Botsing door te hoge snelheid in gladde bocht kostte 40 gulden Els,deiBUITENBIJTS A$R1ks\ EXAMF.NS AGENDA WALCHEREN ZUID-BEVFJ AND Zeven Vlissingers in Zeeuws elftal tetfen ~emi-orofclub D.H.C. SP0RTT0T0 MARKTBERICHTEN Henrv Cooner gaat half iaar rusten DONDERDAG 20 JUNI 1963 'rC Or möi<a.L> 25 B a u rr a KANTONGERECHT MIDDELBURG Twee honden kozen verboden hazepad in Wemeldinge „Als het autootje meer rechts had gezeten, had Ik het eerder gezien en was er geen botsing van gekomen", veronderstelde de automibilist YV. J. K. uit Vlissin- gen woensdag voor de kantonrechter mr. J. Mooleaburgh te Middelburg. Hij schoof de schuld van een botsing, die op de gladde weg in Grypskerke ont stond, daarmee op de uit tegengestelde richting komende auto, een driewieler bestuurd door de bedrijfsleider S. J. E. uit Middelburg. In een lange bocht van de door sneeuwhopen versmalde weg, ontmoetten de twee auto's elkaar. „Als we stapvoets reden konden we elkaar passeren", verklaarde E. als getuige. Maar K. reed te snel om tydig te kunnen remmen: hij gtèed door, schoot voorlangs tegen de driewieler en kwam met zijn neus in de sneeuwhopen links van de weg tot stilstand. E. venkte zijn stuur toen hij de ing zag aankomen onmiddellijk links. Poen c*~ stond hq daardoor botsing naar links. Poen de politie arriveerde J—I het midden van meester werd nog getuige gehoord en ook hij verklaar de aat K. te snel had gereden. De offi cier, mr. Th Lebret vorderde een boe te van 40 subs. 8 dagen, waarop de verdachte nogmaals protesteerde ..maar ik voel me niet volledig alleen schuldig". De kantonrechter was het niettemin volledig eens met de officier en von niste conform de eis. Een te korte afstand om tijdig te kunnen afremmen, had ook de schil derspatroon C. D. uit Arnemuiden ten opzichte van de voor hem rijden de auto. In een file op de Kanaal- weg in Middelburg ontstond een ket tingbotsing, D. reed daarbij op de auto van de winkelier F. F. M. G. uit Goes. Te snel Ondanks de lage snelheid 22 km waarmee verdachte reed, achtte mr. Le bret een remafstand van 4^5 meter toch te klein Overeenkomstig de eis van de officier veroordeelde mr. Moo- lenburgh de automobilist tot een boete van 25. De automobilist J. H. uit Dinteloord reed met een snelheid van 75 km. in Goes door de Wilhelminastraat. „Om andere auto's die langzamer reden te kunnen passeren", volgens zijn woorden. De officier eiste voor deze overtreding, het schikkingsbedrag ad 60. Omdat het de eerste veroordeling was, deed de kantonrechter er iets af en vonniste 50. De scholier P. L. uit Souburg had zo'n haast om een afspraak met zijn vriend na te komen, dat liij met zijn bromfiets in de Vlissingsestraat in Middelburg te hard reed. Op de eis van mr. J. L. An- dreae 25 vonniste mr. Moolen- burgh 20. (Advertentie) Advertentie V; BESCHUIT -.1 Niet rechts Twee zaken over het niet voldoende rechts houden, n.l. tegen de zeevaart scholier D. J E. uit Vlissingen en tegen H. v. E.-de B. eveneens uit Vlissingen. zijn voor het horen van nieuwe getuigen tot 17 juli aangehouden. In de laatste zaak tegen mevrouw H. v. E.-de B., die met haar bromfiets over de Beatrixlaan reed, was een botsing met een invalidenwagen gevolgd. Mevr. v. E. had tegenover de politie gezegd, dat zij een putje wilde ontwijken en tij dens de zitting vertelde ze cjat ze bo vendien juist een stilstaande auto was gepasseerd. De bestuurder van de inva lidenwagen verklaarde als getuige dat hij noch het putje noch de stilstaande auto had gezien Bij de volgende behan deling van deze zaak, zal de verbalisant worden gehoord. Hazevad De twee honden van de fruitkweker J. K. uit Wemeldinge kozen toen zij de kans kregen het hazepad, dat leidde naar een perceel In Krabbendljke. Daar joegen ze, zonder dat de eigenaar het Dezer dagen slaagde aan de rijksuni versiteit te Groningen voor de akte mid delbaar Frans A, mejuffrouw M. H. J. de Lozanne te Oostburg. Aan de Willem Arntsz Hoeve te Den Dolder slaagde Hanna Boot uit Burgh voor het tweedejaars-verpleegstersexa men psychiatrie. De heer A. P. van Strien te Krabben dljke slaagde te Goes voor het over gangsexamen Z.T.I. weg- en waterbouw (Ie naar 2e klas). Aan de r.-k. kweekschool te Oudenbosch slaagde voor onderwijzer, de heer L. de, Betué te Sas van Gent. Aan de rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het examen Franse taal middelbaar onderwijs A: mej. Jacqueline van Ooijen te Middelburg. Terneuzenaar had aanrijding te Bergen on Zoom Op de Wouwsestraat te Bergen op Zoom is woensdagmiddag de auto bestuurd door L. V. uit Den Haag, in botsing ge komen met de auto bestuurd door E N. wonende te Terneuzen Deze laatste be waarde niet voldoende afstand waardoor belde wagens werden beschadigd toen L.V. moest afremmen. Advertentie) MET VAKANTIE NEEM WAT POCKETS MEE Kom ze uitzoeken bij OE VEV viESTDAGH Bellamypark 45-58 - Tel 2186 VLISSINGEN Middelburg - lileotro; Meisje» ie gevaar. 7.:i0 uur, 18 laar. Kieurencloi-umenialrcs 2.30. a.i. Zeeuws Museum keuze uil ver zameling Bal. 1317 uur. Abdij klank en lichtspel. 21 uur. Molenwater Minia tuur Walcheren, li- in uur Stadhui»- IHai cn Burgerzaal) Middelburg 63 en mil joen woningen. 2—5 en 7—tf uur Vlissingen Alhamora Come back Atrlkn, 20 uur. 14 laar. Strandhotcl muandolljksp vergadering „Phllatellca". 20.15 uur, Vccrc Schotse Hulzen. Expositie Dirk van Gelder, 10—12 en 14—17 uur. Bergen >p Zoom Roxy Taraa Bul ba, 20 uur. 14 laar. Luxor: Goliath legen de reu zen. 2l> uur. 14 laar Korenbeurs: Zeeuwse TooL'dag Nederlandse Christelijke Agra risch* Bedrijfsbond, 9.30 uur. wist, naar hartelust op konyntjes. Om dat hun baas voor het terrein waar de honden zich bevonden geen jachtvergun ning bezat, moest hy voor de kanton rechter verschijnen. De fruitkweker had de honden moeten verhinderen om op verboden gebied en daardoor op verboden konijnen te jagen. „De honden waren ontsnapt, ik wist er niets van en was er niet bij", voerde de verontwaardigde fruitkweker aan. Niettemin was hij verantwoordelijk voor de overtredingen door zijn honden be gaan en hij werd daarom conform de eis veroordeeld tot twee boetes van 25. ,,'t Beste is een kennel te la ten timmeren waaruit de honden, als U er niet bent, niet kunnen ontsnappen" raadde officier mr. Th. Lebret hem aan FAILLISSEMENT Het bericht over het faillissement van Mennes Lampenhuis te Middelburg, zo als dat in de P.Z.C. vermeld werd, behoeft enige aanvulling. De rechtbank te Middelburg heeft namelijk de heer C. W. Wolf, handelende onder de naam Mennes Lampenhuis, in staat van fail lissement verklaard. Bestrijding van stip in appelen De waarschuwingsdienst voor de tuin bouw heeft een bericht verzonden, waar in de fruittelers, die stip in appelen wil len bestrijden door bespuitingen met kalksalpeter, worden geadviseerd, deze week een eerste bespuiting uit te voe ren. De bespuiting: dient voorts in de loop van het groeiseizoen nog viermaal te worden herhaald. Geadviseerd wordt tevens om, indien bestrijding van de pereknopkever op het bedrijf nodig is, hiermede thans te beginnen Er wordt ook op gewezen, dat de bloed- luis plaatselijk activiteit begint te ver tonen. Een waarschuwing wordt door de dienst ten slotte gedaan om aan de aan wijzingen over toepassing en veiligheids- termijn, zoals deze op de verpakking van de middelen vermeld staan, strikt de hand te houden. VLISSINGEN Wijzigingen verordeningen in verband met kermis De gemeenteraad van Vlissingen zal in de eerstvolgende vergadering voorstellen van b. en w. behandelen betreffende een wijziging in de algemene politieverorde ning en een aanpassing van de verorde ningen op winkelsluiting. De wijzigingen zijn nodig in verband met het vorig jaar herfst genomen raadsbesluit, dat de kermis met ingang van 1963 wordt ge houden vanaf zaterdag, voorafgaande aan do derde maandag in juli tot en met de zaterdag daaraanvolgend, met uit zondering van de zondag. De politieverordening zal nu onder meer niet meer spreken van jaarmarkt, maar van kermis en tevens worden de overige bepalingen met betrekking tot de ker mis gewijzigd. Nu de kermis is uitgebreid met de zater dag'. voorafgaande aan de derde maan dag in juli, stellen b. en w. onder meer als wijziging in de winkelsluitingsveror dening voor. dat de winkels ook op die zaterdag na 18 uur open mogen zijn tot 24 uur en dat de straathandel mag worden uitgeoefend van 19 uur tot 24 uur, Verlichting Bellamypark, Nieuwendijk en Walslraai B. cn w. van Vlissingen stellen de ge meenteraad, die binnenkort bijeenkomt, voor, voor vernieuwing van de verlich ting in het Bellamypark. op de Nieuwen dijk cn in de Walstraat 36.850 te vote ren. De in het plan gelegen voetgangers oversteekplaats krijgt een verlichting, zoals er een staat bij de oversteekplaats in de Bonedljkestraat. Veiling woonhuizen Onder grote belangstelling werden woensdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen ten overstaan van notaris H. Beycr twee woonhuizen geveild. Het dubbel-woonhuis aan de Schuit- vaartgracht 33 werd ingezet op 20.000. Mej. C. Huysman kocht het voor 21.000. Voor het dubbel-woonhuis aan de Kasteelstraat 80 A was het hoogste bod 12.800. Het huis werd niet gegund. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 11 juli tot 18 juli zijn de volgende voorwerpen aan het politie bureau Vlissingen als gevonden gedepo neerd: enige dames- en herenry wielen, enige autopeds, enige brillen, enige huis sleutels, een kist bier, een portefeuille Ook is aangifte gedaan van ae volgende voorwerpen: een bruine hond, een bedel armband, een wit slagersjasje, enige portemonnees, een gouden trouwring, een boodschappentas met speelgoed, eni ge motorhelmen, een lederen voetbal, een sleuteletul met sleutels, een dames handschoen. een kinderschoentje, een zilveren rozenkrans. MIDDELBURG Avond vierdaa gse .Medioburgum" Van onze adverteerders UITBREIDING „GOEDKOPE TE MIDDELBURG Woensdag Is in de Lange Delft te Mid delburg de speciaalzaak voor textielwa- ren „De Goedkope Simon" van de heer S. J. de Witte na een ingrijpende ver bouwing opnieuw in gebruik genomen. De winkel werd meer dan tweemaal zo groot ongeveer 200 m2 doordat de kantoorruimte aan de achterzijde er bij is getrokken. In dit nieuwe gedeelte zijn in .gs de wanden overzichtelijke rek ken, toonbanken en uitstalkasten ge plaatst. Praktisch zijn de in het plafond aangebrachte „ramen", waardoor over dag geen kunstlicht nodig Is, dat dc kleuren verdoezelt. De vier paskamers, (er kwamen er twee bij) z(jn eveneens in dc nieuwe ruimte opgetrokken. Eén van de etalages van „De Goedkope Simon" is aanme keiyk vergroot, omdat een uitgebouwde trap in de zaak is weg gewerkt. De heer De Witte heeft in de etalages heldere neonverlichting laten aanbrengen. Door dc uitbreiding van de zaak en c'aartfoor ook van de sortering, was het nodig twee nieuwe hulpverkoop sters aan te trekken. Woensdagavond startten 447 deelnemers in Middelburg voor de avondvierdaagse, georganiseerd door de gymnastiekvere niging „Medioburgum". Twaalf vereni gingen met junioren en senioren hadden ingeschreven, alsmede de le C.O.A.K. De route voerde langs Sint-Laurens. De afstanden bedroegen 10 en 15 kilometer. Er waren deelnemers, die voor de 17e keer aan de avondvierdaagse meededen. GEVONDEN VOORWERPEN Op het bureau van politie te Middelburg zjjn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: leren sllpschoen, licht metalen armband je, witte ceintuur, portemonnees met in houd, veelkleurig halssnoer, lichtblauw kindervest, wit rijwielpompje, bruine portefeuille inh. foto's, zonnebril (2 losse glazen In etui), honderiem, schooltas, grijze handschoen, bril met licht en don ker montuur, donkere plastic regenjas met boeken, blauwe ceintuur, zwarte ballpoint, legitimatiebewijs, knllptang, zwarte paraplu, dameshandtas inn. por temonnee met geld, poederdoos, blauwe herenregenjas, sleutels, blitztoestel, zil veren ring, grijze sjaal, rode bal, blauwe zwembroek, plastic parapluhoes, bruin rechter kinderschoentje. 2 pakjes boe ken, rabiespenning. riem met padvin dersmes, enz stalen duimstok, llnker- sandaal met goudkleurig bandje, stoel zitting. grijs lederen etui inh passer, pot loden en ballpoint, driewielig kinder fietsje, gestreepte tas met inh., donker jack, doublé dameshorloge met dito bandje, gasaansteker, lichtblauwe sjaal, witte pat, bonte kanarie, hondenbelas tingpenning no. 490 en plastic jas in etui. DOMBURG Vergadering N.C.V.B. De afdeling Domburg van de N.C.V.B. hield dezer dagen de maandelijkse ver gadering onder leiding van de presiden te. mevrouw A. H. van de Bom-van Da len. Mevrouw Van Damme te Breda, sprak over het onderwerp: „Mijn werk als moeder van het militair tehuis". ZEEUWSCH-VLAANDEREN KLOOSTERZANDE Bromfietser en duopassagier gewond bij botsing met auto De militair P. d. G. uit Delft, kwam in Kloosterzande in de Noordstraat, met zijn bromfiets, waarop P. als duopassa gier was gezeten, in botsing met een bestelauto "bestuurd door N. uit Kloos terzande. De G. en zijn duopassagier lie pen lichte verwondingen op. De oorzaak was dat N. met zijn auto onverwachts van een erf. achteruit, de weg kwam op gereden. IJZEND1JKE „TIOLA" INVITEERT VLISSINGSE SPELERS Op uitnodiging van het bestuur van de tennisvereniging „Tiola" te IJzendijke, zullen op zondag 23 juni, aanvang 2 uur, enkele heren van de tennisvereniging D.O.S. te Vlissingen, waaronder de heer P. Hermsen. kampioen van Zeeland, ee: openingswedstrijd spelen op de nieuw tennisbanen van de gemeente IJzend'" ke, gelegen aan de Mauritsweg. •-IVLST Zomeravondfeest padvinders Voor de derde achtereenvolgende maal organiseren de Hulsterse verkenners en welpen zaterdag 22 iuni a.s. een groots opgezet zomeravondfeest op en nabij het buitencentrum „Het Jagertje". Eigenlijk kan men niet meer van een avond"-feest spreken, want om drie uur 's middags begint er reeds een kin derkennis. Er wordt een film vertoond, er staat aen poppenkast, er is een grab belton aanwezig, er is gelegenheid tot touwtrekken en zeker niet het minst aantrekkelijk is een ballonwedstrijd Bovendien hebben de verkenners ook weer het medium „dansen" aangegre pen om te trachten hun kas te verster ken. Daartoe is de hangar van de fa. Heijens tegenover het buitencentrum omgebouwd tot dansgelegenheid. Het orkest ..Men of Mvstery" zal dan voor de nodige gezelligheid en het gewenste ritme zorgen. LAMSWAARDE Motorriider vloog uit de boekt De motorrijder J. L. uit Kuitaart, bereed dezer dagen vermoedelijk met een te grote snelheid de Boudelodijk te Lams- waarde. Bij het nemen van een bocht verloor hij de macht over zijn stuur en maakte een ernstige val. waarbii hii een hersenschudding opliep. Dokter Buwalda uit Kloosterzande verleende eerste hulp en liet het slachtoffer naar zijn woning vervoeren. SINT -JANSTEEN 7ESTIG .IAAR GETROUWD Zaterdag aanstande is het in de buurt schap Kapellebrug te St.-Jansteen groot feest. Op die dag is namelijk het echt paar J. de Kind-Polfliet 60 jaar ge trouwd Het plaatselijk feestcomité heeft de nodige voorbereidingen getroffen. Na de kerkdienst wordt het diamanten paar op het gemeentehuis ontvangen. (Advertentie) Pauselijke onderscheiding voor C. Goense uit Lewedorp Pastoor E. Vermeulen uit Lewedorp reikte dezer dagen een pauselijke onder scheiding uit aan de heer C Goense. De heer Goense (75 jaar) was vanaf 1928 kerkmeester. Hij is een van de oprich ters van de parochie geweest. De onder- schelding „De orde van het gouden kruis" werd uitgereikt in aanwezigheid van het gehele kerkbestuur en de fami lie van de heer Goense. BIGGEKERKE Uitslag veekeuringen De uitslag van de veekeuring te Bigge- kerke is als volgt: le kalfkoeien: Nellij J. Kodde la; Bertha, idem lb; Maartje 45. J. Poppe 2a. 2e kalfkoeien: Margriet J. Caljé Ia; Metha v. Overbeke, J. Pop pe lb; Dieuwertje, J. Kodde lc; Julia, P. Alewiinse la; Bleske 16, P. Lampert Jz. 2a; Mirtha 19. Job Caljé 2b. 3e kalf koeien; Sofie, P. Lampert Jz. la: Elsje, J. Poppe lb. 4e kalfkoeien: Janna. J. Poppe la; An- tje, J. Poppe, la. Oudere koeien: Frede- rika. J. Poppe lb; Aagje 14. J. Kodde lc. Scheepvaartberichten Vlissingen aangenomen op 18-6: Arvo van Gent. Gepasseerd naar Antwerpen op 18-6: Tri umph van London/Terneiuzen, Lloyd van Ed- dystone/Gent, Antje van London/Gent, Alm- dijk van Livorno. Dorestad van Aalborg. 19- 6: Grotedijk van Rotterdam, Eagle van Lon don. Maria W van London. Gepasseerd van Antwerpen op 18-6: Koredijk naar Rotterdam, Pericles naar Rotterdam. Li- beriakust naar Amsterdam. Seabreeze naar Amsterdam, Mithras naar London. Taurus naar Dublin. 19-6: Easpanranza naar Rotter dam. Diemerdijk naar London. GOES Hengelwedstrijd fed. personeelsverenigingen Dezer dagen werd de eerste wedstrijd gehouden in het kader van de sportweek van de Federatie van Personeelsvereni gingen te Goes, die gehouden wordt in de week van 24 tot en met 29 juni. Aan deze eerste wedstrijd, de hengelwed strijd, namen 35 leden van de bij de Fe deratie aangesloten verenigingen en be drijven deel. Winnaar werd de heer Eikenhout (P.T.T.) met. 345 punten. De verdere uitslagen waren: 2. Roelands (comb. N.S.) 270 punten; 3. Schipper Sr. (P.Z.E.M.) 210 punten; 4. De Vos (P.Z. E.M.) 205 punten; 5. Luitwieler (De Zon) 145 punten: 6. Smit (Perfecta) 115 punten; 7. De Witte (Dc Zon) 110 pun ten; 8. mevrouw Nljsse (Comb N.S.) 100 punten; 9. De Vos (P.T.T.) 75 pun ten; 10. Geene (Wattez) 75 punten: 11. B. Hoogesteger (P.T.T.); 12. Schipper Jr. (P.Z.E.M.I beiden 50 punten De rangschikking van de nummers 13 tot en met 24, "allen met 25 punten was: Zuidweg (Louisse): Polderman (P.T T.).; Ossewaarde (Louisse); Van Schaik (P.T.T.); Jansen (Perfecta); Van Driel (Inter Scaldes); Lefjs Jr. (B.V.A.B): Fokke (De Graaff); Hamelink Jr. (P.Z E.M.Van Llere (P.TT Harinck (Louisse» en De Puit (Louisse). De stand voor de verenigingsprils i geldt voor alle wedstrijden, die in de sport week plaatshebben) »s na he» eerste on derdeel als volgt: 1 P.Z.E.M. 125 pun ten; 2. P.T.T. 107M, punt; 3 Comb N.S. tOO punten: 4. De Zon 50 punten; 5 Per fecta 25 punten; 6 Wattez 7punt. De hengelwedstrijd werd gehouden te Kattenrlljke, vanaf het Stoomgemaal. Totaal werd 1200 gram vis uit het water gehaald. OUDELANDE Koningsschieting De drie handboogsociëtctten hielden hun jaarlijkse koningsschieting waarby tot koning werden uitgeroepen: C. Lous van Edele Handboog", A Oele van „Ons Genoegen" en Jac. Westveer van „Ju liana". KRU1NINGEN UITSLAG SCHIETING OP Z.L.M.-TENTOONSTELLING De uitslagen van de schieting, die tij dens de Z.L.M.-tentoonstelling in Krui- ningen op twee wippen werd gehouden, zijn als volgt: Wip I: hoofdvogel: P. Vermue. Jac. v. Beieren; le zij vogel: Benny Vermeulen. Zeelandia; 2e zijvo gel: J. Koens, Jac. v. Beieren; .le boven hal: A. de Jonge sr., Soranus; 2e boven hal: C. Bek, Soranus; le onderkal: A. de Jonge-Ryk. Willem Teil; 2e onderkal: C. v. d. Guchte, Spes Nostra; le klep: J. de Rijke. Edele Handboog; 2e klep: H. Koens. Spes Nostra; Se klep: G. Re- mijnse, Juliana. Meeste kleine vogels: F. v. Steenbergen. Willem Teil, Ovezande. Opvolgende meeste kleine vogels: J. Glas. Willem Teil. Kapelle. Wip II: hoofdvogel: W. de Jonge, A.D.L. M.; le zijvogel: Bennij Vermeulen, Zee landia; 2e zijvogel: J. Rijk. Willem Teil. Ovezande: le bovenkal: M. Geense, Wil lem Teil. Kapelle; 2e bovenkal: A. Rent meester. Willem Teil. Ovezande Beide onderhallen niet afgeschoten, le klep: C. Remijnse. Juliana; 2e klep: Janus v. d. Dries. Eensgezindheid; 3e klep: J. de Rijke, Edele Handboog. Meeste kleine vogels- P. Timmerman, Vrije Schutters. Opvolgende meeste kleine vogels: P. Rentmeester, A.D.L.M. Er namen aan dit concours 96 schutters van 18 verenigingen deel. KLOETINGE Reis hervormde vrouwen De hervormde vrouwenvereniging uit Kloetinge maakte een reisje naar Doorn waar het paleis van de Duitse keizer werd bezocht. Verder werd een bezoek gebracht aan het seminarie van de Ned. Hervormde Kerk en recreatiecentrum „Het grote bos". Het was een leuke en leerzame dag. SCHORE Rode Kruiscollecte De te Schore gehouden collecte voor het Nederlandse Rode Kruis heeft 186, opgebracht. AXEL, A.Z.V.V. EN SPUI TEGEN K.N.V.B.-TEAM ZEEUWSCH-VLAANDEREN Saterdag a.s. aanvang 5 uur zal op het terrein van de vereniging Axel een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus sen een combinatie van de verenigingen Axel, AZVV en Spui en een Zeeuws- Vlaams K.N.V.B.-elftal. Door de technische commissie van de K.N.V.B.-afdeling Zeeland is het Zeeuws- Vlaams elftal als volgt samengesteld: doel: P. Doorns (Terneuzen), achter v.r.n.l.: P. Geelhoedt (Terneuzen) en H. de Gucht (HW '24). midden: C. de Nooijer (Breskens), B. Neve (Hontenis- se) en F. v. d. Peyl (Terneuzen), voor: M. Neeteson (Hontenisse), J. de Wolf (IJzendijke), P. Meeusen (Terneuzen). L. v. Dixhoorn (Tern. Boys) en P. Wis sel (Terneuzen). Reserves: F. d'Hooghe (HVV '24). F. A. van Kruyssen (Hon tenisse) en J. Meyer (Terneuzen). Voor de voetbalwedstrijd, die het verte genwoordigend Zeeuwse K.N.V.B.-elftal zaterdagavond om 7 uur op het gemeen telijk sportterrein te Souburg tegen de Deiftse semi-profclub DHC speelt, heeft de technische commissie het volgende team samengesteld: Doel: Piet Baart Vlissingen-Zeelandia), achter: links Jo de Waal (Vlissingen) en Henny van Wezel (Vlissingen). mid den: Wim van der Poel (HVV), Loek Verhulst (Vlissingen) en Dick van Wes ten (Middelburg); voor: Paul de Block (HVV), Wim Vos (Middelburg), Rob Moens (Vlissingen), Henk van Ooster hout (Vlissingen) en Jan de Nooijer (Vlissingen) Reserves zijn: Wim Bos (Vlissingen), Jan de Kraker (RCS), Tobi Coppeians (Middelburg), Ad Wisse (Zld. Sport) en Ar ie Delmotte (Middelburg). Scheidsrechter is de heer F. P. Derks uit Breda; grensrechters de heren C. Eisma (Vlissingen) en S. G. Verdaas donk (Middelburg). De opstelling van DHC is: doel: Niezen, achter: links Fluit (aanv.) en Van de Velden, midden: Tetteroo, Bavelaar en Schook, voor: Verhagen, Dor jee, Jansen, Rijnvis en Buuren. Van der Ven dertiende in Zwitserse ronde De Italiaanse renner Giuseppe Fezzardi heeft woensdag de zevendaagse Ronde van Zwitserland op zijn naam gebracht. De laatste etappe van Burgdorf naar Bremgarten over 196 km werd gewon nen door de Duitser Klaus Bugdaiil in 5 uur 25 min. en 9 sec. De Deen Fredy Eugen werd tweede en de Zwitser Mau- rer derde. Jaap Kersten legde beslag op de zesde plaats. Het gehele peloton werd ex aequo als zevende geklasseerd in de zelfde tijd als de winnaar. Het eindklas sement luidt: 1. Giuseppe Fezzardi (It.) 35.20.49; 2. Rolt Maurer (Zwits.) 35.24.23; 3. Attilo Moresi (Zwits.) 35.24.58; 4. Kurt Gimmi (Zwits) 35.25.10; 5. Ernesto Bono (It.) 35.25.29; 13. Van der Ven (Ned.) 35.40.18; 19. Kersten (Ned.) 35.58.40; 27. Rutten (Ned.) 36.14.10. De toto van deze week (39) heeft een bruto-inleg van 530.496,50, welk bedrag door 449.045 deelnemers bijeen werd ge bracht Het totale prijzenbedrag is f202.993.10, waarbij dé extra prijs van de vorige toto van f 27.929,10 is inbe grepen. Voor de eerste prijs (f 96.285.20) hebben zich 14 kandidaten gemeld, die ieder een nettobedrag van f 5845.96 tou cheren. Het aantal gegadigden voor de tweede prijs bleek veel groter: 281 deel nemers deelden f 52.519.20. hetgeen ie der van hen een bedrag van ongeveer f187 oplevert. Voor de extra prijs, die nu reeds f 54.188,70 bedraagt, waren geen kandidaten. Deze prijs blijft nu re glementair staan tot toto één van 18 augustus. Jeugddag Zebra in Bergen op Zoom Zaterdag 22 juni wordt te Bergen op Zoom. onder auspiciën van de Zeeuws Brabantse Turnkring, door de Kon. er kende turnvereniging „U.D.I." de jaar lijkse jeugddag voor jongens en meisjes van 10 en 11 jaar gehouden. Aan deze jeugddag nemen 850 kinderen deel, ver deeld over 17 verenigingen met 43 wed- strydgroepen. Er is een wandelparcours uitgezet, dat in 3 gedeelten uiteenvalt, te weten le een oriëntatietocht langs de historische gebouwen in Bergen op Zoom, 2e een gedeelte met op te lossen verkeerspro blemen, 3e een gedeelte met sportieve opdrachten in het landgoed „Lievens- berg". KRABBENDUKE WEDVLUCHT De postdulvenhoudersvereniging „De Schel- deduif" te Krabbendijke nam met 87 duiven aan de wedvlucht naar Orleans (422 km) deel. De uitslag was: 1. L. Paauwe, 2. C. Al- mekindere. 3. W. KriJnsen. 4. en 6. Jac. Traas. 5. C. J. Clement, 7. M. Minuaard, S. M. Blaauwkamer, 9. J. A. van Langevelde, 10. A. van de Vrede. KAPF' F. N.C.V.B. vergaderde De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Nederlandse christelijke vrouwenbond hield dezer dagen onder leiding van me vrouw Sandee-Staal in de consistorie der gereformeerde kerk haar maande lijkse vergadering. Ds. De Crane uit Baarland, sprak over de verhouding van Rome tot de Reformatie, Het on derwerp leverde voldoende stof op tot het stellen van vragen. Voor de bijeen komst bestond goede belangstelling. Burgerlijke stand YEKSEKE Bevallen: J. A. Vette-IIartog, z.; B. Groen hof-Tap, d., J. Kuzee—Weststrate, z.: H. H. Everse-de Haan, z. Ondertrouwd: J. J. Hollebrandse, 24 J. en C. NleuwenhuiJzen. 20 J. Getrouwd: L. A. Lous, 31 J. en J. de RooiJ, 24 J. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 180 kg 300350. veiling middelburg. 19 Juni. Nieuwe aardappelen: aanvoer 10 ton. Grote 2331. Drieling 18—26. Kriel 16—23 Aardbeien 1 33—48, 2 24—39. 3 18—29 Perzi ken 2212. Rode bessen 61—63. Komkommers groen 60-75 24—29. 50-60 18—28, 40-50 14—25. 34-40 10—14. Komkommers wit 3445. Bloem kool 4 et 40—58, 6 st. 2216. 8 st. 17—32, 10 st. 12—18. Peulen 1.042.60. Kassnijbonen 1.81 1.92. Kas dubb. prinsessenbonen 2.092.23. Sla 3.50—5. Spinazie 7.50—26. Postelein 13— 32. Andijvie 7—18. Tuinbonen 3342. Spits kool 531. Waspeen 71—87. Bospeen 3258. Boskroten 622. veiling Terneuzen. Sla 1 4.60—7.70. 2 3.50—7.00. Bloemkool A 47— 51. A 2 29—50. B 36—40. B 2 17—36. C 19. C 2 11. afwijkend 1135. Groene komkommers 12—28 Witte komkommers 18—32. Selderij 13 —20. PeeD 2 27—51. Kroten 9—35. Uien 36—40. Sjalotten 2023. Eerstelingen 1 3412 Drie lingen 24—35. Kriel 24—34. Andijvie 17—24. Prinsessenbonen 2.37—2.49. Tuinbonen 2427 Spitskool 1520. Peulen 1.441.69. Savooie kool 717. Asperges B 2.042.18. B 2 1.72— 2.02, C 1.26, C 2 88—1.12. Rabarber 4—14 Spi nazie afwijkend 8V212. Kersen 1.041.10. Aardbeien per doos: Talisman 1 3241. 2 20— 35. afwijkend 20. Red Gauntled 1 3342. 2 24—35, D Evern 1 38. 2 23. afwijkend 18 Re- gina 1 2941. 2 26—37. afwijkend 2027 Ker sen per doos 4151. Aardbeien Sengana 1 27 —42. 2 19—35. Cambridge 1 36. 2 27—31. m Frühernte 1 36. 2 27—28. Glasa 1 35—37. 2 29. Gorella 1 34—39. 2 23—34. Vola 1 29—38. 2 35. Jucunda Juspa 2 24. aspergeveiling bergen op zoom. 19 Juni. Aanvoer 900 kg. AA "extra 3.20 AA 1 3.00. a extra 3.20. A I 2.80. b extra 3.20, b i 2.35. C extra 1.80, C I 1.20. D I 1.10. E I 45. E II 50. F I 2.45, stek 80. WILLEM II IN BEKERFINALE Willem U heeft zich woensdag geplaatst voor de finale van het toernooi om de K.N.V.B.-beker door na verlenging in Alkmaar met 21 te winnen van de plaatselijke tweede divisieclnb van die naam. In de finale komt Willem H nu zondag in Den Haag uit tegen A.D.O. Ruim 9000 toeschouwers zagen Willem n rechtsbinnen Bohr in de zesde minuut van de eerste verlenging de bal uit een voorzet van Louer feilloos in de boven hoek koppen. De Tilburgers, die Koopal in de aanval geducht misten, verdienden de overwinning ten volle. Zij bezaten meer uithoudingsvermogen en hadden ook gedurende lange perioden een sterk veldoverwicht. Overigens werden aan beide zijden veel kansen gemist. Na ze ventien minuten in de eerste helft nam Alkmaar de leiding door Loerincz, die de bal uit een vrije trap dwars door het „muurtje" in de hoek schoot. Pas een kwartier na rust kon Senders een vrij wel constant Willem II-overwicht in de verdiende gelijkmaker omzetten. Hij schoot de bal uit een scrimmage via de paal langs doelman Van Drecht. Tegen het einde groeide het duel uit tot echt bekervoetbal, waarbij Loerincz en Buis het presteerden om op enkele meters voor het Willem El-doel hoog over te schieten. In de zesde minuut van de ver lenging viel ten slotte de beslissing ten gunste van Willem n. Het zal naar alle waarschijnlijkheid ten minste zes maanden duren vóór de Brit- zwaargewichtbokser Henry Cooper, 1 van de grote kanshebbers voor de Europese titel, weer in de ring zal ko men. De verwondingen, die Cooper in zijn gevecht tegen de Amerikaan Cas- sius Clay dat hy in de vyfde ronde door interventie verloor dinsdagavond in Londen heeft opgelopen, zijn ernstiger dan het zich liet aanzien. De snee boven zyn linkeroog, veroorzaakt door de voortdurende slagen van Clay, is ten minste vyf centimeter lang. Coopers manager, zfln landgenoot Wiek, verklaarde dat zijn pupil een vakantie op het continent ging nemen van ten minste drie maanden om zyn blessures te laten genezen, waarna Cooper zijn training ZOu kunnen hervatten. Wiek voegde eraan toe, dat zijn pupil bereid Is een returngevecht tegen Clav te bok sen en was ervan overtuigd dat de Brit zyn Amerikaanse tegenstander zal kun nen overwinnen, indien hij weer hersteld is. Cassius Clay vertrekt donderdag weer naar de States. Zoals bekend heeft de manager van de huidige wereldkampi oen Sonny Liston. Jack Nilon. aangebo den deze in september in New York te laten boksen tegen de ongeslagen ex- olympische kampioen. Er is echter nog niets over beslist, aldus een van de vele secretarissen van Clay. veiling rotterdam juni. Barina. groot 3034, poters 3037. Eerstelingen, groot 3011, povers 3337, kriel 24—37. Dorés. groot 3513. poters 29—36. kriel 29—31. Andijvie 7—12. Alles per kg- Bloemkool I. 6 stuks per bak 40—66. 3 stuks per bak 2943. 10 stuks per bak 22—29, 12 stuks per bak 1024. Bloemkool II, 6 stuks per bal: 20—49, 8 stuks per bak 15—38, 10 stuks per bak 12—25, 12 stuks per bak 10— 18. Alles per stuk. Aanvoer 28.000 stuks. Bos peen I 44—63. II 30—42. Kroten 16—25 Alles per bos. Komkommers 70-80 2334. 60-70 17—26. 50-60 14—21. 40-50 10—17. Alles per stuk. St-ombonen 150—180 Dubbele bonen 230 -270. Snijbonen 210—220. Alles per kg. Peter, selie 811 per bos. Peulen 140210 Der kg. Rabarber 9—14 per kg. Radijs 13—14 per bos. Spinazie I 19—37 per kg. Sla I 3tf>—8 per st. Aanvoer 52.000 stuks. Selderij 5—13 per bos. Spitskool 18—30. Tuinbonen 36—50. Waspeen IIA 54—72. Alles per leg. Aanvoer aardappe len 22.GOC kg. Aanvoer andijvie 15.000 kg. Aanvoer bospeen 13.000 bos. Aardbeien IA 36—43 per doos. IIA 20—43 per doos. Aanvoer 57.000 doosjes. Aardbeien IA kg 130—160. HA 80—140. Aalbessen IA 63—73 per doos. IIA 52—58 per doos. Aanvoer 9000 doosjes. Tomaten extra A 10.40—10.60, IA 10.30—19 50, IB 9,80—10.10. extra C 10.40— 10.50, If; 10.40. nc 9.10. Alles per kg. Aan- tomaten 1800 bakjes. veiling „krabbendijke en omstreken". 19 juni. Aardbeien industrie: Macheraus Fr. en 2 96. Regina 1 en 2 1.17. Talisman 1 en 2 .06. Senga Sangana 1 en 2 1.17. Diverse aard beien 3 55. Aardbeien per doos: Macheraus Fr. 2 33. Regina 2 17—37. Talisman I 36. 2 25—37. Senga Sengana 1 30—36, 2 25—32. Red Gauntlet 1 41. 2 24—33. Vola 2 29. eiernoteringen*. 19 juni. Eiernoteringen van de Coöp. Wouw- se Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 20 juni 1963. Prijsklasse 0: 17 cent: idem 1: 16 cent; idem 2: 15 cent; idem 3: 14 cent: idem 4: 13 cent. groente en fruitveiling bergen op zoom. 19 juni: Sla 3(i—5. Spinazie 24—36. Bloem kool 12—66. Andijvie 7—14. Selderij 30—180: Tuinbonen 2432. Peulen 1.60—2.14. Tomaten 701.75. Rabarber 612. Erwten 4258. Uien 1015. Bospeen 5064. Waspeen 5483. Aardbeien 50—1.65 Snijbonen 1.40—2.10. Dub bele sperciebonen 2.20*—2.40. Aardbeien in dustrie 7000 kg. Senga I-H 1.17. Macheraus H 1.09. 19 juni. Kruisbessen 7078. Kruisbessen klein 66. Aardbeien zonder dop voor industrie: Re gina 1 117—123, 2 110—114. Sengana 1 119— 124. 2 100. Talisman 2 89. Red Gauntlet 2 71. Cambridge Vigour 2 74. Mach. Frühernte 2 Juspa 2 74. Aardbeien met dop per kg 2 50. Kersen per doos 2 3356. Aardbeien per doos van 2«i ons: Regina ex 4352, 1 3647, 2 20—35. Sengana ex. 49. I 36—45. 2 19—36. Talisman 1 44—48. 2 22—39 Red Gauntlet ex. 52. 1 38—49, 2 20—36. Cambridge Vigour 1 37—47. 2 16—33. Deutsch Evern 1 38—16, 2 27. Vola 1 4549. 2 33. Merton Princess 1 49. 2 34—36. Gorella 1 45—46. 2 13—28. Juspa 1 2 24—29 Mach. Frühernte 1 38. 2 2a Ap pelen: Golden Delicious 2 70 77. 2 65 75, 3 grof 70—73. Jonathan 1 60 4a 2 60 58. 3 fijn 3744. Bramlev Seedling 2 SO 33—37. 2 75 30. 3 grof 26. Winston 1 65 70. 3 grof 7Z Lax- ton Superbe 1 65 44, 3 grof 3436. Conferen ceperen 2 65 23. 3 grof 19. Saint Remyperen 3 fijn 1416. Goudrenet 3 fijn 2122. Aard appelen nieuw 1 31—38, drielignen 28—30, kriel 25. Aardappelen oud 1 6. 2 1—7%. Groenten: Kropsla 1 5(27. 2 3'/24. Bloem kool A 274a B 22. C 12—37. Bc-skroten 1 25 27. 2 16. Sjalotten 16. Dubb. pr. bonen 1 206 211. Rabarber 45('j. Komkommers 12—38. veiling goes. juni. Kruisbessen exp. 72. ind. 61. Aard beien zonder dop: Regina 1 en 2 113. Senga Sengana 1 en 2 107. Mach. Frühernte 1 en 2 98. Talisman 1 en 2 33. Aardbeien met dop: 2 94109. afw. 6374. Aardbeien per doos: Regina 1 35—41, 2 17—37, afw. 17—26. Mach. Frühernte 2 33. afw. 17—21. Talisman 1 37— 46, 2 26—36. afw. 19. Senga Sengana 1 32—37. 2 14—43. Cambridge Vigour 1 34, 2 24. Red Gauntlet 1 3548. 2 24—39, afw. 24. Vola 2 30. Glasa 2 35. Bowa 2 32. Kersen: Earley Rivers per doos 62. Earley Rivers per kg 160. Groen ten per stuk: Bloemkool AI 44—58. All 32— 53 BI 36. Bil 22—32. CH 14. afw. 15—30. Kom kommers AI -30, All 28. BI 19. Kropsla I 4—6, n 3.50. Per bos: Selderij 11—16. Kroten I 16— 21, II 12—13. Per kg: Peulen I 130—170. Ra barber I 9, H 6—7. Zeekraal 80—100. Groene kool 26. Postelein 24. Tuinbonen 4044 Dop erwten 80. Aardappelen oud 57. Vr, aard appelen grote 36—43, drielingen 30—32, kriel 26-^31. Internationale grafische tentoonstelling te Hulst Van 2 juni tot 14 juli zulen de grafiei- Gerard Gaudaen, Helmuth Günther, Guï- do Metsers en de beeldhouwer Luc Mayeres exposeren in de trouwzaal van het gemeentehuis te Hulst. De internationale grafische tentoonstel ling zal officieel worden geopend door de burgemeester van Hulst, de heer A. L. S. Lockefeer. Drs. L. Lockefeer zal een inleiding houden op het werk. "^vvvvvvinnrawwuwinnnnnnjvuvuvuvu- Morgen verschijnen P0LLE, PELLI en PING0 brengen wij, nu Holle Pinkel van zijn reis naar het Spiegelmeer is te ruggekeerd, de eerste afleve ring van een nieuwe strip, die de avonturen behelst van het beertje Polle en zijn beide vriendjes Pelli Pelikaan en Pingo Pinguin. „Polle, Pelli en Pingo" is een serie voor kinderen, maar de belevenis sen van het drietal zijn zo al gemeen menselijk, dat ook Tekenaar Hansen ouderen zich kostelijk met het trio zullen amuseren. De wereld van Polle wordt be woond door dieren van veler lei soort, die met hun mense lijke karaktereigenschappen rijn voortgekomen uit de scherpe pen van de tekenaar Wilhelm Hansen. Hansen is een echte dierenvriend, die zijn vrije tijd het liefst be steed aan wandelingen in de vrije natuur. Op deze wande lingen rijpte allengs het plan voor de stripserie Polle, Pelli en Pingo. Wij zijn ervan over tuigd, dat U veel plezier van het drietal zult beleven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5