de BILT BURGEMEESTER EVERWIJN 25 JAAR IN ZUIDZANDE Waterbeheersingsplan van „Vrije van Sluis" Ook echtgenote in hulde betrokken Juni volgde zomerse tip waarmee mei eindigde Zeeuwse ALMANAK Verbouwing raadzaal in Sint-Jansteen opnieuw aangehouden AUTO VAN MR. K0LFF GERAMD OP WEG BRESKENS-SLUIS VERTEGENWOORDIGERS GAVEN ELKAAR NIETS TOE, MAAR SCHONKEN „S.S.Z." f630,- SCHOUWEN GRABBELT VANMIDDAG TELEVISIETOESTEL BIJ ELKAAR In Kapelleeerste „koude" aardbeien SINKE'S DRANKEN I PROV INCIALE ZEEUW SE COURANT ZATERDAG 8 JUNI 1963 VEEL BLOEMEN EN CADEAUS Butgenieester H. P. Everwijn en Zuid- zande kunnen het goed met elkaar vin den. Dit bleek vrijdagavond overduide lijk in hotel „De Zwaan", waar de bur gemeester en diens echtgenote warme hulde werd gebracht ter gelegenheid van hei feit, dat de heer Everwijn pre cies 35 jaar geleden in dienst trad als ambtenaar ter secretarie in Zuidzande. Namens tal van besturen en verenigin gen, vertegenwoordigend als het ware de hele gemeenschap van Zuidzande, wer den vele woorden van waardering ge richt lot de jubilerende burgemeester. Dat ook mevrouw Everwijn ook gedu rende die tijd een vooraanstaande rol heeft gespeeld in de gemeenschap van Zuidza-ide, bleek wel uit het feit. dat zij meedeelde in de hulde, in de cadeaus en vooral in de schat van bloemen, die het burgemeestersechtpaar werd aangebo den. Natuurlijk waren op de overigens intiem gehouden bijeenkomst de besturen van de fanfare „Veronica" en Holland Festival - Middelburg Toneehroep Studio en ..New York Pro Musica' In het kader van het Holland-Festival zal zoals bekend de toneelgroep Studio op 19 juni in het openluchttheater „Too- renvliedt" in Middelburg een opvoering geven van het toneelstuk „Een groot dood dier" van Bert Schierbeek. Indien de opvoering op deze datum wegens slecht weer geen doorgang vindt, wordt de voorstelling verzet naar '31 juni, even eens in het opluchttheater. Die wijziging zal op 19 juni bekend ge maakt worden door het plaatsen van vlaggetjes op de „Lange Jan" en via de radio na de nieuwsberichten van 18.00 uur. Het toneelstuk staat onder regie van Kees van Iersel. Verder verlenen hun medewerking: Marlies van Alcmaer, Cocki Boonstra, Els Bouwman, Nel Koppen. Riek Schagen. Liesbeth Struppert, Joop Admiraal, Wim van den Brink, Jules Hamel en Frans Vorsman. De decors zijn van Karei Appel. In het Holland-Festival-programma treedt 12 juli het ensemble „New York Pro Musica" op, onder leiding van Noah Greenberg in de Burgerzaal van het stadhuis met Spaanse en renaissance muziek (vocaal en instrumentaal). ging „Juliana" aanwezig, omdat, zoals wethouder A. Luteijn het zo treffend zei, „Hel verleden van deze verenigin gen zeer nauw verbonden is geweest met dar. van burgemeester Everwijn. U hebt binnen het raam der mogelijkheden voor Zuidzande gedaan wat U kon" zei wethouder Lutegn na een welkomst woord tot de genodigden. Hij zei van mening te zjjn, dat de heer Everwijn over diens aandeel in het welzijn van Zuidzande tevreden kan zijn. Namens het gemeentebestuur bood hg de jubila ris een bandrecorder en mevrouw Ever wijn een mand met bloemen aan en na mens de gemeenteraadsleden voegde hij er nog een prachtig bloemstuk aan toe. Merkteken Het hoofd van de openbare lagere school de heer B. van de Reepe feliciteerde de burgemeester namens al het gemeente- personeel. „Vele zaken in Zuidzande dragen het merkteken „H.P.E.", zei hij doelend op de initialen van burgemees ter Everwijn. Ook hg bood de burge meester en diens echtgenote enkele ca deaus en een bloemstuk aan. Woorden van waardering en felicitaties werden voorts uitgesproken door mevrouw S. Kramer-Jansen namens de zangvereni ging „Juliana" en de heer J. Risseeuw namens het Oranjecomité. Uitvoerig ging de heer J- C. Risseeuw, voorzitter van de muziekvereniging „Ve ronica" in op de bijzonder grote rol. die de heer Everwijn in dit gezelschap heeft eespee'd. De jubilaris was dirigent van dit eezi'ischap tot in 1956 het jaar waar in hij iet burgemeester werd benoemd. Maar toen de prestaties van „Veronica" sterk daalden, sprong dirigent Everwijn in januari 1961 opnieuw op de bres van het gezelschap, dat hem zo nauw aan het harr Hat. Burgemeester A. P. Kos- t.ense van Biervliet, sprekend namens de De laatste twee dagen van mei waren volop zonnig en zomers, hetgeen een goed bedoelde „laat ste" tip voor juni bleek te zijn geweest. Van de 31 dagen in mei waren er 26 te koud, totaal in De Bilt 162 uren zon tegen normaal 211 uren en in een groot deel van ons land te veel regen. Totaal 66 uren regen (normaal 35 uren) had mei sinds 1926 niet gepresteerd. Opmerkelijk dat de meeste regen (102 mm) in het zuiden van Lim burg en op Ameland werd geme ten. Gemiddeld over het hele land gaf deze herfst 168 mm regen te gen normaal 136 mm totaal. Juni startte met een voor deze eeuw record znnnige Pinksteren (30 uren zon) en zomers weer. Een veelbelovend begin van de zomer, al hebben wij de laatste jaren al wel afgeleerd om te vroeg te jui chen. Verleden jaar was de zo mer tot 18 juni ook nog gunstig en zeer droog. De meimaand, die normaal ongeveer 50 mm neer slag brengt, leverde in onze om geving de volgende hoeveelheden op: Serooskerke (W.) 75, Aagte- kerke 74, Middelburg 71. Vlissin- gen 65, Kats 61, Renesse 71, Wol- phaartsdijk 68, Sint-Maartensdijk 58, Borssele 69. Goes 69, Oostburg 63. Cadzand 68, Sas van Gent 68. Axel 62, Westkapelle 59 mm. (Advertentie) Centrale verwarming SAWEMA nv Nederslraal 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 Techniek De boer, ergens in de Zak van Zuid-Beveland, had nooit zo heel erg gebukt gegaan onder de vie- tenschap, dat hij een zogenaamd onrendabel perceel bewoonde. Maar naarmate hij in de loop der jaren steeds meer mensen onder elkaar over de weersverwachtin gen van ons aller De Bilt hoorde spreken, groeide in hem de stille wens naai een radiotoestel. Hij sprak erover met de monteur, lie de trekker bij - buurman kwam nakijken. Deze toonde alle begrip voor de moeilijkheden en deed meteen de oplossing aan de hand: ik weet wel een zaak in Middelburg die dat voor je kun regelen", zei hij opgewekt ..dan krijg je een radiotoestel dat speelt, ook al heb ie geen elektri citeit" Al spoedig kwamen er twee heren uit Middelburg, die een keurig radiotoestel op de hojstede plaat sten. En tot giote verbazing van •ie boer kwam er nog muHck uit ook. „Oe doen juldei dat noet", wilde hij weten. De heren legden uit hoe eenvoudig het allemaal was Ge woon op een batterij. Ze wezen op een kistje naast de radio en ver telden dat hij zijn toestel er wel ïwee welcei aan één stuk op kon laten spelen, als hii dat zou wil len. De boei was van bewondering vervuld, „se slae tegenv:oordig toch moe vö niks", sprak hij pein zend, „oe is 't mogelijk, twee we ken weerzicht nut zo'n klein kast- vereniging van burgemeesters, secreta rissen en ontvangers van West-Zeeuws- Vlaanderen noemde de jubilaris een be kwaam bestuurder, een harde werker, een prettig collega en een goed vriend. Bekroning De wijze waarop de mensen hier over U spreken is de bekroning van uw werk, zo besloot de heer Kostense. Tot slot werd nog het woord gevoerd door de heer A. Wagenaar namens de Neder landse bond van gemeenteambtenaren in West-Zeeuwsch-Vlaanderen en door de heei P. J. Kramer namens de plaatse lijke brandweer. Burgemeester Everwijn was echt een beetje beduusd van al die huldeblijken. Hij nam zjjn gehoor nog even mee terug naar de Zuidzandse periode die voor hem 25 jaar geleden begon. Voorts dankte hij alle sprekers voor de waarde rende woorden en de fraaie cadeaus hem en zijn echtgenote aangeboden. „De 25 jaren zijn goede en beste geweest. La ten we zeggen, de beste van ons leven" aldus de heer Everwijn. Tot slot werd hem door het hem vertrouwde korps van .Veroivca" een serenade gebracht. Conservenf abrieken werken samen Vijf groenten- en fruitconservenindus- trieën in Nederland hebben besloten sa men te werken. De industrieën ziin: Co- roostrom in Kapelle-Biezelinge, Blom te Doetinchem, Burcht in Noord-Scharwou- de, Veluco in Utrecht en Wilco in As sen. De bedrijven zullen overgaan tot coör dinatie van de inkoop van grond- en hulpstoffen en tot samenwerking op het terrein van research en rationalisatie. Door de samenwerking wil men komen tot maatregelen die kostprijs- en prijs- verlagend zijn en tot verbetering van de kwaliteit en opvoering van de pro- duktie. De bedrijven beogen hun positie in het kader van de Euromarkt te ver sterken. De plannen verkeren nog slechts in een beginstadium. Er wordt echter hard gewerkt om ze op korte termijn te verwezenlijken. Het is in beginsel niet uitgesloten, dat er nog andere industrie- en zullen toetreden. (Advertentie) In Rilland woont de 37.000ste De P.Z.C. telt 37.000 abonnees! Vrijdag werd dit ronde aantal vol- gemaakt in Rilland-Bath. Dat ge beurde, toen de familie M. J. Tim mermans uit de Margrietstraat zich als abonnee van ons blad op gaf. Het was een feestelijk feit, dat werd geaccentueerd door het bezoek van een kleine P-Z.C.-de- putatie aan de familie Timmer mans: samen met de inspecteur van de buitendienst, de heer G. Schout, kwam een van de P.Z.C.- directeuren, de heer F. v. d. Velde jr. een zeer verraste mevrouw Timmermans zijn gelukwensen overbrengen. De heer Van de Velde gaf tijdens dit bezoek in een speechje uiting aan zijn vreugde over het bereiken van deze nieuwe top in het aantal abonnees van ons blad. Daarbij wees hij ook op de snelle groei van de P.Z.C. in de laatste jaren eind mei 1961 werd in Terncuzen de 30.000ste abonnee genoteerd, ruim 2 jaar later is dat aantal uit gegroeid tot 37.000. Uit zijn han den ontving de 37.000ste abonnee een serie waardebonnen. Mevrouw Timmermans vertelde, dat zij zich vooral op de P-Z.C. had geabonneerd om „bij" te blij ven op het gebied van het streek- en provinciale nieuws. „Want eigenlijk kun je de krant geen dag missen", meende ze. En ze voegde er lachend aan'toe: „Je kunt het beter zonder beleg op je brood doen, dan zonder krant..." Slot van pag. 1 dat in de toekomst vervallen het Zwarte Poldergemaal, de uitwaterings sluis te Breskens, de sluisjes te Hoofd plaat en Paulinapolder en het gemaal- tje bij de Elisabethpolder Vier gebieden Een en ander houdt in, dat heel het ge bied van „Het Vrije van Sluis" verdeeld zal worden in vier hoofdafwateringsge- bieden. Voorts betekent dit, dat tal van voorzieningen nodig zullen zijn in ver band met de verandering van deze lo zingsplaatsen. Onder die aanpassende werken vallen onder meer omleidingen van kanalen en sloten naar de nieuwe .ateringsplaatsen. De bestaande wa- taatkundige toestand in het betrok- gebied hangt nauw samen met de wordingsgeschiedenis van de streek. Daardoor kon ook geen sprake zijn van een weloverwogen indeling, gericht op een doelmatige afwatering. Uit een on derzoek is gebleken, dat een zo goed mogelijk waterbeheersingsplan niet kan worden verkregen door de bestaande hoofdwatergangen en kunstwerken tot de maximum benodigde afmetingen te ■errnimen. Daar vrijwel alle uitwateringswerken in de waterkering moeten worden aan gepast aan de te verzwaren dijken of duinen hetgeen praktisch neerkomt op vernieuwing van deze werken lag het voor de hand, dat de huidige in deling in stroomgebieden moest worden herzien. Daarbij zal worden gestreefd enerzijds naar een goed waterbeheer singsplan, bestaande uit een afwate- rings- en een watercondenseringsplan, anderzijds naar een vermindering van het aantal uitwateringswerken in de hoofdwaterkering. Enkele bijzonder nat te najaren hebben duidelijk aangetoond, dat ook in dit gebied nog te veel water overlast kan voorkomen. Vooral het na jaar van 1960 liet overduidelijk zien, dat de huidige afwateringsmogelijkheden in vrij grote delen van Westelijk Zeeuwseh- Vlaanderen in het geheel niet aan de te stellen eisen voldoen. Anderzijds heb ben de hogere zandgronden vaak een tekort aan water. Vandaar, dat het ontwateringsplan werd gecombineerd met een waterbeheersingsplan. Proeven hebben uitgewezen, dat dit laatste kan worden gerealiseerd met beweegbare stuwtjes. die het water in de sloten op een hoger peil vasthouden. Hierdoor kunnen de droogtegevoelige gronden ook in langdurige perioden van droogte aan water worden geholpen. In de kringen van het waterschap „Het Vrije van Sluis" is men van mening, dat deze plannen de totale oplossing zullen betekenen van de ontwaterings- en waterbeheersings problemen in dit gebied. Men is op het ogenblik bezig met ■le uitvoering van het waterbe heersingsplan voor het waterschap „Het Vrije van Sluis". Bijgaand kaartje toont de plaatsen van de •lieuwe uitwateringssluizen en ge malen. Tevens is aangegeven wel- üllèn verdwij- Of het een feestdag is of een werk dag, de koffie smaakt altijd feeste lijk. Hoe dat komt? Het geheim van gezellige huisvrouwen: een schepje Buisman op een zetsel ver fijnt het aroma. HOE U UW KOFFIE OOK ZET, 1 MET BUISMAN SMAAKT ZE l *1 8ETER.(00K POEDERKOFFIE Tijdens de raadsvergadering van Sint- Jansteen, die vrijdagavond werd gehou den trokken b. en w. het voorstel tot het verbouwen van de raadzaal en de in gangspartij van het gemeentehuis voor 17.525,terug, daar b. en w. vlak voor de vergadering nadere informatie hadden gekregen over de kosten. In de op 8 mei gehouden raadsvergadering staakten de stemmen toen een voorstel tot verbouwing voor 26.066 aan de orde kwam. De raad begon met het aanstellen van mej. Waelput en de heer P. Allefs als leden van de commissie tot wering van het schoolverzuim. Voorts besloot de raad tot aankoop van een perceel in de Roskamstraat van de heer E. Bleyen- bergh te Breda voor 2660. Ook besloot de raad medewerking te verlenen aan de N.V. Waterleidingsmaatschappij „Z. Vlaanderen" te Terneuzen. Verder besloot de raad een gedeelte van een perceel groot 150 m2 aan te kopen van de heer A. Sturm voor 10 per m2. ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan in onderdelen „Hei kant". Voorts besloot de raad een bij drage van 100 te verlenen in de kos ten van een in de toren van het gemeen tehuis te Axel aan te leggen carillon. Sint-Jansteen zal ook deelnemen in de Stichting Waarborginstituut voor de tuinbouw in Zeeland. Bij het voorstel om de salarissen van de wethouders te ver hogen moest er gestemd worden. De he ren P. Hemelaar, G. Engels, L. Ferket. F. Dobbelaer en C. L. Martinet stemden voor. De heren R. van Acker, C. L. van de Berghe, H. Vonck en P. Stevens stemden tegen. B. en w. deelden voorts mede, dat de aanleg van de riolering en bestratingswerken in het exploitatie plan zuia-west onderhands aanbesteed is aan de firma gebr. Lucasse in Kloos- terzande voor 44.300. Ook deelden b. en w. mee, dat twee bouwpercelen, groot 586 m2 voor 6911 verkocht zul len worden aan de heer J. van de Bran- de. Deze mededelingen werden gedaan, nadat de raad eerst in besloten zitting was gegaan. Messerschmidt met piloot gevonden Het politievaartuig de „R.P. 18" heeft de resten van een Messerschmidt op de Krammerplaat gevonden. Het vliegtuig van de voormalige Duitse Luftwaffe dateert uit de tweede wereldoorlog. Ze ven man van de oorlogsgravendienst zijn vrijdag naar de Krammerplaat gegaan en groeven het wrak gedeeltelijk bloot. Daarbij troffen ze de stoffelijke resten van de piloot aan. De nummers van de motor zullen naar de Duitse luchtmacht worden gezonden om na te gaan, wie de piloot is en welk toestel het is. Verschil lende delen van de motor bevonden zich nog in góede staat. Burgemeester bleef ongedeerd Twee dames - onder wie mevr. Kolff - gewond Te Cadzand-Potjes, op de kruising van wegen Breskens-Sluis en Zuid- zande-Cadzand is gisteren, vrij dagmiddag de auto van burge meester mr. B. Kolff van Vlissin- Aanvaring op Roompot Vrijdagmorgen kwamen bij de dichte mist het motorvissersvaartuig „V.E.-3" en het motorvaartuig „Valk" van de vis- serijpolitie op de Roompot met elkaar in aanvaring. Beide vaartuigen liepen averij op. De rijkspolitie te water stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de aanvaring. hebben vrij dagavond in Middelburg weer het eer ste duel van hun jaarlijkse voetbalont moeting gespeeld voor Sport Steunt Zon neveld. De beker voor de winnende ploeg kreeg nog geen bestemming, omdat de wedstrijd in een 1-1 gelijk spel eindig de, maar de opbrengst van de wedstrijd wel: namens de vertegenwoordigers overhandigde de heer L. Cornellsse een bedrag van 630 aan de voorzitter van de stichting Sport Steunt Zonneveld, de heer C. L. Westerweel. De returnwed- strjjd wordt over 14 dagen in Goes ge speeld. het tamboers- en pijperskorps „Ju liana" voorop waren de vertegenwoor digers met auto's vanaf de Markt naar het sportterrein getogen. Vóór de rust namen de Walcherse vertegenwoordi gers de leiding, na rust maakten die van de Bevelanden gelijk. Tijdens een bijeenkomst in het Wapen van Zeeland, waar de heer Cornellsse de opbrengst in de Zonneveldkas liet glij den, dankte de heer Westerweel de ver tegenwoordigers weer voor hun sponta ne medewerking ten bate van het ge handicapte kind en overhandigde de ploegen een Zonneveldplaquette. Een dergelijk aandenken kreeg ook „Julia na". Na afloop van de wedstrijd bracht een delegatie van de vertegenwoordigers met de heer Westerweel een bezoek aan de heer H. L. Plompen, die zoals be kend om gezondheidsredenen als se cretaris-penningmeester van de stichting had moeten bedanken. Namens de ver tegenwoordigers dankte de heer Wes terweel de heer Plompen voor zijn ja renlange medewerking bij de organisatie van deze voetbalwedstrijden. De heer Westerweel betreurde het, dat de heer Plompen zijn werk op deze wijze had moeten beëindigen, maar hij hoopte, dat de oud-secretaris-penningmeester in zoverre zal herstellen, dat hij zijn werk voor het gehandicapte kind weer kan hervatten. Namens de Walcherse vertegenwoordi gers bracht de heer Cornelisse de waar dering tot uiting door de aanbieding van een mand levensmiddelen, de Bevelandse vertegenwoordigers gaven hun dank ge stalte met een boek over de Deltawer ken. De heer Plompen verklaarde in zijn dankwoord, dat hij een moeilijke beslis sing had moeten nemen. Hij voegde er aan toe, dat hij zijn taak nimmer had kunnen volbrengen zonder de steun vele medewerkers. Het Zweedse Rode-Kruis- ziekenhuis te Zierikzee krijgt binnenkort een rijdend televisietoestel. Het plan hiervoor is eni ge tijd geleden gerijpt bij een aantal Zierikzee- se damesverenigd in de soroptinustclub. Uit dc leden van deze club is een kleine commissie ge vormd, die met het orga niseren van verschillen de acties de nodige gel den bijeen zal brengen. De eerste stap hiertoe kwam de afgelopen win ter van het ziekenhuis zelf. Leerling-verpleeg sters verzorgden toen een ontspanningsavond in het hervormd verenigingsge bouw. Vandaag zater dag krijgen alle dor pen op Bchouwen-Duivr- lund bezoek van de da mes, die de laatste dagen urenlang geschenkjes hebben ingepakt: van middag gaan de pakjes in een' grote ton. Op elk dorp zal de ton worden ingehaald. Voor een gul den mogen de bewoners van de dorpen grabbelen. Met het grabbelen ver wachten de dames een opbrengst van ongeveer f 800. In Burgh. Noord- welle, Serooskerke, Drei- sclior, Bruinisse en Brou wershaven kan. men een auto met de grabbelton verwachten tussen één en drie uur. Bij elke ton zijn twee dames van de soroptimistclub en een verpleegster van het Zweeds Rode-Kruiszie- kenhuis. Tussen drie en vier uur verschijnt de ton in Haamstede, Elle- meet, Schareiulijke, Zon- nemaire, Kerkwerve Schuddebeurs en Oqstcr- land. en tussen vier vijf uur zijn de dort Renesse, Eikerzee, Ni kerkerk, Noordgouwe, Ouwerkerk en Sirjans- 'and aan de beurt. Is het ditmaal geen grabbelton voor kinderen: voor hen is er een aparte kleine verrassing, wanneer zij een bijdrage i>i een bus doen. De bewoners van Zierikzee kunnen over enkele weken ook een beroep op hun goedpe- uendheid tegemoet zien. De actieve leden van de soroptimistclub beraden zich daarover nog. EXAMENS Bij de examens aan de christelijke kweekschool voor Zeeland te Middelburg slaagden voor onderwijzeres de dames: J. T. van Zweeden te Goes, A. C. van den Akker te Brasschaat (Belg.), H A. van Doorn te Serooskerke, E. A. Filius te Kamperland, W. Feij te Middelburj M. L. Kovestadt te Yerseke en E. H. d Jonge tt Heinkenszand; en voor onder wijzer dc heren C. de Bliek te Schoondfi- ke, W. Donker te Middelburg en C. Ja- cobse tc. Middelburg. Geen dc-r kandidaten behoefde te wor den afgewezen. De examens worden voortgezet. Aan de Gerardus Majellakweekschool te Dongen is voor de onderwijzersakte geslaagd de heer C. F. L. Veraegem te Biervliet. Aan de technische hogeschool te Delft, is de heer J. J. van Rijn uit Oostkapelle geslaagd voor het examen scheepsbouw kundig ingenieur.. De heer M. de Koeijer te Yerseke slaag de dezer dagen voor het onderwijzers examen met de aantekening I en J. J>£óK t//rw ÏLO/5 OPHoWiff rt/et/u/ uerfAAt. aoQWerf/AM ftffajo.J u/rw. AA<//SJ£ V£t?VAI.r 'W £}J:fVAAI /üUO r, v/rw. dt.it/ gen in botsing gekomen met een personenwagen, bestuurd door de heer J. Bruggeman uit Oostburg. Bij deze botsing werden mevrouw Kolff, die de auto bestuurde en me vrouw Bruggeman gewond. Bur gemeester Kolff bleef ongedeerd; de heer Bruggeman liep lichte snij- wonden op. Mevrouw Kolff en mevrouw Brugge man moesten in een ziekenhuis te Oost burg, het Sint-Antoniusgesticht, worden opgenomen. Mevrouw Bruggeman was licht gewond, maar mevrouw M. Kolff- Kruizinga liep bij de botsing een bek- kenfrai'tuur en enkele gebroken ribben op. De baby van de familie Bruggeman, die achter in dc auto in een reiswiegje lag, bleef ongedeerd. Het ongeluk gebeurde omstreeks half twee. De heer Bruggeman verzuimde voorrang te verlenenvermoedelijk heeft hij de nadering van de auto van burge meester Kolff niet opgemerkt. Mevrouw Kolff reed over de voorrangs- weg Breskens-Sluis in de richting Sluis toen op de kruising met de weg Zuid- zande-Cadzand de wagen van de familie Bruggeman, die uit de richting Zuidzan de kwam, de auto met het echtpaar Kolff aan de linkerzijde ramde. Hierbij werden mevrouw en burgemeester Kolff uit de auto geslingerd. Dokter H. L- A. Bom uit Cadzand verleende eerste hulp. Alle inzittenden van de auto's werden er ambulance naar het ziekenhuis in 'ostburg vervoerd, waar de beide da mes werden opgenomen Mr. Kolff bleek in het geheel geen letsel te hebben op gelopen. De heer Kolff zou zijn echtge note naar Oostende brengen voor een bezoek aan haar dochter in Engeland. De foto toont de auto van de Vlissingse burgemeester, die aan de linkerzijde zwaar werd beschadigd. Bij de veiling te Kapelle zijn gis teren de eerste aardbeien van de koude grond aangevoerd. Het be trof slechts enkele kratten van di verse kwekers, waarvoor eon prijs besteed werd van gemiddeld ƒ0,60. per doosje van twee ons. Bij aan houdend gunstig weer zal de zachtfruitcampagne in Zeeland binnenkort op volle toeren draai en. Het zal nog wel ruim een week duren voordat er aanvoer van kou- degrondaardbeien van betekenis verwacht mag worden. Over het geheel staan de aardbeienvelden en frambozenpercelen er gunstig voor. Wel wordt voor de aardeienoogst om een malse regenbui verlangd. De aanvoer van glasaardbeien zal volgende week sterk afnemen. Uit de kassen is de oogst geruimd. Deze worden thans klaargemaakt voor de nateelt van tomaten. Al leen vanonder het platglas mag er de komende week nog wat aanvoer verwacht worden, terwijl ook de aardbeien vanonder plastickappen In de volle grond tot rijping be ginnen te komen. Het aanbod van kruisbessen was de afgelopen week gering. De sterk dalende prijzen hebben de kwekers een af wachtende houding doen aanne men. Gisteren echter kwam te Ka pelle een notering tot stand van 1,32, de vorige dag was dit nog 0,72. (Advertentie) feestklanken VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51, TELEFOON 4266 v/h DEKKER HET WEER IN EUROPA Londen, licht bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, .onweer Parijs, zwaar bewolkt Nice, zwaar bewolTct München, half bewolkt ZUrich, regen Locarno regen InnsbrUck. halt bewolkt Rome, half bewolkt Madrid, zwaar bewolkt Mullorca vrijwel onbewolkt 25 gr. 25 gr. 17 gr. 22 gr. 20 gr. 19 gr. 13 gr. 14 gr. 22 gr. 24 gr. 23 gr. 23 gr. VERWACHT... WEINIG VERANDERING Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Aan de klist hier en daar mist. Overwegend zwakke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of Iets lagere. STItANDV ERWACH 11NG Opklaringen en een kleine kans op buien. Wisselend bewolkt, Zwakke wind uit noordelijke richting. In dc middag ruim 20 graden, zeewater bijna 14 gra den. VOORUITZICHTEN strandweer, maar niet bestendig. ZON EN MAAN. 9 juni zon op 4.21 onder 20.57 maan op 22.52 onder 6.05 10 juni zon op A21 onder 20.58 maan op 23.37 onder 7.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2