3OctV00RDEEL+ OVERHEMD 4 PRIJS m Thans vaststellen of investeren nieuwe stimulans moet hebben Ondernemingen gaan in buitenland bouwen LEZERS SCHRIJVEN PSV kan zondag landskampioen worden door Ajax te verslaan Verbond van Nederlandse Werkgevers Vermindering personeel K.L.M. noodzakelijk Kapitein voer door na overvaren van 3 kinderen PROGRAMMA Vrouw op camping gebeten door verlamde eekhoorn I N.M.B. Handelsmissie van 7 leden spoedig naar Indonesië VRIJDAG 7 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 GEEN KOSTENVOORSPRONG MR OP BUITENLAND (Van onze Haagse redactie) Volgens het Verbond van Ne derlandse Werkgevers zal onze industrie zich in de komende ja ren een weg moeten banen in een gewijzigd klimaat. Het ver slag over 1962 van dit verbond wijst er op, dat er een markante verandering is gekomen in de situatie toen gedurende een pe riode van tien jaar het wereld handelsvolume een bijzonder grote toeneming van ruim 100 pet vertoonde en ons uitvoervo- lume daar nog belangrijk (nl, tot 126 pet) bovenuit kon stij gen. Door revaluatie, werktijd verkorting en andere arbeids kostenverhogingen, die de bui tenlandse overtroffen, is de con stellatie zo geworden, dat onze prijs- en kostenvoorsprong op onze voornaamste concurrenten vrijwel is verdwenen. (Advert entte schakel over op Gulfpride SELECT SINGLE-G Het jaarverslag somt een aantal voor waarden op voor verdere economische groei. Zo zullen onder meer economische en technische research een aanmerkelij ke uitbreiding moeten ondergaan. In een aantal gevallen zal slechts door sa menwerken of samengaan van onderne mingen de vergrote markt bewerkt kunnen worden. Er zal ruimte moeten zijn én op de kapitaalmarkt én in de niet onbelangrijke financieringssector: de reserveringen van de ondernemingen. De kosten- en prijsbewaking blijft een wezenlijke voorwaarde voor het hand haven van een redelijke concurrentie positie. Tegelijkertijd dient gezorgd te wor- den voor een adequate infrastruc tuur: de achterstand in ons wegen stelsel dient te worden ingelopen. Onderwijsvoorzieningen dienen op „industrieel peil" hét niveau voor een modern industrieland te wor den gebracht. De woningschaarste dient binnen afzienbare tijd, onder meer door sanering van het huren- probleem, te worden opgelost. Op langere termijn Ten aanzien van de planning van be drijfsleven en overheid merkt het jaar verslag op, dat de verkleinde ruimte, die- de ingekrompen marges en de overige concurrentieverhoudingen de onderne mer bieden, het noodzakelijk maken, dat hjj nog selectiever dan tevoren zijn be leid, ook op langere termyn, uitstippelt. Ook wat de overheid het Verbond van Nederlandse vers, dat de planning uitbreiding De- hoeft. Een stelselmatige ontwikkeling van meerjarige plannen naast de jaar plannen is naar de mening van het ver pond noodzakelijk. Maar het verbond is niet geporteerd voor een zo lange ter mijn als in Frankrijk, waar in samen werking tussen overheid en bedrijfsleven een plan voor een reeks van jaren wordt opgezet. AMSTERDAMSE POLITIE ARRESTEERT SEMI-ARTS VOOR MARIHUANABEZIT De Amsterdamse semi-arts H. B. H., is dinsdagmiddag onder verdenking van marihuanabezit in zyn woning gearres teerd. In zyn huis hebben rechercheurs der afdeling verdovende middelen van de centrale recherche een hoeveelheid marihuana en andere vermoedelijk ver dovende middelen, die de politiedeskun dige nog moet onderzoeken, in beslag genomen. De politie was ter ore gekomen dat zich in de woning van H. een grote hoeveel heid marihuana zou bevinden. De arres- Ceyloi tatie van de semi-arts ging als een lo pend vuurtje in het Leindsepleinkwar- tier rond. Er zijn vermoedelijk nog an dere personen bij deze zaak betrokken en de politie heeft een figuur speciaal op het oog, tegen wie ook een arresta tiebevel is uitgevaardigd. Deze persoon is al eens eerder in een soortgelijke af faire betrokken geweest. De semi-arts is van oordeel, dat het medisch vast staat dat marihuana niet verdovend, maar slechts opwekkend is. Oliedistributie door regering op n overgenomen De regering van Ceylon heeft besloten de distributie van olie op het eiland over te nemen van de Koninklijke Shell-groep en van de Amerikaanse maatschappijen Caltex en Esso. Alleen de regering zal dan zorgen voor de verdeling van olie- produkten. Zij zal het leveren van olie aan schepen (bunkeren) echter niet van de maatschappijen overnemen. Meer dan 700 Russen spioneren in Amerika J. Edgar Hoover, hoofd van de federale recherche in de V.S., heeft voor een sub commissie van het Amerikaanse Congres verklaard, dat er 761 functionarissen uit de landen van het Sowjetblok in de V.S. spioneren. Deze functionarissen hadden 1066 onder geschikten van wie ook een aantal een opleiding als geheim agent had gehad. Alleen al de Russische functionarissen hadden het vorig jaar 14 reizen naar strategische gebieden gemaakt voor het verzamelen van geheime gegevens. Z(j waren voorts naar 65 wetenschappelijke, technische en militaire conferenties en tentoonstellingen geweest. De federale recherche stelt op het ogenblik een on derzoek in naar 165 communistische of door communisten geïnfiltreerde organi saties. MINISTER KORTHALS De minister van verkeer en waterstaat, drs. H. A. Korthals, is met de directie van de K.L.M. van oordeel dat de voor genomen personeelsvermindering nood zakelijk is door de nationalisatie van het bedrijf, op grond waarvan gewijzigde exploitatieplannen opgesteld moesten worden. De bewindsman ziet geen reden zich betreffende deze aangelegenheid tot de directie van de K.L.M. te wenden. Dit zegt h(j in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer Roemers (p.v.d.a.) in verband met een mo~-""- de K.L Voorts zegt hij, dat de president-com missaris van de K.L.M., dr. ir. F. Q. den Hollander, op 9 mei jl. in bijeenkomsten, die achtereenvolgens gehouden werden met de besturen van de organisaties, die het personeel vertegenwoordigen, met vertegenwoordigers van de pers en met de aandeelhouders, mededelingen heeft gedaan over de exploitatieplannen van de K.L.M. voor de komende jaren. Daarbij heeft hij gezegd dat de verho ging van de efficiency, welke noodzake lijk is in het streven om de inkomsten en uitgaven met elkaar in evenwicht te brengen, als onvermijdelQke consequen- b heeft, dat het aantal personeelsleden Onze exportgroei in 1962 een volu metoeneming van circa zes-en-een-half procent hebben wij, aldus het ver slag, slechts kunnen realiseren door margeverkleiningen op een breed vlak en dat in een tijd, waarin de concurren tieverhoudingen zich ook door andere oorzaken toespitsen. Groei Zorgen Als de voornaamste zorgen voor het lopende jaar noemt het verslag: voor koming van een te inflatoire ar beidskostenstijging, voorkoming van een prijsinflatie, die onze concurren tiepositie in een nadelige verhouding zou doen verkeren en het behouden van de toekomstige economische groei door het vermijden van een dus danige verkrapping van de marges, dat het investeringsniveau op onaan vaardbare wjjze zou teruglopen. In dit geheel speelt ook het prijsbeleid ien rol, aldus het verslag. Een te strin gente druk op het prijsniveau kan voor Ie groei van onze economie nadelig zijn. Naar het oordeel van het centraal planbureau is het zeer goed denkbaar, 'ten. Wil meu zulk een deflatiéproces voorkomen, dan zullen daarop gerichte maatregelen van deze aard slechts met vertraging effect blijken te hebben. Uiterlijk medio 1963 zal daarom moe ten worden vastgesteld of een nieuwe stimulans aan het investeren zal moeten worden gegeven, en zo ja. (Advertentie) Op naar de top van de Euromast Panam bestelt' in Europa vliegtuigen De beslissing van l'an American World Airways om in Europa een bestelling te plaatsen voor 6 supersonische vlieg tuigen van hot type „Concorde" heeft in luchtvaartkringen enig opzien gebaard. De luchtvloot van Pan American be staat nl. geheel uit vliegtuigen van Ame rikaans fabrikaat. Alleen in de eerste jaren van liaar bestaan maakte zij ge bruik van buitenlandse machines en wel van de één-motorige Nederlandse Fok ker-toestellen. De bestelling is overigens nog niet defi nitief: Pan American heeft bedongen, dat zij de opdracht eventueel kan annu leren, wanneer de „Concorde", die door de British Aircraft Corporation en de Franse fabriek Sud Aviation gezamen lijk zal worden gebouwd, te zijner tijd niet blijkt te voldoen of later gereed is dan een ander, eventueel Amerikaans, supersonisch vliegtuig. De ontwikkeling van de „Concorde" wordt gefinancierd door de Britse en Franse regeringen. Het toestel is reeds besteld door de Air France en de B.O.A.C. met behulp van welke beleidsmaatre gelen. In dit verband tekent het versteg nog aan, dat indien men iets wil doen aan het stimuleren van de investeringen, ook het vergunningsbeleid voor de in dustriële bouw opnieuw onder de loep zal dienen te worden genomen. De ondernemer In een beschouwing over de structuur van de onderneming wordt opgemerkt, dat het verbond oog heeft voor een aan tal op dit terrein nog onopgeloste vraag stukken, maar dat nog steeds met klem naar voren moet worden gebracht, wel ke eisen het algemeen economisch kli maat aan de ondernemers stelt. De in stitutionele vormen immers zullen van dit uitgangspunt moeten uitgaan en ver anderingen mogen niet leiden tot een aantasting van de wezenlijke taak de ondernemer. VOORSTEL OM S.E.R. UIT TE-BREIDEN WAS VERRASSING VOOR RAAD De recente adviesaanvraag van staats secretaris Schmeltzer aan de Sociaal- Economische Raad over een vooront werp van wet tot wijziging van de wet op de bedrijfsorganisatie is, wat de daarin voorgestelde uitbreiding van het aantal leden van de raad betreft, verrassing geweest voor de leden de S.E.R. zelf. Dit heeft de heer H. J. de Koster, algemeen voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers onthuld in een toelichting op het jaar verslag over 1962 van zijn verbond De heer De Koster merkte op dat over deze voorgestelde uitbreiding van te ren geen contact is geweest tusser staatssecretaris en de S.ER. De heer De Koster, die vice-voorzitter van werkge verszijde van de Sociaal-Economische •Raad is, toonde zich niet erg gelukkig met deze gang van zaken. Overigens stelde hij in het licht dat uitbreiding van het aantal leden van dit toporgaan van het drijfsleven van 45 op 60 de problemen niet zal oplossen. Het ziet er naar uit dat alles er alleen maar moeilijker door zal worden. Zowel aan de zijde van de orga nisaties van werkgevers als aan de kant van die van werknemers zal een uitbrei ding moeilijkheden geven. Deze gelden niet of in geringere mate voor de door de Kroon aan te wijzen leden. Werkgeversvoorzitter De Koster VERGUNNINGSTELSEL VERKEERD TOEGEPAST De heer H. J. de. Koster, de voor zitter van het Verbond van Neder landse Werkgevers, heeft op een persconferentie scherpe kritiek ge leverd op het vergunningsstelsel voor de industriële bouw. Door po litieke moeilijkheden, aldus de heer De Koster, heeft de woning bouw een grote prioriteit gekregen, en is de industriële bouw achterge steld. Hoewel hij zijn stelling niet door cijfers kon bevestigen, zei de heer De Koster uit ervaring te weten, dat de wijze waar op het vergunningstelsel wordt toege past, ertoe heeft geleid, dat verschillen de bouwondernemingen, die de beschik king hebben over voldoende personeel, in Nederland niet aan de slag kunnen komen. Om hun mensen toch bezig te houden, euan deze ondernemingen bon wen aan de Riviera of in Duitsland. De bouwcapaciteit blijft dus in Nederland ongebruikt. Het vergunningsstelsel ten aanzien van de industriële bouw brengt ooi vertraging in het investeringsniveau met zich mede. De toestand is zoda nig geworden, dat de industriële bouw een even grote prioriteit moet hebben als de woningbouw, aldus de heer De Koster. Hiervan zou de woningbouw overigens niet behoeven te lijden. De heer De Koster pleitte in dit verband voor meerjarige bouwplannen. Ver der meende hij, dat als de huren van de oudere huizen op peil zouden wor den gebracht, de woningnood als ge volg van doorstroming, heel wat min der groot zou blijken te zijn dan thans wordt aangenomen. De heer De Koster die een toelichting gaf op het jaarverslag over 1962 van het Verbond van Nederlandse Werkgevers was ook over het prijsbeleid niet tevre den. Hij was van oordeel, dat dit in vele gevallen te star is geweest en zelfs dik wijls als effect heeft gehad, dat prijsver laging niet werd doorgevoerd. Buitenlandse arbeidskrachten worden, zo lang er sprake is van een krappe ar beidsmarkt, door onze industrie nog al- j tijd op prijs gesteld, aldus de heer De Koster. Hij waarschuwde ervoor bij het geven van een oordeel over deze arbeids krachten, zich te laten leiden door een paar incidenten. „Vele bedrijven hebben bijzonder goede ervaringen met buiten- landse-arbeidskrachten". De kapitein van een Amsterdamse rond vaartboot (van de firma Boekei) heeft woensdagmiddag in het water van de Prinsengracht ter hoogte van de Brou wersgracht een kano met drie speleva rende kinderen overvaren en de drenke lingen in hulpeloze toestand achtergela ten. De drie kinderen (14, 12 en 8 jaar) konden zich in veiligheid stellen. De rijkspolitie te water in Amsterdam gaat een onderzoek instellen en zal ook nagaan in hoeverre de kapitein van de rondvaartboot zich aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt. Eventueel proces-verbaal worden opgemaakt, Op lange duur Over het gezamenlyk actieprogramma van de N.V.V. en de K.A.B. zei de heer De Koster, het te betreuren, dat hierdoor verwachtingen werden gewekt, die niet allemaal kunnen worden gerealiseerd. Enkele punten uit het actieprogram, zoals gelijke ontwikkelingskansen voor alle kinderen, kon de heer De Koster on derschrijven. „Maar er zijn dingen bij, die eerst op de lange duur, bijvoorbeeld over tien jaar, kunnen worden verwe zenlijkt, en niet in vier jaar, zoals het actieprogramma wil". omdat het in levensgevaar acl van mensen strafbaar is. Waarschijnlijk heeft de kapitein het binnenaanvarings- reglement niet overtreden, omdat een kano niet als vaartuig in dit reglement kinderen zagen de rond- laat om nog tijdig een vei lig heenkomen té kunnen zoeken. Het acht-jarige jongetje kwam onder de rondvaartboot terecht. De kapitein is volgens de politie na de aanvaring wel even gestopt, maar toen hij constateer de dat de kinderen konden zwemmen is hij snel doorgevaren. Opvarenden van een juist passerende schuit van de Dra- ka Hielpen de drenkelingen op het dro ge. De gemeentepolitie ontfermde zich later over het drietal. Volgens een nader onderzoek van de po litie werd de kano door de achterzijde van de rondvaartboot, toen deze de moeilijke bocht uit de Haarlemmersluis naar de Singel nam, geraakt waardoor het bootje omsloeg en de jongens te wa ter raakten. De kapitein verklaarde dit terstond te hebben opgemerkt en met een de motor te hebben afgezet. Bijna onmiddellijk daarop zag hij dat de jon gens goed konden zwemmen en dat de schipper van de Drakaschuit, die vooi de sluis op het doorkomen van de rond vaartboot wachtte, reeds doende was de knapen aan boord te trekken. Er zeker van zijnde dat voor de jongens geen en kel gevaar meer bestond heeft hij zijn tocht vervolgd. Waarschuwing tegen „Bioprotein" Het Westduitse ministerie voor de volks gezondheid heeft de Nederlandse ge zondheidsautoriteiten gewaarschuwd dat het uit Oostenrijk afkomstige verster kende middel „Bioprotein" mogelijk gif tige bariumverbindingen bevat. Voor zover bekend wordt „Bioprotein" niet in Nederland geïmporteerd. De mo gelijkheid dat dit preparaat, bijvoor beeld via grensverkeer, toch ons land is binnengekomen, moet evenwel niet geheel worden uitgesloten. Met het oog hierop hebben de geneeskundige en de farmaceutische hoofdinspecteur van de volksgezondheid de Nederlandse artsen, apothekers en ziekenhuizen gewaar schuwd, dat dit middel mogelijk giftige bestanddelen bevat. Eventueel aanwezi ge voorraden dienen ten spoedigste aan de farmaceutische inspectie van de volksgezondheid te worden opgezonden. In het buitenland.is „Bioprotein" in ver schillende bereidingsvormen in de han del: poeder, siroop, dragees, ampullen en infusievloeistoffen. Advertentie SENSATIONELE AANBIEDING! Tijdelijk bij 2 pakken Super 1-2-3 Tricot-Nylon IR. VAN DIS WIL ONDERZOEK WANTOESTANDEN BIJ EUROPESE INSTELLINGEN De fractievoorzitter van de S.G.P. in d Tweede Kamer, ir. C. N. van Dis, heeft schriftelijk gevraagd of de regering be reid en voornemens is te bevorderen dat op korte termjjn een objectief onderzoek naar de beweerde wantoestanden By de Europese gemeenschappen wordt inge steld. Hangende dit onderzoek en in af wachting van mededeling van de resul taten aan de Tweede Kamer zou dan de betaling van do 'Nederlandse bijdragen aan de Europese Gemeenschappen moe ten worden geschorst. De misstanden bij Euratom, de Kolen- en Staalgemeenschap en de Economi sche Gemeenschap zouden onder meer betrekking hebben op het personeelsbe leid, het zakelijk en financieel beheer, de bedrijfsorganisatie en de moraliteit. In zijn Brief aan de ministers van econo mische en van buitenlandse zaken vraagt de heer Van Dis of de regering kennis heeft genomen van de ingediende klachten en aanhangig gemaakte ge rechtelijke procedures en van desbetref fende publlkaties in Duitse dagbladen. Het Tweede-Kamerlid wil ook weten wat in concreto de feiten en omstandigheden zyn, die als „misstanden" of „wantoe standen" worden gekwalificeerd en door welke organen en op welke wijze een doelmatige controle op de Europese Ge meenschappen wordt uitgeoefend. tegen alle insecten MIDDELBURG KAMPIOEN Voor velen zeer zeker een reden op de receptie gelukwensen te gaan aanbie den. Ook 'het Middelburgs Muziekkorps meende door het brengen van een muzi kale attentie blijk van medeleven te moeten geven. Maar door de afwezig heid van 10 onzer muzikanten, met geldige redenen overigens waardoor nagenoeg de hele „melodie" uitviel, moest éen en ander afgelast worden. Hierdoor kwam wel schril tot uiting de kwetsbaarheid van ons korps en de veel te smalle basis, waarop het steunen moet tegenwoordig. Is het eigenlijk niet beneden de „stand" van de gemeenschap Middelburg, ik laat met verontschuldigingen de Chr. Muziekvereniging Onda, waarvoor alle respect, buiten beschouwing dat het Stedelijk Muziekkorps niet in staat is op te treden, als 10 harer leden verstek moet laten gaan En moet het woord „beschamend" niet worden uitgesproken als op de laatste koninginnedag het gezicht slechts gered kon worden, dank zij de hulp van niet- Middelburgse muzikanten? Beide vragen beantwoord ik persoonlijk met ja." Onweerstaanbaar dringt dan vraag naar voren: „Stelt de gemeenschap Middelburg het bezit van een flink Stedelijk Muziek korps op prijs?" Ik meen het te mogen wagen te veron derstellen, dat Middelburgs burgerij de ze vraag bevestigend wil beantwoorden. Mijns inziens zal dan aan de volgende jt 1. Een aanwas van, laten we voorlopig zeggen 25 nieuwe muzikanten. Als ik zie, hoe kleine dorpen op het con cours te Souburg voor de dag kwa men, moet dit in Middelburg moge lijk zijn. Krachtige financiële steun uit alle lagen der bevolking. Het in stand houden van een muziekkorps kost veel, zelfs heel veel geld, vooral als vernieuwing van instrumenten en uniformen op het program staat. Straks bestaat het Middelburgs mu ziekkorps 150 jaar. Zal het korps bij die gelegenheid op straat durven komen, ook als er toevallig 10 muzikanten niet aanwezig zouden kunnen zijn? Ik hoop, dat tegen die tijd de gemeen schap Middelburg kampioen zal zijn. Moge het refrein, dat tegenwoordig vaak in het Feijenoordstadïon opklinkt van toepassing worden in onze gemeen te. Middelburg. D. C. Steur. Bestuurslid Middelburgs muziekkorps. PROPAGANDA IN DUITS Ons vermoeden, dat het stencilwerkje, besproken in de P.Z.C. van 5 juni („Kri tiek op verspreiding van stencilwerkje in het „Duits") door ons vervaardigd werd, werd bij het inwinnen van infor maties zekerheid. Aangezien de verkla ring van de exploitant tegenover uw verslaggever bepaald onjuist is, en daar door de stencilinrichting, c.q. ons bedrijf in een ongunstig daglicht stelt, stellen wij er prijs op het volgende te verklaren: Eén van de twee exploitanten-heeft het stencilwerkje ons aangeboden. Reeds toen we het vluchtig doornamen was het ons duidelijk dat het krioelde van de fou ten; zonder moeite telden we er circa 20. We hebben hem dat duidelijk verteld, en er op aangedrongen dat hij met een ge corrigeerde tekst zou terugkomen. 'Te vens hebben wij hem er op gewezen, dat wij ons niet belasten met het maken van vertalingen en het corrigeren van fouten in vreemde talen, zodat wij niet voor een betere tekst konden zorgdragen, en evenmin voor fouten in de copy verant woordelijk zouden kunnen worden ge steld. De opdrachtgever bleek niet te overtui gen; hij heeft gezegd: „Maak het nou maar zo, want zó is het goed". En dan zijn wij uitgepraat. We hebben het stencihverk overeenkomstig de door hem verstrekte tekst gemaakt. We vin den het uiteraard niet prettig, nu te moe ten lezen dat de exploitant beweert, niet op de hoogte te zijn van het feit, dat er zoveel fouten voorkwamen in de tekst. HQ wist het héél precies! Dat ons geen verwijt te maken valt ten aanzien van taal- en stijlfouten, zal eveneens duide lijk zijn. Middelburg J. A. Weststrate Rouaanse Kaai 21 Betaald voetbal Eindhovense zege staat nog lang niet vast Zondag richt zich alle aandacht op de matadorenstryd in de eredivisie tussen PSV en Ajax. Beide nog overgebleven kandidaten voor het kampioenschap zul len onder elkaar uitmaken wie de hoog ste titel in het Nederlandse voetbal vooi zich mag opeisen. PSV gaat deze strijd in als de grote favoriet. Bij winst zijn de Eindhovenaren namelyk onbereikbaar geworden en dan is zelfs de uitslag van de laatste wedstryd niet meer van lang. De lichtstadbewoners zullen uiter aard alles op alles zetten om de slissing reeds zondag te forceren. Temeer omdat de laatste wedstrijd brengen. Heracles zal daarom alles op alles zetten en minstens een gelijkspel behalen. DOSADO is een ontmoeting waarin het geheel niets op het spel staat. De Hagenaars lijken ons goed voor de over winning. De Volewijckers is reeds zeker van de degradatie en zal weinig tegen stand bieden aan NAC. Blauw-Wit moet kunnen winnen van GVAV, terwijl MW hoogstens een gelijkspel kan behalen bij Sportclub Enschede. tegen Volendam nog lang niet is g< wonnen. Ajax op haar beurt zal alk in het werk stellen om het kampioen- M00IERE KLEUREN PERE BEELDEN MÉÉR GESLAAGDE FOTO'S 1 ■H Ajax iets hoger aan te slaan, dan die van PSV. De verdediging van de Am sterdammers lijkt iets hechter, terwijl ler ook in de aanval iets meer gev 'schuilt. Of dit surplus echter voldoe jzal zQ'n om te winnen is nog lang niet zeker. Toch houden hij het op een Kleine Amsterdamse zege. |Een andere wedstryd, waarvoor vooral in Rotterdamse voetbalkringen grote j belangstelling zal bestaan, is Feyenoord ISparta. Op de voorlaatste dag van jde competitie van het vorig jaar bleef Spart» in het Kasteel met 30 de mi ter over Feyenoord. Nu staat er voor beide ploegen echter nog maar weinig op het spel en een puntenverdeling lijkt ons de meest logische oplossing. Heracles verkeert nog steeds in degra datiegevaar. De Almeloërs kunnen in de twee nog resterende wedstrijden nog achterhaald worden door Willem II. De ze ploeg ontvangt zondag Volendam en zal het misschien tot een zege kunnen (Advertentie) ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT EREDIVISIE. FortunaHeracles (3), PSVAjax (2), Willem IIVolendam (1), DOSADO (2), De VolewijckersNAC (2), Blauw Wit—GVAV (1), Spel. Enschede—MVV (3), FeijenoordSparta (3). EERSTE DIVISIE. RodaEnschedese Boys, Veendam DWS, RBC—Velox (1), SHS—Elink- wijk, DHCLimburgia, WVEindho ven (2), Go AheadSittardia, Fortuna Excelsior (1). TWEEDE DIVISIE. ZFCStormvogels, Be QuickOlden- zaal, VitesseTubantia, Alkmaar Graafschap, Zwolse BoysWageningen, ZwartemeerNEC, LeeuwardenKFC (2), VSVHeerenveen. TWEEDE DIVISIE B. EDOXerxes, BaronieHilversum, Hermes—PEC, HVCRCH, DFC—Lon- i, HelmondiaBW, Wilhelmina 'OAD (2), 't Gooi—Haarlem (2). Een uit Amsterdam afkomstige dame is woensdagavond in een tentenkamp in Blaricuin door een half verlamde eekhoorn gebeten. Zij moest zich onder doktersbehandeling stellen. De behande lende arts, die vermoedde dat de eek hoorn wel eens aan hondsdolheid zou kunnen lijden, gaf de vrouw in overwe ging aangifte te doen bij de politie. Dat heeft ze gedaan eu de plaatselijke veearts heeft liet dier voor onderzoek opgezonden. (Advertentie) NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. —J uit sprak over een Nederlandse missie die ukort naar Indonesië zou gaan, zal alle waarschijnlykheid spoedig in vervulling gaan. Van Nederlandse kant zyn de voorbereidingen getroffen om een dergelyke missie naar Indonesië te zenden. Visa zijn aangevraagd en het wachten is nu op het antwoord van Indonesië. Dit is medegedeeld door de heren H. J. de Koster, algemeen voorzitter, en drs. A. Rom Coltnoff, algemeen secretaris van het Verbond van Nederlandse Werkge vers. De groep zal uit een zevental per sonen bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13