PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KERNSTOPBESPREKINGEN IN MOSKOU Irak stelt Koerden ultimatum Z.L.M. land- en tuinbouwtentoonstelling in Kruiningen komt langzamerhand van de grond Oost ontmoet West op „hoog niveau" Dr. de Kort ontvangt landbouwdeskundigen RESULTAAT OVERLEG KENNEDYKR0ESJTSJEW EN MCMILLAN: Kroesjtsjew is niet optimistisch De kabinetsformatie Gesprek over defensiezaken wordt voortgezet Politie geeft schip vrij GEEN GREINTJE GOUD ONTDEKT AAN BOORD VAN „ZAANSTR00M" Onmisbaar? RUSSEN WIJZEN AUSTRALIËR UIT Eerste kersen brachten gulden per doosie op LORD DILHORNE ONDERZOEKT ZAAK-PROFUMO 206e jaargang - no. 135 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde, P. Walstraat 58-60, tel 2355 (b.e. 2911.- 30, tel 2355 (b.g.g re red. teL 2425 adm. t en W de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kolt 9 Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per Sw.; franco per post 8,25 p fcw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: VlUsingen: 3. adv. 3647/3613) Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213); Oostburg: teL 2395; Terneuzen: Ar^naalstraat 2teL L Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4.50 Ingez. med. 3 z tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1.50). „Brieven bur. van dit blad 25 ct. meer. Giro 3533UO r.£.L.. wiaaeiourg. Dinsdag 11 juni 1963 Geen dame in Brils verkeer.... Pagina 3 Zeer binnenkort zullen in Moskou besprekingen op hoog niveau beginnen om spoedig tot een akkoord te komen over een kern- stopverdrag onder de nodige waarborgen, aldus heeft president Kennedy gisteren meegedeeld. Hiertoe is besloten in overleg met premier Kroesjtsjew en premier Macmillan. Kennedy zei dat een eventueel akkoord over stopzetting van kern wapenproeven in geen geval in de plaats zou kunnen treden van een overeenkomst over ontwapening maar hij gaf uiting aan de hoop dat het daartoe zou kunnen bijdragen. De Amerikaanse president verklaarde verder dat de Verenigde Staten niet de eersten zullen zijn om kernwapenproeven in de atmosfeer te hervatten, in de hoop dat dit de ondertekening van een akkoord zal bevorderen. Gelijke aankondigingen als door Kennedy werden tege lijkertijd in Londen en Moskou gedaan. President Kennedy deed zijn mededeling omtrent de komende besprekingen in Moskou in rede op de Amerikaanse universi teit in Washington, Volgens func tionarissen in Washington zal het geen topconferentie of bijeen komst van de drie ministers van buitenlandse zaken worden. De be sprekingen zouden worden gevoerd tussen personen die het volle ver trouwen van alle drie de regerings leiders genieten. „Onze hoop moet gematigd blijven door de uit het verleden geleerde voorzichtig heid, maar met onze hoop verenigt zich die van de gehele mensheid", aldus Ken nedy. Men verwacht dat de besprekin gen in juli zuilen beginnen. Engeland zal vertegenwoordigd zijn door de 55-jarige minster van wetenschappen lord Hails- ham, zo werd in Londen bekend ge maakt. Het is niet bekend wie Rusland en de V.S. zullen vertegenwoordigen. Wereldvrede Kennedy's rede in Washington ging over wat hij noemde „de belangrijk ste kwestie op aarde: wereldvrede". De regering van Irak heeft giste ren een hervatting van de strijd tegen de Koerden in het bergachti ge noorden van het land aangekon digd. Hun is meegedeeld dat zij de wapens binnen 24 uur moeten neerleggen of de gevolgen dragen. De Koerdenleider Talabani verklaarde vorige week in Beiroet dat de Koerden zelfbestuur en een gekozen parlement wensen. De militaire gouverneur heeft intussen bepaalde gebieden in het noorden van het land, waar olie-installaties zijn, tot verboden gebied verklaard, zulks ter voorkoming van sabotage. Al eerder is voor het gehele noorden de 3taat van beleg afgekondigd. Kolonel Talabani heeft onlangs als af gezant van Koerdenleider generaal Bar- zani met Nasser gesproken over de plaats die de Koerden in een federatie van Egypte, Irak en Syrië zouden krij gen. Dit gesprek schijnt niets concreets te hebben opgeleverd. De Iraakse vice- premier, Ali Saleh al Saadi, zei dat het ultimatum aan de Koerden was gedaan nadat Koerden legereenheden hadden aangevallen. Hij zei te menen dat de V.S. de lei ders van de Sowjet-Unie zouden kunnen helpen een „meer verlichte houding" aan te nemen. De Sowjet-Unie en de Verenigde Staten moesten niet blind zijn voor hun ver schillen maar ook de aandacht richten op hun gemeenschappelijke belangen en de middelen waarmee geschillen konden worden opgelost. Onder de vele trekken welke de volkeren van onze twee landen gemeen hebben, aldus de Amerikaanse president, is er geen sterkere dan onze wederzijdse af keer van oorlog. ffoading nagaan De Verenigde Staten moeten hun ei gen houding ten aanzien van de mo gelijkheden van vrede, en ook hun houding tegenover de Sowjet-Unie, het verloop van de koude oorlog en van vrijheid en vrede thuis nagaan. Al te veel mensen dachten dat vrede onmogelijk en onreëel was. Dat was een gevaarlijke, defaitistische opvat ting. Voorstel Intussen hebben Ethiopië, Nigerië en de Verenigde Arabische Republiek bij de Geneefse ontwapeningsconferentie een voorstel ingediend, waarin zij de grote kernmogendheden vragen drie of vier werkelijk goede inspecties op hun grond gebied toe te laten ter controle op de naleving van een verbod op kernproe ven. Maar het voorstel bevat ook de aanbeveling dat eerst ccn vergelijk tot stand moet komen over de wijze waarop de inspecties zullen worden uitgevoerd. Het voorstel heeft de vorm van een memorandum en is een compromis tussen het Amerikaanse en het Russische standpunt op het stuk van het toelaatbare aantal inspec ties. Premier Kroesjtsjew heeft gisteren te gen de Britse Labourleider Harold Wil son gezegd, dat Rusland de vervaardi ging van strategische bommenwerpers en oppervlakte-oorlogsschepen heeft ge staakt, wegens de algehele kwetsbaar heid van deze wapens. Dit heeft de Brit se Labourleider gisteravond tijdens een persconferentie in Moskou gezegd. De Russische premier had tijdens onderhoud met Wilson, dat drie uur duurde, de Britse en Franse kernbom menwerpers „van geen militaire beteke nis genoemd en er aan toegevoegd, dat het „belachelijk" was te veronderstellen, dat een bemande bommenwerper enige schade in Rusland zou kunnen aanrich ten. Kroesjtsjew had nogmaals heves- tigd, dat als West-Duitsland een kern macht zou worden, dit een verandering in de betrekkingen tussen oost en west tot gevolg zou hebben. Over de kwestie van een verbod op kern proeven met inbegrip van ondergrondse proeven zei Wilson de indruk te nebben, dat de directe vooruitzichten op een vol ledig verbod gebaseerd op inspectie, niet erg hoopvol zijn. De mogelijkheden van een verbod op atmosferische- en ruimte- proeven en proeven onder water achtte hij groter. Op de. Amerikaanse luchtbasis Albroolc en de wilde omgeving daarvan i Panama hebben de Amerikaanse astronauten en astronauten in opleiding een oefening gehad in het op de beste manier opslaan van een bivak en in het verzamelen en bereiden van voedsel in dicht oerwoud. Walter Shirra staande midden) neemt met een bedenkelijk gezicht een stukje idees van een wild zwijn van een stokje waaraan het geroosterd is. John Glenn Scott Carpenter en Donald Slayton (voorste rij v.l.n.r.) en ook de overigen kijken niet bepaald verrukt hij hef nuttiaen van het. zelf bijeengezochte en bereide maal. (Van onze parlementaire redacteur) De formateur, dr. W. L. P. M. de Kort, zet vandaag zijn oriënteren de besprekingen voort. De ochtend is nog gewijd aan een gesprek over militaire zaken, waartoe hij de mi nister van defensie, ir. S. H. Visser en de luitenant-generaal G. J. Ie Fevre de Montigny, voorzitter van het comité verenigde chefs van staven, heeft uitgenodigd. Van-J middag zullen de ministers van landbouw, mr. V. G. M. Ma rijnen en de voorzitter van het landbouw schap, de heer A. W. Biewenga, door de formateur worden ontvan gen. Anonieme tip was loos alarm (Van onze Amsterdamse redacteur) Geen greintje goad is gisteren gevonden in de coaster „Zaanstroom" van de Hol landse Stoombootmaatschappij te Am sterdam. Om half vijf was ae hele lading gelost en lagen de ruimen leeg. Het schip werd vrijgegeven door douane en rijkspolitie te water. Vanavond zal de kustvaarder normaal weer kunnen ver trekken naar Engeland. Scotland Yard is via Interpol op de hoogte gesteld van het negatieve resul taat dat het onderzoek heert opgeleverd. De in Londen anoniem per telefoon bin nengekomen tip blijkt dus waardeloos te zijn geweest. Het twee weken geleden oj klaarlichte dag zo brutaal geroofde gout veertig baren van 12 kilogram, met een totale waarde van ruim 2 miljoen gulden is dus nog steeds spoorloos. Ander schip Wel wordt nog rekening gehouden met de mogelijkheid dat misschien een ander schip de schat buiten medeweten van de bemanning te vervoeren heeft gekregen. Hoe dan ook; de Zaanstroom was in dit opzicht loos alarm. Eerlijk gezegd de politie had hier a' een vermoeden .yan, toen het eerste on derzoek zondagmiddag geen resultaat opleverde. Voor alle zekerheid heeft men gisteren toch ook nog de lading mini- tieus onderzocht: stukgoederen in hou ten containers, veel glas, wat chemica liën plus machineonderdelen. Geen beloning Met meer dan gewone belangstelling hebben wfl ditmaal het jaarverslag van de Provinciale raad voor de volks gezondheid gelezen. Die belangstelling —as voornamelijk gewekt door het voor- roord van de voorzitter: hij geeft daarin Is zijn mening te kennen, dat de raad ,.een onmisbaar aandeel heeft in het werk, dat in deze provincie geschiedt". En uit de volgende zin valt af te leiden, dat mei dit werk bedoeld wordt „de voortschrijdende ontwikkeling, die de provincie Zeeland in alle onderdelen doormaakt". Wanneer een dergelijke mededeling zo nadrukkelijk in de eerste zin var een voorwoord verschijnt, vraagt men zich als lezer af: waarom wordt dit gezegd Waartoe de onmisbaarheid van deze instelling in een speciaal voor woord onderstreept helemaal vreemd is in het Zeeuwse Jeruzalem, zal niet ontgaan zijn, dat hier en daar nog wel eens een groot vraagteken wordt gezet achter het nut van de Provinciale raad voor de volks gezondheid. Is deze raad nu wel nodig, zo vraagt men zich af. Wordt hier niet teveel gewerkt vol gens het recept: dub bel is eens zo dik Allerlei werk, door deze raad verricht, wordt feitelijk ook al door andere instellingen gedaan- Daarom zo menen de critici zou de raad. kunnen verdwijnen zonder dat er een traan om wordt gelaten. Foto: recherchedouane en politie 2 op de kade m op de .Zaanstroom^ j Nteampd „ocM i de Amsterdamse ha ai de landbouw krachtig aan zal pakken. In de verkiezingstijd heeft dr. De Kort meermalen in zijn redevoeringen een lans gebroken voor de boeren en hun be langen en de uitslag van de verkiezin gen. die niet minder dan drie vertegen woordigers van de party van Koekoek in de Tweede Kamer bracht, zal bij hem de overtuiging hebben versterkt, dat wil men het gevaar van een rechts extre misme keren, de boeren niet tot een vergeten groep mogen worden gerhaakt. Defensie W. Morrison, eerste secretaris van de Australische ambassade in Moskou, is door het Sowjet-Russische ministerie van buitenlandse zaken „persona non grata" verklaard. Volgens het persbureau Tass heeft hij zich schuldig gemaakt aan het vergaren van vertrouwelijke inlichtingen. Hij zou zich ook schuldig hebben gemaakt aan het verkopen van kledingstukken van buitenlands fabrikaat waarbij hy Russische staatsburgers „in deze onwet tige activiteiten heeft betrokken", aldus met de spiegel naar het IJ. In dé loods ernaast werd elke hys uit de ruimen grondig bekeken, soms centime ter voor centimeter. Om half vijf was het karwei klaar. „Jammer dat er niks uit is gekomen", zei een dokwerker toen. „We hadden die twee ton beloning graag verdiend". Het feit, dat dr. De Kort dc heren Ma- rijnen en Biewenga ontvangen zal, wyst dat het nieuwe kabinet de moeilijkheden Gisteren werden aan de veiling Septer te Tiel de eerste kersen uit dc vrye natuur aangevoerd. De kweker was de heer R. A. van de Berg te Thiel. Koper C. van de Bosch gaf 1 gulden per doosje van 200 gram. De formateur had gisteren enige oriënterende gesprekken over de de fensie. Zo ontving hij de chef van de luchtmachtstaf. luitenant-generaal H. P. Zielstra, de chef van de marine- j staf. vice-admiraal A. H. J. van der Schatten Olivier en de chef van de generale staf luitenant-generaal A. V. van den Wall Bake. Aangenomen wordt dat dr. De Kort met deze hoogste legerofficieren gesproken heeft over de financiële eisen die elk van de krijgsmachtonderdelen de ko-1 mende vier jaren zullen stellen. Vooral de land- en de luchtmacht zullen grote uitgaven vergen, omdat beide sec toren gewikkeld zijn in een kostbare overgangsfase. Prof. dr. ir. A. Vondeling verklaarde gisteravond voor de radio dat het tijdens de informatiepoging van prof. Romme duidelijk is geworden, dat een diensttijd verkorting van enige maanden voor het overgrote deel van de landmacht moge lijk is. Er zou een vrij brede tot brede overeen stemming over deze diensttijdverkorting verkregen zijn. By het „aanharken en omspitten" van vraagstukken is volgens ir. Vondeling nog geen oplossing voor het televisievraagstuk gevonden, wel zijn door het verduidelijken van stand- punten oplossingen in zicht gekomen, die ruime steun in de Kamer kunnen krygen. Ten aanzien van de structuurhervor ming van naamloze vennootschappen Dit plaatje komt uit 't Zwitserse kanton wilde de P.v.d.A. veel, de V.V.D. weinigBern, waar in Muensingen een alphoorn- doen. In dit opzicht is er wel wat meeren jodelwedstrijd is gehouden. Een van licht gekomen, zo zeide prof. Vondeling. Over de volkshuisvesting is geen volle dige overeenstemming bereikt, maar ook hier is wel veel duidelijker geworden. de deelnemers trok op de brommer naar het festijn. Een wijze van vervoer, waar bij men zijn hoorn wel in- twee stukken moet meenemen Koersen op beurs van Londen gezakt Uit Britse regeringskringen is gis teren vernomen, dat de Britse mi nister van justitie lord Dilhorne gedurende 10 dagen een onderzoek heeft ingesteld naar de veilig heidsaspecten van het geruchtma kende schandaal-Prof umo en waar schijnlijk deze week verslag zal uitbrengen. Zowel de voormalige minister van oor log John Profumo als de vroegere Russi sche marineattaché Eugene Ivanov heb ben betrekkingen onderhouden met de roodharige „mannequin" Christine Kee- ler. Een onderzoek door de minister van justitie heeft in Engeland na de tweede wereldoorlog slechts tweemaal plaats gevonden. Tijdens het bewind van Cle ment Attlee werd een onderminister er van beschuldigd steekpenningen te heb ben aangenomen en in 1957 werd de mi nister van financiën in opspraak ge bracht door ongefundeerde aantijgingen, volgens welke vitale financiële gehei men waren uitgelekt. Macmillan heeft gisteren een onderhoud gehad met enige van zijn naaste medewerkers om zich te beraden op de geruchtmakende affaire. De koersen op de Londense beurs zijn gisteren op hun laagste peil gedaald sinds de Cubaanse crisis van oktober verleden jaar. De oorzaak was de vrees in zakenkringen dat een socialistische regering aan het bewind zal komen als gevolg van het schandaal rondom het aftreden van de minister van oorlog. In dustriefondsen daalden miljoenen pond sterling in koers en zelfs staatsobliga ties gingen omlaag. wuwmfifinririivM*ir-----,"",,*,'MM***M,MMM>,MMMWMWMMMM>,WMMWMWMWWWVMVVWMVVW<'VWVVVWVMM' Aan opbouw wordt met man en macht gewerkt „Wil de heer Boogaard uit Nu- mansdorp even op het secretariaat komen?" „Attentie. Hier volgt een mededeling voor alle standhou ders. Voor het gebouw mogen geen personenauto's meer worden neer gezet. De vrachtauto's moeten kunnen doorrijden". Dergelijke op roepen en mededelingen kan men sinds kort horen op het Z.L.M.- tentoonstellingsterrein te Kruinin gen. Daar, vlak bij het station en in en bij de gebouwen van de firma C. Meijer N.V., heerst de laatste dagen een grote bedrijvigheid, wel ke vandaag nog zal toenemen en morgen een hoogtepunt zal krij gen. Op dat zeven hectare grote terrein wordt met man en macht gewerkt aan de opbouw van de grootste expositie of tenminste één van de grootste, die de Z.L.M. na de oorlog heeft georganiseerd: de Land- en Tuinbouwtentoonstel ling Kruiningen 1963. In september 1961 werden de eerste voorbereidingen voor de expositie ge troffen. Er werd een tentoonstellings commissie in het leven geroepen, die zich met de organisatie belastte. Men kreeg c.e bedrijfsgebouwen van de firma Meyer in gebruik en had daarmee een overdekte expositieruimte van 5000 vier kante meter- Ook werd een' open ter rein vaa ongeveer 30.000 vierkante me ter gehuurd voor de expositie van ma chines en grote werktuigen, terwijl men voorts de beschikking kreeg over terrei nen van veekeuringen en parkeerruimte. Secretariaat Vorige week dinsdag werd het secre tariaat van de tentoonstelling ge ïnstalleerd: de tentoonstellingsvoor- zitter, de heer E. P. Lenshoek, pen ningmeester J. J. Pieper, de secreta ris van de Z.L.M., de heer W. C- Sinke, en de heer J. C. Quist van de Koninklijke Nederlandsche Heidemij. Als centraliste-telefoniste fungeert mejuffrouw A. Oudeman die voor deze speciale gelegenheid is overge- Landbouwhuis in Sinds öt installatie is het geholpen door personeel van de firma Meijer, druk in de weer geweest om alles zo vlot mogelijk te laten verlopen. Het eerste werk bestond uit het aangeven van de 180 stands, die zowel in de over dekte ruimte als op het open terrein zullen worden opgebouwd- De heer Quist nam dit karwei voor een groot deel voor zijn rekening. Tussen de bedrijven door werden de elektriciteitsaansluitingen ge maakt, de telefoon werd aangesloten en de geluidsinstallatie geïnstalleerd. Donderdag konden de ruimtes worden vrijgegeven om de stands op te bouwen. De eersten, die van deze gelegenheid ge bruik maakten, waren de plattelands vrouwen. Zij togen hard aan hel werk om de verschillende stands in te rich ten. Bij een andere standhouder ging het er echter anders aan toe. Hy had woens dag al verscheidene malen toestemming van het secretariaat gevraagd om eer der te mogen bouwen, omdat anders zijn stand niet op tijd gereed zou komen. De hallen waren echter nog niet leeg en dus kon dit niet doorgaan. Toen er don derdag mocht worden gebouwd, ver wachtte iedereen een grote bedrijvig heid bij die stand. Niets was echter min der waar. Achtenveertig uur later lag er nog slechts een houten vloertje, het resultaat van twee uur arbeid. Dan vlette het beter met de zelfbedie ningswinkel. die een idee moet geven van de plattelandswinkel van de toe komst. Het werk daaraan is al flink ge vorderd. De inrichting van deze winkel zal na de tentoonstelling worden bruikt voor een noodwinkel in he: plan Paauwenburg te Vlissingen. Overigens was er de eerste dagen nog maar weinig drukte op het ter rein De bedrijvigheid kwam pas maandag. Toen kwamen grote vrachtauto's met materialen om de stands op te bouwen. Grote machines werden per trein of op een oplegger aangevoerd en opgesteld op het open terrein. En in de twee nog resterende dagen zal die bedrijvigheid steeds koortsachtiger worden, want hel groolste deel van de tentoonstelling zal namelijk pas op het laatste mo ment gereedkomen. Fiets Het secretariaat heeft deze dagen dus een grote drukte te verwerken. Om het verplaatsen over het uitgestrekte terrein wat te vergemakkelijken, heeft men de beschikking gekregen over een fiets. Overigens hebben de mensen van het (Zie slot pag. 2 kol. 3) fcatttlljn Vermoedelijk heeft voorzitter Mes V juist voor deze groep van nee-knik kers zijn voorwoord geschreven. Maar dank zij dit voorwoord is het nu moge lijk zijn opvatting te toetsen aan de in houd van het verslag. Wie zich echter dergelijke toetsing waagt, dient niet te vergeten op welke basis deze raad rust. Die grondslag is namelijk de gezondheidswet, welke de instelling van provinciale raden voor de volksgezond heid dwingend voorschrijft. Met andere woorden: twijfel aan de waarde van der- jelijke instellingen blijft zonder resul taat zolang de bewuste artikelen van de gezondheidswet van kracht blijven, de raad móet er zijn. Bovendien wordt in de wet nauwkeurig omschreven wét de taak van deze raden is en eerlijk gezegd is dat niet zo héél veel. Stimuleren, co- ordineren en adviseren, ziedaar alles. In geen enkel opzicht mag de raad deel nemen aan de uitvoering van activitei ten, zodat hij zich voornamelijk moet doen gelden door de waarde van zijn initiatieven, zijn adviezen en door een voorzichtig coördineren. Deze achter gronden, die even zovele beperkingen zijn, moeten dus in acht worden geno men bij de beoordeling van de werk zaamheden van deze raad. Welnu, na lezing van het verslag en de hierboven gereleveerde beper kingen in aanmerking genomen, menen wij dat de voorzitter in zijn voorwoord toch wel duidelijk een predikatie voor eigen (gezondheids)parochie heeft ge geven, een sermoen dat niet helemaal van overdrijving is vrij te pleiten. „Een onmisbaar aandeel in het werk, dat in deze provincie geschiedt", aldus mr. Mes. Met alle waardering voor de arbeid van de gezondheidsraad: uit het jaar verslag kunnen wij een dergelijke on misbaarheid niet afleiden. Dit verslag maakt op ons de indruk een overzicht te zijn van voorzichtig en bescheiden be gonnen werk, waarbij met name op het stuk van coördinatie veel tact moet wor den betoond. Bovendien tracht de raad als een soort gesprekscentrum te funge ren voor die instellingen en instanties, die zich met gezondheidszorg bezighou den. Aldus poogt de raad zijn plaats te vinden en doet dit terecht rustig aan. Sympathiek is in dit verband de bureau bezetting: naast de directeur-arts is er slechts één secretaresse, zo meldt het verslag Aan Parkinson hoeft men dus niet te denken. Deze bescheidenheid siert de raaci, maar is in overeenstemming met de plaats, die hij op dit ogenblik in de provincie inneemt. Vermoedelijk zal het nog wel enige tijd duren voordat in derdaad sprake kan zijn van onmisbaar heid. Wellicht blijven sommigen in dit opzicht pessimistisch, omdat zij het .ge loof-in-üe-raad" missen. Van hen willen ons in zoverre distantiëren, dat wij ons baserend op het gegeven, dat de wet de raad vóórschrijft voor de toe komst hopen op belangrijk werk van deze instelling voor de provincie Zee land. Uit het' jaarverslag blijkt, dat ■oorzichtig een begin is gemaakt. KENNEDY WAARSCHUWT GOUVERNEUR WALLACE President Kennedy heeft de gouverneur van Alabama, Wallace, gewaarschuwd vandaag van de universiteit van Alaba ma vandaan te blijven wanneer twee ne gers zich daar willen laten inschrijven. De president heeft hem een telegram ge stuurd waarin hij zegt dat Wallace de gevolgen moet overwegen „wanneer U volhardt in het geven van een voorbeeld van tartend gedrag". Soebandrio ziet oplossing voor federatie-kwestie De ministers van buitenlandse zaken van Malakka, Indonesië en de Filippij nen hebben gisteren in Manilla over de mogelijkheden van een compromisoplos sing van de oprichting van de Federatie van Maleisië gesproken, doch zij zijn nog niet tot een eenstemmige beslissing geko men, aldus werd gisteren nit welinge lichte kringen in Manilla vernomen. Volgens betrouwbare zegslieden zou de ontmoeting van staatshoofden in juli in Manilla worden gehouden. Soebandrio verklaarde tegen verslaggevers dat er „schitterende vooruitzichten zijn dat op alle punten overeenstemming wordt be reikt. „U zult verrast zijn over onze overeenkomst", zo voegde de Indonesi sche minister er aan toe. VOORTAAN IEDER JAAR ARTIESTENFIETSTOCHT Christel „Mamaloe" Adelaar en de artiesten, die haar hebben vergezeld op haar fietstocht van 200 kilometer door Noord- en Zuid-Holland, die zondagavond in Rotterdam is geëindigd, hebben besloten voortaan elk jaar een der gelijke fietstocht te maken. Zoals bekend, was de eerste tocht het gevolg van een verloren wedden schap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1