Resultaat Streekvervoer Walcheren bevredigend AGENDA „COME BACK AFRICA", BEELD VAN DAT ANDERE ZUID-AFRIKA Met in bijrol Miriam Makeba GEREF. GEMEENTE NIET AKKOORD MET PRIJS PERCEELTJE GROND MARKTBERICHTEN „ALGEMEEN VISSERSBELANG" OVER VERHOGING VAN MOSSELPRIJZEN WOENSDAG 19 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Dividend over 1962: voorstel 8 procent BATEN GESTEGEN, MAAR KOSTEN OOK De Raad van Commissarissen van het N.V. Streekvervoer Walcheren te Middelburg en de directeur, de heer J. P. L. van Manen, adviseren de aandeelhouders uit de winst over het boekjaar 1962 ad 110.769,78 vermeerderd met het onverdeelde winstsaldo per 31 de- sember 1961 ad 1608,70, een di vidend uit te keren van 8 pet., waarmede een bedrag gemoeid zal zijn van 60.000. Uit het jaarverslag over 1962 blijkt dat in tegenstelling met 1961 de ex ploitatiekosten zyn gestegen. Weliswaar heeft de gunstige ontwikkeling van de exploitatiebaten zich dit jaar verder voortgezet, te weten van 1.274.100 in ia£l X 1 QOO onA Sn TQC>) De stijging van de exploitatiekosten vloeit, aldus het jaarverslag, voort uit een sterke toeneming van de posten lonen en sociale lasten door de per 1 april 1962 ingevoerde ver nieuwing van de C.A.O., de verplicht gestelde huurcompensatïe en de door werking over het gehele jaar van de in 1961 ingevoerde 45-urige werk week. Ten slotte was nog van in vloed dat de gemiddelde dieselolie prijs in 1962 hoger lag dan in 1961. Ondanks de minder gunstige verhou ding tussen exploitatiebaten en exploi tatiekosten kon toch een bevredigend eindresultaat worden verkregen. De ontvangsten op de interlokale lijndien sten stegen ten opzichte van 1961 met 9.3 pet en bij het groepsvervoer met 10,8 pet, de km.-produktie steeg respec tievelijk met 5,7 en 10,9 pet. Door annu lering van enkele grote buitenlandse toeropdrachten liep de omzet van het toe vervoer terug. De ontvangsten voor de stadsdienst op Vlissingen daalden met 4,3 pet, hetgeen voornamelijk te wijten is aan de minder gunstige aansluitingsmogelijkheden op de treinen in Vlissingen. Zomer en winter Gedurende het zomerseizoen werd een toeristische lijndienst gehouden van Domburg naar Veere via Oostkapelle, Oranjezon en Vrouwenpolder. In sa menwerking met de N.V. Auto Maat schappij Zeeland werd, ten behoeve van Sportdag K.A.J. in 's-Heerenhoek De K.A.J. hield dezer dagen in samen werking met de V.K.A.J. te 's-Heeren hoek een sportdag. Tijdens de wedstrij den werd een fancy-fair ten bate van Wereld-wijd gehouden. De uitslagen van de wedstrijden waren: Hoogspringen heren: 1. E. Scholte, s- Heerenhoek met 1,70 m; 2. M. Alme- kinders, Baarland, 1.65 m; 3.. 1'. de Moor, 's-Heerenhoek, 1,65 m. Hindernislopen dames: 1. Annie van Eekelen, Vlissingen; 2. Ina van de Guch- te, Heinkenszand; 3. Jo Raas, Heinkens- zand. Hindernislopen heren: 1. B. van het Westeinde. 's-Heerenhoek; 2. E. Scholte, 's-Heerenhoek; 3. K. Koens, Ovezande Stoelengevecht: 1. Riet Steenbakker. Lewedorp: 2. Jo Raas. Heinkenszand; 3. Koos Vermeulen, Lewedorp. Estafette heren: le: Joh. v. Eekelen, A. Vael, T. v. Driest en Ch. de Klerk allen uit Vlissingen; 2. Th. de Jonge. Borssele. M. Almekinders. Baarland. E. Scholten. 's-Hcerenhoek. C. Martens. Goes. Gekostumeerd voetbal: Geestigste spe ler: Fr. Buckens, Vlissingen; best ge klede: Willy Verbeek. Ovezande, Estafette dames: 1. Jo Raas, Ina v. d. Guchte, Heinkenszand en Corry Rijk. s- Heerenhoek; 2. J. v. Eekelen. A. v. Bel- zen, Vlissingen en I. v. d. Westemde. Kwadendamme. Hardlopen heren 60 m: 1. T. v. d. Driest, Vlissingen; 2. A. Vael. Vlissingen; 3. E. Scholten. 's-Heerenhoek. Hardlopen dames 60 m: 1. Corry Rijk. 's-Heerenhoek; 2. Jo Raas, Heinkens zand; 3. Jannie van Eekelen, Vlissingen Touwtrekken dames: 1. A. v. Eekelen. J. v. Belzen, J. Raas; 2. C. Vermeulen, R. Steenbakker, C. Rijk. Touwtrekken heren: 1. A. yreeke, J. Rijk. A. Koens. J. de Baar. D. Rijk en W. v. 't Westeinde; 2. W. v. Oppe, H. Plocgaert, T. Doggen. Th. v. Wychen. Joh. v. Eekelen en J. Moonen. Kruiwagenrijden paren: 1. Jo Raas en A. Vreeke; 2. Riet Steenbakker en Joh. v. Eekelen; 3. Annie v. Eekelen en J. Hardlopen dames 200 m: 1.Kaas. Heinkenszand: 2. Corrie hoek; 3. Jannie v Eekelen. Vlissingen. Hardlopen heren 800 m: 1. T vd. Driest, Vlissingen: 2. Sj. Uiterhoeve, Hoedekenskerke; 3. Alb. Ryk, renhoek. VERKEERD RIJDEN is er niet bij met een 's-Hee- MICHELIN WEGENKAART koop ze bij DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Tel. 2186 VLISSINGEN MlddclhurR - Electro renti.ms, 2 30 uur. Meneer de Baron, 7.30 uur. 14 Jaar. Molenwater. Mlmatuui Wal cheren. 0-18 uur. Stadhuis Ihal en bur- Iferzaol): Tentoonstellingen Middelburg "63 en I miljoen woningen. 1.30-5 en 7-0 uur Toorenvlledt „Een groot dood dier" toneel Studio, 9 uur. Ahd(J Klank- en lichtspel. 21.00 uur Vlissingen Alhambro Spionnen staan toe. 20 nut. 14 laar. Luxor Dreigend tromge roffel, 20 uur. 14 Jaar Vccrc Schotse Huizen Expositie Dirk van Gelder, 10—12 en t-117 uur. Bergen op Zoom Roxy: Taras Bulba, 14 Jaar Luxor: Goliath tegen de reuzen. 20 uur. 14 Jaar. Tcmeuzrn Luxor: De verleidster van de Nijl, 20 uur. 14 Jaar Oostburg Ledeltheater: Carrière, 20 uur. 14 Jaar. het toerisme overgegaan tot de uitgifte van Delta-rondreisbiljetten, die geldig zijn op de lyn Kamperland-Goes van de A.M.Z. en op de lynen van het Streek vervoer Walcheren: GoesMiddelburg en Middelburg-Veere-Kamperland. Met ingang van de winterdienstregeling werd de lijndienst Middelburg-Veere- Kamperland niet meer uitgevoerd via Gapinge, de l(jn Middelburg-Grijpskerke werd, via Serooskerke, doorgetrokken naar Gapinge. De laatste dagen van het jaar 1962 waren er veel sneeuwophopingen, die de wegen voor het verkeer onbe gaanbaar maakten. In de namiddag van oudejaarsdag bleven een 6-tal autobussen in de sneeuw steken en moesten de diensten op de lijnen van Middelburg naar Domburg, Westka- pelle, Vlissingen via Oost-Souburg, Veere en Grijpskerke worden staakt. De verkeersproblemen by de te smalle Stationsbrug in Middelburg werden nog niet opgelost, maar met medewerking van de rijkswaterstaat en de politie van Middelburg konden de moeilijkheden zo veel mogelijk worden beperkt. Wagenpark In 1963 zal de vernieuwing van het auto buspark geheel zijn voltooid, zo wordt in het verslag meegedeeld. In 1962 wer den weer 8 nieuwe bussen aangekocht ter vervanging van de in het najaar van 1961 verkochte bussen en voor de 7 autobussen die werden afgevoerd -voor de sloop. Aan het einde van 1962 was het Streekverwoer Walcheren in bezit van 30 bussen. ZEEUWS KORFBALTEAM TEGEN HOOFDKLASSER H.K.V. Vrydagavond zal in het kader van de Souburgse sportweek op het gemeente lijk sportterrein het Zeeuws-twaalftal uitkomen tegen HKV (Den Haag), dat momenteel een goede plaats inneemt in hoofdklas B en tot één van de beste Nederlandse twaalftallen behoort. Het belooft een mooie wedstrijd te worden, waarin de Hagenaars zeker technisch de betere zullen zijn, maar waarin liet enthousiste van de Zeeuwen hen in staat zal stellen goed party te geven. Het Zeeuws-twaalftal komt uit in de volgende opstelling: Aanval: Joke Tange, Lenie Smit, Chris Franke en Chris Boogaardt (allen van 2e klasser K.N.K.B. Tjoba uit 's-Heer- Hendrikskinderen) Middenvak: Jopie Lundikhuize, leneke Vermeulen, Harmen de Ru en Bert de Vries (allen Swift, Middelburg le klas K.N.K.B.). Verdediging: Marga Wolf, Nel Groene- velt (beiden van K.N.K.B. 3e klasser Animo Souburg) en Piet van Beugen en Piet de Ronde (beiden van het pas ge promoveerde Togo, Goes). Reserves: Ria Boon (Swift), Jopie Jas- perse (Animo), Jan Dieleman (Animo) en Chris van Leerdam (Swift). Films in Zeeland ALHAMBRA (Vlissingen) ver toont donderdagavond een film met een sociale strekking, die de bijzondere aandacht verdient, om dat dit werk een beeld geeft van het zwarte Zuid-Afrika, dat men anders door de beperkende maatregelen van de regering-Ver woerd nooit te zien krijgt „Come back Africa" werd opgenomen door een cineastenteam, dat hoewel het op de vingers werd gekeken door Zuid- afrikaanse censuurambtenaren, toch kans zag een objectieve film te ver vaardigen over ae toestanden in de woongebieden van de negers. Het ver haal speelt in Sophiatown, de krotten wijk, die door de regering werd opge ruimd, omdat controle op de negers er onmogeljjk was en onder het mom van hygiënische verbetering, een excuus dat door deze film overtuigend aan de kaak wordt gesteld. Het feit op zichzelf, dat de makers van deze film alleen in het geheim aan hun project konden werken, is al typerend voor de angst die in Afrika bestaat voor de publieke opinie. De schrijvers van het scenario, regisseur Lionel Rogosin en de Afrikaanse jour nalisten Lewis N'Kosi en Bloke Modisa- ne staan echter garant voor de waar heid, die zij met hun film vertolken, een waarheid van schrijnend leed. Inwoners van Sophiatown spelen alle rollen. Er zijn geen beroepsacteurs of actrices onder hen. Zij spelen de rol van hun alledaagse leven. Een van hen is later beroemd geworden: Miriam Make ba, het zangeresje, dat naderhand als vertolkster van eeuwenoude Zoeloelied- les op Broadway lauweren oogstte en dat ook optrad in de bekende Harry lafonteshow- Zy vertolkte indertijd ook de vrouwelijke hoofdrol in de Afrikaanse negeropera Kink Kong, die in Zuid-Afrika zelf in dertijd met gemengde gevoelens werd ontvangen, maar die in Londen een suc ces werd. NOORD-ZEELAND STAVENISSE Actie Dousadj De gemeente Stavenisse heeft zich ook ingezet voor de actie Dousadi. Zaterdag 22 juni is er een oriëntatierit voor fiet- sesrs en bromfietsers. Er wordt om 3 uur gestart vanaf hotel „Zeeland". De afstand is 15 kilometer voor de fietsers en 25 kilometer voor de bromfietsers. BRUIN1SSE BENOEMING De heer M. Gerritsen, onderwijzer aan de christelijke school te Bruinisse is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot hoofd aan de nog in gebruik te ne men christelijke school te Hamersveld bij Amersfoort. SINT-PHILIPSLAND Kleuters op reis Dezer dagen maakten de kleuters van de ..Prinses Marijkeschoól" te St.-Phi- lipsland een uitstapje naar „Bosbad Hoeven" te Hoeven (N.-B.), met 16 par ticuliere auto's. In het normale programma vertoont Alhambra (Vlissingen) verder een speurdersfilm onder de titel „Spion nen slaan toe". In Grand (Goes) is de reeds besproken detectivefilm „Het begon met moord" te zien en in Luxor (Vlissingen) kan men ge tuige zijn van wild-westdrama'3 in „Dreigend tromgeroffel". De handel in vrouwen is nog steeds een geliefkoosd object van de filmindustrie. De Duitsers hebben zich ook maar weer eens aan dit onderwerp gewaagd en het resultaat is te zien in Electro (Middel burg). „Meisjes in gevaar" luidt de ti tel. In de woensdagcyclus brengt Electro een fraai filmpje van Jean Delannoy over een aan lager wal geraakte baron, die niettemin op virtuoze wijze zi" stand weet op te houden aan Frankryi diamanten kust Maurice Druon schreef het scenario voor „Meneer is baron", zoals de film heet. Het ideetje werd ontleend aan een ro man van de befaamde detective- en ro manschrijver Georges Simenon. Vanmiddag en morgenmiddag presen teert Electro (Middelburg) dan boven dien nog het kleurige Polygoonjournaal over o.m, de reis van prinses Beatrix naar Japan en het hmvelyk van prinses Alexandra van Kent. DRIEWEGEN ORIËNTATIERIT VAN „DE ZINGENDE BOUGIE" TE DRIEWEGEN Dezer dagen organiseerde de M.A.B.C. „De Zingende Bougie" te Driewegen een oriëntatierit per rywiel voor rijders ver deeld in twee groepen nl. tot en met 16 jaar en daarboven. Tijdens de rit, die een lengte van ongeveer 10 kilometer had, moesten de rijders enkele opdrach ten vervullen. Een van deze opdrachten bestond uit het schatten van het gewicht van een der controleurs. Een van de deelneemsters schatte deze controleur op een totaal gewicht van 3 kg. Ooit met het aantal van 297 bonen in een fles wist men niet goed raad. Het hoogst geschat te aantal bedroeg 1050 bonen. Ondanks de vele gemaakte fouten waren alle deel nemers uiterst tevreden. Het was niet alleen feest voor de jeugd van Driewe gen maar ook voor de organisatoren van de rit. Aan alle rijders en rijdsters werd een prijs uitgereikt. De uitslag is: Tot en met 16 jaar: 1. Bram de Muijnck. Driewegen 57 str.p.; 2. Jan Padmos. Oudelande, 61; 3. Dries Korstanje, Drie wegen. 67; 4 Mattie v. d. Guchte, Drie wegen. ,103; 5. Hans Duijnhouwer, Ka- pelle, 108; 6. Christina Koole. Driewegen 121; 7. Jaap Nysse. Driewegen 126; S Hans Lodder. Driewegen. 128; 9. Jannie Onderdijk, 's-Gravenpolder. 140: 10. Jan Steketee. Driewegen, 153 Ouder dan 16 jaar: 1. J. Geldof. Drie wegen, 91 strafp.; 2. Lineke Lalkens. Driewegen, 131; 3. Jan van Oosten. Drie- Aan het stenen hoofd te Amster dam ligt sedert begin mei het Duitse motorschip „Nordwald" (961 brt) aan de ketting. Aange zien de schulden van de rederij, de „Parten Reederei Nordwald" niet betaald kunnen wordenzal het scheepje, dat Hamburg als thuis haven had, op IS juli a.s. execu- toriaal worden verkocht. De „Nordwald" is in 1957 gebouwd. Raad Hoedekenskerke Gemeente zal nu onteigenen De gemeente Hoedekenskerke heeft nog steeds geen akkoord kunnen maken met de kerkeraad van de gereformeerde ge meente over aankoop van een perceel tje grond waarop de Scheidestraat moet worden doorgetrokken. Dit wordt lang zamerhand noodzakelijk nu met de bouw van de kleuterschool goede vorde ringen worden gemaakt. In de dinsdag avond gehouden vergadering besloot ae raad dan ook tot onteigening over te gaan. Volgens burgemeester mr. M. So- rners blyft de eigenaar staan op een vergoedingsprijs van 8,50 per vierkan te meter. De gemeente stelt een ver goedingsprijs van 4.50 voor. Tegen de reeds in september van het vorig jaar aangenomen wyziging van het uitbrei dingsplan Scheldestraat is door de ker keraad wel een bezwaar bij de raad ingediend maar geen beroep ingesteld de Kroon. Het starre standpunt, dat de kerkeraad Inneemt wordt aldus de toelichting door b. en w. ten zeerste betreurd. De raaa besloot voorts toe te treden tot de Stichting Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Zeeland. Raadslid J. C. J. Boone (s.g.p.), die in lichtingen vroeg over de samenstelling van het bestuur merkte laconiek op, dat het voor de gemeente een grote steun in haar beslissing zal zijn, dat ook het landbouwschap erbij vertegen woordigd is. Oninbaar ZUID-BEVELAND GOES Filmavond voor volksdansers van „Kasporgo" De volksdansgroep van de Goese r-k. gymnastiekvereniging „Kasporgo" en enkele tientallen belangstellenden heb ben zich dinsdagavond „visueel voorbe reid" oji de tocht, die de groep van 15 tot en met 30 juli maakt naar Opatya in Joego-Slavïë. In het „Schuttershof" werd aantal films over dit land vertoond. Tijdens deze filmavond werden ^pkele mededelingen over deze reis gedaan. Voorzitter C. W. Vervest verklaarde, dat „Kasporgo" volgend jaar weer als gastheer zal fungeren voor verschillende internationale volksdansgezelschappen van 24 juli tot 2 augustus. De bezoekers kregen in verschillende films "en beeld van het teven en de natuur in Joego-Slavië. Dat gebeurde door de vertoning van onder meer een rolprent over hoe kan het anders! Joegoslavische volksdansen, een tweetal films over de kust „Zonnige kust" en ..De b?woners van de kust" en de film „Dwars door Joego-Slavië". In zijn openingswoord kon de heer VervesL wet houder J. S Visser en zijn echtgenote verwelkomen. De „Kasporgo'-dansgroep zal gedurende de reis met als einddoel Opatija ver schillende malen voor het voetlicht ko men. Op het programma staat onder meer naast een ontvangst door de aartsbisschop van Bamberg en de bur gemeesters van Neurenberg, Salzburg er Opatija een optreden in Neurenberg, in Lauffen dat door de Beierse t.v. wordt uitgezondente Salzburg en in Opatyp. In Joego-Slavië zullen ook volksdansgroepen uit Zweden, Oosten rijk en uiteraard Joego-Slavië van de party zijn_ Programma '63 - '64 W etenschappelij ke Belangen Goes 3 vereniging voor algemene weten schappelijke belangen in Goes heeft haar programma voor het seizoen 1963- 1964 vastgesteld. Op 4 oktober treedt Chilli Wang op, 20 november is er een lezing van de luchtvaartdeskundige E. J- W. Schuller over „Ruimtevaart, geen toekomst, maar werkelijkheid" Een le zing over de jongste expeditie door de Hymalaja geven prof. dr. C. G. Egeler Ir. T de Booy op 31 januari 1964. Spaanse danseres en folkloriste Steffa Wine treedt 25 februari op voor de leden van de vereniging. Het slot stuk van het programma is op 18 maart: de vertoning van Walt Disney's film „Jungle Cat" In het Grand-theater. De algemene ledenvergadering van de vereniging wordt dinsdagavond 25 juni in „Centraal" gehouden. De bestursle- den J. C Scheffer en J. Versteeg zijn aftredend. Herbetegeling van twee schoolpleinen De stichting r.-k. schoolbestur te Goes heeft «ticlt tot de gemeenteraad gewend met het verzoek medewerking te ver lenen bij de herbetegeling van de speel terreinen van de Caspar Berseschool en de Mariusschool. Over beide speelterreinen zijn er klach ten over onvoldoende afwatering, zo dat er plassen ontstaan. Een afdoende oplossing is alleen mogelijk als de speel plaatsen volledig worden herlegd. De kosten belopen naar schatting 1720 voor de Casper Berseschool en 1900 voor het verbeteren van het schoolplein van de Mariusschool, zo blijkt uit de toelichting, die b. en w. de raad geven. Het college vindt, dat het verzoek voor inwilliging in aanmerking komt, omdat de normale eisen van het lager onder wijs er niet door overschreden worden. 's-H EER-AREN DSKERKE Knipperlicht bij poeloverweg Donderdag zal bij de overweg in de gemeente "s-Heer-Arendskerke een au tomatische knipperlichtinstallatie in ge bruik worden gesteld. Deze installatie staat pij de overweg in de Poel tussen 's-Heer-Hendrikskinderen en Goes. Vo rig jaar is er by deze overweg een dodelijk ongeluk gebeurd. Naar aanleiding van een schrijven van G.S. over de vaststelling van de ge meenterekening 1960, waarbij naar hun oordeel aan de voormalige gemeentese cretaris ten onrechte een kraamgelduit kering van 55 was verstrekt, zeiden de heren J. Boogerd, J. C. J. Boone en A. Scheel (a.r.) niet akkoord te kunnen gaan met het advies om dit bedrag on inbaar te kunnen verklaren. Het ver zoek van de heer S. Heijkoop, hoofd van de protestants christelijk lagere school, om tegemoetkoming in verplaatsings kosten werd ingewilligd. Een zelfde verzoek van mejuffrouw Van der Hart, hoofdleidster aan de protes tants christelijke klèuterschool werd, omdat zij ongehuwd is aangehouden tot een in voorbereiding zrjnde nadere re geling. De raad besloot aan de technische adviescommissie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten het ma ken van voorbereidingsplannen op te dragen voor riolerings- en bestra- tingswerken te Kwadendamme. Medegedeeld werd, dat de commissie bouw- en woningtoezicht de mogelijk heden bestudeert om op basis van een andere verdeelsleutel te komen tot een betere verdeling van kosten over de aangesloten gemeenten. In plaats van verwarming door middel van hete lucht zal er in de nieuwe kleuterschool centrale verwarmingsinstallatie worden aangebracht. De raad ging koord met een meerprijs van 3498. Een bedrag van 74 werd beschikbaar gesteld voor de aanschaf van elf letter dozen voor de protestants christelijke lagere school. Een verzoek van het hoofdbestuur van de N.CJ3. te Tilburg om ter bestrijding van onkosten ver bonden aan het laten rijden van een schoolbus naar de nijverheidsschool te Ovezande een subsidie van 40 per leerling beschikbaar te stellen, werd afgewezen. Men stelde de wijziging in onderdelen vast van het uitbreidingsplan voor Kwadendamme. De enige wyziging, die men aanbracht, omvat het verleggen van de rooilijn van voor naar achter de Vreelandsedyk. Men heeft overleg pleegd over de aanwijzing van gronc voor industrieterrein. Volgens de stede bouwkundigen is het beter dit in een afzonderlijke wijziging op te nemen. De plannen tot de bouw van een nieuwe lagere school in de kern te Hoedekens kerke zyn gereedgekomen. Burgemees ter Somers zei te hopen, dat de bouw spoedig gerealiseerd zal kunnen worden, omdat de oude school in een zeer slech te staat verkeert. De raad besloo» voorts om in de sala risverordening een bepaling op te ne men, dat aan kantonniers een kleding- toelage verstrekt kan worden van 100 per jaar met het oog op de werkzaam heden van het ophalen van huisvuil en het schoonspuiten van de Havenzate. Een subsidie-aanvraag van een cent per inwoner door de Federatie van Ver richtingen voor langdurige zïe- rd afgewezen. Een subsidiever zoek van de Centrale van Katholiek Militaire Tehuizen werd voor 1962 af gewezen, voor 1963 ingewilligd op een bedrag van 25. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 17-6: Vir vnn Ham burg, Hollsta van Mina Abdulla. Despatch van Duinkerken: op 18-6: Giacinto Fasslo Vlissingen vertrokken op 17-6: Herm Kiepe r Goole. Vir naar Monfalcone. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 17-6: Markab van Dagenham. Rozenzurgh van Briton Ferry, Expansa van Briton Ferry. Diemerdïk van Rotterdam, Tjerk Hiddes van Liverpool. Vivat van Cork. Canada van Rotterdam: op 18-6: Mithras van Tanger, Spirit van Ipswich. Adriana van zee Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 17-6: Appingedam naar Rotterdam. Imk- naar Rrtterdam, Heiloo naar Kings Lynn Cumulus naar Goole. Myson naar Malmfl Liberty naar Londen, Katsedijk naar Rotter dam. Lindcsingel naar Rotterdnm, Ganyme des naar Amsterdam. Auriga G naar Kopen hagen van Gent, Pnsteursingel naar Dunde< van Gent. Polaris naar zee. Oranjestad nan Amsterdam. Then naar Gdansk van Terneu zen; op 18-6: Alnitak naar Rotterdam. Oran jefonteln naar Amsterdam. Goeree naar Vasa. Virgo naar Londen, Democraat naar Lon den. VEILING GOES. Kruisbessen Exp. 74—79. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 116. Regina 111114- Aardbeien met dop 1 90100, 2 5595. Aard beien per doos: Regina 1 27—31, 2 14—26, afw. 13—20. Mach. FrÜhernte 2 24. Talisman 1 30—35. 2 21—29. Senga Sengana 1 26—34, 2 16—25 Cambridge Vigour 2 26—23. Red Gauntlet 1 2634, 2 22—31. Merton Princess afw. 16. Vola 1 31. Kersen per doos: Earley Rivers 1 50. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 9% cent, kleine Idppeëieren 8 cent, ganzeëieren 25 cent, kleine ganzeë leren cent. MARKT GOES. 18 Juni. Hooi. Lucernehooi 125—130 per 1000 kg. geperst uit de ruiter. Weidehooi 1 per 1000 kg. geperst uit de ruiter. Dijkhooi 90105 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Veldbeemd 5060 per 1000 kg. geperst. Vlas. Voor vlas te velde is de belangstelling gevolge van de slechte weersomstandig heden iets afgenomen. Er worden prijzen be- van 1600—1900 per ha. Oogstwerk voor rekening van de koper. Eieren. De eierprijs bedraagt 1.62—1. kg. VEILING KRABBENDIJKE. 18 Juni Regina 1 27. 2 16—27. 3 13—17. Macheraus Fr. 2 17—27. 3 17. Talisman 2 17- Senga S. 1 28—35, 2 15—24, 3 14. Red Gauntlet 1 31. 2 22—26- Goes Grand: Het begon met moord. 20 uur, 14 jaar. Magdalenakerk: Landdag N.C.V3. Zeeland. 10.30 uur. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 18 juni Aanvoer 10.000 kg. AA extra 2.1 AAI 2.40, A extra 2.65, Al 2.40, B extra 2.55. BI 2.00, C extra 1.55, Cl 1.00, Dl 0.95. El 0.30. E2 0.30 F1 1.90, stek 0.45. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. Kruisbessen 77—89. Aardbeien zonder industrie: Regina 2 111—114. Senga Sengana 116. Mach. FrÜhernte 108. Aard beien roet dop per doos van 2Vi ons: Regina ex. 43, 1 2841. 2 1934 Senga Sengana ex. 34—45. 1 28—38. 2 18—28. Talisman 1 30—42. 2 20—32 Gorella 1 38—43, 2 27. Cambridge Vigour 33—35, 2 24. D. Evern 1 37 2 21. Mach. Frilhernte 1 39. 2 19—23. Red Gauntlet 3641. 2 2629. Vola 1 37. Merton Princess 1 34—39 2 26. Juspa 1 34. 2 18—23. Aard beien met dop per kg 2 6693. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2950 kg, f 1,52—3,49. Schar kg. Bot 185 kg. Schol 5 kg. Tong 27 kg. Paling 118 kg. Wulk 2 kg. Rog 3 kg. Onge sorteerde vis 25 kg. VEEMARKT ROTTERDAM 'otale aanvoer 3505. Weekaanvoer 4692. Vette koeien en ossen 220. Gebruilcsvee 703. Vette kalveren 600. Graskalveren 154 Nuchtere kal- 940 Paarden 67. Veulens 3. Schapen of lammeren 85. Weide- of zuiglammeren 712. Bokken of geiten 21. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in ets. per kg.) Vette koeien 310—340 280—300 260—280 Vette kalveren 280—300 250—270 230—250 Slachtpaarden 270 240 221 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) Graskalveren 100 90 1025 Lammeren Kalf- en melkkoeien 1150 Vare koeien 890 780 660 Vaarzen 880 760 660 Pinken 550 425 375 Vette koeien aanvoer als vorige week, han del kalm. prijzen onveranderd. Vette kalve ren aanvoer korter, handel goed. prijzen ho- r, prima's boven notering. Graskalveren aanvoer iets groter, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend. Nuchtere kalveren aan- even kleiner, handel williger, prijzen Iets stijver.Slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel levendiger, prijzen even hoger. Schapen en lammeren aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen vooral niet hoger Katf- melkkoeien aanvoer gewoon, handel kalm. prijzen ruim prijshoudend. Vare koeien aan voer kort, handel goed, prijzen wat stijver Vaarzen en pinken aanvoer matig, handel kajm. prijzen ruim prijshoudend. Lammeren aanvoer even minder, handel kalm, prijzen goed prijshoudend. TIJDENS VERGADERING TE BRUINISSE Bestemming gezocht voor het mosselkwekersfonds In het begin van het mosselseizoen zyn er twee belangrijke problemen nog steeds niet opgelost. Dit zei voorzitter D. de Koning tijdens een vergadering van „Algemeen Vissersbelang" te Bruinisse. Hij doelde daarby in de eerste plaats op de mosselprijzen, die voor het komende seizoen in samenwerking met de vereni ging te Yerseke met 2,per ton om hoog moeten. Door andere verenigingen was een verhoging van 1,voorge steld. De voorzitter van de mosseladvies- missie (M.A.C.) drs. D. J. van Dijk was met het voorstel gekomen een ver hoging van 0,50 per ton voor de B en C-kwaliteiten en 0.75 voor de kwali teit in te voeren. De heer H. Junielet uit Harlingen had tot het uiterste een prijsverhoging van 1.— verdedigd, doch de heer Van Dyk AVONDVIERDAAGSE Aan de avondvierdaagse, dezer dagen georganiseerd door de gidsen te Ove zande. namen 84 personen deel, waarvan 4 voor de vierde maal- Het ligt voorts in de bedoeling op 13 juli weer een wandeltocht te organiseren. YERSEKE Raad vergadert vrijdag De gemeenteraad van Yerseke zal vrij dag aanstaande om 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt ónder meer de volgende pun ten: aankoop ran drie perceeltjes zij kant Steeweg, aankoop van het patid Vijverstraat 1.2, aankoop van percelen grond aan de Marykelaan, verkoop van een perceel grond in het saneringsplan „Polen", wijziging van de gemeenschap pelijke regeling b.l.o. Bevelanden, aan vragen ex artikel 72 der Lageronder- wijswet 1920, onderhandse aanbesteding- woning grafdelver, voorlopige vaststel ling gemeenterekening 1961, oninbaar- verklaring post 500 en een voorstel tot het aangaan van een geldlening. Voor de benoeming van een bode-con ciërge is door burgemeester en wethou ders van Yerseke de volgende alfabeti- i sche aanbeveling aan de raad gedaan: 1. A. van den Dorpe, Yerseke. 2. A. Huij- zen te Kloetinae en 3 I de Wee te Yerseke. Het bestuur van de vereniging' voor ge- reformeerd lager onderwijs te Yerseke heeft een verzoek gericht aan de raad der gemeente, om ingevolge artikel 72 der Lageronderwijswet 1920 de benodig de gelden te willen verstrekken voor het vernieuwen van de vloeren in twee loka len. het vernieuwen der toiletten, het nazien van de schoorsteen in één der lo kalen en het vervangen der schoolbor den door nieuwe in twee lokalen. Het bestuur van de vereniging voor christelijk ulo-onderwijs verzoekt voorts de benodigde gelden te willen verstrek ken voor de aanschaf van twee elektri- a ische naaimachines en een fietsenrek 1 voor 20 fietsen. was van mening, dat de minister een dergelijke prijsverhoging nooit goed zou kunnen keuren. Ten slotte steunden de kwekers het voorstel van de heer Van Dijk. De heer De Leeuw uit Yerseke, afge vaardigde voor de handel, had zich met hand en tand tegen een prijsverhoging verzet. Het voorstel van de M.A.C. was in de vergadering van het productschap behandeld en vooral de N.V.V.-bestuur- der Boon had nogal wat bezwaren geop perd tegen de prijsverhoging. Terecht had de voorzitter en direc teur van het bedrijfschap, drs. Van Dyk, in de bedoelde M.A.C. vergade ring betoogd dat het vaststellen voor een kostprijs voor mosselen niet mo gelijk is. De heer Boon had toch weer aangedron gen, dat de kwekers een kostprijs zou den vaststellen waaruit dan geconclu deerd zou moeten worden of een prijs verhoging gerechtvaardigd is. Samen met de handel hebben de arbeidsverte- genwoordigers toen het voorstel tot prijsverhoging terugverwezen naar de Verzet bij kwekers Natuurlijk wekte de houding ran de heer Boon verzet by de Bruinisser kwekers. De heer Joh. Jumelet zei, dat de lieer Boon blijkbaar een man is van „omhoog de lonen" en „omlaag de prijzen" waar bij hy vergeet, dat de mosselpryzen de laatste drie jaar niet zijn verhoogd. Integendeel, vorig jaar zijn ze verlaagd, omdat een andere soortverdeling werd aangehouden, terwijl de kosten van ar beidsloon en materiaalkosten niet onbe langrijk zijn gestegen De mosselkwe kers besloten niet toe te geven Men zal de mogelijkheid onderzoeken de mossel- handel te dwingen de prijsverhoging van 0,50 per ton te aanvaarden. In het voorstel van drs. Van Dijk was tevens vervat een uitkering uit het kwekers fonds voor mosselkwekers. die mosselen aanvoeren met een vleesgewicht dat ho ger ligt dan 26 kg. Een ander punt dat nog steeds niet tot klaarheid is gebracht is de bestemming van het mosselkwe kersfonds. Schadevergoeding De mosselhandel rekent op een scha devergoeding voor geleden vorstseha- de. Het merendeel van de kwekers verzet zich echter Hiertegen, omdat het geld bijeen gebracht is door de kwekers zelf. zodat het een fonds is voor de kweker.® alleen Dat is ook juridisch vastgesteld, aldus de voorzitter, maar drs Van Dijk wil het fonds beschouwen als behorende by het hele bedrijf Men heeft nu een com promisvoorstel in de maak. Dit voorstel houdt ongeveer in dat er een nieuw fonds zal worden gevormd, waarin kwekers en handel gezamenlijk gaan bijdragen. De vergadering drong er op aan het oude fonds eerst aan de kwekers uit te ke ren. Over de vlaggetjesdag van 27 juli kon de voorzitter meedelen dat gezien de grote deelneming aan de vlootschouw **"33 keer za1 gevaren VEILING ROTTERDAM 14 Juni Barina. groot 4549 p. kg. poters 3747 p. kg. kriel 3241 p. kg. Eerstelingen groot 3149 p.'kg. poters 3247 p. kg. kriel 2841 y. kg. Aanvoer 8000 kg. Aardappelen (oude) 56 per kg Andijvie 1 7—13 p kg. Aanvoel 15.000 kg. Bloemkool IA 6 stuks per bak 52—81. 8 stuks per bak 4462. 10 stuks per bak 2343. 12 stuks per b3k 1835, idem HA 6 stuks per Dak 3664. 8 stuks per bak 26—52. 10 stuks per balt 20—36. 12 stuks per bak 17—25, alles per stuk. Aanvoer 18.000 stuks. Baspeen 1 4466. H 3048. alles per bos. Aanvoer 19.000 bos. Kroten 20—25 per bos Komkommers 70-80 4345. 60-70 3640, 50-60 23—36. 40-50 13—33, alles per stuk. Dubbele bonen (kas) 2.503.00 p. kg. Kassnijeonen 2,302.50 per kg. Peterselie 4 12 per bos. Rabarber 1214 per kg. Radijs 78 per bos. Spinazie I 2336 per kg. Sla IA 3'/.—12 per stuk. idem IIA 3',J6 per stuk. Aanvoer 55.000 stuks Selderij 10—14 per bos. Spitskool 26—32. Tuinboqen 5477. Uien 16— 24. Waspeen 4881. Alles per kg. Aardbeien IA- 53—97, IIA 45—73, HB 35—51. alles per doos. Aardbeien 2.20—3.50 per kg. Rode bes sen IA 72—83 per doos. IIA 5807 per doos. Aanvoer 4500 doosjes. Frankenthalers 4.80 4.90 per kg. Tomaten extra A 12.20—12.50, IB 11.60—11.80. extra C 12.10, ICC 10.30. alles per bak COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Barina, groot 3747. poters 3243. kriel 23 38, Eerstelingen, groot 3951. poters 3241, kriel 27—37 per kg. Aanvoer y000 kg. Aard appelen, ouden 4—9, andijvie I 7—12 per kg. Aanvoer 13.000 kg. Andijvie H 7 per kg. Bloemkool IB 44—68 per stuk. 6 stuks 4466, 8 stuks 3448. 10 stuks 3542, 12 stuks 25 31. Bloemkool n 6 stuks 2054. 8 stuks 25 42. 10 stuks 204L 12 stuks 12—20. Aanvoer 18.000 ctuks. Bospeen I 4468, H 23—34 per bos. Aanvoer 27.000 per bos. Kroten 20—26 per bos. Komkommers 70-80 3639. 60-70 32 —36. 50-60 27—28. 40-50 21—24 per stuk Dub bele bonen 2.602.80. Snijbonen 1.702,30 per kg. Peterselie 711 per bos. Peulen 1.701,80, Rabarbc: S)31. Spinazie I 26—37. n 7!'2—16. per kg. Sla IA 3','s—9. IIA 31b4 per stuk. Aanvoer 70.000 stuks. Selderij 1113 per bos. Spitskool 1533, Tuinbonen I 5864. Was peen IIA 56—65 per kg. Aardbeien IA 4561 IIA 33—50 per doos. Aardbeien IIB 2734, per doof. Aanvoer 32 000 doosjes. Rode bessen IA 6976, HA 5065. Aanvoer 8000 doosjes. Aardbeien IA 1,60—2.10; HA 1,10—1,80 per kg. Tomaten IA 11.20—11.30. IB 10,90. IC. 11,30 nee 9.10. Kruiningen heeft dit jaar een koers voor nieuwelingen .Rentoc", de vereniging die ieder jaar ii. Kruiningen een wielerwedstrijd organi seert, is dit jaar wel voor een bijzonder moeilyk probleem geplaatst. De kermis- ronde zal nu gelijk rallen met de Ronde van Midden-Zeeland, die in Goes begint en eindigt. Het is daarom begrijpelijk, dat „Rentoc" om financiële redenen niet in staat is om een ronde voor beroeps- renners te honden, Om op de kermis- zaterdag toch een wielerronde te kunnen houden, is thans besloten een wedstryd voor nieuwelingen te organiseren, waar voor de sportcommissie van de K.N.W.U. reeds zijn volledige medewerking toe zegde. Met het houden van deze wed strijd voor nieuwelingen wil „Rentoc" tevens zijn 30-jarig bestaan vieren. De wedstrijd, die op 29 juni zal worden verreden, zal meetellen voor het nieu- welingenkampioenschap van Zeeland. Voor de bevolking van Kruiningen is dus een dreiging voor een „wielerwed strijd-loze" kermis afgewend. „Rentoc" heeft gemeend voor deze nieuwelingen- wedstrijd, die uiteraard heel wat minder kosten met zich zal brengen, geen in zameling te houden, noch een verloting te organiseren, maar deze jubileumkoers aan de Kruiningers aan te bieden uit dankbaarheid voor de jaren genoten fi nanciële steun. „Rentoc" hoopt dan vol gend jaar weer een beroep op de bevol- king te mogen doen om financiële me dewerking voor een duurdere wedstrijd. „Schelde" degradeert uit derde klas Het zwakke „Schelde 1" heeft geen kans gezien haar 3de-klasseschap te behou den. Geheel volgens de verwachtingen werd het tegen Warande I in Oosterhout een zware nederlaag. Met 80 trokken de Brabanders aan het langste eind. Beter verliep voor M.L.T.C. 2 uit Mid delburg de opgave zich te handhaven in de 3de klas. De Middelburgers, die in een andere 3de klas de onderste plaats bezetten aan het eind van de competitie, wonnen in Kaatsheuvel met 53 van Boemerang 1 en komen dus in 1964 weer in de 3de klas uit. UITSLAG EN: Warande 1—Schelde 1, 80. Enkelspe len: H. Donkers—L. Zietse 61, 62; A. v. d. BemdP. Vierhout 810, 86, 63; mej. J. Swagemakersmej. H. v. Hoorn 6—1. 6—3; mej. H. v. Gils—mej. P. v. d. Berg 6—2. 1. Dubbelspelen: Donkers/Thuring—Zietse/Vierhout 62, 64; mej. Swagemakers/mej. Geurts mej. v. Hoorn/mej. v. d. Berg 61, 62; mej. Swagemakers/Donkersmej. v. Hoorn/Zietse 6—1, 6—2; mej. Geurts/v. d. Bemd—mej. v. d. Berg/Vierhout 6—2, Boemerang I—M.L.T.C. 2, 35. Enkel spelen: J. Schalken—A. M. E. Drost 2 61. 36; T. Smit—rA. Drost 46, 6 ~s- '»ej- T. Nijkarnpmej. L. Wollhers 46. 63, 57; mej. M. Snoeren mevr M. Visch 63, 1—6. 64. Dobbel spelen: J. Schalken/T. Smit—A. Drost/ A. M. E. Drost 6—2, S—6; mej. F. Nij- kamp/mej. M. Snoeren—mevr. M. Vosch /mej. L. Wolthers 2—6, 7—5, 4—6: mej. F. Nykamp/T. Smit—mej. L. Wolthers/ A. M E. Drost 2—6. 1—6: mej M. Snoe ren.'J. Schalken—mevr. M. Visch/A. ^Wegens het Iate avonduur door M.L.T.C. 2 gewonnen gegeven. Nederland tweemaal tegen Luxemburg Het Nederlandse elftal zal twee thuis wedstrijden spelen tegen Luxemburg voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams De eerste wedstrijd tussen beide landen, die oorspronkelijk in Luxemburg zou moeten plaatsvinden, is vastgesteld op 11 september in Amsterdam en de „ech te' thuiswedstrijc' zal op 30 oktober in Rotterdam worden gespeeld. Nederland heeft zich. zoals bekend, voor de tweede ronde van het toernooi geplaatst door een overwinning (3—1) en een gelijk spel (1—1) tegen Zwitserland. Luxem burg had in de eerste ronde vrygeloot. Nagekomen advertentie Heden overleed plotse ling onze innig gelief de. zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PI ETER JOM ANNIS VAN HEE. wed. ran Adriana de Back, in de ouderdom van 76 jaar. Namens de kinderen. D. Verberkmoes- van Hee. Brouwerijstraat 5. Groede. Groede, 18 juni 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9