PIET MOESKOPS: GLORIEJAREN ZIJN VOORBIJ goed hè die Klanken uit de ether „Ue onklopbare Wie PILOOT STOOM onlvoerd in de slratosfeer i 45 1 95 INVASIE VAN LIBELLES MAAKT NOG GEEN WARME ZOMERMAANDEN (Süiij schakel Vover op Gulf pride 1 u _J" Waar zijn onze schepen? MAANDAG 17 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ja, de gloriejaren zijn voorbij"Hij strijkt enkele lange grijze I haren over zijn kalende schedel„en of ze ooit terugkomen betwijfel ik. Het is namelijk geen kwestie van wielerbanen bou wen en hard trainen. Hef is alleen maar afwachten. Wachten tot boven ergens een klep epen gaat enhupeen wereldkampioen naar beneden komt. Er. dan is het nog een kwestie van hopen dat die net valt op dat kleine plekje dat ze Nederland noemen in dat grote vlak Europa". Begrijp je wat ik bedoel?", zegt wordt. Geboren, niet gemaakt, zelfs hij, me aankijkend met slimme n)1e' de meest uitgekiende weten- pret-ogen die glinsteren van p trots om zijn beeldspraak. Die „hij" n.. is een man, wiens naam nog altijd LI 116 een begrip is in de wielrennerij Piet Moeskops, veelvoudig wereldkam- T7en sprinter behoort tot de ren pioen in de japen na de eerste we- „L gS" V™'San ^pTesï reldoorlog. Bij elke belangrijke wed- snelheid en feeling, wedstrijdfeeling. strijd is de nu bijna 70-jarige Moes- In elke wielerwedstrijd is een goede kops te vinden ensnel te vinden demarrage het belangrijkste. Onder V een, goede demarrage versta ik: op door zyn rijzige gestalte en de breed- ^et juiste ogenblik souplesse en gerande zwarte hoed, die hij altijd feeling en flitsend snelheid en draagt. kracht. Kun je goed demarreren, dan kun je je ook goed plaatsen, kun je Bij de baan kampioenschappen in daar komen, waar je moet zijn om Amsterdam hoorden we hoe hij de een wedstrijd te winnen, kersverse 50-kilometerkampioen, de sprinter Ad de Graaf, verdedigde Een sprinter moet hijvoorbeeld met door te zeggen: „Goed, die jongen alleen 200 meter hard kunnen fietsen, heeft vijftig kilometer lang achter maar minstens 400 meter topsnelheid het wieltje van een ander gehangen, 'n de benen hebben. Hoe vaak ont- AIs je niet wilt dat hij wint, loop brandt de strijd zich niet ver voor dan van hem weg. Geef hem niet de de 200 meter streep? Begrijp je: een kans tot een eindsprint als je weet sprinter moet dus bijna van alles dat hij daarin de snelste is. Toon kunnen, van alles net even meer dan je macht en zet hem op een halve kunnen dan zijn tegenstander om tot ronde". de top te komen. Een sprinter is een jongen van kracht, hersens en ge- r\ i| voel, is een elite-wielrenner". Als ik hem op een trainingsavond V/pV06uin(J van de Haagse wielerclub „De Spartaan" op de tribune van de I Vergeleken by vroeger gaat alles gezellige Duindigt wielerbaan tref V nu veel sneller. Dat komt niet tussen de nieuwelingen, adspiranten omdat de jongens er meer aan en amateurs, voegt hij aan die woor- doen of omdat hun materiaal beter is. den toe: Voor mij ligt de oorzaak in de op- Als ie macht hebt moet ie die to- voeding. Vroeger werden wij als kind Ml, Nist na een wadsMd met da eersle zcs wel!en i»Sa»akard- keren A!e ie winnM kunt nioet ië Waar 1» n»S slli7er Y.[m w°">en. winnen, kun je iemand in éen sprint enSs!hnnienipif fen°Unnn twintig meter achterlaten, dan moet "J' i?0.0' ,"!at ie niet met handdiktp winnpn Hph sport durfden te denken. Vergelijk ik vroeger ook niet gedaan Als ik daarmee eens de hedendaagse jeugd ÏTirrifti r..!Ssk tO-nnaiitmyeaser. °Pff=h°°j Ben je de sterkste toon je dan in f^dclubs en elke wedstrijd de sterkste. Dan wordt ontpanningsmogelykheden. het saai voor het publiek Meneer, En toch waren namen als Jaap Eden, geef mij zo'n renner, geef mij twin- Guus Schilling, Mazzerak, Jef de tig wielerbanen hier in het land en Vijver, Jos Tol. Harry Meyers, Bosch ik krijg ze vol door alleen maar te van Drakenstein, Maurice Peters, roepen: „Mensen de onklopbare Piet van Kempen, Gerard Leene, Van komt!" Egmond en als laatsten Arie van Vliet en Jan Derksen beroemd over Maar de tijd van internationaal on- de hele wielerwereld klopbare sprinters is voorbij. Jan Derksen is de „laatste der Welkc Nederlandse namen worden Mohikanen". Hij is nationaal nog aan dit lijstje toegevoegd? Die van steeds onklopbaar, maar heeft inter- Ad de Graaf, Nolten, Koel, Paul, national weinig meer in de melk te Redeker? Neen, voor mij komt er brokkelen. Pet af voor die 44-jange Derksen. Jammer alleen dat dolr SMn va" dez0 Knapen ooit op de manier waarop hij die sprinttitel het bovengenoemde erelijstje te wint, zo duidelijk wordt, dat we niets staan. Jan Derksen zal nog jaren- nou1niSS'dM efêen^gSi S lai,g "0p 6f" bf" van z'ia ™"°aala is aan sprinters. Kijk op deze Haagse tegenstanders kunnen winnen". wielerbaan, op de andere kleine ba- nen in ons land, kijk naar amateurs, adspriranten en nieuwelingen. Ze vBDTIlTlGTGr willen wat graag, maar ze kunnen eenvoudig niet. Waarom niet Omdat Ik neem diep mijn (zwarte) hoed er maar eens in de twintig jaar een .,1 af voor jongens als Jopie Nolten. werkelijke wereldkampioen geboren Wat die Haagse knaap doet voor zijn sport is ongelofelijk. En dan de trots waarmee hij je komt vertellen, dat hy in een jaar een centimeter is vooruitgegaan. Een centimeter, ter wijl hij nog tientallen meters van de internationale top af is. AI die moei te. al die opoffering voor die ene centimeter. Goed, noem het de ware sportgeest. Ik hou niet van zulke vage mooie woorden. Ik zeg eerlijk, dat ik het nooit opgebracht heb en nooit op zou kunnen brengen wat die Nolten doet en met Nolten al die an dere beste brave borsten, die kei hard zwoegen, jarenlang met nauwe lijks merkbaar resultaat. Zouden die jongens echt niet weten, dat ze nooit de internationale top zullen- bereiken Die top haal je al leen maar in één snelle rush, niet door jarenlang moeizaam klimmen. Joris van den Bergh, voor mij de gróótste sportjournalist die Neder land ooit gekend heeft, schreef: wat goed is komt snel. Dat is voor my een waarheid als een koe. Ken werke lijke kampioen valt ineens uit de hemel". Oude glorie tussen jonge zwoe gers. Veelvoudig ex-wereldkam pioen PIET MOESKOPS tussen Joop Nolten (I.) en Marinus Paul, die vandaag (maandag) in het Olympisch Stadion van Amsterdam strijden om de ama- teursprinttifel van Nederland. voor WIG l 1 niet keihard trainen. Tegen zo'n man kun je niet zeggen: Vanzelfsprekend dat jy kampioen werd, je hebt de beste training of trainer. Trouwens dat hele begrip trainer wordt vaak overtrokken. Een ?oed sportman zonder behoorlijke rainer bereikt aitijd meer dan een goed trainer zonder een behoorlijke sportman. Wie is er nog eigenlijk voor wie? De trainer voor de atleet. of de atleet voor de trainer? Een trainer kan alleen zyn materiaal bij schaven, maar het niet maken. Wat is een Frans Fuchs zonder elf goede Feijenoord-spelers Nou is het met voetballen allemaal heel anders, daar kun je iedereen bij prijzen en kraken naar helieven. Als je een voetbalwed strijd wint kunnen ze altijd nog van ie zeggen, dat je slecht gespeeld hebt, dat de zege door de anderen bevochten is, of wat dan ook. Bij sprintwedstrijden kan dat niet. Als je daarbij wint, moet iedereen wel toegeven dat ie goed gereden hebt. Daarom zou ik nooit een voetballer willen zijn, of een andere teamsport willen beoefenen. Ben je dan kam pioen met zo'n team dan kun je nog altijd buiten het Nederlands elftal gehouden worden. Ben je wielerkam pioen. dan moeten ze je wel afvaar digen naar de wereldkampioenschap pen. Maar er ligt nog een groot ver schil 'tussen nationaal en interna tionaal. dat blijkt de laatste tijd wel pijnlijk duideiyk by de sprinters". JAN DASSEN. 2429. Toen Casey, die de weg kende cn vóór de gevaarlijke bocht"* tydig had afgeremd, om de hoek schoot, kon hij nog juist zien hoe de Kidnap persauto dwars over de weg schoof om een ogenblik later over de rand van het ravijn te verdwynen. Hij uit te onwillekeurig een kreet van ont zetting, terwyi zelfs boven het ge snerp van z(jn eigen remmen, het ge luid van de omlaogsinakkende wagen tot hem doordrong. Nog voordat de taxi geheel stilstond, waren de twee Marsmannen er al uitgesprongen. Het bonkend mwaai van deukend plaatwerk en het gerinkel van glas klonk nog echoënd omhoog uit de diepte, maar toen,hun ogen voldoen de aan het halfduister gewend waren, konden zij in het bleke maanlicht daar beneden weinig anders dan een noop verwrongen staa' onder scheiden. Casey voelde zyo knieën knikken en ny kon alleen maar mompelen: „Goeie hemel! Die kerels moeten wel morsdood zijn!" Ath en Sinh liefd op Marjorie. eigeniyk van het eer ste ogenblik af. maar ik dacht dat zij om mg niets gaf Z(j van haar kant dacht precies hetzelfde. Ze was zelfs zo op me gesteld dal ze ontslag nam by de „Morning Post" toen Allison haar in lichtte over zyn leuke plannetjes mot betrekking tot mij en hel breken van m'n nek. Ze begreep best dat haar ont slag Allison er niet van zou weerhou den die artikelen toch te publiceren en daarom besloot ze mij 'n handje te gaan helpen. Ze begreep ook dut ze een mooie kans maakte uitgelachen tc worden als ze haar diensten Was komen aanbieden en daarom was ze van plan eerst op eigen gelegenheid wat wapenfeiten te „aan vcnculen. Ze herinnerde zich wat .Jarrod haar verleid had over de ver houding tussen Andrews en Burke en in haar eentje stelde zij ongeveer dezelfde theorie op die Shane en ik ook gevormd hadden, wy zaten dan nog met de moei- lykheid dat Patterson niet in dat sche ma past, maar Marjorie brak zich daar het hoofd niet over: Patterson kwam la ter wel! Ze besloot ul cn toe eens een kyitjc te gaan nemen in het museum en als het kon wat rond te snuffelen op de kamer van Scott Andrews. Ze verdwaalde zo genaamd en kwam terecht in de souter rain. Toen ze daar door die halfduistere gangen liep, deed ze de ontdekking van haar leven: ze vond de oorhanger van Cathy Gray. Ze stond daar nog mee ln haar hand. toen Sue Allen, de verloofde van Scott Andrews, haar ontmoette. Marjorie deed of zij een bezoekster van het museum was en per ongeluk in het souterrain was terechtgekomen. Tydens dat gesprek liet Marjorie de oorhanger een keer vallen. Ze raapte hem snel op, maar Sue had het sieraad toch herkend. U weet wat er gebeurde: Sue was hele maal van streek en sprak er over met Scott Andrews. Die wetgerde het te ge loven: hij vond het een beetje te fantas tisch. Maar Sue bleef volhouden en na een paar dagen nam Scott haar mee naar het politiebureau om mij het ver haal ook eens te vertellen Hij deed het alleen om haar gerust te stellen, want zeil geloofde hij er geen steek van. Inmiddels had Marjorie zich hals over kop in het avontuur gestort. Ze wist nu dat ze op de goede weg was. Achteraf geeft ze grif -toe dat ze beter met de ooi'hanger by mij had kunnen komen, maar op dal moment kreeg ze het onge lofelijke idee dat ze me de hele oplos sing op een presenteerblaadje zou kun nen komen aanbieden- Ze verdwaalde dus voor de tweede keer in het museum maar ditmaal had ze minder geluk. Hendricks vond haar terwijl ze bezig was z'n kamer overhoop te halen. Hy bracht haar naar Jurrod en die zag meteen z'n kan*; schoon. Hier was de vrouw die hij altijd had begeerd voor zijn Marie Antoinette. De omstandighe den waaronder ze was gevonden deden sterk vermoeden dat niemand van haar tocht naar het museum afwist. Boven dien wist Jarrod dat Cathy tijdens haar leven naast Marjorie had gewoond. Op nieuw een verbinding dus met de vorige gevallen en opnieuw daarmee een kans dat bq een ingrijpen van de politie ook deze verdwijning op de rekening van Andrews zou worden geschreven. Jarrod kon tevreden zijn: hij had zijn Marie Antoinette en de sensatie van deze vier de verdwijning zou hem bovendien stro men bezoekers bezorgen, als hij maar zorgde dat ,er ook een beeld van Marjo rie bij het rijtje Patterson, Burke, Cathy kwam te staan. Het mes sneed steeds aan twee kanten. Gelukkig ,voor Mar jorie heeft, hij haar eerst nog een paar dagen laten leven omdat hij wilde af wachten wat. de reactie van de politie op die verdwijning zou zyn. Hij was er immers niet ten volle zeker van dat nie mand van Marjorie's gang naar het mu seum afwist? De kans was klein, maar Jarrod was nu eenmaal een voorzichtig mens (Wordt vervolgd) ,Er ligt een droge en warme zomer op 'ons te wachten tenminste wanneer wij oude inwoners van enkele Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden mogen ge loven, want volgens krantenberichten zijn in deze streken de afgelopen week grote zwermen libellen (ook wel waler- "Gold" nylons - satijn-zacht, perfekte afwerking. I 9 en Ij "Teenager" nylons - de beste kous voor elke dag 1-145 y en 5 Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier KERKNIEUWS Zendingsdelegatie naar Indonesië Prof. dr. H. Bergenia, zendingshoog leraar, dr. G. P. H. Locher, secretaris van de Raad voor de zending van de Nederlands Hervormde Kerk en ds. B. Richters, directeur van het zendingscen trum van de Gereformeerde Kerk, ver trekken dezer dagen naar Indonesië voor een bezoek aan de kerken daar. Zy gaan in het kader van een uitnodi ging, die de continentale commissie voor :erk en zending in Indonesië van de Raad van kerken in Indonesië ontving. Het einddoel van hun reis is de by'wo- ning van de grote conferentie van de Raad van kerken die waarschijnlijk in Makassar in juli zal worden gehouden. Voordien zullen ze bezoeken brengen aan de kerken, waarmee de verschillen de zendingen zijn verbonden. Bijzondere Nederlandse missie bij requiemmis voor paus Joannes Nederland zal maandag op een requiem mis voor paus Joannes XXHI in Vati caanstad vertegenwoordigd worden door een byzondere missie. Deze missie zal bestaan uit de minister van buitenland se zaken, mr. J. M. A. H. Luns, de am bassadeur te Vaticaanstad, F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant et d'Ansem- bourg, en R. P. M. baron van Voorst tot Voorst, kamerheer in buitengewone dienst van Hare Majesteit de Koningin. De deken van het college van kardina len, Eugene kardinaal Tisserant zal de ze mis celebreren. Kerkelijke mutaties NED. HF.RV. KERK. Bedankt voor Wormerveer A. P. Jeschar te Walm-Hollum (Ameland). OUD GEREF. GEM. IN NEDERLAND. Aangenomen naar Alblasserdam M. van Beek, kand. te Ederveen, die bedankte voor 21 andere beroepen. Wel voorspellingen op korte termijn Invasie door koude meimaand (Van onze weerkundige medewerker LEZERS SCHRIJVEN PARKEERVERBOD BIJ DIJK TE KAMPERLAND Ondergetekende zocht zondag jl. 9 juni met een aantal vrienden wat verfrissing aan het strand bij Kamperland. Een mij ner vrienden zou ons eens naar een rustig mooi strand brengen waar geen sprake was van het z.g. „rug aan rug" liggen. Inderdaad, bij aankomst merkten wij het direct, geen grote hotels, geen mondaine boulevard, geen winkelgalerijen, geen grote parkeerplaatsen, kortom niets van al die gelegenheden welke drukke cen tra typeren. Dit moesten wij hebben! Bq gebrek aan ruimte op de voor par keerplaats ingerichte weide stalden wij onze wagens in een weggetje langs de dijk waar inmiddels tientallen auto's stonden geparkeerd. Vlug onze attributen uit de wagens en het strand op jongens! Mede door de byzonder gunstige weers omstandigheden genoten wij een pretti ge middag. Hoe bitter was de nasmaak toen wij. vlak voor ons vertrek, constateerden dat de agent van politie welke de gehele middag boven op de duinen had gestaan, het op alle automobilisten gemunt had welke hun wagens langs de dijk hadden geplaatst. Deze geachte agent van politie had in de zin der wet natuurlijk gelijk, doch de omstandigheden waarbij deze bekeurin gen aan de lopende band werden ge maakt getuigen niet van begrip. Aan het begin van betreffende weg stond inderdaad een bord. dat parkeren verbiedt, doch bij onze aankomst (en ook gedurende de tyd dat de agent op de duinen stond) was voor dit bord een vrij grote wagen geparkeerd. Zodoende KONDEN wq, en met ons vele tientallen automobilisten, het parkeerverbodsbord niet zien. Ten tweede staat dit bord slechts circa 50 cm hoog vanaf de grond geplaatst waardoor ook het vrij lange helmgras het uitzicht op dit bord ernstig belem mert. Elke automobilist voerde bovenstaande argumenten aan waarbij nog komt dat niemand in deze omgeving een verkeers bord verwacht, doch de agent was on verbiddelijk. De agent bleek niet gevoe lig voor deze argumenten. Het moet,my van het hart dat ik deze handelwijze allerminst gerechtvaardigd acht. Wéét betreffende agent dan niet hoe voorkomend WIJ NEDERLANDERS in het buitenland als toerist behandeld worden Een mondelinge of schriftelijke beris ping was voor deze tientallen automobi listen een afdoende middel geweest. Ik zal, na oproep, voor de kantonrechter verschijnen en gedocumenteerd aanto nen dat de plaatsing van de borden wel zeer ongelukkig is. Dat al deze moeite met begrip ontvangen zal worden hopen met mij de tientallen automobilisten. Tilburg. Een gedupeerde. juffers en glazenmakers genoemd) neer streken. Volgens oudere bewoners van -houwen-Duiveland zou op zo'n grote vlucht libellen steeds een warme en dro ge zomer zijn gevolgd". Tot dusver be perkten de voorspellingen, afgeleid uit ;edragingen van flora en fauna, zich tot Je herfst wanneer men leder jaar weer meent aanwijzingen te vinden voor een strenge of zachte winter. Wij denken daarbij aan wilde ganzen (in V-vlucht), mollen, wijngaardslakken, eikel en beu kennootjes etc. Wy hebben er nu een voorspeller by de lihelle. Dit insekt begint zij leven onder water als ei, wordt dan larve en iop en kruipt ten slotte in de late lente jij gunstig weer uit het water om te drogen en begint daarna een gévlengeld leven. Dat deze libelle profetische gaven bezit geloven wy niet. Men zou ons dan in de eerste plaats aantekeningen moeten tonen waarop in deze tijd (eind mei-be gin juni) dergelyke grote vluchten li bellen zijn waargenomen, zodat wij het weer in de daarop volgende zomer kun nen controleren. Het meest waarschijn lijke is. dat de libel door de koude mei lang heeft gewacht om zich uit het wa ter te begeven. Mei bleet erg somber en ook te koud, zodat er weinig kans bestond om zich snel te laten opdrogen. Eerst op 30 mei begon het echt warm en zonnig te wor den. Het is daarom heel goed mogelijk dat zich onder dergelijke meteorolo gische omstandigheden (plotselinge zon en warmte) ook in de vroegere jaren zo'n plotseling grote vlucht libellen heeft vertoond waarbij het weer zomers was Men heeft deze „Indruk", maar niet het karakter van de hele zomer, omdat men deze waterjuffers toen al lang weer was vergeten. Dit neemt niet weg, dat wij de libelle deze „gave" niet willen ontnemen, wanneer zy die bezit en wat ons betreft (toeval of kennis) krijgen ze geiyk. Weergevoelig Er zijn tal van dieren bekend die weer gevoelig zijn en een op handen zynde weersomslag in hun doen en laten duide lijk laten merken doordat zij gevoelig zijn voor wind, vochtigheid, tempera tuur, luchtdruk etc. Laten wij een paar voorbeelden noemen: „Plonst en duikelt eend en gans, dan is er voor regen kans"; „Meeuwen aan land, storm voor de hand"; „Als hoen ders kakelen lang en goed, zal regenen in overvloed"; „Als de kikvors kwaakt, vast regen maakt"; „De padden wyzen regen aan, ze zijn des avonds op de baan"; „Maakt de spin in 't nest een scheur, dan klopt de stormwind aan de deur". GEEN CONCURRENT... Er zijn, dat bewijst ook de praktyk. dui delijke bewijzen dat tal van dieren weer- voorspellers zyn. Dat is een belangrijke factor, allemaal voorspellers op korte termijn, eerstkomende uren of een a twee dagen. Er is de meteorologische wetenschap tot op heden nog geen enkel dier bekend dat in zijn bewegingen of optreden betrouwbare voorspellingen doet op lange termyn. MAANDAG 17 JUNI HILVERSUM L 402 m. 746 bc/s. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelin gen t-b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gram mofoonmuziek of actualiteiten. 12.40 Triptiek: voor vakantiegangers. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal en semble. 13.45 Lichte muziek uit Grieken land (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Mo derne orkestwerken. 15.10 Klassieke ka mermuziek. 15.35 Vocaal ensemble: geestelyke liederen. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Viool en piano: klassieke mu ziek. 17.00 Voor de kleuter. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Koorzang (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Gitaarmuz. (gr.). 17.50 Regeringsuitzending: het onder was in Suriname m 1962, door drs- G. K. Lub. 18.00 Kerkorgelconcert: klassie ke en moderne werken. 18.30 Met band en plaat voor U paraat. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Grammofoonmuz. voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Militair orkest. 20.20 De schildpad Maurocordatos, hoorspel. 21-20 Klassie ke grammofoonmuziek. 21.30 Prome nadeorkest en solist: amusementsmuz. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Pianorecital: moderne muziek. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avond overdenking. 22.55 iBoekbespr. 23.05 Klassieke pianomuziek met commen taar. 23-45 Orgelspel (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Licht ensemble ,en zangsoliste. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte muziek en zangsolisten. 13-00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmu ziek. 14.00 Pianorecital: moderne muz. 14.30 Ik herinner my nog heel goed, le zing. 14.45 Muziek is troef: muziek- revue. 15.45 Radiomatinee: Ruddigore, operette (gr.). 17.50 Voor de padvinders. 17.30 Dixieland jazzband. 17.50 Voor burger en militair. 18.00 Nieuws. 1S.25 AVRO-40, feestflitsen. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Klarinet en piano: mo derne muziek. 19.30 Amateurprogram ma. 20.00 Nieuws. 20,05 Orkest, ge mengd koor en solisten: fragmenten uit musicals en operettes. 21.00 Pianoduo: klassieke en moderne muz. 21.35 Iwan Matweiewitsch en de krokodil, hoor spel. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Lichte orkestmuziek. 23-20 Klas sieke grammofoonmuziek. 23.55-24-00 Nieuws. Advertentie) SELECT SINGLE-G 6j& pi motorolie van vandaag Even puzzelen TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 De wasserij, filmpje. 19.45 Openbaar kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke party en: V.V.D. 20.30-20.50 Die Marge rite (De Margriet), korte film. 20.50 Ladri di Biciclette (Fietsendieven), speelfilm. 22.20-22.25 Journaal. FRANS-BELGISCHE T.V.-PROGR. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinde ren. 19.00 Engelse les. 19.30 Sportpro gramma. 20 00 Journaal. 20.30 Zingend Europa: liedjesprogramma. 21.30 Wal lonië 63: La défense de la Meuse. 22.15 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE T.V.-PROGR. 19.30 Culturele actualiteiten. 19.43 Fran se les. 19.55 De weerman. 20-00 Nieuws. 20.20 Panorama. 20.50 Cabaret, psycho logische speelfilm. 22.30 Medium, plasti sche kunsten. 23:00 Nieuws. DINSDAG' 18 JUNI 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10, Morgengebed. 7-15 Ouverture... radio voor vroege men sen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 1015 Klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram mofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan... vooruit, praatje. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuz'iek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Carillonbespeling. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke kamermuz. (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. r- 9 10 UI Jl ül 11 BP n» 1S 31 1» so S3 13 ar 31 Zd ÜB a lil SM 31 üR Si 31- ss 5* 36 37 fs HORIZONTAAL: 1 kikvorsachtig dier; 4 bergweide; 7 tochtje te voet; 10 bijwoord; 11 ryks- waterstaat; 13 rivier in Friesland; 14 sedert; 16 onzes inziens; 17 kier; 19 etensbak voor varkens; 21 beest; 22 omwas; 23 vruchtbare plaats in woes tijn; 25 aldus; 27 vies!; 28 onbedekt; 29 elektriciteit; 30 titel (Delft); 31 in memoriam; 32 lipbloem; 39 colbertkos tuum; 40 vochtig. VERTIKAAL: 1 familielid; 2 meisjesnaam; 3 daterend; 4 reeds; 5 Chin, munt; 6 met name; 7 onbarmhartig mens; 8 watervogel; 9 gaffelzeil; 10 voordat; 12 spie; 14 kei; 15 toestand; 18 vordering; 20 water vogel; 23 Jap. ceintuur; 24 hemel lichaam: 26 boom; 33 uitgeput; 34 vader; 35 eerstkomend; 36 voegwoord; 37 ten afscheid; 38 eerste termyn. De oplossing van de vorige puzzel is: HOOG EN LAAC. WATER 18 juni Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge -i- nap uur meter 11.18 1.79 12.35 1.39 0.11 1.48 4- nap uur meter 23.46 1.83 -*• nap uur meter 5.19 1.89 5.49 2.05 7.19 2.27 6.01 1.64 6.11 1.82 18.09 1.82 19.38 2.10 18.27 1.36 18.38 1.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3