PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT FORMATIE IN POLITIEKE FASE P.v.d.A. akkoord met pacificatiecommissie voor tv.-vraagstuk Axel viert 750-jarig bestaan met groot feest Springstoffenmagazijn in de lucht gevlogen Bonn geeft militaire steun aan Afrika THANS KWESTIE VAN BINDINGEN AAN DE ORDE De Gaulle bereidt Fransen voor op zijn afscheid Hulp aan vijf landen tot nu geheim gehouden BURGERIJ NEEMT ACTIEF DEEL Carillon als een blijvend aandenken Z.L.M. „Bel" van bil joen kubieke meter orima aardgas 206e jaargang - no. 137 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN W^straatF58-60 fh fdt^B°«n9eD d® H°°'dredactlew- Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 c waisiraat öö-HJ, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643): Middelburg; Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. p- nn "J^O. ÜUV. OUtffOU.O;, 2911: Zierlkzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. t per week, 8,00 perkw.; franco per post 8,25 p. fcw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vllsslngen: oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. n dit blad 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Donderdag 13 j'uni 1963 Middelburg Zuidwest onder ie hamer Pagina 11 (Van onze parlementaire redacteur) De formateur, dr. W, L. P. M. de Kort, hoopt eind deze week of begin volgende week zijn basisprogram voor het nieuwe kabinet aan de fractievoorzitters van de vijf grootste partij'en te doen toe komen. Daarna zullen deze voorzitters voor een gesprek door de formateur worden ontvangen. Met dit overleg treedt de politieke fase van de formatie in werking. Nu formateur dr. De Kort aan het begin staat van de tweede poli tieke fase van zijn werk, maken sommige politieke kringen in Den Haag zich ongerust over de kwes tie van de bindingen, waarmee wordt bedoeld het maken van af spraken tussen kabinet en fracties ter verwezenlijking van belang rijke punten uit het regeringspro gram. Aanvankelijk leefde men in de veronder stelling. dat het werk van informateur Romme deze kwestie tot een oplossing had gebracht in dien zin, dat ook de V.V.D. en de C.H.U., de partijen, die al tijd bezwaren tegen bindende afspraken hebben gehad, zich tot concessies op dit punt bereid zouden hebben verklaard. Artikelen in het Christelrjk-Historische Weekblad en in het Algemeen Handels blad hebben echter weer twijfel over deze kwestie opgeroepen. Het lid van de Tweede Kamer, mr. J. W. van Gelder, schreef in het C.H.U.-weekblad, dat hij nog niets heeft kunnen bespeuren van wat zou gaan in de richting van „ver gaande afspraken". De heer Van Gelder wflst er op, dat de C.H.U. daar altijd te gen is geweest en daar ook bezwaren tegen zal houden. Ook de parlementaire redacteur van het liberale Algemeen Handelsblad is van oordeel, dat de V.V.D. haar afwijzend T.v.-vraagstuh Intussen is bekend geworden hoe de fractie van de P.v.d.A. staat tegen over een regeling van het radio- en ZEVEN GEWONDEN BIJ EXPLOSIE OP WERF Gistermorgen is op do scheepswerf „Va- hali" te Gendt (Betuwe) een bedrijfson geval gebeurd, waarbij zeven arbeiders werden gewond. Vijf van hen zijn in een ziekenhuis opgenomen, drie met ernsti ge brandwonden. Er deed zich een ontploffing voor in het ruim van het op de werf liggende motorschip „Industria". Vermoedelijk is vergassing van benzine de oorzaak. Er werden namelijk laswerkzaam heden verricht voor het aanbrengen van een motor. Hoewel de nodige voorzorgs maatregelen waren genomen, heeft zich toch benzinedamp kunnen ontwikkelen. Door do kracht van de ontploffing wer den de luiken van het ruim in de Waal geslingerd. De meeste van de daar aan wezige arbeiders waren overdekt met brand- en schroeiwonden. Een van hen brak een arm door een rondvliegend stuk hout. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Van 't Linden- hout-stichtingen eerbosch" bij Nijmegenheeft H.M. de Konin gin woensdag een bezoek ge bracht aan het kinderdorp Neer bosch. De hoge bezoekster toonde veel aandacht voor de kinderen die hier met handenarbeid bezig zijn. televisievraagstuk. De socialisten zijn bereid hun steun te verlenen aan het K.V.P.-voorstei tot instelling van z.g. pacificatiecommissie ter voorbe reiding van een definitieve regeling. In afwachting van het resultaat van het werk van deze commissie zal de verzorging van het tweede net voor lopig worden toevertrouwd aan de N.T.S. De P.v.d.A. heeft echter een reeks van voorwaarden aan deze steunverlening verbonden. Zo willen de socialisten, dat er een termijn wordt gesteld binnen wel ke de commissie met haar werk gereed moeten zijn. Vervolgens wil de P.v.d.A., dat als wordt overgegaan tot het uitzenden van reclameboodschappen, dit niet alleen dient te geschieden over het toekomstige tweede net, maar ook over het bestaande net. Verder dient de opbrengst van de reclameboodschappen in de kijkgeldpot te worden gestopt en de inhoud van die pot moet gelijk over alle groepen worden verdeeld, terwijl ook met de belangen van de pers reke ning zal moeten worden gehouden. Zeshonderd miljoen Wat het program van de formateur betreft, staat het nu wel vast, dat dr. De Kort er niet aan denkt om de mi litaire uitgaven, die dit jaar al ge stegen zijn tot 2200 miljoen gulden, in de vier komende jaren geleidelijk aan te verhogen met 700 miljoen en dus te brengen op 2900 miljoen gul den, zoals de militaire leiders willen. Wel wordt er op gerekend, dat - in de schatkist in de komende jaren een 600 miljoen gulden per jaar meer zal vloei en, maar daar tegenover staat, dat er ook heel veel meer moet worden uitge geven. Tot die uitgaven behoren ook de automatische stijgingen. Let men boven dien op de kosten van het onderwijs, waarmee ook ieder jaar tientallen mil joenen meer zijn gemoeid en houdt men rekening met de financiering van de maatregelen ten behoeve van de land bouw. de woningbouw, de stijging van de A.O.W. en met de in brede kring ge voelde noodzaak van een belastingver lichting voor de middengroepen, dan is het zonder meer duidelijk, dat de forma teur spoedig aan de laatste gulden van de 600 miljoen extra toe is. Er zit voor dr. De Kort dus niet anders op dan de eisen van de mi litaire leiders wat te matigen. Geweldige ontploffing te Muiden RUITEN SNEUVELDEN IN WIJDE OMTREK In de afgelopen nacht is het springstoffenmagazijn „De Eendè- kooi" van de springstoffenfabriek N.V. Kon. Ned. fabriek „De Krijgsman" te Muiden in de lucht gevlogen. Volgens de eerste be richten zonden zich geen ernstige persoonlijke ongevallen hebben voorgedaan. Het magazijn ligt tegen de dq'k van het IJselmeer, op enige honderden meters afstand van de fabriek. DR. ABDOH IN NEDERLAND Dr. Djalal Abdoh, die hoofd was van het UNTEA-bcstuur in Wcst-Irian, is gis terochtend uit New York op Schiphol aangekomen voor een bezoek van enkele dagen aan ons land. Dinsdag heeft dr. Abdoh, naar hij bij zijn aankomst meedeelde, zijn eindrap port over het UNTEA-bestuur over handigd aan secretaris-generaal Thant en daarmee is de taak van de Perzische diplomaat en hoogleraar ten aanzien van het vroegere Nieuw-Guinea ten ein de. Over de inhoud van het rapport, waaraan dr. Abdoh een maand heeft ge werkt, kon hij niets zeggen omdat de secretaris-generaal het eerst nog zal be studeren alvorens het rapport ter kennis gebracht zal worden van de regeringen van Nederland en Indonesië. De heer Abdoh zal in Nederland ont moetingen hebben met de ministers Luns en Toxopeus en met staatssecreta ris Bot. Ook zal hij met zijn echtgenote een bezoek brengen aan de Delta-wer ken. Door de geweldige ontploffing sneuvel den vele ruiten in een zeer wijde om trek. De vuurgloed en de knal werden onder andere waargenomen in Amsterdam, Hilversum, Marken en zelfs in Urk. De politie en brandweren in deze plaat sen werden overstelpt door telefoontjes van verschrikte mensen, die wilden we ten wat er aan de hand was- By het ter perse gaan van dit nummer was men nog met het blussingswerk be zig. Recordveiling bij Sotheby Op de kunstveiling Sotheby te Londen hebben dinsdag 48 schil derijen van impressionisten uit de nalatenschap van de Schotse scheepsmagnaat Will Cargill het recordbedrag van ruim 10 miljoen gulden opgebracht. Een doek van Degas, getiteld „Danseuse bascu- lant en vert", bracht het meeste op: het ging weg voor ruim 1 mil joen gulden. MOBILISATIE IN IRAK De Iraakse minister van defensie heeft de mobilisatie gelast van alle jonge landgenoten „die oud genoeg zijn om wapens te dragen". Zij die zich niet binnen de gestelde tijd aanmelden, kannen met vijf jaar gevangenisstraf worden gestraft. In Wageningen is woensdag ter gelegenheid van de viering van het 100-jarig bestaan als stad een maaltijd in de openlucht gehou den, waarbij alle deelnemers zich in middeleeuwse kledij hadden ge stoken. President de Gaulle heeft zijn landge noten er gisteren aan herinnerd dat, zijn 7-jarige ambtsperiode aan het aflopen is. Hu liet doorschemeren dat hjj niet van plan is een eventuele tweede ter mijn op zich te nemen. De Franse president verklaarde een en ander tijdens toespraken op zijn vijf daagse reis door zuidwest Frankrijk zijn 19e provinciale trip in de afgelopen vijf jaar. „Mijn taak zal eens beëindigd zijn", zei hij in een rede te Cognac, het beke wijncentrum van Frankrijk. In een andere toespraak te Confolens sprak de Gaulle van „als ik van het to neel verdwenen zal zijn". De 7-jarige ambtsperiode van het Franse staatshoofd eindigt in januari 1966 en zijn opvolger zal aan het einde van 1965 gekozen worden. Opleiding en uitrusting De Westduïtse regering heeft gis teren onthuld, dat zij in het ge heim militaire hulp verleent aan zeven Afrikaanse landen. De eer ste regeringswoordvoerder, Gün- ther Von Hase, heeft op een pers conferentie vijf van deze landen genoemd. Het zijn Nigerië, Soedan, Guinea, Somalië en Madagascar. De resterende twee landen wilde RUSSEN ZOUDEN RUIMTEVLUCHT VAN EEN VROUW VOORBEREIDEN -In Rusland worden voorbereidingen getroffen voor een ruimte- vlucht door een vrouw die misschien al deze week begint, zo wordt uit communistische bron in Moskou vernomen. Er zijn aanwijzingen, dat het een vlucht van misschien acht dagen zou kunnen worden. In Moskou hebben al enige tijd geruchten de ronde gedaan, dat een vlucht door een Russin aanstaande was. Volgens de laatste onofficiële medede lingen zou het de bedoeling zijn de vlucht in elk geval te laten plaatsheb ben voor de opening van het internationale vrouwencongres in Moskou op 24 juni. Er zouden twee vrouwelijke kandidaten zijn. De eerste kandidate zou een knap meisje zijn van voor in de twintig en ongehuwd. Het is aan te nemen, dat de Russen alles proberen om het eerst een vrouw een ge slaagde ruimtevaart te laten maken, zoals zij ook het eerst een man in de ruimte hadden. Het is mogelijk, dat het een vlucht van twee personen wordt, een man en een vrouw, ofwel in een, ofwel in twee vaartuigen. De Verenigde Staten hebben hun programma van eenmansruimtevluchten om de aarde beëindigd, zo verklaarde het hoofd van het AYnerikaanse bu reau voor lucht- en ruimtevaart (N.A.S.A.), James Webb, gisteren tot de commissie voor de ruimtevaart van de Ameriaanse senaat. Dit betekent, dat de volgende Amerikaanse ruimtevlucht door twee ruimtevaarders in de Gemini-cabine zal worden gemaakt. Dit zal waarschijnlijk in het laatste kwartaal van 1964 gebeuren. hij niet vermelden. Zij krijgen wel iswaar militaire steun, maar offi ciële overeenkomsten waren nog niet getekend. De woordvoerder zei nog, dat de tot dus ver betrachtte geheimhouding over c" militaire hulp „volkomen zinloos" schadelijk voor West-Duitsland was ge weest. Von Hase gaf de volgende bijzonderhe den: Luchtmacht Nigerië West-Duitsland helpt bij de luchtmachttraining, en zal twee opleidingsvliegtuigen leveren. In Ni gerië zijn nü ongeveer tien Duitse militairen. Een aantal Nigeriaanse luchtmachtofficieren zullen in Duits land worden opgeleid. Soedan West-Duitsland levert uit rusting, vooral voertuigen voor het leger, en helpt bij de oprichting van een communicatienet en opleiding. Guinee West-Duitsland helpt bij het uitbreiden van het radiocommunicatie- en wegennet. Drie compagnieën Guinee- se solde.ten worden uitgerust met Duits materiaal. In Soedan zijn vijf Duitse militairen. Somalië West-Duitsland helpt bij de opbouw van het politieapparaat en le vert voertuigen en radio-uitrusting. Madagascar West-Duitsland heeft vijf patrouillevaartuigen geleverd, en 55 zeelieden uit Madagascar worden door de Duitse marine in de bondsrepubliek opgeleid Winterkleding Von Hase zei nog dat in aanvulling op deze hulp 10.000 winterimiformen ter waarde van vijf miljoen mark waren ge leverd aan het Indiase leger, en dat in West-Duitsland vijftien piloten uit Ly- bië en grondpersoneel werden opgeleid: Schip op ijsberg De Franse treiler, Axel Pleven, is gis teren ruim 48 km ten noordwesten van Kaap Hoorn op een ijsberg gevaren. De „Pleven" zond een S.O.S.-bericht uit, doch dank zij de hulp van een Brits inspectievaartuig „Campbell" kon het schip in volle zee worden gerepareerd. Axel maakt zich op om het 750- jarig bestaan te vieren. Vele Axe laars zijn koortsachtig bezig met de voorbereidingen voor het feest en hier en daar ziet men er al de eerste sporen van. Een feest, dat als men het programma ziet, een groots gebeuren belooft te worden. 'Gisteren gaven de organisatoren een toelichting op het programma tijdens een persconferentie. Het eerste wat opvalt is de grote ver scheidenheid van programmapun ten: concerten, sportwedstrijden, toneel, militaire oefeningen, dit al les in de week van zaterdag 22 juni tot en met 29 juni. Burgemeester M. K. van Dijke, voorzitter van de coördinatiecommissie, vertelde dat deze week mogelijk is geworden door de spontane hulp van het be drijfsleven en van de bevolking. De bijna 8000 inwoners van Axel brachten f 5000,bij elkaar. De burgemeester sprak er verder zijn erkentelijkheid over uit, dat rijks waterstaat en provinciale water staat hadden meegewerkt, door een verbetering van de straten en de invalswegen. „Ook de P.Z.E." liet zich van zijn beste zijde zien door een intensiefe verbetering van de stadsverlichting", aldus de burgemeester. Het programma begint de eerste dag al goed. Buiten vele andere programma punten is er bijvoorbeeld de start van de Rode-Kruiswandeltochten vanaf de jeugdherberg, waarvoor zich al 1200 tot 1500 deelnemers hebben opgegeven, 's Avonds kan men dan teruggaan in de historie bij de opvoering van een wagen spel, zoals dat in de middeleeuwen "ge beurde. Hiervoor zal men een wageii op de markt zetten. Een groep Axeïse to- neelamnieurs zal dan het verlenen van de stadsrechten aan Axel in 1213 uit beelden. „We hopen", aldus burgemees ter Vau Dijke, „dat hierdoor een vast amateurgezelschap blijft bestaan, da* dan kar spelen in het openluchttheater dat Axel rijk is". Ook zal in Axel op zaterdag Z2 juni de Wereldveteranendag worden ge houden. De federatie van veteranen is in 1950 opgericht en heeft zich onder meer ten doel gesteld elk jaar bijeen te komen. Dit jaar zal er in Axel een korte plechtigheid gehouden worden, waaraan diverse Nederland se organisaties van oud-3trijders zui len deelnemen. Verder is er op deze dag een feestmarkt, een praderie in de Weststraat, een ten toonstelling van tekeningen en schilde rijen, een voetbalwedstrijd tussen een Axels elftal en een Zeeuws-Vlaams elf tal en een receptie van het gemeentebe stuur. De schooljeugd, die enkele middagen van deze week vrij zal krijgen, kan ballonnen oplaten op het sportterrein aan de Bui tenweg. Overdag zullen de drie plaatse lijke muziekgezelschappen een muzikale rondwandeling door de straten van Axel maken Het trompetterskorps van de artillerie uit Breda zal de dag besluiten. De feestweek gaat maandag verder met naast een kinderprogramma op het Szydlowskipléin en een vliegerwedstrijd op het concoursterrein een rolschaatsen- show door „Lucky Rolling" uit Bergen op Zoom op het Szydlowskipléin. Het gezelschap zal een show verzorgen van ruim twee uur op een groot houten plankier. Dinsdag kan men kijken naar de rijkspolitietentoonstelling „Raad en daad" in de Evertsenstraat. Op deze tentoonstelling wil de rijkspolitie met foto's en films het publiek een goed beeld geven van de taken van dit korps. De rijkspolitiekapel zal daar na een rondgang door het dorp ma ken. Het wagenspel, dat zaterdag al was opgevoerd, wordt nog een keer herhaald, om zodoende iedereen in staat te stellen ernaar te gaan kij ken. Na een demonstratie schoon- springen door enkele Antwerpse schoonspringsters, kan men 's avonds op de markt luisteren naar een con cert door de rijkspolitiekapel. Poolse dansgroep Een hoogtepunt belooft de dansgroep Zespol Widowiskowy „Polonia" te wor den. Deze groep dansers, gevormd door Poolse oud-militairen, die nu in Breda wonen, zal op het Szydlowskipléin op treden. De Axelaars, die een bijzondere binding met de Polen hebben, zullen on getwijfeld van dit optreden genieten. De Polen hebben namelijk Axel in 1944 be vrijd. De rijkspolitiekapel zal met een taptoe de avond besluiten. Woensdag is er voor de jeugd een rolschaatsenwed- strijd op hét Szydlowskipléin- Ook op dat. plein is er 's avonds een grote amu sementsavond, die door de N.C.R.V. aan geboden wordt. Op deze avond zullen, behalve Willy Alberti, ook Douglas Du ke, Th< Hotcha's en vele anderen optre den. De N.C-R.V. zal hier een opname van maken en deze donderdagavond uit zenden. De Axelaars hoeven en kunnen dan ook (Zie slot pag. 2 kol. 4) Tandaag houdt de Zeeuwse Land- V bouwmaatschappij haar algemene jaarvergadering in Rilland en wordt in Kruiningen de daarbij behorende grote driedaagse land- en tuinbouwtentoon stelling geopend. Wij vragen in deze industriële tijd met enige nadruk de aandacht voor dit agrarische evenement. De landbouw heeft het in Nederland met de belangstelling in het algemeen niet zo gemakkelijk: men haalt nogal eens de schouders op als het over de land bouw gaat, want de industrie is veel meer in tel. Zo zijn er in de afgelopen jaren acht nota's van de regering ver schenen, die de industrialisatie van Ne derland tot onderwerp hadden en op grond van deze stukken zijn allerlei be leidsmaatregelen ten dienste van de in dustrie-ontwikkeling genomen. Er wer den kernen aangewezen en iedereen doet aan en spreekt over industrialisatie. Te gelijkertijd loopt het aantal mensen, dat jij de landbouw is betrokken, steeds ver der terug, zodat ook daardoor de be langstellingssfeer van de gemiddelde burger eerder op andere bedrijfstakken wordt gericht. Bij de volkstelling 1947 werkte nog 35 van de Zeeuwse be roepsbevolking in de landbouw, bij de volKslelling 1960 was dit percentage tot 23 teruggelopen. Door al deze ver anderingen is er ook in Zeeland een toe stand ontstaan, waarin wel eens mag worden gewezen op het eerstgeboorte recht van de landbouw en op de nog al tijd be'angrijke plaats, die deze bedrijfs tak in dit gewest inneemt. Daartoe is deze Z L.M.-manifestatie een uitstekend medium. Er is bij dit alles nóg een overweging in het geding: de landbouw is de laatste maanden niet helemaal geluk kig in de eigen presentatie. De moeilijk heden rond het landbouwschap dat zich in de beruchte heffingenkwestïe op een strikt formeel standpunt stelde brachten met zich mee, dat een weinig opgewekt beeld van georganiseerd-agra- risch Nederland ontstond. Reclamemen sen zouden zeggen: „Er deugt niets van de image". In boerenkring wordt dit gelukkig begrepen. Terecht schrijft in dit verband het Z L.M.-blad van 7 juni jl. (het tentoonstellingsnummer) aan het adres van het land bouwschap: „Hult U wat minder in een s van geheimzin nigheid, tracht wat beter bij de praktijk te blijven, meet U niet de allures van een ministerie aan". In wezen overigens een opvallende zaak: in een land, waar (vergeleken bij elders) de landbouw aan de top slaat wat methodiek en produktie betreft, kan de agrariër slechts met moeite op waardering aanspraak maken. De ontwikkeling in deze tijd van het maatschappelijk bestel, maar inderdaad ook wel eens de eigen houding, leiden daartoe. Tegen deze achtergronden dus vragen wij aandacht voor de Z.LJ>I.-mani- 'festatles van heden en de komende da gen. Aandacht voor de boerenstand, die in Zeeland zo hecht is georganiseerd, aandacht ook voor een uitgebalanceerde organisatie met een voorzitter, die een groot persoonlijk gezag bezit. En in te genstelling tot de landbouwschapprak tijk heeft de Z.L.M. niet de minste moei te met de relatie tussen boer en niet- boer. Dat mag inderdaad wel eens wor den gezegd: wrijvingspunten, die zich elders voordoen, zijn in Zeeland vrijwel onbekend. Voor een groot deel is dat te danken aan deze standsorganisatie, die nu al zo lang in deze provincie op de t bres staat voor de landbouw en zijn be oefenaren. Mede aan de Z.L.M. is bo vendien te danken, dat deze bedrijfstak op zulk een hoog niveau staat. De komende dagen wtf zijn daar van overtuigd zullen in Kruinin gen een demonstratie te zien geven van een boerenstand, die de uitdaging van deze tijd op eigen terrein zonder moeite aan kan- Meewarige figuren doen soms heel droef over Zeelands toekomst en menen dat de ontsluiting van deze pro vincie nare gevolgen zal hebben. Zij moeten maar eens naar Kruiningen ko men: daar zullen zij zien, dat de Zeeuw se boer van 1963 een moderne onderne mer is, voor wie in dit opzicht de aanleg van afsluitdammen geen verandering zal brengen. De landbouw kan zijn par tijtje hier heus wel meebrazen. En voor de niet-agrariërs (buiten, maar ook in Zeeland) zijn deze dagen er het bewijs voor, dat ondanks onmiskenbare veran deringen in onze provincie, ondanks al lerlei accentverschuivingen in de be roepsbevolking, de landbouw in deze wisseling der tijden mee blijft, maar ook mee kin doen. Zeelands boeren kennen hun plaats en getuigen er thans in Krui ningen zelfbewust van. Vonnis in Bazel twee maanden De twee beklaagden In het proces in Bazel, Josef Ben Gal en Otto Joklife, zijn gisteren beiden veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Zij werden beschuldigd van het uitoefenen van dwang. BELG OVER SLOCHTEREN De Belgische senator V. Leemans heeft gisteren op een persconferentie een schatting van de Nederlandse aardgas reserves bekendgemaakt. Volgens hem bevindt zich een biljoen (duizend mil jard) kubieke meter gas in de Neder landse bodem. De senator zei dat hij dit van bronnen heeft vernomen die „even betrouwbaar zijn als die waarover ik beschikte toen ik enige jaren geleden in Straatsburg verklaarde, dat de hoeveelheid aardgas op vierhonderd miljard kubieke meter mocht worden geraamd aan de hand van de tot dan toe verrichte onderzoe kingen". De heer Leemans zei dat de kwaliteit van het Nederlandse gas be ter is dan die van andere Europese gas bellen. Hij zei te hopen dat de Neder landse regering binnenkort met de part- nerlanden van de Europese Gemeen schap, en met die van de Benelux, zal gaan bespreken wat de gevólgen kun nen zijn van deze belangrijke hoeveel heid aardgas voor de energievoorziening van Europa. Senator Leemans gaf zijn persconferen tie als rapporteur van het Europese parlement over het elfde algemeen ver slag over de werkzaamheden van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1