Rampenfonds schonk orgel voor lutherse gemeente Vlissingen feïli Begin van de kanaalverbreding oe BILT Belangstelling van vele kerken voor de inwijding Zeeuwse ALMANAK Zware shag tè zwaar' B> n\eme<er y ft Zeeuwen op toogdag K.N.C.G.V. in Rotterdam Klassieke avond in Middelburg MEVROUW TAMMINGA EERSTE IN FINALE „D'OPRECHTE AMATEUR" ZOMERS FEEST ZOMER PAARDEN OP ZIERIKZEESE PAARDENMARKT EXPOSITIE „MET RAAD EN DAAD IN KRUININGEN OPENGESTELD Een moderne eamera of projector kopen Foto Verschoore J&j&'t Zit voorjaren met Ceta-Bever R|MTFNIRI s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 6 JUNI 1963 AANWINST VOOR MUZIEKLEVEN IN GEHELE STAD Advertentie Vlissingen heeft er sinds woensdag avond een kostbaar orgel bij, waarmee het muziekleven in deze stad ten zeer ste zal zijn gediend. Het orgel is ge schonken door het Nationaal Rampen fonds en is geplaatst in de evangelisch lutherse kerk aan de Walstraat. In aan wezigheid van talryke genodigden is het woensdagavond overgedragen aan de lu therse kerkeraad. Tijdens een korte ere dienst is het orgel ingewijd. Deze dienst werd onder meer bijge woond door mr. B. Kolff, burgemees ter van Vlissingen, wethouder Ch. J. Gillissen-Verschage, gemeentesecre taris J. W. Peters, alsmede door af gevaardigden van de r.-k. kerk, de hervormde kerk, de geerformeerde kerken, de chr. gereformeerde kerk, de doopsgezinde en de vrijzinnig her vormde gemeente. Tevens waren aan wezig afgevaardigden van de luther se kerkeraden van Middelburg en van de kring Goes en de heer WT van Leeuwen, bouwer van het orgel te Leiderdorp. uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop Het front van het nieuwe orgel in de lutherse kerk te Vlissingen, dat door het Rampenfonds is geschonken. (Foto P.Z.C.) De heer J. J. Moll uit Bilthoven, voor zitter van de orgelcommissie der Ned. Hervormde Kerk, droeg het orgel over namens het Nationaal Rampenfonds. De orgelcommissie adviseert het fonds. Het orgel zal nog iets meer moeten wor den aangepast aan de ruimte. Dit bleek ook tijdens de bespeling later op de avond: het is iets te scherp voor de akoestiek van het kerkgebouw. Ds. W. F. ten Rouwelaar,' aanvaardde het orgel als voorzitter van de lutherse kerkeraad. Twee oktober 1957 besloot de kerkeraad tot restauratie van het be staande orgel. Negen oktober 1958 kwam bericht van de schenking van een nieuw orgel door het Rampenfonds. Tijdens de eredienst sprak ds. Ten Rouwelaar naar aanleiding van de tekst „Looft God, de Heer, met gen en met spelen", waarin hij v op de feestelijke dag voor de lutherse gemeente, tussen Pinksteren en aag Trinitatis. Nadat de lutherse gemeente te kampen had gehad met het water in het kerkge bouw en het archief met hulp van een hervormde predikant te Vlissingen weer was opgebouwd, werd ook de restauratie van het gebouw ter hand genomen. „Het plan tot orgelrestauratie werd „over stemd" door het aanbod van het Ram penfonds", aldus ds. Ten Rouwelaar. „Het uiterlijk der kerk kan nu weer vol ledig functioneren: een permanente Zon dag Cantate", zo zei de lutherse predi kant die voorts de vroegere organist van de gemeente herdacht, de heer L. v. d. Graaf. Bespeling De vele aanwezigen hoorden hierna voor het eerst het nieuwe orgel, in een kort concert door Willem Hülsmann, organist te Amersfoort en adviseur van de orgel commissie. Muzikale medewerking ver leende de Vlissingse cantor-organist Flip Feij op hobo. De rijke klanken van het orgal kwamen tot uitdrukking in drie composities van Joh. Seb. Bach en in een fraai preludium en fuga in D groot van H. Fr. Micheelsen. Organist en ho boïst lieten zich verder horen in de so nate nummer 3 van de Nederlandse componist W. de Fesch (1687-1761). „Het bezit van dit orgel is voor heel Vlissingen van waarde", aldus bur gemeester mr. B. Kolff in een felici tatiewoord. Mr. Kolff wenste, dat be speling van dit orgel voor velen, zo wel Vlissingers als niet-Vlissingers tijdens komende orgelconcerten in de zomermaanden een genot zal blijken te zijn. Spreker uitte tevens zijn waardering voor de restauratie van het kerkgebouw. Namens de synodale commisise en de lutherse werkgroep voor kerkmuziek sprak de heer T. Kamp, die zich geluk kig toonde, dat het Rampenfonds ook de kleine kerken niet heeft vergeten. „Een orgel is een onmisbaar bezit voor de verheffing van de gemeentezang", al dus de heer Kamp. Namens alle kerken in Vlissingen sprak de hervormde pre dikant ds. F. S. Kloosterman, die erop Advertentie ill en niet verbrand PIGMADERM Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.95 PI pittiger dan halfzwaar. Niemeyer garandeert de kwaliteit wees, dat de lutherse kerk van de pro testantse kerken de meeste aandacht schenkt aan de kerkmuziek. Ds. Kloos terman wenste, dat het orgel een „oecu menische taak in Vlissingen mag ver vullen". Namens de lutherse dameskrans en het lutherse kerkkoor werden geschenken overhandigd. In zy"n dankwoord herin nerde ds. Ten Rouwelaar aan het over laden van paus Joannes XXTTT en aan de toenemende contacten tussen vele ker ken. „Ook de lutherse kerk wil deelne men aan dit samenkomen der kerken er onze gemeente wil zich ten dienste stel len van Vlissingen". Men kwam vervolgens bijeen in het Maarten Lutherhuis. Zondag 9 juni wordt het orgel voor het eerst in de zondagse eredienst (om half elf) bespeeld, 's Middags tussen 2 en 5 uur kan men het orgel beluisteren en bekijken. Organist Flip Feij zal het dan bespelen. In de maanden juni en juli is er een serie concerten. Het eerste con cert is 18 juni om acht uur 's avonds Dan zingt het gemengd koor „U.D.I." uit Souburg onder leiding van Flip Feij, die dan tevens hobo speelt. Zijn vader, de heer A. J. Feij is de organist. Voor orgel worden dan werken van J. C. Pa- chelbel, J. Ch. Bach en F. Telemann uit gevoerd. De dispositie van het bij Van Leeuwen in Leiderdorp gebouwde orgel is als volgt: Praestant 8 vt, octaaf 4vt, octaaf 2 vt, mixture 4-6 st., quintadeen 16 vt (bas en discant), holpijp 8 vt, roerfluit 4 vt. orgel heeft een aangehangen pedaal, instrument heeft een meenanisch sleepladen systeem. De orgelkast is van eikenhout. organiseerde het Fluitist Dick Boon op tweede plaats Wat hebben we er eigenlijk aan als we ze niet meer kunnen ber genLeuk natuurlijk, al die dui zenden toeristen, maar met Pink steren hebben we alvast een voor proefje gekregen van hoe het al lemaal gaat worden van 't zomer: stapvoets per auto over de wegen (dan voelen die 20-per-uur dinge tjes er zich ook eens thuis) en maaltijden in de bermen. Daar is een dag spoedig mee gevuld. Ze komen dan toch maar naar Zeeland, die duizenden met hun deviezen En Zeeland maakt er stevig pro paganda voor, waar of niet f Want kijk nu de kranten van de laatste dagen eens door. Kosten noch moeiten worden gespaard om de toeristen in ons gewest een afwis selend verblijf te bieden: In de Grevelingen kan men binnenkort met de reuze-kabelbaan over het water, Middelburg timmert snel nog een paar uitbreidingsplannen uit de grond, reeksen B.M.-zeilbo ten worden hoogst spectaculair uit de Veerse haven getrokken, de ene dag laten we een paar De K.'s uitbreken en de andere dag laten we een De K. vatten en zo gaat dat maar door. Woelige dagen in Zeeland Vakantieland! Kom toch naar Zeeland, daar is altijd wel wat te beleven! Vroeger kon Zeeland nog adverte ren met de kreet: „Ons best ver kochte artikel is: rust!" Nu die rust dan volledig is uitverkocht, moeten we het gewoon over een andere boeg gooien. Gewoon zeg gen: .Jtust hebben we niet meer, dat durven we eerlijk te zeggen, want daar komt U niet voor naar Zeeland. Kom tóch! Er is bij ons altijd iets te doen". Of, om het wat duidelijker en in de stijl van een dezer dagen in Vlissingen verspreide folder te zeggen: „Roest haben wij niet. miehr, das doerven wij ierlich sum saggen, want darvor komt U niet nach Zeeland! Komm toch! Er is bij oens alteit etwas zum doen».' Nade finale van „d'Oprechte Amateur" in het lichte genre, is gisteravond in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg ook de Zeeuwse eindwedstrijd in het klassieke genre gehouden. De vier eerste prijswinnaars van deze avond waren geen onbe kenden, allen hadden reeds eer der in de finale van „d'Oprechte Amateur" meegespeeld. De kampioene van vorig jaar, me vrouw D. Scheltens-Koops (sopraan) kreeg dit keer de derde prijs: een bronzen medaille en een herinne ringsmedaille. Mevrouw A. Tammin- ga-Buthfer uit Goes, eveneens so praan, zal Zeeland in de landelijke finale op 15 juni in de AVRO-studio te Hilversum vertegenwoordigen. De tweede prijswinnaar van Zeeland was dit jaar de jonge fluittist Dick Boon uit Middelburg die de zilveren medaille ontving. Vierde werd de pianist de heer B. G. H. Holthuis uit Middelburg, die ook reeds meerdere malen in de Zeeuwse finale uitkwam. De heer Henk Ras, voorzitter van de stichting „d'Oprechte Amateur" uit Hilversum vond de prestaties ook weer op bijzonder hoog peil staan. Het was voor de jury Henk Ras, mejuffrouw H. van Leeuwen en de heer H. Mennes bijzonder moeilijk een keus te ma ken, zo deelde de voorzitter mee, de prestaties lagen dicht bij elkaar en het verschil tussen 1 en 8 was miniem. De overige vier deelnemers aan de Zeeuwse finale kregen een diploma voor hun optreden. Nieuwelingen in de eindstrijd waren dit jaar mevrouw Kavelaars (sopraan) uit Vlissingen en Cor Blankenburgh (bas) uit Mid delburg. Daarnaast dongen ook. Ijet Nïeuwlandse meisjeskoor ol.v. me vrouw Francke-Davidse en de pianis te Rina van der Hage uit Domburg naar de wisselbeker, die beschikbaar was gesteld door de stichting „d'Op rechte Amateur". De finale van het lichtere genre kwam op deze avond nog ter sprake, omdat de wisselbeker uitgeloofd door de P.Z.C. voor de kampioenen Suus en Emma Francke uit Souburg was gearriveerd. Bij het in ontvangst ne men van de beker kreeg het zangduo een tweede ovatie. Op tweede Koninklijk Nederlands Christelijk Gym- nastiekverbond een turndag in de Rot terdamse Energiehal. Er was een mas sale belangstelling voor deze sportieve ontmoeting. Er hadden veel Zeeuwse deelnemers voor de wedstrijd Ingeschre ven. De drnmband „Oranje Nassau" uit, Vlissingen legde met 112% punt beslag op de tweede pry's. Bij de groepen kon „Oranje Nassau" be slag leggen op de derde plaats. Er werd hierbij 91%- punt verzameld. De uitsla gen van de turnwedstrjjden waren voor de kring Zeeland: Dames 2e graad: Zuidwesters, Oost-Sou burg, 87V2 punt, 3e prijs; „Oranje-Nas- sau", Vlissingen, 86% punt, 3e prijs. Adspirant dames 2e graad: O.K.K., Goes1 128% punt, 3e prijs; E.M.M., Terneuzen 128 punten, 3e prijs. Adspirant dames 3e graad A: K.W.V., Kruiningen, 132 punten, 3e prijs. Adspirant .dairies 3e graad B: Oranie- Nassau, Vlissingen, 231% punt, '2e prijs en het hoogst geklasseerd; Vedo, Middelburg, 223% punt, 3e prijs, 2e ge klasseerd; Genie, Bergen op Zoom, 222 punten, 3e prijs, 3e geklasseerd. Adspirant heren 2e graad: Oranje-Nas- sau, Vlissingen, 99% punt, le prijs, en het hoogst geklasseerd. Vrije oefeningen dames kring Brabant- Zeeland: Zuidwesters, Oost-Souburg 25 punten, le prijs. Vrije oefeningen dames: K.W.V., Krui ningen, 24% punt, le prijs; E.M.M., Ter- neuzen, 24% punt, le prijs; O.K.K., Goes 32 punten, 2e prijs. Mosselen uitstekend van kwaliteit De campagne voor het uitzaaien van mosselen op de Waddenzee, die uitge zaaid mochten worden op het Friese Wad, is geëindigd en een groot succes geworden. Dinsdag gisteren begon de visserij op het Groninger wad. Dit mosselzaad mag naar de mosselpercelen in Zeeland worden vervoerd. Deze cam pagne duurt tot 15 juni. Men verwacht, dat eind juni het nieuwe mosselseizoen zal beginnen. Dit is bij zonder vroeg, maar de kwaliteit van de consumptiemosselen blijkt zowel op de Waddenzee als in Zeeland bijzonder goed te zyn. De strenge winter heeft hierop een gunstige invloed gehad. De normale aanvoer heeft deze winter ongeveer twaalf weken stileeleee -* selen goed tot halfwas-mosselen, die anders opgevist zouden zijn, hebben zich nu onder het ijs kunnen ontwikkelen tot goede consump tiemosselen. Kampeergasten kochten geluidsinstallatie De vaste gasten van het kampeer terrein van de heer Vos te Zoute- lande hebben het initiatief geno men om zelf iets te doen aan de verbetering van de accommodatie. Zy hebben het huwelijk van Kees" Vos aangegrepen als mo tief om een inzameling te hou den. Van het bedrag dat bijeen werd gebracht, kon een geluids installatie worden aangeschaft. Deze installatie werd eerste pink sterdag aan de heer en mevrouw Vos aangeboden als blijk van waardering voor hetgeen zij voor hun gasten doen. Op deze dag werd tevens een inzameling ge houden voor de aanschaf van en kele ontspanningsattributen, na melijk een volledige volleybal- installatie op het strand en di-ie wipplanken voor de kleuters, even eens op het strand. De opbrengst hiervan was ongeveer 250, zodat de aanschafkosten van 200 ruim schoots waren overschreden. Woensdagmorgen heeft luitenant-kolo nel G. van der Slikkewaarnemend com mandant van de COAK te Middelburg, twee officieren beëdigd tot reserve twee de luitenant. Na de beëdiging op Mod- deroofd werd voor. de kazerne een défilé gehouden. Onder de „twaalf gezwore nen" bevonden zich twee Zeeuwen, na melijk de heren C. J. B. Boender en L. J. L. Hendrikse, de overige officieren zijn M. J. van Nunen, P. J. van Deélen, jhr. G. Hooft Graafland, J. D. Imelman, E. Koll, J. A. Spruyt, J. A. Stoorvogel. A. C. van Utteren, C. H. van Weéle en R. van Veen. (Foto P.Z.C.) Jaarmarkt met kermis Geen bloemen, wel veel textiel Zierikzee kon gisteren, woensdag, weer naar de paardenmarkt. Paardenmarkt is eigenlijk wel een te groot woord, want er was geen paard te zien. Al sinds en kele jaren kan men namelijk Werk rijkspolitie in beeld Burgemeester trok doek weg Na Tholen was het woensdagmorgen Kruiningen, dat de tentoonstelling „Met raad en daad" van de rijkspolitie tij dens de Zeeuwse „toernee" binnen zyn poorten kreeg. In „Ons Dorpshuis" ver richtte burgemeester A. Schipper de of ficiële opening: hij verwijderde een doek met de afbeelding van de door de avon turen van Dik Trom bekende veldwach ter Flipse en Introduceerde zo de mo derne politieman. Vlissingsche Nutsspaarbank in mei Gedurende de maand mei is het totaal tegoed bij de Vlissingsche Nutsspaar bank gestegen met ruim een half mil joen gulden. Het tegoed aan het begin bedroeg 29.746.064.48. Het tegoed aan het eind van die maand bedroeg 30.249.784,97. Het aantal rekeningen steeg van 30319 tot 30390. Bij het schoolsparen was de inleg 3620,50. Het tegoed voor wat betreft de jeugd- spaarwet steeg van 624.727,08 tot 638.447,28. Het tegoed voor wat betreft de ambte- narcnspaarregeling steeg met 8.502,17 tot 219.441J.5. Er werden gedurende de maand mei 277 spaarbusjes geledigd. De inleg bedroeg 11.803.30. Bij het hoofdkantoor (inclusief bijkan toor Bonedijkcstraat) steeg de inleg van 19.193.779,29 tot 19.515.438,80. Hier na volgen deze cijfers voor de andere kantoren: Souburg: f 1.889.106.15 1.921.709,96: Goes: 5.613.449,23 5.713.484,22; Wolph.: 1.094.351.32 1.096.449,44; N.-Beveland: 316.085,56 324.736,— Kapelle: 319.290,48 320.159,78: Heinkenszand: 35.712, 37.526,50; Zaamslag: 184.267,77 184.417,15; Axel: 214.683,64 215.338,93; Terneuzen: 806.958,10 843.557,02. ,'VC* Slot van pag. 1 Als al deze werkzaamheden gereed zijn, is er in feite geen enkel beletsel meer om de cutterzuigers en bagger molen aan hun zuig- en graafwerk te laten beginnen. Alleen moet dan nop ïen „kortsluitinkje" worden ge maakt, zoals men dat in vaktermer litdrukt. Het verkeer kan dan im mers nog slechts over een afstanc /an 3 km gebruik maken van de nieuwe, verhoogde kanaaldijk. Daai waar die dijk voorlopig eindigt on geveer halverwege Terneuzen en Sluiskil moet het verkeer over een tijdelijke dam terug naar de bestaan de kanaalweg worden geleid, om daarna in zuidelijke richting te kun nen doorrijden. Verwacht wordt dat over acht A ne gen weken de zuigers met het ver breden en verdiepen van dit eerste t kanaalgedeelte- kunnen beginnen, x Momenteel is men volop bezig met de aanleg van zware buizen, die een De verbredingswerken aan het kanaal groot gedeelte van de vrijkomende van Terneuzen tiaar Gent zijn in een be- baggerspecie naar de Serlippenspol- der zullen transporteren. Een polder, die enkele meters zal worden opge hoogd voor het verder realiseren van een uitbreidingsplan. Als men langs dit gedeelte van d< icanaalverruiiningswerken (het twee de bestek) rydt, lijkt het er op ol laarbij alleen maar machines zUn in geschakeld. Toch is dit bepaald niet liet geval. Er werken ook nog ruim twee honderd mensen, hoofdzakelijk uit de streek rondom Terneuzen maar ook uit Walcheren, Zuid-Beve- langrljke fase gekomen. Men is begon nen aan het eerste gedeelte van de fei telijke verbreding van het kanaal. Bij gaande foto toont de nieuwe kanaal- oordvoorziening. (Foto P.Z.C.) land en uit de omgeving waar de uit voerders zijn gevestigd. Bjjzonderc omstandigheden voorbehouden wordt verwacht, dat dit gedeelte van liet werk binnen de vastgestelde termijn van drie jaar kan worden opgeleverd. Voor deze symbolische handeling had den de districtscommandant van de rijkspolitie in Zeeland, overste A. J. van Thiel en burgemeester- Schipper liet ge zelschap genodigden in een tweetal toe spraakjes het belang van deze expositie onder de aandacht gebracht. „Raad en daad wil tonen, dat de politie' niet de boeman is, zoals hij zo vaak wordt af geschilderd, maar een vertegenwoordi ger van het gezag, die U graag de hel pende hand wil bieden", zo formuleerde overste Van Thiel het. „Alleen als pu bliek en politie elkaar goed begrijpen, zal er plaats zijn voor de samenwerking, waaraan we zo'n behoefte hebben". Ook burgemeester Schipper stond stil bij de verhouding politie-burgerij, waarbij hij met name de grote veranderingen in deze tyd in herinnering bracht. „Het overheidsapparaat moet zich aanpassen aan de omstandigheden, wil men het contact met de werkelijkheid niet ver liezen", aldus burgemeester Schipper, die het betreurde, dat er ook thans nog enige spanning bestaat tussen publiek en politie. Rondwandeling Wachtmeester eerste klasse J. J. den Dekker gaf de bezoekers tijdens een rondleiding een heldere uiteenzetting over de tentoonstelling, die zoals reeds eerder werd beschreven de postcommandant P. A. Raat op tach tig foto's met instructieve byschrif- ten telkens in een ander facet van het beroep toont. Na deze rondwandeling bekeken de be zoekers een in het dorpshuis opgestelde verkeerstafel en zagen zij een humo ristisch filmpje over de verkeersrege ling. De expositie die ook op de Z.LJVI.-tentoonstelling te zien zal zijn is vandaag donderdag geopend van half negen tot tien uur 's avonds. Vrijdag kunnen scholen en individuele belangstellenden van 9 tot 4 uur op „Met raad en daad" terecht. De opening van de expositie in Krui ningen werd bijgewoond door onder meer burgemeester J. C. Jobse van Ril- land-Bath, burgemeester J. D. de Kam van Waarde, burgemeester A. C. Wil- lemsen van Yerseke, verschillende wet houders, hoofden van scholen en verte genwoordigers van diverse verenigingen. Leerlinge muziekschool altiste bij Nederlands Jeugdorkest Mejuffrouw Rita van Damme, leerlinge aan de Terneuzense Muziekschool, is aangenomen als altiste bij het Neder lands Jeugdorkest. aan de voet van de Sint-Lievens monstertoren geen paarden meer kopen. Vele inwoners van Zierikzee en de omliggende dor pen kwamen om naar de vele stalletjes te kijken. Vooral de dames kwamen goed aan hun trekken, want er waren ver scheidene kraampjes met tex tiel. Deze markt, die de eerste woensdag van de maand juni wordt gehouden is nu een echte jaarmarkt geworden met aan het einde van de dag een kermis. Beter gezegd, een schiettent, een draaimolen en enkele snoep- kraampjes. De markt zelf trof het wel met liet goe de weer. Des te vreemder was liet daarom, dat de bloemen en potplan ten ontbraken. Ook de toeters cn ballonnen, gewaardeerde artikelen voor de Zierikzeese jeugd waren er niet. Daarvoor in de plaats had de speelgoedkoopnian gezorgd voor hoofddeksels. Behalve stro- en zon nehoeden, kon men ook nog kleine landmacht- en MP-helmen kopen. Het schilderachtigst was echter het stal letje van de koopman, die voorgaan de jaren altijd felgekleurde stenen honden had verkocht. Nu probeerde hij Zierikzee te verfraaien met even fel gekleurde kabouters en weide- dieren. Een droeve noot wus wel het feit, dat dit jaar voor het eerst de paarden- lotery niet doorging. Vooral de plaat selijke verenigingen zullen dit wel be treuren, daar zy altjjd een financieel graantje van de opbrengst konden meepikken. De verkoopbaarheid van de loten bleek echter de laatste jaren een telkens moeilijker te nemen hin dernis, zodat men dit jaar besloot er mee te stoppen. Gelukkig was er als pleister op de won de een oliebollenkraam, zodat men op deze zomers hete dag zich tegoed kon doen aan dit specifieke oude jaarsavondgerecht. 's Avonds gin gen de vele bezoekers naar de draai molen en de schiettent. De meer dan honderd kooplieden borgen hun truitjes, hoeden, helmen en koud geworden oliebollen weer op. De dames van de Unie voor Vrouwelijke Vrijwilligers, die een kraampje niet stroopwafels hadden, waarvan de op brengst bestemd was voor het be- jaardenwerk, hoefden niets mee te nemen. Ze hadden namelijk alle stroopwafels weten te verkopen. (Advertentie) Keuze uit een grote serie van de beste merken waarover wij U graag alle adviezen geven. Catalogus op aanvraag. GOES, VLISSINGEN. KRUININGEN HET WEER IN EUROPA Londen regenbul 21 gr. Brussel zwaar bewolkt 22 gr. Luxemburg zwaar bewolkt 21 gr. Parijs half bewolkt 21 gr. Nice half bewolkt 21 gr. Miinchen mist 22 gr. Zürlch zwaar bewolkt 21 gr- Locarno half bewolkt 17 gr. Innsbruck zwaar bewolki 20 gr- Rome zwaar bewolkt 22 gr. Madrid zwaar bewolkt 17 gr. Mallorca licht bewolkt 24 gr. (Advertentie) 26 mooie kleuren- 5 tronsporonte houttinten UUI I Lil U IJ I VERWACHT. WEINIG VERANDERING Perioden met zonneschijn en slechts op enkele plaatsen een regen- or onweers bui. Zwakke tot matige, In het Wndden- f;cbied af cn toe vrjj kra-.htige ooste- yke wind. Dezelfde of iels hogere mld- dagtempcraturen. STRA N DVEIt WACHTIN G Buienstoring neemt ln betekenis af. Van daag zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog en goed strandweer. Ma tige oostenwind. In de middag 22 h 23 graden. Zeewater 14 graden, vooruitzichten: hogedrukinvlocd noemt weer toe met goed strandweer, ZON EN MAAN. 7 juni zon op 4.22 onder 20.55 maan op 21.00 onder 4.44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2