GOUVERNEUR WALLACE GEEFT HET OP Soekarno wacht op uitnodiging V.N.-missie Commissie ruilverkaveling Walsoorden een feit Negerstudenten tot universiteit van Alabama toegelaten Dak van silo stortte in - 4 mannen gedood Griekse regering na conflict afgetreden 'I: naar Jemen Kennedy sprak via radio en t.v. FORMATEUR VANDAAG GEREED MET ORIËNTERENDE BESPREKINGEN ALABAMA Meningsverschil met koning over bezoek aan Londen Man wilde tijger een handje geven ZES ARBEIDERS WERDEN IN VAL MEEGESLEEPT Staakt uw wild geraas Rusland geeft toe DOOR GEDEPUTEERDE VAN DONGEN GEÏNSTALLEERD Verdeling schade bij verbetering van haven te Perkpolder ACTIE TEGEN KOERDEN IS BEGONNEN Macnamara in juli naar Bonn 206e jaargang - no, 136 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. - den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 perkw.; franco per post 8,26 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlisslngen: Walstraat 68-60, tel. 2365 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Maikt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.e. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: Arsenaalstraat 3, tel. _—i n.«r r.™. jv pr_ go ct_ p_ mnli Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 12 juni 1963 Oom Joop: „een hele lonr" Pagina 3 2911; Zierlkzeered. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.p KENNEDY PLAATST NATIONALE GARDE ONDER FEDERAAL GEZAG Gouverneur George C. Wallace van Alabama heeft gisteren het hoofd gebogen voor de door president Kennedy gezonden mili taire macht en twee negerstudenten tot de universiteit van Alaba ma toegelaten. Wallace ging opzij na vijf uur lang op de aankomst der troepen te hebben gewacht en liet toe dat Vivian Malone en James A. Hood, de beide negerstudenten, zich in het Foster Auditorium konden laten inschrijven. Hij had eerst Kennedys bevel zich van elk verzet tegen de door de fe derale rechter bevolen toelating der negerstudenten tot de univer siteit van Alabama te onthouden, getart Staande in het helle zon licht voor de universiteit las Wal lace een proclamatie voor, waarin hij hen de toelating weigerde. Toen, kort nadat het eerste con tingent van 100 leden van de aan zijn gezag onttrokken nationale garde, in volledige gevechtsuitrus ting, op het universiteitsterrein ar riveerde, verscheen Wallace op nieuw in de deuropening, ditmaal om te capituleren. Ondanks de waarschuwing van president Kennedy zo ver moge lijk uit de buurt van de universi teit van Tuscaloosa te blijven, komt gouverneur George Wallace van Alabama rechtsJ hier in Tuscaloosa aan. litie toe, welke hem onmiddellijk weg reed van het terrein van de universiteit. Toeschouwers aan de kant van de weg juichten hem toe terwijl Wallace terug- wuifde. Het was een trieste dag voor Wallace geweest. President- Kennedy had zijn verzet weten te breken door by decreet de nationale garde van Alabama aan zijn gezag te onttrekken en deze onder federaal gezag te plaatsen. Ook gaf hij de minister van defensie, Robert S. Mcnamara de bevoegdheid om, indien nodig, legereenheden in te zetten. President Kennedy heeft dinsdag door middel van een radio- en televisietoe spraak tot het Amerikaanse volk gezegd dat iedere Amerikaan „zijn geweten moest onderzoeken" over de rechten van negers in het kader van de crisis over de toelating van twee negers op de uni versiteit van Alabama. De Amerikaanse president zei dat het voor Amerikanen van ieder ras mogelijk moet zyn op scholen te worden toegela ten zonder dat men van troepen gebruik moet maken. Hij vond dat Amerikanen toegelaten moeten worden in winkels, hotels, thea ters en andere openbare gebouwen zon der discriminatie en zonder de noodza kelijkheid van demonstraties. Als Amerikaanse militaire strijdmach ten naar Vietnam of andere delen van de wereld worden gezonden om vooi \irede te vechten, „vragen wij ook niet alleen blanken", aldus Kennedy. Kennedy meende, dat Amerika een mo rele crisis nabij was en hij waarschuwde dat „een ernstige verandering op han den is" De president beloofde dat hij volgende week aan het congres zal vragen de nieuwe civiele wetgeving goed te keu ren. Er zijn door het ministerie van jus titie al programma's aangenomen waar door er een einde wordt gemaakt aan de discriminatie, maar er zijn andere maat regelen nodig, die alleen door het con gres kunnen worden goedgekeurd, aldus Cennedy. MINISTER ZIJLSTRA IS HEKKESLUITER (Van onze parlementaire redacteur) De kabinetsformateur, dr. W. L. P. M. de Kort, ontvangt vanmorgen de minister van financiën, prof. dr. J. Zijlstra. Uit de omgeving van de formateur vernamen wij, dat met dit bezoek de oriënterende fase van het werk van dr. De Kort wordt afgesloten. Hij heeft thans voldoende bouwstenen bijeenge bracht om een program voor het komende kabinet op te stellen als mede een schema voor de zetelver deling. De formateur ontving gistermiddag ach tereenvolgens de voorzitter van het landbouwschap, de heer A. W. Biewenga de minister van landbouw en visserij, V. G. M. Marijnen. Welke conse quenties de formateur uit de inlichtin gen van deze landbouwdeskundigen zal trekken, kan uiteraard nog niet worden gezegd. Maar zeker is, dat als het nieuwe ka binet op enigszins grote schaal aan de wensen van de georganiseerde landbouw tegemoet wil komen, daar mee enkele honderden miljoenen zul len zijn gemoeid. Het ligt daarom voor de hand te veronderstellen, dat dr. De Kort aan het slot van zijn oriënterende besprekingen de behoef te heeft om de financiële consequen ties van de defensie- en landbouwpo litiek nog eens met de demissionaire minister van financiën door te ne- Algemeen gelooft men in politieke krin gen te Den Haag, dat de P.v.d.A. alle kans zal krygen van dr. De Kort om weer ministers te leveren, maar de meeste politieke waarnemers denken echter niet, dat de formateur tot over eenstemming zal komen met de P.v.d.A., omdat deze waarnemers niet kunnen aannemen, dat de socialisten zoveel wa ter in hun rode wijn zullen doen als van hen zal worden gevraagd. Onder geleide Hij beschreef de aanwezigheid der troe pen en de toelating der negerstudenten als „een bittere pil om te slikken". Hij drong erop aan dat geen geweld ge pleegd zou worden. Brigade-generaal Henry Graham, de commandant van de kort tevoren door president Kennedy onder federaal gezag geplaatste troepen, liep op Walace toe en zei: „Het is mijn droeve plicht U te verzoeken opzij te gaan". voor ons beiden een bittere pil is om te slikken. „Ik zal een ieder verzoe ken zich bij deze zaak rustig te hou den. Wij zullen thans naar Montgo mery terugkeren om deze constitu tionele strijd voort te zetten, omdat wjj aan het winnen zyn, voegde hjj eraan toe. snel naar een wach- van de verkeerspo- Vervolgens liep hij j tende patrouilleauto De beide studenten om wie het ging, waren op de „campus" aangekomen on der persoonlijk geleide van de assistent- minister van justitie, Nicholas Katzen- bach en andere functionarissen. Toen Wallace zijn verzet had opgegeven be gaven zjj zich naar het auditorium om zich te laten Inschrijven. Hood legde een verklaring af: „Wij zijn er verheugd over dat onze Inschrijving heeft plaats gevonden zonder incident. Dit is onze eerste en laatste verklaring", zei hij. Mej. Malone had niets te zeggen. Twee zwaar gewonden in ziekenhuis opgenomen Gistermorgen tussen half zes en kwart voor zes is in het Botlekgebied onder de gemeente Spijkenisse een ernstig ongeluk gebeurd dat aan vier mensen het leven heeft gekost. Bang voor Britse betogers „Bittere pil" Wallace antwoordde: „Wanneer niet de nationale garde onnodig was gefe deraliseerd, zou ik nu uw opperbevel hebber zijn geweest. Ik weet dat dit DE STAAT ALABAMA HMX£ :hattahooga Tuscaloosj AMISTOM i i Atlonta Birmingham) /"COLUMBUS lion Montgomery oCAMOEX Q o'ACISON CU,,°" "mmttn i aibant De Griekse regering is gisteravond afgetreden wegens „compleet ver schil van mening" met koning Pauls overtuiging om volgende maand een staatsiebezoek aan En geland te brengen. Premier Constantijn Karamanli3 kon digde zijn aftreden tegenover de pers aan na een korte audiëntie bij de koning. Karamanlis zei dat de audiëntie „in een meningsverschil" was geëindigd. Volgens betrouwbare bronnen zou de premier aan de koning hebben voorge steld dat er nieuwe verkiezingen moe ten worden gehouden terwijl een inte rimregering de regeringszaken zal waarnemen. Het aftreden kwam als anti-climax na een lange periode van discussies over het Londense bezoek van de Griekse ko ning. De 28-jarige eloktromontcur H. C. Vos kamp uit Arnhem heeft gistermiddag in de diergaarde Blijdorp in ""otterdam, toen hjj naar do Siberische tyger stond te kyken, zijn hand door de tralies ge stoken. De tijger stak zijn klauw uit en het ge volg was dat de onvoorzichtige een ern stige verwonding aan de pols en een aderlijke bloeding kreeg. De mar. werd in allerijl pci ziekenauto, begeleid door een politiemotorryder, met loeiende sirene, naar het Dykzichtzie- kenhuls gebracht. Premier Karamanlis voerde aan dat het rampzalig zou zijn een herhaling te riskeren van de vijandige demon straties die koningin Frederika en prinses Irene hadden verrast toen zij in Londen waren voor het huweiyk van prinses Alexandra. Koning Paul stond er op dat zijn be zoek aan Engeland door moest gaan. Anders zou het koninkiyke prestige in Griekenland ruimte geven aan de druk van communisten en andere groeperingen, aldus de koning. Het Griekse staatshoofd zei verder dat nieuwe vijandige betogingen onmogelijk waren omdat het Griekse koningspaar in Londen steeds vergezeld zou worden door koningin Elizabeth. De koning vond dat het afgelasten van zijn bezoek! schade zou doen aan de betrekkingen tussen twee koninklijke families en lan den. By het storten van beton voor de dak constructie. van een 40 meter hoge in aanbouw zijnde dubbele silo op het ter rein van de Borax N.V. op de Welplaat heeft een hulpconstructie het begeven, waardoor een groot deel van het dak in stortte dat zes arbeiders in zyn val mee- Niet verschenen De arbeiders waren al een paar uur be zig met het aanbrengen van betonnen dakconstructies toen het ongeluk ge beurde. Tegen acht uur kon met stellig heid worden verklaard dat er onder het puin van het ingestorte dak geen verdere slachtoffers lagen. Eén arbeider kon zich op de dakcon structie staande houden, de achtste man die op bet dak was greep een ijzeren constructie en bleef zo in de stofwolk hangen. Van de zes mannen die naar beneden stortten waren er drie op slag dood. De anderen werden zwaar ge wond naar het Zuiderziekenhuis in Rot terdam gebracht. Een van hen Is over leden. Aan de constructie van de silo wordt continu gewerkt. Dp het terrein waren meer dan 100 arbeiders werkzaam. Di rect nadat het ongeluk was gebeurd is de G.GJ3. uit Rotterdam gewaarschuwd die met vier ziekenwagens zo snel mo- geiyk naar de Welplaat ging. Aanvankeiyk heerste er namelijk op het werk enige onzekerheid hoeveel mannen zich precies op het dak bevonden maar gebleken is dat de negende man, die er eigeniyk moest zyn, niet op het werk was verschenen. In de boezem van de Indonesische regering wordt verwacht, dat het nieuwe Nederlandse kabinet reeds zeer spoedig een beginselbeslissing zal nemen over de vraag of presi dent Soekarno van Indonesië zal worden uitgenodigd voor een offi cieel bezoek aan Nederland. Naar met voldoende zekerheid valt vast te stellen is van Indonesische zijde reeds kort na de hervatting van de betrekkin gen met Nederland in de diplomatieke contacten duidelijk te kennen gegeven, dat een Nederlandse uitnodiging aan de Indonesische president als een essenti eel onderdeel van ernstige pogingen om goede relaties tussen de twee landen te vestigen, wordt beschouwd. Eind vorige maand is volgens zeer goed ingelichte kring op hoog niveau op dracht gegeven zo spoedig mogelijk de maatregelen te treffen, die nodig zijn om alle discriminaties tegen Nederland, Ne derlanders en Nederlandse ondernemin gen op te heffen. Dat betreft de discri minaties op handelsgebied die in velerlei vorm waren afgekondigd toen het con flict zijn hoogtepunt naderde: een ver bod niet alleen tot direct handeldrijven met Nederland, maar ook een verbod belangrijke grondstoffen het land uit te laten gaan, indien niet verzekerd was. dat ze niet in Nederland terecht zouden komen. Voorts de uitsluiting van Neder landse banken als relaties van Indonesi sche banken, het verbod tot laden, lossen en bevoorraden van Nederlandse scha pen, het verbod tot toelating van Neder landse drukwerken (boeken, kranten etc.) in Indonesië, het verbod tot stude ren in Nederland en nog veel meer. De algemene verwachting is dat binnen enkele weken de officiële intrekking der maatregelen te verwachten Is. Met sommige onderwerpen van kran- tebesohouwingen gaat het als met kinderspelen: ze duiken onverwacht op en iedereen doet er aan mee- Zo lazen we de afgelopen weken in kranten van allerlei signatuur diverse beschouwin gen over het lawaai In deze tijd. Een onderwerp, dat blijkbaar de geesten be zighoudt. Terecht. Want er ontstaat voortdurend meer lawaai rondom ons, steeds meer hinderlijke geluiden doen een aar.val op het menselijk zenuwgestel. Rust en stilte zijn haast onbetaalbaar geworden, maar bovendien schijnt een soort arstompingsproces op gang te zijn gekomen: men laat het maar zo, want er is toch niets aan te doen. Terwijl in tegendeel overheid en particulieren elk aar voortdurend zouden moeten voorhou den: makkers, staakt uw wild geraas. an lawaai is niet meer te ontkomen. Deze week voerden we van ons bu reau in Middelburg een telefoongesprek met iemand in Vlissingen. Halverwege waren we gedwongen enige ogenblikken te wachten: er kwam een straaljager over niet zoveel lawaai het raam stond open dat het gesprek wel móest stokken. Maar juist toen het weer op gang was, zei de man aan de andere kant van de lijn nijdig: „Wilt U even wachten, het smerige ding is nou hier". Het is een mooi voorbeeld van wat men een universele geluidshinder zou kun nen noemen: de lawaai verspreidende voorworpen verplaatsen zich zo snel en zijn zo dominerend, dat men zich er niet voor verschuilen kan. In mindere mate geldt dat ook voor sommi ge bromfietsen: ze gieren overal langs de weg en hun naar geestig lawaai de gesproken tart elke beschrijving. Middelburgse Abdijplein bijvoorbeeld zou 's avonds een oase van rust kunnen zijn, ware het niet dat menige bromfietser het plein als doorgaande weg gebruikt. Op de avonden van het klank- en licht spel vooral levert dat een akelig con trast: het spel van licht langs de oude gebouwen, de fraaie gevels, net is alle maal indrukwekkend, maar wordt op bepaalde ogenblikken hinderlijk en ana chronistisch verstoord door een gierende brommer. ftantltjK De in aanbouw zijnde dubbele silo in Spijkenisse, waar zich tijdens het stor ten van beton voor de dakconstructie een instorting heeft voorgedaan waarbij vier arbeiders de dood vonden. Onderzoek Betogingen De Veiligheidsraad heeft gisteren met 10 tegen 1 stem secretaris generaal Thant de volmacht gege ven om een V.N.-contingent naar Jemen te sturen. De kosten van de operaties zullen door Saoedi-Ara- bië, Jemen en de V.A.R. worden gedragen. Leider van de delegatie is de Zweedse generaal Von Horn. Rusland, dat zijn veto als gevolg van intensieve diplomatieke ruggespraken niet uitsprak tegen het plan van Thant, onthield zich van stemming. De Russische vertegenwoordiger, dr- Fe- dorenko, verklaarde dat de Sowjet-Unie er geen bezwaar tegen heeft dat de Ver enigde Naties waarnemers naar Jemen zenden Hy voegde hier echter aan toe: „maar het is alleen de Veiligheidsraad, die hiertoe opdracht kan geven, daar dit het en'gc orgaan is, dat bevoegd is stappen te nemen ter verzekering van de internationale vrede en veiligheid". Karamanlis wees op uitspraken van lord Bertrand Hussel en het Engelse „ban-de- bom" comité van 100, waarin geprotes teerd werd tegen de voortdurende ge vangenhouding van politieke gevange nen in Griekenland. Iiy zei dat deze uit spraken geen twijfel lieten over het feit dat er nieuwe demonstraties zijn belegd tegen het bezoek van de Griekse mo narch en zijn echtgenote. Het werk aan de silo werd uitgevoerd door de N.V. Koninklijke Rotterdamse Beton en Aannemingsmaatschappij Van Waning en Co. uit Rotterdam, waarvan spoedig ook directieleden ter plaatse wa ren. Een woordvoerder van Van Waning en Co. meende dat een hulpconstruc tie die bij het storten van het dak was opgericht het heeft begeven waardoor het zware betondak naar beneden kwam. De arbeidsinspectie zou in de loop van de dag een nauwkeurig onderzoek instellen. De slachtoffers die direct gedood werden zyn de 26-jarige C. L. Kesten en de 83- jarige A. P. Hellemons, beiden uit het plaatsje Hoeven in Noord-Brabant en de 50-jarlge L. van Dommelen uit Rotter dam, vader van negen kinderen. Zwaar gewond werden naar Rotterdam ge bracht J. W. Merode uit Hoeven, L. Vergouwen uit Zevenbergen en C. A. van Tilburg uit Halsteren by Bergen op Zoom. De heer Vergouwen overleed on derweg naar het ziekenhuis. Eenzelfde verschijnsel ziet men op het Haagse Binnenhof. Dit plein heeft helaas niets meer te maken met het eens zo indrukwekkende hof van de gra ven var. Holland, maar is gedegradeerd tot een lawaaierige, ordinaire parkeer plaats. Wie nog iets van plein en om ringende gebouwen wil zien moet zo on geveer op de fontein klimmen om over de auto's van kamerleden en ambtena ren heen te kunnen kijken. Burgemees ter Kolfschoten van Den Haag zou ze er uit moeten drijven, de gemotoriseerde vehikels, de bezem in de mast van het Binnenhof! Men begrijpt in Nederland blijkbaar niet. dat men zich zo langza merhand uitsluitend de wet laat voor schrijven door de machine, men begrijpt evenmin, dat oases van rust en stiite in deze tijd even hard nodig zijn als bij voorbeeld een ouderdomsvoorziening of een algemene byslandswet. de laatste weken onder ogen kwamen over de toeneming van het lawaai, stond te lezen dat Edison zou hebben voor speld dat de mens in de toekomst aan zoveel geluid zou worden blootgesteld, dat doofheid ten slotte iedereen zal be dreigen Daar gaat het al aardig op lij ken: onlangs werd bekend, dat het aan tal afkeuringen voor militaire dienst wegens ooraandoeningen nog steeds toe neemt. En dan hebben we het nog maar niet over allerlei nevenverschijnselen als nerveuze storingen, de befaamde flat neurose en andere fraaiigheden, die alle terug zijn te brengen tot overmatige ge luidshinder- Het vervelende is echter, dat veei lawaai onnodig wordt veroor zaakt. Vooral op zomerse dagen valt op, dat het vele mensen aan enig respect voor de medemens ontbreekt: men zet ramen en deuren open, terwijl de radio of de l.v. hard blijft doorschetteren. De buren móeten meegenieten. Voor hen evenwei wordt het plezier van de ander een irriterend lawaai. Gedeputeerde J. M. A. C. van Don gen heeft dinsdagmorgen de plaat selijke commissie voor de ruilver kaveling Walsoorden geïnstal leerd. Een korte plechtigheid in het raadhuis te Kloosterzande van de gemeente Hontenisse luidde de feitelijke werkzaamheden voor de ruilverkaveling van ruim 1100 ha in. Deze ruilverkaveling heeft als belangrijkste aspect, dat nu de schade van de direct belangheb benden bij de verbetering van de haven van Perkpolder (over een oppervlak van 50 ha) nu over het hele blok kan worden „uitge smeerd". De ruilverkaveling is daarom niet alleen een agrarisch belang, maar een belang voor de ontwikkeling van de hele streek. Hierop en op liet. feit, dat de ruilverka veling Walsoorden nauw verhonden is met de ruilverkaveling Stoppeldijk wees de heer Van Dongen in zyn toespraak. De voorbereidingen voor de werken aan de veerhaven van Perkpolder beginnen nog dit jaar en in 1964 moet de veerha ven er komen. De ruilverkaveling van Walsoorden, zal daarom gelijke tred hiermee houden. Deze verkaveling is van extra gewicht ook in verband met de totstandkoming van de nieuwe haven by Walsoorden. De heer Van Dongen noemde voorts de verkeersrotonde, aie bij de haven van Perkpolder moet komen. In de toe komst meende hij, zal een verbreding van de weg naar Hulst, alsmede een nieuwe, kortere verbinding naar Ter- neuzen bij een toenemende expansie van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en daar mee van het verkeer, tot de noodzake- lykheden behoren. Vlot verloop mein werd aangevraagd, had een vlot verloop. Op 19 september van het vol gende jaar vroeg het calamiteuze wa terschap Walsoorden de verkaveling aan en by besluit van 28 september 1962 stelden G.S. de grenzen van het ruilverkavelingsblok vast, het plan van wegen en waterlopen, met de daartoe behorende kunstwerken alsmede het landschapsplan en de toewijzing van ka vels aan openbare lichamen. De stem ming werd gehouden op 5 november vo rig jaar. Er waren 145 stemgerechtig den met een totale oppervlakte van 1152.06.70 ha. Slechts zeven eigenaren brachten hun stem uit, één eigenaar (van 0.03-47 ha grond) stemde tegen. De ruilverkaveling werd dus met de grootst mogelijke meerderheid van stemmen aanvaard. Alle 5 leden van de commissie aanvaardden hun benoeming. De voorzitter van de commissie, baron K. J. A. Collot d'Escury zei vertrouwen te hebben in de samenwerking met de commissie voor de ruilverkaveling Stop peldijk, waarvoor de heer Van Dongen had gepleit. Vier van de vijf leden van de commissie van voorbereiding hebben ook zitting in de nieuwe plaatselijke commissie. De continuïteit is daardoor gewaarborgd. Ook de samenwerking: de voorzitter van de plaatselijke commissie Stoppel dijk is toegevoegd als deskundige aan (Zie slot pag. 2 kol. 2) aan te nemen van terreur. Dat klinkt overdreven, maar is het allerminst. En men vraagt zich af waarom met name de rijkf-overheid in dit opzicht niet ac tiever is. Men hoort wel over de bestrij ding van waterverontreiniging en over de gevaren van luchtvervuiling, maar voor zover we weten is er tot dusver maar weinig gedaan aan een goed op gezette lawaaibestrijding. En aan den ken wij niet aan bepaalde campagnes en acties, maar aan wettelijke regelingen, die het lawaai binnen redeiyke perken houden met de mogelijkheid van een strenge controle. Dan denken wij boven dien en dat geldt ook voor de lagere publiekrechtelijke organen aan een voortdurend rekening houden met het toenemend gebrek aan rust en stilte. Men moet niet alles aan de verkeersmo- loch opofferen, maar men zal er van overtuigd moeten zijn, dat ook de stilte haar plaats eist in elke woongemeen schap. Men zal de stilte moeten toe laten, opdat men het lawaai zal kunnen verdragen De Iraakse vice-premier All Saleh al Saadi heeft te Bagdad verklaard dat de Koerden in Noord-Irak geen gehoor heb ben gegeven aan het maandag jl. door de regering gestelde ultimatum, dat zy binnen 24 uur de wapens moesten neer leggen. Iraakse legereenheden zijn nu begonnen met het opsporen van volgelingen van de „Rode Moella". Op het hoofd van Barzani is een prijs van ongeveer een miljoen gulden gesteld. De drie Iraakse divisies werden gisteren, in verband met een actie tegen Barzani's volgelingen, gevechtsklaar gemaakt. De Amerikaanse minister van defensie, Macnamara, zal waarschijnlijk eind juli een bezoek brengen aan Bonn. Hij zal er besprekingen voeren met zyn Westduit- se collega Kai-Uwe von Hassel over de aankoop van Amerikaanse militaire wa- Sens door de bondsrep ubliek, aldus is in Washington bekendgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1