Raad Terneuzen achter plan industriespoorlijn polAk Groot feest voor 750-jarig Axel Scholieren Sluiskil in hus naar zwembad farbovit Zeeuwse ALMANAK Verwen vader! Gymnasium herdacht mevrouw Kolff Kantonrechter Middelburg VRACHTWAGENCHAUFFEUR LETTE BIJ WEGRIJDEN NIET OP VERKEER VOOR VADER PANTER OVERZICHT ACTIVITEITEN VAN ONDERZOEKCENTRUM LANDBOUW PLANNEN VOOR FOTOBOEK OVER OUD- EN NIEUW-MIDDELBURG Tussen Vrouwenpolder en Middelburg VEEL PAPIERENGEPRAAT OVER KIPPENHOK IN WATERWINGEBIED Wandelaars zetten hnn beste beentje voor in avondvierdaagse van Z.W.B. UILTJE Een moderne camera of projector kopen Foto Verschoore s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 13 JUNI 1963 Voor Dow Chemical in Nieuw Neuzenpolder In nog geen tien minuten tijds heeft de gemeenteraad van Terneuren woens dagavond besloten tot aanleg van een industriespoorlijn ter ontsluiting van het industrieterrein Nieuw Neuzenpol der (Dow Chemicalvestiging) en tot aan- en verkoop van gronden daarvoor. De spoorlijn zal lopen van het industrie terrein tot Sluiskil en is zes kilometer lang. De raad besloot tot onderhandse aanbesteding van het maken van de on- derbaan met bijbehorende parallelwegen en bijkomende werken in de gemeenten Terneuzen en Hoek. De combinatie INI. V. Hol n.v. J. Blanckaert n.v. Hulst zal één en ander maken voor 1.563,380. Men hoopt de spoorljjn eind van dit jaar klaar te hebben. Het werk zal 35 werk bare weken vergen. De aankoop betrof 24 punten: bouw land, weiland, dijken en grasland in be zit van particulieren, de polder „Klein Zevenaar" en het waterschap „Koe- gors". De betreffende percelen liggen in de Loven-, Willemskerke-, Oud Westen- rijk- en Goessepolder onder JHoek en in de Klein Zevenaar-, Koegors-, Sluys- en Pierssenspolder onder Terneuzen. Tevens besloot de raad tot verkoop van percelen in enige van deze polders, tot pachtersvergoedingen en tot tijdelijk in gebruikneming van een perceel gras land (dqk) in de Goessepolder, Burgemeester mr. H. Rijpstra bracht de eerste ambtenaar J. Versprille dank voor het buitengewoon vele werk, dat hij voor de gang van zaken rond de spoorlijn had gedaan. De raad ging verder akkoord met de elfde wijziging in de begroting voor 1963 en de begroting van het Grondbe drijf 1963. Tevens machtigde de raad Aantrekkelqk feestprogram in Kr inningen bij gelegenheid van Z.L.M.-tentoonsteUing Het feestcomité Kruiningen en de L.J. G. hebben ter gelegenheid van de Land en Tuinbouwtentoonstelling van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij een aantrekkelijk avondfeestprogramma sa mengesteld voor morgen 14 en zaterdag 15 juni- Morgenavond treden de mando linevereniging „Excelsior", de Volks dansgroep en de chr. zangvereniging „Jubilate Deo" op. De „Trommelaeren van Roesendaele" verzorgen daarna een show. In „Ons Dorpshuis" kan er vanaf zes uur gedanst worden op de muziek van het „Benelux-dansorkest". Het program ma van zaterdag bestaat onder meer uit het optreden van de internationaal be kende artiestencabaretgroep Joh. van Brussel, dat zal worden afgewisseld door het optreden van de Kon. Harmo- nie E.M.M. Ook op deze avond kan er weer in „Ons Dorpshuis" gedanst wor den. Voor de muzikale omlijsting zorgen dan het Benelux-dansorkest en de Cres cendo Boys, het wordt afgewisseld door zang van de bekende Janny Kay. VAN BOTSING DOOR ZIJN SCHULD NIETS GEMERKT „Onvoldoende opgelet", oordeelde de of ficier van justitie, mr. K. P. Doedens, woensdag, tijdens de zitting van de kan tonrechter in Middelburg, mr. J. BIoo- lenburgh, over de vrachtwagen-chauf feur A. v. d. B. uit Kruiningen. Deze was met zijn vrachtauto, die op de Pa rallelweg in Krabbendyke stond gepar keerd, zo weggereden, dat een achter hem rjjdende auto werd gehinderd. De bestuurder van de personenauto, de se lecteur N. A. D. uit Rilland Bath, was door de plotselinge manoeuvre vi B. genoodzaakt té remmen om een aan rijding te voorkomen. De personenauto slipte daarbij over het gladde wegdek en (Advertentie) inqewa (ocfieve Icooldragees) bij maag-en i n q ewan d ski achtenf 1.25 Examenuitslag rijks-h.b.s.-b en m.m.s. te Middelburg Bij het op 10, 11 en 12 juni afgenomen eindexamen aan de rijkshogere burger school en middelbare school voor meis jes, afdeling B, te Middelburg, slaagden de volgende kandidaten: AL G. Dekker; R. L. Henning; J. C. Hu- bregtse; P. F. Hulstaert; C. Jongstra; P. J. Joosse; A. van Selms; L. H. Theu- nissen. A. B. v. d. Ven; O. W. Verburg; R. J. Zee, allen te Middelburg. A. C. Kam; J. J. Roose; D. V. C. Sprenger, al len te Oostkapelle; P. L. Lijnse te Rit- them. Afgewezen: 1 kandidaat. Gewichtig Het gebeurde al geruime tijd gele den op een van de Walcherse dor pen, maar liet is nog steeds de moeite van het vertellen waard. Want men herinnert er zich nog goed dat de groenteman er altijd poeslief een stel gewichten bij de aannemer kwam lenen, omdat eerstgenoemde met bekende Wal cherse zuinigheid tegen de aan schaffingsprijs opzag en de twee de ze toevallig had staan en nooit gebruikte. De aannemer stond de gewichten vriendelijk af, maar het ergerde hem toch dat de groenteman de gewichten jaarlijks eert keer met Profumo-achtige schijnheiligh eid kioam terugbrengen, omdat dan de periodieke verplichting van het ijken naderde. Na de ijking, waarvoor trouwhartig de aanne mer zorgde, haalde ae groente man ze netjes weer op. De aannemer zon op een tegenzet. En die kwam! Want op een dag vroeg de groen teman achteloos: ,J2i je niet een beetje kalk voor met". „Die kalk heeft 'ie nodig voor z"n eiers in te leggen", flitste het door des aan nemers brein en heimelijk lachend bezorgde hij de groenteman een emmer witte poeder. Toen na geruime tijd de groente man zijn eiers uit de kalk wilde halen om ze voor de verkoop te bestemmen, bleken ze onwrikbaai verankerd in een steen en steen harde bedding. ,J)ie smeerlap heeft geen kalk maar gips geleverd!"schreeuwde woedend de groenteman, „al mn eiers verknoeid!" Eiers voorzichtig losbilsken zou geen enkele zin hebben, want dooi 'het ontbreken van kalk waren ze toch bedorven. Groenteman over dacht de zaak grimmig. Ten slot te nam hij een gewichtig besluit: hij bracht de aannemer ktoaad alle gewichten terug En voor de aannemer en vele an deren staan se er als een vrolijke herinnering b- 'en w. tot een aanvullende regeling "oor het schoolzwemmen. Een begro- B. en w. willen de kinderen van de drie scholen te Sluiskil (christelijke, r.-k., en o.l.s.) per bus naar het Ter- neuzense zwembad laten vervoeren. „Onder het onderwijspersoneel is enige bezorgdheid ontstaan over de gevaren, waaraan de kinderen blootstaan op de verkeersweg", aldus motiveerde raadsvoorzitter. K.v.p.-raadslid Compiet toonde zich, namens de Sluis- kilse bevolking dankbaar voor dit b. et w.-idee. Vervolgens ging de raad over tot een in formele bespreking van het plan van G.S. tot gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen. met een dubbel geïsoleerde, dus absoluut veilige, ELEKTRISCHE BOORTOL tot 6 mm voor slechts 54, met een half jaar garantie. n.v. v/b gebr. V!i??ioden Het college van curatoren, docenten, leerlingen en bestuursleden van de ou derverenigingen van het stedelijk gym nasium te Middelburg hebben gister morgen in de Schakel een korte herden kingsbijeenkomst gehouden ter nage dachtenis van mevrouw M. K. Kolff- Kruisïnga, die sedert 1959 als lerares klassieke talen aan de scbool verbonden was. Mevrouw Kolff, echtgenote van de bur gemeester van Vlissingen overleed zoals bekend zondag jl. aan de gevolgen van een auto-ongeluk. In een korte gevoelvolle toespraak ken schetste de voorzitter van het college van curatoren, burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg, mevrouw Kolff als een lieve, maar tegelijk pittige vrouw, die een grote belangstelling voor het gymnasium aan de dag legde. Dr. H- W. Fortgens, de rector, die het initiatief voor deze bijeenkomst geno men had, noemde mevrouw Kolff een persoonlijkheid, zonder dat zij dit ove rigens .ooit liet blijken. Dr. Fortgens be toogde, dat mevrouw Kolff de sfeer in de leraarskamer beïnvloedde, vele ma len met een aanstekelijke vrolijkheid, die op de school wel eens gemist werd. De rector besloot zijn toespraak met de verzekering, dat leerlingen en docenten mevrouw Kolff zeer zullen missen. Tentoonstelling van de verzameling-Bal Mr. F. P. Th. Rohling, het hoofd van de afdeling oudheidkunde en natuurbe scherming van het ministerie van o. k. en w,, zal op donderdag 20 juni a.s. om 11 uur in het Zeeuws Museum te Middelburg een tentoonstelling openen van een keuze uit de verzameling Bal. Deze collectie, die voornamelijk bestaat uit keramiek en meubelen, werd door twee bekende Middelburgers, mej. S. C. Bal en de heer W. H. Bal. aan de staat der Nederlanden gelegateerd. Tevens zal de tentoonstelling van. schil derijen en tekeningen van J. H. Koek koek (17781851) worden geopend. Collecte De collecte voor het Nederlandsche Roode Kruis heeft te Zoutelande 214,04 opgebracht. kwam tot stilstand tegen langs de weg staande, ijzeren paaltjes. „Ik heb van de aanrijding niks ge morken", merkte de verdachte vrachtauto-chauffeur op „ik keek in m'n spiegel en zag niks, ik heb ook niet horen claxonneren". De kanton rechter moest uit de getuigenverkla ring van N. A. D. concluderen dat de automobilist wél had geclaxonneerd, ook nog nadat hij tegen de paaltjes was gebotst. Op de eis van de offi cier 40 liet de kantonrechter een vonnis horen van 30 subs. 6 dagen. De slager M. W. uit Kloetinge werd bij verstek veroordeeld tot 40 conform de eis omdat hij van zijn stilstaande personenauto aan de Wilhelminastraat in Kloetinge een portier had geopend, terwijl een auto nem passeerde. Deze auto raakte het portier, kwam uit de koers en reed tegen een afrastering langs de weg. Tegenover de politie had de slager opgemerkt, dat de automobi list wel héél dicht langs zijn auto moest zijn gereden, want hij had het portier op ren heel klein kiertje staan. Op een spiegelgladde weg in Kapelle ontstond een botsing tusen de vrachtauto van J. F. uit Goes en een uit de tegengestelde richting komen de bestelauto. De vrachtwagenchauf feur werd voor deze botsing aanspra kelijk gesteld, omdat hij bij het af- remmen om voorzichtig te kun nen passeren naar links gleed en daardoor de bestelauto aameed. De officier vorderde 35, de kanton rechter legde een boete van 25 op. „De auto was niet voldoende verlicht ïn het sneeuwde tamelijk", voerde de groentehandelaar J. K. uit Koudekerke wnn, die met zijn bestelauto op de Vlis- singsestraat tegen een stiistaande per sonenauto opbotste. Maar de eigenaar van de personenauto, de tuinman A. v. H. uit Koudekerke, verklaarde als ge tuige dat hij de achterlichten van zijn auto wél ontstoken waren. Na het ho ren van de eis 20 merkte de ver dachte nogmaals op dat hij zich „hele maal niet schuldig voelde". De kanton rechter achtte evenwel bewezen dat hq „zonder redelijk doel en buiten ver- keersnoodzaak" tegen de geparkeerde auto was opgebotst en vonniste over eenkomstig de eis. vertegenwoordiger wilde zijn auto ach ter de frites-wagen parkeren, dit lukte niet en daarom reed hij er langs om aan de voorkant te gaan staan. Daarbij kwam hij in botsing met de frites-wa gen. Op de zitting wees de vertegen woordiger erop, dat de friteswagen tijdens zijn manoeuvres om te parkeren had gereden. Er lagen namelijk op twee verschillende plaatsen waterplas jes, afkomstig uit deze wagen. Ook de bestuurder van de frites-kar, C. de K., verklaarde tijdens de zitting, dat zijn wagen wel enkele centimeters was ver plaatst. Hij had het tegendeel verklaard tegenover de politie. concluderen dat de fout lag bij de eigenaar van de patates-friteskraam, die tijdens de parkeer-manoeuvres van de personenauto niet had mogen verrijden. De smid J. BI. uit Westkai f 3 (de officier had 6 hq ijzeren platen op net een boete van 1 3 (de offic/er had Ti geëist) omdat hn ijzeren platen op openbare voetpad in de Boekhoutstraat te Westkapelle had gedeponeerd. Vrijspraak Voor het veroorzaken van een botsing van zijn bestelauto met een patates-fn- teskar in de Walstraat te Vlissingen, werd de verdachte vertegenwoordiger P. uit Middelburg vrijgesproken. De Geen vertraging in bouw van brug over Haringvliet Tijdens een vergadering van de N.V. Brugverbinding Goeree-Overflakkee- Schouwen-Duiveland is men tot de con clusie gekomen, dat men de eerste juli 1964 kan aanhouden als streefdatum van de ingebruikneming van de brug over het Haringvliet- De houw zal in augustus aanstaande een zeer vlot ver loop krijgen. In deze maand zullen twee brugsegmentcn worden geplaatst. Ver volgens in september ook twee, in vember één, in februari één en maart 1964 twee. De strenge winter beeft geen vertraging in de werkzaamheden veroorzaakt. Collecte A.V.O. Voor de sociale zorg van de Nederlandse vereniging A.V.O. zullen verschillende vrouwenverenigingen in Tholen een huis aan huis collecte houden. Dit gebeurt tussen 17 en 23 juni. Advertentie een mooi, SENORITAS-ROOD 50 ranke, fijne sigaartjes om Vaderdag geurig tê vieren (en om nog vele dagen daarna plezier van te hebben I) Slot van pag. 1 "niet luisteren, want donderdagavond speelt op het Szydlowskiplein, dat echt wel het middelpunt van de feestweek is, het cabaret „De Hoepel". Na afloop is er dan een openluchtbal ftnder leiding van de heer C. Bilderbeek. Het wordt donderdag toch een grote dag, want 's middags trekt een histori sche optocht rond, die met 27 groepen wel een der imposantste zal zijn, die men in Nederland heeft kunnen zien. Alle groepen zullen gekleed zijn in de kos tuums die men in 1213 droeg. Naast he rauten, edelen, gezanten van verschillen de vorsten en kooplieden zijn er ook gil den, vcndeldragers en magistraten. Ver der zal bijvoorbeeld Jacob van Maer- landt, pen van Nederlands eerste dich ters, in de stoet lopen en zal ook Sint- Joris niet ontbreken. Hij. zit met jonk- vrouwe en draak op een praalwagen. Om in stijl te blijven kan men daarna smullen van een Bruegheliaanse maaltijd het kampeerterrein „De BoShoek". zijn nu al veel liefhebbers, zoals groe pen werknemers van verscheidene be drijven De drumband „Concordia" zal voorts een rondgang door Axel maken. Militair De vrjjdag staat helemaal in de militaire sfeer. Men kan op het concoi -sterrein een modelkamp voor militairen bezich tigen en verder zijn er aan de Kinderdijk militaire demonstraties. Het bekende NVhiskyfour stuntt' *n uit Woensdrecht zal boven Axel een spectaculaire de monstratie forniatievliegen te zien ge ven. De rest van de dag wordt verzorgd door dc Koninklijke Blilitaire Kapel, die 's middags een rondgang zal houden, 's Avonds verzorgt de K-M.K. een pro- menai' meert op het Szydlowskiplein. De be ling van een promenadeconcert is, dat er uit volle borst meegezongen zal worden. Daarvoor behoeft men in het zanglustige Axel niet bang te zjjn. Met een taptoe zal de kapel de dag beslui ten. De laatste feestdag is er een reünie van. de oud-Axelaars. Hiervoor heb ben de organisatoren vele brieven ge schreven, maar dat heeft dan ook tot resultaat gehad, dat nu al 64 deelnemers positief hebben geant woord. Onder hen bevinden zich mr. dr. W. Hugenholtz, advocaat in Lei den, bekend door zijn werk voor de wet op de dierenbescherming, en de heer P. Dregmans. raadsadviseur van de minister van defensie. >p deze dag twee her halingen zijn. De historische optocht en de Bruegheliaanse maaltijd. De kapel van de 16e divisie van de Belgische land macht zal de avond vullen n"T*- een con cert en een taptoe. De feestweek wordt dan besloten met een groot slotvuur- werk bij de Kleine Kreek. Tijdens de feestweek kan men ook naar allerlei gebeurtenissen, die enkele da gen lang plaatsvinden. Zo is er in de gereformeerde kerk aan de Kerkdreef een fototentoonstelling „Zie Gods Schep ping"; in het gymnastieklokaal van de christelijke l.t-s. een klankbeeld met dia's „Axel van nu" en een lunapark op het parkeerterrein aan de Oranjestraat. Harer majesteits kustmijnenveger „Axel" zal van 27 tot en met 29 juni een bezoek brengen aan Axel. Het schip zal ligplaats kiezen aan de kade van de Nederlandse Stikstof maatschappij te Sluiskil en daar te bezichtigen zijn. Om er voor te zorgen, dat de viering van het 750-jarig bestaan van Axel niet vergeten wordt, wil men Axel een ca rillon aanbieden met automatisch spel om in de stadhuistoren te plaatsen. Het carillon, dat dan 28 klokken moet tel len, is er nog niet, maar de commissie die geld bij elkaar probeert te brengen, heeft goede hoop, dat het eens zo ver zal komen. De kosten bedragen 40-000, en na enkele weken is er al ruim 8000 binnen. Mocht men het vereiste bedrag toch niet bereiken, dan zal men uitzien naar een ander passend aandenken. Blaar voorlopig zet Axel alle zorgen overboord en maakt het zich op voor het grote feest. Een feest, waar nog vele jaren over gepraat zal worden. Dat is in ieder geval de bedoeling. OVER 1961 EN 1962 Dr. ir. C. W. C. Beekom: „Ontwikkeling bevredigend" woensdag verschenen derde ver slag een overzicht van de werkzaamhe den van de verschillende bjj de stichting aangesloten commissies in 1961 en 1962. In een voorwoord merkt de secretaris- penningmeester, dr. ir. C. W. C. van Beekom, op, dat de ontwikkeling van de stichting bevredigend geacht kan wor den, in tegenstelling tot opmerkingen, die over dit punt in het tweede verslag werden gemaakt. Van Beekom neemt bij deze uit spraak in aanmerking de bescheiden geldmiddelen, waarover de stichting be schikt. „Metterdaad concentreert zich thans dc aandacht op enkele commissies, met name naast de Commissie Rationa lisatie en Mechanisatie, op de Commissie Waterbeheersing en Ontzilting, hetgeen heeft geleid tot een zo zeer gewenste toeneming van de diepte van de ont dooide activiteiten", zo schrijft hij. )e Commissie Waterbeheersing en Ont zilting doet als eerste van de vier be trokken commissies mededeling van haai activiteiten. De werkgroep voor het Deltagebied deelt mee, dat net on derzoek naar de bepaling van de bodem constanten en kwelhoeveelheden ten de le geëindigd is. Het doel van dit onder zoek is de methodiek te leren kennen tot sing van het ontziltingsvraagstuk. onderzoek naar het Kwelpatroon wordt voortgezet, aldus dit verslag. De werkgroep, die de toekomstige water voorziening op Schouwen-Duiveland be studeert., meent, dat het doorspoel ings- vraagstuk op dit eiland meer urgent is dan op Zuid-Beveland. Voor een onder zoek naar de waterhuishouding werden in 1962 voorbereidende werkzaamheden verricht, zo meldt de werkgroep W.-Ire- huishouding en Bedrijf. De Commissie Rationalisatie en Mecha nisatie geeft een overzicht van de resul taten, die onder meer onderzoekingen op het gebied van de arbeidsextensieve bietenculluur, bietentransportmethoden, grondbewerking voor aardappelen, aard appel transportmethoden en -problemen en stro-oogstmethoden opleverden. De commissie Onderzoek Deficiënties en Stofwisselingsziekten bij Dieren maakt er melding van, dat er na de aanvullen de onderzoekingen naar de relatie bo- dem-plunt-dier geen verdere activiteiten ontplooid zijn. De commissie, die geen programma heeft, blijft gehandhaafd als gespreksgroep. De Coördinatiecommissie voor sociaal- economisch onderzoek besluit het over zicht van de stichting. Aanvankelijk be stond de taak van deze commissie uit het doen van aanbevelingen bij het L.E.I. over te verrichten sociaal-economisch onderzoek in Zeeland. Tijdens een ver gadering in 1961 heeft zij zich beraden over haar toekomstige taak en kwam daarbij tot de conclusie dat zij als ge- spreksccntruui een nuttige functie kan "ren vervullen. Examens Aan de rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het examen doctoraal rechtsgeleerdheid mejuffrouw E. Stork te Domburg. Aan de faculteit der Godgeleerdheid van dc rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kerkelijk examen, de heer H. M. Boogert L.W-z. te Oos' Belgische auto uit bocht te Nieuwland Woensdagmorgen om ongeveer elf uur is een Belgische personenauto met grote snelheid uit de bocht van de rijksweg bij Nieuwland gevlogen. De wagen sloeg enkele malen over de kop en kwam op het lager gelegen terrein ondersteboven tot stilstand. Dokter P. J. Brons te Nieuwland, die eerste hulp verleende, liet de rijf inzit tenden, vader, moeder en drie kinderen, voor een medisch onderzoek overbren gen naar het Gasthuis te Bliddelburg. Daar bleek, dat een van de kinderen een lichte hersenschudding had opgelo pen. De overige inzittenden bekwamen geen noemenswaardig letsel. De auto werd zwaar beschadigd en moest later worden weggesleept. Landdag in Goes van Zeeuwse N.C.V.B. Het gewest Zeeland van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond houdt woensdag 19 juni aanstaande een landdag in de Magdalenakerk te Goes. De oud-presi dente, mevrouw N. HomburgHoekveld, zal een begroetingswoord spreken. Naast liturgie, samenzang en declamatie van mevrouw J. A. WesselinkLengkeek bevat l»et programma voor deze dag ook een toespraak van ds. H. J. vafl Duinen te Zwijndrecht over het onderwerp „Christelijke levenshouding in de wel vaartsstaat". De gewestelijke presiden te, mevrouw J. H. de Jongede Jonge, spreekt het slotwoord. B. en w. van Middelburg hebben de raad voorgesteld een krediet te verlenen van 1500 voor de uitgave van een fotoboek over Middelburg. Er blijkt grote behoef te te bestaan aan een boek, waarin op populaire wüze wordt verteld over he den en verleaen van de stad met zo mo gelijk enkele verwijzingen naar de toe komst, aldus merkt het college op. Men denkt door middel van foto's er tekst aandacht te moeten schenken aan de stad als wereldvermaarde, oude koopmansstad, als kunsthistorische stad met Abdij, stadhuis, poorten en patriciërshulzen en als de zetel van het provinciaal bestuur en als provinciaal verzorgingscentrum. Ook zal aandacht geschonken worden aan de sanerings- en uitbreidingsplan nen, de moderne stad met een nieuw Verplaatsing bedrijf kost de gemeente Middelburg: f 23.500 pluimveehouder de der, wilde overgaan, heeft In de gemeen ten Vrouwenpolder en Middelburg heel wat stof doen opwaaien en leidde er on der meer toe dat het college van b. en w. van Middelburg de raad nu voorstelt een krediet van 23.500 te verlenen voor de verplaatsing van het bedrijf van de heer Den Hollander. Het bedrijf van de pluimveehouder ligt namelijk al jaren op een terrein van het waterwingebied Oranjezon, waarvan Middelburg drinkwater betrekt. B. en w. van Vrouwenpolder wilden met gebruikmaking van de ontheffings- bepahng van de voorschriften van het Streekplan Walcheren de vergunning voor de bouw verlenen. Teneinde gevaar voor verontreiniging van het waterwin gebied te voorkomen, stelden zij in hun verzoek aan G.S. voor, aan deze onthef fing de volgende bepalingen te verbin den: de kippen mogen niet buiten het hok op het terrein lopen en de afvalstof fen uit het hok moeten tot buiten de be schermingszone van het waterwingebied worden afgevoerd. Maar b. en w. van Middelburg hebben desondanks ernstige bezwaren, vooral omdat de afstand van het pluimveebe- drijf tot het in uitvoering zijnde drai- neerkanaal te klein is. Wanneer 't bedrijf van Den Hollander kon worden ver plaatst in zuidelijke richting, zodat de afstand tot het kanaal van 80 m. tot 200 m. wordt vergroot, gaan zij wel ak koord met de uitbreiding van het be drijf. Een dergelijke verplaatsing nl. van de opstallen zou de gemeente Middelburg 23.500 kosten. Met Vrou wenpolder, dat uiteindelijk zijn beslis sing moet geven voor de verplaatsing, zijn nog onderhandelingen gaande. Veel papieren gepraat om een Kippenhok.. T entoonstelling Dirk van Gelder De Veerse kunstenaar Dirk van Gelder zal vanaf vrijdag 14 juni tot zaterdag 13 juli exposeren met grafisch werk en tekeningen in de „Schotse Huizen" te Veere. Jhr. I. F- den Beer van Poortu- gael zal vrijdag om vijf uur, in zijn kwa liteit van voorzitter van de culturele commissie van de stichting „De Schotse Huizen" de opening verrichten. Deze expositie wordt gehouden in verband met de plannen van Dirk van Gelder om uit Veere te vertrekken. De tentoonstel ling zal op werkdagen (ook 's zater dags) van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur geopend zijn. te Ztiidbevelandse wandelenthouslasten kunnen deze week hun sport naar hartelust beoefenen. In vier plaatsen kunnen z(j deelnemen aan de traditioneel geworden avondvierdaagse. Meer dan 225 tippelaars zetten laarin vier dagen lang bun beste beentje voor: in Goes zjjn 72 wandelaars van de partij, de tochten in Kruiningen tellen 58 deelnemers, 84 tippelaars maken hun wandelingen In de buurt van Ovezande en in Krabbendyke ge ven 13 waiidelliefhebbers acte de présence. Opvallend is het grote aantal junioren, dat aan deze door de Z.W.B. geor ganiseerde avondvierdaagse meedoet. Zij lopen vier maal tien kilometer; de senioren leggen drie maal vijftien kilometer af en nemen de laatste dag 20 kilometer voor hun rekening. De leiding van de tochten hebben mejuf frouw J. Loenhoud in Ovezande, mejuffrouw J. E. van Hêkken in Krab- bendijke en de heren J. v. d. Parel in Kruiningen en C. J. van Weele In Goes. Na afloop van de avondvierdaagse vandaag, donderdag, in Krab- bendljke en Kruiningen en vrijdag in Goes en Ovezande ontvangen de deelnemers een herinneringsmedaille. De foto toont een groepje junioren, lie in de omgeving van Goes hun dagelijkse tien kilometer „rond" maken. (Foto P.Z.C.) Advertentie Wat doet u op Vaderdag Dan ben Ik er gloeiend bi uw dierbare sigaa veelzijdig winkelcentrum, en aan Mid delburg als centrumgemeente voor on derwijs en cultuur en als ontmoetings- De prijs van het foto-boek zou 5, moeten bedragen voor een omvang van 80 pagina's in een geplastificeerde om slag en een formaat van 13,5 20, 75 cm. De drukker-uitgever, de firma G. W. den Boer, is bereid het risico van een dergelijke uitgave voor zyn rekening to nemen, onder voorwaarde dat de ge meente een subsidie beschikbaar stelt van 1500. STOFFELIJK OVERSCHOT OPGEHAALD UIT KANAAL TE TERNEUZEN Uit één der kanaalarmen te Terneuzen, tussen de Axeisc brug en de voetbrug is woensdagavond omstreeks kwart over zes het stoffeiyk overschot van een ruim 20-jarige man opgehaald. De po litie vermoedt, dat dit het lichaam van een Noorse lichtmatroos is, die sinds 10 juni werd vermist. De op 4 november 1940 in Heupla in Noorwegen geboren Kurt Jan Heimnes ging maandag 10 juni omstreeks twee uur in de middag alleen van boord. Zijn schip, de Noorse „Rhino" lag bij de Westsluis in Terneuzen. Om kwart voor twee 's nachts ontving de politie een melding over z(jn vermissing. Nadat de „Rhino" had gelost in Terneuzen, ver trok het schip 11 juni voor lading naar Antwerpen. De Noor zou zonder toestemming van zijn kapitein het schip hebben verla ten. Het in bezit van de politie zh'nde paspoort kon geen definitief uitsluitsel geven. Evenmin als een film, die in de kleding werd gevonden. Op het stoffe lijk overschot werd voorts aangetroffen een bedrag aan Nederlatv" geld en een polshorloge. Dit was op vijf minuten over één blijven stilstaan. Het lichaam dreef woensdag in het ka naal aan de zijde van de Rosegracht. bij het daar gemeerde binnenvaartschip „Bonne" uit Terneuzen. De gewaar schuwde politie haalde het stoffelijk overschot op en vervoerde het naar het Julianaziekenhuis. De arts K. J. Ho ring uit Terneuzen stelde de doodsoor zaak vast. Gisteravond laat was de iden titeit van het slachtoffer nog niet be kend. Keuze uit een grote serie van de beste merken waarover wij U graag alle adviezen geven. Catalogus op aanvraag. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN HET WEER IN EUROPA Londen, half bewolkt 26 gr. Brussel. licht bewolkt 23 gr. Luxemburg, onbewolkt 22 gr. Parijs, zwaar bewolkt 24 gr. Nice, zwaar bewolkt 23 gr. München. Ucht bewolkt 23 gr. Zurich, half bewolkt 22 gr. Locarno, zwaar bewolkt 23 gr. Innsbruck, half bewolkt BI gr. Rome, licht bewolkt 24 gr. Madrid, half bewolkt 26 gr. Mallorca. zwaar bewolkt 25 gr. OVERWEGEND ZONNIG Droog en zonnig weer, maar in de och tend hier en daar mist. Zwakke wind in hoofdzaak uit westelijke richtingen. De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. STRANDVERWACHTING Bij een zwakke wind van zee enkele wolkenvelden, maar overdag vrij zon nig. Temperatuur in de middag onge veer 19 h 20 graden; zeewater 15 gra den. Vooruitzichten: zwak hoge drukgebied blijft nog droog en zonnig strandweer brongen met overdag langzaam weer iets nogere temperaturen. ZON EN MAAN. 14 Juni zon op 4.20 ondei 21.00 maan op 1.10 onder 11.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2