Recreatieplan opnieuw in raad Baarland UihW Zierikzeese chauffeur kreeg zware straffen flUKS WALCHEREN AGENDA ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN BOETES VAN 5 - 30 VOOR KLEINE VERKEERSOVERTREDINGEN DONDERDAG 6 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Raad vergaderde SUBSIDIES BEHOREN TOT MOGELIJKHEDEN De gemeenteraad van Baarland heeft zich woensdagavond opnieuw bezigge houden met het op stapel staande re creatieplan. Bij de behandellug van dit agendapunt kwam naar voren, dat de gemeente de aanleg van het elektrici teitsnet zelf zal moeten bekostigen. Dit vergt een uitgaaf van ongeveer 40.000, zo bleek uit een toelichting, die burge meester W. N. van Liere gaf. Met staatsbosbeheer is contact opgeno men over de beplanting van het recre atieterrein. „Het is vrijwel zeker, dat voor dit onderdeel een belangrijke sub sidie mogelijk is", aldus de toelichting. Voor de aanleg van een waterleidingnet moet de gemeente tien jaar lang 12 van de aanlegkosten garanderen. Bur gemeester Van Liere deelde mee, dat ook van het rijk een subsidie binnen de mogelijkheden ligt. „Het hoge bedrag voor het elektriciteitsnet drukt wel zwaar", meende de heer C. J. de Mol en de raad was het daar mee eens. Niette min gaven de heren hun stem aan het voorstel om de nodige kredieten beschik baar te stellen, ook voor het bouwrijp maken van het plan. In grote lijnen ging de raad akkoord met het door G.S. vastgestelde plan wegen en waterlopen herverkavelings- blok Zak van Zuid-Beveland. Bezwaar had men onder meer tegen het onder houd door de gemeente van de duikers. In overleg met andere gemeenten zal besloten worden tegen dit punt al dan niet in beroep bij de Kroon te gaan. Het plan „toedeling herverkaveling" ont moette weinig bezwaren bij de raad. Over enkele zaken zal opheldering wor den gevraagd. Het borgstellingsfonds voor de Tuin bouw krygt de medewerking van de gemeente Baarland. Als voorwaarde stelde men echter, dat voor alle In Baarland voorkomende investeringen via dit fonds de instemming van de gemeente wordt gevraagd. Geen bezwaren hadden de raadsleden tegen de door G.S. voorgestelde verho ging ƒ900 tot 1080 van de bezol diging voor de wethouders. Tijdens deze vergadering werd voorts besloten de brandverzekering van verschillende ge- O.- EN W.-SOUBURG „Vlijt en Volharding" huldigt directeur De Souburgse muziekvereniging „Vlyt en Volharding" zal vanavond donder dag directeur A. C. Wallenburg hul digen. Voordat de huldiging is in het muzieklokaal zal „Vlijt en Volharding" met het jeugdkorps een rondgang ma ken door de gemeente. Dus niet erna, zoals eerder gemeld. WESTKAPELLE Rode-Kruisactie De verkoop van loten ten bate van het Rode Kruis, bracht te Westkapelle 830 op. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Breskens - Koewacht 5-3 Breskens toonde zich in de voetbalwed strijd tegen Koewacht dezer dagen de sterkste door met 53 te winnen. De verdediging van Koewacht was aan merkelijk beter dan die van de thuis club. maar toch hadden de Bressiaan- ders een veldoverwicht. Midvoor Boek hout scoorde tweemaal, rechtsbuiten Riemans maakte er een derde doelpunt by. Voor de pauze slaagde Koewacht erin een tegendoelpunt te maken Stand was dus bij de rust 3—1. Twintig minu ten voor het einde was de stand nog 3 3. Boekhout en De Nooyer maakten ech ter nog van twee kansen gebruik om de stand in het voordeel van Breskens te laten beslissen: 53. Helmbeplanting promenade in brand geraakt De beplanting (helm) van de promenade te Breskens is dezer dagen in brand ge raakt. De brand werd door omwonenden snel met zand geblust. De brand ont stond toen twee kinderen met vuur speelden. BEJAARD SLACHTOFFER VERKEERSONGELUK BIJ „DE KNOL" OVERLEDEN De 67-jarige heer J. van Gelderen uit Terneuzen, die op de late avond van tweede pinksterdag ernstig werd ge wond bij een verkeersongeval in de buurtschap „De Knol" (gemeente Hoek) is ten gevolge van die verwondingen overleden. De heer Van Gelderen werd door een autobus aangereden op het moment, dat h(j met zyn bromfiets de drukke weg overstak Hij bleek daarbij een schedeïbasisfractuur te hebben op gelopen. Het slachtoffer was weduw naar. „Flandria" concerteerde in België Het Zeeuws-Vlaamse accordeonorkest „Flandria" te IJzendijke trok dezer da gen naar het sanatorium Cyseele in Bel- rië om voor de ruim driehonderd patiën- en een bonte avond te verzorgen. On der leiding van dirigent Anthonisse werd een zeer gevarieerd programma voor deze zieken afgewerkt. Voor de vrolijke noot in dit programma zorgden de muzikale clown Stanny Stijn en de conferencier Renaat Ver- ween. Na afloop dankte voorzitter C. Marteijn de patiënten voor hun buiten gewone aandacht en het hartelijk ap plaus en wenste de zieken een spoedig en algemeen herstel toe- Aalmoezenier Van ae Bulcke bracht in gevoelvolle woorden zijn dank over en wees er op, dat dergelijke avonden in niet geringe mate bijdragen tot het herstel van de zieken. Daarna werden de leden uitge nodigd aan een boerenmaaltUd Meer parkeerruimte in Sluis De uitbreiding van het parkeerterrein aan de Sint-Annastraat te Sluis is nog wel niet helemaal voltooid, maar toen kan men door enige provisorische maat regelen het terrein van de voormalige noodwoningen gebruiken, hetgeen voor al met de drukke Pinksterdagen niet onwelkom was. (Advertentie) ei7 jeugdpuistjes PUROL-POEDER f1.60 - f 1." meente-eigendommen te verhogen, de heer I. Elenbaas Izz. tot bestuurslid van de dienst maatschappelijke zorg te be noemen en de onderwijzerswoning in de Dorpsstraat te verbouwen. De subsidie voor de muziekvereniging Prinses Ju liana bepaalden de raadsleden thans de finitief op 300. B(j de rondvraag infor meerde de heer C. J. de Mol naar de mogelijkheid om van de weg langs de zeedijk een openbare weg te maken. Dit punt zal met het waterschap worden besproken. Anglicaanse dienst in Vlissingen In het kerkgebouw „Ophir" aan de Bad huisstraat te Vlissingen is morgen vrfldag een anglicaanse kerkdienst. De „evensong" is 's avonds om acht uur. Zaterdagmorgen 8 juni is er om kwart voor negen een communiedienst. In beide diensten zal voorgaan reve rend W. Popham Hosford van St. Mary's Church te Rotterdam. Rij ksgoedkeur ing brandweerkazerne Het gemeentebestuur van Middelburg heeft bericht ontvangen, dat de ryks- goedkeuring voor de bouw van de brand weerkazerne is afgegeven. Dit bete kent, dat 1 november a.s. met de bouw van dit zeer noodzakelijke onderkomen voor de brandweerauto's en -materialen begonnen kan worden. IPIïs*®PiPSI BESCHUIT WÊk punt OIit! - 's-HEER-ARENDSKERKE 's-Heer-Arendskerke wil toetreden tot Muziekschool De raad der gemeente 's-Heer-Arends kerke zal woensdag 12 juni a.s., des avonds 7.30 uur in openbare vergade ring bijeenkomen in het gemeentehuis. In verband met drukke werkzaamheden op de afdeling financiën willen b. en w. overgaan tot modernisering van de ad ministratie. Deze zal bestaan in de aan schaf van een boekhoudmachine, waar voor de raad verzocht wordt een kre diet van 5175,beschikbaar te stel len. Het college van Gedeputeerde Staten heeft de raad verzocht een bijdrage van 0,05181 per inwoner beschikbaar te stellen in verband met kosten koninklijk bezoek op 8 mei 1962 LI. Voor de uitbreiding van de straatver lichting op de kruising Nieuwe rijksweg Oude rijksweg te 's-Heer-Hendriks- kinderen wordt een krediet van f 680. gevraagd. De raad wordt gevraagd zijn medewer king te verlenen tot deelname aan Waarborginstituut voor de tuinbouw in Zeeland. In het industrieterrein te 's-Heer- Arendskerke zullen de navolgende gron den worden aangekocht: woning met erf toebehorend aan de heer P. van Sabben 7315 m2 grond toe behorend aan de heer J. P. Llndenbergh 33.445 m2 pachtgrond van jhr. mr. W. A. J. Snouck Hurgronje. Gevraagd wordt een krediet van f 2000 ten behoeve van toetreding tot de Zeeuwse Muziekschool. HOEDEKENSKERKE Overzicht boerenleenbank In de maand mei Is bij de stichting spaarbank der Coöperatieve Boerenleen bank" Hoedekenskerke 315.029,57 in gelegd en terugbetaald 188.483,50. GR1JPSKERKE COLLECTE De collecte voor de SIMAVI heeft te Grijpskerke 261,— opgebracht. De Emmabloemcollecte bracht 39,50 op. Uitslag ringrijderij De uitslag van de ringrijderij te Grijps kerke, die op Pinksterdrie werd gehou den, luidt: 1 M. Goedhart, 32 ringen; 2. P. Geertse, 30; 3. J. Cevaal, 24; 4. C. Dingemanse, 23; 5. J. Francke, 15; 6. L. Davidse, 9; 8. H. Ridderbos, 7. De bekers werden als volgt verdeeld: Geertse, J. Cevaal, C. Dingemanse, Goedhart, L. Davidse, J. Francke. P. Geertse, J. Cevaal en C. Dingemanse ontvingen een medaille. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn de volgende voorwerpen te beko men, die in het tijdvak van 29 mei tot en met 4 juni als gevonden zyn aange geven. verschillende wanten en handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, bruine schooltas, blauw met groene herendas. bankbiljet, hondehalsband met penning, blauwe lastic bal, gouden broche, zilveren hals kettinkje, slulterkabeltje van fototoe stel, kinderbril. rood zwempak, bruin sandaal, blauwe sjaal, postduif, wit kin dermutsje, zwarte hond, zonnebril, strandtas met inhoud, kenteken van auto, zwart rijwielpompje, witte das, ro- plastic kinderbril, blauwe overall, verschillende dames- en herenrijwielen. N1SSE Boerenleenbank BH de spaarbank van de coöp. boeren leenbank Nisse-Ovezande e.o. werd In 1963 Ingelegd 1.046.896,86 en terug betaald 810.912,19 Het spaartegoed bedroeg per 31 mei 4.591.656,02. In 1963 werden 45 nieuwe spaarrekeningen geopend. Middelburg - Electro. Matrozen in nylons, 10,30 uur. a.l. Molenwater Miniatuur Walcheren, 9-18 uur Abdij. Klank- en lichtspel, 2' uur, L)e Schakel: lublleum- verg bond van ohr. bukkerspairoons, 16,30 uur Goes - Prins van Oranje; Bijeenkomst Plat telandsvrouwen. afdeling Goes e.o„ 14 uur. Bergen op Zoom Roxy: Misdaad In duplo. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Vcnua der pira ten. 20 uur. 14 laar. Burgerlijke stand OVEZANDE. Bevallen- C. J. Hoondert—de Winter, t.: Ch. M .de Jonge—Hulshout, d. Overleden: W. P. de Jonge, 8 J. HEIN KEN 8ZAND. Bevallen: C. C. van de Velde—van der Llppe, W. van Damme—Bosman, d.: C. Zuidhof— Traas, d. Overleden: A. Jansc, 42 1. HOEDEKENSKERKE. Bevallen J. M. Flerloos—de Bree, z.: E. Nleuwenhuijsevan Gilst, z. Getrouwd: S. M. Hulssen. 22 en J. J. Lu- kasse. 23 3. Bouwman, 25 J. en J. J. Liere. ?4 J. Overleden: C. Timmerman, 60 e. t Rijk. WEMELDINGE. Bevallen- P. van der Maale—Meulpolder. z.\ W. Nieuwdorp—Schoolmeester, z.; T. C HeiJ- stek—Koole. d.; M. de Schipper—Murre, z. Ondertrouwd: J. de Zeeuw. 22 J. en J. Ha melink. 18 L. 3. Phillpse. 27 en N. A. de Best 21 Getrouwd: P. D. Dulnkerke, 20 J. en A. C. Dagevos. 18 J. KRABBENDIJKE Bevallen- N. J Vogelaar—van de Zande, z.: J. D. W Verschuure— van Noorden, z.; G. C. Mlnnaard—Geense, J. E. Nagelkerke— Moerdijk, d.; G. Boone—van Houte, z. Ondertrouwd: P. S, W Verhaert, 21 J. van den Berge. 16 A. van Harn, 25 J en J. D. G van Stee, 21 j. Getrouwd: J. LutelJn. 28 en J. van Zweden, J- IVOLPII AARTSDIJK. Bevallen: E. S VerstelleZandee, z.; I. van Sabben-KopmelB, d.; J: G. Katsman—van Galen, C, Klelnepler—Bal, z Getrouwd: J J. Leeuwerik, 31 1. en L Klel nepler, 29 1, BAARLAND. Bevallen M, de Jonge—van EtJkeren, d. Ondertrouwd: H. F. Vermeulen. 22 1. en J. W. Bal. 20 J. Getrouwd: M. Smits, 25 J. en J. DrlediJk, 23 J.; C. 3 Dsgevos, 23 I. en A. D Dirkx, 25 Overleden: P. Potter. 85 wed. v. J. Dron- kers: J Jeremlasse, 83 J.. wedn. v. S. Ka- relse. NOORD-ZEELAND Burgh - W.LK. 5-4 Een grotere schotvaardigheid heeft de korfbalploeg van Burgh een kleine zege op WJ.K. bezorgd. WIK. was af en toe beter dan Burgh, dat in de eerste helft een inzinking kreeg, waarna in de twee de helft een dergelijke terugslag volgde. Vooral het plaatsen was bij de thuisclub slecht verzorgd. Het twaalftal uit Kerk- werve, dat zich vooraf geslagen wist, zette alles op de aanval. Goed plaatsen en af en toe een goed schot waren het resultaat hiervan. Uiteindelijk kon Burgh door een paar goede treffers toch nog winnen. Burgh werd in het laatste kwartier volkomen in de verdediging gedrongen. De eerste kansen waren voor Burgh en Joop Hanse miste een straf- worp. Hij maakte deze fout echter weer goed door in de 11e minuut de openings treffer te scoren: 10- Dertig seconden later was het al 11 door een ver schot van Verhage. M. Kloet maakte uit een doorloopbal 21 en daarna was het voorlopig met Burgh gedaan. W.I.K. nam het offensief over en combineerde zeer goed. Een wel aanvechtbare straf- worp werd door Van de Wekken benut: 22. Tot 5 minuten voor de rust had Burgh met een inzinking te kampen, maar toen kwam het met 2 goede doel punten door fouten in de WJ.K.-verde- diging op 42. De treffers waren van mevrouw Krijnse Locker-van de Weel en Adrie van de Weel. Na rust pakte Burgh anders aan er kwam meer vaart in de ploeg. Beppie van Dyke miste een strafworp. Een goe de Burghaanval bekroonde Janny van de Have met een gaaf doelpunt: 52. Toen iedereen dacht dat het nu wel ge daan zou zijn met WJ.K., kreeg Burgh weer eën inzinking. Een strafworp werd benut door Verhage: 5—3, en het was weer Van de Wekken, die een halve minuut voor tijd de stand op 54 bracht. STAVENISSE Wandeltocht Stavenisse werd groot succes Ty'dens het pinksterweekeinde heeft men onder zeer grote belangstelling te Stave nisse een wandeltocht gehouden. Mede dank zij de zeer gunstige weersomstan digheden was het aantal deelnemers zeer groot, namelijk 355. De deelnemers kon den kiezen uit trajecten van 5, 10, 15 en 25 km. Slechts een paar keer moesten de da mes van de E.H.B.O. eerste hulp ver lenen. Alle deelnemers hebben de tocht uitgelopen en kregen bij aankomst in hotel „Zeeland" te Stavenisse als aan denken een vaantje uitgereikt. Onderweg kreeg elke deelnemer tijdens de kórte rustpauze een flesje limonade en een versnapering. SINT -ANN ALAND Auto in sloot H. B. te Sint-Annaland is dezer dagen met zyn auto op de Zoutendam te Sint- Annaland uit de bocht van de weg ge raakt en in een sloot terechtgekomen. B. liep een hoofdwonde op en had voorts beenklachten. De auto werd beschadigd. Concert „Accelerando" De koninklyke fanfare ..Accelerando" te St.-Annaland zal zaterdagavond a.s. een concert geven op het Schoolplein. De volgende nummers zullen ten gehore worden gebracht: „Contest Day", „Al berta Suite" „The Geisha". „In Somer set". Princeville", „Mars de Medici", „Fairest of the Fair". „Punjeaub", „Scheldegalm" en „The Singing Mas ter". GOES Knipperlicht hij botsing afgeknapt Een knipperlicht naast de oversteek plaats by de Koepoort te Goes is in de nacht van dinsdag op woensdag afge knapt en ongeveer zeven meter wegge slingerd, toen omstreeks kwart over drie een anto er frontaal tegen botste. Het ongeluk werd veroorzaakt door de Vlissingse automobilist L. S. Deze reed in de richting Tilburg en draaide bij de Koepoort plotseling door nog onbe kende oorzaak naar het linkerweg- gedeelte van de weg. Hij reed daarbij ae paal met het knipperlicht aan. Zijn auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. S., die enkele snijwonden opliep aan het hoofd en de borst werd, werd behandeld door dokter J. A. E. v d. Feen uit Goes. Hij kon naar Vlissingen terugkeren. Nieuwe presidente chr. plattelandsvrouwen De Christelijke Plattelandsvrouwenbond op Zuid-Beveland heeft een nieuwe pre sidente. In de plaats van de tijdens een vorige vergadering afgetreden presiden te, mevrouw Op 't Hof-Frederiksen koos het bestuur mevrouw G. Boelman-Pns- schier Vice-presidente is mej. K. Domi- nicus. Dit werd meegedeeld tijdens de woensdagavond gehouden maandelijkse vergadering van de afdeling in „De Prins van Oranje" Mej. G. M. Flipse uit Gorkum sprak deze avond over het b.Lo.-onderwys. Zij illustreerde haar be toog met een serie dia's. Mevrouw Boelman had, de bijeenkomst met een welkomstwoord geopend. BORSSELE „De vrolijke vrienden" gaf concert op „Iepenoord" De accordeonclub „De vrolijke vrienden' te Borssele maakte dezer dagen onder leiding van de dirigente, mejuffrouw Van Weele een reisje naar Oostkapelle Daar gaf de club iii „Iepenoord" een concert voor de patiëntjes. GEERSDIJK Vergadering N.C.V.B. De afdeling Geersdijk van de N.C.V.B. kwam dezer dagen in vergadering bij een onder leiding van haar presidente mevrouw E Kastelein-Heystek. Na de pauze sprak mevrouw Van Damme uit Breda over „Mijn werk als moeder van het militaire tehuis". Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" te Kats hield een wed vlucht vanuit Corbeil met 153 duiven De snelheid van de eerst aankomende duif bedroeg 964 meter per minuut. De uitslag was: 1. en 3. A. Bouterse; 2. cn 10. A. de Fouw; 4. J. Priester; 6. G. Geelhoed: 7. T van Arenthals: 8 C. Bouterse; 9. J. Klap. Aan de wedvlucht naar Creil (268 km) werd met 132 duiven van de postduiven houdersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbei.dijke deelgenomen, De uitslag was als volgt: 1. en 9. L, Paauwe, 2. C. J. Clement, 3. M, Augustijn, 4. en 5. M. Moerland, 6. C. Almekinders, 7. W. Krijnsen, 8. Jac. Traas, 10. J. Allewljn. Aan de wedvlucht naar Angouleme (705 km) werd met 43 duiven deelgenomen. De uitslag was als volgt: 1. J. v. d. Vrede, 2. Jac. Minnaard, 3. J. A. van Langevelde. 4., 5. en 7. J. M. Allewljn, 6. w. Krijnsen en 8. M. Min naard. KLOETINGE Eerste prijs op korfbaltoernooi De korfbalvereniging „Blauw-Wit" Kloetinge heeft op pinkstermaan' voor de eerste maal deelgenomen het grootkorfbaltoernooi van de chr. korfbalbond te Utrecht. Het resutaat was een eerste prijs. KRABBENDIJKE Rijkspostspaarbank Jde rijkspostspaarbank te Krabben- ke is in de maand mei 1963 inge legd aan spaargelden 36.824,21 en uit- iald een bearag van 15.467,70. Geniet van het leven, schenkvreugde, schenk Hero, verkwikkend, ver frissend, diefruitzuivere smaak. Volop keuzei Sinas* Citroen* Perl* Fram bozen* Appelsap* Cerise Cassis Ananas Grapefruit Tonic. •Ook In grote gozlnsfles, extra voordelig. Oudemolen - Burgh 1-1 In een sportief treffen heeft Burgh één puntje meegebracht van het bezoek aan Oudemolen, juist voldoende om zich ver zekerd te weten van een plaats in de volgende competitie van de 4e klas van de K-N.VJ3. Bij wat meer schotvaardig heid had Burgh zeker kunnen winnen. Nico de Graaf scoorde in de 7e minuut het eerste doelpunt voor Burgh. maar 10 minuten voor de rust doelpuntte de rechtsbuiten van Oudemolen, Machielse. BRUINISS E Schoolhuwelijk helemaal üw smaak! Dinsdagmiddag zijn te Bruinisse de heer J. Fondse en mejuffrouw B. de Waal, twee personeelsleden van de christelijke nationale school te Tholen, in het huwe lijk getreden. Bijna honderd schoolkin deren met twee bussen naar Bruinis se gekomen stonden onder leiding van het hoofd van de school, de heer J. Koo- man, en het overige personeel bij het gemeentehuis opges'tela. Na de plechtig heid zongen zij net paar een lied toe, voor deze gelegenheidgemaakt door me vrouw Leenhouts uit Tholen. Vervolgens ging men naar de gereformeerde kerk, waar ds. H. H. van Kapel, emeritus predikant te Rhoon, het huwelijk beves tigde. Na de kerkdienst zongen de kin deren het bruidspaar een lied toe, waar van mevrouw Vis-Perestam te Tholen de tekst had gemaakt. Daarna werd in café „De Blauwe Keet" te Oosterland een receptie gegeven. Daar voerde on der anderen de voorzitter van het school bestuur. de heer A. Drooger, het woord. Z1ERIKZEE ALGEMENE VERGADERING VAN HET WATERSCHAP SCHOUWEN-DUIVELAND Het waterschap Schouwen-Duiveland zal dinsdagmiddag a.s. een algemene vergadering houden in hotel „Concor dia" te Zierikzee. De agenda vermeldt onder meer voorstellen tot verkoop van enige perceeltjes grond, tot het doen van een uitkering meens over 1962 aan het waterschapspersoneel en tot voorlo pige vaststelling van de rekening over 1062. Voorts is er een voorstel van het dagelijks bestuur om zich te verweren tegen een door J. J. Holsboer te Hilver sum ingestelde rechtsvordering. Na af loop van de vergadering zal een geza menlijke koffiemaaltijd worden gebruikt waarna ir. W. C. Visser te Wageningen een causerie zal houden over „Zoute Kwel". Concert „Instrumentale" met mr. F. K. Adriaanse De „Instrumentale" uit Middelburg zal volgende week woensdag 12 juni een concert geven in de Concertzaal te Zie rikzee. Dit wordt een muziekavond met werken van Nicolaï, Mozart en Beetho ven. Het orkest staat onder leiding van dirigent Jan Out. Als solist treedt in dit programma op de violist mr. F. K. Adri aanse. VEILING TERNEUZEN. 5 JunL Fla 1 6.70—10.10, 2 3.50—7,90. Bloem kool A 69, A 2 57—64. B 55, B 2 36-48, afw. 1419. Groene komkommers B 37—38, C 2 32—36. Selderij 10—19 Peen 68—76. Radijs 10—14. Aardbeien per ds 1 6991, 2 56—75, afw. 54 Peulen 445- Sav. kool 1 5864. Prei B 63—69 Rabarber 19—24. Spinazie 1 35—43, 2 31—34 Tomaten A 2 178—180, B 2 192, C 2 147—155 CC 107. Uien 17—19. VEILING ROTTERDAM. 4 JunL Eerstelingen 981.08. Aardappelen (oude) E10. Andijvie I 2738, H 2224 per kg. Aanvoer 13.00 kg Bloemkool IA: 6 stuks per bak 5574, 8 stuks per bak 45—61. 10 stuks per bak 3248, 12 stuks per bak 2740. H A: 6 stuks per bak 42—66, 8 stuks per bak 25—46. 10 stuks per bak 17—36, 12 stuks per bak -2226 per stuk. Aanvoer 9000 stuks. Bos- peen I 1.00—1.24, n 85 per bos. Aanvoer 4000 ,bos. Kroten 2434 per bos. Dubb. bonen 2— 3 p. kg. Peterselie 7—8 per bos. Postelein 20— 84. Rabarber 11—14 per kg. Radijs 14—15 per bos. Spinazie H'z—33 per kg Sla IA 314—7 per stuk Aanvoer 55.000 stuks. Stoofsia 10— 13 per kg Tomaten AI 9.90—10, B I 9.70, CI 9.70—9.80. CC 8.70. AI róód 8.60—8.80. Cl rood 7.50 per bak. Aanvoer 12.000 kg Aard beien Extra A 90—95, I A 73—86. II A 66—77 per doos. Komkommers 70-80 58—62, 60-70 46—58, 50-60 42—51, 40-50 34—45 per stuk. VEILING GOES. 5 JunL Kruisbessen exp 59, Ind. 44. Aard beien per doos 1 84, 2 6166. Groenten- Bloemkool afw. 3649, Kropsla 1 6—7, 2 3,50-4. Wortelen 29—88. Radijs 1 9—11, 2 5. Rammenas 0,50—4. Spinazie 2 9— 10. Rabarber 1 8—9. Uien afw 7—8. Aard appelen 6—9. Zeekraal 170—210. Kantonrechter Middelburg GEEN VERGUNNING VOOR AUTORADIO: f7,50 Op de zitting van de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenbnrgh, moes ten woensdag weer verscheidene perso nen terecht staan voor kleine verkeers overtredingen, zoals onder meer over schrijding van de maximum snelheid en het wachtverbod. De boetes die de kan tonrechter 's morgens oplegde, liepen uiteen van 5,tot f 80, De zeevaartscholieren P. B. en A. C. D. uit Vlissingen reden met hun bromfiet sen over de Beatrixlaan in Vlissingen en verzuimden beiden richting aan te ge ven (toen ze linksaf sloegen. Bovendien constateerde de politie dat de brom fietsen harder reden dan 30 km, n.l. 40 km. Ondanks de opmerkingen van ver dachten. dat die snelheid onwaarschijn lijk hoog was, noemde de officier mr. K. P. Doedens het overtredingen uit „pure nonchalance" en vorderde tegen ieder Zitting kantongerecht Twee aanrijdingen in enkele maanden tijds „Uw hele wijze van rjiden is een tikje nonchalant. U maakt de indruk van zo maar wat te rijden. Zo van we doen maarDeze woorden kreeg de Zie rikzeese chauffeur J. van Z. woensdag morgen te horen, toen hij zich voor kantonrechter mr. E. W. van Vloten moest verantwoorden voor het veroor zaken van twee aanrijdingen in enkele maand'n tijds Op 27 april had hij toen hij een links gelegen nitrit wilde inrijden het overige verkeer er naderde een scooter gehinderd waardoor een bot sing was ontstaan. „Ik heb hem te laat zien aankomen", zo verweerde Van Z. zich. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae vond het een ernstige zaak- In de verste plaats om de aard van de overtreding en verder, omdat Van Z. twee aanrydingen in een korte periode had veroorzaakt. Hy eiste daarom een straf van f 150.te vervangen door dagen. ..Ik vino dit o zo veel' voerde Van Z. daarop aan. De kantonrechter wilde er daarom wel wat af doen. Zijn von nis luidde f 100,subs. 20 dagen, „maar", zo voegde hl) er aan toe. ..met ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden voorwaardelijk, me' een proeftijd van twee jaar en m.t als bij zondere voorwaarde de eerstvolgende verkeerscursus in Zierikzee te volgen tot tevredenheid van degene, die de cursus verzorgt" Als excuus voor de Dotslng mei een te genligger, die Van Z. op 25 januari had veroorzaakt, toen hij te ver op de lin ker weghelft kwam, vertelde hy, dat de weg toen „spiegel, spiegelglad was". Hy was niet op de tegenligger gereden, maar geschoven. Zijn snelheid bedroeg, naar hïi zei, 20 km. ,,En tegen de politie zei u 25 30 km", wist mr. Van Vlo ten. De officier, die verwonderd was over het feit, dat de chauffeur op het moment dat het tweede ongeval was ontstaan, nog niet verzekerd was, vond dat de Zierikzeese automobilist zijn snelheid had moeten aanpassen. „U had stapvoets moeten rijden", r zijn de afgelopen winter veel onge lukken gebeurd, die uitsluitend te wijten waren aan de gladheid van de weg. Maar wanneer men op een spiegel, spiegelgladde weg 30 km per uur rijdt dan :S dat veel, veel te hard. Zijn eis luidde t 40, subs. 8 dagen. De kanton rechter vond de boete eigenlijk nog aan de lage kant. Van Z. had volgens hem meer verdiend. Hij vonniste toch con form De vrachtwagenchauffeur J. C. F. uit Elkerzec was nabij Dreischor met zijn auto uit de bocht gevlogen waarbij schade werd aangebracht aan een muur. Mr. Andreae vond het een gelukkige omstandigheid dat deze manoeuvre op een tijdstip vroeg in de morgen werd uitgevoerd toen er nog weinig ver keer was. Anders bad het lelijker af kunnen lopen". HU vond een eis van f 25 subs. 5 dagen op zUn plaats. De kantonrechter was het daarmee eens. Hij vonniste conform. Op een weg die door de vastgevroren sneeuw in breedte was beperkt, had L. K. uit Bruinisse met zijn auto op een uit de tegenovergestelde richting ko mend vierwielig motorrijtuig gereden. Naar de mening van de officier had ook hier de snelheid parten gespeeld- Voor bet „langsraussen" van K. eiste hU f SO subs. 6 dagen. Mr. van Vloten vonniste conform. H. A. O. uit Bruinisse die in maart de woonruimtewet had overtreden, kreeg een eis van f 20 subs. 4 dagen te horen. Na een uitvoerige verdedig'ng te hebben gevoerd, werd O. ten slotte tot f 10 subs. 2 dagen veroordeeld. M de R. uit Nieuwerkerk, die een overtreding op de vuurwapenwet had begaan werd veroordeeld tot f 10 subs. 2 dagen met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vuurwapen. De officier had hetzelfde geëist. voor de snelheidsoverschrijding 25,- en voor het niet richting aangeven 5,- De kantonrechter vonniste conform. De Middelbnrgse chauffeur F. v. O. par keerde zijn vrachtauto in de YValstraat in Vlissingen en liet hem daar langer dan een kwartier staan. Hy begiug hiermee een overtreding van het wacht verbod en kreeg een boete van 6, De officier had 7,50 geëist- Tegenover de politie had de chauf feur L. M. de V. uit Oostburg ver klaard dat hij bij het afremmen op de Nieuwstraat in Goes doorgegleden was op het gladde wegdek en zodoen de op de voor hem stoppende auto botste. Maar de kantonrechter en de officier weten de botsing toch aan een te korte remafstand. De officier vorderde 40,de kantonrechter veroordeelde de chauffeur bij verstek tot 27.50. De antiquair K. F. uit Zoutelande kreeg een boete van 25,omdat hU by Nieuwland in dichte mist had gereden, terwijl zyn auto niet was voorzien van de vereiste koplichten. „Er lag sneeuw en het was daar glad" luidde het argument van de landbouwer C. B. uit 's-Gravenpolder die terecht stond omdat hij met zijn fiets in 's-Gra- venpolder niet rechts had gereden en niet was uitgeweken voor een auto die hem wilde irinalen. Conform de eis ver oordeelde de kantonrechter hem respec tievelijk tot boetes van 7.50 en 20. „Jan, oppassen", had de smid J. v. IJ., uit Aagtekerke bij het rijden over de gladde Noordweg in Sint-Laurens tegen zich zelf gezegd- Maar Jan was al te laat, hij maakte met zyn auto een schuiver naar links en kwam daardoor in botsing met een perso nenauto. De officier wees erop dat 40 km by dergelijke wegen ook een pit tige snelheid is, en vorderde 35, De kantonrechter maakte er 30, van. De visventer M. S. uit Arnemuiden wist- dat hy met zyn personenauto op een voor opdooi afgesloten weg reed. Hy was ter plaatse Kats onbekend, moest naar de vismyn en wist geen an dere route. Voor deze bewuste overtre ding, die de kantonrechter „zeer ern stig" noemde, moest de automobilist een boete van 20,betalen. De officier had 25,geëist. De landbouwer M. de B. uit Kortgene reed met tractor en aanhangwagen langs een stilstaande bestelauto op de Irenestraat in Coiijnspiaat en raakte de bestelauto daarbij. „Ik kon er wel langs, hoewel de auto over het midden van de weg stond", bekende de automobilist, die tevens verklaarde dat een van de wielen van zijn aanhangwagen van een heuvel tje afgleed. Op de eis van f 15.liet de kantonrechter een boete horen van f 12,50. De chauffeur die zijn bestelauto zo ou handig parkeerde, n.l. naast een bouw stelling, E.V.D. vertegenwoordiger uit Kattendijke, moest boeten met 10, De officier had eveneens het schikkings bedrag van f 10,voorgesteld. Autoradio „Het verhaal van de verdachte is get zins aannemelijk" vond mr. Doedens na de chef wasserij A. S. uit Vlissingen ge hoord le hebben. De man was verbali- seerd omdat hy in zyn auto een radio had ingebouwd, terwijl hij niet in het bezit was van een radiokaart. Op de zitting zei S. dat by van mening was, dat er een termijn van 8 dagen was voor het aanvragen van zo'n radio- kaart, „ik had die radio pas gekocht in Luxemburg", voegde hij er aan toe. Maar een hoofdagent van politie in Vlissingen, verklaarde als getuige dat S. by het verbaliseren had gezegd, dat hij de radio een week of twee in zyn bezit had. Conform de eis werd S. veroordeeld tot een boete van 7,50. VEILING BERGEN OP ZOOM. 5 juni. Aardbeien 1472. Spinazie 8— 35. Sla S.50—14. Bloemkool 27—71 Bos- 5589. Sav. kool 1326. Prei 50 58. Rabarber 1022. Spitskool 2127. Tomaten 140200. Radfls 719. Was- peen 113. Peulen 5.10. Boskroten 29. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 5 Juni. Aanvoer 20.000 kg. Aa extra 260, AA 1 210. A extra 260, A 1 200. B extra i, B 150, C extra 160, C 1 130, D 1 120, 1 0.40 E 2 0.40, F 1 1.40. stek 0.75. EIERNOTERING BEnGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de coöp. IVouwse melk inrichting Bergen op Zoom. ingaande don derdag 6 Juni 1963. Prijsklas 0 18 ct.. Id. 1 17 ct ïd. 2 16 ct.. ld. 3 15 ct., ld. 4 14 CL VEILING KAPELLE. Junl.Kruisbessen 6163. kleine kruisbessen voor industrie 47. Glasaardbeien per doos 2 ons: D. Evern ex. 69—71, 1 60—64, 2 36—51. Regina ex. 71. 1 56—67. 2 33—56. Glasa ex 71, l 6467, 2 3341. Seng ana 1 Cambridge Vigour 1 52. Appelen Jonathan 2 60 3441. 2 d 24—27, 3 grof 38. Golden Delicious 2 65 70, 2 60 3 grof 49—60. 3 fijn 27—46, kroet 9—12. Aardappelen: bonken 16, I 11. 2 44.50, 3 3.50. Greenten: Kropsla 1 56.50. 2 4 Bos- peen 2 100. Radijs 1 8.50, Rabarber 1 6. Bloemkool A 2 53, B 2 33. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgornalen, aanvoer 2994 kg, 3.044,03. Schar 13' kg. Bot 445 kg. Schol 22 kg Tong "tg. Paling 70 kg. Griet 13 kg. Visiever 6 kg. Ongesorteerde vis 6 kg. VEILING MIDDELBURG. 5 Juni. Aardbeien 1 72—87, 2 47—78, S 52—63. Nieuwe aardappelen: grote 7494, drielin gen 73—92, kriel 73—81. Sla 3.50—7. Postelein 4048. Spinazie 9—28. Spitskool 2944. Bospeen 6994. Groene komkommers: 60-75 62—64, 50-60 52—54. 40-50 48, 10-40 3241, krom 83 per kg. Andijvie 1544. Rabarber 8—20. Prei 27—50. Bos kroten 41—66. Bos radijs 5.50—17. Bloem kool: 4 p. kist 76—78. 6 per k. 42—68, 8 p. k. 27—48, 10 p. k. 22—38. BURGH Vogelwacht vergaderde De vogelwacht „Schouwen-Duiveland", hiel dezer dagen de jaarvergadering in hotel „Het wapen van Burgh" te Burgh. De voorzitter, de heer J. P. C. Boot heette in zijn openingswoord in het bij- zonder welkom de heer A. Kooijman, 2e secretaris van de Nederlandse Vereni ging voor Vogelbescherming en enkele bestuursleden van de N.J.N.-afdeling van het eiland. Staande werden de in het afgelopen jaar overleden leden her dacht. De voorzitter memoreerde, dat de Hei mans Thysseprys in het afgelopen jaar was toegekend, aan secretaris N. H. Ly= sen. De voorzitter bracht dank aan een ieder die de afgelopen winter heeft geholpen by' de voedering van vogels. Het aftredende bestuurslid, de heer P. M. den Haan, werd bij acclamatie her kozen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer en mevrouw Ze vering-Tol hoek werd voorzien door de benoeming van mevrouw A. M. de Nijs- Weltevreden uit Scharendijke en de heer A. Damman uit Burgh Daarna kwam de samenwerking met het I.V.N., het Instituut voor Natuurbe- schermings Educatie, in bespreking. De vooratter gaf enkele voorbeelden over de werkwyze van dit instituut en stelde voor om voorlopig met een proeftyd van één jaar met I.V.N. in zee te gaan, waartegen de aanwezigen geen bezwa ren hadden. De penningmeester gaf een overzicht over de kas van het Vogelvoederfonds, dat deze winter een geduchte aderlating onderging, maar dat dank zij de hulp van velen weer is aangevuld. De secretaris deelde nog mede, dat het 600ste lid was ingeschreven. Na de pauze draaide de heer J. v. d. Berge zijn nieuwe film: „Bewoners van de inlagen" met commentaar van de heer .T. P. C. Boot. Nagekomen advertentie Algemene kennisgeving. Heden is overleden on ze geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder. zuster en behuwdzuster FRANCINA JACOMINA MOREL, weduwe ran Izaak Verhage, in de ouderdom van ruim 90 jaar. Zuidzande: E. Verhage Terneuzen: J. E. Bruggeman- Verhage J. Bruggeman Heiloo: M Verhage Nieuwvliet: Wed. F. Verhage- du Fossê Klein- en achter kleinkinderen Zuidzande, 5 juni 1963, Dorpsplein 14. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 8 juni te Zuidzan de vanaf de consistorie der Ned. herv. kerk om drie uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5