I Geringe terreinwinst voor Zeeuws Landschap AGENDA WALCHEREN MARKTBERICHTEN „ALS TWEE DRUPPELS WATER" IS GOED PRODUKTVAN EIGEN BODEM In Cannes niet geheel naar waarde geschat KERKDIENSTEN Nieuwe leden van Zeeuws Genootschap ZATERDAG 8 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jaarverslag uitgekomen ONDERHANDELINGEN OVER NIEUW OBJECT In de verslagperiode 1961-1962 heeft de stichting Het Zeeuws Landschap slechts een geringe terreinwinst kunnen noteren, aldus blükt uit het jaarverslg, dat mr. T. Lebret over deze periode opstelde. Er zijn thans onderhandelingen gaande over een nieuw object. Verheugend is, aldus de secretaris, dat de vereniging tot be houd van natuurmonumenten in Neder land er in geslaagd is het landschappe lijk bijzonder fraaie Zwaakse Weel in de Zak van Zuid-Beveland aan te kopen. Het staatsbosbeheer verwierf onder meer het Koegat, een kreekje bij Rapenburg in Vogelwaarde. De toestand van de bezittingen van Het Zeeuwse Landschap is over het alge meen goed. Wat Landlust betreft dient te worden vermeld, dat het huis i onderhoudsbeurt toe is. Aan de bouw kundige is verzocht hierover advies uit te brengen. Het Zwin blijft zich gunstig ontwikke len. Het gebied profileert van de maat regelen tot biotoopverbetering, die in het Belgische deel van liet Zwin door graaf Lippens genomen zijn. Voorts wordt op gemerkt, dat de verdroogde schorrenve getatie van het Noord-Sloe vorig jaar door kwaadwilligen in barnd gestoken is, waardoor vele broedsels verloren gingen. In de nazomer werd begonnen met het in cultuur brengen van de schorren, ter wijl de vogels in 1963 nieuwe vestigings mogelijkheden vinden in de lage oever- gebieden langs het Veerse Meer: de Middelplaten en de Houtplaat, waar re servaten van enige omvang zijn inge steld. Deze zijn in beheer gegeven aan de stichting Natuurmonument De Beer, die ook elders in het Deltagebied ver schillende reservaten beheert. Twee gewonden bij autobotsing te Kloosterzande Op de Hulsterweg. even ten noorden van de Kruisweg te Kloosterzande ontstond een botsing tussen een personenauto, be stuurd door mej. B. uit Graauw en een personenauto bestuurd door de heer v. (L- D. uit Zierikzee. De oorzaak was de aanwezigheid van een stilstaande vee auto op de rijbaan. Doordat een andere personenauto de vrachtauto passeerde, was het voor v. d. D, noodzakelijk in te houden. Mej. B„ die vrij kort achter v. d. D. reed, kon niet tijdig stoppen en botste met de voorzijde tegen de achter zijde van de auto van v. d. D. op. Mei. B. bekwam bij de botsing een rech terknieblessure, terwijl v. d. D. vermoe delijk een spierscheuring in de hals op liep. Dokter Hermans verleende eerste hulp en liet de gewonden naar het zie kenhuis te Hulst overbrengen. Beide auto's liepen enige blikschade op. GEEP VADER EEN BOEK DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - TeL 2186 VLISSINGEN VANDAAG. Middelburg City: Als twee druppels wa ter. i» uur, 14 Jaar. Electro: Het geheime teken van d'Artagnan. 7 en 9.15 uur, 14 Jaar Molenwater. Minlatuuur Walcheren. 0IS uur. Abdij: Klank- en lichtspel, 21 uur. Vlisslngcn Alhambra: Als twee druppels watoi 19 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: De helden brigade, 19 cn 21 uur, 14 Jaar. Ho- geweg: Concert Ons Genoegen. 20 uur. Goes Grand: Als twee druppels water, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Schuttershof: Jeugd- dag Zeeuwse C.J.V., 10.30 uur. „Prins van Oranje". Jaarvergadering ver, van Ned. herv. kerkvoogdijen, 20 uur. Terneuzcr. Luxor: Stem In het duister. 20 uur. ï4 Jaar. Concertgebouw: Wereld der zotheid. 20 uur, a.i. De Vriendschap: Kx- posl'ie „Oud Terneuzen", 1022 uur. Axel - Het Centrum: De kolos vaD Rhodos. 18.30 en 21 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Dokters zonder masker. 20 uur, 18 laar. Hulst Bioscoopgebouw. Als twee druppels water. 20 uur. 14 laar. Sas van Gent Olympiatheaien De wraak van Hercules, 20 uur. a.l. Zlorlkz'-t Concertzaal Hercules verovert Atlantis, 20 uur. 14 laar. Haamstede Bioscoop Bom: Drie dolle tan tes. 20 uur. a.l, Borgen op Zoom - Spnrtacus, 20 uur. 14 Jaar; Luxor: Mondo Cano, 18,45 en 21 uur, 18 laar. Breskens Caslnobloseoop Vijf gebrand merkte vrouwen. 20 uur, 18 jaar. MORGEN. Middelburg City: Als twee druppels wa ter. 2.30 en 8 uur, 14 Jaar. Electro: Het geheime teken van d'Artagnan. 3.30 en 7.30 uur, 14 J. Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Als twee druppels watot. 15. 19 cn 21 uur. 14 Jaar. Luxor: De heldenbrigade. 15 en 20 uur. 14 Jaar. Goes - Grand: Als twee druppels water. 15. 19 en 21 uur. Tcrneiuen - Luxor: Wereld der zotheid, 14 uur 14 Jaar. Luxor: Slem tn het duister. 10.30 en 20 uur, 14 Jaar. Concertgebouw Wereld der zotheid. 20 uur, a.l. De Vrienö&c'hap; Expositie „Oud Terneuzen", 10—22 uur Axel -- Het Centrum: De kolos van KhodOB. 1345 uur. 14 jaar Het Centrum. De nacht. 20 uur. 18 juar. Oost hu rc Ledeliheater: Bloedwraak. 14 uur 14 Jaar. Ledeltheater: Dokten- zon der masker. 16 30 cn 20 uui. 18 ;aar. Hulst Rloseoopgcbouw Als twee druppels watei 15. 18 en 20.30 uur. !4 )aa/ sas van Geni - Olymplatheater: De wraak van Hercules, 15 30 uur. a I Olymplathea- tcr Lulu. 20 uur, 18 jaar Zlorikz«4 - Concertzaal Drie dolle tantes, 15 uur. a.l. Concertzaal: Hercules ver- oven Atlantis, 20 uur, i4 laar. Bergen op Zoom - Roxy: Het duel van Zil ver Kreek, 14 uur. 14 laar. Luxor- Spar- tacus. lfi en 20 uur. 14 laar: Luxor: Stormloop der Tartaren. 14 uur. l-t laar. Luxor: Mondo Cane, 16. 18.45 en 21 uur. 18 laar. Breskens - Casinobioscoop: De Jachl op de verborgen schat, 20 uur. 14 jaar. Van de Walcherse vliedbergen is die on der Krommenhoeke aan één zijde nogal beschadigd door afslag tijdens de inun datie van 1944. Op verzoek van de stich ting heeft de heer Trimpe Burger van de rijksdienst voor het oudheidkundig bo demonderzoek dit object bekeken; de toestand bleek minder zorgwekkend dan aanvankelijk het geval scheen te zijn. In dien maatregelen nodig zijn bestaat de mogelijkheid van steun van de zijde van deze rijksdienst. Dr. B. D. H. Teilegen, die vanaf de op richting van de stichting zitting heeft gehad in het bestuur, heeft op grond van zijn leeftijd moeten bedanken. De heer Lebret memoreert, dat dr. Teilegen aan het tot stand komen van verschil lende bezittingen van de stichting actief heeft meegewerkt. Ledenvergadering Z.L.M.-verzekering Een klein aantal leden heeft vrijdagmid dag in hotel „Centraal" te Goes de 11e algemene ledenvergadering van de on derlinge verzekeringsmaatschappij voor motorvoertuigen van de Z.L.M. bijge woond. Voorzitter M- de Regt deed een aantal mededelingen over de ontwikke ling van het verzekerde voertuigenpark in 1963 en het schadeverloop in dit jaar. Daarbij bleek, dat de ontwikkeling van 1962 die in het goedgekeurde jaar verslag uitvoerig wordt behandeld zich voortzet: er is een sterke toeneming van het aantal verzekerde voertuigen te constateren en ook doet zich een pro centuele stijging voor van het aantal schadegevallen. Mededelingen werden voorts gedaan over de verhogingen van de personenauto- en vrachtautotarïeven per 1 januari van dit jaar. Mr. G. Smit gaf een nadere uiteenzetting over de verplichte W.A.-verzekering, die naar zijn mening in de loop van 1964 zal wor den ingevoerd. Verder gaf hij de aan wezigen een inzicht van de schade afwikkeling in ons land in vergelijking, met de omringende landen. Collecte In Haamstede heeft de SAKOR-collecte 157 opgebracht. MIDDELBURG Zomeravondconcerten van M.M.C. en O.N.D.A. Gedurende «1e maanden juni, juli, augus tus en september zullen de fanfare- en liarmoniekorpsen M.M.C. en O.N.DA weer concerten geven in Middelburg, op het Abdijplein van 8-9 nur en in de speel tuinen 't Zand, Nieuw-Mïddelburg, op het Molenwater, het buitenhof Stadhuis en Toorenvliedt van 20.00-21.15 uur. Op 7 september is er een gezamenlijk con cert van deze twee Middelburgse korp sen in Toorenvliedt. Bij slecht weer wordt deze uitvoering verschoven naar woensdag 11 september. Voor het overige luidt het programma: Juni: op 8, 15 en 30 juni zorgt M.M.C. voor muziek, respectievelijk op het Bui tenhof, in de speeltuin 't Zand en bij de Abdij. Juli: in deze maand geeft M.M.C. nog een concert op de 6e op het Molenwater. O.N.D.A. speelt op de negentiende op het buitenhof Stadhuis. Augustus: in deze maand concerteert M.M.C. op 11 en 24 augustus, bij de Abdij en in de speeltuin Nieuw-Middel- burg. O.N.D.A. zorgt op 16 en 30 augus tus voor muziek op het Molenwater en in de speeltuin Nieuw-Middelburg. Na het gezamenlijke concert op 7 sep tember in Toorenvliedt, besluit M.M.C. het concertseizoen met een uitvoering op 14 september op het Stadhuisplein. VLISSINGEN Concert „Ons Genoegen" De koninklijke harmonie „Ons Genoe gen" te Vlissingen zal van avond, za terdag, voor de eerste maal een zomer avondconcert geven op de muziektent aan de Hogeweg. Het concert begint om acht uur. Het programma vermeldt on der meer: Coppélia ballet, J. Bouchel; Firenza, ouverture, G Allier; Le Calife de Bagdad, ouverture, Th. Rottier; The Harp of Wales, G. Boedijn; Bonne Mary of Argyle, Nelson Kriek; With Sword and Lance march, H. Starke; Dolores, walzer, E. Waldteufel; Mars der Medici, Joh. Wichers. Jaarverslag hervormd jeugdwerk „De Sloep" September van dit jaar wil de sectie jeugdwerk „De Sloep" van de Hervorm de Jeugdraad te Vlissingen ook het werk voor de oudere jeugd ter hand ne men. Dit blijkt uit het dezer dagen uit- febrachte jaarverslag. Er waren"in 1962 1 groepen één meer dan het jaar daarvoor van jongens en meisjes in de leeftijden van 8 tot 12 jaar. De lei ding omvatte 27 ménsen, in 1961 19 en men komt bijeen in de Noorderkapel. Het wachten bly'fl op een ruimere accommodatie, waaraan men „op papier en in vergaderingen" werkt. Naast groepsactiviteiten als handenar beid, spel, toneel, muziek en zang, wa ren er enige algemene activiteiten, zoals een wandeltocht, een modeshow en een dierendagwedstrijd. Het werkprogram ma is bijzonder gevarieerd. De leiders en leidsters volgden in 1962 onder meer een trainingsweekeind op Hedenesse en een handenarbeidcursus, georganiseerd door de Vlissingse jeugdraad. Het contact met de plaatselijke hervormde kerk wordt onderhouden door een jeugd- ouderling, die als bijzondere opdracht heeft liet jeugdwerk te begeleiden en te stimuleren. Men heeft onder meer con tacten met dc landelijke H.J-R. en met de Vlissingse Jeugdraad. Het jaarver slag maakt melding van „optimistische geluiden wat betreft de belangstelling zowel van de jeugd als van do leiding". Burgerlijke stand OOSTKAPELLE. Bevallen: J. C. Jobse—Wonclergem. d.: L. Hillebrsnö—Dourleijn, z.; L. «Ie Visserde Visser. 7.: E. C. BrouwerFrancke. z. Ondertrouwd: J. Verton. 24 j. en J. C Won- dergem. 23 J. Getrouwd: C. de Visser. 29 j. en A. Wattel. 23 J. Overleden: L. de Kam. 79 J.. e. v. F. de Voogd. VEERE. Bevallen. E. Wondergem—Onderdijlc, z. Getrouwd: K. Schram, 46 j. en J, M. van Soelon, 38 J. Overleden: J. Dlngemunse. 2 J. AAGTEKEUKE. Getrouwd: C. van den B.roeke, 24 J. en M, Krijger, 22 1.: C. J. Bierens, 24 J. en K. C. de Wisser. 21 J- NIEUW- EN SINT-.JOOSLAND. Bevallen. A. M. P. C. Seijbel—van der Staal. P. Coppoolsc—Francke. z.; J. G. Hendrik- se— Berrc-voets. d.: T. Jasperse—Antheunisse. A. W BooneFrancke. d. Overleden: J. Mesu, 53 J. ARNEMUIDEN. Bevnllcn: J. van Belzcnvan Belzen, d.: R. Bel/.en—de Meulmeester, d.L. de RijkeSchuil. A. GoedegebureSiereveld. J. Seh roe vors—de Nooijer, z.\ C. Marijs— de Ridder, d. Getrouwd: A. J. van dc Plasse, 24 J. en H. C. Belzen. 19 J. Overleden: J. «Ie Nooijer, 79 J„ wed. v. K. Dalen. SEROOSKERKE (W.). Bevallen; J. LouwerscHarpe. d.: J. Cop- poolseLouwersc. z.: A. J. den Herder Srancke d.. T. C. Filiusde Kam. d.: R. LangebeekeBergsmn, d.: J. KoddeIze- boud, d J. den Herder- -RcmiJnsc. z. Getrouwd: P. Verschoor. 24 J. on J. J. .lobse. 25 P. MatthiJssc. 26 j. en M. Maljnars, 23 j. KOUDEKERKE. Bevallen. K. T. KestelooWielemakor. z.: M, DekkerLups, d. Overleden: D. Polderman, 75 j.. o, v, M. Ko kelaar; J de Boot, 82 j., wedn. v. D. IJzerman. A. PolB, 80 J.. e. v. B. Latnore: J. Verhagen 85 J.; C. J. Bosscha::rl, 78 j. der Maas, 72 J.: J. de Rijke, 28 J„ wed. v. D. Slroo. KOUDEKERKE M. C. Abrahamse overleden Te Koudekerke is op 75-jarige leeftijd overleden de heer M. C. Abrahamse, een bekend figuur in het kerkelijk leven. De heer Abrahamse was ruim negen jaar ouderling van de Nederlands hervormde gemeente te Koudekerke en was sinds 1945 bestuurslid van de afdeling Koude kerke van het Ned. Bijbelgenootschap. Voorts was hij meer dan twintig jaar penningmeester van de afdeling Koude kerke van de N.H. Bond van inwendige De teraardebestelling is maandag om half twee op de begraafplaats te Koude kerke. O.- EN W.-SOUBURG Directeur „Vlijt en Volharding" gehuldigd In Souburg is de heer A. C. Wallenburg, directeur van de muziekvereniging „Vlrjt en Volharding" gehuldigd. Dit gebeurde, omdat „Vlijt en Volharding" bij het Zeeuws concours in Souburg de eerste prijs in de afdeling fanfere had behaald. Tijdens de huldiging waren b. en w aan wezig. Men vond burgemeester B. H. G. tei Haar Romeny bereid het erevoorzitter schap op zich te nemen. De heer A. de Pagter werd tot erelid benoemd. De voorzitter van de concourscommissie, de heer L. de Kam dankte b. en w. en de rijkspolitie voor hun voortreffelijke hulp tijdens het concours. Wedvluchten De uitslagen van de door de postduivenhou- dersvereniging „De Luchtbode" te Souburg gehouden vluchten zijn als volgt: 26-5-'63 Noyon, 212 km. 196 duiven. 1, 6 en 10 C. Meulmeester: 2 F. de Nooijer: 3 Gebr. Korft: 4 P. de Bakker: 5 Ch. de Poorter: 7 M. v. Doekhout; 8 F. Borremans: 9 J. de Witte, 1-6-"63 Angoulème. 693 km. 53 duiven. 1, 2 en 7 J. P. v. d. Wart: 3 Gebr. Korff: 4 en 6 L. v. Wallenburg: 5 en 10 v. Peenen en Zn.; 8 Ch. de Poorter: 9 J. Jasperse, 2-6-'63 Creil. 230 km, 200 duiven. 1 en 10 v Peenen en Zn.; 2 F. de Nooijer: 3 C. Meul meester: 4 Ch. de Poorter: 5 J- P. v. d. Wart; 6 L. Braet: 7 F. Borremans: 8 Gebr. Korff; 9 J. Sponselee. Emmabloemcollectes De Emmabloemcollecte heeft in Oost- en West-Souburg 331,23 en in Ritthem 37,- opgebracht. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 4-C: Albert V van Gent, Franz Doerenkamp van Antwerpen; op 5-6: Zaanstroom van Amsterdam. Vlissingen vertrokken op 4-6: Andrea Costa naar dc Zwarte Zee, Albert V naar Londen, Aleeo naar Buenos Aires. Tasman naar Ant werpen. op 5-6: Franz Doerenkamp naar Lissabon Vlissingc-n gepasseerd naar Antwerpen op 4-6: Valiant van Huil, Gaasterkerk van Bre- Avedrecht van Rotterdam op de rede. Lloyd van Glasgow, Patrio van Rotterdam. Meidoornsingel van zee naar Gent. Diet van Rotterdam; op 5-6: Brinda van Londen naar Gent, Tuskar van A'dam, Helen van Rot terdam. Spirit van Ipswich, Labrador van Sevïlla naar Gent, Katsedijk van Le Havre, Alpha van Londen, Andjjk van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 4-6: Achilles naar Amsterdam, Draco naar Amsterdam, La Paloma naar Zeebrugge, Steenkerk naar Amsterdam, Heemskerk naar Rotterdam, Avedrecht naar zee van rede Vlissingen, Virgo naar Londen, Deo Gratias naar Rotterdam; op 5-6: Hunzeborg naar Delfzijl van Terneuzen. Togokust naar Am sterdam Steenbergen naar Le Havre. Biak Rotterdam. Maaskade naar Wicklow. cepcion nnur Rotterdam. Artemis naar Am sterdam Abbekerk naar Rotterdam, Dolores Rotterdam. Maaskade naad Wicklow. Vlissingen aangekomen 5-6: Lupia van Mid delburg 6-6 Joanna van Terneuzen, Marinus V van Hansweert. Vlissingen vertrokken 5-6: Zaanstroom naar Shoreham, Lupia naar Antwerpen. 6-6: Mari nus V naar Zee, Jonna naar ImmingJjam. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 5-6: WesteramiB van Kotka, Start van Amster dam, Letdeiicerk van Basra, Avenir van Lon den, LuCon van Rotterdam, Hoop van Rot terdam, Energie van Rotterdam, Regina van Sheerness naar Hansweert, Ysel van Le Ha vre. Grebbedijk van Rotterdam. 6-6: Franka II van Ipswich, Tycha van Londen, Amstel- borg van Ala, Carasso van Plymouth naar Terneuzen, Schielloyd van Londen, Eems- mond van Finland. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 5-6: Engelitvi Broere naar Rotterdam, Patria naar Rotterdam. Valiant naar Huil, Gaasterkerk Rotterdam. Europa naar Norwich. Mei doorn naar Rotterdam, Diet naar Rotterdam. G-6: Tasman naar Norwich, Luctor naar Londen van Gent. Meidoornsingel naar Du blin van Gent, Spirit naar Ipswich, Menje Dublin, Despath naar Londen, Katsedijk Rotterdam. Vlissingen aangekomen 6-6: Slcern van Lon den, Helloo van Londen, Gazelle van Londen, Alexandre Silva van Gent. Vlissingen vertrokken 0-6: Slcern naar Ant werpen, Alexandre Silva naar Stettin. Gepasseerd naar Antwerpen 6-6: Fambo van Lissabon. Oldelccrk van Amsterdam, Mercu- rius van Londen. Muïderkerk van Las Pal- mas, Neptunus van Rochester. Democraat van zee naar Gent. Nushnba van Salvador. Speranza van zee naar Gent, Adriana van Londen. Seabreeze van Londen. Vanguard Hull Frejo van zee. Prins Willem van Oranje van Rotterdam. Triton van Hamburg. Renata van zee, Stella Antares van Sa- lonikl, Karimita van Duinkerken, Aegir van naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen 6-6: Labrador Rotterdam van Gent, Brinda naar van Gent, Ladon naar Amsterdam, IJsel i Rotterdam. Energie naar Rotterdam, Start naar Londen, Alpha naar Londen. Lupia i Londen, Metropole naar zee van Terneuzen. 7-6: Hoop naar Amsterdam. Fluvius i Rcndsbitvg, Tjerk Hlddcs naar Liverpool, Tuskar naar Vaan es. ZUID-BEVELAND P.T.T. op kop bij bedrijfsvoetbal Keuringsdienst Zeeland heeft in de deze week gespeelde wedstrijden in de be drijfsvoetbalcompetitie van het rayon Goes haar eerste nederlaag moeten in casseren. In een spannende wedstrijd tegen DAF SC moest de keuringsdienst met het kleinst mogelijke verschil (2 1) de eer aan de DAF mensen laten. Met dezelfde cijfers won ook de leider in de competitie, PTT, van nieuweling Gebr. van Son. Gemeentewerken stond vergeefs op het veld aangetreden, want Comb. NS kon slechts zeven spelers bin nen de lijnen brengen. Zij verloren hier door reglementair met 50. Inter-Scal- des, dat met 10 man tegen een comple te ploeg van WZB speelde zegevierde met 30. De uitslagen waren: GemeentewerkenComb. NS 50; W ZBInter-Scaldes 03; Keuringsdienst ZeelandDAF SC 12; Gebr. van Son -PTT 1—2. De stand is nu: PTT 5 DAF SC 4 Inter-Scaldes 5 Keuringsd. Zld 5 Gemeentewerken 4 Gebr. van Son 5 Typo's 4 Comb. NS 4 10 11— 4 10— 4 10— 7 7— 4 0 3 2 0 3 2 5—11 Het programma voor de komende week werd als volgt vastgesteld: 10 juni: In ter-ScaldesKeuringsdienst Zeeland; 11 juni: GemeentewerkenGebr. van Son; DAF SCTypo's; 12 juni Comb. NS PTT. Raad stelde bepalingen voor speelweide op De gemeenteraad van Wemeldïnge heeft in de vergadering van vrijdagavond en kele bepalingen vastgesteld voor de speelweide- Men besloot alleen kinderen jonger dan 16 jaar toe te laten. Fietsen en bromfietsen zullen op het terrein niet worden toegelaten, 's Zondags zal de speelweide gesloten zijn. De raad ver leende een krediet van 5000 voor aan schaf van speelwerktuigen. en w. hadden een begroting laten maken voor de demping van de sloot aan de Noordelijke Achterweg. De raad had echter bezwaar tegen de hoge kos ten. Men zal de begroting nu herzien. De heer J. Landman werd benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand, De raad voteerde een bedrag van ƒ4500 voor verlenging van de Molenstraat. B. en w. kregen machtiging om, indien dit nodig is, dit werk aan te besteden. De raad stelde de bouwterreinprijs aan de Spoorlaan vast op 11 per vierkante meter. Vroeger was de prijs 8 per vier kante meter. Men verhoogde de overige bouwterreinprijzen van ƒ9 a ƒ9,50 lot 13 per vierkante meter. De raad ging voorts akkoord met het voorstel van G.S. de wethouderssalaris sen te verhogen. Burgemeester G. N. F. van Sas deelde mede, dat de bomen aan de oostzijde van de Julianastraat gerooid zullen worden en dat aan de westzijde van deze straat twee lantaarns zullen worden verplaatst. Verder deelde de burgemeester mede, dat de zes woningwetwoningen aan de Molenstraat pas eind juli gereed zullen zijn. OUDELANDE Vandaag Tweede Ronde van Oudelande In Oudelande wordt vandaag zater dag voor de tweede maal de Ronde van Oudelande voor adspiranten en nieu welingen verreden. Er hebben ditmaal 45 adspiranten en 22 nieuwelingen in geschreven. De adspiranten betwisten elkaar de overwinning ovër een afstand van 25 kilometer 35 ronden er de nieuwelingen leggen in honderd ron den ongeveer 70 kilometer af. De adspi ranten starten om kwart voor twee; de nieuwelingen komen daarna aan c beurt. Brandweren tijdens wedstrijd in actie Achttien Zuïdbevelandse brandweer korpsen zullen zaterdag 15 juni aan staande hun beste beentje voorzetten tijdens 'n brandweerwedstrijd in 's-Hee- renhoek. Zes juryleden zullen de pres taties op de verschillende onderdelen van de korpsen nauwlettend volgen. De wedstrijden beginnen om tien uur en eindigen om half zes. Om negen uur zullen de juryleden en de overige ge- "odigden door het'■gemeentebestuur van i-Heerenhoek in „De Jeugdhoeve" worden ontvangen. Het slotstuk van de ze wedstrijden valt op maandagavond 17 juni. Dan is er in „De Jeugdhoeve" een B.B.-bindingsavond, tijdens welke bur gemeester R. O. M. Walput van 's-Hee- renhoelt de prijzen zal uitreiken. De le den van de vrijwillige brandweren op de Bevelanden kunnen verder van een cabaretrevue genieten. Ten slotte staat er een brandweerbal op het programma. De muziek hïerbttzal worden verzorgd door het orkest „The Black and White" uit Goes. „Jantje van Sluis" wil pootvis uitzetten Enkele leden van de visclub „Jantje van Sluis" hebben zich beijverd het riet in de bocht van de vaart voor een groot deel te verwijderen, ten gerieve van de vissers. De club heeft het plan pootvis uit te zetten, waarbij men met name denkt aan karpers. „Jantje vanv Sluis" heeft de beschikking gekregen over een frote oppervlakte viswater, te weten de tierskreek onder Heille, de vaart tot aan de Belgische grens en het kleine kanaal tot aan de zogenaamde Drieko ker onder Retranchement. Successen voor judo'ers Voor de te Bergen op Zoom gehouden kampioenschappen voor de leden van de judosportscholen van de heer Felix Jan- sens, behaalde de heer P. Pielaet te Breskens het kampioenschap in de klasse oranjeband. Op de tweede plaats kwam de heer H. Fenijn. Beiden zijn lid van de judosportvereniging „Breskens". Ook door jongere leden van deze ver eniging werden goede resultaten geboekt VEILINGVERENIGING ZUID-BEVELAND GOES Kruisbessen, exp. 1.17; aardbeien per doos, extra 1.0J, I 80—1,00, II 36—70, afw. 46. Groen- per stuk: bloemkool All 80; BH 60—66: kropsla I 9—11. II 6—7; CII 44,50. Per bos: wortelen H 8486: afw. 32; radijs 63; ram menas 10; selderij 315. Per kg: rabarber I 9—12: peulen 3,60—3,80; zeekraal 50—1,40; lamsoren 48—59: aardappelen 48.. VEILING TERNEUZEN Sla I 3,50—9,40; XI 3.50—5.00: bloemkool A 61—86; All 50—74: B 50—67: Bil 37—46; CII 2737: afw. 1954; grote komkommers B 39 —50: Cl- 34—39; selderij 15—29; peen H 68— 87: sjaiolten I 18—21; rad(Js II 124; glas- aardbeien I 79—1,05: II 67—90: afw. 54—62: turaardbeien H 61: spitskool 4448: peu len 4.45—4.62; savoiekool I 40—51: rabarber 2023: spinazie H 3633: tomaten AH 2.05 2,10: BH BH 2,05—2.10: C!I 1.89: CC 1.57; as perges BH 2.70—2.90: CII 1,50—2.00: afw. 1,46 1.88: eerstelingen, drielingen 87: 'kriel 93. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 1792 kg, 1,69—2,80, bot 234 kg, scho' 8 kg, tong 42 kg, paling 33 kg. wulk 7 kg, visiever 5 kg. tarbot 9 kg, onge sorteerde vis 5 kg. Films in Zeeland De Nederlandse speelfilm „Als twee druppels water" is zeer re centelijk op het filmfestival van Cannes een beetje in de verdruk king geraakt tussen het spektakel van de graag-poserende stariets op het strand en de cocktail-partijtjes in de Boulevard-villa's. Dat is jam mer, want het werkstuk van Fons Rademakers naar W. F. Hermans' roman „De donkere kamer van Damocles" bevat zeer veel goede elementen en is feitelijk de eerste Nederlandse film van internatio naal niveau. CITY (Middelburg), ALHAMBRA (Vlis singen) en GRAND (Goes). LUXOR (Vlissingen) vertoont dit week einde een oorlogsfilm van Franse make lij. Raymond Pellegrin en Danny Carrel leveren goed vakwerk in deze rolprent over de strijd in Noord-Afrika. De titel- luidt „De heldenbrigade". In ELECTRO (Middelburg) kan men een avonturenfilm zien van Marcel Li ni, getiteld „Het geheime teken van d'Ar tagnan", doorbordurend op de avon turen van de drie musketiers. Taalproblemen, overladenheid van het festivalprogramma en een onbegrijpe lijke politiek hebben echter „Als twee druppels water" parten gespeeld. Dat neemt niet weg, dat de film tot de beste van het Nederlandse repertoire behoort en dat een aantal buitenlandse critici buiten de jury, dat hebben er kend. „Als twee druppels water" behelst de enige roemrijke periode in het onaan zienlijke bestaan van sigarenwinkelier Dueker (Lex Schoorel). Deze periode vangt aan, wanneer tijdens de Duitse bezetting een geheime agent neerdaalt aan een parachute in Duckers miezerige achtertuintje. De agent, in karakter het tegendeel van de bange, alles accep terende Dueker, blijkt uiterlijk echter sprekend op de winkelier te lijken. De man maakt daarvan gebruik en schakelt Dueker in bij de bestrijding van de vijand. Dueker doet dan dingen die hij voor onmogelijk had gehouden. Hij leeft korte tijd écht, maar alleen zolang hij de agent Dorbeck achter zich voelt staan. Als dat niet meer het geval is schrompelt de heldenfiguur ineen en blijft het armetierige mannetje vroeger over. Een droom Fons Rademakers, die het scenario schreef, wist de typische Hermans sfeer totaal te behouden. Dorbeck is een droomfiguur en Dueker en Dor beck vloeien als filmverschijningen zo regelmatig in elkaar over, dat men als toeschouwer in die droom wordt meegevoerd. Op die manier wordt men bij de film betrokken. De ontknoping is dan ook een hard ont waken en men weet niet of Dorbeck er echt geweest is of dat Dueker het alles in een visioen heeft gezien. Dat is ook niet belangrijk meer. Het komt er op aan, dat Dueker de „gewone man" één kort moment in zijn bestaan heeft kunnen leven als een held en dat hij daarmee de droom uit zijn jeugd heeft waar gemaakt. Het was een ontsnap ping uit de sleur, v^aarvoor een hoge prijs moet worden betaald. Lex Schoo rel in de dubbelrol als Ducker-Dorbeck, Mia Goossen als de verraderlijke vrouw van Dueker en Elise Hoomans als de geesteszieke moeder zijn uitstekend in hun typeringen. De fotografie is van een goede kwaliteit. Het is jammer, dat Cannes aan indigestie leed. Te zien in ZONDAG 9 JUNI 1963. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema, Domburg 9.30 ds. Streefkerk, 2.30 ds. v. d. Bom, Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot, Grijpskerke 10 en 2.30 kand. Pieterse, Koudekerke 9 en 7 ds. Els- hout, Meliskerke 10 en 2.30 prof. dr. Brillenburg Wurth, Middelburg Gast- huiskerk 7.30 kand. Pieterse, Hofplein- kerk 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Linde boom, 5 ds. Oegema, Noorderkerk 9.30 ds. Lindeboom, Ontmoetingskerk 8.45 ds. Van Ulden, 5 ds. Van Til, Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Sternen- berg, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gom- mer, Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe, St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden, Veere ds. Oosterhoff, Vlissingen 9.30 en 5 dienst, Vrouwenpolder 10 en 2.30 dienst, Westkapelle 9.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Streetkerk. Geref. Kerk (Vrygem.). Souburg 9.30 dienst. Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Jans- sens, Vlissingen 4.30 dienst, Vrouwenpol der 9,30 en 2.30 ds. Van Beveren, Zou- telande 10.45 en 2.30 ds. Janssens. Geref. Gern. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd., Middel burg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld, Oost kapelle 10 en 2,30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9.30, 2 en 6 ds. Hage (H.D.), Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerlc. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrjjz. Herv. en Rein. Kring. Middelburg 10.30 ds. Van Santen, Vlis singen Landdag Middelburg. Evang. Lntli. Gem. Middelburg 8.45 ds. ten Rouwelaar, Vlissingen 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gent. Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Herst. Apost. Zcndingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. sk., Vlissingen 10 heil. sk. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Wil lem ELI) 10 en 5 de heer De Ridder. Adventkerk. Vlissingen 9 ds. Reitli, 10 bijbelstudie. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9.30 en 2 kand. v d. Bank; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Steur; Biggekerke 9.30 ds. Van Dujrne. 2 ds. Odé; Domburg 11 ds. Van Vliet, 7 ds. WapenaarGapinge 2 dr. Bakker. Grijpskerke 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Van Vliet; Kleverskerke 2 ds- Wierïnga; Koudekerke 10.30 ds. Altena, 2.30 ds. Van Dij], 7 ds. Kloosterman, Lammerenburg; 't Zandt 10.15 ds. Van Dij.1, 10.15 jeugdk., 7 ds. Altena; Melis kerke 2,30 ds. Den Toom; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Snoep. 7 ds. Van Boven; Engelse Kerk 10 ds. Enker (jeugdk.)Koorkerk 10.30 ds. Van San ten; Oostkerk 10 ds. Nauta; Nieuw- en St.-Joo-land 9 en 10.30 dr. Van Haar lem; Souburg West 9.30 ds. Odé, Oost 9.30 ds. Den Toom, 7 ds- Van Duijne; Oostkapelle 10 ds. Richard. 2-30 ds. Oosthoek: Ritthem 9 en 10.45 ds. Nen- nie; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 6.45 ds. Straling (jeugad.); St.-Laurens 10 ds- Kok. 7 ds. Rothfusz: Veere 10 ds. Wieriïiga: Vlissingen St.-Jacobskerk 10 ds- Kloosterman. 5 ds. Kwast; Johannes- kerk 9.30 ds. Rothfusz. 7 ds. Kwast; Vrouwenpolder 10 dr. Bakker; Westka pelle 10 ds. Van Boven, 2.30 ds. Richard; Zoutelande 9.30 ds. Kwast, 2.30 ds. Nen- nie. Filadellia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal10. 2.30 en 7 leesdienst Herv. Evang. Westkapelle 9.45 leesd. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen (Havendorp) 3 de lieer Davidse. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter H. G. VV. van Gispen. Oosterasheldestrnn» 2. tel 4664. Apotheek Middelburg: L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 278-J Vlissingen: dokter J. Vader. Bad huisstraat 106. tel. 2472. Apotheek Vlissingen: .T, H. Tar.-Meyer, Scheldestraat 2(i. tel. 2025. Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle: dokter H. Frimu, Duinweg 59. tel. 01186232. Oostkapelle. Serooskerke en Veere: dokter P. Bom, Dorpsstraat 2 te Oostkapelle, tel. 01188 —276. VEILING ROTTERDAM. 6 Juni. Eerstelingen 105—108. Aardappelen (oude) C—9. Andijvie 1 16—25, 2 15—16 Aan voer 10.000 kg. Bloemkool IA: 6 stuks per bak 61—96. 3 per bak 55—79, 10 per bak 40—63. 12 per bak 45-^7 p. st. Bloemkool 2A: 6 stuks per bak 56—80, 8 per bak 32^10, 10 per bak 2142. Aanvoer 8000 stuks. Bospeen 1 89—116, 2 60—87. Aanvoer 5000 boa. Dubb. bonen (kas) 350—370. Kassnij bonen 1 340— 370, 2 200—260. Komkommers 70-80 48—60, 60-70 48—53,' 50-60 40—49. 40-50 30—44 per st. Kroten 19—27. Peterselie 11—13. Postelein 14. Prei 12—14. Rabarber 8—11. Selderij 10— 38. Radijs 11—18. Spinazie 1 10—29. Sla IA S'A6. Aanvoer 55.000 stuks. Spitskool 28—36. Tomaten Al 12.30 p. bak, BI 11.00. Cl 32.30, CCl 10.50, Al rood 11.80, Cl rood 11.20 Aan- 6000 kg. Uien 16—22. Aardbeien IA 69— 91 p. doos. 2A 63. Frankenthaler 4705O0 per kg- COÖPERATIEVE VEILINGVERENIGING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. Nieuwe aardappelen: aanvoer 1500 kg Gro te 61—31, drieling 57—84, kriel 47—66, gr. komkommers 60-75 58—61, 50-60 3456, 40-50 39—46, 35-40 35—41, bloemkool 4 stuks 91— 99. 6 stuks 66—97, 8 stuks 53—84, 10 stuks 37—59, 12 stuks 3112. sla 3.50—8. witte kom kommers 50-60 64. 40-50 56, aardbeien I 98 II 86—1.15. IU 67—91. rode bessen: per doos 1.C3. kassnijbonen 3.83—3.64. postelein 14—36 spinazie 7.50—37. rabarber 1424. spits kool 21-34, prei 1417. andijvie 1535, peu len 2.642,93. bospeen 981.18, bos kroten 43 l, bos radijs 41L eerste rode bessen werden aangevoerd door de heer J. L. Dop te Koudekerke. De kassnijbonen werden aangevoerd door de fa. J. Kesteloo Zn., te Koudekerke. GRAANBEUR8 ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe 33—33.50, Gerst 26—27. Haver 24—25. Kleine r-iwten 36—38. Schokkers 4550 Brui bonen 7075. Maanzaad 6065. VEILING KAPELLE Groene kruisbessen levering 5 uur, 1,32. Aardbeien vei ling: per doos van 200 gram: Deutscb Evern I 7397, n 4769: Regina I 84—96: H 51—72: Glasa I 84: H 71; Vola H 61: Cambridge Vigour I 81. Groeneveiling: Aardappelen I 32: H 5: sla I 57; U 4: bos peen 33—85: bosselderij II 31. s-HEER-ARENDSKERKE Oranjevereniging vergaderde Donderdagavond werd in café „De Tol" te 's Heer Arendskerke de algemene vergadering gehouden van de Oranje vereniging onder voorzitterschap van de heer J. van Neerwijk. Er was zeer wei- belangstelling van de zijde van de - n. Herbenoemd werden de bestuurs leden J. van Neerwijk, P. van Sab- ben en J. J. Car els. De rekening over 1962 werd vastgesteld met een batig slot van 500,16. Besloten werd op za terdag 29 juni een kinderfeest te hou den op het sportterrein, terwijl 's avonds een concert zal worden gegeven door de plaatselijke muziekevereniging „Excel sior". BORSSELE Tocht voor bejaarden Dezer dagen maalden de bejaarden van Borssele een tocht per bus. Eerst ging men naar Ossendrecht, waar het pompstation van het waterleidingbedrijf werd bezichtigd. In Roosendaal gebruik te men de koffiemaaltijd. Via Lage Zwa- luwe ging men terug naar Roosendaal, waar weer gegeten werd. In Borssele werden de bejaarden met muziek inge haald en sprak de burgemeester een dankwoord aan het comité, dat de reis had georganiseerd. LEWEDORP Auto botste legen sproeimachine In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op de rijksweg ter hoogte van de Jacobspolder onder Lewedorp een i personenauto en een sproeimachine met elkaar in botsing. De heer De B. uit 's- Heer-Arendskerke reed met zijn sproei machine in de richting van Lewedorp. Met grote snelheid naderde de pe: auto, bestuurd door de heer D. Goes, Door de dichte mist bemerkte de heer D. de sproeimachine te laat op. De auto werd zwaar beschadigd; de sproei machine liep lichte schade op. Dokter J. J. Gelderblom uit Nieuwdorp verleen de eerste hulp. Zowel de bestuurder van de auto, als een inzittende, de heer G. J. R. uit Goes, liepen schaaf- en snijwon- den op. Na in het ziekenhuis te Goes te zijn behandeld, konden ze weer naar huis terugkeren. COLIJNSPLAAT Vandalen verminkten zwaan oedert enige tijd broedt een zwanenecht- paar bij ae haven „De Oesterput" te Colijnsplaat. Daar liet nest slechts op enkele meters van de weg ligt, trekt het zeer veel belangstelling. Zoals gebruike lijk is het mannetje zeer agressief. Van dalen zagen hierin een aanleiding" om het dier zwaar te verminken, de snavel werd onder andere zwaar beschadigd. Dat dit de afschuw van dierenliefhebbers op wekte is begrijpelijk. Er is nu een groot bord bij het nest geplaatst, waarop met klem verzocht wordt de dieren met rust te laten. WEMELDÏNGE Gemeenteraad vergadert Vanavond komt de raad van de ge meente Wemeldinge in openbare verga dering' bijeen in liet gemeentehuis. De agenda vermeldt onder meer een voor stel tot wijziging van de gemeentebe groting voor 1962, alsmede een voorstel tot openstelling van de speelweide voor de jeugd onder de 16 jaar. Men wil de speelweide zondags gesloten houden. In het voorstel wordt de raad ook gevraagd een krediet te verlenen voor de aan schaf van enkele speelwerktuigen. Dan is er nog een voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgelijke stand met ingang van 1 juli 1963. Ter benoeming wordt aanbevolen de heer J. Landman. Ten slotte is er een voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de verlenging van de Molenstraat. OVEZANDE Bevolkingsonderzoek Aan het onderzoek op t.b.c. waren te Ovezande opgeroepen 963 personen, (bo ven 15 jaar), van wie 471 vrouwen en 492 mannen. Aan het onderzoek deel totaal 659 personen, van wie 345 vrouwen en 314 mannen. Vergeleken bij het onderzoek in 1954 is dit een flinke vooruitgang. Toen werden opgeroepen in totaal 989 personen, van wie 483 vrouwen en 506 mannen. Aan het onder zoek namen toen deel 467 personen, van vie 247 vrouwen en 220 mannen, zodat de percentages van deelname in 1963 belangrijk hoger liggen dan in 1954, namelijk voor de mannen 8% en voor de vrouwen 11%. WOLPH AARTSDIJK Muzikale rondwandeling In verband met het behalen van een eerste prijs in de eerste afdeling fanfare op het coucours te Souburg, maakte de muziekvereniging ADVENDO te Wol- phaartsdijk dezer dagen onder grote be langstelling een muzikale rondwande ling door de gemeente. Brouwershavens raadslid neemt ontslag De lieer A. Kommer te Dreisclior, sinds vorig jaar lid van de gemeenteraad van Brouwershaven voor de Party van de Arbeid, heeft zyn zetel ter beschikking gestel-L De lieer Kommer heeft zyn ont slag genomen zonder zijn fractie daar- in kennis te stellen- De achtergrond van zyn heengaan als raadslid zou te maken hebben met het feit dat hij bij de benoeming van leden van een stembureau bij de jongste ka merverkiezingen zou zijn gepasseerd. In Dreisehor was het usance, dat de raadsleden de stembureaus bezetten. Op 15 mei jl. werd een te Dreisehor woon achtig raadslid van een andere groepe ring wél gevraagd zitting te nemen in het stembureau; inplaats van de heer Kommer werd een particulier uitgeno digd. De heer Kommer zou zich dit erg hebben aangetrokken, doch het ergst zou hij zach gestoord hebben aan de mo tivering voor dit passeren, welke moti vering tijdens een intern gesprek op het gemeentehuis zou zijn gebruikt. Burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven verklaarde desgevraagd met een dergelijke achtergrond van het bedanken van de heer Kommer niet op de hoogte te zijn. In de vacature zal worden voorzien door de benoeming van de heer M. Matthijs- se te Brouwershaven, die reeds eerder deel uitmaakte van de Brouwerbavense raad. Tot lid van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen zijn benoemd: ir. J. de Baare, 's-Gravenhage; L. J. Bartelds, Middelburg; mej. M. A- A. Cler, Middel burg; ors. W. R. V. Dusarduij'n, Goes; drs. J. Dijkgraaf, Goes; ir. J. S. Hoek stra, Terneuzen; ir. L. D. Huisman. Mid delburg* A. J. Kaland, Middelburg: drs. F. Koppen, Middelburg; mevr. A. G. Kroonenberg-Holtliuis. Goes; drs. P. K. Lindenbergh, Middelburg; ir. A. W. Luitjerts, Bergen op Zoom; mr. W. P. Martens. Zierikzee; ir. H- W. Naezer, Goes; drs. P. A. Neeteson, Sas van Gent; dr. J. M. G. van der Poel, Wageningen; ir. F. van Rossum, Terneuzen; drs. C. de Schipper, Middelburg; mr. C. A- van Swigehem, 's-Gravenhage; dr. D van der Wei, Middelburg en ir. J. Zuurdeeg, Middelburg. Receptie marinecommandant Aan boord van H.M.'s Van Speyck te Vlissingen heeft de nieuwbenoemde commandant maritieme middelen Zee land, de kap. ter zee H. J. Hagedoorn met zijn echtgenote een drukbezochte receptie gehouden. Velen maakten ge bruik van de gelegenheid tot kennis making met de neer en mevrouw Hage- dorn. Blinden brachten een bezoek aan vliegveld Dezer dagen heeft een groep Zeeuwse blinden een reis gemaakt per touringcar naar het. vliegveld Zestienhoven in Rot terdam. Tijdens de reis gaf de eerste luitenant van het Rode Kruis, de heer Viergever tekst en uitleg. Men vertrok uit Middelburg naar Rotterdam. Daar brachten de blinden een bezoek aan het vliegveld. Men kreeg een boeiende rond- tang door een verkeersvliegtuig, waar oor de blinden een idee kregen van de afmetingen van zo'n toestel. Hierna ging men naar het museum voor lucht- en scheepvaart, waar de blinden alles mochten betasten zodat zij zich een goede voorstelling van alles konden ma ken. De rondleiding over het vliegveld en door het museum werd geleid door deskundigen op het gebied van de lucht en zeevaart. T entoonstelling „Oud-Terneuzen' De tentoonstelling van de vereniging „Oud-Terneuzen", die op 8, 9 en 10 juni in café „De Vriendschap" wordt gehou den, heeft een groot aantal inzendingen. De tentoonstelling is eenvoudig, maar smaakvol en overzichtelijk ingericht. De expositie omvat onder mèer prentbrief kaarten, foto's en oude prenten, die han delen over de oude en nieuwe geschiede- van Terneuzen. Het ledental van de- actieve vereniging, dat nu 75 be draagt. zal tijdens de tentoonstelling on getwijfeld stijgen. De tentoonstelling wordt vandaag, zaterdag, door b. en w. van Terneuzen officieel geopend. Zij is van 10.00-20.00 uur voor het publiek toegankelijk. f Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17