopeus moest de heer De Kort besluiten. Wellicht zat hij anders nog te dubbenDe heer De Kort zat kennelijk moeilijk door een forse druk, op hem uitgeoefend door de linker-vleugel van zijn partij. Deze vleu gel wenst een regering met de P-v.d.A. te nadrukkelijk naar buiten, dat de keu ze van de partner een uitsluitende K.V. P.-zaak was geworden. En daartegen kwamen vooral de protestants-christe lijke partijen in het geweer: zij wensten niet als tweede-rangs te worden be schouwd en wilden ook wel eens vertel len of zij al dan niet met de P.v.d.A. in zee wensten le gaan. En de C.-H.U. voegde er in één adem aan toe, dat zij de V.V D. prefereerde. Van deze situatie nu heeft Toxopeus inderdaad bekwaam gebruik gemaakt: hy dwong de forma teur tot een keuze, die, mede gelet op de stemming van zijn protestants-chris telijke vrienden, toen moeilijk anders kon dan aan de V.V.D. de voorkeur ge ven. 'at methodiek van kabinetsformatie glorieuze gang van zaken. Er staat nu, ruim een maand na de verkiezingen, eindelijk vast, dat de vroegere rege ringscoalitie naar alle waarschijnlijkheid zal terugkeren. Via allerlei omwegen is men tot die conclusie gekomen. Deze omwegen echter waren gelet op de verkiezingsuitslag niet nodig ge weest. Zij zouden alleen dan verant woord zyn geweest, als de heer De Kort vanaf het begin voornamelijk had ge werkt op een regering mét de P.v.d.A. Nu blijkt dat hij een andere partner de voorkeur geeft, is hij ïn feite ojj het uitgangspunt van de vijftiende mei te ruggekeerd. Met andere woorden: tijd verlies. De keus, die hij nü gemaakt heeft, was direct mogelijk geweest. Engeland heeft de Tsjechoslowaakse regering verzocht, een derde secretaris van haar ambassade in Londen terug te roepen. Volgens een woordvoerder van het Engelse ministerie van buitenlandse zaken is de betrokkene, Premysl Holan, betrapt toen hij „iemand van het pu bliek" probeerde over te halen, geheime inlichtingen te bemachtigen. Yerseke heeft zijn eerste schre den gezet op het pad, dat moet leiden naar nieuwe bestaansmo gelijkheden. Na de oesters, die jarenlang te zamen met de mos selen de hoofdbron van bestaan hebben gevormd, mikt Yerseke thans op industrievestiging en op de teelt van champignons. Twee bedrijven voor in totaal een honderdtal werknemers, hebben reeds besloten een vesti ging neer te zetten in het Zeeuw se oester- en mosselcentrum, terwijl daarnaast al rond 25 ex- oesterkwekers in principe het besluit hebben genomen over te gaan op de teelt van champig nons. Na de catastrofale winter 1962-1963 heeft Yerseke een belangrijk deel van zyn belangrijkheid als centrum van de Nederlandse schclpdierencul- tuur ingeboet. Weliswaar blyft er le ven in de brouwery voor wat betreft de mossel aan- en afvoer en -ver werking, maar de oestercultuur is ten dode opgeschreven. Van de circa 160 grote en kleine oesterkwekers onder wie vele „panneboeren" zetten er slechts twaalf hun bedrijf voort. Zy zullen het bepaald niet moeten hebben van de Zeeuwse oes ters: in tegendeel, van de consump- tierype oesters in de Zeeuwse wate ren is nauwelijks één procent in le ven gebleven. Een klein aantal kwe kers heeft onlangs 5.000.000 Franse zaaioesters aangekocht, alsmede een paar miljoen Noorse oesters. On danks deze aankopen zal (le oester- produktio dit jaar toch minstens 75 tot; 80 pet. teruglopen ten opzichte van vorig jaar. Het quantum Zeeuw- ■;e consumptieoesters, dat (lit jaar op le markt zal komen, zal miniman' z«n. Zowel werknemers als werkgevers in de oestersector zijn dus zonder werk gekomen. Althans zij verrichten mo menteel geen werk meer in deze zo specifieke bedrijfstak, die uniek is in Nederland. Na "de hard aangekomen slagen, die de strenge winter Yerseke heeft toegbracht, is men daar echter bepaald niet by de pakken gaan neer zitten. Welgeteld 27 Yersekenaren het merendeel werkgevers, er zijn 3 werknemers onder heeft zich in principe uitgesproken voor overscha keling op de teelt van champignons. In totaal zullen bij 66 cellen bouwen, waarin een bedrag geïnvesteerd moet worden van bijna 1,5 miljoen gulden. Ook denken enkele oesterkwekers aan de kippenfokkerij als bron van bestaan. „Juist met het oog op deze ontwik keling is het van groot belang, dat nu eindelijk de details van de scha deloosstelling bekend worden. Sedert de optimistische uitlatingen van mi nister Marynen in de Tweede Kamer op 27 maart jl. hebben wy niets meer over de schaderegeling vernomen. Naar buiten blijkt niet, dat er mo menteel op het ministerie aan deze zaak wordt gewerkt. De mensen wor den al wat onrustig". Dit zei ons bur gemeester A. C. Willemsen van Yer seke. wiens aanvankelijk optimisme over de door de minister gedane me dedelingen over de schadevergoeding aan de zwaar getroffen oesterkwe kers inmiddels al een flinke deuk heeft gekregen. „Ik word hoe langer hoe meer pessimistisch gestemd", voegde hij er aan toe. Overigens vindt burgemeester Wil lemsen het een gunstig teken, dat de ex-oesterkwekers in Yerseke on danks het uitblijven van een defini- g toch op de reeds fijven voortgaan, stige champignon kwekers hebben er al zeven een bouwvergunning aangevraagd: in to taal voor 16 cellen en twee bedrijfs woningen. Dit pleit volgens burge meester Willemsen voor de onder nemingsgeest van de vroegere oes- lerkwekers. Onder degenen, die willen overscha kelen zijn zowel grote als'kleine oes terkwekers, alsmede drie werkne mers. Zo zjjn er, die drie, vier of zelfs /,es cellen willen bouwen, hoewel de neesten het op één of hooguit twee cellen voor de champignonteelt hou den. Inmiddels zyn deze oesterkwekers hard aan het studeren om de nodige kennis over het kweken van cham pignons te vergaren. In Horst (L.) en (Zie slot pag. 2 kol. 6)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1