PINKSTERDRIE: RINGRIJDEN Handbalkampioen EMM staat voor zware strijd TRADITIE OP WALCHEREN FLINKE TOENEMING BEZOEKERS BIBLIOTHEEK TE MIDDELBURG VRACHTWAGENCHAUFFEUR VULDE WERKBOEKJE NIET GOED IN KINDEREN IN TERNEUZEN OP HET NIPPERTJE GERED Feijenoord niet in intertoto JOS LINDERS NA FELLE STRIJD WINNAAR IN RONDE VAN AXEL KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR A. C. DE KLERK, KAPELLE BRESKENS 2 OP ÉÉN PUNT NA KAMPIOEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 5 JUNI 1963 Pinksterdrie stond ook dit jaar op Wal cheren weer in het teken van de ring- rijderijen. In Souburg, Koudekerke, Nieuw- en St.-Joosland en Oostkapelle hebben de ringrijders hun paarden weer in de baan gebracht om elkaar de hoog ste eer en een groot aantal prijzen vriendschappelijk te betwisten. Deze wedstrijden hadden mede dank zij het prachtige weer een vlot verloop. In Oostkapelle reden de deelnemers voor de eerste maal op de nieuwe baan in het uitbreidingsplan. De gemeente heeft daar een definitief terrein voor de ring- ryders gereserveerd en er een aantal voorzieningen getroffen. Souburg De uitslagen van de ringrijdery te Sou burg luiden: 1. D. van Eykeren, 29 ringen; 2. M. Janse, 27; 3. J. Melse, 24; 4. P. de Visser, 22; 5. F. Bakker, 21; 6. J. Barendse, 20; 7. J. van Eenenaam, 20; 8. R. Geljon, 17; 9. J. Joziasse, 17; 10. K. Janse, 17; 11. A. W. Bakker, 16; 12. J. Koole, 13; 13. D. de Visser, 13; 14. J. Ovaa. 12; 15. C. Wisse, 9; 16. L. van der Linde, 9; 17. C. Hoogesteger, 7; 18. Th. Sinke, 7; 19. J. Bosschaart, 7. De rijders moesten in totaal 43 keer trachten de ring te steken. D. van Eyke ren won de eerste wisselbeker met 7 van de acht ringen. M. Janse won de tweede met een gelijk aantal ringen en J. Koole de derde met 6 ringen. L. van der Linde kreeg de prijs voor de jong ste deelnemer. D. van Eykeren won voorts de beker voor het hoogste aantal ringen achter elkaar (12) en de pollepel. Koudekerke De uitslagen van de rijderij te Koude kerke luiden: 1. C. Houterman, 30; 2. K. Wielemaker, 27; 3. C. de Looff, 25; 4. D. Vos. 21; 5. J. Otté. 21; 6. W. van de Voorde, 21; 7. P. Hollebrandse, 20; 8. 'G. van de Voorde, 19; 9. B. Brasser, 19; 10. L. Kluyfhout, 18; 11. D.'Wielema ker, 17; 12. J. Roelse, 17; 13. J. Holle brandse, 17; 14. P. Reynierse, 16; 15. K. Wisse, 15; 16- A. Joziasse. 13; 17. J. Labruyère, 12; 18. Joh. Vos, 11; 19. H. Wisse, 2; 20. L. Boone, 2. De wedstrijd bestond uit 42 beurten. K. Wielemaker won de eerste wisselbeker met 4 van de 6 ringen. C. Houterman won de tweede wisselbeker met eveneens vier ringen. De derde wisselbeker was voor W. van de Voorde (vier ringen), de vierde voor C. de Looff (drie ringen) en de vijfde voor D. Vos (drie ringen). P. Hollebrandse won een lauwerkrans toen hij tijdens een „drievaart" alle! ringen stak. C- Houterman werd win naar van een viervaart en won daarmee een standaard. De medaille voor de zes kleine finale met 4 van de 6 ringen. C. de Looff stak de meeste volgringen (ne- fen). De pollepel was voor J. Roelse. Brasser kreeg een tulband als troost prijs. In Nieuw- en St.-Joosland reden de deel- nemers in totaal 38 beurten. De uitsla- gén waren: 1. J. P. de Klerk, 37; 2. P. Hoebeke, 28; 3. J. Minderhoudt, 27; 4. C. A. Polderdijk, 24; 5. L. de Voogd, 22; 6. J. Knuit, 20; 7. W. Janse. 17; 8. J. van Waarde, 17; 9. C Reynhoudt, 16; 10. P. Meyer, 16; 11. P. Pleyte, 14; 12. A. Men- heere, 11; 13. D. Janse, 7; 14. G. Reyn houdt, 3. De bekers werden als volgt verdeeld: 1. J. P. de Klerk; 2. L. de Voogd (definitief); 3. J. van Eenenaam (definitief); 4. J. Knuit, 5. C. Reyn houdt. C. A- Polderdijk won de zesde prijs, een medaille. De prijzen voor de mooist versierde paarden waren als volgt verdeeld: 1. D. Janse; 2. P. Hoe beke; 3. J. P. de Klerk. Extra prijzen: 1. J. P. de Klerk; 2. J. van Waarde; 3. C. A. Polderdijk; 4. W. Janse. De pol lepel was voor J. Minderhoud. si Een beeld, dat op Pinlcsterdrie traditie- LVICUlUIQTICI getrouw op Walcheren op vele plaatsen te zien is geweest. De ringrijders heb ben weer gekampt om talrijke prijzen. Hier een foto van de wedstrijden te Sou burg. (Foto P.Z.C.) Oostkapelle De uitslag in Oostkapelle was: 1. B. Maljaars, 33; 2. S. Brouwer, 27; 3. J. A. Lous, 26; 4. S. J. Lous, 23; 5. J. Mal jaars, 21; 6. P. Lous, 18; 7. J. Melse, 18; 8. B. Brouwer, 15; 9. J. Poppe Kzn., 14; 10. A. Roose sr., 13: 11. A- Poppe 12; 12. A. Roose jr., 11; 13. C. de Visser, 11; 14. W. Geldof, 11; 15. Z. Francke, 8; 16. A. Gunter, 7; 17. K. Coppoolse, 6; 18. A. de Buck, 5; 19. E. de Buck, 3. De strijd ging over 40 beurten. De bekers werden als volgt verdeeld: 1. Bram Mal jaars, 7 van de 8 ringen; 2. J. A. Lous (definitief), 6; 3. J. Maljaars (defini tief), 6; 4, S. Brouwer, 5; 6. S. J. Lous, 5; 7. B. Brouwer, 4; 8. J. Melse, 9; 9. P. Lous, 4; 10- C. de Visser, 4; 11. B. Roose, 3. F. J. Lous behaalde de meeste volgringen bij de ongehuwden (5) en B. Maljaars deed dit bi] de gehuwden (14). De uitslag van de wedstrijd om de mooiste versieringen luidde: 1. B. Mal jaars, 2. J. Maljaars, 3. B. Roose. B. Maljaars won voorts een viervaart voor gehuwden met vier ringen. J. Melse deed dit bij de ongehuwden. Van 5600 naar 7000 TITELCATALOGUS KWAM GEREED Ondanks allerlei veel tijd vergende za ken als diverse besprekingen en het maken van plannen voor de restau ratie van de openbare leeszaal en bi bliotheek, alsmede de sanering het boekenbezit, konden de werk zaamheden van de Openbare Lees zaal gelukkig vrijwel normaal wor den voortgezet, aldus blijkt uit het jaarverslag over 1962 van de direc trice, mei. Chr. Keiler- Naast dit ver slag geeft de secretaris van het be stuur, mr. J. Moolenburgh, een kort gedetailleerd overzicht van de be sprekingen en onderhandelingen, die voor de restauratie gevoerd werden. Zoals bekend werd in het voorjaar van 1963 volledige overeenstemming bereikt tussen alle betrokken instan ties, zodat met de verbouwing be gonnen kan worden als de rijksgoed keuring verkregen is. Het lezersaantal steeg in het afgelopen jaar van 1306 naar 1360, waarbij het aantal uitleningen echter iets achter bleef, in 1961 werden 40.332 romans Kantongerecht Terneuzen Verrast over nachtelijke controle van politieagent „Wie verwacht er nu 's morgens om vier uur en by dergelijke helse weersom standigheden een agent op straat", zei dinsdagmorgen de Terneuzense vracht autochauffeur W. T. tot kantonrechter mr. H. van de Belt. Deze verdachte was op 26 februari het vroor dat het kraak te met zijn kolenvrachtauto op weg naar Perkpolder. Bij controle door een politieagent bleek, dat verdachte zyn (Advertent\e) Hoe KNOBBELS aan de grote teen te bestrijden Knobbels of zwelling», aan de grote teen zij» een zee» pijnlijke en hin derlijke kwaai. Geluk kig bestaat er nu een produkt, dat snel ver lichting brengt. Het is de beroemde Dalet Balsem. Dalet Balsem heeft een drievoudige werking 1/ verjaagt de pijn; 2/ heft de aandoe ning op; 3/ vermindert de hinderlijke opzwelling. Neem de proef met *Dalet Balsem, haar uitwerking is verrassend. Bij apothekers en drogisten. „U ziet, ze zyn zelfs bij nacht en ontij op de baan", aldus de kanton rechter die de chauffeur een boete oplegde van 10 subs, twee dagen. De eis luidde 15 subs. 3 dagen. Er was nog een nasleepje van de stren ge winter. De vrachtautobestuurder P. K. uit Woensdrecht had op 7 maart in de Veerstraat te Zaamslag de op- dooimaatregelen genegeerd. De lading van zijn wagen bleek 500 kg zwaarder dan de daar toegestane as druk. Het is bij deze weersomstandigheden wel moei- mr. Lebret, die een boete eiste 50 subs. 10 dagen. Uitspraak 40 subs. 8 da gen. „Ik heb niets gezien", zei de Goese ver tegenwoordiger W. van K-, die op f mei te Axel niet had stilgehouden voor een stopbord en bovendien geen voor rang had verleend aan een daarop recht hebbende bromfiets. Eis wegens het niet stoppen 15 subs. 3 dagen en wegens het verzuimen om voorrang te verlenen 35 subs. 7 dagen. Uitspraak 15 subs 3 dagen en 25 subs. 5 dagen. Het hinderen van een andere auto bij het wegrijden te Hulst, kostte de Belgi sche handelaar H. R. uit Vrasene een boete van 30 subs. 6 dagen. Eis 40 subs. 8 dagen. De chauffeur A. R. de K. uit St. Jansteen bracht op 5 december te St. Jansteen bij het achteruitrijden met zijn vrachtauto schade toe aan een personenauto. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 25 subs 5 dagen. Een boete van ƒ12,50 subs. 2 dagen kreeg de Terneuzense hulpmon teur W. E., die op 5 februari op de Schoolweg te Terneuzen zijn hond los had laten lopen. De eis luidde 15 subs. 3 dagen. i en 6442 studiewerken uitgeleend, 1962 waren dat er 37.389 en 6753. Mej. Keiler tekent hierbij aan, dat er een verheugende verschuiving in be langstelling te constateren is naar de z(jde van de studieboeken. Dit is zeer zeker te danken aan het feit, dat veel lezers hun weg in de kasten gaan vinden en daarbij de veelzijdig heid van de boekerij ontdekken. Het aantal bezoekers van de bibliotheek nam sterk toe; van 5615 naar 6955; hieruit blijkt dus, dat velen hun „drempelvrees' hebben overwonnen. In het belang van enkele bejaarden tehuizen werd een regeling getroffen voor het verstrekken van wisselcol lecties van de O.L.B. De directrice merkt op, dat het betreffende voor stel met groot enthousiasme door de bejaardentehuizen is ontvangen. Dui delijk in een behoefte voorzag ook de instelling van een zogenaamde „tweede", eventueel „derde lidmaat schap" voor familieleden van reeds ingeschreven lezers, hetgeen reeds een stijging van het lezersaantal tot gevolg had. Daarnaast werd een niet onbelangrijk aantal nieuwelingen in geschreven. Saneren Ook in het verslag werd doorgegaan met het saneren van het boekenbezit. In het geheel werden 1429 boeken af geschreven; ongeveer 2500 banden met ondoorzichtig plastic behandeld en eenzelfde aantal gerepareerd door eigen krachten. De „genreaandui ding" op de boeken in de vorm van gekleurde stipen is een hulp middel, waarvoor de lezers vaak hun waardering heben uitgesproken. In dit verband wordt nog vermeld, dat de titelcatalogus gereed kwam. In één alfabet kan men nu elk boek zo wel op schrijver als titel terugvinden. Op initiatief van de directeur van de K.C.VJj. Zeeland werd een gedach- tenwisseling gehouden met de direc ties van alle Zeeuwse bibliotheken over gemeenschappelijke problemen. Opgezet werd een „Zeeuwse Centrale catalogus", waarin men kan nagaan in welke Zeeuwse bibliotheek een be paald boek aanwezig is. LAATSTE NIEUWS Door onbekende oorzaak is dinsdag avond omstreeks elf uur brand uitge broken op de bovenwoning van de heer J. Coppens in de Javastraat te Terneu zen. Op deze verdieping lagen twee kin- deren te slapen, een jongen van acht en een meisje van tien jaar.- Toen de bewoners, die beneden naar de t.v. zaten te kijken, de brand ont dekten, was het slaapvertrek van de kinderen reeds met dikke rookwolken gevuld. De jongen en het meisje kon den slechts op het nippertje worden fered. De jongen had reeds enkele randwondjes opgelopen. De heer Coppens heeft overigens de binnenbrand zelf door middel van een slang op de waterleiding kunnen blussen. De brandweer behoefde dan ook niet meer in te grijpen. De schade, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt naar schatting circa duizend gulden. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Zestien korpsn op brandweerwedstrijden te Sas van Gent Zestien ploegen nemen deel aan brandweerwedstrijden voor O.-Zeeuwsch- Vlaanderen op zaterdag 22 juni te Sas van Gent. De wedstrijden staan onder leiding van de heer C. van Oijen, com mandant van de bedrijfsbrandweer van de N.V. Kon. Mg. „De Schelde" te Vlis- singen. Aan de wedstrijden nemen deel de bedrijfsbrandweren van de C.B.S. uit Sas van Gent, de A.C.Z., Sluiskil, glasfabriek Sas van Gent, C.S.M., van Gent, alsmede de brandweren uit de gemeenten Sas van Gent, Philippine, Terneuzen (I en II), Axel, Sluiskil, St.- Jansteen, Zuiddorpe, Hoek, Vogelwaar de, Zaamslag en Hontenisse. De wedstrijden beginnen om half elf 's morgens, de laatste ploeg, die van Hontenisse, komt om kwart over vier aan de beurt. Omstreeks zes uur is de prijsuitreiking in hotel „Rotterdam" te Sas van Gent. Meri komt samen bij de „Westsluis", tussen de E.N.C.B.S. en de B.P.-garage te Sas van Gent. De wedstrijd omvat vier onderdelen: eerste een aflegoefening voor de water- ploeg, ten tweede het opzetten van drie verschillende laddertypen; de derde op dracht luidt; „het weer bedrijfsklaar maken van gebruikte brandblusappara- ten" en het vierde object omvat een ge wone brandaanval met drie stralen. Hierbij moet men rekening houden met een mogelijke redding en de aanwezig heid van een acetyleencilinder. Automobilist reed op „voorganger" Op de rijksweg nabij Rilland-Bath botste vrijdagmiddag twee personenauto's op elkaar. De bestuurder van een auto, C. M. W. uit Nieuw- en St.-Joosland moest afremmen voor een tractor die voor hem reed. De automobilist W. de P. uit Dor drecht, die achter W. aankwam merkte dit te Iaat op en botste op de auto voor hem. De auto van De P. werd ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Benoeming Mejuffrouw N. Ruster te Krabbendijke is benoemd tot schrijfster bfl de inspec tie der domeinen te Goes. De heer A. Coone, vroeger woonachtig in Axel en thans leraar aan de lagere technische school in Vlissingen is met ingang van 1 augustus benoemd als le raar aan de lagere technische school in Oude-Wetering bij Leiden. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft voor de intertotorcompetitie 1963 vier ere divisieclubs ingeschreven, te weten Ajax, P.S.V., Sparta en Sporclub Enschede. Feijenoord heeft laten weten geen be langstelling te hebben aangezien het voorgaande seizoen reeds een te zware belasting voor de spelers betekende. Wim du Bois winnaar van koers voor nieuwelingen in Nieuwvliet In Nieuwvliet is zaterdagmiddag een wielerwedstrijd gehouden voor nieuwe lingen. Winnaar werd de Zuidzandenaar Wim du Bois, die de zeventig kilometer aflegde in 1.53.15. Tweede werd G. Min- neboo, Heenviiet, 3. H. Huibregts, Etten, 4. R. Pijnen, Woensdrecht, 5. W. de Wil de, Oudelande, 6. C. v. d. Velde, Utrecht, 7. A. Holleman, Rijsoord, 8. E. Voer man, Westdorpe, 9. J. Mesu, Arnemui- den, 10. A. Akkermans, Nieuw-Vosse- meer. Een veteranenwedstrijd over vijftig kilo meter werd gewonnen door A. Ooster- bos uit Oosterhout in 1.35,-. Tweede werd A. Post, Baarn, 3. J. Terlouw, Utrecht. Jeugdkampioenschap schaken is nog niet beslist Het toernooi om het persoonlijke jeugd kampioenschap van Nederland schaken krijgt een tweede verlenging. Doordat in het van 15-20 april te Schiedam ge houden toernooi de Groninger Ed Scholl en de Amsterdammer Rob Hartoch met een gelijk aantal punten (6% uit 9) op de eerste plaats waren geëindigd, zou een tweekamp de beslissing moeten brengen. Deze is op 3 en 4 juni te Schie dam gehouden met als resultaat een „onbeslist". Beide partijen eindigden in een remise. Er zal nu een tweede twee kamp plaatshebben op 20 en 21 juni te Schiedam, waarin behalve de titel ook een plaats in het toernooi om het we reldkampioenschap voor de jeugd, dat in augustus in Leningrad wordt gehou den, op het spel staat. Immers, de Ne derlands jeugdkampioen kon op uitzen ding naar dit toernooi rekenen. Hein Cujé gekozen in Nederlandse ploeg Hein Cujé van de atletiekvereniging Dy namo uit Middelburg is opgenomen in de Nederlandse ploeg, die op 16 juni uit komt tegen Mittelrhein en België. Cujé zal starten op het nummer 3000 meter hindernis. NAAR OVERGANGSKLAS THUISWEDSTRIJD TEGEN H.H.C. UIT HELMOND Het eerste team van de Middel burgse handbalvereniging EMM, dat kampioen werd van de le klas district Zuid B, wacht een zware strijd voor een plaats in de over gangsklas. Met Dynamo uit Rot terdam en HHC uit Helmond zal in een halve competitie worden uitge maakt welke ploeg zal promove ren. Het programma luidt als volgt: eerst HHCDynamo, daar- aanstaande zondag Dyna moEMM en voor 16 juni is ge pland EMM—HHC. De Middel burgse ploeg heeft aan het Neder lands Handbalverbond gevraagd de datum voor dit duel te verschui ven naar 23 juni, omdat EMM voor de 16e een vererende uitnodiging voor een internationaal toernooi in België ontvangen heeft. Het spreekt vanzelf, dat de EMM'ers alles in het werk zullen stellen om een zo goed mogelijk resultaat te behalen, De consequenties van een eventuele plaats in de overgangsklas zijn echter groot. Want tot nu toe moesten er reizen worden gemaakt naar Breda, Waalwijk en Goes, in de overgangsklas moeten de Middelburgers naar Den Haag, Rotter dam, Eindhoven, Helmond, Schiedam, Breda en Goes, dus een veel grotere financiële last. Een voor EMM zeer belangrijke bijkom stigheid is ook nog de te verdedigen plaats in de overgangsklas van de zeven- handbalcompetitie met ook weer reizen naar Den Haag, Rotterdam, Eindhoven, Roermond enz. Dat het zaalhandbalspel de EMM'ers overigens wel ligt blijkt wel uit de uitnodiging van de Belgische hand balclub KAVD uit Dendermonde, die zaterdag 15 juni en zondag 16 juni een groot internationaal zevenhand- baltoernooi organiseert. Met deelne- Jonge amateurs op de 110 kilometer Leo van Dongen tweede met halve fietslengte verschil Zelden hebben amateurwielrenners zo'n hevige stryd geleverd als dinsdagmiddag in de Ronde van Axel, die op zeer ver diende wyze werd gewonnen door de primus inter paris Jos Linders uit liet Brabantse Made. Niet minder dan 110 kilometer moesten de 35 jonge ama teurs afleggen op het 2000 meter lange parcours en vanaf de eerste tot de laat ste kilometer hebben zy onophoudelijk gedemarreerd en gejaagd, gaten over brugd en opnieuw uitlooppogingcn on dernomen. Byzonder verdienstelijk hebben zich in deze aantrekkelijke wielerkoers gemaakt Kees Haest, Piet Coore- mans, Maarten Breure, Leo van Don- Directeur veiling „K.-B. en O." Bij ij veertigjarig ambtsjubileum Vellingdlrccteur A. C. de Klerk te Ka- pclle-Biczellnge is dinsdagmorgen ko ninklijk onderscheiden met de ereme daille, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau In goud. Deze voor de 51-jarige directeur zo verheugende mededeling deed burgemeester H. G. van Suijlekom tijdens de in de kantine gehonden her denking van het veertig jarig ambts jubileum van de heer De Klerk bij de veilingvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Bij deze herdenking die, be halve door het bestuur door het gehele personeel werd bijgewoond, schetste voorzitter P. J. J. Dekker uit Wemeldin- ge de verdiensten van de jubilaris. Ook gaf hij een aantal historische punten uit dc groeiperiode van het veilingbedrijf. De heer Dekker wees er op, dat, toen de heer De Klerk op 4 iuni 1923 als elf jarige jongste bediende in dienst trad, de veiling nog een bescheiden omvang vertoonde. De economische omstandig heden en maatschappelijke verhoudingen Burgemeester H. Kapelle speldde dc dinsdag de koninklijke onderscheiding op, die deze ontving bij zijn A0-jarig ambtsjubileum bij de veilingvereniging „K. B. en O." lagen in de beginperiode anders dan nu. Zo was in het boekjaar 1917-1918 de om zet 640.000,Enkele jaren later daal de deze sterk als gevolg van verkwij nende teelten. Na 1945 kwam de grote ontwikkeling voor de veiling met omzetten die twee jaar geleden zelfs het record van twaalf miljoen bereikten. De heer Dekker wees hierna op het gevoel voor orde, regel maat, netheid en accutaresse van de heer De Klerk. Erkentelijk zei de heer Dekker te zijn voor de manier waarop de jubilaris zich heeft ingezet om op de meest verschillende posten van het be drijf de belangen te dienen. Na het plichtsbesef, verantwoordelijkheidsge voel, de werklust en het initiatief van de jubilaris te hebben gememoreerd bood hij de jubilaris namens de vereniging een geschenk onder couvert aan. Burgemeester H. G. van Suijlekom her innerde in zijn toespraak aan het ge zegde, dat iedere soldaat in zijn ransel de maarschalksstaf meedraagt. „Er zijn er maar weinigen die hem krijgen. Dat U hem hebt gekregen, getuigt van ini tiatief. durf en wilskracht, omdat U de weg hebt afgelegd van de laagste tot de hoogste post van een groot bedrijf", al dus de burgemeester. Hierna werden de versierselen behoren de by de koninklijke onderscheiding op gespeld. Namens het personeel bood dt adjunct-directeur, de heer P. G. Ver- maire een bloemenmand aan, waarna de heer De Klerk een dankwoord sprak. Jan Rijn speelde voor Nederlandse organisten in Middelburg Dinsdag heeft de Nederlan«lse Organis ten Vereniging voor de eerste niaal haar jaarvergdering gehouden in Middelburg, 's Morgens en 's middags kwamen ruim 60 leden bijeen in restaurant „Wöliler", waar onder voorzitterschap van de heer H. Westra een aantal huishoudelijke za ken werd besproken. Onder meer werd gediscussieerd over de verbetering van de sociale positie van de organist, voorgesteld Is, het salaris op te trekken tot één zesde deel van het pre dikantensalaris. Het maandblad „Het orgel" krygt onder een nieuwe redactie een andere vorm. Als intermezzo tussen de morgen- en middagvergadering, hield de voor zitter van het district Zeeland, de heer Jan Rijn uit Middelburg, een or gelconcert in de Nieuwe- Kerk. De heer Rijn mocht vele complimenten in ontvangst nemen voor zijn uitvoe ring van de werken van Bach, Van Noord en Distier. Het district Zeeland had voor deze ver- g een speciale orgelkaart laten vervaardigen, waarop in symbolische voorstellingen de in Zeeland aanwezige orgels met bouwjaar en voor zover be langrijk, bouwer te lezen stond. gen en de drie ZeeuwenDies Kosten, Ko Tollioek en Gerard Deegens. Als er een groepje wegsprong waren er steeds enkele van deze bijzonder ac tieve coureurs bij, terwijl He anderen het jagende peleton zo tomeloos naar voren sleurden, dat steeds opnieuw alles herenigd werd. Aanvankelijk leek het er veel op, dat de in de negende van de vijfenvijftig ronden weggesprongen Breure, Cooremans, Kos ten en Moerdyk een beslissende voor sprong zouden nemen. Zij liepen trou wens op een gegeven moment méér dan één minuut uit. Maar Deijkers, Van Don gen en Linders sleurden daarna zo hard aai) de kop van het peleton, dat de voor sprong van de vier vluchters aanzienlijk verminderde en half de koers zelfs ge heel teniet werd gedaan. Daarn waren een tijd weer Linders, Haest, Breure en Cooremans, die trachtten te ontsnappen, doch vrijwel steeds zonder succes. In de eenenveertigste ronde lagen er veertien renners op kop en aangezien zich daarbij bijna alle favorieten be vonden, was de koers voor dc achterblij vers eigenlijk al verloren, De beslissen de sprong deden Leo van Dongen en Jos Linders tien kilometer voor het einde. Tegen hun démarrage was de rest niet meer opgewassen. Ruim twintig secon den voor de overigen vlogen zy op de finish af, waar de sprint met een halve fietslengte verschil werd gewonnen door Jos Linders. De uitslag: 1. Jos Linders, Made, de 110 km. in 2.39.20; 2. L. van Dongen, Made. 3. H. de Jong, St.-Willibrord op 20 seconcien 4 D. Kosten. Kapelle; 5. W. Heeren, St.- Willlbrord; 6. J. Tolhoek. Kapelle; 7. J, Moerdijk, Lewedorp; 8. P. Cooremans, Breda; 9. C. Haest, Rijsbergen; 10. G. Deijkers. St.-Willibrord; 11. A. Basti- aansen, Kruisland: 12. M. Breure, Rot terdam; op 1 minuut: 13. W. de Jong. St.-Willibrord; 14. J. van Geel, Breda; 15. B. Verhoeven, 's-Gravendeel. Bruinvis 1 won waterpolo van Ganzen 1 met 6-3 Voor de eerste maal in de vierde klas van de K.N.Z.B.-waterpolo werd ln Sas van Gent gespeeld in vier speelhelften van vier minuten. Vroeger was dit twee maal vijf of zes minuten. Eén en ander tebeurde in de wedstrijd Bruinvis I uit as van Gent tegen Ganzen I uit Goes in het zwembad te Sas van Gent. Beide ploegen waren de eerste speelhelf ten aan elkaar gewaagd. Bruinvis open de score via J. Sampon, maar even later maakte Van der Oost geiyk. Na de eer ste rust benutte Stellenar een opgelegde kans: 2-1. Toen de Bruinvisverdedtglng een fout maakte was het Carels van Ganzen, die er 2-2 van maakte. In de derde speelhelft domineerde de Bruin vis. Sampon wist met twee doelpunten de stand op 4-2 te brengen. In de vierde speelhelft zetten de Sas van Gentenaren alles op alles om de voorsprong veilig te stellen. V. d. Berghe en Sampon maakten er 6-2 van. maar de Ganzen benutten weer een fout in de Bruinvis verdediging en verkleinden de achter stand tot 6-3, waarmee het slot kwam. De leiding van de wedstrijd had de Belgische internationale scheidsrechter J. Bauwens uit Gent. Bedrijfsteam van N.V. Vitrite in verkeerscompetitie Niet minder dan 27 bedrjjfsteams zullen aanstaande zaterdag in Hilversum kam net» om de door het Verbond voor Vei- ig Verkeer uitgeloofde wisselprys in een wedstryd op het gebied van verkeers- kennis. Ook een Zeeuws team zal in deze wedstrijd uitkomen. De N.V. Vitrite uit Middelburg heeft namelyk voor de com petitie ingeschreven. De wedstrijd wordt gehouden tussen de bedrijven, die in het afgelopen s» ,zoen deelnamen aan de „verkeerssleutel", een populaire verkeerstheorie van het ver- bond, die door tal van bed»-ijven gratis ter beschikking van de werknemers wordt gesteld. ming van een Zweedse, Deense en Franse ploeg (Buil uit Parijs met 7 internationals) krijgt dit toernooi een groots aanzien. Meer titels? Werden de heren van EMM in de laatste wedstrijd kampioen, ook de dames-junio ren hebben uit de laatste wedstrijd nog slechts 1 punt nodig om zich kampioen te kunnen noemen. De twee adspiranten- teams. die deelnemen aan een veld-ze- venhandbalcompetitie, kunnen dit sei zoen voor de Middelburgse vereniging nog glorieuzer maken, want ook deze jongeren staan er prima voor. Helaas naast deze verheugende feiten nog steeds grote moeilijkheden, want het veldhandbal verliest steeds meer „trouwe" aanhangers. Men speelt het, omdat men anders niet kan deelne men aan de zaalhandbalcompetitie. Jammer genoeg staat deze competitie niet direct „stevig" en dit brengt met zich dat de specifieke zaalhandbal lers verdwijnen en de aanwas van nieuwe leden achterwege blyft. Het zaalhandbalspel spreekt meer tot de toeschouwers, het is spectaculairder en vele speelsters en spelers prefe reren het boven veldhandbal. Het is dus logisch, dat alle hoofdstede lijke handbalsters en handballers vol verwachting de plannen van b. en w. voor een sportzaal volgen. De 5 laatste beslissingen in het Zeeuw se afdelingsvoetbal zijn nog steeds niet gevallen: kampioenschappen in de res. le klas, de 2e klas A en de 3e klas C, alsmede degradaties in de res. le klas en de 2e klas A. In de res. le klas heeft Breskens n na de 7-0 zege op Biervliet II nog 1 punt uit de resterende 2 wed strijden nodig. Corn. Boys Hl geeft de moed onderaan nog niet op, getuige de 1-0 zege op naaste concurrent Luctor II. Niettemin staan de Luctoriaanse papie ren het best, getuige de stand: Breskens II16 12 3 1 27 80-28 Clinge II 16 9 5 2 23 46-23 Zld. Sport III16 9 2 5 20 57-30 Zeelandia II 16 7 4 5 18 32-26 RCS II16 6 6 5 18 48-42 Oostburg II16 6 2 8 14 49-58 Goes III16 5 3 8 13 43-48 Biei-vliet II 15 3 4 8 10 30-68 Luctor II14 3 2 9 8 21-50 Corn. Boys III16 '2 3 11 7 31-64 In de 2e klas A haalde Breskens Hl een lelijke streep door de Koewacht Il-pa- pieren (8-1), zodat de Koewachtse re serves hun laatste 2 wedstrijden moeten winnen om nog gelijk te komen met Vogelwaarde II. Breskens III speelde verder 3-3 gelijk met Steen II, terwijl Terneuzen Ltl met 5-2 van Aardenburg II won. Vogelwaarde II ...16 12 3 1 27 78-23 Koewacht II14 10 3 1 23 49-24 Terneuzen III16 8 4 4 20 50-42 Aardenburg II15 7 1 7 15 51-65 Sluiskil II 15 6 1 8 13 35-39 Breskens III15 5 2 8 12 46-45 Steen II5 2 9 12 48-49 Walcheren II 15 4 0 ll 8 29-66 IJzcndilke II 14 3 0 11 6 29-60 In de 3e klas C is het kampioenschap voor HVV III nog een kwestie van 2 punten uit 3 wedstrijden. Zelf wonnen de lijstaanvoerders inet 8-2 van Honte nisse III, terwijl de concurrentenstrijd tussen Graauw en Philippine II in een l"_Q_?°S?^voor de thuisclub eindigde. HVV III 12 10 Philippine II 13 8 Graauw 14 7 Clinge III13 6 Hontenisse III ...13 3 Corn. Boys IV ...13 0 11 52-12 2 3 18 48-22 3 4 17 48-36 2 5 14 35-33 1 9 7 39-44 1 12 1 15-90 Atleet P. van der Schaaf leverde goede prestaties in Rotterdam De atletiekvereniging D.O.S. uit Rotter dam organiseerde op zaterdag interna- nationale wedstrijden. Op het nummer 800 meter junioren A "iep P. van der Schaaf van de V.S.V. ..Marathon" een zeer goede race. Hij eindigde als derde in dc pei-soonlijke re cordtijd van 2.03: Kluifstra van D.C.V. en de Duitser Müllcr werden met resp. 2.02.6 en 2.02.8 eerste en tweede. RONDE VAN 1JZENDIJKE Dinsdag hield do V.V.V. van IJzendyke een wielerronde voor nieuwelingen. Er kwamen 36 renners aan de start. In het parkoers van 75 kilometer met 25 ron- aen was een slecht stukje grintweg, wiuirdoor een tiental renners uitgescha keld werden door bnndcnpech. In de 7e ronde viel het peloton in twee groepen uiteen. In de kopgroep waren zes ren ners waaronder W. Dubois uit Zuidzan- de. Na een felle sprint won W. Dubois die hiermede zijn derde pinksterkoers won. De verdere uitslag was: 2. C. Dol man, Rotterdam; 3. R. Brouwers, Sint- Wllllbrord; 4. W. de Wilde, Oudelande; 5. G. Minncboo, Heenviiet; 6. C. Lok kers, Rotterdam; 7. W. Brave boer, Rot terdam; 8. V. Beker, Amsterdam; 9. W. le Vcber, Sluiskil; 10. C. Rentmeester, Huist. De t|jd van de cc was 1 uur 58 minuten. Zilverberg vierde in Dauphine Libéré De Belg Rik van Looy zegevierde dins- J J in de tweede etappe van de Daupbi- Libéré, een rit van Annemasse naar Lyon over 236 km. Dc uitslag luidt: 1 Van Looy (Belg) 6.10.45: 2 Peres Frances (Spanje) z.t.; 3 Anquetil (Fr.) z.t.; 4 Zilverberg (Ned.) z.t.); 5 Jans- sens (België) z.t.: 6 Anglade (Fr.) z.t.; 7 Junkermann (Did.) z.t.; 8 Manzaneque (Spanje) z.t.; 9 Roman (Belg) z.t.; 10 Novak (Fr.) z.t. Na de tweede etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1 Anglade (Fr.) 11.06.26: 2 Janssens (Belg) 11.06.31; 3 Van Looy (Belg) 11.06.53; 4 Perez Frances (Spanje) 11.06.08; 5 cx aequo Zilverberg (Ned.); Anquetil (Fr.); Junkermann (Did); Manzaneque (Spanje): Roman (Belg) en Novak (Fr.) allen 11.07.03. Noorwegen won van Schotland Het Schotse nationale voetbalteam heeft dinsdag een vei'rassende 3-4 nederlaag geleden tegen Noorwegen. Ruim 23.000 toeschouwers zagen in Bergen de Schot ten door Dannis Law een 2-1 en 3-2 voorsprong nemen, maar de Noren, die vochten voor iedere meter grond scoor den negen minuten voor het eindsignaal de gelijkmaker terwijl jnidvoor Krogh in de 84e minuut, het uiteraard dooi- de Noorse supporters enthousiast gevierde Na afloop werden dc Noorse helden van het veld gedragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6