I ZELANDICA Esther Schot bracht Zeeuwse record discuswerpen op 41.77 meter BIERVLIET KOOPT TRACTOR MET TWEEWIELIGE KIPWAGEN B. EN W. BRUINISSE: „AFZIEN VAN AANBRENGEN JACHTZATEN" Kantonrechter Tholen „BERUCHTE BEKENDE" WAS IN KENNELIJKE STAAT: BOETE 30,- De P.Z.C. heeft nu meer dan 37.000 abonnees. 6 PROVINCIALE ZEE UWSE COURANT MAANDAG 24 JUNI 1963 Zeeuwse atletiekkampioenschappen RANSCHAERT VAN R.K.H.A.V. TOONDE ZICH VEELZIJDIG ATLEET Esther Schot van de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport heeft zaterdagmiddag tijdens de Zeeuwse kampioenschappen te Terneuzen het Zeeuws record dis cuswerpen verbeterd. Zij bracht het op 41.77 meter. Het oude re cord stond reeds op haar naam met 40.72 meter. Haar naaste ri vale, Mattie Riemens van Mara thon kwam niet verder dan 36 me ter. De Zierikzeese atlete liet ook op het nummer kogelstoten Mattie Riemens achter zich. Esther Schot werd kampioene met een stoot van 12.70 meter, terwijl Mattie Rie mens een afstand van 12.33 meter overbrugde. H. Ranschaert van RKHAV toonde zich op de eerste dag van de Zeeuwse kampioenschappen die Schelde Sport had georganiseerd weer een atleet met een veelzijdige aanleg. Hij behaalde by de jongens A drie kampi oenschappen, namelijk discuswerpen, hinkstapsprong en polstokhoogspringen. Vooral zijn prestatie op het nummer hinkstapsprong mocht er zyn: 12.38 m. Bij het polstokhoogspringen bleef de Hulsterse atleet tien centimeter onder de nieuwe Zeeuwse kampioen by de he ren, met een sprong van 2.70 meter. Hampioen by de heren werd H. van Straten van Schelde Sport met 2.80 m. Met discuswerpen bleef Rarfschaert ruim twee meter onder zyn eigen Zeeuws record met een worp van 37.40 meter. Het zusje van Esther Schot Jannie liet blijken dezelfde weg als Esther zelf te willen inslaan. Zij behaalde na melijk bjj de meisjes A dezelfde titels als Esther by de dames. Bij het kogel stoten overbrugde ze een afstand van 12.38 meter en by het discuswerpen was haar verste worp 26 meter. maat en moest de eer laten aan Piet Versluys van Dynamo, die de titel be haalde met een worp van 47.49 meter. Van der Linden's verste worp was 44.62 meter. J. van den Dries van Marathon won met tweeëneenhalve seconde voorsprong de 300 meter jongens B. in 37.8. Valc- kenier van Dynamo eindigde als tweede op dit nummer. flennv van de Velde, Zeeland Sport, die A-junior is, zag kans ook bjj de dames een titel weg te slepen. Zy zegevierde op de 400 meter in de goede tijd van 1.06.7. Ook bij de meisjes A toonde ze haar kwaliteiten door de 100 meter winnen in 13.4. Niet daverend De sprintnummers bij de heren leverden geen daverende tyden op- Cecs de Groot van Dynamo zegevierde op de 100 me ter in een tijd van 11.3. Han d' Hondt van RKHAV deed by de A-junioren het nog een tiende seconde beter. Cees de Groot won voorts de 400 meter in een tyd van 54.1 seconde. Cas Mul der bewees in Terneuzen voor de zo veelste maal na Hein Cujé de beste midden- en lang afstandloper van Zee land te zyn. De Middelburgse atleet won de 1500 meter zonder noemenswaardige tegenstand in de goede tyd van 4.05.22. Wim den Hamer van Schelde Sport le verde een goede prestatie en eindigde op de tweede plaats in 4.19.3. M- Burm van RKHAV behaalde by de meisjes C twee titels, namelijk by ko gelstoten en hoogspringen. Zij stootte de koge' 11.85 meter en met een sprong van 1.30 meter behaalde ze de titel by het hoogspringen, Peter van der Schaaf van het Vlissing- se Marathon leverde op de 800 meter jongens A een matige prestatie door deze afstand in een tijd van 2.47 te lo pen. Toch behaalde hy met deze tyd de Zeeuwse titel op dit nummer. Wim van de Broecke van AV '56 uit Goes behaalde twee titels by de jongens C. Hy won het vèrspringen met een sprong van 5.53 meter en de 600 meter in een tyd van 1.38.6. Magda ter Meulen van Marathon veroverde het kampioenschap discus werpen meisjes B met een matige worp van 25.53 meter. A. Roose van Zeeland Sport won met grote over macht de 100 meter dames in een tyd van 13.2. J. Stoutjesdyk bleef met haar tijd van 10 5 op de 80 meter meisjes B twee tiende seconde boven het Zeeuwse record. Gemis Het gemis aan goede vèrspringers bleek bij het kampioenschap voor heren. Bram de Rijcke kon op dit nummer kampioen worden met een sprong van 6.27 meter. Wijnacker van Schelde Sport won de 3000 meter jongens A in 10.11.2- Dat hij op dit nummer als eerste zou eindi gen stond reeds van tevoren vast aan gezien hy de enige deelnemer was. W. van der Linden van Marathon bleef bij het speerwerpen heren wat onder de Deze foto geeft een beeld van de eerste dag van de strijd om de Zeeuwse atletiektitels. Hier gaat J. Joharfse van Delta Sport, bij het polsstokhoogspringen bij 2.60 meter over de lat. Deze prestatie leverde hem een derde plaats op. (Foto P.Z.C.) Harold Wilson: „Duitsland mag niet beschikken over kernwapens" Harold Wilson, de leider der Britse so cialistische oppositieparty, die kortgele den een bezoek aan de Sowjet-Unie heeft gebracht, heeft zaterdag op een politieke byeenkomst te Sheffield, in Noord-Engeland, verklaard dat het niet mogelyk zou zijn een regeling tussen oost en west tot stand te brengen, indien West-Duitsland de beschikking zou krij gen over kernwapens. Wilson werd luid toegejuicht, toen hy zei: „De Britse socialistische partij is er onder alle omstandigheden tegen dat aan de Bondsrepubliek zeggenschap zou worden gegeven bij het nemen van een beslissing, of er eventueel gebruik van kernwapens zoii moeten worden ge maakt". Hy voegde hieraan toe: „De Sowjet-Unie zou haar geschil met de Chinese volks republiek morgen aan de dag kunnen oplossen, indien zij erin zou toestemmen China de beschikking te geven over kernwapens. Zy wil dit niet doen, doch het zal haar moeiiyker vallen de Chine se verzoeken te blijven afwijzen, indien het westen West-Duitsland van kernwa pens zou voorzien". Wilson verklaarde verder dat de En gelse sociaal-democraten zullen vasthou den aan hun politiek ten opzichte van West-Duitsland en Beriyn. „Ik heb de Russische leiders niet in het onzekere gelaten omtrent het standpunt van „La bour" ten aanzien van West-Beriyn". Ouer de structuur van de biografie hebben Ro- mein, Dresden en Chorus verhelderende studies geschreven. Het onderwerp is, geloven wij, on- uitputtelijfc. Bij het beschrijven van een leven komt men soms voor lacunes te staati, die moeilijk zijn aan te vullen door gebrek aan bronnenmateriaal. Het wordt helemaal moeilijk wanneer het belangrijke perioden in iemands le vensgeschiedenis betreft. In het „Archiv des Vereins für siebenbiirgische Landeskunde" 3e Folge, Band 1 (1962) heeft'Hans Dehmel een studie geschreven over „De Hont in Flandern - Johannes Honter". De ondertitel is byzonder langademig: „Anregungen eines Aussenseiters zur Aufhel- tung der Jugendjahre des siebenbürgischen Humanisten und Refor mators Johannes Honterus". Het kan in de wetenschappelyke wereld voorkomen, dat een Aussenseiter een buitenstaander met ver rassende vondsten voor de dag komt. Zo verwonderlyk is dat ook weer niet, omdat een vakgeleerde door zijn grote vertrouwdheid met het onderwerp aan bewustzijnsverenging kan gaan ïy'den. Zo verging het ook met de studie over de apostel van Zevenburgen Johannes Honter humanist en reformator, die in zijn geboortestad naar men lange tijd aannam Kroonstad, in 1545 een bibliotheek stichtte. Nu staat over de eerste dertig levensjaren van de hervor mer maar weinig vast. Honter heeft er zelf weinig over losgelaten. Men heeft talryke gissingen gemaakt zonder dat het onderzoek ook maar enigszins verder kwam. De „buitenstaander" Dehmel, die kort geleden Zeeland heeft bezocht, zoekt de geboorteplaats van Honter in oostelyk Zeeuwsch-Vlaande- ren. Hy heeft een uitgebreide studie van de naam de Honte (Wester- schelde) en de „rheinfrankisch-niederlandische" familienamen Hont en samenstellingen met deze naam gemaakt. De schrijver is vrij goed op de hoogte met de Scheldeliteratuur hij heeft een dank baar gebruik gemaakt van het werk van Bindoff en als illustra tie is een deel van de bekende Scheldekaart van 1504/5 gerepro duceerd. Wy moeten zeggen dat Dehmel's hypothese stoutmoedig is, maar de hele constructie is nog al wankel. De schrijver zoekt de ouders van de hervormer in Brugge. Om streeks 1490 werd o.a. de familie d'Hont uit de stad gebannen. Het is mogelijk dat zij naar (Zeeuwsch) Vlaanderen zijn gegaan. In dit verband is het merkwaardig, dat de vermoedeiyk in 1498 geboren Johannes Honter later met een Anna in ter Neuze huwt. Ook het voorkomen van de plaatsnaam ter Neuzen wordt in het onderzoek betrokken. In zyn jeugd moet een stormvloed een diepe indruk op Honter gemaakt hebben, die hem heel zyn leven is bijgebleven. De Vlaamse kusten werden in deze tyden door grote vloeden geteisterd. Het is dus mogeiyk dat de stormvloed van 1509 het gezin heeft verdreven. Er zijn meer relaties met Vlaanderen aan te wijzen, ook in verband met het kartografisch werk van de humanist Honter, maar, met alle eerbied voor het vele werk, overtuigend bewezen heeft Dehmel niets. Het is even wel goed mogelijk dat hij aan de Honterstudie, zoals zijn bedoe ling was, een nieuwe stimulans heeft gegeven. Raad besloot Gemeente moet 60.000 betalen in aansluiting onrendabele percelen De gemeenteraad van Biervliet, heeft in de dezer dagen gehouden openbare ver gadering besloten het in de vorige ver gadering beschikbaar gestelde krediet ad 15.000 voor de aanschaffing van een dieseltractor met tweewielige kipwagen alsnog met een bedrag van f 900 te ver hogen. De dieseltractor is uitgerust met een gesloten cabine, zijbesturing en een extra zitplaats, en zal dezer dagen wor den afgeleverd. De kipwagen, speciaal geschikt voor ophalen van huisvuil is van Frans fabrikaat. De raad besloot tot aankoop hiervan over te gaan. De wa gen is geheel in staal uitgevoerd en is voor driekwart gedeelte afsluitbaar met losse deksels en kan zowel voorwaarts als achterwaarts kippen. Voorstellen aan de raad In de nieuwe gemeentehaven De gemeenteraad van Bruinisse, die vrij dagavond a-s. bijeenkomt, zal worden voorgesteld om af te zien van het plan tot het aanbrengen van jaehtzalen in de nieuwe gemeentehaven. In de vergade ring van 10 mei 1963 werd besloten de heer A. Schilperoort een plan te laten opstellen voor de realisering van de jachtzaten. Het plan is nu klaar en de kosten zullen ongeveer 10.000 bedra gen. Na diepgaande overwegingen zyn b. en w- evenwel tot de overtuiging ge komen, dat het op dit tijdstip niet in het belang van de gemeente is om tot het aanbrengen van de jachtzaten over te gaan. Het college is tot deze overtuiging geko men op de volgende gronden: 1. De nieuwe gemeentehaven is inge richt als thuishaven voor visserschepen. Zij leent zich eigenlijk niet voor jachten; 2. Het aanbrengen van steigers en der- geiyke op de voorgestelde wyze zal in belangrijke mate ontsierend werken ten opzichte van de verdere inrichting van de haven; 3. In principe behoort de ge meente baas in eigen huis te zijn, het geen wil zeggen, dat derden geen ver gaande rechten op havenwerken behoren te hebben. Dit is niet te voorkomen, wanneer men derden ln de aanlegkosten van de havenwerken laat betalen, zoals oorspronkelijk de bedoeling was; In verband met de onzekere situatie waarin de mosselschippers zijn komen te verkeren zal het wel eens kunnen ge beuren, dat na enkele jaren door ver trek van de mosselschippers boxen in overvloed ter beschikking komen; 5. Er is in Zeeland een overvloed aan accom modatie op dit gebied. Zo is byvoorbeeld in de vluchthaven een plan in uitvoering waar veel jachten gratis zullen kunnen afmeren. De agenda voor deze vergadering ver meldt voort onder meer de bespreking van de peilingen van de bodem van de nieuwe gemeentehaven, toegelicht door de waterbouwkundige L. G. Pikkaart te Bruinisse, een voorstel tot vaststelling van een verordening op het kamperen In de gemeente, een voorstel tot wijziging van de gemeenschappeiyke regeling vleeskouring8kring „Zierikzec" en een bespreking in verband met het uittreden van de gemeente Bruinisse uit de cen trale dienst „Noord-Zeeland". Gemeentelijke brandweerkorpsen en bedrijfsbrandweren uit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen waren za terdag bijeen op wedstrijden in 8as van Gent op het terrein van de N.GJI. In de afdeling bedrijfs brandweer behaalde het korps van de C.8.M. te Sas van Gent de eer ste plaats, bij de gemeentelijke brandweer werd de ploeg Terneu zen I winnaar. De bevelvoerders- prijs ging naar de heer C. Leem- putte van de GM.S.-ploeg en naar de heer A. L. de Vin van Terneu zen I. Deze foto geeft een indruk van de wedstrijden. (Foto P.Z.C.) De Cultuurtechnische Dienst heeft een subsidie van 20.0000 toegezegd in de geraamde kosten ad 51.000 voor verbe tering van een gedeelte van het wegvak Nieuwlandse Molen-IJzendijke ter leng te van 1179 meter. Getracht zal worden zo spoedig mogelijk tot uitvoering van dit werk te geraken. Het hierna nog resterende gedeelte van het betreffende wegvak wordt niet gesubsidieerd door de Cultuurtechnische Dienst gezien de zeer geringe betekenis hiervan. Men over weegt dit gedeelte vanaf de boerdery van de heer A. Haverbeke tot de grens met de gemeente IJzendyke te herbestra- ten en het restant als openbare weg te laten vervallen. Te zyner tyd zal men verder trachten het verbeterde wegvak in beheer en onderhoud aan het water schap „Het Vrije van Sluis" over te dra gen aangezien deze weg zuiver een pol derweg is. De raad ging akkoord met het voorstel van Gedeputeerde Staten de bezoldiging van de wethouders te verhogen. De ge meenterekening werd op voorstel van een commissie uit de raad, voorlopig vastgesteld. Het verzoek van de Protestants Geeste- ïyke Verzorging van het Nederlandse Leger te Huis ter Heide om een subsi die van ƒ0,01 per inwoner werd zonder hoofdeiyke stemming afgewezen. Op voorstel van b. en w. besloot de raad medewerking te verlenen aan de Stich ting Waarborginstituut voor de Tuin bouw in Zeeland. Verder besloot de raad tot aankoop van 18 vierkante meter grond in het uitbrei dingsplan „West" van do heer J. Wal- hout voor de prijs van 4 per vierkante meter. Het verzoek van het bestuur van de r.-k. lagere school om beschikbaar stelling van een aanvullend krediet ad 90,voor de aanschaffing van mate riaal voor het vak aardrykskunde werd ingewilligd. Burgemeester A. P. Kosten- se deelde nog mede dat er een brief van de N.V. P.Z.E.M. inzake aansluiting van onrendabele percelen op het elektrici teitsnet was binnengekomen. Het ge middeld aanlegkapitaal per perceel door de P.Z.EM. aanvankelijk geraamd op 5000 wordt thans geraamd op maximaal 6000. De gemeente dient hierin 20% by te dragen of maximaal 1200 per perceel. Voor de nog ongeveer 50 aan te sluiten percelen in de gemeen te Biervliet betekent dit dus een totaal- bydrage van max. 60.000. De projecten waar 85% of meer der belanghebbenden bereid is tot aansluiting zullen thans tot uitvoering worden gebracht. Voor wat de gemeente Biervliet betreft kon voorzitter tot zyn genoegen mededelen dat hier de 85% in alle projecten met uitzondering van een gedeelte van de Koninginnepolder is bereikt. Verder verheugde het de voorzitter zeer, kunnen mededelen dat het aantal super-onrendabele percelen percelen welke voorlopig niet voor aansluiting in aanmerking komen is teruggebracht van 9 tot 1. In de garantieregeling is een belangrijke verbetering aangebracht. In het oor- spronkeiyk plan diende de gemeente nl te garanderen dat voor percelen waar van de belanghebbenden niet wensen aan te sluiten de vastgestelde bijdrage toch werd betaald, alsmede het vast te stellen stroomverbruik per jaar. Thans dient de gemeente slechts een derde ge deelte van laatstbedoelde kosten bij te dragen. De raad machtigde b. en w. de nadere uitvoering van een en ander met de P.Z.E.M. te regelen. Russen voorlopig nog niet klaar voor maanreis De Sowjet-Russische „hoofdontwerper van ruimtevoertuigen", een geheimzinni ge figuur, wiens naam niet is bekend ge maakt, heeft in een gesprek met een verslaggever van het dagblad „Izvves- tia", dat als spreekbuis van het Krem lin wordt beschouwd, verklaard dat het vraagstuk om twee ruimtevoertuigen met elkander in verbinding te brengen, wanneer zy om de aarde draaien „op onze agenda staat". „Wanneer wy dit vraagstuk zouden op lossen, zouden wy in staat zHn grote laboratoria in de ruimte te Drengen. Voor auto in slechte staat boete van f 20 Vrydagmiddag hield kantonrechter mr. W. E. van Vloten zitting in Tholen, waar openbaar een vyftai zaken werden be handeld. „Een beruchte bekende", noem de de officier van justitie, mr. J. L. An- dreae de verdachte H. A. P. uit St.-An- dïe voor de zoveelste keer in De Westduitse generaal-majoor Johann Adolf graaf vanv Kielmannsegg (57), die in juli generaal Speidel op zal volgen als opperbevelhebber van de N.A.V.O.- landstrijdkrachten in Midden Europa. In de buurt van Escalante ln het zuiden van de Amerikaanse staat Utah zijn twaalf padvinders om het leven gekomen en 35 gewond toen de vrachtwagen waarin zij zaten over de kop sloeg. De Sowjet-Unie zal Cuba helpen bij de inrichting van een opleidingscentrum voor de bediening van landbouwmachines, zo heeft Toss gemeld. Daartoe zal zich een aantal Russische specialisten naar Cuba be geven. Deze zouden kunnen dienen voor de be voorrading van ruimteschepen, die on derweg zouden zyn naar andere plane ten. verder zouden zij voor hulpverle ning in 'het algemeen aan dergeiyke ruimtevoertuigen kunnen worden ge bruikt", aldus de „hoofdontwerper". Hy zei ook: „In de niet zo ver verwij derde toekomst zullen wy in staat zyn een vlucht naar de maan te maken. Dit zal echter nog niet binnen een jaar het geval zyn". kennelijke staat van dronkenschap in St.-Annaland was aangetroffen, ,,'t Was carnaval geweest", verontschuldigde P. zich. „Ja, ja, er is altyd wel een feestje", zei mr. Van Vloten „de bekende verha len. Kortom verhalen van slapheid". Hy vonniste conform de eis tot een boete van 30,subs. 6 dagen. De of ficier dreigde een volgende keer plaat sing in een rijkswerkinrichting te zullen vorderen. Niet in kennelijke staat maar wel in slechte staat bevond zich de atuo van de landbouwer L. V. P. uit Oud-Vos- semeer: de achterlichten brandden niet, het kenteken was niet verlicht en de claxon werkte niet. ,,'t Zal wel, ik ben er niet by geweest", antwoord de verdachte na het horen van de tenlastelegging. Hy had de auto even uitgeleend aan een kennis. „Toen ik wegreed brandden de achterlichten en het kentekenlicht wel", voerde hy aan „toen gestopt werd, bleek dat een draadje was losgeraakt en een lampje doorgebrand". Verdachte be greep aanvankelijk niet, dat hij voor deze feiten verantwoordelijk gesteld kon worden: „Als een ander nou in mijn auto een ongeluk maakt, dan ben ik toch ook niet verantwoordeiyk?" vroeg hij. „Voor de staat, waarin uw auto ver keert wel", legde de officier uit, die boetes van 5,5,en 10.vor derde. De kantonrechter vonniste over eenkomstig de eis. Onveilig „Een van de knapen die de stad hier 's avonds onveilig maken", noemde mr. Van Vloten de bromfietsbestuurder P. C. S. uit Tholen. De knaap had met zijn bromfiets niet rechts gehouden en was niet uitgeweken voor een uit tegenge stelde richting komende auto. De eis luidde voor beide overtredingen een boe te van 20,De kantonrechter waar deerde de overtredingen iets hoger. Naast een boete van 20,voor het niet rechts houden, legde hij een boete van 100,op, waarvan evenwel 85,voorwaardelijk met een proeftyd van 2 jaar. „Het meetapparaat van de politie was absoluut van ondeugdelijke kwaliteit", beweerde de automobilist A. B. uit Scherpenisse, die ervan werd verdacht harder dan 50 km te hebben gereden. Een getuigeverklaring van de verbali sant, de wachtmeester F. F. J. K. uit Tholen overtuigde de kantonrechter er van, dat het spiegel-meetapparaat wél goed had opgenomen. Na de aanhouding van B. controleerde de politie het appa raat op een geteste meter. Op de els van de officier 20,vonniste kan tonrechter Van Vloten 25, De vrachtwagenchauffeur J. G. P. de B. uit Nieuw- en Oud-Gastel kwam met zyn truck-met-oplegger in een bocht bij St.-Philipsland in botsing met een uit tegengestelde richting komende auto. De botsing werd geweten aan de te grote snel heid 30 a 35 km terwyi de weg vettig was door motregen, waardoor de chauffeur niet tijdig kon afrem men voor een tegenligger. Hij werd veroordeeld tot een boete van 35, de officier had 40,— gevorderd. Heden overleed, na een langdurig, smarte lijk lijden, onze gelief de man, vader, broer, zwager en opa, op de leeftijd van bij na 64 jaar. P. Annot-Slimmen. A. Meeuwse-Fey. M. Meeuwse. Ad - Peter. J. Fey. J. Fey-Wondergem. A. J. Vos-Fey. P. W. Vos. Jennie. L. M. Annot. L. Annot- van Helleman. Terneuzen W. Annot-Eiff. Middelburg, 22 juni 1963. Burgerweidestraat 24. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 27 juni a.s. op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Vertrek Burgerweide straat om 1 uur. De overledene ligt op gebaard in de aula van het ziekenhuis. Noord- poortplein, Middelburg. Geen bloemen. Heden overleed mijn lieve zorgzame man, zwager en oom JOHANNES PIETER GOEMAN, echtgenoot van Jeannette Bongcrs, op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam, J. Goeman- Bongers Middelburg, 22 juni 1963. Noordsingel 146. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 26 juni a.s. te 14 uur op de algemene begraafplaats te Mid delburg. De P.Z.C. voor uw familieberichten. WALKER de betere kampeertent. Met geplastificeerd grondzeil. Talloze uitbreidingsmoge lijkheden. Vanaf ƒ84,-. OOVERS-SPORT Enige algemene kennisgeving. Op 22 juni overleed in het St.-Josephzieken- huis te Vlissingen, na een geduldig gedragen lijden, onze innig ge liefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder MARIA JOHANNA PLEIJTE, weduwe van Geert Jannis Vcrduijn, in de ouderdom van 72 jaar. Sas van Gent: J. Verduijn M. P. Verduijn- van Mossevelde Breskens: G. J. Verduijn J. S. Verduljn- de Baare Sluiskil: Jac. A. Verduijn M. S. Verduijn- Baden Oostburg: A. P. Verduijn L. E. Verduijn- v. d. Vijver Vlissingen: W. S. Marijs- Verduijn J. Marijs Kleinkinderen en achterkleinkind. Breskens, Egelantierstraat 1. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 25 j«ni a.s. op de algemene begraaf plaats te Breskens te 15 uur. Vertrek Ege lantierstraat 1 om 14.30 uur. Steunend op de ver dienste van Christus, heeft God, na een ge duldig gedragen lijden, tot Zich genomen, mijn lieve man, onze lievo vader cn grootvader, KRIJN VERHAGE, in de ouderdom van 74 jaar. Psalm 150. Marknesse: J. Verhage- de Visser Koudekerke: C. A. Wieleniaker- Verhage F. Wielemaker Kraggenburg: M. de Hamer- Verhage G. de Hamer Goes: P. Verhage A. Verhage- Aarnoutse Marknesse: J. Verhage A. Verhage- Arendse Koudekerke: M. Verhage M. Verhage- de Wolf Marknisse C. L. Houwing- Verhage K. U. Houwing Marknesse, 23 juni '63. Kampweg 2. De rouwdienst is be paald op donderdag 27 juni a.s. om 1.15 uur in de N.h. kerk te Mark nesse. De begrafenis zal plaatsvinden om 2 uur op de algemene begraafplaats te Mark nesse. lede:-, die de overledene de laatste eer wenst te bewijzen, wordt verzocht om 1.15 uur in de N.h. kerk aanwezig te zijn. Algemene kennisgeving. Heden is van ons weg genomen, onze lieve zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder JOHANNA SARA RIJNBERG, wed. van Barend Nagtogaal, in de ouderdom van 86 jaar. Nijmegen: A. L. Meijerman- Nagtegaal Rotterdam D. P. Nagtegaal A. Nagtegaal- Schuurbies Middelburg: P. F. Nagtegaal A. Nagtegaal- v. d. Weel Goes: L. C. Beun- Nagtegaal Delfzijl: B. A. Nagtegaal E. Nagtcgaal- v. d. Steen Klein- en achter kleinkinderen Goes, 22 juni 1963. Condoleantieadres J. P. Coenstraat 58. De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 25 juni a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. Vertrek vanaf het zie kenhuis St.-Joanna, Kloetlngsewog 5a, om 14 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze zorgza me man, vader, schoon- groot- en overgroot vader PIETER LAM PEKT, in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam. M. P. Lampcrt- Hoveijn Middelburg, 21 juni '63 Rozenmarijnstr. 10. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 25 juni a.s. om 12 uur op de algemene be graafplaats. De overledene is opge baard in de aula van het ziekenhuis. Bezoek uren van 11 tot 12 en van 6.30 tot 7.30 uur. Heden ovorlced onze lieve vader, behuwd-, groot- cn overgrootva der JAN IS DE NOOIJER, weduwnaar van Krina. Witte, ln de ouderdom van 81 jaar. Vlissingen: D. Groen de Nooljer J. M. Groen L. de Nooijer Ch. de Nooijer- Priem J. de Nooijer A. de Nooijer- v. d. Broek Oostburg: A. van Lecuwen- de Nooijer J. L. van Leeuwen Kleinkinderen en achterkleinkind. De teraardebestelling zal plaatshebben te Vlissingen op dinsdag 25 juni a.s. Vertrek Wielingenlaan 1 a des namiddags 2 uur. Geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 10