Een beloning op zichzelf Amsterdamse Beurs Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze schepen? DINSDAG 11 JUNI 1963 PROVINCIALE ZE EU IV SE COURANT 11 Gisteravond is Harry Plompen gehuldigdde scheidende secretaris-penningmeester van „Sport Steunt Zonneveld Tien jaar, sinds de oprichting van het comité, is de heer Plompen de man geweest, die de Zeeuwse sportwereld inspi reerde en activeerde voor het doel van S.S.Z.: wat ontspan ning, wat fleur brengen in het leven van bedlegerige en ge handicapte kinderen. Dij die activiteiten, de mooie resultaten, die het comité in die eerste tien jaar bereikte, bleef Plompen bescheiden op de achtergrond. Het is niet zo ver wonderlijk, dat deze goedlachse, altijd opgewekte Middelburger, bij de oprichting van S.S.Z. tot de initiatiefnemers behoorde ook niet, dat hij de man werd, waar alles om draaide, waar het werk van S.S.Z. op dreef. kwam. Bij de oprichting van S.S.Z. werden op het zeehospitum in Oostkapelle uitsluitend t.b.c.- patiëntjes verpleegd. Harry Plompen heeft zelf enige jaren in een sanatorium moeten door brengen. Daar is eigenlijk de ba sis gelegd voor wat hij later voor de kinderen van „Zonne veld" zou doen. Toen hij in de jaren 1946-1948 (in het sana torium „Beatrixoord" te Appel scha zover hersteld was, dat hij de functie van postbode mocht gaan vervullen, kwam hij regel matig op de kinderafdelingen. Daar zag hij. hoe blij een ziek kind Icon zijn als het een prentbrief kaart kreeg. De ontspannings middelen in het sanatorium waren, zo kort na de tweede wereldoorlog, niet om op te pochen. Onder de volwas sen patiënten werd veel gepraat en gekankerd, maar er was niemand die iets deed. Tot een patiënten-contact- commissie werd ingesteld met als voorzitter Plompen, de enige patiënt uit het zuiden in het sanatorium voor de drie noordelijke provincies. Plompen begint radioprogramma's samen te stellen, hg zet een disco theek op poten en neemt bovendien de distributie van de post in het sa natorium op zich. Hij komt bij de kin deren, ziet het effect van de prent briefkaarten. Dan begint hij de kaar ten. die de volwassen patiënten ont vangen terug te vragen. Hij adresseert ze opnieuw: aan de" kinderen. Als hij in 1948 genezen ontslagen wordt, is hij de mede-oprichter van een vereni- Zo is het gegroeid. In 1954 1400, 4500,in '55, 4200,in '56, en zo verder 5600,—, 5400,—, 8800,—, 10.000,— in ?60, 10,151,— en 11.410,— in 1962. En 1963 be looft een recordjaar te worden. Wat we ermee deden? Aanvulling biblio theek, een filmapparaat, inrichting van de gymnastiekzaal, televisie, fietsjes, autopeds, speelgoed. Maar je hebt in dit werk natuurlijk nooit suc ces als je niet op goede medewerkers en relaties kan steunen. Al die bron nen, al die vrienden heb ik uitgebuit. Wat mijn grote voordeel was: overal waar ik kwam kon ik uit ervaring een woordje zeggen. Wat het zeggen wil aan je bed gekluisterd te zijn en met de verveling te worstelen. Dat ontspanning van ontzettend groot be lang is voor een zieke. Grote woorden misschien, maar dat de genezende waarde daarvan niet weg te cijferen ging van oud-patiënten. Eén van de doelstellingen is, niet zoals toen nog wel werd gedaan te verber gen, dat men t.b.c.-patiënt is geweest. Om zelf het bewijs te zijn, dat de ziekte te genezen is. Als Plompen in 1958 van de directeur van „Beatrixoord", prof. dr. J. K. Kraan, een boek ten geschenke krijgt, een boek met de opdracht „Voor de Zeeuw die bewees dat iets te doen om de naaste te helpen een beloning op zichzelf is", heeft het werk van S.S.Z. al vele goede vruchten afgeworpen. In 1953 is Plompen hij is op dat moment nog voorzitter van de Sou- burgse voetbalclub R.C.S. in con tact gekomen met voorzitter Cor Westerweel van het Middelburgse „Zeelandia". De .Middelburgse voet balclub heeft, incidenteel, al eens een bedragje aan „Zonneveld" geschon ken. Het is precies waar Plompen heen wil een paar dagen later ko men de Walcherse sportverenigingen HARRY PLOMPEN ..met plezier gedaan... bijeen in de oprichtingsvergadering van S.S.Z. „Ach", excuseert Plompen zijn aan deel, „men was eigenlijk al lang blij, dat Westerweel voorzitter wilde wor den en ik secretaris. Eerst dachten we eigenlijk alleen maar een een aar digheidje te versieren voor de pa tiëntjes. Maar dat is ons al gauw bo ven het hoofd gegroeid. We hadden ons niet tot de voetballers beperkt. Al direct zijn we ook op de duiven- liefhebbers afgeschoten en zo kwa men we van lieverlee bij alle takken van sport. We hebben zelfs wel eens een dubbeltje van iedere gekweekte manskanarie gekregen. De opbreng sten waren onverwacht groot. De start was al direct een succes, zes tienhonderd gulden dat eerste jaar. S.S.Z. neer, omdat het werk, men denke alleen maar aan de vele circulaires en bedelbrieven, die de Zeeuwse sportwereld van hem ont ving, hem teveel wordt, nu een oude kwaal reuma hem opnieuw plaagt. „Ik zie geen kans meer om het te doen zoals ik het zou willen doen. Misschien ben ik wel een idealist maar ik ben ook mens ge noeg om aan m'n eigen gezondheid te denken. Hoe ik in de sport terecht kwam? In 1913 ben ik in Vlissingen geboren. Daar heb ik eerst gevoet bald in „Concordia". Maar in 1929, met een kermis, is de kas opgemaakt, toen werd de club ook maar opge doekt. In die club had ik contact met Souburgse jongens gekregen, die R.C.S. gingen oprichten. Als voetbal ler en secretaris ben ik daarin op 1 september 1929 begonnen. Een jaar of zeven heb ik in het eerste elftal gespeeld. Toen ben ik afgeknapt en heb ik me uitsluitend aan de organi satie gewijd. In verschillende commis sies van de voetbalbond terechtge komen, vandaar m'n relaties. Eén van de beste middelen van S.S.Z. was, dat we ieder jaar in de eerste week de financiële verantwoording verzonden, aan iedereen die had meegedaan en wat nog belangrijker was, aan ieder een, die mee had kunnen doen". De heer Plompen is werkzaam bij de Raad van Arbeid te Middelburg. Wie die jaarlijkse overzichten zag, ont dekte de andere kant van de uiterlijk altijd wat jongensachtig gebleven Plompenhier sprak de met conscien ce werkende ambtenaar. „Toch geloof ik ook", zegt hij ten slotte. ..dat het plezier dat je zelf aan zoiets beleeft niet weg te cijfe ren is. Maar wanneer iemand iets doet dat een ietsje buiten het norma le valt. worden er direct pluimen od diens hoed gestoken. Dat is niet juist. Wanneer je als gezond mens wordt geconfronteerd met dergelijke stum- perds en je zou niets doen dat zou abnormaal zijn. Ik heb in m'n leven geprobeerd behulpzaam te zijn en ik heb ondervonden dat dit met rente wordt terugbetaald". 2424. Machteloos moesten Ath en Sinh toezien hoe de automobiel met knerpende banden wegschoot uit de schaduw van een havenloods. Zij wa ren juist enkele seconden te laat om de ongelukkige, die om hulp had ge roepen, te redden! „Die man wordt voor onze ogen ontvoerd!" riep Sinh uit. „Ik geloof vast dat het dezelfde kidnapper is, waar Arend en Buck het altijd over hebben! Zo is die arme Charley ook te pakken genomen!" „Juist en we moeten die kerel zien te volgen, dan wordt het mysterie misschien eindelijk eens opgelost!", viel Ath bij. „Kom mee, er achter aan!" Het tweetal begon te hollen in de richting waarin zjj de rode ach terlichten van de auto zagen verdwijnen. „Toe vallig ontdekten zij in een zijstraat een stilstaande taxi. De chauffeur die even een uiltje zat te knappen, kreeg de schrik van zijn leven, toen MERENDEELS LAGER De zeer flauwe stemming die Wullstreet vrijdag voor de Nederlandse fondsen te zien gaf heeft op het Damrak zijn uitwerking niet gemist. Unilever is aan de andere zijde van de oceaan een dollar lager uit de bus gekomen en ook Philips en Kon, Olie moes ten flinke terreinverliezen incasseren. Ge durende het telefonische avondverkeer ble ven de noteringen vrijdag nog vrij goed op peil. maar gisterochtend namen de ver liezen steeds grotere vormen aan Voor Unilever was de koers bij het begin van de officiële handel 4.30 of ruim 21 punten teruggelopen. De eerste prijs waartegen de handelaien het eens werden lag op 171.20 en deze koers lag nog 50 cent onder het laagste punt van gisterochtend. Voor AKU viel het verloop daarentegen erg mee. Het rayonaandeel startte wel _2 punten lager op 472 maar deze koers lag toch vijf punten boven het niveau van de ochtendbeurs. Eveneen= twee punten lager was Hoog ovens op 610. Philips was 3.S0 tn reactie op 164.00. Sinds op de voorbeurs nog Verklaring: gedaan en bledi 165.80 -was betaald volgde een achteruit gang die bij de opening f 3.50 of 14 pun ten bedroeg. Kon. Olie werd 2.80 afge snoeid tot 168,00, Tijdens de markt heeft Unilever een klein deel van het verlies dat bij de opening be stond kunnen inhalen. Tegen het eind van de mark' werd het fonds verhandeld tegen 171.70 hetgeen een verlies van ongeveer vier gulden betekende. Hoogovens moest daarentegen nog iets afstaan op 608, dit is een achteruitgang van vier punten. De handel droeg over het algemeen een rustig karakter In de scheepvaartsector heeft KNSM circa twee punten kunnen bijboeken. De andere soorten waren eerder aangeboden. De cul tuurfondsen waren nauwelijks prijshoudend. Op de -nkale markt werden de claims Hero onveranderd geadviseerd op 565. Claims Groningf' Industrieele Crediet Bank werden geadviseerd op f 33 tot 135 tegenover f 3? op de voorgaande beursdag. Claims Mees bouwmaterialen werden onver anderd geadviseerd. De inschrijvingsrech ten voor de aandelen werden vrijdag ver handeld tegen ƒ210, en voor de obligaties Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN „ouden 10,07%—10.08'/.; New York J.5D1J—3.60A: Montreal 3.33%— 3-33%: Parijs 73.42—73.47%: Brus sel 7.21%—7.21%: Frankfort 90.37— 40,42: Stockholm 69.46%69.51%. Zlirieh 83.25%—83.30',bMilaan 57.87%—57.92%: Kopenhagen 52.10 -52.15; Oslo 50.38—50.43: Wenen 13.94%13.95%: Lissabon 12.56',4— 12.57%. voor f 125. De laatstgedane koers is 152. Elsevier is door de dividendverhoging met één procent tot zeventien procent tien pun ten gestegen tot circa 800, A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. Int. eor.r. Industrie Scheepv. Banken Handel enz. Algemeen 546,2 355.0 150.2 10-6 537.3 352.3 150.5 250.9 157.2 gedaan e Staatslen. Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '48 3V< Ned. '50 3% Ned. '55 3V« Ned. '37 3 Gr. boek '46 Doll. '47 Inv. cert. 3 Ned. '62-64 Ned. Ind. '37 6 W.B. Len. '57 Aandelen Amst. rubb. H.V.A. A.K.U. Deli M. Hoogov Philips Unilever Kon. Olie Sch. lucl H.A.L. K.L.M. K.N.S.M 101H 101% 101H 101% 92{3 92{il 167.50 163.70» 175.40 171.20» 170.70» 167.70 Kon. Paketv. St. Mij. Ned. Niev. Goud. v. Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie enz. Alb. Heijn Am. drocgd. Berg. Jurg. Berk. Pat. Blaauwh Bijenk. Calve Centr. Suik. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heetn Heineken Internat. K.N. Papier K. Zou: Muller Ned. Dok Ned. kab. Nijverda! Rott. Dr Dok bieden; I laten: c Schelde N.B. Schokbet Scholten F. Stokvis Vergd. Blik Vergd. Mach. Vredesl. Wilton Zwanenb. Interunie Robeco Valeurop Banken A'd .Bank N.H. Mb. R'd, Bank Tw. Bank 197.50 196.50 Obi. Am. Tel. Anaconda Beth. St. Cit. Serv. 104% 104% Curt. Wr. Du Pont Ge. Elecr. Gen. Mot. Int. Nick. Kennecotl Nat. Can. Rep. Steel Shell Oil Stud. Pack. Tide Water U.S. Stee! PRKMIKL. Alkmaar A'dam '51 A'dam '50 I A'dam '56 II A'dam '56 IH Breda '54 Dordr. '56 Eindh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D. Haag '52 n R'dam '52 I R'dam '52 II R'dam '57 Utrecht '52 Z.-HolL '57 Z.-Holl. '59 96% 90% 100% DINSDAG 11 JUNI HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Licht instrumentaal kwartet en zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Populaire grammofoonmu- ziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Gevarieerde grammofoonmuziek. 13.55 Promenade orkest en tenor: amusementsmuziek. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen: gevarieerd programma (herhaling). 15.45 Lichte grammofoon muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Beursberichten. 17.50 Regeringsuitzending: economische bedrijvigheid m de Nederlandse Antil len, door mr. drs. F. P. de Vries. 18.00 We zingen de wereld rond. 18.30 Gram mofoonmuziek voor de teenagers. 18.50 En nu mijn geval, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Fanfare-orkest. 19.45 Gitaarrecital (gr.). 20.00 Cante- mus Domino: beschouwing over Grego riaanse gezangen. 20.20 Kerkorgelcon cert (gr.). 20.45 Klein Radiokoor: negro spirituals. 21.00 Omroep-orkest en om roep vrouwenkoor: moderne muziek. 22.15 Reportage van het zilveren pries terfeest van Z.H. Exc. mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop van Haarlem. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Klassieke kamermuziek. 23.00 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM U. 298 meter. 1007 kc/s. 12.00 Zangrecital: Amerikaanse songs. 12.20 Regeringsuitzending: uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht or kest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmu ziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dans- orkest en zangsolisten. 14.00 Pianoreci tal: klassieke en moderne muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 51.30 Kamerkoor: moderne koorwerk jes. 15.45 Soledad Ziekenhaven, hoorspel, (herhaling van 20 januari jl.). 16.15 Lichte grammofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.25 New York calling. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.30 Promenade-orkest: amuse mentsmuziek. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Combo-klanken. 20.00 Nieuws. 20.05 Beroemde stemmen (I), histori sche opnamen. 21.40 Met het oog op het heelal, lezing. 22.00 Clevecimbelrecital: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Klas sieke kamermuziek. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.30 N.T.S. journaal, 20.00 Reportage requiemmis te Den Haag voor de ziele- rust van paus Joannes XXin, 21.15 ne crologie van de paus. 21.50 Troefboer, contactbijeenkomst tussen pers en het bestuur van de katholieke land- en tuinbouwbond. 22.20 Epiloog. 22.30 Jour naal N.T.S. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.30 Gastprogramma: De liberale ge dachte en actie. 20.00 Nieuws. 20.20 Hoe hij loog tegen haar echtgenoot, eenak ter. 20.50 Folklore. 21.20 Literair pro gramma. 21.50 Jazzmuziek. 22.20 Nieuws. opeens een hijgende spookgestalte naast hem op dook, die hem toeriep: „Volg die auto daar! Het is een zaak van lieven en dood!" Maar hij was gelukkig een van die zeldzame mensen, die de vragen voor later bewaren en zo duurde het niet lang of de taxi ronkte achter de kidnappersauto aan...... hoek lag Scott Andrews, eveneens roerloos op de vastgebonden en met een doek voor het gezicht. Breiman hurkte bij Shane neer en trok de prop uit zijn mond. Met zijn zakmes begon hij de touwen door te Een donkore gcstall grond; Brennan liet er zijn zaklantaarn óver spelen. Even deed zijn verbaainj hem het doel van de overval vergeten. Want de man die daar lag was niet snijden Intussen knikte hij in de rich- Scott Andrews, zoals hij had verwacht,ting van Scott Andrews: „Losmaken, maar Igor. „Ik begrijp 't niet" mom-1maar op staande voet arresteren!" pelde Brennan, „we zullen toch geenI,,Doe niet zo gek!", hijgde Shane. „Waar vergissing gemaakt hebben...;om denk je dat die man er daar zo ge- Ver weg. beneden in de kelder, klonk -e'llg bijligt?" het geluid van een dich's'aande deur. „Bijna alles!" Shane, bevrijd van de tou- Brennan sprong op de branddeur toe .wen kwam steunend overe'nd. „En dat en duwde die open, Hij rende de trap is om de drommel geen lolletje, Hoe af met de andere mannen dicht op zijn gaat 't met Marjorie?" hielen. Onder aan de trap lag de lange „Dal is 't 'm juist, die Kunnen we niet gang stil en verlaten. Halverwege stondjvinden!" beet Brennan hem toe. een deur open. Brennan liep er naar toe:..Niet vinden...?" Even was Shanes ge en keek voorzichtig naar binnen. De zicht een en al verbazing. H(J deed ecu man met het machinepistool stond naast paar stappen in de richting van de ge- hem. Het was volkomen stil. Plotseling i torccerde deur en keek in de andere klonk het gedempte geluid van een gil. kamer. Hij draaide zich om. „Andrews!" Roekeloos stortte Brennan zich in de ka-'schreeuwde hij, „vlug, waar worden de mer, maar die was verlaten. Alleen op de tafel lag een dameshandtas! „Die deur, Inspecteur!" wees een van de mannen. In een hoek van het ver trek was een gesloten deur. Brennan zette zijn pistool voor het slot en vuur de. Met zijn schouder duwde hij de deur open, hel pistool in de hand, Maar wat hij nodig had, was een mes. In de ene hoek van het kale vertrak lag Shane, stevig vastgebonden aan een stalen bu-Inlet gewapend: reau, een prop in de mond. In de ande-1 maar riep Andrews was juist bewus- worden de beelden g€ „Eind van de w w deur rechts" mompelde Andrews met gesloten ogen. Shane was al weg. „Kom mee!" schreeuwde hij. Brennan rende achter hem aan. „Ga achter me idioot" snauwde hij Shane toe, „je bent Shane reageerde niet, zijn schouder: „Ais je hem ziet, meteen schieten! Niet eerst waarschuwen. Hij is stapelgek!" „Over wie heb je 't?" hijgde Brennan, die er steeds minder van ging begrijpen. Maar Shane beantwoordde die vraag niet. Hij bleef staan voor een zware deur en rukte eraan. De deur was op slot. „Open die deur of we schieten!" schreeuwde hij. Er kwam geen antwoord. „Die deur moet open!" zei Shane wanho pig- Brennan schoot een keer in het slot en zette tegelijkertijd zijn schouders tegen de deur. Ze bleef gesloten. Brennan schoot opnieuw. De deur bleef dicht. „Met een machinepistool", jachtte Shane, „waarom hebben jullie geen springla ding meegebracht? Een paar korte sto ten van het machinepistool deden de houtsplinters in het rond vliegen. Shane en Brennan lieten zich tegelijk tegen de deur vallen. Toen ze opensloeg, was Brennan de eerste die naar binnen sprong. Wat hij zag, deed hem éen seconde lang aarzelen. Een grote, slecht verlichte ruimte. Aan het einde daarvan, met tou wen vastgebonden op een tafel de be wegingloze gestalte van Marjorie. Ach ter de tafel, half over het meisje heen geboren maar zijn gezicht gekeerd naar ae indringers stond professor Jarrod. Het schamele licht van het lampje boven de tafel bracht grillige schaduwen op zijn gezicht, dat met' het kleine punt baardje nu sprekend leek op een oud duivelsmasker Langs de wand stonden enkele grote ketels en er liepen over de vloer een aantal dikke buizen. Achter- Jarrod stond een langwerpig, open re servoir, maar Brennan kon van zijn plaats niet zien wat er in zat. Er hing een benauwde lucht van was in het ver trek en de temperatuur was ondrage lijk heet. Maar het was niet deze vreem de omgeving die Brennan als verlamd deed staan. Het. was zelfs niet de aan blik van Marjorie's roerloze gestalte. Het was de lange, magere figuur van professor Jarrod, geheel in het zwart gekleed en schijnbaar zonder enige moei te staand op zijn beide benen. Deze ene seconde die Brennan nodig had om alle indrukken te verwerken, werd hem bij na noodlottig. „Schiet dan!" hoorde hij Shane achter zich schreeuwen. Op hetzelfde ogenblik klonk er een schot en voelde Brennan een lichte slag tegen zijn arm. Maar vrijwel gelijktijdig had hij de trekker van zijn eigen pistool overgehaald. De knal ging verloren in het helse lawaai van het machinepistool. Jarrod richtte zich hoog op. Opnieuw schoot Brennan. Jarrod wankelde. Hij probeerde zich aan de tafel vast te grijen, maar mis te. Met een bijna onmenselijke schreeuw viel hij ruggelings in het reservoir ach ter hem. Brennan rende er naar toe en Shane volgde hem. Met een ruk stonden bei den stil en keken vol afgrijzen toe. „Goeie genade!" hijgde Brennan, kende was!" „Ja", knikte Shane, „dat is misschien nog de beste oplossing". Hij draaide zich om naar de tafel, anderen reeds waren begonnen met het losmaken van de touwen. Brennan boog zich over Marjorie heen. „Alles in orde, inspecteur", zei een van de mannen geruststellend. „De juffrouw is alleen maar flauw ge vallen, denk ik. Wat frisse lucht zal 'r al een heel stuk opknappen". Brennan knikte. „Nou, dan moesten we haar maar even naar buiten brengen De twee agenten deden al een stap naar voren om Marjorie op te nemen, maar Shane kuchte en zei achteloos tegen Brennan: „Het is voor twee man nogal hier door die kelder en te- Even puzzelen nOMIMI'HU smu saai fflB/H^a/auaa HORIZONTAAL 1 Stekel; 4 parfum; 8 laatsleden; f groente; 10 tijdelijke klederdracht: 13 geslaagd voor hogere klas; 16 de men sen; 19 ten afscheid; 21 openbaar minis terie; 22 ieder; 23 eveneens; 24 spoedig: 25 klein kind; 28 bijdehande vrouw; 2S fietsonderdeel; 33 slap (van vruchten); 34 vlug van begrip; 36 3-tenige luiaard; 37 voorzetsel; 39 bezijden; 40 waterige kleurstof. VERTICAAL 1 Vochtmaat; 2 boom; 3 bijeenkomst van cowboys; 5 wintersportplaats (Zw.); 6 tijdsdeel; 7 Reg. Infanterie; ,11 ergens omheen; 12 voegwoord; 13 onderzee dienst; 14 emeritus; 15 hulp; 17 niet scherp; 18 grievende belediging; 2( zwemvogel; 21 zwaardwalvis26 saai: 27 jaargetijde; 29 tegenover; 30 ver brande turf; 31 paardekracht; 32 deel van mast; 33 langs (Lat.); 35 kern; reeds; 38 Ned. Spoorwegen. De oplossing van de vorige puzzel is trappen op. Misschien is het han diger als één man haar draagt. Zo zwaar lijkt ze met niet". Brennan keek Shane onderzoekend aan, maar in diens blauwe ogen lag alleen I maar een btfna kinderlijke onschuld. „Ik meen 't", zei hij ernstig. „Ja", zei Brennan, „ik bijna ge-; loven". (Wordt vervolgd)! FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de jeugd. 19.00 La Bourse et la Vie: Internationa le arbeidsverdeling. 19.30 Uitzending van filosofie en lekenmoraal. 20.00 Journaal. 20.30 Monsieur Codomat, spel. 22.00 Por tret van André Souris. 22.40 Journaal. WOENSDAG 12 JUNI. HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Gitaarconcert (gr.). 7.45 Radio krant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram mofoonmuziek. 8.45 Pianospel: Neder landse lichte muziek (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen. 11.10 Klassieke grammofoon muziek. HILV ER SUM H. 298 nieter. 1007 bc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmu ziek, reportages, mededelingen en com mentaren. S.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmu ziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moder ne grammofoonmuziek. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Verveeld?... of geboeid?, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 R.V.U.: De bouw van een kleine kernenergie centrale, door prof. dr. J. J. Went. 11.30 Strijkkwartet: klassieke muziek. KERKNIEUWS Ds. Brummelkamp nam beroep aan naar Middelburg Ds. J. E. L. Brummelkamp, hervormd predikant te Ketel en Spaland (Z.-H.) heeft het door de kerkeraad van wijk m der hervormde gemeente van Middel- burge (vacature ds. J. van Woerden) op hem uitgebrachte beroep aangeno men. Lichtsysteem in plaats van rook bij pausverkiezing Het Vaticaan heeft bekendgemaakt dat bij de nieuwe pausverkiezingen die 19 joni zullen beginnen, geen verwarring meer zal bestaan over het feit of er nu wel dan niet zwarte of witte rook uit de schoorsteen van de Sixtijnse kapel komt. Radio Vaticana heeft een lichtsysteem aangelegd binnen het conclaaf. Als één (Advertentie) WITTE KRUIS DE echte PIJNSTILLER Fijn op vakantlel Maar neem voor de zekerheid WITTE KRUIS mee. In 3 vormen verkrijgbaar.(poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrlj, en daardoor geen maagklachten. WITTE KRUIS van de aanwezige kardinalen op 'Pje drukt, kan men zien welk licL.„ it branden buiten de Sixtijnse kapel en of er al dan niet een nieuwe paus is gekozen. Emeritus-pastoor Maertens overleden Te Breda is op zeven juni overleden emeritus-pastoor H. M. J. Maertens. pastoor Maertens werd 6 november 1887 te Hulst geboren en werd tot priester gewijd op 17 mei 1913. Op 24 januari 1914 werd hij kapelaan te Westdorpe. Daarna volgden Dongen en Breda. Van 19 augustus 1931 tot 15 juni 1938 was pastoor Maertens pastoor te Hoofd plaat. Op 1 juli 1952 ging hij met eme ritaat. Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Beroepen te Randwijk (toez.): J. Bak ker te Giesendam-Hardinxveld. GEREF. KERKEN Beroepen te Elim, Oldeboom en te Zweeloo: P. van den Berg, kandidaat te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Curacao als koop- vaardijpredikant: J. Bakker te Midsland op Terschelling; naar Schoonhoven-Wil- lige-Langerak: D. Kuiper te Stedum; naar Wierum (Fr.): L. Hartholt, kand. te Grootegast, die bedankte voor Op perdoes; naar Alteveer: H. Reenders, kandidaat te Katwijk aan Zee, die be dankte voor Grijpskerke, Halle (Gld.), Elfvossenmeer, Siegerswoude en voor Vlagtwedde. Bedankt voor Nieuwveen Zevenhoven: W. Netjes te Melissand-Stellendam. EXAMENS Aan de V.U. zijn geslaagd voor het kan didaatsexamen theologie de heren: D. W. Geesink, Amsterdam en H. J. Zelden- rust te Utrecht. En voor het doctoraal men theologie de heer A. H. de Graaff, Grand Rapids (Michigan U.S.A.) CHR. GEREF. KERK Bedankt voor Leeuwarden: B. V. Sme den te Amsterdam-Nieuw-West. GEREF. GEMEENTE Meliskerke (11 juni): 7.30 ds. Hage. Beroepen te Goes: ds. H. J. Teutscher, zendingsprekikant te Eindhoven. HOOG EN LAAG WATER Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 4.59 2.05 5.32 2.22 6.06 2.33 6.29 1.51 6.45 1.84 -r nap uur meter 17.45 18.20 18.34 19.08 2.04 2.15 1.24 1.51 uur meter 11.20 11.52 0.13 - nap r meter 12.04 0.07 2.31 1.29 1.83

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3