1 F Vlissingen wijzigt het saneringsplan 2e fase Neunkirchen na één dag overwinning zeker van met Suprimairf een onbezorgde. reis i SU PRIMAL AGENDA WALCHEREN Biljartwedstrijden sportweek Goes MARKTBERICHTEN JAARVERSLAG 1962 STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK Consolidatie van het werk KERKDIENSTEN Landbouwschap vraagt defensie te snreken ZATERDAG 15 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geen groenstrook in Nieuwstraat Meer ioorringen in Branderij straat In het Vlissingse saneringsplan tweede fase (Sint-Jacobsstraat.en omgeving) zullen als de raad akkoord gaat met de voorstellen van b. en w. wijzigingen worden aangebracht. Aan de hand van de bezwaarschrif ten is gebleken, dat geen behoeften bestaan aan een groenstrook achter de percelen aan de Nieuwstraat. Deze groenstrook willen b. en w. derhalve laten vervallen en voegen bij de zo genaamde „bebouwing B". Dit heeft tot gevolg, dat op het gehele terrein tussen de panden aan de Nieuwstraat en de Nieuwendyk magazijnen kun nen worden gebouwd tot een bouw hoogte van minimaal 3% meter maximaal 4 meter. Verschillende eigenaren van aan de Nieuwendijk gevestigde bedryven bezit ten een bedrijfspand aan de Nieuw straat, dat by hun voorgelegen winkel pand behoort. De bestemming van de be bouwingstrook aan de Nieuwstraat ii nu' ook gewyzigd in „bebouwing B' (kleine bedrijven, die naar het oordeel van b. en w. niet storend zijn). Door deze wijziging zal een betere ontplooi ingsmogelijkheid voor de aan de Nieu wendijk gevestigde bedrijfspanden wor den geschapen, doordat deze tot aan de Nieuwstraat kunnen worden doorge bouwd. Voorts zal de bebouwingsstrook aan het Groenewoud 1 meter dieper worden ge maakt, waarmee aan enkele bezwaren tegemoet wordt gekomen. Bovendien er een wijziging, waardoor de aan de Walstraat gevestigde bedrijven en in stellingen meer ruimte aan de achter kant overhouden. Met name de moeilijk heden met betrekking tot het winkel pand van de N.V. Bischoff en de gebou wen van de lutherse kerk zijn daarmee opgelost. De bouwstrook aan de Branderij- straat wordt nu bestemd voor bebou wing G (woningen). Aanvankelijk waren hier kleine bedrijven met bo venwoningen gedacht. Met deze wij ziging wordt ook tegemoet gekomen aan de wensen van raadsleden, geuit in verschillende raadsvergaderingen. Door deze wijziging komt ook de achter de panden aan de Branderij- straat ontworpen bebouwing E (ma- (Advertentie) Iepen reisziekte lijdig ingenomen, reisziekte voorkómen. (in do blauwt verpakking -lot op do juiste dosering) VANDAAG Middelburg City; Dokters zonder masker. 20 uur, 18 laar. Electro: Lemmy houdt van dames. 1U en 21.15 uur. 14 Jaar. Mo lenwater: Miniatuur Walcheren. 9-18 uur, Kerkcentrum: Soosavond hervormde In- slul*. 20 uur. Stadhuis (hal en nurgcr- zaali* Tentoonstelling Middelburg "63 en 1 mihoen woningen. 13.30-17 en 19-31 uur Vlissingen - Alhambra Fatalp verhouding, 19 en 21 uur. 18 :aar Luxor: Het spook van de opera. 19 én 21 uur, 14 Jaar. Schrirtestrnnt: Opening schilderijenten toonstelling „Kunstkring Het Zuiden' 14.30 uur. Goes - Grand: De Heidenbrigade. 19 en 21 uur. 14 laar. Schuttershof: Streek- selertip Zeeuws Teenagertestlval. is uur. Slot Ostonde: Gewestelijke wedstrijden Rode Kruis. 14 uur. Bergen «p Znom - Roxy: Paras BuiDa, 18.30 en 21 uur, 14 laar Luxor- Verrader In opdmeht, 18.30 en 21 uur, 14 jaar Tcrnvnzeri - Luxor Eenzaam zijn de on- tembaren. 20 uur. 14 laar. Oostbuig Ledelthenter De moordboekhou- der 20 uur. 14 jaar 8as van Gent - Oi.vmpio Huls voot ont spoorde meisjes. 2(1 uur. 18 jaar. Axel - Centrum: Mannen aehter oriklcei- draad. 20 uur, 14 laar. Hulst - Bloseoopgehouw Heldencommando. 20 uur. 14 laar. Uzendüke Hofzieht: Madame Sans-Gène. 20 uur. 14 )anr Zicrikzee Concertzaal: Strafhntnljon U9H. 20 jnr. 18 lanr Haamstede - Bom De zwarte sperwer, 20 uur 14 )nnr. ZONDAG Middelb-irg City: Dokters zonder 14.30 en 20 uur. 18 laar: Electro houdt van dames. 15.30 en 17.30 uur, 14 Jaa*. Molenwater Miniatuur Walcheren. 9—18 uur Vlissingen - Albomnra fatale verhouding 19 en 21 uur, Spionnen slaan toe. 15 uur 14 'nar: Luxor- Hei spook van de opera 15 et' 20 uur, 14 laar Goes - Grand Hel begon mei monrd. 15 uur. 14 Innr. De helrlenhrlgade, en 21 uur 14 lanr. Bergen np Zoom - Koxy' Paras Bu'ba. 16. 18.30 en 21 uur. 14 jaar. Luxor Verrader In u-dracht. 16. 1H30 en 21 uur. m jaot Tenten ren 4.30 c l)e ver de Ntji 14 uur. 14 laar Lcdeltheaier De moordboek- ir Carrière. >4 uur. leldei Oost hu rc houder. 16.30 14 .aar 8ns van Gom - uiympm. barnat. nei dui- veisetinnd. 15.30 out. 14 jaar; Hei huls voor ontspoorde meisjes. 20 uur, 18 innr Axel Centrum Mannen achter prikkel drain. 15 45 uui. '4 iaat, Stormloop der Tartaren. 20 uur. Hulst BloRcnopgehouw Heinencommanflo. 15 en 20.30 uur. 14 jaar. Hoehzeitsnneht In farndtes. 18 uur. alle leeftijden Zierlkzr.- Concertzaal Stratbntaljnn «119. 20 uur. 14 laar; De zwarte sperwer. 15 uur, 14 jaar. gazijnbeboutving) te vervallen. Het ter plaatse ontworpen binnenhof krjjgt nn een gavere vorm, zoals b. en w. aan de raadsleden schrijven. Ook de toekomstige situatie van de plaats, waar nu nog de huishoudschool staat, is thans duidelijk aangegeven. In het gewijzigde ontwerp is hier een plein aangegeven, waarby ook nog enige ver ruiming is aangebracht in de situatie aan de achterzyde van de aan de Wal straat staande zakenpanden. Enkele panden aan het Groenewoud zullen de aanleg van het plein gesloopt moeten worden. Destijds werd in de raad Vlissingen van verschillende zijden de wens uitgespro ken de ontworpen situatie betreffende de afsluiting van het Bellamypark-Spui- straat opnieuw te bezien. De stedebouw- kundige kreeg dan ook de opdracht van deze situatie een nadere studie te ma ken. Het bleek echter niet mogelijk dit onderdeel nog in het gewijzigde plan op te nemen. B. en w stellen zich dan ook voor inzake deze aangelegenheid met een afzonderijk voorstel te komen. De jaarlijkse budgettaire belasting door de uitvoering van het saneringsplan tweede fase (berekend op f218.000) zal door de wijzigingen waarschijnlijk iets gunstiger komen te liggen, daar minder kostbare panden moeten worden aange kocht dan volgens het vastgestelde plan het geval zou zyn. De hierdoor verkre gen voordelen worden echter weer voor een deel teniet gedaan, omdat meer openbare werken moeten worden uitge voerd. Het pand Rioolstraat 10 moet worden afgebroken. Dit pand is van de heer M., C. van der Maden, die verzocht heeft zijn pand aan de Kleine Markt 1 nu tot de toegestane goothoogte van 11 meter op te trekken en te verbouwen. Dit kan worden toegestaan mits het in te dienen plan voor de verbouwing voldoet aar eisen van de bouwverordening. Aardbeienveiling te Kapelle Met ingang van volgende week zal er by de veilingvereniging „Kapelle-Bie- zelinge en Omgeving" te Kapelle dage lijks aardbeienveiling gehouden worden. Deze zal om één uur beginnen. De in dustrie- en exportveilingen op dinsdag en donderdag zullen om half twaalf begin nen. De groenteveilingen, die drie maal per week gehouden zullen worden, te weten op maandag, woensdag en vrij dag, zullen om kwart voor één begin nen. Op zaterdag zal er in het geheel geen veiling zyn. Veel belangstelling voor avondvierdaagsen op Zeeuwse wegen Niet alle op Zuid-Beveland, maar ook in Zeeuwsch-Vlaanderen nemen er veel wandelaars deel aan avondvierdaagsen, die onder auspiciën van de N.WS. wor den georganiseerd door de Z.WJ3. Het aantal deelnemers is groter dan vorig jaar. In Axel kwamen er 144 aan de start, in Terneuzen 18, in Kloosterzande 65 en in Oostburg 113. Volgende week worden er tochten georganiseerd in Mid delburg en Wemeldinge. Voorjaarsvergadering a.r.-provincie- en gemeentebestuurders De Zeeuwse a.r. gemeente- en provin ciebestuurders zullen maandag in Sint- Maartensdijk hun voorjaarsvergadering houden. Deze vergadering wordt gehou den in hotel „De Gouden Leeuw". Mr. L. A. van Splunder. gemeentesecretaris van Koudekerke. zal 's morgens spre ken over „Het aanwijzen van industrie kernen en het verlenen van andere faci liteiten aan gemeenten naar objectieve maatstaven". Om kwart voor twaalf zal het gemeentebestuur van St.-Maartens- dyk.het gezelschap officieel ontvangen in de technische school. Na de koffie- maaltJjd zal men een rondrit over het eiland Tholen maken. De Vlissingse woningbouwvereniging „Goed Wonen" begint binnenkort met de bouw van 139 woningen en 31 vrij staande garages in het plan-Paauwen- burg. B. en w. stellen de raad voor de benodigde grond voor een totaalbedrag van 339-481,50 te verkopen aan deze woningbouwvereniging. SUBSIDIE VOOR REVANCHETOERNOOI De V.C. Vlissingen houdt op 1 septem ber a.8. weer het jaarlijkse revanche- toernooi van het Nederlandse amateur kampioenschap. B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor aan deze voetbal club voor dit toernooi een subsidie te verlenen tot een bedrag van de verschul digde vermakeiykheidsbelasting niet een maximum van 600,Bovendien vra gen b. en w. een krediet van 175, voor het beschikbaar stellen van een re plica van de wisselprijs, het zilveren schip ..De Zeven Provinciën". ZOMERAVONDCONCERT „CRESCENDO" De eerste Vlissingse accordeonvereni ging „Crescendo", onder leiding van de heer Audenaerdt, geeft vanavond za terdag het eerste zomeravondconcert. Dit zal gebeuren op het tegelplein aan de Hogeweg. De aanvang is bepaald op acht uur. DOMBURG Raad vergadert De gemeenteraad van Domburg zal in de donderdag te houden vergadering een derde wethouder benoemen. Verder staat onder meer op de agenda de be woning van „Les Merlettes", de benoe ming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school, en de aanwijzing van woningen aan de Ewout van Dis- hoeckstraat tot ambtswoningen. De ver gadering begint om acht uur. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 13-6: Mlra Flores van Antwerpen. Keyser van Middelburg. Fisko van Hansweert. Rainer-Cartens van Middelburg. Gisela van Middelburg, Argoeity Vhiï Antwerpen. Op 14-6: Parthenon van Le Havre. Rndley van 7.ee. Vlissingen vertrokken op 13-6: Mlra Flores naar Vaencja. Zeevaart naar Norwich. Rai ner-Cartens naar Skutskar. Gisela naar Ter- neuaen Fisko naar Dover. Keyser naar Was- klot. Op 14-6: Argoeity naar Port-Jerome. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 13-6: Socrates van Le Havre. Gooree van Londen Jurjen de Vries van Telgnemouth. Fiona var Cardiff. Eos van Tunis, Op 14-6: Democrrint van Londen, Colette van Rotter dam. Mi as kerk van Amsterdam. Eagle van Londen Admiralengracht van Amsterdam. Pygmalion van Alexandria. Neder-Eems van Bremen Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 13- 6: Franke 2 naar Cork. Bosco naar Rotter dam van Gent. Johannes naar Liverpool. Op 14-6: 1 e'iegracht naar Vlaardlngen. Prins Johan Willem Friso naar Hamburg. Van onze adverteerders FOTO MERK OPENDE NIEUWE ZAAK Foto John Merk te Middelburg heeft gis teren in de Lange Delft nummer 47 zyn nieuwe zaak in foto-artikelen geopend. Het is, de tweede zaak van de heer Merk naast die op het Plein '40. De opening begon geheel „officieel", toen de „onderdirecteur", zoals de heer Merk zijn l0-1arlge zoon Karei-Johan betitelde, de nieuwe fotohandel voor de bezoekers openstelde. De heer John Merk heeft het pand laten verbouwen tot een bijzonder aantrekkelijke foto zaak, die ongetwijfeld een aanwinst ge noemd mag worden voor het winkel areaal ln de Lange Delft. Door de grote etalage-ruit hebben de klanten een uitstekend over- en door zicht op de overzichtelijk uitgestalde fo to-artikelen, terwyi men ln twee kleine re etalages ter weerszijden een even tuele keus nog eens nader kan keuren. De elementen ruimte en licht hebben in deze zaak op goede wQze de aandacht gekregen. Tijdens de receptie kwamen talrijke col lega's en klanten de heer Merk geluk wensen, terwijl een groot aantal bloem stukken deze felicitaties onderstreepte. MIDDELBURG VLISSINGEN Goed Wonen bouwt 139 woningen in plan-Paauwenburg Concert Middelburgs Muziek korps in speeltuin 't Zand Hedenavond geeft het Middelburgs Muziekkorps in de speeltuin op 't Zand een concert, dat begint om 7.30 uur en eindigt om 8.45 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Terretorial (mars); 2. Simpresario in Augustie (D. Cimarosa); 3. Joh. Krieges suite (J. Krieger); 4. Bonne Marij of Arggle (S. Nelson); 5. Florentiner mars (J. Furik); 6. De kermisgangers (P. Ganne); 7. Wiener Praterleben (C. Translatteur)8. Mars der Medici (Wi- chers). AAGTEKERKE Bezoek „Diemerdijk" aan diaconieschool De diaconieschool te Aagtekerke stond deze week in de belangstelling van de zyde van het door deze school geadop teerde schip „Diemerdijk" van ae Hol land Amerika Lyn. Dezer dagen bracht de derde stuurman van dit schip, de heer Koornstvar een bezoek aan de school. Tijdens dit bezoek vertoonde hij een honderdtal schitterende kleurendia's van zyn reizen. De 1ste stuurman, de heer N. Beck, met vrouw en kinderen bezocht de school eveneens. Deze draai de ruim. twee uur kleurenfilms van zijn reizen. Beide stuurlieden werd een aan denken aan hun bezoek aangeboden. Sinds de school de „Diemerdyk" heeft geadopteerd ontving de school zeven maal bezoek van bemanningsleden, ter- wyi de leerlingen driemaal een bezoek aan boord brachten. OOSTKAPFI i.E BENOEMD Met ingang van 1 september 1963 is be noemd tot onderwijzeres aan de chris- teiyic nationale school te Tienhoven (U) mejuffrouw J. M. M. Wondergem te Oostkapèlle. Officiële publikatie MIDDELBURG. Opgave bedoeld in de art. 35 en 51 der Drankwet 1931 (Stbl. 476). n w van Middelburg, brengen ter open bare konnis. dat bovenbedoelde opgave, op gemaakt naar de toestand op 30 april 1963 ter secretarie dier gemeente (kamer 15) een ieder ter. inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar Is. Middelburg, 13 juni 1963. FILMS IN ZEELAND GRIEZELEN MET HERBERT LOM Herbert Lom dankt zyn beroemdheid voornamelijk aan zijn mimische gaven én aan zijn grootse creatie:,Het spook van de opera". Deze klassieke griezel film wordt thans opnieuw vertoond in LUXOR (Vlisingen). Heather Sears speelt de vrouwelijke hoofdrol. Tohnny Halliday, de virtuoze zanger- ;itarist, die onlangs nog tal van Ne- lerlandse tieners in vervoering bracht met zijn van grote elasticiteit getuigen de microfoonworstelingen, is van het „concerf'-podium naar het witte doek verheven. Wij kunnen hem zien en ho ren in „Fatale verhouding", een Franse film over schandaaltjes in de uitgaande wereld, een geliefd Frans onderwerp Claudine Dupuis en Dora Doll hebben de belangrijkste rollen. Te zien dus in Al hambra (Vlissingen), waar voorts in de zondagmatinee de politiefilm „Spionnen slaan toe" van Maclean Rogers gepre senteerd wordt. Dit verhaal speelt in Brussel. Zondagmiddag vertoont ook Grand (Goes) een detectivefilm. „Het begon met moord" behelst de strijd tegen een gangsterbende met het leven van een kina als inzet. In dezelfde bioscoop is te zien de oorlogsfilm „De heldenbriga de", die we vorige week besproken. To neel van de stryd is Noord-Afrika. Ir de heldenrollen Raymond Pellegrin en Paul Meurisse. David Swift is de regis seur van een tragi-komische film over de kleine maatschappy, welke een zie kenhuis vormt. „Dokter zonder masker" heet zijn werkstuk, een verrukkelijke concentratie van humoristische situaties in het kader van enkele honderden me ter film. Te zien in City (Middelburg). In Electro (Middelburg) is Eddie Con- stantine als Lemmie Caution op het oorlogspad. Motto: „Lemmie houdt van dames". Laatstgenoemde bioscoop biedt voorts volgende week gedurende twee midda gen en één avond een interesante jour naalreeks van Polygoon; o.a. de reis van prinses Beatrix naar Japan en het huweiyk van prinses Alexandra van Kent. week, die van 24 tot en met 29 juni plaatsvindt. De uitslagen van de eerste ronde waren: J. D. de Regt— C. Mol 15—23; L. L. van OsselaerJ. Kaaijsteker 6015, J. Pypelink—J. de Looff 31—14; I. de Wil deM. de Reiger 1035; J. C. Meeuw- seA. de Baar 1744; M. C. Baarends P. Temmerman 2714; L TilroeI. Jobse 1527; H. HeupmanL. Capello 10—28; F. Westdorp—J. Verbeem 21— 60; P. LouwerseG. Lakké 2519; A. SnoeckJoh. Tilroe 6413; P. Valk H. Oostdijk 1118; A. van BovenJ. de Winter 1428. Naast de winnaars plaatsten zich voor de tweede ronde door het niet opkomen van hun tegenstanders de heren Stokx; J. de Jonge; W. Jeremiasse; van Liere; P de Vos; C. Hollestelle en M. Raas, alsmede de eerste acht verlie zers gerangschikt naar het moyenne. Ook van de tweede ronde werden reeds H. Oostdijk 41—27; G. Lakké—J. Ver beem 1937; A. SnoeckL. Capello 51 —39; P. de Vos—J. de Looff 54—7. I. JobseK. van Liere 34i MeeuwseC. Mol 929; J. D. de Regt A. de 'Baar 1433; W. Jeremiasse C. Hollestelle 3622; P. LouwerseM, Raas 2123. Alle partijen bestonden uit twintig beur ten per speler. De wedstryden in de gedeeltelijke tweede en de volledige der de en vierae ronde zullen op 20 juni worden gespeeld. De finalewedstrijden vinden plaats op 27 juni a..' VLISSINGEN VERNIEUWT VERLICHTING CENTRUM Het is noodzakelijk gebleken zo schrijven b. en w. van Vlissingen aan de raadsleden de openbare verlichting van het Bellamypark, de Nieuwendyk de Walstraat te vernieuwen. De kosten daarvoor zijn begroot op 36.850. De twee in dit plan gelegen voetgangers oversteekplaatsen krijgen een verlich ting als die bij de oversteekplaats in de Bonedykestraat. B. en w. stellen nu voor een krediet van 36.850 te verlenen welk bedrag in ten hoogste vijftien jaar zal worden afgeschreven. VEILING BERGEN OP ZOOM !4 Juni Bloemkool 12—72. Savooiekool 714. Selderij 4—22 per ons. Uien 22. Sla 314—6%. Andijvie 7—14. Spinazie 8—28. Tomalen 70— 1.9D. Boppeen 3067. Waspeen 40—82. Kom kommers 14—22. Kervel 22—28 per ons. Snij bonen 1,60—2,40. Aardappelen, grote 3518. drielingen 4044, kriel 4056. Dubbele sper ziebonen 2,002,40. Aardbeien 98—1,85. Kaspruim 3542. Kas- perzik 4018. Kersen 2,002,80. VEILING KRABBENDIJKE 14 Juni. Aardbeien: Regina I 52—62, II 28— 59. Mach Fr. I 42—56. n 34—52. Talisman I 49—6:. Senga Sengana I 43—59. H 31—52, III 24. Vola I 63, II 52. Prot. chr. stichting W.-Z.-Beveland In het pas verschenen jaarverslag over 1962 van de Protestants Christelijke stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging in West Zuid-Beveland wordt opgemerkt, dat 1962 een jaar is geweest van voortzetting en consolida te van het reeds in voorgaande jaren bereikte. Ook dit jaar werd de nodige aandacht besteed aan verdere uitbreiding van de stichting in de richting van de gerefor meerde gemeenten. Per 1 januari 1962 traden toe de gereformeerde gemeenten van 's Gravenpolder en Hoedekenskerke ZUID-BEVELAND GOES HENGELTOERNOOI VERPLAATST Het hengeltoernooi, dat in het kader van de sportweek van de federatie van personeelsverenigingen te Goes op 22 ju ni a.s. zou worden gehouden is naar een vroegere datum verplaatst. Dit toer nooi zal nu plaatsvinden op 17 juni a.s. by Kattendijke vhnaf het Stoomgemaal, waar ook- de verzamelplaats van de deelnemers is gevestigd. HEINKENSZAND Concert op de muziektent De muziekverenigingen Euterpe uit Heinkenszand en Excelsior uit Kloetinge zullen vanavond zaterdag con certeren op de muziektent te Heinkens zand. Aan dit concert zal ook het jeugd- korps van Euterpe meewerken. Het De int om zeven uur en de heer K. den 'oonder zal de leiding hebben. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter M. Reyerse, Seisweg 29. tel. 3456. Vlissingen: dokter C. C. Sluijter. Julianalnan 9, tel. 2225. Veere. Serooskerke en Oostkapelle: dokter G. Schep, Dorpsstraat 46. Serooskerke. tel. 01189212. Zoutelandè, Koudekerke en Westkapelle: dokter L. Sloos, Middelbnrgsestraat 1, Koudekerke. tel. 231. Apotheek Middelburg: 15-22 juni: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: 15-22 juni: J. M. H. van de San- de, Badhuisstraat 22-24, teL 2066. Sportuitwisseling met Vlissingen Voetballers van 3-0 naar 3-4 Byzonder onfortuinlyk verliep voor Vlis singen de voetbalwedstrijd. Aanvanke lijk leek het, dat de Zeeuwen gemakke lijk op een overwinning af zouden gaan, want kort voor de rust stonden zy zelfs met 3—0 voor. Het was echter de wed- Het is vr\jwel zeker, dat Vlissingen weer stryd van de gemiste kansen. Voor rust een nederlaag zal lydcn in de sportuit- waren de Vlissïngers overtuigend de wisseling tegen Neunkirchen. Gister- meerderen. Alleen Kees Elve en Jan de avond werd op verschillende fronten I Nooijer slaagden er in een doelpunt te strijd geleverd en bij vrijwel alle takken1 maken. Zij slaagden er zelfs in door van sport bleken de sportlieden uit Kees Elve deze voorsprong na de rust Neunkirchen heer en meester te zyn. nog tot 30 op te voeren. Slechts by twee .takken van sport toon den de Vlissïngers zich de meerdere. By het zwemmen zegevierden zy met 75-67, by het zevenhandbal toonden de Vlissin- se meisjes zich de meerdere: met 71. Ze verloren het biljarten, voetballen, he ren zevenhandbal, tafeltennissen en bad minton. ZONDAG 16 JUNI Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9.30 en 2 ds. Theunissen. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. v. d. Haar, Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Odé, Domburg 11 en 7 ds. v. Vliet, Gapinge 10 ds. De Boer, Grypskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar, Kleverskerke 10 dhr. Bakker, Koudekerke 9 dr. v. Haar lem, 2.30 ds. v. Herwaarden, 7 ds. v. Herwaarden Lammerenburg, 't Zandt 10.15 ds. v. Herwaarden (H.D.) 10.15 ieugdk., 7 dr. v. Haarlem, Meliskerke 1.30 ds. Kloosterman, Middelburg: Nieu we Kerk 10 ds. Enker, 7 ds. v. Houte (H.D.), Engelse Kerk 10 dhr. v. Velzen (jeugdk.), Koorkerk 10 ds. Geers, Oost- kerk 10 ds. Kok, Nieuw- en St.-Joosland 9 ds. Bartlema, 10.30 ds. Bartlema, Sou burg Oost 9.30 ds. v. Duyne, 7 ds. Kloos terman, West 9.30 ds. Den Toom, Oost kapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Den Toom 'J-igdd.), Ritthem 9 en 10.45 ds. Nen- Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind, St. Laurens 10 drs. Bakker, 7 ds. Kok, Veere 2 dhr. Bakker,. Vlissin gen: St. Jacobskerk 10 ds. Rothfusz, 5 ds. v. d. Schoot, 't Anker 9.30 jongeren- dienst, 10.45 jeugdkerk, Johanneskerk 9.50 ds. Kloosterman, 7 ds. v. d. Schoot, Bejaardentehuis 7 ds. Bartlema, Vrou wenpolder 2 ds. De Boer, Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek, Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Liere. Filailelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- ;ardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. lerv. Evang. Westkapelle 9.45 eh 2.45 dhr. Faasen. Adventkerk (zaterdag). Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bybelstudie, Middelburg 10 bybelstudie, 11 ds. Reith. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; Domburg 9.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Kornet; Gapinge 9.30 ds. Ver schoor, 2 ds. Boot; Grypskerke 10 en 2.30 kand. Fernhout; Koudekerke 10.30 en 7 ds. De Feijter; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Den Heeten; Middelburg: Hof- pleinkerk, 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Boon stra, 5 ds. v. Til; Noorderkerk, 9.30 ds. Nijhuis; Ontmoetingskerk, 8.45 ds. Boonstra, 5 ds. Nijhuis; Oost- en West- Souburg 9.30 ds. Brederveld, 2.30 ds. v. tilden; Oostkapelle 9.30 en 2.30 ds. Gom- mer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Oege- ma; St.-Laurens 10 ds. v. Ulden, 2.3C ds. Brederveld; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Kornet; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Bosman; Westkapelle 9.30 ds. Boot, 2."" ds. v.d. Bom. Geref. Kerk (Vrijgem.): Souburg 9.30 ds. v. Bcveren; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. v. Dooren; Vlissingen 4.30 ds. v. Beveren; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds- Mosterd; Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. v. Dooren. Geref. Gein.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middel burg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld; Oost kapelle 10 en 2.30 leesd.: Vlissingen 9.30 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9,30 lees- dienst; 3. ds. Kleisen; Vlissingen 9-30 en 5 ds. Kleisen. Ver. van Vrijz. Herv. en Rem. Kring: Middelburg 10 ds. Geers; Vlissingen 10.15 ds. Van Santen. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaar. ez. i ker; Vlissingen 10 d"s. v. Hamel. Herst. Apostolische Zendingsgemeente: Vlissingen 10 en 4.30 dienst. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger ïles Heils: Middelburg 10 Hellsk. Vlissingen 10 Heilsk. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 dhr- De Ridder. Volle Evang. Gem.: Middelburg 10 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk): Vlissin gen (Havendorp) 3 dhr. Davidsz. Inmiddels had Neunkirchen twee inval lers in het veld gebracht. Neunkirchen werd meer aanvallend, terwyl de Vlis singse defensie bijzonder onzeker ging spelen. De bezoekers liepen dan ook snel in tot 33. Toen ten slotte spil Loek Verhulst tien minuten voor het einde uitviel, was het met Vlissingen gebeurd: zy bleken zelfs aan de 30- voorsprong niet genoeg te hebben ge had voor de zege, want Neunkirchen scoorde nog eenmaal en won dus met 3—4. Ook by biljarten toonden de Duitsers zich de meerderen. Met een 128- overwinning behaalden ze twee pun ten voor de Ncunkirchse ploeg. Tot de laatste party zat de spanning er ln. De stand was na negen van de tien partijen 108 in het voordeel van Neunkirchen. Maar in de laatste party maakte Hansen aan alle onze kerheid een einde toen hij deze met een serie van 163 de hoogste se rie van de gehele avond beëindig de. Deze Duitse speler had een ge middelde van 30. Te koud Bij het zwemmen deed zich gisteravond een incident voor. Het merendeel van de Duitse zwemmers en zwemsters vond het te koud en was „dus" niet gekomen naar het bad in het Kanaal door Wal cheren. De meesten van hen waren op het voetbalveld te vinden. Toen de Vlis sïngers de thermometer in het water hielden bleek het allemaal nogal mee te vallen. De temperatuur van het water was 18 graden, twee graden boven het minimaal .toegestane. Men heeft toen de Duitse tegenstanders van het. voetbal veld gehaald om de wedstryd te kunnen laten doorgaan. De gasten hadden ken nelijk toch nog last van de koude: de Vlissingers wonnen overtuigend met 75- 67. Het herenzevenhandbal werd een waar schuttersfestyn. Tegenover de 32 doel punten van Neunkirchen konden de Scheldestedelingen er maar 7 stellen. De meisjes deden het heel wat beter en won nen volgens de verwachting met 7-1. Badminton verloor Vlissingen met 8-3. Collecte De collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft in Arnemuiden en Kleverskerke 965,10 opgebracht. en per 1 juli 1962 die van Nieuwdorp. Thans zijn alle gereformeerde gemeen ten in West Zuid-Beveland tot de stich ting toegetreden, aldus het verslag. Al leen de gereformeerde kerken in de Zak van Zuid-Beveland bleven in 1962 nog afzijdig, zo staat in het jaarverslag te lezen. De gereformeerde kerken van Borssele en Driewegen hebben echter 't verzoek tot toetreding tot de stichting gedaan. Belangryk wordt het geacht, dat het algemeen bestuur het nesluit heeft genomen zich ook aan te sluiten by de gereformeerde stichting voor maatschappelijk werk in dé provincie Zeeland, zodat men nu regelmatig con tact heeft zowel met het hervormde als met het gereformeerde bureau in Mid delburg. In het verslagjaar werd de bijdrage per lidmaat/dooplid van 78 cent tot T, jaar verhoogd. De bydrage per ver zorgingsdag. berekend aan elke diaconie voor elk verzorging of hulp in haar ge meente verleend, werd van 4,50 tot 4,teruggebracht, terwijl de retribu- tieschaal gemiddeld met 1,per dag kon worden verlaagd. Hierdoor is be reikt, dat de stichting niet langer uit- zonderiyk hoge bedragen van de gezin nen behoeft te vragen, aldus het verslag. Wel wordt opgemerkt, dat een en ander een verzwaring var diaconieën betekent. de lasten 1 de Organisatievorm Uit het verslag blijkt verder, dat in 1962 velen van de diensten van maat- scliappelyk werkster gebruik hebben gemaakt. Over de gezinsverzorging wordt opgemerkt, dat de invloed van de nieuwe organisatievorm zich voor al op dit terrein heeft doen voelen. Ongetwijfeld kan door het meerdere samengaan dit werk doelmatiger worden aangepakt, vooral wat be treft de personeelsvoorziening, aldus het verslag. Dit is volgens het verslag nodig geble ken, omdat het werkterrein om een goe de personeelsbezetting vraagt, wil aan de aanvragen voor gezinsverzorging of -hulp spoedig voldaan kunnen worden. Het bestuur ziet daarvan het belang in en wil daarom een belangryk deel van de opleidingskosten van de gezinsver- zorgsters voor zijn rekening nemen. Daarbij wordt de restrictie gemaakt, dat degene, die daarvan gebruik maakt zich zal verbinden om twee jaar na de oplei ding in dienst van de stichting te oly- ven. Het afgelopen jaar gingen weer twee helpsters in opleiding. In het jaar verslag van de stichting wordt voorts opgemerkt, dat de leiding van de gezins verzorging in 1962 het bestuur voor pro blemen plaatste. Op 31 augustus legde mevrouw A. de Kok-Postma haar func tie neer. Aanvankelijk bleek het niet mogelijk een plaatsvervangster voor haar aan te trekken. Mejuffrouw C. J. Moens uit Goes nam de leiding van de VEILING KAPELLE 14 Juni Kruisbessen 88—98. Aardbeien per doos van 214 ons: Regina I 5278. II 3264. Talisman I 63—74, II 43—61. Sengana 1 58— 74. II 35—52. Merton Princes 1 56—65. U 49. Cambridge I 68—76. II 41. Sengana Frecosa II 37. Vola I 65. Gorella 1 66—69. Juspa I 54. Deutsch Evern 1 4174. II 3740. Macherauch I 53—71. II 36-43. Red Gauntlet I 54 II 3047. Jonathan II 65 43—46, II 70 45—47. Kersen: Frtihe der Markt I 202 per kg. Groenten: Rabarber 1215. Bloemkool 19 70. Peterselie 9%. Bosselderij 17. Kropsla 9— 14. Eets'elingen 38—54. Oude aardappelen 2—11. ASPFRGEVEILING BERGEN OP ZOOM 14 Juni Aanvoer 21.500 kg AA extra 3.O0, AAI 2.60 A extra 2.60, AI 2.40. B extra 2.40, BI 1.75, C extra 1.45, Cl 0.90, Dl 0.90, lil 0.30, EII 0.34 FI 1.50. stek 0,20. VEILING V.V.Z.B. GOES 14 juni. Kruisbessen exp. 9294. Aardbeien per doos. Regina I 40—66. II 31—56. alwijkend 28—42. Mach. Fr. I 56—58. II 47. Talisman I 54—72, II 47—56. Senga Sengana 1 51—62, II 46. Cambridge Vigour I 56. Vola I 5673. Red Gauntlet I 49. Merton Princes I 66. Glasa I 61, H 49. Aardbeien per kg H 160—210, af wijkend 120—140. Groenten: per stuk: Bloemkool At 58—30, AU 45—60. BI 52—53. Bil 25. afwijkend 13— 38. Kropsla I 814. 11 1115. Komkommers AI 32—38, BI 29—32, CII 24—27: per bos: Ra dij's II 6. Selderij I 13—20. Wortelen II 32. Kroten 2328: per kg: Spinazie I 4650. Ra barber I 15—18 II 13, Peulen 1 210—250. H 180. Dubbele prinsessenbonen I 300. Doperw ten 7831. Aardappelen oud 8^-9. Nieuwe aardappelen, grote 4449, drielingen 41—43, kriel 25—33. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 14 Juni Nieuwe aardappelen, grote 42—54, drielingen 4044, kriel 3748. Aanvoer nieu we aardappelen 5000 kg Aardbeien I 70—85, II 59—76. III 41—54. Rode bessen per doos 7376. Perziken 2441. Groene komkommers 60-75 3945, 50-60 24— 40, 40-5.' 18—32. 35-40 10—25. Bloemkool 4 St. 57—64, 6 Et. 40—59, 8 st. 28—44. 10 st. 15—34, 12 st. :i,17. Bospeen 60—87. Kroten 31—51. Tuinbonen 75. Sla 3.50—7. Andijvie 21—34. Spinazie 7.5027. Spitskool 6,5017. Rabar ber 442. Postelein 2144. Kassnijbonen 2,11 —2.22. Peulen 3.21—3.63. Radijs 4—16. Natuuraardbeien pond in een doosje. Glasaardbeien 2 ons ln een doosje. De eerste tuinbonen werden aangevoerd door de heer P. Ton, Nadoratweg 10 te Middel burg. VEILING TERNEUZEN Sla I 3.40—11.50, II 3.50—7,80. Bloemkool A 44—55. All 34—51, B 36—40, BU 31—38. CU 1423. afwijkend 1135. Grote komkommers BU 10—22. C 12. Selderij 5—22. Peen II 66— 30. Sjalotten 19—20. Eerstelingen I 40—45, drielingen 32—36. kriel 32—35. Tuinbonen 47. Spitskool 19—23. Peulen 159—210. Savoolekool 23—31. Asperges B 270, BU 230—250. blauw 138180. afwijkend 2842. Tomaten AU 171 —177, BU 178, CII 153-158. CC 114—122. Kersen B 101124. Aardbeien per doos: Ta lisman 1 46—68, II 33—49, afwijkend 23—32. Red Gauntlet I 44—63, D. Evern I 51—55, U 36—45. Regina I 40—64. II 21—48. afwijkend 13—21. Sengana I 41—59. Cambridge I 58—66. Glasa I 56, U 34—43. Gorella I 54—66, H 45. "vola 59 gezinsverzorging tydelijk gedurende vier maanden over. Per 1 januari 1963 werd weer een vaste kracht benoemd, name lijk, mejuffrouw Simones, die echter kele weken later overleed. Thans wordt opnieuw uitgekeken naar een leidster voor het gezinsverzorgingswerk. Me vrouw De Kok heeft de leiding voorlo pig weer op zich genomen, daarbij geas sisteerd door haar vervangster, me vrouw J. C. Wiskerke-van Liere. Onteigening Gelderland Woensdag a.s. zullen het dagelijks be stuur van het landbouwschap in Den Haag en een delegatie van de geweste- lyke raad voor Gelderland van net land bouwschap een onderhoud hebben met de rijksdienst voor het nationale plan over de landbouwgronden bij Meerveld en Nieuw Millingen op de Veluwe, die op de nominatie staan om voor defensie- doeleinden onteigend te worden. Na dit onderhoud wil het landbouw schap een gesprek aanvragen bij de mi nister van defensie. Een en ander is het gevolg van stappen, die het hoofdbe stuur van de Geldersche Maatschappij van Landbouw heeft gedaan by de ge westelijke raad Gelderland van het land bouwschap. Woordvoerders van de Gel dersche Mij vertelden dat deze maat schappij en het gemeentebestuur var Apeldoorn eenstemmig van mening zijn dat alles gedaan moet worden om de onteigening te voorkomen. Het gaat om 210 hectare cultuurgrond van 45 eigena ren, in gebruik bij 22 boeren, plus noj veertig a vijftig hectare woeste grond TWEF JMANNFfl MET VJ1FCTWC PP VAMPOOR Op het vliegveld van Bazel-Mul house zijn twee mecaniciens gistermorgen vroeg verdwenen met een DC-4-trans- portvllegtuig, zo is officieel meegedeeld. De ntannen hadden voldoende benzine aan boord voor een vlucht van een -uur. Alle vliegvelden in West-Europa zijn van de diefstal op de hoogte gebracht, maar het toestel is tot dusver spoorloos gebleven. Op het vliegveld heeft men nooit Drecies geweten van wie het vliegtuig, dat een Amerikaans licentienummer droeg, was. Op 2 juni brachten twee mannen het over uit Frankfort. Od 7 juni verscheen een Franse deurwaarder, die zei dat het toestel van een Britse maa» schappij was die het verkocht had aan een Ameri kaan. Donderdae meldden zich twee mannen, die zeiden dat zij mecaniciens waren en dat zij het toestel moesten na kijken. zy konden hun gang gaan en kregen ook verlof benzine te tanken. Gistermorgen hebben de twee mannen in alle vroegte gebruik gemaakt van het lawaai van een vertrekkende Compt en Caravelle om ongemerkt de lucht In te gaan. Zij werden pas opgemerkt, toen zij al in de lucht waren. bij in kosten beplanting terrein van „De Braakman" Staatsbosbeheer heeft voor het recrea tieterrein van de „Braakman" een sub sidie van 2540,toegezegd als aan vulling in de kosten van de nog aan te brengen beplanting, onder meer langs de openbare weg en rond het zwembad. De totale kosten van dit beplantingsplan zijn geraamd op 4000. Deze medede ling deed burgemeester F. Hanssens van Hnek dezer dagen tjjdens een openbare vergadering van het algemeen bestuur van het Beheerschap Recreatiegebied Braakman in het gemeentehuis te Bier vliet. In de kosten van de ontworpen riolering op het recreatieterrein, inclusief de aan leg van een persleiding naar de Wester- schelde kan naar de mening van de heer Hanssens, zeer waarschynlijk een be- hoorlyke rykssubsidie tegemoet worden gezien. Gehoopt wordt dat dit na jaar met de uitvoering van dit werk be gonnen zal kunnen worden. Zonder hoofdelijke stemming werd het dagelijks bestuur gemachtigd tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. De beslissing op het be sluit van de gemeenteraad van Terneu zen inzake toetreding tot de gemeen schappelijke regeling Beheerschap Re creatiegebied Braakman werd door Ge deputeerde Staten van Zeeland aange houden in verband met de plannen tot ge meentelyke herindeling van Zeeuwsch- Vlaanderen. De overdracht van een zes tal zomerwoningen in de Braakman door aannemers aan particulieren werd goedgekeurd. Het visrecht in de Braak mankreek werd voorts opnieuw voor de tijd van drie jaar verpacht aan de be roepsvisser. de heer J. v. d. Kreeke te Wolphaartsdijk voor de som van 400 per jaar. In het lopende seizoen werden reeds meer dan 200 visvergunningen uit gereikt aan sportvissers, hetgeen een re cord betekent. Ook het bezoek aan het kampeer- en caravanterrein alsmede aan het zwembad, zyn tot nog toe aan merkelijk gunstiger dan voorgaande ja ren. Zo waren er met Pinksteren onge veer 600 kampeerders in de Braakman ondergebracht terwijl het zwembad die dagen door ongeveer 2500 werd bezocht. Examens By de aan de christelijke kweekschool voor Zeeland te Middelburg gehouden examens voor de aantekening nuttige handwerken slaagden de dames: W. van Beizen te Vlissingen; M. C. Boone te Middelburg: N. Boone te Grijpskerke; T. E. van Dokkum en S. Janse van Noordwrjk te Goes. Eén kandidate moest worden afgewe zen. Deze examens zyn geëindigd. Aan de gemeenteiyke opleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg slaagden voor het diploma hoofdleidster de dames: L. J. A. van den Berge te Axel; S. Breel te Middelburg; M. G. Breure te Steenbergen. Twee kandidaten werden afgewezen, de examens worden voortgezet. Aan het Koningin Wilheiminalyceum te Oostburg slaagden voor het eindexamen m.m.s. de volgende kandidates: G. A. W. E. de Groote te Oostburg, C. H. M. Maat te Oostburg, J. S. Rïs- seeuw te Oostburg, T. M. Schram de Jong te Aardenburg. E. J. M. Verhage te Oostburg S. S, E. N. Verplanke te Groede. Geen van de kandidaten behoef de te worden afgewezen. Enige dagen geleiden slaagden te Ber gen op Zoom voor gezel timmeren de volgende' heren: C. Joosse te Middel burg; M Matthysse te Meliskerke: J. M. de Meulmeester te Nw. en St Joos- land. J. A. Osté te Ritthem. A. A. Poel man te Souburg. J. van Rooïien te West kapelle. M. Sinke te Souburg. A. Schout te Serooskerke, F. Sturm té Vrouwen polder Allen waren leerlingen van de avondschool voor technisch onderwy's te Middelburg. (Advertentie) Zondapdlensl Taxi's Middrllmrg VAN DOF.SEI.AAR. tel. 2158 TRIO TAX, irlef. 260(1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13