KAAS UIT HET VUISTJE Zevibel: uitblijven schaderegeling voor vissers „onbevredigend f Inwoners van Middelburg geven hun mening over de sanering Voor de Zeeuwse visserij was 1962 in het algemeen een goed jaar ALMANAK „ZEEBAD BRESKENS" BOEKTE IN 1962 WEER GROTE VOORUITGANG Fractie liep weg uit vergadering raad Zuidzande Brugwachter Souburg ernstig gewond bij botsing met motor Eindexamen h.b.s. B Prof 7eemanJvceum PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 19 JUNI 1963 JAARVERSLAG OVER 1962 VERSCHENEN „Tegenover de steeds verdergaande uitvoering van de Deltawer ken staat het zeer onbevredigende feit, dat nog steeds niets bekend is over een ontwerp van wet op^ grond van artikel 8 der Deltawet (schadevergoeding). De commissie ex artikel 8 heeft sedert 1957 in dit opzicht nog geen blijk gegeven van de wijze, waarop zij zich voorstelt een tegemoetkomingsschaderegeling te ontwerpen". Dit wordt opgemerkt in het jaarverslag over 1962 van Zevibel (Zeeuwse Visserij Belangen). Het verslag vervolgt, dat het geduld van de be trokkenen wel zeer op de proef wordt gesteld nu zij bovendien het werk aan de Deltadammen steeds meer zien vorderen. Een poging van Zevibel om een Deltaforum te formeren met medewerking van hen, die in staat zijn antwoord te geven op vele vragen die onder de belanghebbenden leven, is niet geslaagd, aldus het Zevibelverslag. In dit verslag wordt de gang van zaken met betrekking tot de schade regeling betreurd. Voor de Zeeuwse visserij is 1962 in het algemeen een goed jaar geweest, zo meldt het jaarverslag. Ondanks slechte weersomstandigheden in de eerste maanden, waarbij vele visda gen verloren gingen en de strenge winter, die op het einde van het jaar stagnatie in de uitoefening van het bedrijf veroorzaakte, waren de uit eindelijke resultaten over het gehele jaar genomen gunstig. Wat de Zeeuwse vissery vloot betreft blijkt, dat de garnalenvloot per 1 janua ri 1962 bestond uit 83 schepen, tegen 84 per 1 januari 1962. Steeds meer sche pen krijgen sterkere motoren, hetgeen valt af te leiden uit de toeneming van het aantal p.k. in één jaar tijd van 7403 tct 8285 p.k. Het aantal schepen in de oester- en mos selvisserij bedraagt 259 (18.892 p.k.) te gen 258 (18,263 p k.) aan het begin van het jaar. Aan dit. gedeelte van de Zeeuwse visserijvloot werden ;n het ver slagjaar aan nieuwbouw toegevoegd één schip en vier tweedehandsschepen van elders werden aangekocht. Vier schepen verdwenen van de Zeeuwse wateren, zo dat een netto winst werd bereikt van één schip. Van de vloot van 259 schepen werden er 80 gebruikt voor de oester- en 104 voor de mosselcultuur, terwij] 75 schepen werden gebruikt voor de ge mengde bedrijven. De grootste vloot was samengetrokken in Yerseke: namelijk 169 schepen. Omzetten In de verschillende Zeeuwse aanvoerha- vens van garnalen werd 1.340.436 v j. 1.373 486 kg) garnalen aangevoerd, die in het laatje brachten 3.270.931 (v.j. ƒ2.183.540). Het grootste gedeelte hier van werd geëxporteérd. Aan de hand van dc opbrengsten in de afgelopen vijf jaar, blijkt, dat 1962 een „topjaar" is geweekt voor de garnalenvissers, name lijk 7 ton meer aan geld dan in het ook al goede jaar 1959. Aan mosselen werd in het seizoen 1962-1968 geleverd 65.903 600 kg te gen 80.688.200 kg in 1961-1962. Tot eind 1962 zag het er naar uit, dat de produktie van 1961-1962 wel zou wor den gehaald. De strenge vorstperiode haalde echter een streep door de re kening. Opgemerkt wordt, dat hoe wel de schade nog niet te overzien is, deze toch ernstig zal zijn. De aanvoer van consumptie-oesters beliep vorig jaar 28.800.000 stuks ter waarde van 6 687.000, een dalende produktie weliswaar, maar een op peil blijvende geldelijke opbrengst. Geen ongelukken Verheugend wordt het genoemd, dat het jaarverslag deze keer niet moest worden begonnen met het vermelden van onge vallen in de garnalensector. De garna- lenverordening 1959 onderging in het verslag een wijziging in die zin, dat de garnalen binnen een tijdslimiet van drie marktdagen, de dag van aanvoer inbe grepen, ter veiling ter beschikking moes sten worden gesteld, in plaats van in- middeüijk op de dag van de aanvoer. Er wordt op gewezen, dat deze wijzi ging is aangenomen ondanks een pro test van de Zevibelvertegenwoordiger in de gamalenadviescommissie. Herinnerd wordt verder aan de beslissing van de scheepvaartinspectie, dat per 1 januari 1963 op alle vaartuigen, die de boom- korvisserij uitoefenen, de winches vanaf de brug of stuurhut bedienbaar moeten zijn. Dit wordt gezien als een extra be veiliging tegen het omslaan als gevolg van het haken van de korrén. Oesters In het verslag wordt tevens melding gemaakt van het feit. dat in het sei zoen 1961-1962 ondanks de prijsver hoging over.de gehele lijn een flinke uitgezaaide Franse zaaioesters be- stord. Als gevolg van de grote vraag naa*- zaaioesters liepen de prijzen Advertentie Aeeuwse Brandweerpraatje Van brandweerlieden valt altijd nog een heleboel te leren. Niet alleen wat het blussen van vlam- ben betreft, zo bleek zeer recen telijk in 's-Heerenhoek. Want daar was het, dat. een liele hoge districtsbramdweerman met een lichte ondertoon van spijt na de gehouden brandweer vjedstrij- den wee op de omstandigheid, dat het peperdure brandwe'erma- teriaal, gezien de hoge investe ringskosten eigenlijk veel te wei nig gebruikt wordt. De blikken gleden dromerig ovei de glimmend gepoetste brand weerauto's. En inderdaad, zo be dacht men, die agressief rodi kleur is in felle tegenspraak met de lange dagen van absolute rust die de auto's bij voortduring ge nieten. Ook de hoge districjsbrandweei man bekeek de auto's nog even en sprak toen dromerig en bloem rijk: .jKet is met zo'n auto al nel. at. met een oude vrijster: altijd br reid, maar nooit gevraagd hiervoor op. Om aan de grote vraag naar consumptie-oesters te voldoen, werden zelfs Franse zaaioesters ge ïmporteerd. Het aantal in Zeeland uitgezaaide Franse zaai-oesters be liep circa 5.000.000 stuks, in hoofd zaak driejarige. Een verzoek van Zevibel, zo vervolgt het jaarverslag, aan de inspectie der do meinen om voor wat betreft de zg zwak ke broeders oude schepen met zwak ke motoren, die voorheen bij minder gunstige weersomstandigheden toch nog in het Veerse Gat konden blyven vissen en aldus aan een boterham konden ko men - - voor de tijd van één jaar bij on gunstige weersomstandigheden alsnog ontheffing te willen verlenen op het ver bod met boomkorren in het Veerse Meer te vissen, werd afgewezen. ,,En dit ondanl.-3 onze attentie, dat er sterfte onder de visstand in het Veerse Meer was en dat het in de huidige tijdsomstan digheden toch niet verantwoord moet worden geacht consumptievis aan ver nietiging prjjs te geven", aldus het jaar verslag Een donderslag bij heldere hemel" wordt genoemd het bericht ultimo 1962. toen ui; de memorie van antwoord van de minister van verkeer en waterstaat bleek, dat er geen gelden waren uitge trokken voor de werken, die nodig zou den zijn voor de te houden oesterproef en het verwateren van mosselen. De Zeeuwse visseryverenigingen hebben toen een scherp protest laten horen te gen „deze bedroevende gang van zaken". Over de Zeeuwse visserijschool zegt het jaarverslag, dat het bedroevend is, dat deze school een kwijnend bestaan lijdt. „Het bedrijf zelf is vol lof over de jon gere vissers, die van deze school komen, het zal daarom een reden temeer moeten zijn om de jeugd, die voor de visserij bestemd is, ook deze school te laten vol gen", aldus het verslag. GOEDE MOED VOOR DE TOEKOMST Opbrengst voorseizoen drie keer groter don uorig jaar „Ondanks de slechte weersomstandighe den is 1962 toch een goed jaar geweest. Door bepaalde voorzieningen hebben we weer een grote vooruitgang geboekt, maar dat wil helemaal nog niet zeggen, dat we op de plaats rust kunnen gaan staan. Er is namelijk nog genoeg te doen". Dit zei voorzitter J. Carels dins dagavond tot een klein gezelschap aan deelhouders van de N.V'. Exploitatie- maatschappij Zeebad Breskens, die zich in „Het wapen van Breskens" hadden verzameld om daar de algemene verga dering by te wonen. De voorzitter, die in zijn openingswoord onder meer wethouder W. C. van der Niet eens met „besloten" behandeling herindeling De vergadering van de gemeenteraad van Zuidzande, welke dinsdagavond onder voorzitterschap van burge meester H. P. Everwijn werd gehou den, heeft een enerverend verloop ge had, doordat de fractie gemeentebe langen de vergadering verliet. Bij het aan de orde stellen van het agen dapunt, bespreking herindelingsplan gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, deed de heer P. Moll (prot. christ. partijen) het voorstel om over te gaan in besloten zitting. De heer Moll zei het van belang te achten, dat wanneer het voorstel van b. en w. in een volgende vergadering aan de orde komt, het zo mogelijk de eensgezinde steun krijgt. Hiertoe meende hij dat een besloten zitting kon bijdragen, omdat dan nog van andere meningen kon worden geleerd, alvorens deze in de openbaarheid komen. De heer Moll kreeg voor zijn voorstel de steun van wethouder L. de Hullu (partij van de arbeid) en diens fractiegenoten A. P. de Veij en C. B. de Neve Na een korte schorsing der vergadering, waarin de fractie gemeentebelangen nader' overleg pleegde, deelde wet houder A. Luteijn van gemeentebe langen mee, dat als dit voorstel in besloten zitting zou worden behan deld, zyn drie man sterke fractie de vergadering zou verlaten. Hoewel de voorzitter een beroep op de raadsleden deed de zaak niet op de spits te drijven en zelfs bereid bleek het agendapunt af te voeren en de kwestie informeel te behandelen, bleef gemeentebelangen op zyn stand punt staan. Na de stemming waar bij de fractie van de Party van de Arbeid en de heer Moll voorstemden, verlieten de drie leden van Gemeen- tebe'r-ngen, die tegen hadden ge stemd. de vergaderzaal. Vóór dit agendapunt had de raad nog besloten de heer H. Goedegebuur eervol ont slag te verlenen als onbezoldigd amb tenaar van de burgerlijke stand. Voorts ging de raad nog akkoord met het voorstel tot wijziging van de wethouderssalarissen. cv Mri\m Voor het door de Stichting Examens van de Georganiseerde Landbouw afge nomen examen Boekhouden en Bedrijfs leer slaagde dezer dagen de heer L. H. M. Verwijs te Sint-Philipsland. Voor de staatsakte N XII (lerares huis houdelijke vakken) slaagde C. J. H Kelder te Vlissingen. Zij ontving haar opleiding aan de Eer ste Utreehtsche Industrie- en Huishoud school Waterstand Kanaal door Walcheren wordt verlaagd Wegens het verrichten van werkzaam heden aan de Stationsbrug over het Ka naal door Walcheren te Middelburg zal de waterstand op dat kanaal gedurende de periode van 19 juni tot en met 25 juni 1963 of zoveel langer als nodig of korter lan mogelijk zal blijken, worden ver- j aagd tot 0.10 -N.A.P. Bazaar Vrijdag en zaterdag organiseert dc voet balvereniging „Krabbendijke" ten bate van de verenigingskas een bazaar in een der gebouwen van de veilingvereniging „KEO" te Krabbendijke. Hooft welkom heette, kon in zijn jaar overzicht meedelen, dat er een over eenkomst tot stand is gekomen met de domeinen voor de erfpacht van de gron den aan het voormalige fort „Frederik Hendrik". Op een gedeelte van het ter rein is reeds een beplanting aangebracht. Het kampeerterrein heeft thans nieuwe wasplaatsen en verder is het terTein nu aangesloten op het elektriciteitsnet. De exploitatie van het strand komt eveneens goed op gang. De heer Carels wist voorts te melden, dat aan het gemeentebestuur is verzocht in de winter de kamphut ten op het terrein te laten staan. Dit om het terTein te kunnen sparen. Recreatiegebouw Om te komen tot de stichting van recreatiegebouw op het terrein is een commissie benoemd. Deze bouwcommis sie is reeds druk aan het werk. De J. Vergouwen werd met 148 stemmen van de aanwezige aandeelhouders aan gewezen als vertegenwoordiger van de gemeenteraad in de raad van beheer. Hij volgt daarmee de beer M. de Boer op. De voorzitter zegde het afgetreden lid van de raad van beheer dank voor in het verleden verleende medewer king. Tot beheerder ingevolge artikel 5 der statuten werd by acclamatie her kozen de heer P. Zegers. Zoals reeds gemeld, is er in 1962 op de strand- en- campingexploitatie een verliessaldo van 2115,11 geboekt. In vergelijking met het verlies in andere jaren is het bedrag weer kleiner geworden. De voorzitter had goede moed voor hel komende hoog seizoen, temeer daar de opbrengst van het voorseizoen al drie keer zo hoog was als vorig jaar. MIDDELBURG 1963 - 800 BEZOEKERS - VERLENGD Wat. denken de inwoners van Mid delburg over de plannen voor sa nering en uitbreiding van hun stad? Op een enkele uitzondering na, vinden ze de sanering belang rijk en noodzakelijk, maar de meesten vinden het ook jammer dat de oude sfeer van Middelburg waarschijnlijk verdwijnt. De ten toonstelling Middelburg '63 in het stadhuis, waar maquettes van de uitbreidingsplannen Griffioen, Zuid en het saneringsplan binnen stad zijn opgesteld, trok reeds 800 bezoekers. De belangstelling voor de ontwikkeling van Middelburg is Kent u Mon Chóu, Kernhemse kaas, St. Paulin Wees niet één- kennig: houd van méér kazen! I Advertentie) Voor gezonde witte tanden. De regelmatige passant over het Molenwater zal zich kunnen over tuigen van de gestadige groei van de nieuwe Middelburgse Schouw burg. De heiers van de firma Brem zijn de afgelopen twee we ken namelijk al een heel stuk ge vorderd mei hei slaan van de tien tallen palen, die het nieuwe ge bouw moeten dragen. tFoto P.Z.C.) Bij een verkeersongeval op het kruis punt Nieuwe Vlissingseweg, Marnix- plein en Kanaalstraat is dinsdagmorgen omstreeks half elf by de brug te Oost en West-Souburg de brugwachter M. R. gegrepen door een motorrijder, die uit de richting Vlissingen kwam. Dc brugwachter, die plotseling van het Marnixplein de weg op kwam, werd met een schedelbasisfractuur naar 't zieken huis St.-Josef te Vlissingen vervoerd. Zyn toestand was ernstig. De motorrijder J. B. uit Vlissingen liep ondermeer 'n beenfractuur op. Ook hij werd naar het St.-Josefziekenhuis ver voerd. De motor liep aanzienlijke schade op. Bejaarde fietser onder auto Maandagmorgen omstreeks half twaalf is op het kruispunt Nieuwe Rijksweg- Noordweegseweg onder 's-Heer-ArendB- kerke een wielrijder tegen een personen auto gereden. De fietser, dc 83-jarige M. K. te 's-Heer-Arendskerkc. liep hier- by slechts een lichte hersenschudding op. Zijn fiets werd vrijwel geheel vernield. K. kwam uit de Noordweegseweg en stak de rijksweg over zonder op het ver keer te letten Een uit de richting Mid delburg naderende personenauto kon hem niet meer ontwijken. „Noodzakelijk en gedurfd plan, maarjammer" JDELBURG 1963 - 800 groot en daarom hebben de orga nisatoren van deze tentoonstelling besloten de expositie te verlen gen. „Vlot en gedurfd", zegt een bezoe ker van de tentoonstelling over de plannen. „Liever zou ik hebben dat Middelburg bleef zoals het is. Maar ja, dat kan nu eenmaal niet. De sanering is hard nodig, dat is op deze tentoonstelling wel duidelijk gemaakt". De meeste bezoekers hebben meer interesse voor de sa nering van de binnenstad dan voor de uitbreiding. In de wir-war van straten en huizen tracht een andere bezoeker „zijn singel", de Beenhouwerssingel, te ontdekken, waar verschillende huizen gedoemd zijn te verdwijnen. „De sanering? Ja. nood- zakelijk, maar erg gelukkig ben ik ei niet mee", zegt hij, „ik heb een vrije woning met een mooi uitzicht en om nu straks in een flat opgesloten te wor den, dat lijkt me niets". De ontwerpers van de maquette heb ben weliswaar aan de overkant van de Beenhouwerssingel, dus aan de Schoorsteenvegers- en Pottebakkers- singel vier flatgebouwen gedacht, maar het is nog niet zeker dat deze flats hier ook inderdaad gebouwd zullen worden. De restauratie van de Gevan gentoren op de Vlissingse boule vard is thans aan dc buitenzijde voltooid. (Foto P.Z.C.) Bromfietser bij val gewond Omstreeks elf uur is de bromfietser P. L. uit Vlissingen maandagavond op de weg Groede-Breskens komen te vallen. Hij liep daarby onder meer een hersen schudding op. Nadat de bromfietser door dokter A Ossewaarde uit Breskens was behandeld, werd L. naar het zieken huis te Oost burg overgebracht. PREMIEKEURING TE BIERVLIET De provinciale commissie ter bevorde ring van de veefokkerij in Zeeland zal morgen (donderdag) 's middags om 2 uur op het voormalige sportveld aan de Schoollaan te Biervliet de jaurlijkse nremiekeuring van stieren en vrouwelijk fokvee houden. Door het gemeentebe stuur, N C.B., Z LM, Boerenleenbank en vele andere instellingen zijn voor deze keuring prijzen beschikbaar gestold. De bewoonster van een mooi, oud huis aan de Beenhouwerssingel heeft ook geen gunstige opinie over de eventueel te bouwen flats. „Een echte Middelbur ger kunnen ze niet in een flat bergen", zegt ze, „die is gewend aan een eigen woning". De vrouw, die de tentoonstel ling een van de eerste dagen bezocht, heeft veel belangstelling voor de nieuwe ontwikkelingen. Ze volgt alles nauwkeurig in de krant en heeft haar kritiek klaar: „De Langeviele is inderdaad vreselyk voor het verkeer en het is daarom goed dat ze de Korte Geere willen door trekken. Dat die krotten aan de Lan ge Geere verdwynen is wel gunstig. Maar waarom moet de Korte Geere nu een winkelstraat worden? Dat lijkt me helemaal niet nodig, laten ze er liever een brede straat niet tui nen van maken". Ze vond de tentoonstelling erg over zichtelijk, evenals een andere inwoon ster van Middelburg, die aandachtig over de maquette van het uitbreidingsplan Griffioen stond gebogen. „Ik vind het zo belangryk, dat de mensen weten wat er in hun stad gaat gebeuren", was haar mening. i jongeman, die zich veel voor bouw kunde interesseert, zegt dit: „Als het maar niet zo wordt als in Vlissingen. Sanering en uitbreiding is altijd goed, maar meestal is er geen geld genoeg en dan wordt het van die lelijke, goedkope nieuwbouw. Daar ben ik altijd een beetje bang voor. Sanering? Nieuwbouw? goed, maar dan moet het ook ruim op gezet worden". Nog 20,30 jaar „Ach, 't zal nog wel twintig, dertig jaar duren, voor ze daarmee beginnen", merk ten anderen weer op. Veel zorgen ma ken die bewoners zich niet en veel be langstelling voor de nieuwe plannen voor Schoorsteenvegers-, Pottenbakkers- en Beenhouwerssingel hebben zij evenmin. Een aantal bewoners, met wie wy hier spraken, heeft de tentoonstelling nog niet gezien en is ook niet van plan deze te gaan zien: „Ach, daar hebben we geen tijd voor". Een enkeling merkte op: ,,'t Wordt inderdaad hoog lyd, dat ze eens wat doen aan die oude krotten, maar 't zal hier in de buurt wel druk worden. Er komen in de nieuwe huizen natuuriyk veel jonge gezinnen met kin deren. Ik kan me het ondanks de tentoonstelling, de maquettes, de film en de krant nauwelijks voorstellen". Dat zeggen ook anderen: „We kunnen er ons geen voorstelling van maken, we moeten het eerst zien". Maar zij gingen ook nog niet kyken in de hal van het stadhuis, waar de maquettes juist een indruk van de nieuwe ontwikkelingen geven. Maar dat komt wellicht nog wel Congres van de Vrienden van Veere Ruim tachtig leden van de vereniging „Vrienden van Veere" hebben zaterdag deelgenomen aan het zevende jaarcon gres. In het Veerse Stadhuis werd in de algemene vergadering onder leiding van erevoorzitter, burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortguael, werd gepleit voor het steunen aan de restauratie van de Cisterne-waterput tegenover de Grote kerk. Voor instandhouding van dit mo nument in 1551 gebouwd door An- dries Roman uit Gent en het enige ge bouw van Nederland in de zogenaamde Tudorstyi zal de veernlglng een bij drage van 500 uittrekken. De burge meester hield na de vergadering een le zing over „150 jaar koninkryk". De lunch werd gebruikt in. hotel „De Pa trijs" in Colynsplaat. 's Middags, na een boottocht vanuit Kortgene over de Zandkreek naar Vee- re, hield de heer M. Ruytenschildt van de A.N.W.B. een lezing over de recrea- tiemogeiykheden op het Veerse Meer en de beperkingen die men zich op zal moe ten leggen om de recreatie op een aan trekkelijk peil te houden. Hij waar schuwde vooral voor te vee! jachtha vens en te veel bebossing. In hetzelfde gebouw de Schotse hui zen waar de heer Ruytenschildt zijn boeiende lezing hield, konden de con gressisten na afloop de tentoonstelling van de 'graficus D. van Gelder be kijken. De stadsbeiaardier, de heer P. Broerse, luidde het congres met een prachtig carillonconcert uit. Voor het eindexamen h.b.s. B aan het Prof, Zeemanlyceum te Zlerikzee slaag den de volgende kandidaten: J. M. Bra- her, L. Braber en P. L. van der Weyde uit Dreischor; J. H. van Eldik uil Noordgouwe; J. L. Kuyper, C. J Smits en P. W. Zoeter uit Ouwerkerk, M Matthijsse uit Renesse, P. J. Sclirier uit Nieuwerkerk, M D. van der Weele uit Bruinisse, H. M. van der Ploeg. A. Ro- sink en W. J, de Vos uit Zierikzee. Geen van de kandidaten werd afgewe zen. Wemeldinge koopt broodjes voor „Brood voor 't hart" Zaterdag krijgt een initiatief van de instuif te Wemeldinge voor de actie „Brood voor het hart" zijn slotstuk" in het verkopen van broodjes. Afgelopen week hebben een aantal instuifleden dc bestel lingen in Wemeldinge opgenomen. Het resultaat was boven verwach ting: er werden 2585 broodjes be steld; Wemeldinge heeft ongeveer 2500 inwoners. De plaatselijke bakkers verklaarden zich bereid de broodjes tegen een gereduceer de prys te bakken. Dé bestellin gen zullen zaterdag a.s. worden bezorgd. De bestellingen zullen zaterdag a.s. worden bezorgd van een centrale plaats uit. het Neder- lands hervormd jcugdgebouw. De medewerkers en -sters krijgen daarna een gezellige avond aan- geboden. WAAWWWWWWWVWWtfVWWVWWUVUWW Axe' "'oe'.'t aannemer -xel heeft tevergeefs geprobeer ie verbetering van het zwemhai tan te besteden. Er was echter ir t geheel geen belangstelling voor "en woordvoerder van hel ge ïeentchestuur wist dit uitzonder ijke feit als volgt te verklaren .Door de enorme hoeveelheid wer :en in de kanaalzone, hebben d< tannemers geen tijd meer voor di loort dingen". Toch wil de ge neonte het zwembad verheien tebben. Het gemeentebestuur zo ïu naar oen andere, nog niet be cende oplossing uitzien om toch in leptcmbcr aan de zo noodzakelijk? •erbeferingen te beginnen leden- woensdag-, donderdag en vrijdagavond, aanvang 21 uur. Ingang Nieuwe Kerk. HET WEER IN EUROPA KOUD Koud weer met opklaringen, maar ook plaatselijk een hui. Overwegend krachti ge westelijke wind. ZON EN MAAN. 20 juni zon op 4,19 onder 21.03 maan op 3.43 onder 19.53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2