HUNTER! Derde P.Z.C.-rit met 300 auto's en motoren en bijna 100 brommers sigaret Zaalsport- en campingschoen MIDDELBURG II REDDE ZICH Neptunia dicht bij voetbaltitel MOTORCROSS BIERVLIET TROK VIERDUIZEND TOESCHOUWERS AXEL-COMBINATIE DWONG ZEEUWS-VLAAMS ELFTAL GELIJKSPEL AF GEEN PROMOTIE VOOR E.M.M. CORN BOYS WON EN VERLOOR 4 PROVINCIALE ZEEUWSE, CC fJRANT MAANDAG 24 JUNI 1963 Record aantal deelnemers J. N. HOOGSTRATE TE OVEZANDE WINNAAR IN AUTOKLAS De derde F.Z.C.-rit heeft een record-aantal deelnemers geboekt. Er werd met rond de 300 auto's en motoren en met bijna 100 bromfietsen deelgenomen. Waren de organisatoren tevreden over dit aantal, de deelnemers konden zich verheugen in een pittige rit, want de opdrach ten, die zij moesten vervullen, en de problemen, die hen werden voor geschoteld, waren lang niet mals. Toch was de rit ook weer niet te moeilijk, want er waren twee deelnemers, die geen enkele font maak ten en die alleen maar wat strafpunten opliepen door iets te laat aan de finish te arriveren. Winnaar in de autoklasse werd de heer J. N. Hoogstrate te Ovezande. Hij maak te geen fouten, kwam 12 minuten te laat binnen en liep daardoor evenzoveel strafpunten op. Tweede werd de heer L. A. Smit uit Kloetlnge, die 62 straf- Sunten opliep. De winnaar van verle en jaar, de heer C. H. R. Janse te Sou burg eindigde als derde met 12 straf punten. Het hoogste aantal strafpunten in de autoklasse was 647. In de motorklasse eindigde de heer A. Dammers te Hoedekenskerke als eerste met 62 strafpunten. De heer S. Jonge- pier te Serooskerke (W.) werd tweede met 67 strafpunten, terwijl de heer A. Polderman te Serooskerke met 114 strafpunten derde werd. Het hoogste aantal strafpunten in deze klasse was 722. In de bromfietsklasse deed de heer J. van den Berge te Kloetinge het bijzon der goed. Hij kwam slechts vijf minu ten te laat binnen en aangezien hij geen fouten maakte bleef zijn strafpunten- totaal beperkt tot 5. De heer D. G. Murre te Oost- en West-Souburg werd tweede met 114 strafpunten. De heer D. C. de Vlieger te Middelburg werd met 121 strafpunten derde. Het hoogste aantal strafpunten in de bromfietsklasse bedroeg 610. Route Start en finish van de rit waren bij het Concertgebouw te Vli«singen. De deel nemers moesten dwars door Vlissingen, hetgeen voor velen reeds de eerste straf punten betekende. De route voerde naar Souburg, de Sloepolder, langs de Sloe- werken, terug naar Souburg en vandaar naar het Havendorp, waar in de Kijko- hal een verplichte neutralisatie van 40 minuten was. In deze rustpauze moesten de deelne mers aan de hand van de P.Z.C. de rou tebeschrijving voor het tweede deel van de tocht maken. Van de Kijkohal ging het door Vlissin gen naar Paauwenburg, waar de deel nemers kris-kras doorheen moesten rij den. Vervolgens bracht de route hen naar Koudekerke en Middelburg en van daar via Middelburg en Souburg weer terug naar Vlissingen. De eerste moeilijkheid dook al vlak na de start, bij het benzinestation op de boulevard, na de oprit achter het Strandhotel, op. „Voor benzinesta tion hangt er een zware mist" stond op de opgave vermeldt. Dit hield in, dat men met groot licht moest rij den. Slechts een gering aantal deel nemers kwam op dit idee en velen boekten hier dan ook hun eerste strafpunten. In Souburg dook een nieuw probleem op. „Na toren rechtsaf" was de opdracht en velen gingen bij de kerktoren op de Oranjeplein rechtsaf. Zij hadden echter niet opgemerkt, dat een eindje voor de kerktoren achter het raam van een huis een tekening van de kerktoren hing. Het was de bedoeling, dat zij daar rechtsaf zouden slaan. In de rou tebeschrijving was verder opgenomen een doorlopende weg te West-Souburg, welke velen aanzagen voor een „dood lopende weg" en een viersprong te Kou dekerke, die vele geroutineerde deelne mers beschouwden als een „einde weg". In de Rembrandtlaan te Vlissingen een nieuw probleem. De deelnemers moesten „bij kameel rechtsaf". Het leek nogal makkelijk. Want kort na het begin van de Rembrandtlaan hing er een bordje met een dier voorzien van één bult. Deelnemers, die hier rechts afsloegen kregen bij de controle een kaartje waar op nun vergissing duidelijk werd uit eengezet: „Een kameel heeft twee bul ten". Verderop hing inderdaad een kaart met een dier voorzien van twee bulten. Prijsuitreiking Na afloop van de wedstrijd reikte de heer G. Schout In het Concertgebouw de prijzen uit. In de tijd, dat de rekenka mer de uitslagen aan het berekenen was, kortte „Joop and his searockets" de wachttijd met wat muziek. De eerste prijzen in de verschillende klassen wer den uitgereikt door de heer W. de Pag- ter, een van de directeuren van de Pro vinciale Zeeuwse Courant, De heer De Pagter constateerde in een korte toespraak, dat de rit uitstekend was geslaagd. „Het aantal deelnemers Advertentie) artikel 164/165 Twéé in één. Voor zaalsport en camping de ideale schoen. Porozool, vederlicht en zeer buigzaam. zwarl/wit (art. 165) rood/wit (art. 164) maat 34 t/m 39 1 16,75 maat 40 t/m 48 f 17,95 QUICK STEEDS NUMMER 1 was groter dan vorig jaar, waaruit we mogen afleiden, dat deze ritten zich in een steeds toenemende populariteit mo gen verheugen. Eigenlijk is dat ook wel te begrijpen. Het gemotoriseerde ver voermiddel is in onze tijd voor zeer ve len een verlengstuk van hen zelf gewor den. een verlengstuk, dat zij voor en vooral bij de uitoefening van hun beroep niet meer kunnen missen. Bij ritten als deze staat het echter in dienst van de ontspanning en wel op een bijzondere wflze. Niet alleen onze rijvaardigheid wordt op de proef gesteld, maar ook onze intelligentie en onze vindingrijk heid", aldus de heer De Pagter. Hij bracht dank aan alle medewerkers, in het bijzonder aan de Zeeuwse auto-, mo tor-, scooter- en bromfietsclubs, de startster en starter, de controleurs en de gemeente- en rijkspolitie en het ge meentebestuur van Vlissingen. „Ten slotte menen wij in al het ent housiasme en al deze medewerking ook een blijk te mogen zien van de goede verstandhouding, die er tussen onze lezers en ons blad bestaat. Dat zal voor ons ook een aansporing zijn met het organiseren van deze P.Z.C.- ritten voort te gaan", zo besloot de heer De Pagter. Het was de organisatoren niet mogelijk zaterdagavond de startkaarten terug te geven. Alle deelnemers zullen echter in de loop van de week hun startkaarten toegezonden krijgen. Uitslag De uitslag was: AUTOKLASSE: 1. J. N. Hoogstrate te Ovezande. 12 strafpunten; 2. L. A. Smit te Kloetinge, 62 strafpunten; 3. C. H. R. Janse te Souburg, 72 strafpnt.; 4. M. J. Groenleer te Kapelle-Biezelinge, 111 strgfpnt.; 5. H. Dekker te Driewegen, 112 strafpnt.; 6. M. G. de Klerk te Vlis singen, 112 strafpnt.; 7. F. Duynhou- wer te Kloetinge. 115 strafpnt.; 8. J. N. Wirtz te Oudelande, 119 strafpnt.; 9. J. Dobbelaar te Driewegen. 132 strafpnt.; 10. A. Nijssen te Wemeldinge met 138 strafpnt.; 11. P. C. Louws te Seroosker ke (W.). 157 strafpnt.; 12. Schipper te Oostkapelle. 157 strafpnt.; 13. J. van 't Veer te Oudelande, 157 strafpnt.; 14. B. Boneschanscher te Terneuzen. 158 straf pnt.; 15. G. Adriaanse te Serooskerke (W.), 159 strafpnt.; 16. C. Vertregt te Souburg, 166 strafpnt.; 17. M. L. Zwar- 18. H. C. v. d. Maas te Kats, 167 straf pnt.; 19. A. de Gree te Middelburg, 171 strafpnt.20. J. P. Wattel te Middelburg met 184 strafpnt.; 21. D. I. Poley te Kruiningen, 185 strafpnt.; 22. M. A. Reijerse te Goes, 187 strafpnt.; 23. P. de Ruyter te Middelburg, 189 strafpnt.; 24. H. C. Flipse te Ellewoutsdijk, 190 strafpnt.; 25. C. W. Wondergem te Vlis singen, 190 strafpnt.; 26. L. A. Quaak te Kloetinge. 211 strafpnt.; 27. P. van Hese te Middelburg, 211 strafpnt.; 28. F. C. v. d. Vliet te Kapelle, 218 straf pnt.; 29. J. C. Verkerk te Vlissingen, 219 strafpnt.; 30. F. Blanken te Vlis singen, 222 strafpnt.; 31. W. L. Hirdes te Goes, 223 strafpnt.; 32. W. S. Mijn heer te Vlissingen, 223 strafpnt.; 33. C. Westerweel te Goes, 226 strafpnt.; 34. P. Sinke te 's-Heer-Abtskerke, met 226 strafpnt.; 35. H. Geldof te Serooskerke (W.), 227 strafpnt.; 36. M. G. Verheye te Ellewoutsdijk, 228 strafpnt.; 37. A. B. Nieuwenhuyse te Middelburg, 228 strafpnt.; 38. M. Boudens te Goes met 230 strafpnt.; 39. A. Hollestelle te Goes, 231 strafpnt.; 40. C. M. Boot te Goes, 232 strafpnt.; 41. J. van Boven te Krab- bendijke, 234 strafpnt.; 42. J. J. Crucq te Zeist, 234 strafpnt.; 43. D. F. Vos te Wolphaartsdijk 234 strafpnt.; 44. I. van kinderen, 242 strafpnt.; 46. A. Jorrits- ma te Vlissingen, 244 strafpnt.; 47. D. Antheunisse te Vlissingen, 244 straf pnt.; 48. J. J. Mol te Kapelle, 245 straf pnt.; 49. A. W. Boogert te Oost-Souburg, 246 strafpnt.; 50. J. Hekhuis te Vrou wenpolder, 246 strafpnt.; 51. M. C. de Smit te Aagtekerke, 251 strafpnt. MOTORKLASSE: 1. A. Dammers te Hoedekenskerke, 62 strafpnt.; 2. S. Jon- gepier te Serooskerke (W.), 67 straf pnt.; 3. A. Polderman te Serooskerke, 114 strafpnt.; 4. J. van Waegemingh te Middelburg, 152 strafpnt.; 5. H. Geldof te Serooskerke (W.), 154 strafpnt.; G. Taal te Middelburg, 171 strafpnt.. 7. L. D. Vercouteren te Yerseke, 235 strafpnt.; 8. A. Joosse te Middelburg, 241 strafpnt.; 9. A. Rottier te Koude kerke, 245 strafpnt.; 10. Goris te Vlis singen, 245 strafpnt.; 11. H. Baurdoux te Nieuw- en St.-Joosland, 256 strafpnt.; 12. B. F. Montenarie te Middelburg, 295 strafpnt.; 13. F. C. Dekker te 's- Heerenhoek, 306 strafpnt.; 14. C. N. v. d. Male te Goes, 334 strafpnt; 15. L. Maas te Middelburg 336 strafpnt.; 16. I. Franchimont te Middelburg, 340 straf pnt. BROMFIETSKLASSE: 1. J. van den Berge te Kloetinge, 5 strafpnt.; 2. D. G. Murre te Oost- en West-Souburg, 114 strafpnt.; 3. D. C. de Vlieger te Middelburg, 121 strafpnt.; 4. H. L. Klooster te Vlissingen, 121 strafpnt.; 5. F. Harinck te Goes. 121 strafpnt.; 6. E. W. Hirdes te Goes. 123 strafpnt.; 7. J. Heerenthals te Nisse, 125 straf pnt. De beslissingswedstrijd die nodig is ge worden tussen Middelburg n en Noad in om uit te maken wie van de beide uit de reserve eerste klas zou moeten degraderen en die zondag op het Mevo- veld in Hoogerheide werd gespeeld, werd door de Zeeuwen met 30 gewonnen. Hierdoor degraderen dus Brabantia n en Noad m, terwijl Middelburg n zijn plaatsje kon behouden. In de promotiewedstrijd tussen de drie tweede klas kampioenen van het zater dagvoetbal t.w. Nieuwland, Krabben- dijke n en WIK om twee plaatsen in de eerste klas is het vrijwel zeker dat WIK de reis niet zal halen. Na de vorige week op eigen veld tegen Krabbendijke H geleden nederlaag werd ditmaal met liefst 50 van Nieuwland verloren. De situatie is nu zo, dat Krabbendijke II met 4, Nieuwland met 2 en WIK met 0 punten uit twee wedstrijden de tweede helft van deze promotiecompetitie in gaan. In de 3e klas C besloten Rillandia m en Kapelle H de competitie waarbij de thuisclub met 52 aan het langste eind trok. In de halve finale van de beker competitie van het zaterdagrvoetbal ver sloeg bekerhouder Kapelle in Hoek de club van die naam met 21. Aangezien Kats met dezelfde cijfers (21) baas bleef over de Meeuwen zal de finale worden gespeeld tussen Kapelle en Kats. In de zondagcompetitie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland won Sluiskil zijn laat ste competitiewedstrijd met 62 van Philippine. In de reserve eerste klas be haalde hekkesluiter Luctor n een 41- zege op Goes HI maar aangezien ook Corn Boys IH de volle buit op Clinge H veroverde (43) is de degradant nog niet bekend. In de derde klas A ver sloeg Lewed. Boys H het bezoekende Kruiningen III met 52. Neptunia lijkt recht op de Nederlandse amateurvoetbaltitel af te gaan. Op eig< veld won deze club met 2-0 van AFC zondag werd in Amsterdam tussen deze twee teams een gelijk spel (0-0) be reikt, De overige uitslagen luiden: WU- helmina '08-Unltas 7-0, Unitas-Wühel- mina '08 2-0; De Valk-Quick N. 2-2, Quick N.-De Valk 4-1. De stand luidt. Zaterdagmiddag werd de derde P.Z.C.-rit gehouden. Hier een deel nemer in de motorklas aan de start bij het Concertgebouw te Vlissingen. (Foto P.Z.C.) Belgen overheersten Strijd bij junioren zeer spannend Onder grote publieke belangstelling werd zondag in Biervliet de tweede in ternationale motorcross verreden. Deze wedstrijd, georganiseerd door dc plaat selijke Vereniging tot het Houden van een Motorcross in samenwerking met het Belgische Liefhebbers Bond, trok geveer 4000 bezoekers. De wedstrijd be stond uit twee categorieën, te weten ju nioren en vedetten, beide In drie reek sen. Vooral bij de junioren was de wdstrijd bijzonder spannend. Zowel de eerste als de tweede reeks werden gewonnen door de renner Noël Versluijs uit Bredene (B.) met telkens op de tweede plaats R. Haezevoets uit Loupoigne. nl de der de reeks, die de beslissing moest bren gen ontwikkelde zich een bijzonder span nende strijd tussen een viertal kopman nen, welke uiteindelijk gewonnen werd door Haezevoets, terwijl Versluijs in dit spektakel slechts een vierde plaats wist te bemachtigen. Haezevoets werd hier mee eindoverwinnaar. De totaaluitslag bij de junioren luidt als volgt: 2. Noël Versluis, 6 punten; 3. F. Opdebeek, 10 punten; 4. W. Jaspers, 13 punten; 5. E. de Meij, 18 punten Vedetten De eerste reeks bij de vedetten werd na felle strijd gewonnen door Jos van Pee uit Leuven. De kampioen van België, Schauteder, werd in deze reeks tweede en G. Eeckhout uit Brussel derde. Zoals te verwachten brandde de strijd in de tweede reeks pas goed los. De eerste drie ronden reed L. Keteleer op kop. In de vierde ronde moest hij de leiding af staan aan C. Feijaert uit Bruggenhout. Keteleer wist echter na een verwoede strijd opnieuw de leiding over te nemen en de reeks te winnen. Tweede werd F. Biscop, Feijaert eindigde als derde en Jos. van Pee als vierde. Eeckhout uit Brussel kwam in deze reeks naast het parcours terecht met het gevolg, dat zijn machine in de sloot tereent kwam. Zelf kon hij zich tfldig in veiligheid brengen. Schauteder was in deze enerverende reeks reeds eerder door een valparij uit geschakeld en moest met een ontwrichte schouder naar het ziekenhuis te Oost burg worden overgebracht. Door het uit vallen van enkele kanshebbers in de tweede reeks werd de derde reeks iets minder spannend. Biscop nam van het begin af de kop en won deze reeks met ruim verschil. Feijaert en Plovler uit Süssels voerden een verwoede strjjd om de tweede plaats, tot op het moment, dat Fejjaert door een valpartij werd uitgeschakeld. Met een gebroken pols moest deze renner naar het ziekenhuis te Oostburg worden over gebracht. Tweede in deze reeks werd dan ook Plovier. Van Pee, die In deze rit geen onnodige risico's nam, eindigde op de derde plaats, hetgeen voldoende was voor de eindoverwinning met acht punten. De verdere uitslag luidt: 2. F. Biscop, Staal, 10 punten; 3. Plovler, SjJ- sele, 13 punten; 4. L. Keteleer, Bras- schaet, 17 punten; 5. Feijaert, Bruggen hout, 18 punten. 4 3 10 7 4 2 0 2 4 4 2 0 2 4 Neptunia Wilhelmina Unitas Quick N. AFC De Valk Vertegenwoordigers van Walcheren wonnen: 2-3 De heren vertegenwoordigers van Wal cheren en Zuid-Beveland, die 14 dagen geleden in Middelburg eikaars krach ten hebben gemeten op het voetbalveld en toen niet tot een beslissing kwamen (11), hebben het vrijdag in Goes nog eens overgedaan. Nu viel de beslissing wel: Walcheren won met 23. Zowel de muziekvereniging Euphonia als het pij percorps Excelsior, verleenden daarbjj belangeloos muzikale medewerking. Direct na de aftrap ontwikkelde Wal cheren een veldmeerderheid, die vrnwel rehele eerste helft behouden bleef. 3evelandse doelman bleek in deze periode echter een onoverkomenlijk struikelblok. Halverwege de eerste helft werd het zelfs 10 voor Beveland en deze stand bleef tot aan de rust onge- wijzigd. Na de hervatting wogen de par tijen goed tegen elkaar op. Walcheren bleek het doel nu beter te kunnen vin den en de opgelopen achterstand werd geleidelijk In een 13 voorsprong omge zet, Kort voor het einde slaagde Beve land er nog wel in de achterstand tot 23 terug te brengen, maar daarbij bleef het ook, zodat Walcheren voor één jaar de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Na afloop kon de woordvoerder van de Bevel andse vertegenwoordigers, de heer C. Munnikhof, in café Flora, waar ook de trekking van de gehouden verloting plaats vond, de verheugende mededeling doen, dat een bedrag van f 1100 aan Sport steunt Zonneveld kon worden overgedragen. De voorzitter van Sport steunt Zonneveld, de heer C. Wes terweel, toonde zich uiteraard verheugd met deze opbrengst en medewerking. Hij onderstreepte die dankbaarheid met het uitreiken van de Zonnveldplaquette aan de heren Munnikhof, Fokke, Gunst en Van Klaveren, die zich bij de voor bereiding veel moeite hebben getroost. Ook de heer J. Luvk, op wiens mede werking steeds mocht worden gerekend, kreeg deze plaquette, terwijl scheids- er Schatters een tegeltje kreeg aangeboden. Uitslagen S.D.K.B. Eerste klas: Brouwershaven-Unitas 5-3, Unitas-Zeemeeuwen 6-2, SKNWK-Brou- wershaven 5-4. Tweede klas: Burgh II-Dosko 4-0, WIK II-NOAD 4-1, ZSC-WIK H 4-2. Derde klas: DES-Brouwershaven H 4-4, SVOWK-SKNWK H 3-7, Brouwersha ven II-SVOWK 0-0; WIK IH-ZSC II 2-2, SKNWK H-Burgh Hl 7-0, DES- SVOWK 3-0. Vierde klas: Velocitas-Unltas H 6-4, NOAD H-Renesse 2-5, Zeemeeuwen H- DES H 15-2. Adspiranten groep I: Unitas-NOAD 3-0, Brouwershaven-WIK 4-1, Unitas-SKN- WK 0-4; groep H: Burgh-Renesse 3-0, Zeemeeuwen-ZSC 0-3, Pupillen: WIK- Velocltas 1-3, Zeemeeuwen-DES 1-2. Alfredo di Stefano 2 weken geschorst De Spaanse voetbalbond heeft Alfredo di Stefano van Real Madrid voor twee weken geschorst wegens natrappen. In de eerste helft van de wedstrijd Real Madrid-Zaragoza op 16 juni om de ge neralissimo cup viel een speler van Zara- f oza de befaamde midvoor aan. Di Ste- ano trapte terug, waarop de Zaragoza speler op zijn beurt de midvoor een slag in het gezicht gaf. Belde spelers werden vervolgens door de scheidsrechter van het veld gestuurd. WERELDKAMPIOENSCHAP JEUGDSCHAKEN NIET IN LENINGRAD De secretaris van de Koninklijke Neder landse Schaakbond heeft vrijdagavond bericht ontvangen, dat Rusland zich te ruggetrokken heeft als organisator van het toernooi om het jeugdwereldkam- pioenschap schaken, dat van 10 tot en met 30 augustus in Leningrad zou wor den gehouden. De mogelijkheid bestaat, dat het toernooi misschien ln Nederland zal worden verspeeld. Jaap van der Leek trainer Willem II Jaap van der Leek, oud-oefenmeester van het Nederlands elftal en het afgelo pen seizoen trainer van het Almelose Heracles, zal het volgend seizoen in dienst treden van het onlangs uit de ere divisie gedegradeerde Willem H uit Til burg. Vlissingse en Souburgse bijdragen voor Sport Steunt Zonneveld Tijdens een bijeenkomst in verband met het behalen van het kampioenschap door 4 juniorenelftallen van de v.c. Vlis singen, bleken de door de jeugdige voet ballertjes gemaakte doelpunten nog meer prettige gevolgen te hebben ge had. Namens de jeugdcommissie van Vlissingen kon de heer v. d. Velde n.l. de verblijdende mededeling doen dat mede door het feit dat het bestuur de bijdrage der jeugd had verdubbeld een bedrag van f 311,04 kon worden af gedragen aan Sport steunt Zonneveld. Door een bijdrage van de fotograaf, die van iedere door hem verkochte foto der kampioenen voor hetzelfde doel een kwartje afstond, kon voorzitter Wester weel van Sport steunt Zonneveld in 'to taal een bedrag van f 327,79 in ont vangst nemen. Het was trouwens voor Sport steunt Zonneveld toch een goed weekeinde, want, zoals gebruikelijk collecteerde de heer M. Caljouw weer tijdens de sport week Souburg. Hij droeg hiervan f 187,67 af en na het dankwoord van de secretaris van Sport steunt Zonneveld, de heer W. P. Joziasse, voelden de aan wezige DHC'ers behoefte ook een duit in het zakje te doen en met hun bijdrage van f 46,70 werd de kas van SSZ dus f 234,37 rijker. (Advertentie) 16" 4. -> 7 ■- Ter gelegenheid van de feestiveek. Twee minuten voor einde viel de beslissing Een combinatie van Axel, A.Z.V.V. en Spui heeft zaterdagmiddag tegen het Zeeuws-Vlaams elftal een 3-3 gelijke stand weten te behalen. Deze weustryd, die gespeeld werd ter gelegenheid van de feestweek in Axel, stond op technisch zeer behoorlijk peil. Het was een strijd, waarbj) de verdedigingen overheersten. In de verdediging vair de Axelcombina- tie blonk vooral de rechtsback L. Dey (Axel) uit. BH het Zeeuws-Vlaams elf tal was het H. de Gucht (H.V.V.) die de aandacht op zich vestigde. De beide nnnvallinies waren iets zwakker. De Axelaanval was technisch wat beter, maar aan het samenspel ontbrak nog veel. Deze aanval van Axel begon al in het begin sterk op te dringen. In de 5e mi nuut zag men een moofe combinatie van P. Haak (A.Z.V.V.) en PHpellnk (Spui) die echter geen succes had. Ook het Zeeuws-Vlaamse elftal liet zich niet on betuigd. P. Meeuwsen en P. Wissel bei den van Terneuzen kwamen tot vlak bij het doel, maar dan lieten ze het afwe ten. In de 19e minuut kwam Meeuwsen alleen op keeper P. Verpoortc (Axel) af, omspeelde hem en toen iedereen al dacht dat het eerste doelpunt zou val len wisten de verdedigers van Axel met zijn allen de bal nog van de doellijn te werken. .Toch zat een doelpunt in de lucht. In de 24e minuut werd dat doelpunt een feit, doordat linksbinnen L. v. Dix- hoorn (Tern. Boys) na een fraaie solo actie een afgemeten pass gaf aan F. v. d. Peyl (Terneuzen), die de bal langs keeper Verpoorte in het net joeg. Nog was Zeeuwsch-Vlaanderen niet tevreden. Verpoorte moest nog met een fraaie duik een harde kogel van Meeuwsen uit de hoek halen. ENGELS DOELPUNT Toen Iedereen dacht dat Zeeuwsch- Vlaanderen nog wel een doelpunt zou maken, maakte Axel echter de gelijk maker door een Engels doelpunt var Overdulve (Spui). Pjjpolink kopte d< bal ln handen van de keeper, waarna Overdulve de keeper met de bal in de handen over de aoelljjn werkte. Vlak voor de rust kwam er nog een droomkans voor Meeuwsen. Hij kwam alleen voor het doel, maar schoot tot zijn eigen ontsteltenis naast. Het eerste kwartier na de rust ken merkte zich door lauw spel, totdat in de 19e minuut J. de Wolf (IJzend(Jke) van een misverstand in de Axelse verdedi ging profiteerde en hard Inschoot. Deze voorsprong was echter van korte duur, want zes minuten later schoot Borgt van de rand van het strafschopgebied in 2-2. Axel nam zelfs in de 32e minuut de leiding na een fraaie actie van Borgt, Haak en Pijpelink. Lang golfde het spel op en neer. Axel dacht al aan de victorie, totdat De Wolf roet in het eten gooide. L. Dleleman (A.Z.V.V.) speelde langzaam terug op Hiervan profiteerde De Wolf r liervan profiteerde De door tussenbeide te komen en de keeper de keeper. kansloos te passeren. De resterende twee minuten konden geen wjjziging in de 3-3 geiyke stand brengen, zodat na het eindsignaal de beide ploegen tevre den de kleedkamers weer opzochten. Vooral Axel, dat vreesde voor een grote nederlaag was heel tevreden. Een beeld uit de strijd tussen een Axel-combinatie en het Zeeuws- Vlaamse elftal. Een spannend mo ment voor het Axelse doelwaar bij keeper Verpoorte grote moeite heeft de bal onder controle te krijgen. (Foto P.Z.C.) Fin breekt Europees record polsstokhoog De Finse polstokhoogspringer Penti Nikula heeft met een sprong van 5.01 meter een nieuw Europees rekord pol stokhoogspringen gevestigd tijdens in ternationale atletiekwedstrijden in de Finse plaats Kauhava. Het oude rekord stond met vijf meter eveneens op naam van de Finse atleet. Bij brand in V.S. 21 paarden gedood Vier van Amerika's beste springpaarden Hrendles Baron, The Lark, Grey Blan ket en Duplicate, bevonden zich onder de 21 paarden, die vrijdagmiddag in Buffalo in het vuur omkwamen, toen de stallen van mevrouw C. P. Graham vlam vatten. In totaal bedroeg de schade ruin» 50.000 dollar (ongeveer 180.000). Hot is EMM uit Middelburg niet ge lukt door te dringen tot de overgangs klas B van het Nederlands Handbal Ver bond, want de wedstrijd tegen Dynamo uit Rotterdam ging verloren met 169. Onder leiding van scheidsrechter Jan Slaats, die vorige week nog enkele wed strijden leidde tijdens de wereldkampi oenschappen veldhandbal in Zwitserland, begon men omstreeks kwart over twee. Reeds in de eerste minuut had EMM succes door een bal op maat van Henk Se(jbel naar Giel Gabriëlse, die scoorde: 01. Elderhorst en Koomans zorgden echter voor 11 en 21, waarna Jaap Consemulder de partijen weer op geiyke voet bracht (22). Van der Welle rond de een keurige Dynamo-aanval af met een even mooi doelpunt (32). Doch Jan Jongepier (2e) en Ad Wisse brach ten weer hoop voor de Middelburgers (35). Schefrers, behorende tot de uit verkorenen voor het oranjeshirt, be nutte een penalty (45), terwijl twee minuten voor rust Koomans de stand weer gelijk maakte. Enkele seconden voor het einde van de eerste helft luk te het eindelijk Henk Seijbel door te breken en bepaalde de ruststand op 5— 6 in het voordeel van EMM. Corn Boys heeft uitstekende kansen be houden op promotie naar de derde klas. Samen met SET en Ons Vios (belden uit Tilburg) en N.S.V. uit Nispen speelt de Zeeuws-Vlaamse club om drie plaatsen ln de derde klas. Zaterdag won Corn Boys op eigen veld met 2-0 van SET, maar deze Tllburgse club nam zondag avond duidelijk revanche: 4-1. NSV won tweemaal van Ons Vios, zaterdag met 2-4 cn zondag met 5-2. De wedstrijd Corn Boys-SET die zater dag werd gespeeld eindigde dus in een 2-0 zege voor Corn Boys. Na 9 min. zorgde J. v .d. Berge met een kopbal voor 1-0 en in de 41e minuut van de tweede helft maakte dezelfde speler met een omhaal er 2-0 van. Vlak voor de rust schoot Vermeulen nog tegen dt paal. Het was een zenuwachtig partij tje voetbal. Na de rust moesten de EMM-ers optor- Tuinman en Van der Welle. Even nog kwam EMM terug door doelpunten van Ad Wisse en Jan Jongepier, maar toen was het gebeurd. Houtbraken maakte 11 8 en 128. Jan Jongepier 129, Hof meester 139, Koomans 149, Scheffer 159. en Elderhorst 169. Dynamo had getoond sterker te zijn en verdient de vrijgekomen plaats in de ovërgangs- klas volledig. Het was jammer voor do EMM'ers, dat de scheidsrechter de voor- deelregel praktisch niet toepaste, waar door vijf doelpunten werden afgekeurd. Al met al een verdiende overwinning van de Dynamospelers, zij het dan dat de uitslag ietwat geflatteerd is. E.M.M. heeft reeds drie kampioensploegen Werd enkele weken geleden het eerste herenteam van E.M.M. kampioen, zon dag kwamen er weer twee kampioenh- teams van E.M.M. van het veld. Dc da mesjunioren behoefden echter niet te spelen, want Tonido verscheen slechts met vjjf speelsters in Middelburg, zodat de wedstrijd werd afgelast. Een en an der kon echter niet verhinderen, dat de ze damesjunioren nu officieel kampioen zjjn. De jongensadsplranten van 14 en 15 jaar traden tegen Tonido in het veld en na een spannende wedstrijd, viel in do laatste minuten de beslissing ln het voordeel van E.M.M. (12-9). Voorzitter P. M. ven Hese huldigde zo wel de damesjunioron als de iongens- adspirantcn en liet deze huldiging ver gezeld gaan van een herinnering aan het behaalde kampioenschap. Hij bracht eveneens dank aan de beide leiders, de heren J. Consemulder sr. en T. Hendrik- se. De jongenaads. iranten van 12 en 13 jaar moeten nu, na hun grote overwin ning op Tonido, nog een wedstrijd in winst omzecten en dan kan weer de kampioensvlag bfj E.M.M. worden gehe sen. Dit kampioenschap, dat in de lijn der verwachting ligt, kan voor E.M.M. het slotstuk worden va-, een zeer suc cesvolle competitie, war.t van de vijf deelnemende teams zouden er vier kam pioen geworden z(Jn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6