Verkoudheid PTT radio-ontvanger op vuurtoren Westkapelle os BILT AVO-voorzitter: „Gehandicapte moet een van ons worden" Axelse pendelbus had botsing in België Toch massaal bezoek aan Z.L.M.-Kruiningen Ondanks vooruitgang lancunes in zorg voor minder-validen Zeeuwse ALMANAK BELANGRIJKE VERHOGING PRIJZEN BEJAARDENTEHUIS VLISSINGEN £SS0) AUTOKAARTEN EXPOSITIE DIRK VAN GELDER IN „DE SCHOTSE HUIZEN" VAKANTIEHUIS VOLKSONDERWIJS OP TERREIN ONDER RENESSE S AWE MA NV 2 PROVINCIALE ZEE UW S E COURANT ZATERDAG 15 JUNI 196S CONGRES IN MIDDELBURG Met een officiële ontvangst door b. en w. van Middelburg in de raadzaal van het stadhuis, is vrijdagmorgen het tweedaagse congres geopend van de A.V.O.-N ederland, de Vereniging voor Sociale- en Arbeïdszorg voor minder-va liden. Het onderwerp van dit 36-ste con- fres, dat gisteren in „Wöhler" te Mid- elburg werd gehouden en vandaag (za terdag) in „Britannia" te Vlissingen wordt voortgezet, luidde „Doel en we zen, taak en plaats van de A.V.O. in het Nederland van vandaag". Bij de officiële ontvangst door het ge meentebestuur trok burgemeester mr. J. Drijber een vergelijking tussen de taak van het gemeentebestuur en de vereni ging. Deze taak is vooral, stimulerend en organiserend te werken terwijl ande ren het eigenlijke werk uitvoeren. De burgemeester vond het verheugend dat men van het mooie, werk van de ver eniging zo duidelijk de resultaten ziet. De voorzitter van de A.V.O.,'prof. dr. L. van der Horst uit Amsterdam, dankte het gemeentebestuur voor de verleende gastvrijheid en formuleerde kort het doel van de vereniging: „De gehandi capte moet één van ons worden", de middagbijeenkomst ding van een uitvoeri; ging: „Men moet er naar streven dat elke gehandicapte zich kan inpassen in de maatschappij, zodat zijn apartheids positie zo veel mogelijk wordt opgehe- Lancunes In dit verband wees hij ook op de vele lancunes die er nog zijn, en op de mo gelijkheid deze lancunes op te vullen. Met name de dubbel-gehandicapten, de epileptici, de psychisch gehandicapten, sociaal-gehandicapten en onaangepasten erdienen nog meer aandacht. Overwo gen moet worden of de A.V.O. zich op leze terreinen een taak moet stellen. „De epileptici bijvoorbeeld, verkeren tussen wal en schip wat betreft de te rugkeer in de maatschappij", aldus de heer Pekaar. Gecompliceerd De heer Calf vroeg zich in zijn inleiding onder meer af, of Het niet noodzakelijk is gesalarieerde deskundige krachten bij bureau de heer P. J. Pekaar en de directeur van het plaatselijk A.V.O.- bureau te Den Haag, de heer C. J. Calf, hielden beiden een inleiding over dit onderwerp. Eerder had de algemeen secretaris van de A.V.O., de heer H. J. Kuiper uit Utrecht, gewezen op het nut van bezin ning hierover, omdat in het huidige tijdsbestek met toenemende sociale voor zieningen, de taak en de plaats van de A.V.O. is gewijzigd. „Men moet de ge handicapte tegen zichzelf en dus ook te gen de sociale voorzieningen bescher men", aldus de heer Kuiper. De heer Pekaar wees daarna in zijn toespraak op het doel van de vereni- Advertentie) Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Brandweerkorps Dreischor in provinciale wedstrijd Zoals bekend hebben de brandweerkorp sen van Dreischor en Zierikzee vorige week zaterdag beide een eerste prijs be haald met gelijk aantal punten tijdens wedstrijden te Brouwershaven. Bij loting is het korps van Dreischor uit de bus gekomen om deel te nemen aan de pro vinciale wedstrijden op 6 juli a.s. te Sluiskil, waar een vliegtuigbrand moet worden bestreden. NOOR VERDRONKEN IN TERNEUZENS KANAAL Het woensdagavond uit één der kanaal- armen te Terneuzen opgehaalde stoffe lijk overschot blijkt te zijn van de 22-ja- rige Noorse lichtmatroos Kurt Jan Heimnes. De gemeentepolitie van Ter- tact gehad met famine van de Noor, die haar bepaalde herkenningstekens aan de hand deed. De Noorse zeeman, opva rende van het Noorse zeeschip „Rhino" was sinds 10 juni vermist. De Noor was zonder toestemmine van de kapitein 's middags omstreeks twee uur van boord gegaan. Het vaartuig vertrok 11 juni naar Antwerpen. Landelijk II Gisteren hebben we in dit cursie ve hoekje eveneens het landelijke beschreven en vandaag doen we dat opnieuw. Het heeft ons na melijk nog niet losgelaten, temeer daar ons enkele landelijke voor vallen zo sappig werden meege deeld, dat we óndanks de regen de geur van veldbloemen en het gekriebel van echte hooi in de neus voelden. Dat ervoer kleine Remco waar schijnlijk ook, toen hij in Vlis singen thuiskwam na een bezoek aan een boerderij. Dat bezoek had hem veel stof tot nadenken gege ven en na enige tijd vroeg hij zijn moeder dan ook nadrukkelijk: „Waar komt die melk nou precies vandaan 1" Van de koeien". .Maar waar precies van de koei enf" ,J)at moet ]e maar eens aan je vader vragen, die is vroeger op een boerderij geweest", raadde moeder aan. Remco kreeg de vol gende morgen vroeg zijn kans, kroop bij vader in bed en vroeg vriendelijk naar de herkomst van de melk. „Waarom vraag je dat aan mij", bromde een slaperige vader. ,flou", sprak Remco eenvoudig, „jij bent toch vroeger, een koe geweest... f" 'Ben ander landelijk probleem ont stond op Schouwen-Duiveland, waar een boerejongen van een kleine hoeve uit 's Heer Jansland bij die kennissen op het sterk gemechaniseerde bedrijf, zijn ogen uitkeek naar de gpmmendt Nou, hij mocht dan ook wel eens rijden. Maar toen hij met. het ge vaarte de staldeuren naderde be gon hij te roepen: „Ho peerd, ho! Ho.' HO!" Daar liet hij het bij, zodat de ge volgen in eerste instantie niet te overzien waren. Men zegt dat de paarden van de hoeve heimelijk hebben staan lachen Mj dit voor val, maar dat zal wél een lande lijk grapje zijn... het werk te betrekken. „De gehandicap ten-zorg is uiterst gecompliceerd gewor den door tal van overheids-maatregelen. De helper van nu zal daarom een dege lijke kennis van de mens-wetenschappen moeten hebben", aldus de heer Calf. Een interessant en moeilijk probleem, dat voorts op dit congres werd aan gestipt, ishet gevaar, dat door de steeds ruimere sociale voorzieningen de prikkel tot arbeiden wordt wegge nomen. Omdat de A.V.O. niet alleen op economisch maar ook op sociaal gebied werkt, wil zijn in samenwer king met rijks-, provinciale- en ge meentelijke overheden alsmede parti culiere instellingen juist de zelfwerk zaamheid en de zelfstandigheid van de minder-validen bevorderen. Over deze en over interne problemen over de organisatie is gistermiddag ge animeerd en langdurig gediscussieerd. Vandaag (zaterdag) komt men bijeen in „Britannia" voor de jaarlijkse huis houdelijke vergadering, 's Middags ma ken de leden een Delta-toer over de drie .eilanden" naar Goes. Gevolg van salarismaatregelen PENSIONTARIEVEN MET BIJNA6PCT. OMHOOG Aan een herziening (verhoging) van de pensiontarieven voor het Vlissingse bejaardentehuis is niet te ontkomen nu de algemene sala risverordening van de gemeente Vlissingen enkele maanden gele den gewijzigd is. Dit schrijven b. en w. aan de raadsleden. Het colle ge van regenten en regentessen over het gasthuis heeft het ge meentebestuur inmiddels verzocht de pensionprijzen te verhogen. Ten opzichte van de oorspronkelijke begroting zullen de personeelskos ten voor het bejaardentehuis in 1963 met f 13.300 stijgen. Ook is het noodzakelijk om de raming voor voedingskosten te brengen van 1.30 op 1,35 per dag. Dit veroor zaakt een meerdere last van 5570. Bo vendien moet rekening gehouden wor den met een stijging van de kapitaals- lasten van 1905. Verder moet rekening gehouden worden met een toeneming van de onderhoudskosten met 150( wegens een hoger aantal verpleegdager tengevolge van- de uitbreiding van hel Kikvorsmannen doken tevergeefs in de Zwinmonding Tevergeefs hebben drie kikvors- mannen uit Amsterdam in op- dracht van de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek in de monding van het Zwin bij Cadzand gezocht naar over blijfselen van Romeinse bouwwer ken. Een archeologisch waarne mer uit Aardenburg, die genoem de rijksdienst al vele waardevolle tips heeft gegeven, meende in de afgelopen winter toen het Zwin veranderd was in een ijsvlakte de overblijfselen te 'zien van een Romeinse vesting. Volgens ir. Trimpe Burger van de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonder zoek was bet echter uitgesloten, dat op die plaats bouwwerken van de Romeinen hebben gestaan, om dat het Zwin reeds ten tijde van de Romeinen zeer breed was en er ter plaatse dus niet gebouwd kon worden. Om volledige zekerheid te hebben liet de heer Trimpe Burger niettemin onlangs een dui- keronderzoek instellen. Maar het werk van de drie kikvorsmannen leverde inderdaad niets op. aantal bedden op de ziekenafdeling en de ingebruikname van een logeerkamer. Ten slotte wordt geraamd, dat de huis houdelijke kosten met 3800 zullen stij gen en de overige kosten met 1225. Het totaal van de hogere kosten voor 1963 wordt dan ook becijferd op 27.300 of ongeveer 6,3 pet. van de cijfers van de oorspronkelijke begroting. B. en w. achten het nu noodzakelijk de pensionprijzen in totaal niet 5,9 pet. te verhogen. Afgeleid van dit percentage moeten de pensionprijzen met de volgende bedra gen verhoogd worden: voor de éénper soonskamer hoofdvleugel en bedden ziekenafdeling met 14 per maand; voor de tweepersoonskamers type B hoofd vleugel met 25 per maand; voor de tvveepersoonskaniers type C zijvleugel met 24 per maand en voor aanvullen de huisvesting van de in gebruik geno men eenpersoonskamer zijvleugel twéé de verdieping met 18 per maand. Hieruit kan per jaar een hogere op brengst van 17.20 verkregen worden. Aangezien een invoering van de verho ging met terugwerkende kracht tot 1 januari 1963 voor de bewoners van het tehuis bezwaarlijk kan worden doorge voerd wordt 1 juli 1963 als datum van ingang voorgesteld. Het college van b. en w. hoopt, dat in de loop van het jaar zal blijken, dat in eni ge ramingen nog speling zit, waardoor het te verwachten tekort van 10.100 27.300 min 17.200) kan worden be perkt. Een eventueel tekort moet ge dekt worden uit de daartoe gevormde reserves. ANTWERPEN-ROTTERDAM V.V. MET „FLANDRIA" De Belgische rederij „Flandria" te Ant werpen zal dit zomerseizoen in nauwe samenwerking met de Nederlandse spoorwegen een aantal boottochten ma ken \Vn Antwerpen naar Rotterdam en weer terug. De boot, de „Flandria XVH" vaart naar Rotterdam met Belgische passagiers, die met een autobus weer' naar de thuishaven terugkeren. De vol gende dag vaart de „Flandria XVII" met Nederlandse passagiers naar de orenstad. Nederlandse reizigers keren per trein naar hun domicili terug. De vaarten zullen worden gemaakt vanuit Antwer pen op 26 juni, 12, 19, 23, 26 en 28 juli en op 9, 11 en 23 augustus en vanuit Rotterdam op 27 juni, 13, 20, 24, 27 en 29 juli en op 10, 12 en 24 augustus. De tochten kunnen met een gecombineerd biljet vanuit verschillende plaatsen in Nederland worden gemaakt. Woensdag werd met een aantal Bel gische genodigden een openingsreis ge maakt vanuit Antwerpen, donderdag keerde het schip met Nederlandse ge nodigden terug. De route van de boot tocht voert van Rotterdam naar Schie dam en Vlaardingen. over de Oude Maas en de Dordtsche Kil naar het Hoilandsch Diep en vandaar over het Volkerak, Zijpe. Mastgat. Keeten en Oosterschelde over het Kanaal door Zuid-Beveland en de Westerscheide naar Antwerpen. Weldra keuze tussen twee opüangpunten VLOT DOOR EUROPA MET Unieke wegengids van Europa: 72 pagina's vól wetenswaardigheden over 70.000 km van Europa's belangrijkste Toutes. Ideale gids om plannen mee te makenMet wegenkaart van Europa en routestift f2,50 Europa-kaart apart f 1,25 Perfecte autokaarten van 15 landen! Voor hen die vlot willen reizen, veel willen weten en veel willen zien. Een schat van informaties op de achterkant. Handig formaat f 1,25 Nieuwste kaart van Parijs en omgeving! Uw feilloze gids door deze wereldstad. Wegwijzer naar Chartres, Fontainebleau, enz., enz. f 1,25 Speciale antokaart van Nederland: Aangevuld met plaatsnamenregister, afstandstabel, routes door steden, interessante uitstapjes, enz. f 0,90 Vele honderden Esso dealers hebben al deze kaarten in voorraad. Overal in West-Europa vindt U Esso stations met dit embleem. Wenst U adressen van hotels? U bent er welkom. Andere wensen? Ga er heen. De Esso dealer is speciaal op toeristen ingesteld. MET ESSO BENT U BETER UIT! Burgemeester opent „Veerse seizoen": Vrijdagmiddag heeft de burgemeester van Veere, jhr.I. F. den Beer Poortu- gael in „De Schotse Huizen" een expo sitie geopend van werken van de Veerse tekenaar en graficus Dirk van Gelder. „Eigenlijk een jubileum-expositie", ver telde de burgemeester, die memoreerde GROTE RAVAGE Veere Niet alleen om dit jubileum besloot men het „Veerse seizoen" met deze expositie te openen. De heer Van Gelder heeft het doornemen te verhuizen naar Den Haag, waar hij als leraar verbonden is aan de Academie van Beeldende Kunsten. „We wilden niet te laat komen", aldus de bur gemeester in zijn openingswoord. De i Van Gelders ingetogen werk lij „het vastleggen van een ver heven stilte". De burgemeester sprak zijn waarde ring uit voor de kunstenaar, „steeds de diepere mens is gebleven, bij wie niet het intellect maar de in tuïtie op de eerste en laatste plaats staat". De gemeente Veere besloot tot aankoop van de koper-gravure „De Veerse Molen" en van een hou ten stempelblokje met de afbeelding van het scheepje van Veere. Op de tentoonstelling, die tot 13 juli te zien is van 10—12 uur cn van 25 uur zijn onder meer etsen, houtgravures, potlood- en pentekeningen en waterverf- met waskrijttekeningen te zien. Boven dien is er een uitgebreide collectie van Van Gelders illustratieve werk. Interes sant zyn ook de ontwerpen van verschil lende zegels zoals kinder-, zomer-, t.b.c.- en Nieuw-Gulnea-zegels en de bekroon- le Verenigde Naties-zegel. Twee vooi Ie provincie ontworpen damasten tafel- deden maken het beeld van Ven Gelders •eelzydiglieid compleet. Ongeveer dertig arbeiders raakten lichtgewond Bjj een ernstige botsing tussen een bus van Cito Tours uit Axel met pendelar beiders. een vrachtwagen uit Hilver sum en een vrachtwagen uit het Belgi sche Menen is gisteren te Brasschaat by Antwerpen een enorme ravage ontstaan. Van de 47 arbeiders uit de bus liepen er ongeveer dertig lichte verwondingen als schrammen en builen op. Enigszins ern stiger kwetsuren bekwamen de heren De stichting vakantieverbiyven van de vereniging voor Volksonderwijs heeft in eijn landeiyke vergadering besloten om op een terrein van rond 10 hectare naby Renesse een kindervakantieverblijf te bouwen. De gelden hiervoor zullen via ver schillende acties ingezameld worden. Het is de bedoeling, dat het vakantieverblijf in Renesse by het 100-jarig bestaan van Volksonderwys over drie jaar, gereed zal zijn. Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 Edward Verhoeven uit De Klingc (B.) met verwondingen aan schouder en ge zicht, Petrus ae Witte (60) uit. Hulst (aan de schouder) cn Picter de Bruyn uit Axel (aan de voet). De gewonden zijn per auto naar huis teruggebracht, de overigen hebben met een andere bus hun reis naar het werk op een fabriek in Breda voortgezet. De drievoudige botsing ontstond de weg naar Breda te Brasschaat omstreeks half acht in de morgen, toen de vrachtwagen met oplegger uit Hilversum, die geladen was met mos en bosgrond, plotseling moest uitwijken voor een personenauto, die onverwacht uit een zijuitrit te voor schijn kwanv Bestuurder G. Janssen uit Hilversum zag geen kans de ^wa re auto recht op de weg te houden. Hij kwam dwars te staan en velde daarbij zelfs een boom. die over de auto viel Onmiddellijk daarop reuu de vrachtauto uit Menen, geladen met textiel; op de oplegger. De Belgische chauffeur raak te bedolven onder het mos. Vrijwel on middellijk daarop ariveerde de bus uit Axel, bestuurd door de heer P. Bode tegen de achterzijde van de textieltruck. Door de schok werden alle ruiten ver splinterd en liepen de inzittenden lichte verwondingen op. Inmiddels nad men kans gezien de Bel- sche chauffeur vanonder het mos te ivrijden, waar hij dreigde te verstik ken. De ravage op de weg was groot. Het verkeer raakte verstopt en er moes ten takelwagens en bulldozers aan te pas komen om de voertuigen, de boom het mos en de bosgrond te verwhderen. Rond de middag kon hel verkeer weer normaal passeren Foto: het gekreukelde front van de bus uit Acoel. Collecte De in de gemeente Nieuwvliet gehouden collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft 161,opgebracht. De te Biervliet gehouden huis-aan-huis- collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis bracht netto 338,63 op. Installatie voor ontvangst Franse stereofoniscke programma's in Domburg De P.T.T. plaatst momenteel op de vuurtoren van Westkapelle onder de kaars een tweede ontvangstin stallatie voor de Engelse radiopro gramma's Light Program en Home Service van de B.B.C. Wan neer de apparatuur er geheel is, begint een proeftijd van een paar maanden. Men zal onder meer de schakeling testen. Daarna komt deze tweede Zeeuwse P.T.T.-ont- vangstinstallatie voor de draadom roep in bedrijf. Doel is een nog be tere ontvangst van genoemde En gelse programma's. Op de water toren van Domburg heeft de P.T.T. sinds enige jaren al een ontvangst installatie voor Engelse en Franse radioprogramma's. Zoals bekend is deze apparatuur nu ook te ge bruiken voor de ontvangst van Franse stereofoniscke radiopro gramma's. De uitzendingen hier van via de draadomroep beginnen volgende week zaterdagmorgen 1% juni van tien tot twaalf uur en zo iedere zaterdag. Dit ^al voor ons "1 de eerste uitzending zijn v buitenlandse stereofoniscke pro gramma's. Het ontvangststation staat dus in Zeeland, De Franse stereofonisehe uitzendingen komen binnen in Domburg van de sta tions Frankryk IV en Frankrijk Hl, diej op de F.M.-hand uitzenden. De laatste zender staat in Lille (Kijssel) en is on langs in gebruik genomen. Voor de za- tardagse uitzendingen schakelt de F.M.- ontvangstinstallatie op de Domburgse watertoren van Frankrijk I over Frankrijk IH. Raad Krabbendijke voteerde 62.000 voor brandspuit De raad van Krabbendykc heeft in de vrydagavond gehouden vergadering een bedrag van 62.000 gevoteerd voor de aankoop van een nieuwe brandweerauto. De hoge-druk-tankautospuit zal worden gemonteerd op een chassis. In het be drag van f 62.000 is ook begrepen de aankoop van een tweewielige motor- spuit en een tweewielige droogpoeder- aanhanger. De geloofsbrieven van het' op 22 mei 1963 benoemd verklaarde lid van de raad, de heer A. J. Riedijk (vrije lhst) werden onderzocht en in orde bevonden. Voor het laten maken van een fontein met onderwaterverlichting in de brand- vijver werd na enige discussie een be drag van 2425 beschikbaar gesteld. Slot van pag. 1) Ie Fiordenpaarden en diveri :n. Een keur van paarden bier, enkele F. pony-rassen, paardjes, die liet oog van de liefhebbers streelden. Het concert van de Marinierskapel van de Koninklijke Marine onder leiding van kapitein-dirigent H. C. van lijnschoten op de muziektent in de demonstratiering ging daar niet door. Gelukkig kon het concert van dit bekende korps doorgang vinden in een van de expositiehallen, zo wel aan het begin van dc middag als aan het eind van de middag. Vandaag zaterdag is het de slot dag van de driedaagse Z.L.M.-tentoon- stelling in Kruiningén. Gelukkig: biedt de weersverwachting gunstiger perspec tieven, zodat weer een grote stroom be zoekers wordt venvacht. 7,y zullen o.m. kunnen genieten van boogschutterswed- stryden, een concours-hippioue van de Bond van Landelyke Ryveronlgingen, af deling Zeeland en van een demonstratie kaotscn, een spel, dat In de middeleeu wen grote aanhang had in Zeeland, maar dat daar nu niet meer wordt ge speeld. Rijtoer Voor een duizendtal belangstellenden be gon de Z.L.M.-manifestatie gisteren met de traditionele rijtoer door het vrucht bare gebied van de kring Oost Zuid-Be- veland der Z.L.M. Dc tocht met 90 per sonenauto's en 16 bussen voerde langs uitgestrekte .landerijen en prachtige boomgaarden', zodat de deelnemers een uitstekende indruk meenamen van dit deel van Zeeland. De drukte heeft zich gisteren vooral geconcentreerd in de ex positiehallen, waar de bezoekers lang zaam van de ene stand naar de andere schuifelden, zó druk was het. Pas toen het weer enigszins opklaarde kreeg men binnen enige ruimte. Ook de standhouders van grote machi nes en landbouwwerktuigen op het open terrein zagen met lede ogen hun machi nes steeds' natter worden en de grond drassiger. Hoewel het weer hier het be zoek ongetwijfeld heeft gedrukt, bestond er toch een redelijke belangstelling voor het machinepark. Velen trokken zich met hun bezoekers terug in een tentje of caravan vlak bij de stand, zodat er toch nog goede zaken werden gedaan, of althans de basis werd gelegd om la ter mogelijk goede zaken te doen. Deze foto toont de apparatuur, waarmee de P.T.T. boven in de watertoren van Domburg de. Franse stereofonisehe radio-uit zendingen opvangt. Links Frank rijk I, rechts Frankrijk IV. (Foto P.Z.C.) Keuze Op de Domburgse watertoren staan be halve de apparaturen voor Frankrijk ook twee voor Engelands Home Service 'en Light Program. Uit de ontvangsten van Engeland via de nieuwe installatie in Westkapelle en de bestaande op de watertoren in Domburg kan het P.T.T.- versterkingsstation in Domburg over enige maanden langs elektronische weg kiezen voor de helderste, minst gestoor de uitzending. Via kabels gaan de ont vangen programma's uit Westkapelle en Domburg naar het versterkingsstation van Domburg. Het gaat er in het-bijzon der om de zogenaamde „fading"', die ontstaat door minder goede transmissie omstandigheden te elemineren. De ver sterker in Domburg stuurt de program ma's via kabels door naar de telefoon dienst van het district Rotterdam in de Maasstad. Hier schakelt men de pro gramma's in op de vastgestelde tijden. De P.T.T. verkreeg voor de plaatsing van de apparatuur medewerking van de rijksdienst voor kustverlichting (voor Westkapelle) en van de waterleiding maatschappij „Midden Zeeland" (voor Domburg). Voor de draadomroep- stereofonische programma's moet de luisteraar een tweede programmakiezer laten monteren en uiteraard een tweede luidspreker. Een tandemkiezer kost vijf tig cent per maand. De aanlegkostcn zijn voor eenmaal f 250. kort gezegd O.K. 993 cc. 4-cilinder, 47 PK, 120 kmluur. Olieverversen om de 5000 km. Geen smeerpunten. 4 comfortabele zitplaatsen, extra grote kofferruimte. Ruim uitzicht. LOUISSE- GOES N.V. Westwal 25, tel. 01100-6210. Dealer voor Walcheren: LOUISSE- MIDDELBURG N.V. HET WEER IN EUROPA HET WEER IN EUROPA BrusHCl, regen 13 gr. Luxemburg, half bewolkt 14 gr. Parjja, regen 13 gr. Nice, licht bewolkt 25 gr. Miinchen, regen 14 gr. ZUrich, geheel bewolkt 16 gr. Innsbruck, regen 17 gr. Madrid, licht bewolkt 27 gr. Mallorca. geheel bewolkt 23 gr. Weer speelde de festiviteiten in Kruiningén parten De weersomstandigheden hebben het aantrekkelijke avondprogram ma in Kruiningén ter gelegenheid van de Z.L.M.-expostle danig in de war gestuurd. Het slechte weer was er de öórzaak van dat vrij- lagavond het optreden van ae nandolinevereniging „Excelsior", le christelijke zangvereniging .Jubilate Deo" en de snow van dc jekende „Trommelaercn van Roe- iendaele" niet doorgingen. De feestelijkheden van het comité en le L.J.G. bleven beperkt tot het aal in ,.On3 Dorpshuis", op mu- :iek van het „Benelux-dansor- <est". Vanavond zaterdag - •■uilen zoals gemeld de cabaret- troep Joh. van Brussel optreden jn de koninklijke harmonie „E.M. M." concerteren, terwijl in het -lorpshuis opnieuw gedanst kar worden. VERWACHT. PLAATSELIJKE OPKLARINGEN Plantseiyke opklaringen, maar in liet zuidoosten van het land aanvankeiyic nog regen. Overwegend matige wind tussen noord en noordwest. Dezelfde temperaturen nis iristeren «f iets hoge re. STRAND VER WAGHT1N l. Opklaringen, maar een frisse wind tus sen west cn noord. Overdag 15 tot 17 graden, zeewater byna 15 graden. Vooruitzichten: wisselvallig en te koel strandweer, echter ook met zonnige pe rioden. ZON EN MAAN 16 juni zon op 4.19 onder 21.02 maan op 1.55 onder 14.24 17 juni zon op 4.19 ondui 21.02 maan op 2.17 onder 15.4.6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2