o£ BILT Z.L.M.-tentooristelling komt van de grond Zonneveld-vriendenkring dankte Harry Plompen voor 10 jaar daden Zestigduizend Onnavolgbaar HOOFDPIJNPOEDERS Zeeuwse ALMANAK Joekte VERWACHT... Drie boeren beboet voor afzet zure melk Een P.K. er bij PONY ROULETTE OVERGEDRAGEN AAN IPENOORD-PATIËNTJES Geschenk Zeeuwse garagehouders Nieuwe tehuizen JAARVERSLAG 1962 RAAD VOOR VOLKSGEZONDHEID IN ZEELAND Tekort aan zorg voor gehandi capten HET WEER IN EUROPA NU ERELID VAN ZIJN STICHTING De patiënten Het waren de rupsen niet Examens PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 11 JUNI 1963 namelijk 01 len meters iet strand. Ver- Gisteravond is tijdens een bijeen komst in het zeehospitium Zonne veld de man bedankt, die geduren de tien jaar zo vaak heeft klaarge staan voor anderende heer Harry Plompen uit Middelburg. Nog maar kort geleden moest hij in verbond met zijn gezondheidstoe stand het moeilijke besluit nemen om zijn taak als secretaris-pen ningmeester van de stichting Sport Steunt Zonneveld neer te leggen. Samen met de heer C. L. Westerweel richtte hij de stichting op, al die tien jaar was hij er de „spil" van, de man, die alles orga niseerde en daarmee levensvreug de schonk aan honderden gehandi capte Zeeuwse kinderen. Talrijke afgevaardigden van zijn grote vriendenkring, afkomstig uit de sportwereld, van Zonneveld, Ipen- oord, Kinderzorg en de Zonneveld stichting hebben deze avond van hun enorme waardering blijk ge geven voor de wijze, waarop Har ry Plompen zijn gezonde en krach tige sportmakkers inspireerde voor dit fraaie doel. AI is het dan niet als secretaris- penningmeester, toch blijft de heer Plompen nauw verbonden met de Zonneveldstichting. Voorzitter Wes terweel deelde namelijk mee, dat het bestuur hem benoemd heeft als ere lid van Sport Steunt Zonneveld; hij bekrachtigde dit met de overhandi ging van een oorkonde. Er is veel gebeurd in die afgelopen tien jaar, zo bleek uit de toespraak van de heer Westerweel. vanaf het moment, dat de heer Plompen Sport Steunt Zonne veld ten doop hield tot het moment, waarop vorig jaar bijna zestigduizend gulden besteed was voor ontspannings doeleinden van de gehandicapte jongens en meisjes van de drie adoptieinrichtin gen; Zonneveld. Ipenoord en Kinderzorg. Het werk ging bepaald niet van een leien dakje: maar dank zij de activitei ten en de warme genegenheid van de heer Plompen kreeg de stichting en ook het zeehospitium (en later Ipenoord) bekendheid in Zeeland. „We kregen geen kans om te verslappen, want jij zorgde er wel voor, dat dit niet gebeurde", ver klaarde de heer Westerweel. „Alle lof komt jou toe", voegde hij er aan toe. JJij verzekerde, dat zijn opvolgers en de overige bestuursleden samen de ,SQhoud,ers zullenblijven zette/» onder het .werk, dat zoveel gehandicapten een ruggesteuntje geeft in hun dage lijks leven. Ook mevrouw Plompen werd hartelijk bedankt voor de steun, die zij haar echtgenoot steeds opge wekt gegeven heeft. De voorzitter van het Zonneveldbestuur, dokter W. J. L. de Groof, wees er op, dat de heer Plompen kans heeft gezien op onnavolgbare wijze een deel van de goede eigenschappen, die altijd in de mens verscholen zijn, tot ontplooiing te brengen en in daden om te zetten. Dik wijls wil een gezonde sportman zijn dankbaarheid uiten voor hetgeen hij kan presteren, maar bijna even vaak „gaat het over". „Maar op een gegeven moment staat er iemand op, die zegt, dat alle goede be doelingen gekoppeld moeten worden. En alleen goede organisatoren zijn tot deze fAdvertentie MEEN Er was natuurlijk en vergissing in het spel. Want wie had dat nu verzonnen van die rupsjes f Koud kunstje om die arme kleine rups jes de schuld te geven. Het gaat over de joekte. Duizen den strandliejhebbers kregen plot seling de joekte. Overal aan alle Zeeuwse stranden kreeg men in de afgelopen week de joekte. Men onderwierp zich snel aan zelfon derzoek en constateerde pukkel tjes en kleine blaasjes. Waar kon den die nu vandaan komen 1 En toen begonnen ze over die rupsjes te spreken. Ronddwarre lende uiterst kleine rupshaartjes zijn er de oorzaak van", zo luidde het gerucht. En dat gerucht ging snel langs alle stranden. Re ken maar. Rupsjes werden met argusogen bekeken. Rupsjes werden onder het goedkeurend oog van ouders door kleine kinderen lafhartig afgemaakt. Arme rupsjes. Ja, arme rupsjes, want zij troffen in deze kwestie helemaal geen schuld. Misschien hadden ze zelf ook wel de joekte, maar rupsjes klagen nou eenmaal niet. Het was gewoon de zon, die de joekte heeft veroorzaakt. Maar daar durven de meesten natuur lijk niet voor uit te komen, want ze zitten er veel te graag in. En toch is het de zon. Die moeten tve er kwaad op aankijken, maar niet de rupsjes! Laten we lief voor dc rupsjes zijn, We hebben wat goed te maken! Bij zijn afscheid als secretaris- penningmeester van de stichting Sport Steunt Zonneveld ontving Harry Plompen naast vele waar derende woorden ook talrijke ge schenken, Zoals hier van dokter W. J. L. de Groof als woordvoer der vdn het bestuur van het zee hospitium Zonneveld. (foto P.Z.C.) De Z.L.M. land- en tUlnbouwtcn toonstelling te Kruiningen komt langzamerhand van de 'grond. Met man en macht wordt gewerkt om op tijd gereed te zijn. Hier het slaan van paaltjes voor de grote consumptietent op het open expo sitieterrein iFoto P.Z.C.) De Zeeuwse garagehouders, ver enigd in de BOVAG hebben giste ren de pony Roulette officieel overgedragen aan het tehuis Ipen oord te Oostkapelle. De pony Ru- ny (links) die er al eerder was, lieeft dus nu officieel een trek- kameraadje voor het wagentje waarin de heer J. Sukkel, de woordvoerder van de garagehou ders, een ritje aangeboden kreeg van zuster Francke. (foto P.Z.C. Kees Ribbens namens de sanatorium- patiënten een ingebonden schrijfmap kwam aanbieden. Nog meer sprekers kwamen er om hun gevoelens van waardering te vertolken. „We kunnen U nooit genoeg danken voor hetgeen U gedaan heeft", verzeker de de nieuwe secretaris van Sport Steunt Zonneveld, de heer W. Joziasse. Kinderzorgdirecteur H. van Arkel noem de de heer Plompen een graag geziene gast in het tehuis aan de Veersesingel in Middelburg. „Elk jaar blonken uw ogen als U de giften van de sportmensen kwam aanbieden", verklaarde de heer Van Arkel. De adjunct-directrice van de stichting verpleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland, mevrouw M. Min- derhout-Joosse, noemde het een bij zondere verdienste van de heer Plompen, dat hij de sportwereld geestdriftig heeft gemaakt. Zij ver trouwde, dat de heer Plompen een vriend zal willen blijven van Ipen oord. „De Zonneveldrit brengt nu elk jaar ruim 5000 gulden op. Vierduizend gulden alleen al was uw werk", verzekerde de heer A. M. van Sabben, sprekend na mens het organisatiecomité van de Zon neveldrit. Al deze sprekers lieten hun waarderende woorden vergezeld gaan van een tast baar bewijs van hun dank,terwijl er voor mevrouw Plompen veel bloemen waren. In zijn dankwoord verzekerde Harry Plompen zyn taak als een ereplicht te hebben beschouwd. „Het moet voor iedereen normaal zijn om zijn naaste te helpen", verklaarde hy. Tot slot wenste Harry Plompen: „Dat al les op dezelfde voet wordt voortge zet". Straaljager vlak boven strand Cadzand Een straaljager van de Koninklij ke Luchtmacht veroorzaakte maandagmiddag om tien over twaalf grote opschudding op het strand te Cadzand. Dit toestel schillende vrouwen en kinderen verlieten van schrik het strand. De burgemeester van Cadzand, de heer J. A. Leenhouts laat een on derzoek instellen, naar de basis van het toestel dat deze opschud ding veroorzaakte. Maandag zijn tijdens de zitting van de economische politierechter te Middel burg, mr. P. van Empel, drie landbou wers veroordeeld tot boeten van 60, en f 75,voor overtreding van het Melkbesiuit-Warenwet. Bij steekproeven van door hen aan de fabriek geleverde melk, bleek er binnen de 2 uur verkleuring op te treden, ter wijl de zuurtegraad bovendien meer dan 20 bedroeg. De drie bóeren voerden aan, dat er dikwijls veel tijd verloopt tussen het afzetten van de bussen melk aan de kant van de weg en het ophalen door een auto van de melkfabriek. Vooral met warm weer is de kans groot dat in die tijd de melk zuur wordt. Desondanks kregen L. M. v. d. W. uit Kerkwerve en P. G. v. S. uit Brouwers haven een boete opgelegd van 60. subs. 12 dagen. D. v. d. H. uit Serooskerke- (Sch.) werd veroordeeld tot 75, ZEEUWSE C.J.V.-ME1SJES HIELDEN JEUQDDAG Ongeveer 250 meisjes uit heel Zeeland leden van de jeugdclubs van het C.J.V. kwamen zaterdag samen in het Schutterhof te Goes, waar een jeugddag werd gehouden. Meisjes uit Yerseke verzorgden de openingsliturgie. Op vaak originele wijze werd vervol gens de opbrengst van de actie die in de diverse plaatsen voor zieke jongeren was gevoerd aangeboden aan mej. R. Hertong de districtssecretaresse. Mej. A. Manneke leidde de samenzang van vrolijke liedjes. De middag werd verder op enthousiaste wijze doorge bracht met volksdans, estafette- en be hendigheidsspelen. Een aardig intermez zo vormde de zang met gitaarbegelei ding van enkele Goese meisjes. Het optreden van een goochelaar was een aardig slot van deze zeer geslaagde dag die door mevrouw I. Wesdorp-v. d. Boomgaard werd gesloten. Krediet van 76.000 voor bouw bergloods Polder Walcheren Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren heeft de algemene vergade ring voorgesteld een krediet te verlenen van f 8500 voor de verbetering van de een betonbrug door rijkswaterstaat, scheppen voor de polder een gunstige ge legenheid een ongunstige bocht in deze watergang recht te trekken. Mede verband met de in de toekomst te beteren afwatering van Walcheren, acht het bestuur de rechttrekking van de Zuidersluiswatergang zeer gewenst. Rijkswaterstaat heeft zich bereid ver klaard de meerdere kosten, verbonden aan de wijziging van het oorspronkelijke Elan, voor de helft voor rekening van et rijk te nemen. Deze wijzigingskosten zijn geraamd op 5000.zodat de polder 2500, zal moeten bijdragen. Samen met de noodzakelijke grondtransacties, waarvan de kosten op 6000.worden geschat, zullen de kosten voor dit project derhal ve ca. 8500,bedragen. :ë-. De IJslandpony Huny van het te huis Ipenoord bij Oostkapelle heeft na ongeveer twee jaar al leen het wagentje van de pa tiëntjes te hebben getrokken nu officieel een trekkameraad er bij gekregen. Hoewel de New- Forestpony Roulette al enkele weken naast hem liep is Roulet te gistermiddag officieel door de schenkers, de Zeeuwse gara gehouders, overgedragen aan bestuur, verplegend personeel en de patiëntjes van Ipenoord. Daartoe waren bestuursafgevaardigden van de B.O.V.A.G.-districten Walche ren, de Bevelanden, Noord-Zeeland en Zecuwsch-Vlaanderen naar Oost kapelle getrokken. Daar vertelde de heer J. Sukkel uit Middelburg, dat de heer Th- de Ruyter in oktober van het vorige jaar naar hem toekwam met het verzoek of de Zeeuwse ga ragehouders. die werken met zoveel PK's. nu eens één PK (in de vorm van een paardje) voor Ipenoord wil den afstaan. (Slot van pag. 1 secrelariaat zich niet. te bemoeien met het wegwijs maken van de standhou ders. Op het terrein lopen namelijk en kele plattelandsjongeren rond, gewa pend met kaarten, die de standhouders hun plaatsen aanwijzen. Het programma van de tentoonstelling was bijna nog uitgebreid met een spec taculair onderdeel: het optreden van het stunttcam van de vliegbasis Woens- drecht. De organisatie had van dit team -- aanbod gekregen om op te treden nen had dit in graagte aanvaard, Op het laaiste moment gooide echter de be velhebber van dc luchtmacht roet in het eten. H:j achtte het in verband met het vijftigjarig bestaan van de luchtmacht niet wenselijk, dat het stuntteam in Kruiningen zou optreden. De Z.L M.-tentoonstelling wordt beslist geen aangelegenheid voor mannen al leen. E. bestaat ook veel belangstelling van dc vrouwen (ongeveer 30 procent). Met de inrichting van de expositie is hiermee rekening gehouden. Een van de opmerkelijkste onderdelen van het „vrouwenprogramma" is wel het zomer hits vb.i het adviesbureau voor woning inrichting van de Bond van Plattelands vrouwen. Dit huis was maandag voor wat het uiterlijk betreft al vrijwel ge reed. Ook aan de voorlichtingsdiensten is veel aandacht besteed. Een van de mensen, die het dc komende dagen bijzonder druk zal krijgen, is de telefoniste-centraliste, mejuffrouw A. Oudeman. Zij bedient de telefooncentrale met vier lijnen en alle gesprekken zullen via deze centrale moeten worden ge voerd. Met de centrale lijkt zij alleen maar om te kunnen gaan. De heren van het secretariaat proberen ook wel eens de knoppen te bedienen. Maar dan wor den er gesprekken verbroken of geheel verkeerde verbindingen tot stand ge bracht. Buitenland De expositie van de Z.L.M. is ook tot het buitenland doorgedrongen. Men heeft verzoeken om inlichtingen ontvangen uit Athene, Stockholm en uit Japan. Vooral in Griekenland blijkt er een grote be langstelling te bestaan. Dat land wil namelijk in de toekomst groepsreizen organiseren naar de Westeuropese lan den voor voorlichting op landbouwkun dig gebied. Er zul'en ook groepen uit België ko men, dit de Z.L.M.-tentoonstellingen nu al voor de vierde maal bezoeken, Carel Briels, de man van de expositie in Kam perland. heeft de Z.L.M- met deze ten toonstelling veel succes gewenst. Dondc.-Jag is de grote dag voor de Z.L.M. 'ring Oost-Zuid-Beveland. Dan zullen alle voorbereidingen en inspan ningen een zichtbaar resultaat hebben ZEEUWS LANDBOUWBLAD MET SPECIAAL NUMMER OVER Z.L.M.-EXP0SIT1E Het Zeeuws land- en tuinbouwblad heeft aan de Z.L.M.-tentoonstelling te Krui ningen een speciaal nummer gewijd. In dit nummer staan ouder meer artikelen over de voorlichting, over de vorderin gen in Oost Zuld-Beveland, de Ztüdbe- velandse trehnaardenfokkery, de be drijfsvoorlichting in Oost Zuid-Bevcland en over de toekomstmogelijkheden van de tuinbouw in Zeeland en het tuinbomv- onderwijs. De algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, schreef een ten geleide en de kringvoorzitter, de heer K. Dees een „Weer of geen weer, tot ziens in Kruiningen". „Het waterschapsbestel geconcentrtreerd" is behandeld door de neer P. J. J. Dekker, dijkgraaf van het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland". In het tentoonstellings nummer staat verder een overzicht van de N.V. Landbouwmaatschappij „De Bathpolders" van de rundveehouderij ln Oost Zuid-Beveland. Over de rundvee houderij is er ook een artikel van de hand van ir W. L Harmscn. „Ik zat er nogal mee in", bekende de heer Sukkel ruiterlijk, maar toen hjj met twee medebestuursleden een be zoek had gebracht aan Ipenoord, be sloten zij ten koste van alles een tweede pony voor de patiëntjes te „organiseren". Met medewerking van de besturen en vele leden van dë vier Zeeuwse districten is dat ook gelukt en gisteren kwamen de garagisten dus pony plus tuig overdragen. Burgemeester A. Schipper van Kruinin gen, de voorzitter van de stichting verpleeg- en rusthuizen Midden-Zee land (Ipenoord ressorteert onder deze stichting) verklaarde bijzonder verheugd te zijn over dit geschenk. De lieer Schipper voegde er aan toe, dat de samenwerking in de stichting waarin alle gezindten participeren voortreffelijk is, een reden waar om er zoveel voor de patiëntjes be reikt kan worden. De voorzitter wees er op, dat de zorgen voor de stichting bijzonder groot zijn. Hy herinnerde daarby aan de realisering van de bouwplannen voor hel verpleegtehuis te Goes, dat 4 miljoen gulden vergt, en aan de reali sering van het nieuwe tehuis Vijver- stantie opgezet voor 185 patiëntjes met een vaststaande uitbreiding tot 350. terwijl er in de toekomst plaats ruimte geprojecteerd is voor een to taal van rond 500 bedden. De heer Schipper verklaarde in dit verband, dat de schetsplannen voor dit nieuwe tehuis in een vergevorderd stadium zijn. Juist door deze enorme projecten heeft het bestuur een groot gebrek aan fi nanciële middelen om voor de ont spanning van de patiëntjes te zor gen De heer Schipper vond het daarom „ontzaglijk sympathiek, dat de B.O.V.A.G.-mensen hun schouders onder dit ontspannïngsdoel gezet hebben". „Het '.s indrukwekkend", aldus burge meester Schipper, die de garagehou ders uit naam van bestuur, personeel en niet in de laatste plaats ae patiën tjes hartèlijk daarvoor dankte. Ook de heer De Ruyter werd bedankt voor het werk. dat hij in het belang van dit geschenk verricht heeft. Medische zorg nog onvoldoende De opstelling van een behoeften!y.st, waarmee in 1961 een aanvang werd ge maakt, kwam iu 1962 klaar en kon wor den overgelegd aan de adviescommissie sociaal-culturele infrastructuur (Plan commissie Zeeland). Gedeputeerde Sta ten gingen akkoord met het advies van de plaiicommissie Zeeland en de raad. In Zeeland zijn nog steeds grote gebieden, waarover de medische zorg zich onvoldoende uitstrekt of niet kan uitstrekken, zo blijkt uit een. jaarverslag over 1962 van de provincial eraad voor de volksge zondheid. Dit tekort aan zorg geldt vooral de geestelijk gehandicapten, de lang durig zieken en de lichamelijk ge stoorde jeugd. Ondanks een goed functionerend medisch apparaat zoals ziekenhuizen, kruisverenigin gen en medisch opvoedkundige bu reaus, zijn er nog vele werkzaam heden in het probleemgebied Zee land waaraan de raad nog niet is toegekomen. (ckregen. Kruiningen is dan drie dagi aantocht. Maar intussen houdt men het oog al gericht op de volgende tentoon stelling. De organisatie hiervan is opge dragen aan de kring Axel. Heeft men nu de beschikking over 7 ha expositie ruimte voor Axel heeft men reeds een andere maatstaf aangelegd: minstens 10 ha. NIEUWE BRANDWEERAUTO VOOR SOUBURG Maandagavond kon een verheugde burgemeester B. II. G. ter Haar Romeny van Oost- en West-Souburg de nieuwe trekher-manschappenwngen voor de vrij willige brandweer In ontvangst nemen. Deze wagen is al lang «le liartewens van liet gemeentebestuur geweest. Do auto met een zes cilinder motor heeft een groot laadvermogen op een korte totale lengte. Er is plaats voor acht manschap pen plus de commandant en de chauf feur. Nadat de vertegenwoordiger van de firma Bikkers, die de wagen geleverd heeft een explicatie had gegeven, ging iedereen naar de raadzaal, waar inen onder liet genot van een verfrissing naar verscheidene sprekers kon lulste- Allerccrst sprak de brandweercomman dant. de heer C. Jansen, die naar voren bracht welke goede herinneringen men aan de vorige wagen heeft gehad. Na hem sprak de heer M. A. van der Putte, die waarnemend burgemeester was, voordat burgemeester Ter Haar Romeny i naar Souburg kwam, Hij is degene ge-I woest, die de uiteindelijke stoot tot de aankoop van de wagen heeft gegeven. De heer J. Passenler, vroeger brand weercommandant, haalde genoegelfjke herinneringen op aan de tijd van de oude „bellewagen". De adjunct-insoecteur voor het brandweerwezen in Zeeland en Noord-Brabant, de heer J. A. de Roos zei. dat het brandweerpersoneel na de goede prestatie op de afgelopen brand- weerwedstrild een dubbele verantwoor delijkheid draagt, omdat eventuele fou ten niet afgeschoven kunnen worden op het materiaal. Het hoofd van de Vlis- singse brandweer, de heer D. Lultwieler, zei te hopen op een goede samenwerking tussen de twee korpsen. De heer J. P. van der Lelie, hoofd van de B.B., kring Walcheren, sprak dc hoop uit, dat de wagen alleen maar In vredestijd ge bruikt hoefdg te worden. Burgemeester Ter Haar Romeny ont ving nog een geschenk van de brand weer als dank voor de nieuwe wagen, die de brandweer van de gemeente had waarin onder meer wordt gevraagd voorzieningen te treffen voor het te werkstellen van geestelijk minder- validen en het bouwen van wykgebou- wen. BEJAARDEN Hoewel de bejaardenhuisvesting over wegend tot het maatschappelijk werk behoort, speelt ook het volksgezond heidsaspect hierbij een belangrijke rol. De stichting Zeeland en de provinciale raad voor de volksgezondheid besloten samen te werken om een onderzoek in te stellen naar de bestaande bejaardenpen- siontehuizen. De werkgroep bejaarden- huisvesting, die hiertoe in het leven is geroepen, zal zich gedurende 1963 met uit onderzoek bezighouden. De adviescommissie voor geestelijk gestoorden heeft zich in 't afgelopen jaar vooral beziggehouden met de tewerkstelling van geestelijk minder- validen in Zeeland. In twee nota's is deze tewerkstelling uitvoerig bespro ken, hetgeen resulteerde in een ver zoek aan de provinciale raad tot op richting van een provinciale stichting voor dit doel. Bij de uitwerking bleek dit plan echter op te veel praktische moeilijkheden te sluiten, zodat men zich nog beraadt over een doeltref fender oplossing. Via de commissies heeft dc raad het af gelopen jaar weer voorlichting gegeven óp verschillende terreinen van het volks gezondheidswet. Londen, onbewolkt 26 gr. Brussel, onbewolkt 26 gr. Luxemburg, onweer 24 gr. Parijs, onweer 20 gr. Nice, zwaar bewolkt 20 gr. MUnehen, licht bewolkt 23 gr. Ztlrich, Ucht bewolkt 23 gr. Locarno zwaar bewolkt 21 gr. Innsbruck, regenbui 23 gr. Rome, zwaar bewolkt 24 gr. Madrid, half bewolkt 23 gr. ontvangen. Het was een aardige, inge lijste foto van een brandend vliegtuig tijdens de brandweerwedstrijden op 19 IETS LAGERE TEMPERATUREN Zonnige perioden en in het oosten en zuidoosten kans op een onweersbui. Zwakke tot matige aan de klist matige tot: vrij krachtige noordelijke wind, in het algemeen iets lagere temperaturen. STR ANDVERWACHTING Door ccn matige, meer noordelijke wind iets koeler, niaar nog vrij zonnig strand weer- I.' dc middag ruim 20 graden, zee water 14 graden. Vooruitzichten: hogedruklnvloed blijft nog zo :>terk, dat het weer voorlopig een zomers karakter houdt, al wordt net Iets koeler. ZON EN MAAN 12 juni zon op 4.20 ondei 20.59 maan op .13 onder 9.13 BEGRIP IN SPORT IN BINDING TOT HET ZIEKE KIND koppeling in staat. Een van die kam pioenen bent U", verzekerde de heer De Groof. „Achter uw rustig en vriendelijk optreden gaat een vastbesloten onder handelaar schuil, die duidelijk weet wel ke kant hij op wil", aldus de voorzitter, die de heer Plompen kenschetste als een bescheiden en beminnelijk man, wars van alle dikdoenerij. Dokter De Groof herinnerde er verder aan, dat Harry Plompen echt niet ge vraagd heeft om een dergelijke avond. „Maar U moet ons een kleine warme manifestatie gunnen om onze dankbaar heid namens de kinderen tot uiting te brengen. Uw naam is immers een begrip geworden in de sport in zijn binding tot het zieke kind", merkte dokter De Groof op. Tot slot hoopte hij. dat de heer Plompen deze tegenslag vol goede moed zal kunnen dragen. „Wij wachten op uw terugkomst", verzekerde de heer De Groof. Daarna presenteerde zich een groep van diegenen, voor wie Harry Plom pen altijd op de bres stond: de pa tiënten, die hem spontaan huldigden. „Wij danken U voor alles wat U voor ons gedaan heeft", zei Wim Géelhoed namens de revalidatieafdeling en als blijvende herinnering overhandigde deze „oom Harry" één der eerste pro- dukten van de speciale „Zonneveld- keramiekcultuur", een zelf vervaar digde asbak. „U krijgt een nog mooi ere", verzekerde Wim er bij. Waarna De afgelopen zonnige stranddagen zijn er langs de Zeeuwse stranden veel mensen, die klagen over een Jeukende huid door pukkels en laasjes. Deze narigheden zouden worden veroorzaakt door rondvlie gende haartjes van rupsen. Ook op Noord-Beveland, waar de rup sen in veel geringer getale voor komen dan bijvoorbeeld op Wal cheren worden deze klachten veel gehoord. De ware oorzaak is echter de zon. Deze schijnt in dit gedeelte van het jaar bijzonder fel. Een te lang blootstellen aan het zonlicht doet by velen het ver velende verschijnsel van „zon- exzeem optreden. Auto vloog uit de bocht op rijksweg Maandagavond tussen lialf elf en kwart voor elf is mevrouw M. B.-H. te Krui ningen met haar open personenauto op de rijksweg tussen Kruiningen en Krab- bendyke bij Luchtenburg uit de bocht gevlogen en in een sloot terecht gekomen. Zy werd op advies van dokter P. Allewijn te Kruiningen overgebracht naar een ziekenhuis te Goes. De auto werd zwaar beschadigd. Jant je van Sluis werkloos Jantje van Sluis: Vlaandcrer.3 oudste klokkenist is werkloos. Gelukkig maar tijdelijk, want het carillon van het Bel fort wordt voltooid, zodat straks alle mogelijkheden voor een verantwoord ca rillonconcert aanwezig zullen zijn. Tus sen 1 juli en 1 september zullen de woensdagen dan ook bestemd zijn voor het geven van carilloneoncerten van 16 17 uur en van 2021 uur. Prof. E. Delmotte, stadsbeiaardier te Ronsse (België) heeft hiervoor zijn me dewerking toegezegd. Prof. Delmotte concerteerde onder andere reeds te Du blin, Fatima. Münster en Rouaan. Vliegtuigwrak geborgen Het bergings- en sloopbedrijf van M. van de Marei te Vianen heeft maandag het clangs op de Krammerplaat gevonden vliegtuigwrak geborgen. Het betrof hier een jachtvliegtuig van het type ME-109 Messerschmidt. Vorige week heeft de oorlogsgraven dienst de stoffelijke resten van de piloot geborgen. Bij de verdere berging van het wrak vond men Duits bankpapier, los gel'l een zegelring en het herken ningsplaatje van dc piloot. Een en ander werd voor identificatie opgezonden naar de oorlogsgravendienst. Tevens werd een grete hoeveelheid vliegtuigmunitie uit het wrak geborgen. Aan de katholieke universiteit te Nij megen is geslaagd voor het examen arts: mej. A. M. Th. Boerbooms te Oost burg. In Amsterdam slaagde de heer M. W. Jacobusse uit Heinkenszand voor het examen bromfietsreparateur. Voor het op 5 en 7 juni gehouden eind examen van de handelsavondschool te Terneuzen slaagden de volgende kandi daten: J. de Bat, Terneuzen, A. van Dixhoorn, Axel. B. de Doelder, Terneu zen, R. Dobbeleir, Terneuzen. M. van Houcke, Terneuzen, P. van de Hout, Axel, J. Kolijn, Terneuzen, H. Mieras, Axel en J. Verhelst, Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2