Terneuzenaar verkocht niet-afbetaalde auto Hans Sturm werd eerste in ronde van Walcheren Nieuwbouw Kinderzorg begint in september a.s. g&' JONGE A(,hN[)A Raad dinsdag biieen VIJF PAVILJOENS EN EEN KANTOOR MEER SCHOLEN GEWENST VOOR GEESTELIJK GEHANDICAPTEN Huidige school niet geschikt GESLAAGDE BRElMODELLEmOW IR GOESE PRINS VAN ORANJE t VOORINSCHRIJVING 3e P.Z.C.-RIT SLUIT ZATERDAG AANSTAANDE VRIJDAG 7 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT POLITIERECHTER MIDDELBURG: Duister contract over huurkoop „De hele zaak is op z'n Jan-boere- fluitjes opgezet", betoogde de of ficier van justitie, mr. J. L. An- dreae, donderdag tijdens de zitting van de politierechter te Middel burg, daarbij doelend op een „con tract", dat een autohandelaar uit IJzendijke had opgemaakt voor de huurkoop van een auto door I. D. uit Terneuzen. Hierin stond onder meer te lezen, dat de handelaar eigenaar van de auto bleef, zolang deze nog niet was afbetaald. De verdachte I. D., die het contract tekende, verkocht de wagen even wel, nog voordat hij de auto had afbetaald. Om die reden was hem diefstal ten laste gelegd. Was het contract wel eerljjk opgemaakt en was niet de bepaling inzake het eigendomsrecht later, nadat de koper had getekend, toegevoegd? Dat was de vraag waarmee de politierechter, mr. B. S. Sleperda. zich moest bezighouden. De van diefstal verdachte D. beweerde dat die bepaling er niet jn stond, toen hjj tekende en zijn raadsman, mr. G. Tichelman uit Terneuzen wees op de waarschijnlijkheid dat zijn cliënt hierin de waarheid sprak. „Vreemd dat de woorden tot alge hele afbetaling met een andere pen geschreven lijken te zqn en vreemd dat de handtekeningen niet onder maar boven het beschreven bedrag ad 1200 staan", vond /de verdediger. De autohandelaar van D. die het con tract opstelde en zfln vriendin me vrouw w.. die daarbij en ook bij het tekenen van de overeenkomst aanwe zig geweest zou zijn. verklaarden als getuigen dat er. na tekening van het contract door beide partijen, niets meer was bijgeschreven. De officier achtte de verduistering op grond van deze getuigen-verklaringen bewezen. Hö nam de sfeer van deze autohandel, die hjj „gescharrel' noemde in aanmerking bij het stellen van de eis: 150,subs. 80 dagen. De politierech ter veroordeelde D. tot f 100. „Ik had de omgang met haar verbro ken", vertelde de metselaar R. J. de R. uit Vogelwaarde die voor mishandeling terecht stond „later kwam ik haar na een visite tegen. Ze trok me van mijn fiets af en gaf me een klap in mijn ge zicht" De metselaar erkende dat ook hij had geslagen, hjj moest hiervoor boe ten met 30, JUDASPENNING Een wat vreemde en blijkbaar weinig doeltreffende methode gebruikte de ver dachte R. A. v. d. V. uit Hulst, om èen oude cliënt, bij wie hij jaren geleden een elektrische installatie had aangelegd, tot betaling te dwingen. HH stuurde de voormalige cliënt v. D. uit Hulst een prentbriefkaart met grove beledigingen, waarbij hij v. D. onder meer vergeleek met Ju das. De briefkaart toonde een afbeel ding van de preekstoel van een kerk in Aardenburg! „Ik els van hem dat hij het geld vrijwil lig betaald" stoof de verdachte op toen de politierechter hem zei dat het beter was een deurwaarder in de hand te ne men. Tegenover de politie en nu ook op de zitting verzekerde v d. V dat hij met deze methode zou doorgaan. Het leek de officier daarom raadzaam een voor waardelijke strat op te leggen van een week met een proeftijd van 3 laar Bo vendien vorderde mr Andreae een geld boete van f 40,De politierechter nam de eis over. ALCOHOI „Wat jr dronken doet. moet je nuchter boetenwendde mr Sieperda zich tot de stuurman B. G. de V. uit Smllde. die iijdens dronkenschap in Terneuzen een portefeuille met inhoud uit een auto stal en er met een andere auto van door Wou gaan. Die boete viel de verdachte nuchter evenwel hard mee. zoals hij lachend verteldp. Het vonnis luidde, conform de eis. 100.—. Voor rijden onder invloed van alcohol kreeg de bromfietsbestuurder A. A. J. de L. uit Koewacht overeenkomstig de vor lering een boete van 75, „Ik kan niet tegen jenever na bier, daardoor Is het alcoholpercentage zo opgelopen", trachtte de automobilist L- J J.\de B.. bloemist in St -Kruis (B. I het percentage 2,15 van de bloedproef te vorklaren. ,,Dat percen tage hangt alleen af van de hoeveel heid drank", merkte de officier op. die bjj een optelling van het aantal alcoholische, consumpties tot 12 kwam. De Belgische bloemist was naar Neder land gekomen om goedkoop te tanken. „Is het dan voordeliger als Je ook nog vier borrels drinkt?" vroeg n»r Slener- da ongelovig De politierechter deed de helft af van de door de officier geëiste straf en vonniste een onvoorwaardelijke f Advertentie; gevangenisstraf van 2 weken. Overeen- comstig de eis werd de automobilist bo vendien veroordeeld tot 1 jaar ontzeg- rijbevoegdheid in Neder- WRAAK NATIONALE VLASDAG IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Op 29 juni zal er in Zeeuwsch-Vlaande- ren een Nationale Vlasdag worden ge houden. Deze dag wordt georganiseerd door de Stichting voor de Nederlandse Vlasteelt en Vlasbewerking. Het pro gramma omvat een koffiemaaltijd en een excursie. Het doel van de excursie, is om naast het bezoeken van enkele vlasproeven en vlaspercelen onder leiding van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, tevens kennis te maken met onder meer de bouwwerken langs het kanaal Gent Terneuzen en hef waterwingebied in de Braakman In de omgeving van het patropaatsgebouw In Koewacht zal te vens op een kleine tentoonstelling, de nieuwste typen vlaszaaimachines en vlastrekmachines te zien zijn. Het pro gramma begint om 9 uur met het ver trek van de autobus voor de excursie vanaf het patronaatsgebouw. Voorts bestaat er gelegenheid mee te doen aan een vlastoto. GIDS VOOR ZIJL- TENTOONSTELLING IN KRUININGEN Het bestuur van de Z.L.M. heeft ter gelegenheid van de land- en tuinbouw tentoonstelling, die van 13 tot en met 15 juni in Kruiningen wordt gehouden een kleurig boekje uitgegeven, waarin allerlei bijzonderheden over het pro gramma staan'. Voorts vindt men er een lijstje van de standhouders op het open terrein en van de hallen in. Er zijn, zo blijkt uit de gids, 74 standhouders op het open terrein en 70 standhouders in de hallen. Bq de demonstratie van de verschillende paardenrassen kan men 13 rassen zien, waaronder Engelse vol bloeds, Arabieren, Friese paarden en di verse soorten pony's. Op het program ma van de landelijke rijverenigingen staan dressuurproeven voor achttallen en viertallen alsmede individuele dres suurproeven in de klassen L, M en Z. Ook zullen er springconcoursen zijn. Een aantrekkelijk gedeelte van de tentoon stelling zal zeker de demonstratie kaat sen zijn door enkele leden van de Ko ninklijke Nederlandse Kaatsbond uit Leeuwarden. Verder zal de Mariniers- kapel een demonstratie verzorgen. (Advertentie) Eerste etappe liep gesmeerd Kfeisjesploegm deden niet onder voor hun mannelijke „collega's" Enkele minuten na vijf uur zijn donderdagmiddag niet minder dan 124 jeugdige wielersportliefheb bers verdeeld over 21 ploegen op de Grote Markt te Vlissingen begonnen aan de vierde Ronde van Walcheren, een evenement, dat wordt georganiseerd door de ver enigde rijwielhandelaren op Wal cheren. Veel mensen hebben ze al kunnen zien: de jongens in hun kleurige rennerstruitjes en de hon derden meters lange karavaan met reclame-, verzorgings- en volgwa- gens. Deze vierde ronde heeft nog meer bijzonders. Voor het eerst kwamen er ook meisjesploegen aan de start. Drie zelfs. En dat deze meisjes beslist niet onder hoefden to doen voor hun mannelijke „collega's", bleek duidelijk bjj het be kendmaken van de eindstand in het ploegen klassement na de eerste etappe. Daarbij kwam namëiyk vast te staan, dat de zes meisjes van de VéGé-pIoeg een vjjfde plaats hadden ingenomen. De N.V. Empo-ploeg legde beslag op de eerste plaats op de voet gevolgd door de N.V. Juncker-ploeg. Voordat de deelnemers aan de eerste tocht over een afstand van 35 km begonnen werden ze door de juryleden duchtig aan de tand gevoeld. De jongens en meisjes kregen namelijk een aantal vragen voorgelegd, die onder meer be trekking hadden op de sport en de ver keersregels. Ook was er weer een extra vraagje bq. De jongelui moesten name lijk raden hoe hoog de Goese televisie toren is. En om het extra moeilijk te maken wilde de jury de hoogte graag in decimeters geschat zien. Acht van hen benaderden de 1210 decimeter zeer dicht. Zij bemachtigden daarmee voor hun ploeg een aantal winstpunten. Bij de beoordeling letten de juryleden voor het merendeel leerkrachten verder onder meer ook op de orde in de ploegen. De snelheid, die onderweg werd aange houden, was bepaald op 15 km. Een zes tal bromfietsers gaven deze snelheid vijf uur. Deze 30 km lange etappe voert de „coureurs" allereerst in de richting van Souburg, waar de deelnemers bij het Oranjeplein aan een behendigheids wedstrijd zullen meedoen. In Nieuw- en St.-Joosland (18.05) en Arnemuiden (18.35) wordt gepauzeerd. Omstreeks tien voor acht zullen de jeugdige wieler- sportllefhebbers vanavond op het Bel- lamypark finishen. Na de eerste etappe ziet het klassement er als volgt uit: 1. N.V. Empo, Vorden, 6540; 2. N.V. Juncker, Apeldoorn, 6535; 3. Stroo kolen-kachels, Vlissin gen, 6510; 4. firma Wibaut, Vlissingen, 6494: 5. VéGé. Middelburg, 6424; 6. N.V. Amstel Bieren. Amsterdam. 6388; 7. ERI, Amsterdam. 6384; 8. N.V. Simplex, Amsterdam, 6376; 9. Vredestein, Doe- tinchem, 6375; 10. N.V. Gazelle, Dieren, 6376; 11. N-V. Union, Den Hulst, 6360; 12. Hevea, Doetinehem, 6342; 13. N.V. Ceylon, Maastricht, 6328; 14. N.V. Plu vier, Rotterdam, 6313; 15. N.V. Batavus, Oudeschoot, 6304; 16. S.A. Sturmey- Archer, Amsterdam, 6293; 17. Reserve- ploeg, 6264; 18. Phoenix, Groningen, 6253; 19. Zebo, Middelburg, 6240; 20. Locomotief, Amsterdam, 6219; 21- N.V. Motorpaleis, Rotterdam," 6086. Vlot tempo In vlot tempo loodsten gemotoriseer de rijkspolitiefunctionarissen de bon te karavaan door Vlissingen. Veel belangstelling was erop de route, vooral b\j Souburg, en in Middelburg. De ravitaillering vond plaats in Veere, terwyi de renners ook tydens een rust pauze in Serooskerke werden getrak teerd. Onderweg liep alles gesmeerd. Be halve voor twee deelnemers, Banden- pech en een kapotte achterrem. Ruim een kwartier later dan was ge timed kon ronde-reporter C. L. Schut ters omstreeks kwart voor negen de komst van de karavaan melden aan het talryke publiek, dat zich bij de mu ziektent op het Bellamypark had ver zameld. Daar werd de einduitslag be kend gemaakt door waarnemend voor zitter G. Rutters. Het was bq deze ge legenheid, dat de vriendeiyke rondemiss de 14-jarige Iinek Peijpe uit Souburg voor het eerst „in functie" kon treden. Zij mocht de winnaar van de eerste etap pe, Hans Sturm (12) uit Vlissingen in de gele trui hysen. Renner J. van Beek uit Arnemuiden kon de zwarte pechtrui aantrekken. Rondeleiders A. de Pree en A. de Ryke en hun medewerkers konden, tevreden zijn over het verloop van deze eerste rondedag. Vanmiddag om half vijf gaan de deel nemers zich weer bij het politiebureau in de Brecstrnnt te Vlissingen verzame len. liet startsein wordt gegeven on: VOOR HEN DIE DE ÉCHTE WILLEN Mlddrili.irK Moienw.in-i Minimum Wal cheren U—18 uur. Ahdij Klank- en liehi- opel. 21.00 uur. City Ais twee druppels waiet, 8 uur. 14 laar. Gleciro Hel ge heime teken van d'Artagnnn, 1.31'. uur. 1-1 Innr. druppels water. 20 Vlissingen - Alhnmbrn Als twee druppels wntei. 20 uur. 14 laar; Luxor. De hel- denhrlgudc. 20 uur. 14 laar Bergen op Znnm - Luxor Mondo Cane. 20 uur. 10 laar. Ternciwrn - Luxor Stem in net dulstei uur l-i Jaar. Sas van Grut - ülymplathcnter: Lutu, uur, 18 laar. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 28 mei tot en met 3 juni 1903 zijn aan het bureau van poli tic te vlissingen de navolgende voorwer pen, als gevonden gedeponeerd. Enige dames- en herenrywielen," diverse lipssleutcls. wit kinderschoentje, hon depenning, boodschappennet van kin derwagen, step op luchtbanden, 1 paar gymschoenen en 1 paar sokken, truitje met zonnnepakje, nylon sjaaltje, cein tuur van regenjas, hondenhalsband met penning, houten stepje, 1 paar basket- balschocncn, badhanddoek, mondharmo- nika, dameshandschoen, portemonnee met inhoud en kinderportemonnee: en dal dc adressen aan zijn bureau zqn te bekomen alwaar de navolgende voor werpen zyn te bevragen: diverse sleu tels, 3 kratten, kinderkruiwagen, 1 paar handschoenen, muntbiljet, zwem broek. snoer bloedkraaltjes, 2 contact sleutels, bankbiljet, onderbroek en trui, portemonnee met Inhoud, paarlen col lier, dameapolshorloge, badlaken en huissleutel, en kinderportemonnee. Marktberichten COÖPERATIEVE VELUWSR EIERVEILING. Weekaanvoer ca. 1.200 000 stuks, waarvan 572.800 In veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 49 tot 55 gram 9.47—10.53: 55 tot 80 gram 10.71— 11.03: 80 tot 64 gram 11.09—11.10: 64 tot 69 gram 1100—11 37. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 613.207 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 36 tot 42 gram 5.50 tot 64 gram 10.91: 64 tot 72 gram 11.18—12.51. Eendeëieren-. van 65 tot 69 gram 9.50—10.45: van 69 tot 79 gram 10.62—11.23. EIERMARKT. Aanvoer ca. 2.100.000 stuks, handel kalm. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 60 tot 65 gram 10 85—11 60; alg prijs 11.20: kiloprijs ..81 op basis' 61.8 gram Henneëieren van 37 tot 54 gram 6.00—10 40 VEILING KAPELLE. 6 Juni. Kruisbessen 72. Glasaardbelen per doos vat. 2 ons- Regina l 78—85. n 62—67 D. Evern 1 76—91. II 5563 Glasa ex 89. I 74— 31. U 48—57. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 6 Juni 1963 Aanvoer 20000 kg. AA extra 2.75, A 1 2,30 A extra 2.70, A 1 2,15. B extra 2.50. I 1,45 C extra 1.55, C I 1,20. D 1 1.20. E I 0.40. E II 1.40. F I 1,35. stek 0.43. VEILINGVERENIGING ZUID-BEVELAND GOES KrulsbPssen, exp. 79. aardbeien per doos I 87. VISMIJN COLIJNSPLAAT 3149 kg. 3,27—3. w. Bot 358 kg, Scno. 10 kg, Tong tl. kg. Paling 72 kg, Rog 3 kg, Griet 18 kg, Vislever 3 kg, ongesorteer de vis 33 kg. MIDDELBURG Demonstratie en lezing voor plattelandsvrouwen Woensdag hield de Ned. Bond van. Plat telandsvrouwen. afdeling Middelburg, de maandeiykse bqeenkomst. Mevrouw De Lenge van een fabriek van elektrische apparaten in Einhoven vertelde een en ander over deze hulshoudeiyke artikelen en gaf demonstraties In de pauze wer den twee elektrische koffiemolens ver loot, de een afgestaan door de fabriek, de ander door een firma in Middelburg. Half juli hoopt de afdeling een bezoek te brengen aan de champignonkwekery in Ritthem. EXCURSIES ZONNEBLOEM NAAR VEERE Een groepje bedrijfsjeugd van de Stich ting Vorming Bedryfsjeugd Walcheren (De Zonnebloem) te Middelburg heeft woensdagavond een leerzame en aan trekkelijke tocht gemaakt door en om Veere. De opzet van deze excursie was by do bedrijfsjeugd belangstelling te wekker voor.het stedeschoon en voor de historie waarmee men nog dagelijks in aanraking komt. Onder leiding van de gemeentesecretaris, de heer L. van der Hiele werden verschillende oude gebou wen bokeken. In het stadhuis werd ver teld over de historische verbondenheid van het stadje Veere met het huis van Oranje en over de vroegere rechtspraak. By dc rondvaart kwam via de haven, liet Deltaplan ter sprake. Vanaf het water had men ook een goed zicht op de Dom en de Campvoerse toren, waar over vele interessante- wetenswaardig heden werden verteld. Naast dit°visuele onderwqs houdt de Stichting Bedryfs jeugd op school causerieën over folklore en hedendaagse rechtspraak, onderdeel van hel veelomvattend „vak" mens en VEERE Tweede zomeravond- beiaardconcert in Veere Zaterdagavond om 8 uur zal op het ca rillon van de raadhuistoren te Veere het tweede zomeravondbeiaardconcert van dit seizoen worden gegeven door de stadsbeiaardier van Veere en Vlissin gen, de heer Broerse. Het programma bevat o.a. composities van de Nederlandse componisten Van Rennes. Kersbergen en Vogel en een aantal Italiaanse volksliederen, alsmede een drietal menuetten resp. van Handel, Beethoven en Van Hoof. onSTKAPELLE Dinsdagavond 11 juni om half acht komt de gemeenteraad van Oostkapelle bijeen. De agenda vermeldt onder meer de bespreking van dc aanleg van een riolering voor het zomerhuizenterrein „Burgvliet", bespreking van de aankoop van 6 ha grond alsmede een voorstel tot het nemen van maatregelen betreffende de verkeerssituatie tydens het zomersei zoen in de Dorpsstraat. C rescendo" huldigde dirigent P. Wisse De muziekvereniging „Crescendo" van Oostkapelle, die op net muziekconcours te Souburg een eerste prqs behaalde in de afdeling uitmuntendheid, heeft don derdagavond de dirigent, de heer P. Wis se, gehuldigd. De muzikanten brachten hem een serenade en voor mevrouw Wisse- v. d. Welle was er een mand met fruit. Vervolgens maakte het korps een rondgang door het dorp. Exportgarnalen Schar 105 kg, Bc (Advertentie) DASHBOARDKASTJE IS NIET VOCHTDICHT Er was eens een probleem voor sigarenrokers die veel bij de weg zijn. Ze konden bun reservedoos sigaren nooit goed opbergen. Er kwam altijd vocht bij en dat is moordend voor een fijne siga- rensmaak. Gelukkig is dat probleem nu op gelost: de ware sigarenroker neemt nu een doos Senator Spe cial senoritas in reserve. Dat lekkere sigaartje zit in de unie ke lucht- en vochtwerende Tro- pical-verpakking. Nu kan men -• waar en wanneer dan ook - een doos met verse, droge sigaren aanbreken. Alsof 'ie zó uit de sigarenwinkel komt! Daarom wordt Senator Special (lekker mild, 14 ct.) zo vaak met 2 doos jes tegelijk gekocht. Vooral door automobilisten. RIJKSGOEDKEURING AFGEGEVEN Tijdens de jaarvergadering van de vereniging Kinderzorg te Middel burg heeft ds. H. M. Strating, de voorzitter van het bestuur, meege deeld, dat per 1 juli a.s. de rijks goedkeuring afgegeven zal worden voor de nieuwbouw van Kinder zorg. Dat betekent, dat waar schijnlijk omstreeks september a.s. begonnen kan worden met de nieuwbouw van vijf paviljoens en een kantoorgebouw. Binnenkort in elk geval voor 1 juli zal de bouw van de nieuwe paviljoens worden De bouw van de paviljoens aan Veersesingel is zodanig gepland, dat de jongens en meisjes van Kinderzorg niet elders ondergebracht hoeven te wor den. Tydens de bouw van de eerste pa viljoens kunnen zij nog in de oude ge bouwen verblijven. Ds. Strating deelde voorts nog mee, dat de kinderen het vakantieclubhuis in de duinen bij Zou- telande in gebruik genomen hebben en er bijzonder prettige dagen in beleven. Het secretariaats- en het penningmees- terverslag werden zonder opmerkingen goedgekeurd. By de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende be stuursleden R. Batten te Middelburg. A. C. Burger. J. Germing en J. de Graaf te Goes. ds. J. H. J. Hoffman te Krui ningen, J. Jasperse te Koudekerke en P. J. I. Verhage te Cadzand allen her benoemd Na de afhandeling van de huishou- deiyke zaken brachten de leden een bezoek aan het nieuwe tehuis voor werkende jongens, dat aan de Zijpe straat in de Stromenwijk in aanbouw is. Het is een efficiënt ingericht on derkomen. Dit paviljoen zal in de toekomst „Het baken" heten. Het bestuur van Kinder zorg heeft de Middelburgse kunstschil der Piet Rijken verzocht een ontwerp te voor een muurversiering met jaarverslag schoolartsendienst In een algemene beschouwing, opgei nomen in het jaarverslag over 1962 v naam. Na terugkomst werd as film „De vreem delingen" vertoond, nadat eerst ds. Stra- "ng eén toelichting erop gegeven had. .„et is een rolprent, waarin het doen en denken van kinderen suggestief wordt weergegeven. Ds. Strating -sloot de bij eenkomst met dankgebed. het jaarverslag over 1962 van de schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaan- deren, heeft dokter H- J. S. Timmer uit Oadzanc' eeu pleidooi gehouden voor een nieuwe school voor geestelijk minder valide kinderen. Dokter Timmer wjjst erop, dat in 1962 het gehandicapte kind in de belangstelling stond van het Ne derlandse volk „Open Het Dorp). „Het zelfde medeleven zou men oob wensen voor hel geestelijk gehandicapte kind", aldus dokter Timmer die erop wijst, dat dit in zjjn geestelijke ontplooiing ge stoorde kind niet mee kan op de lagen school en daarom is aangewezen op een school voor buitengewoon lager on- (Van onze redactrice) Het is een heel gewone zaak in de modewereld hartje zomer wintermodeshow te bezichti gen. Daarom was het dus een niet- ongewone belevenis gisteravond in de „Prins van Oranje" te Goes een show van breimódellen te zien. Tammer voor de organisatoren was het, dat de warme zomeravond weinig publiek naar de show lokte. Het was de collectie van „Laines du Pingouin", georganiseerd door het Weefhuis in Goes. en jumpers en vesten. Er waren een voudige modelletjes, maar ook bewer kelijke; over het algemeen was het een smaakvolle bloemlezing. Voor de heren zagen we kostelijke truien, pull-overs, ook een klassiek vest (dit maal gehaakt) en een tieel fijne polo- trui. Er was nogal geëxperimenteerd met kleuren, die vaak heel grappig gekozen waren en over het algemeen veel suc ces oogstten. Na de pauze was het accent van het zeer sportieve van het eerste gedeelte wat verlegd naar het iets meer geklede. Men zag een leuk model gebreide japon, een lichtblauw twinset, een snoezig wit jumpertje met een ooothals. die was garneerd met speelse halve witte pom- poentjes en een aantal praktische ves ten. denvjjs In 1959 is men uiteindelijk West-Zeeuws-VIaanderen gestart met een school voor dit onderwijs. Over deze school laten wij dokter Tim mer zelf aan het woord. „Men vond een onderkomen in een barak, aanvankelqk in gebruik als provisorische woning voor drie personen. Deze ruimte wordt thans benut* voor het onderbrengen van 48 leerlingen, verdeeld over drie leslokalen. Er is geen handarbeidlokaal, geen keu ken voor de huishoudeiyke verrichtin gen van de meisjes. Er is geen onder zoekingsruimte en geen bergruimte", al dus dokter Timmer over de b.Lo.-school te Oostburg. Met grote waardering gewaagt de schoolarts over de .onderwijskrachten van dis school, die een uitstekend team vormen en het aanwezige kunnen en de energi' bij de kinderen ten volle benut ten. zoclat de leerlingen bq het verlaten van de school aan het maximum van orestarie zijn gekomen. „Voor het ge handicapte kind bouwt men een dorp. Voor het zieke en zwakke kind open- luchtscholen en slechthorende kinderen vinden hun toevlucht óo een school voor slechthorenden", vervolgde de Zeeuws- Vlaamse schoolarts. Zou er dan ook voor het geestelijk minder valide kind niet met de meeste spoed een school gebouwd moeten worden, uitgerust met de beste en de fraaiste voorzieningen die men oo het gebied van scholenbouw zou kunnen bieden?" zo vraagt dokter Timmer zich /"vverigens waren het modellen voor Het slot van dit breifestqn werd \J het voorjaar 1963 Het is echter vormd door vier modellen, die het moe voor de breisters onder de toe schouwsters een troost, dat de meeste breimódellen niet" zo heel streng aan mode onderhevig zijn. Bovendien werden op deze show veel goede tips op het febied van wolverwerking en wolbehan- eling gegeven. Drie dames en één heer toonden de col lectie, bestaande uit 56 nummers. Er waren weinig opvallend, nieuwe dingen, maar wel smaakvolle detailpunten in de draagbare modellen. Leuk was de zomer se combinatie bestaande uit een wit jumpertje met een jasje in zalm en wit, uitgevoerd in streepdessin. Ook het en semble bestaande uit een vest en een rok, vervaardigd van wol met lurex, oogstte veel bewondering. Sluiting, hals en zakjes van het vest waren gegarneerd met een kabelsteek Do hoofdschotel van deze show werd gevormd door een flinke collectie truien Eén van de modellen, die gisteravond tijdens een show van breimódellen in ,X>e Prins van Oranje" te Goes werden getoond. Foto P.Z.C huis Dior voor de Pingouinfabrieken heeft gemaakt, vier zogenaamde presti- gemodellen, waarvan de patronen niet in de handel zqn. Het waren een ensem ble, een herenvest, een mantel en een japon in kantsteek. Alle vier modellen waren gehaakt. Resumerend mag worden gezegd, dat het een aantrekkelijke show was, die met name veel verschillende wolsoorten en de verwerkingsmogelykheden daar van liet zien in beslist mooie kleuren. Burgerlijke stand SINT-LAURENS. Bevallen; J. Dekkervan de Gruiter, d.; J. MinnebooKoens, d. Ondertrouwd: J. van Sparrentak, 26 j. en C. Huijbregtse, 24 J.; M. J. Louwerse, 25 j. en P. A. Pleterse, 21 J. Overleden: J. M. Alewljnse, 82 j., e. v. M. A. Alewijnsp. DOMBURG. Bevallen* F. E. L. KlopmeijerSchouwenaar, d. Excursie plattelandsvrouwen Dezer dagen maakte de bond van Plat telandsvrouwen, afd. Noord-Beveland, een excursie naar Rotterdam, 's Mor gens werd de cactuskwekerij van de heer Edelman in Reeuwqk bezocht, waar de dames een explicatie kregen over de ze tropische planten, 's Middags werd de lunch in Rotterdam gebruikt. Hierna volgde een zeer interessante rondleiding door een kofie- en theefabriek, waar de dames een aardige attentie kregen. Op de terugweg werd de warme maaltijd gebruikt in Moerdijk. Het gezelschap be stond uit 31 dames. T renrliior'rnrrfi-nrf Dank zij de school tand verzorging Is de toestand van het gehit van de Teerlin- op de lagere scholen goed te noe- i, zo vervolgt het verslag over het ravon West. Van de 1241 leerlingen van onenbare lagere scholen werd 12 en van dc 349 van nijverheïdsoholan 3' r de tandarts verwezen. verheuging wordt geconstateerd, dat de belangstelling voor de zwem- soort groot is. Gesteld wordt, dat ir. West-Zeeuws-Vlaanderen er nog enkele gemeenten zqn met een hoge achter stand in de scholennieuwbouw. AAGTEKERKE DORP WORDT GEFILMD In het kader van een, door het vereni gingsleven mogelqk gemaakte landeiyke filmactie zal de zangvereniging „Nut en Genoegen" in Aagtekerke een plaat selijke film laten vervaardigen. Deze film zal niet alleen het karakte ristieke van de plaats laten zien, maar ook de mensen, want het oog van de camera wordt in het bijzonder op de inwoners gericht. Om plaats en inwoners te filmen rijdt er dinsdag 18 juni aanstaande een op namewagen in Aagtekerke rond. Zo mogelijk zal de film ook een volle dig beeld van het plaatselijk vereni gingsleven geven, waarvoor een optocht wordt gehouden, welke om 19 uur opge steld wordt by verenigingsgebouw „Amicitia" terwijf na afloop hiervan in verenigingsgebouw „Amicitia" geluids opnamen voor de film plaatsvinden. De Heere nam tot Zich onze innig gelief de man, vader, be- huwdvader en opa MARINUS CORNELIS ABRAHAMSE, eerder weduwnaar van Maria Polderman, in de ouderdom van 75 jaren. Koudekerke: A. Abrahamse de Ridder G. Abrahamse- Dekker Kees Oostburg: C. M. Abrahamse J. J. Abrahamse- de Valk Rlno Martin Koudekerke, 5 juni 1963, Middelburgsestraat 73. Begrafenis heeft plaats D.V. op maandag 10 juni. Vertrek sterfhuis 13.20 uur. Enige kennisgeving. Na voorzien te- zqn van de Genademiddelen der H. Kerk overleed in het St.-Josephzie- kenhuis te VlissingeD onze oom en huisge noot. FRANS TEN HACKEN, in de ouderdom van 87 jaar. Vlissingen: Fam. Ten Hacken Vlissingen, 6 juni 1963, C. Buskenstraat 85. De gezongen uitvaart dienst zal plaatshebben op maandag 10 juni a.s. in de parochiekerk van Vlissingen te 9.00 uur, gevolgd door de begrafenis op het r.-k kerkhof aldaar. Zaterdag a.s. sluit de voorinschrijving van de derde P.Z.C.-rit, die verreden zal worden op zaterdag 22 juni. Start van alle voertuigen van 16.01 tot 18.30 uur bij het Concertgebouw te Vlissingen. Deze voorinschrijving heeft verschillende voordelen: de wachttqd by de inschrijving en de start wordt bekort, terwijl het ook mogelqk is een voor keur voor de starttijd te verwezenlijken. Bovendien bedraagt het inschrijf geld bij voorinschrijving l gulden voor de bromfietsen en 2 gulden voor de overige voertuigen. Na 8 juni bedraagt het inschrijfgeld respectievelijk 2 en 3 gulden. Na deze datum 8 juni is de inschrijving alleen nog maar mogelijk op 22 juni in het Concertgebouw vanaf 3 uur 's middags. Een tweede herinneringsmedaille van de P.Z.C.-rlt kan ook tot dezelfde datum 8 juni besteld worden, echter uitsluitend per briefkaart. De kosten er van zjjn 75 cent. Stuur de briefkaart met naam en adres en aantekening „tweede herinneringsmedaille P.Z.C.-rit" naar de P.Z.C., postbus 18 tc Vlissingen Zend ook nog vandaag dus het inschryvingsformulier, dat U hieronder aantreft: aan: P.Z.C.. pcstbu3 18, Vlissingen. Uw starttijd en startnum- mers krijgt U dan per post toegezonden. Hier afknippen. INSCHRIJVINGSFORMULIER Ondergetekende schrijft In voor de derde P.Z.C.-rlt op 22 juni 1963 is.v.p. in blokletters invullen). Naam: Adres: Woonplaats: Klasse: \UTO, I MOTOR, SCOOTER, BROMFIETS Lid auto-, motor-, scooter- of bromfietsclub? Ja/nee. Voorkeur starttijd: Zal 15 minuten vóór de starttijd aanwezig zyn om startkaart at te naien. Handtekening

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7