BILT Vernieuwd districtspostkantoor te Middelburg in gebruik gesteld Veiling Goes: een min. minder omzet dan in '61 Ruilverkaveling van Walsoorden Weinig mosselzaad op Groninger Wad In ambtswoning ALMANAK Vertraging sluiting van de Grevelingen Bijna verdubbeld Gevaarlijk Aanbieding. BRESKFM' BOULEVARD OPNIEUW IN HET BRANDPUNT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 JUNI 1963 VERWACHT. Dank zij winter nieuwe strop voor Zeeuwen Was de mosselzaadvisserij op het Friese Wad een groot succes, die op het Gro ninger Wad is een grote teleurstelling gebleken. Zoals bekend geeft de visserij-Inspectie ieder jaar ongeveer vijf weken de ge legenheid om mosselzaad te vissen, waardoor de kwekers gelegenheid krij gen di. zaad op hun percelen uit te zaai en. Dit jaar was dit van 14 mei tot 1 juni op het Friese Wad voor de percelen in het noorden en van 4 tot 16 juni op het Groninger Wad voor de percelen in Zeeland. De vorstschade op het Groninger Wad blijkt nu zo aanzienlijk, dat de meeste kwekers vorige week geen volle vracht konden vissèn. Hoewel nog een hele week kan worden gevist, besloten de meeste kwekers uit Zeeland, deze week niet meer terug tc gaan. Overdracht door hoofddirecteur posterijen Duif vloog ruim 80 kilometer per uur Een postduif uit Graauw heeft zondag ruim 80 kilometer per uur gevlogen in een wedvlucht vanuit het Franse Breteuii. De postduif, een doffer van de heer P. Boo- gaert, was daarmee de snelste auif van de vereniging „De Reis duif". De vogel vloog ruim 200 km in slechts enkele uren: 1356,7 me ter per minuut. Dat leverde hem een voorsprong van 50 minuten op de eerstvolgende aankomende duif. Er deden 155 duiven mee van „De Reisduif". RUIMTE BIJNA VERDUBBELD Het verbouwde en belangrijk uit gebreide districtspostkantoor te Middelburg de bedrijfs- en ad ministratieruimte van het gehele kantoor is bijna twee keer zo groot geworden is gisteren, te zamen met het afzonderlijke kan toor voor de rijkspostspaarbank ernaast, officieel in gebruik ge steld. De architect van de rijksge bouwendienst en van de verbou wing, ir. F. C. Faber, droeg het kantoor over aan de heer L. Th, Hoolboom, de hoofddirecteur van de posterijen, die het op zijn beurt weer overdroeg aan de heer W. R. Eelsingh, de directeur van het postdistrict Middelburg. De Zeeuwse hoofdstad heeft hiermee een modern, doelmatig en zakelijk postkantoor gekregen, dat geheel is aangepast bij de omgeving. Het is, zoals burgemeester mr. J. Drij- ber verklaarde, het visitekaartje van Middelburg geworden. Tijdens een bijeenkomst voor de talrijke genodigden in de Schakel herinnerde districtsdirecteur Eelsingh aan enkele postale gebeurtenissen uit vroeger jaren, die de huidige ingebruikneming luister bijzetten. Zo werd 90 jaar geleden het postkantoor in Middelburg op de huidige plaats gevestigd, kreeg het postkantoor 50 jaar geleden zijn huidige vorm en vierde men 10 jaar geleden de terugkeer van het districtsbureau naar de hoofd stad. Door oorlogshandelingen in mei 1940 verwoesting was het bureau naar elders overgebracht en het had Zeeuwse Zwemmen.... We hebben met groot genoegen gelezen dat Westkapelle de be schikking krijgt over een zwem bad. Leukzo vlak bij zee een zwembad. Het zal er verrukkelijk pootje baden zijn, daar aan de Joossesweg. Pootje baden lijkt ons eigenlijk al een groot woord, want als wij het goed hebben gelezen zal men 1/50 liter water in dit zwembad doen. Eenvoudige berekening leert dat, gezien de oppervlakte van het zwembad, zwemmen in die hoeveelheid water onmogelijk zal, zijn. Misschien zal het water tot aan de enkels reiken en een aangename verkoeling voor de te nen betekenen. Maar meer echt. niet. Jammer! Want het zou best leuk kunnen zijn. Of misschien is het dat met genoemde hoeveelheid water toch wel. Maar dan aan de kant blij ven zitten en vooral de mensen in de gaten houden, die vanaf de duiktoren een fikse sprong ma ken. Kan leuk worden. Kan zelfs heel leuk worden. Ook al konden vie uit het artikel opmaken dat de springplank niet zo hoog zal worden, dan nog kar het leuk worden! Het doet ons allemaal een beet)' denken aan een oud mopje. En met een variant op dat mopje kan men zich vrolijke kinderen voor de geest halen, die lachend en zingend uit het zwembad komen hoewel armen en benen gekneusd zijn, de gezichtjes deerlijk ge wond en voorts overdekt met bui len. „Wat hebben jullie gedaan wordt de kinderen verbaasd ge vraagd. „Gezwommen!, antwoorden de kinderen spontaan, er aan toevoe gend: „maar volgende keer wordt het nog leuker, dan doen ze er^ nog iets meer viater in..:....". Twee man met vlet in moelijkheden op Oosterschelde Een inwoner van Scharendjjbe, F. de G. en J. K. uit Renesse zjjn dinsdagmiddag bü het overbrengen van het vletje „dr. Job" van Burghsluis naar Scharendjjke op de Oosterschelde in moeilijkheden gekomen. Ongeveer 600 meter uit de kust, ten oosten van de vuurtoren sloeg plotseling de motor af van het vaartuig je, dat zich op dat moment in de bran ding bevond. Leden van de kustwacht waarschuwden daarop de schipper van de reddingboot „Prinses Margriet" te Ouddorp, die on middellijk uitvoer. Er hoefde echter geen hulp te worden verleend, want het vletje was inmiddels door opkomende vloed buiten de branding gekomen, waarna beide opvarenden er in slaagden, op eigen krachten de kust te/ bereiken. Districtsconcours accordeon te Bergen op Zoom In de grote zaal van de „Hollandse Tuin" te Bergen op Zoom werd zondag jl. het districtsconcours voor Zeeland en Noord-Brabant van de Nederlandse Ac cordeon Associatie gehouden met 79 deelnemers (sters). De drie besten van iedere provincie en van elke klasse zul len uitkomen in de nationale kampioen schappen die in het najaar te Zeist zul len worden gehouden. De Europese kam pioene Willy Bierens uit Nieuvvdorp wist weer het hoogste aantal punten van alle klassen te benalen. De uitslag was voor de provincie Zeeland als volgt: jeugdaf deling: 1. Eddie Niemandverdriet te Oud-Vossemeer 66 pnt.; 2. Thea Nie mandverdriet 74 pnt.; Elementaire klas se: 1. Ineke Hoogersteger te Krabben- dijke 71',pnt; Eerste afdeling: 1. Hen- ny van Engelen te Oud-Vossemeer, 74 pnt.; Tweede afdeling: 1. Lia Slager te Oud-Vossemeer 75 pnt.; 2. Lannelce de Munijck te Borssele 70 pnt.; Derde af deling: 1. AH de Leeuw te Yerseke 78', pnt.; 2. Nel Maas te Terneuzen 78 pnt.; 3. Sanny Brand te 's-Heerenhoek 77 pnt. Vierde "afdeling; 1. Willy Bieren te Nieuwdorp 85% pnt. Tydens een jaarlijkse excursie van de provinciale waterstaat van Zuid-Holland is medegedeeld, dat de sluiting van de Grevelingen waarschijnlijk niet meer dit jaar zal plaatsvinden. Deze sluiting moet worden verricht met behulp van een kabelbaan. Zoals gemeld vreest de Deltadienst van de rijkswaterstaat, dat door de trage aflevering van de belang rijkste onderdelen van deze kabelbaan de sluiting eerst een half jaar na de berekende tijd, het voorjaar van 1964, zal kunnen geschieden. Vergadering „Zevibel" te Colijnsplaat De Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserij belangen „Zevibel" houdt zaterdag 29 juni om 10 uur 's morgens haar jaarvergadering in de vismijn te Colijnsplaat. Na de vergade ring zullen mr. J. H. Kievit de Jonge, voorzitter Stichting Nederlandse Visse rij en drs. S. L. Louwes, chef afdeling Landbouwstatistiek van het Bureau voor de Statistiek de Europese gemeen schap te Brussel, spreken over de ge meenschappelijke markt en de visserij. Hierna zal het gemeentebestuur van Kortgene in de vismijn te Colijnsplaat een officiële ontvangst houden. Collectes De Emmabloemcollecte heeft in Zaam- slag ƒ1263,10 opgebracht. Uit overzicht 1962-1963 blijkt Voor gezonde witte In het gemeentehuis te Kloost.er- zande is dinsdag de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling Walsoorden door de gedeputeerde JM. A. C, van Dongen links op de foto) geïnstalleerd. Verder van rechts naar links de voorzitter van de commissie, baron K. J. A. Collot d'Escury, burgemeester C J. Hootegem van Hontenisse en ir J. D. Dorst van de Centrale cul tuurtechnische commissie. (foto P.Z.C.I heel wat voeten in de aarde voor het na de oorlog weer terug kon keren. Dank zij het feit, dat aan het post kantoor een ambtswoning voor de di recteur verbonden was, werd Middel burg weer de zetel van het postdis trict, want in deze ambtswoning van formidabele afmetingen kon de regio nale leiding een onderdak vinden. Met enkele globale cijfers gaf de heer Eelsingh aan, wat de 800 bestellers en 400 ambtenaren van het district en dé 170 postinrichtingen in de 109 gemeen ten van het district (Middelburg plus West-Brabant tot de lijn Moerdijk-Roo- sendaal-Belgische grens) voor de bijna een half miljoen inwoners verrichten: Zo stopten de 800 bestellers in 1962 rond 40 miljoen binnenlandse post stukken in de 125.000 brievenbussen van hun district. De 400 ambtenaren registreerden te zamen 8 miljoen handelingen en lieten 820 miljoen gulden door hun handen glijden. De bedrijfsontvangsten bedroegen in dat jaar f 5,6 miljoen gulden. Het ressort Middelburg (Walcheren, behalve Vlissingen) nam van dit alles rond één-achtste voor zyn rekening. Architect ir. Faber vertelde, dat de ver bouwing en uitbreiding van het telefoon gebouw (waarmee in 1959 begonnen werd) weinig moeilijkheden opleverde, die van het postkantoor des te meer, om dat een aantal bouwwerken er achter gesloopt moest worden en de bouwers daarbij voor verschillende verrassingen kwamen te staan. De verbouwing, waar bij de ontvangsthal voor het publiek een totale verjongingskuur onderging, dei districtsvertrekken op de le verdieping gemoderniseerd werden, de expeditie-, bestellers- en los/'laadafdelingen belang rijk vergroot werden en Noordstraat 50 tot R.P.S.-kantoor ingericht werd, kost te in totaal circa 1 miljoen gulden. De hoofddirecteur der posterijen, de heer Hoolboom, wees er in zijn toe spraak op, dat de postale huisvesting in Middelburg al sinds mei 1940 wei nig indrukwekkend was. Hy toonde zich verheugd, dat er thans een mo dern ontvangstcentrum voor het pu bliek en een moderne werkruimte voor het personeel ingericht zijn. De heer Hoolboom verzekerde, dat ook het postbedrijf de snelle ontwikkeling van Middelburg en Zeeland op de voet wil volgen en dat daarvoor nieuwe aankopen gedaan zjjn naast het hui dige postkantoor, waarvoor thans be stemmingsplannen worden uitge werkt. Voorts dankte de hoofddirecteur de medewerkers aan de verbouwing, als mede het personeel, dat in vaak niet ge makkelijke omstandigheden rustig door gewerkt heeft. De hoofddirecteur van de poste rijen in Nederland, de heer L. Th. Hoolboom (links) nam te zamen met de heren mr. H. J. tl'. Stege- man, directeur van de rijkspost spaarbank (2e van links) en W. R. Eelsingh, directeur van het postdistrict Middelburg (3e van linksde moderne bedrijfsruimte in het verbouwde postkantoor te Middelburg in ogenschouw. (foto P.Z.CJ De totale oppervlakte van het kan toor was vroeger 777 vierkante me ter, thans 1454 vierkante meter. Het aantal loketten werd van 7 op 11 ge bracht, het aantal postbussen van 85 op 189, de kantoor- en expeditieruim te nam met 52 proce.it toe, de bestel lerskamer werd 3 keer zo groot, de los- en laadplaats meer dan 2 keer, terwijl er nu ook een zelfbedienings kantoor van 15 -vierkante meter inge richt is. Het personeel heeft boven dien een kantine tot zijn beschikking. De ingebruikneming is dus ook voor de inleggers van de rijkspostspaarbank van betekenis; het R.P.S.-kantoor in de uit breiding op nummer 50 in de Lange Noordstraat heeft een eigen ingang, die naar een wachtruimte leidt, waar het publiek de gelegenheid krijgt in alle rust zijn spaarbankzaken af te handelen. Hoofddirecteur Hoolboom was verder in de postale geschiedenis van Zeeland ge doken, die reeds in 1344 begint: toen ondernamen grafelijke boden verre toch ten met poststukken van Middelburg naar Arnhem, Vallenciennes en Keulen. Gevaarlijke tochten waren dat: om op allés voorbereid te zijn was bepaald, dat de boden op kosten van de graaf van Walcheren begraven zouden worden...- Drie eeuwen later gaf de postverbin ding Middelburg-Zevenbergen aan sluiting op de postroutes naar Noord en Zuid-Nederland; in die tijd speel den ook de schippers (uitgerust met geschut) een belangrijke postrol, tot dat in 1795 de stad Middelburg een vergoeding van f 11.800 werd uitge keerd toen de postkantoren en -rou tes onder het centrale landsbestuur kwamen. En in 1873 kreeg Middel burg zijn postkantoor in het pand in de Noordstraat, gekocht voor even f17.000... De.volgende spreker was mr. H, J. W. Stegeman, de directeur van de rijkspost spaarbank, die verheugd was, dat Mid delburg thans ook één der zetels van de R.P.S. geworden is. Hij noemde Zeeland relatief gezien de beste spaarprovincie van Nederland. „Dan hoop ik, dat U ons nog wnj een uiterst voordelige aanbieding wil doen", haakte burgemeester Drjjbcr daar ir zijn toespraak op in. In een geestig be toog herinnerde de burgemeester aan de „praktische, degelijke en frisse indruk", die de Middelburgse Courant in 1913 in het oude kantoor dat toen In zijn hui dige vorm geopend werd had aange troffen. De degelijkheid is wel altijd be waard gebleven, verklaarde mr. Drijber, die zich eveneens verheugd toonde over het feit, dat achter liet oude eerbied waardige uiterlijk van liet gebouw een geheel vernieuw' interieur vas ont staan Namens net personeel van nel postdis trict sprak de heer R. Verbeek, de bureauchef. zijn voldoening uit over deze grote verbetering. Als stoffelijke blijk van waardering bood de heer Ver beek 3 fraaie luchtfoto's aan. één van Middelburgs centrum, twee van de v ken aan de dam door het Veerse Gat. Nadat de heer Eelsingh een uitgebreid slotwoord had gesproken, waarin hij bouwers, personeel en ook het publiek (dat door allerlei doolgangen zijn weg moest zoeken) hulde gebracht had. na men de genodigden de nieuwbouw en uitbreiding in ogenschouw. I en niet verbrand I PIGMADERM Tube 2.95-Flacon 7,50 en 2.95 MISSEN VOOR ZIELERUST VAN DE PAUS Vanavond (woensdag) zal pastoor H. H. Snel in de parochiekerk te Middel burg een plechtige requiemmis opdragen voor de zielerust van de paus. Deze mis begint om half acht. In Vlissingen zal pastoor H. M. Adriaan- sens vrijdagavond om half negen een plechtige requiemmis celebreren. Slot van pag. 1 die voor Walsoorden. Dit zei vervolgens ir. D. van de Zaken, hoofdingenieur-di recteur van de Cultuurtechnische Dienst die tevens sprak namens de landbouw- voorlichtingsdienst en de kadastrale ruilverkavelingsdienst. „U moet proberen de vorderingen van de ruilverkaveling Walsoorden geiijke tred te laten houden met die van Stoppeldijk", zo zei hij tot de pas Vraag fraaie kleurenfolder aan R.S. Stokvis Zonen N.Y., Postbus 426, Rotterdam. Strenge winter oorzaak van lagere koopkracht Over het boekjaar 1962-1963 had de veilingvereniging „Zuid-Beve- land" te Goes een omzet van. 9.332.136,76. Dat is meer dan 1 miljoen gulden minder dan in het vorige boekjaar, toen 10.368.256 werd omgezet. Als een van de be langrijkste oorzaken noemt de secretaris, ir. J. Minderhoud, in het gepubliceerde jaarverslag de afge lopen strenge winter, die een dom per zette op de zich goed ontwik kelende koopkracht van het pu bliek. Het verslag waarin ook het overlyden van voorzitter J. Q. C. Lenshoek wordt gememoreerd zegt, dat 1962 een uit zonderlijk jaar voor de fruitteelt was. Daarbij wordt er op gewezen, dat de ge- middelde jaartemperatuur belangrijk be neden normaal lag. Het gevolg: „Drie tot vier weken hiter dan in andere ja ren begon het werk in de pakstatiens en werden de eerste fruitkisten uitge geven". Deze achterstand werd maar ten dele jngehaald, zo blijkt uit het verslag. Dit inhalen en de overhaaste pluk veroor zaakten in oktober een aanvoer, die de verwerkingscapaciteit te boven ging. Ter illustratie wordt meegedeeld, dat de hóógste aanvoer per dag 21.700 kisten was, tegen 20.700 in 1961-1962. De afzet verliep vlot tot aan de maand december. „Alles duidde erop. dat 1962- 1963 een goed jaar zou worden. Maar waarschijnlijk in de eerste plaats door de strenge winter viel het prijspeil in de eerste maanden van 1963 nogal te gen; de voorraden bij de handel begon nen minder vlot door te stromen", aldus het jaaroverzicht. Opgemerkt wordt, dat zich behalve de toenemende vraag van de zijde der conservenindustrie ook andere klanten hebben aangediend: de grootwinkelbedrijven. Export „liet merkwaardige verschijnsel doet zich voor, dat de Nederlandse fruitpro- duktie wat hoeveelheid betreft na de oorlog nagenoeg niet is toegenomen", zo schrijft ir. Minderhoud in zyn ver slag. Hiertegenover staat zowel een be volkingsaanwas als een verhoogde wel vaart. In de laatste jaren is onder meer als gevolg hiervan gebleken, dat het buitenland in verschillende gevallen niet mee kon met de prijzen, die de binnen landse afnemers wilden betalen, aldus het verslag. Dit spiegelt zich af in de exportcijfers.; Voori uit West-Duitsland is er slechts belangstelling voor ons fruit, als onze veilingprijzen niet te hoog zijn", consta teert ir. Minderhoud. „Nu bij deze toch reeds teruglopende belangstelling van het buitenland nog komt de verplich ting tot het gebruik van eenmalig fust, stellen wij ons van de export in de eerst komende jaren niet te veel voor", zo .schrijft hij. Bezorgdheid wordt in het verslag uitge sproken over de reeds vrijer wordende invoer van tuinbouwprodukten in Ne derland. Met name worden in het ver slag genoemd prinsessenbonen, pruimen. Italiaanse appelen en peren van het Provinciale avond voor Dousadi Voor medewerkers aan en belangstel lenden voor de actie „Dousadj" komt donderdagavond in Goes spreken Jan Henk Kleyn. De heer Kleyn was de eer ste vrijwilliger voor de 'verstelwerk zaamheden in het Perzische dorp Dou sadj, waarvoor de Europese werkgroep door prinses Beatrix is geïnstalleerd. Hij bracht een maand door als enige Euro peaan in dit dorp en zal in Goes, op een provinciale ,,Dousadj"-avond vertellen over zijn ervaringen. Tevens zal de heer Kleyn dia's vertonen. Deze „Dousadj"- avond is in hotel Centraal te Goes en be gint donderdagavond om half acht. Examerr Aan het Goese Lyceum slaagden de volgende leerlingen voor het eindexamen middelbare school voor meisjes: Digna van Boven te Goes. Ineke Mie van Dam- me te 's-Gravenpolder. Walda de Dreu tc Goes, Jantje Drukker te Goes. Pienc Fransen v. d. Putte te Baarland, Josine Gclderblom te 's-Heer-Arendskerke. Ire ne de Groof te Goes, Monique van Hou- wclingen te Goes, Hanna Lindenbergh tc 's-Hecr-Arendskerke, Ineke van Loen- hout te Goes, Hanny Louisse tc Goes, Marina Salomé te Goes. Ans Tilroe te Goes. geïnstalleerde commissieleden. ..Het is mogelijk, dat uw commissie wat harder wil: er zijn wat minder pro blemen, maar ik hoop, dat U zich wat zult weten te beheersen". Verder spraken nog op deze bijeenkomst ir. J- D. Dorst namens de Centrale cul tuurtechnische commissie, die tevens op het belang van de verkaveling wees, en burgemeester C. J. van Hootegem van Hontenisse, die alle medewerking van de gemeente toezegde. Moeizaam Ir. J. Prins sprak een gelukwens na mens de Zeeuwse Landbouwmaatschap- pij en de landbouworganisaties. Ir. Prins wees orop, dat de ruil- cn herver kaveling een gunstige ontwikkeling van de landbouw In Zeeland, zowel als in ge heel Nederland bevorderen en dat de be treffende organisaties steeds aandrin gen op een verkaveling van een groter areéal. „Maar het is een moeizaam, langdurig werk en de commissies oogs ten weinig dank". De verkaveling in Het vuur heeft het, zo tc zien, op de be planting van de Breskense boulevard voorzien. Voor de tweede maal in korte tyd laaiden de vlammen er hoog op. toen gistermiddag kinderen er een onfortuin lijk spelletje met lucifers speelden. Ijlings toegeschoten boulevardbewoners begonnen snel met blussen, daarbij al spoedig geassisteerd door de rijkspolitie en de gealarmeerde brandweer. Daarom was men de hoog oplaaiende vlammen al gauw meester, zodat erger kon worden voorkomen. Niettemin brandde een flink stuk beplanting weg. De foto geeft een beeld van het blussingswerk. Walsoorden zal voor een betere struc tuur van de landbouw zorgen en voor het welzijn van de agrarische bevolking van deze streek zowel als van het agra risch deel van Zeeuwsch-Vlaandcren. Waarnemend voorzitter Jac. de Fcy- ter van de plaatselijke commissie Stoppeldijk meende, dat beide com missies alleen maar het beste kun nen bereiken door een hechte samen werking, waarvoor hH dap ook dc medewerking van zijn commissie toezegde. Sterkte wenste de burgemeester van de buurgemeente Vogelwaarde, de heer P. J. G- Molthoff, do nieuwe commissie bij de werkzaamheden. De nieuwe commissie bestaat, behalve uit voorzitter baron Collot d'Escury jr., uit de heren W. M. van Dixhoorn (plv. voorz.), R. de Bakker. A. F. Roelans cn J. P. Th. Vereecken. {Advertentie) DE BROMFIETS MET KRACHT VOOR TWEE Amstel, bromfiets voor mannen. Heeft kracht voor twee, geeft plezier voor vier. Met door en door beproefde, turbo-gekoelde motor. Met zeer stijf en bijzonder robuust gecon strueerd frame. Amstel bromfiets: beschikt over ideale zweefarmverlng en machtige Verkrijgbaar in vier verschillende zuidelijk halfrond, tegen welke concur rentie herhaaldelijk beschermende maat regelen worden gevraagd. Meer gepresteerd Uit het verslag komt ook naar vo ren, dat de gemiddelde prestaties per man sterk toenemen door het invoe ren en vertrouwd raken met de rae- ehanisatie. Het aantal kilogrammen dat verwerkt werd steeg van 110 in 1960 tot 145 in 1961 en tot 154 in 1962. In herinnering brengt ir. Minderhoud de aanbesteding en het slaan van de eerste paal voor het vierde koelhuis. Naar verwacht wordt zullen de bouw en dè afwerking zoveel tijd in beslag ne men, dat het niet waarschijnlijk is, dat er nog veel fruit van de oogst 1963 in dit nieuwe koelhuis kan worden opge slagen. Voor het intern transport werd een vierde heftruck besteld met een laadvermogen van 1000 kg en een hef- hoogte van ruim 5,5 meter, die op laad- boraen geplaatste kisten zal wegzetten. De proefvoorraad borden, die in 1962 werd aangeschaft wordt uitgebreid met 1500 stuks. Voor de bouw van een derde fustloods door de algemene vergade ring in 1962 goedgekeurd werd nog geen rijksgoedkeuring verleend. De op slagruimte zal mede door het gebruik van eenmalig fust uitgebreid moeten wortfenr, aldus het verslag. De verkorting van de gemiddelde ar beidsweek van 48 op 47 uur ging bjj de veilingvereniging vrijwel onge merkt, omdat Interne verschuivingen mogeiyk bleken. Het aantal vrye zaterdagen werd opge voerd van 26 tot 32. En het komende jaar zal, zowel wat betreft de verkorting van de werkweek tot 46 uur als ten aanzien van de vrye zaterdagen opnieuw gezocht dienen te worden naar oplossingen, waarby het bedrijf zo weinig mogelijk schade onder vindt". zo merkt de heer Minderhoud op. HET WEER IN EUROPA Londen onbewolkt 24 gr. Brussel, onbewolkt 23 gr. Luxemburg, regen 23 gr. Parijs, zwaar bewolkt 21 gr. Nice, half bewolkt 21 gr. Müncbon, onweer 18 gr. ZUrlcli, zwaar bewolkt 20 gr. Locarno onweer 23 gr. Innsbruck, zwaar bewolkt 21 gr. Rome, licht bewolkt 24 gr. Madrid, half bewolkt 27 gr. Mallorc» licht bewolkt 26 gr. DROOG WEER Droog en vrjj zonnig weer, maar vooral aan de kust ook tydelijk wolkenvelden. Zwakke tot matige wind tussen noord en noordwest. Dezelfde temperaturen of 'ets lagere STKA NI) VERWACHTING Koeler strandweer door een matige wind tussen noordwest en noord. Droog met in iic ochtend wolkenvelden en In de middag zonnige perioden. Temperatuur 17 ft 18 graden. Zeewater byna 14 gra den. Vooruitzichten: Droog maar iets te knel strandweer bjj winu vnn zee. ZON EN MAAN. 13 juni zon op 4.20 onder 21.00 maan op .44 onder 10.28 Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond. Aanvang 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2