Bram de K. in afgelegen huisje aan Noordbevelandse dijk gepakt Deltavlucht Geschil met waterleidingmij. op vergadering waterschap Tholen Belgisch jacht zonk in Oosterschelde Overvloed van taalfouten KRITIEK OP VERSPREIDING VAN STENCILWERKJE IN HET „DUITS" SPAREN VOOR EEN WONING SUUS EN EMMA FRANCKE WEER EERSTE „OPRECHTE AMATEURS" EXAMENS VLIEGTUIG DROPTE TWEE A.V.R.O.- PARACHUTES BOVEN STAD HULST Aan eenzame noordkust ALMANAK Kano sloeg om twee Duitsers gered „London Banker" op Scheldewerf te Gorknm te water Te voet, in duister uit Kapelle bereikt „Het kanaal onze toekomst" 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 5 JUNI 1963 Probleem voorgelegd aan G.S. flijfegescïiof Meningsverschil over dijkafschuiving te Tholen Het waterschap Tholen heeft verschil van mening: niet de waterleidingmaat schappij Tholen. Deze controverse ont stond over de vraag, «ie het herstel van de dijkafschuiving in de gemeente Tho len voor zijn rekening moet nemen. Op zondag 30 december sprong namelijk een In de dijk gelegen buis van de waterleidingmaatschappij en als gevolg van verweking ontstond ter plaatse een dijkafschuiving bij de oesterputten. Volgens het waterschap behelst de uit 1921 daterende overeenkomst met de waterleidingmaatschappij, dat dit bedrijf alle schade voor haar rekening neemt, die door in de dyk gelegen buizen ont staat. De waterleidingmaatschappij wijst echter alle aansprakelijkheid af. Het geschil is nu voorgelegd aan Ge deputeerde Staten van Zeeland. De uit spraak van dit college zal bindend zijn. Deze kwestie bracht de dijkgraaf van het waterschap Tholen, de heer H. van Gorsel naar voren in zijn ope ningswoord tijdens de dinsdagmiddag in het „Hof van Holland" te Scher- penisse gehouden algemene vergade ring. De dijkgraaf zei, dat er een noodvoorziening is getroffen, maar dat met het definitieve herste! nog niet is begonnen omdat de grond nog niet voldoende droog was en omdat eerst moet worden opgelost, wie de schade zal betalen- ..In de raadsvergadering van Tholen is de indruk gewekt alsof het waterschap nalatig is geweest door de dijk nog niet te herstellen. Wij konden echter niet anders handelen", aldus de heer Van Gorsel. (Van de zijde van de waterleidingmaat schappij vernemen wij, dat deze kwestie is doorgegeven aan de verzekering. De verzekeringsmaatschappij is van me ning; dat hier overmacht in het spel is en dat Gedeputeerde Staten maar moe ten uitmaken, wie de schade moet be talen). Bijdragenwet De heer Van Gorsel merkte in zijn openingswoord verder op, dat er ae laatste tijd belangrijke zaken aan de orde zijn gesteld. Hij dacht daarbij in de eerste plaats aan de bijdragen wet Deltawerken. „De algemene in druk is, dat de bijdrage van de wa terschappen, 25 van de 100 procent in verhouding tot het maatschappe lijk belang van de afsluiting van de zeearmen wel wat aan de hoge kant is.", aldus de dijkgraaf. Hij achtte de gevolgen van de kanali sering van de Eendracht voor het wa terschap nog moeilijk te zien. „Gaat er in verband met het recht trekken van de vaargeul nog een stuk van ons eiland af? Komt hier meer industrieves tiging? Hoe gaat het met de water lossing? Krijgen wij daar nog moeilijk heden mee? Dit zijn vragen, die in dit stadium nog moeilijk zijn te beant woorden", aldus dijkgraaf Van Gorsel. Het Belgische motorjacht „No Ami" is dinsdagmorgen in de Oosterschelde na bij Wemeldinge gezonken. Het jacht was op weg van Goes naar Antwerpen. Eige naar T. A. Verbeeck, 55 jaar, aannemer uit Borgerhout bij Antwerpen, was aan boord, met zijn 28-jarige schoonzoon G. H. M. J. Tinchant en de schipper, de 34-jarige Ch. Smet. De „No Ami" stootte omstreeks kwart voor twaalf lek op een stenen muur van een voormalige oesterput. De opva renden redden zich in een roeibootje, dat aan boord van het jacht was. In de avonduren hebben de bergingsvaartui gen „Adja" en „Arendsoog" 't jacht bo ven water gehaald en het voor een nood- reparatie op het strand van Wemeldinge gezet. Men zou trachten vandaag woensdag naar Antwerpen door te varen. SCOOTER SLOEG OVER DE KOP: TWEE GEWONDEN Dezer dagen sloeg de heer W. v, d. Bos uit 's-Gravenhage met zijn scooter over de kop op de rijksweg bij Rilland-Bath. Het ongeluk gebeurde, doordat de voor band van de scooter sprong. De heer v. d. Bos en zijn echtgenote, die achterop zat, werden op het wegdek geslingerd. De heer v. d. Bos liep een hoofdwonde op en zijn vrouw kreeg verwondingen aan het been. Omdat zij op weg waren naar familieleden in Middelburg, ver voerde men hen per ambulance daar naar het ziekenhuis. Advertentie Voor gezonde witte tanden.. Hij verwachtte, dat de lasten voor de begrotmg 1964 met 4 a 5 gulden per ha zullen moeten worden verhoogd. De heer Van Gorsel zei, dat er in het af gelopen jaar ongeveer 20 kilometer we gen van een nieuwe slijtlaag zijn voor zien. Vrijdag 31 mei is de verbetering van de havendijken voor de eerste maal door de Koninklyke Nederlandsche Heidemij. opgeleverd, tot onze volle tevredenheid", zei de dijkgraaf, die de zeeweringen over het algemeen in een behoorlijke staat van onderhoud achtte. Aan de heer A. J. A. Duym te Bergen op Zoom van de N.V. Scheldezicht te Den Haag werd een perceel grond van 0,24 ha te Poortvliet, genaamd „Het Pleintje" in erfpacht gegeven voor 30 j'aar tegen een erfpachtsom van f 75 per jaar. Het stukje grond geeft aanslui ting op een reeds eerder in erfpacht uit gegeven perceel genaamd ..Het Karre- veld". De maatschappij wil het terrein bestemmen voor de bouw van zomer- bungalows. Van jhr. mr. A. F. C. de Casembroot c.s. werd 400 vierkante meter grond te St.-Annaland gekocht tegen een prijs van f 0,50 per vierkante meter. Op dit perceeltje zal een polderloods worden geplaatst. De kosten hiervan zijn ge raamd op f 4000. Het dijkgeschot voor 1963 werd ver hoogd met f 3,50 per ha voor de onge bouwde eigendommen en met 0,7 pro cent van de belastbare opbrengst voor de grondbelasting voor de gebouwde eigendommen. De opbrengst van het verhoogde geschot is berekend op f 42.000. De verhoging was voornamelijk noodzakelijk geworden in verband met het schoonmaken van de halve dïjkslo- ten (kosten ongeveer f 17.000), de sneeuw- en ijsbestrijding (kosten onge veer f 12.000) en de verhoging van de salarissen en lonen en sociale lasten (met in totaal circa f 13.000). Ter financiering van ongedekte kapi taalsuitgaven werd besloten een geld lening aan te gaan met een maximum van f 180.000. Het tekort op de kapi- taaldienst is voor 1963 namelijk ge raamd op f 180.193,16. Het is echter nog niet zeker of alle kapitaalwerken de kosten van de -verbetering van de havendijken te Stavenisse langer met kort geld te financieren, temeer niet. omdat dan het krediet in rekening- courant niet meer toereikend zal zijn om de lopende uitgaven te financieren. VLISSINGSE E.V.V.: EEN TREURIG VISITEKAARTJE „Dit is een absoluut verkeerde voorlich ting aan het publiek, waar niemand ach ter staat". Zo reageerde de heer N. Priester, voorzitter van de vereniging voor vreemdelingenverkeer in Vlissingen na het lezen van een pamfletje, dat een Vlissinger aantrof tussen de ruitenwis sers van een Duitse auto. Het rode sten cilwerkje, waarop in „het Duits" verblijf- ruimte voor de vakantieperiode wordt aangeboden, bevat een overvloed aan taalfouten. Ter verduidelijking drukken wij hierbij enkele alinea's af. „Zimmers mit fliesenden Wasser und Duche und freies Zitszimmer 2 bis 8 person. Gebrauch von Kuche Gas und Porselein, Glas und alles darbei. Auch vermiten wir mit Slafen und Fruchstuck. auch mit Ganze Pension. Goetes Reclames in Deutsland be- kant". Tot zover enkele gedeelten uit de annon- op het rode velletje papier. „Het is volkomen verkeerd wat deze „Pension- und Zimmers Vermitelung" doet. Ook in hun eigen belang", zo be toogde de heer Priester. „Wij betreuren het ten zeerste dat men in dit geval een bijna zeventig jaar oude vereniging voor vreemdelingenverkeer voorbij is ge lopen. Het is eigenaardig, dat we geen medewerking krijgen van mensen wier belangen wij verdedigen. Als wij in ons werk niet gesteund worden door belang hebbenden kunnen wij niet die service verlenen zoals wij die graag zouden wen sen. Men had er bij het gereedmaken van der gelijke pamfletjes naar de mening van de V.V.V.-voorzitter verstandiger aan- fedaan overleg te plegen met mensen, ie terzake kundig waren en de kunst verstonden een behoorlijke aankondiging in het Duits te maken. Dit is een "treurig visitekaartje voor Vlissingen". vond V.V.V.-secretaris A. Metz, die zei, dat hy in zijn loopbaan als leraar Duits nog nooit een dergelijk stukje werk onder ogen heeft gekregen. Beide ijveraars voor het vreemdelingenverkeer wezen op de waarde van een contact met het plaatselijk bureau. Wanneer de verhuur ders zijn ingeschreven, is dat een waar borg dat de pensionruimte behoorlijk is. Gebleken is. dat de mensen, die achter de „Pension- und Zimmersvermitelung" staan niet zijn ingeschreven in het re gister van de Vlissingse V.V.V. kan namelijk wel Duits spreken, maar geen woord schrijven. De vertaling heb ik daarom laten maken door iemand die Duits kent". De exploitant zei voorts niet op de hoogte te zijn van het feit, dat er zoveel fouten voorkomen in de tekst op het pamflet. Hij verweet de stencilinrichting, die het werk voor hem verzorgde dat de taal- en stijlfouten niet zijn verbeterd. Deze wy'ze van reclame was door de exploitant aangegrepen, omdat hij „het beu was voor een advertentie van drie regeltjes in een Duits dagblad 25 of meer marken neer te tellen". Op de vraag, wat of de zin „Goetes Reclames in Deuts land bekant" te betekenen had, zei de exploitant: „Ach dat doen ze toch alle maal. Het is een beetje opvoerend. Het staat eigenlijk overal bij. Je bent im mers altijd geneigd om er meer van te maken". Nee wij proberen het nu op ons eigen houtje. Het is per slot van reke ning een eerlijke zaak", aldus de exploi tant. Zeeuwse finale lichte muziek Ook Gert Overman in landelijke finale De Zeeuwse finale van lichte muziek een wedstrijd van de Stichting „d'Op- rechte Amateur" uit Hilversum, die dinsdagavond in de Concert- en Gehoor zaal te Middelburg is gehouden, bracht dit jaar geen verrassing wat betreft de eerste prijswinnaar. Het duo Suus en Emma Francke uit Souburg, dat vorig jaar Zeeuws kampioen en daarna ook nog landeljjk kampioen werd, ging ook dit jaar met de eerste prjjs strijken: een wisselbeker en een herinneringsmedaille. Omdat Suus en Emma tóch al mee doen in de landelijke wedstrijd op 22 juni in Utrecht, krjjgt óók de tweede prijswinnaar van Zeeland een kans landskampioen te worden. De zan- fer-gitaris Gert Overman uit Mid- elburg gaat dus met de twee zusjes naar Utrecht. Het "was voor Gert Overman de tweede keer dat hij aan de Zeeuwse finale van „d'Oprechte Amateur" meedeed. Zijn voordracht van de liedjes Jamaico Farewell, Ta- lora, I love her en Greenfields waren uitstekend en het gitaarspel paste zich goed aan. Een bronzen medaille, de derde pry's, ging naar de mondharmonikaspeler Jan Verwey en de gitarist Piet Eckhardt uit Vlissingen en de vierde prijs, een iets kleinere bronzen medaille naar mevrouw A. Bekenes-Bloemendaal uit Kapelle, die metbegeleiding van piano twee Weense liederen zong. De overige vier deelnemers en deelneemsters kregen ieder een diploma als teken dat ze tot de Zeeuwse finale doordrongen. Onder deze finalisten bevinden zich .de van ouds bekende voordrachtskunstenaar Simon Berrevoets, die „De honderdjari ge" van Godfried Bomans uitbeeldde, de ook al niet onbekende 15-jafige Anneke Leemeyer uit Goes met teenager-liedies en als nieuwelingen dè h&rmonikaspeler Albert van der Berge uit Axel en het gitaar-duo Hans van de Slikke en Bou- dewijn Nieuwenhuyse uit Middelburg. Geen smartlappen De heer Henk Ras, voorzitter van ,,d' Oprechte Amateur" zei in zijn slotwoord dat het peil van het lichte genre muziek in Zeeland met stukken vooruit is ge gaan vergeleken bij 4 jaar geleden. ,Toen bleven we nog in het genre van „het snoertje met bloedrode kralen", maar op deze avond hebben we geen smartlappen gehoord t u alle acht pres taties waren van zeer behoorlijk gehal te", aldus de heer Henk Ras. De voor zitter zei met nadruk dat Zeeland in de „lichte finale" zeker niet onderdoet voor andere regionale finales. Klassiek staat Zeeland'zeer. goed, vond de heer Ras „en ik ben blij dat dit nu ook van het lichtere genre gezegd kan worden". De jury bestond dit jaar uit de heer Ras, mejuffrouw Hanny van Leeuwen en de heer Henk Mennes, secretaris van ,,d' Oprechte Amateur" in Zeeland. Aan de technische school te Terneuzen slaagden voor het examen autoherstel- len: J. R. H. van Bambost te Sas van Gent, C. L. Y. Dierickx te Westdorpe, L. Herman te Sas van Gent, J. D. de Kubber te Terneuzen, W. E. M. Rotthier te Westdorpe, H. C. Noordenbos te LJzendijke. Afgewezen: geen. Voor het examen autogeen lassen (be ginners) slaagden: W. E. Lauret te Phi lippine en W. S. Verlinde te Terneuzen. Afgewezen: 1. En voor 't examen autogeen lassen (ge vorderden: J. Bakker te Axel, R. P. Gelderland te Sluiskil, M. J. Michiels te Sas van Gent, J. Wieland te Axel. Af gewezen: geen. Bij het dezer dagen gehouden examen over de geschiedenis van het zieken fondswezen de wetgeving en de uit voering slaagde te Breda de heer J. F. Kouijzer te Hulst. Aan de vrije universiteit te Amsterdam slaagde de heer E. Wattel uit Middel burg voor het kandidaatsexamen wis kunde en natuurwetenschappen. Dinsdagavond omstreeks zeven uur J. de Kam won het Zeeuwse onderdeel in radiowedstrijd Tientallen inwoners van Hulst renden gisteravond even na zeven uur hun huizen uit, toen via de radiozender Hil versum H werd bekend gemaakt, dat boven de Reynaertstad uit een toestel van de rijksluchtvaartdienst twee para chutes zouden worden gedropt. Deze mededeling deed omroeper Jan Boots Niets gehoord „Ik heb me vorig jaar aan het bureau opgegeven, maar men vertelde daar dat het al te laat was. Het was mei nota bene. Ze zouden me later wel bericht geven. Ik heb er echter niets meer van gehoord". Dit zei een der exploitanten van het pensionbedryf, die mede voor de verspreiding van het reclamemate riaal verantwoordelijk is. „Daarom", zo vervolgde deze, „ben ik met mijn maat voor me zelf begonnen. Ik heb het stenciltje niet gemaakt. Ik Leeuwse Nieuwe tijd De nieuwe tijd en alle kenmerken vandien gaan er niet overal zo ge kend verschijnsel: hoeveel moeite heeft het indertijd niet gekost de fiets als een waardig voertuig voor dames te introduceren? Nu praat niemand daar meer over.... Maar goed, het gaat ons vandaag over de raad van een kleine Walcherse gemeente, waar gedu rende vele uren de pro's en con tra's van de plaatsing van een urinoir tegen elkaar werden alge- wogen. ,,We moeten met onze tija mee gaan en onze stem aan zo'n mo derne zaak geven", mompelde ten slotte een progressief raadslid. Men was net er mee eens. Toch liet nog iemand een waar schuwend geluid horen. Het teas een vertegenwoordiger van een zwaardenlcende politieke groepe ring. die ten slotte opmerkte: „Ik ben niet tegen de plaatsing-, als het op zondag maar niet speelt Een kano niet twee Duitse ^inzittenden is het afgelopen pinksterweekeinde nabij de vuurtoren Nieuwe Sluis te Breskens omgeslagen. De 2 Duitsers moesten onge veer 200 meter uit de kust de kano ver laten. Zij kwamen veilig aan wal. De peilingboot van de Nieuwe Sluis heeft de kano binnengebracht. De ook uitgevaren motorreddingboot „President J. V. Wierdsma" van Breskens hoefde geen hulp meer te verlenen. Op de Scheldewerf in Gorinchem doop te zaterdag jl. Lady Carpenter, echtge note van Sir Eric A. Carpenter, O.B.E J. P. Chairman van Williams Deacon1 Bank Limited, Manchester, het 14.80- ton.s grote motorvrachtschip „Loudon Banker" en nam de laatste beletselen weg, waarna het schip te water gleed. Het schip is in opdracht gegeven door London Overseas Freighters Ltd, London, aan de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen, die het casco liet bouwen dooi haar werf in Gorinchem. Een zusterschip bestemd voor dezelfde eigenaar zal in juli van dit jaar op de werf te Vlissingen te water worden laten. Voor dezelfde reder bouwde Schelde" reeds een motortanker van 32.000 t. dw., „London Confidence", wel ke verleden jaar juni werd afgeleverd. Het motorvrachtschip „London Banker" en het nog te water te laten zuster schip maken deel uit van een serie van 18 motorvrachtschepen, welke „De Schelde" afgeleverd of in aanbouw en besteling neeft voor r-"inra over de ge hele wereld. De hoofdafmetingen zijn lengte o.a. 157,40 m, breedte 20 m, diepgang 9,31 m. De voortstuwing zal geschieden door een 6-cilinder Schelde-Sulzer hoofdmo tor van het type RD 76 met een maxi mum vermogen van 9600 a.p.k. op dat tydstip in het programma „AVRO-40 op vleugels", een radiovlieg- wedstryd boven Nederland, toen hy had aangekondigd, dat de PH-UDR met aan boord gezagvoerder Overwijn, tweede vlieger Mulder en dropper Wilbrink zich „boven het vergeten deel van Nederland bevonden". Nog geen kwartier nadat reporter Wim Ruth vanuit het laag boven de stad cir kelende vliegtuig had gemeld, dat de parachute ongeveer boven de Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de b.I.o- school zou worden uitgegooid, arriveer den de beide vinders reeds met de para chutes en AVRO-wimpel op de Markt. Daar stond de radioverslaggever Her man van der Spek op het bordes van het gemeentehuis gereed om de para chutes in ontvangst te nemen. Kostbaar kleinood De wever W. Neve kwam het eerst per fiets met het kostbare kleinood aandragen. Omdat hij enige tijd ver loor met het wegzetten van zyn rij wiel en het navragen waar hij zich moest vervoegen, slaagde de heer J. de Bakker uit de Abdijstraat te Hulst erin om de andere parachute als eerste a.f te geven aan Herman van der Spek. Aan deze radioverslaggever vertelde de heer D Bakker, die per bromfiets naai' de Markt was gespurt, zyn belevenissen. Hy zei niets van de uitzending te heb ben gehoord. Van de politie vernam hij echter, dat een vliegtuig „wat uit zou gooien" De parachute, waar de heer De Bakker achteraan rende, kwam in een boom terecht. Door z(jn zoontje op te tillen kon hy zich in het bezit stellen van de parachute. Omdat hij er in slaagde zich het eerst op de radio- post af te melden, mocht hij een draag bare radio in ontvangst nemen. De heer Neve. die als tweede arriveerde, kon kiezen tussen een plate- of bockebon. De grootste pechvogel in liet Zeeuwse gedeelte van de rndiowcdstriid er werden op 13 plaatsen in Nederland droppingen uitgevoerd was ongetwij feld dc 10-jarige Annie Schelfhout, die als eerste bij de boom aankwam, BRAM de K., in de nacht van eer ste op tweede pinksterdag ont snapt uit het groepsbureau van de rijkspolitie te Kapelle, heeft maar kort van zijn vrijheid noten. Gistermiddag rond half vijf trokken veertien, van en kele speurhonden vergezelde, rijkspolitiemannen het net dicht rond een laag, schilderachtig perceeltje, weggedoken in de dijk tussen de Oosterschelde en de Mariapolder op Noord-Beve land. In deze zeer algelegen streek aan de noordkust van het eiland, in de ge meente Wisspukerke en op een kilo meter afstand van het dorp van die naam heeft Bram de K. zich één nacht schuil weten te houden in het huisje van het echtpaar Koole. Oude kennissen van B. de K., die hem wat onwetend en begaan met zyn toe stand. opnamen, toen hij daar op de avond van tweede pinksterdag aan klopte: met stukgelopen, bloedende voeten, dorstig en uitgehongerd. Te voet en uitsluitend in de duisternis had hij de weg tussen Kapelle op Zuid-Beveland en het, huisje in de Noordbevelandse Mariapolder afge- legd. Het echtpaar K„ bekend met Brams vroegere escapades in dc zagerspit- terij, stelde geen vragen. De 25-ja- rigé zoon Jo, varensgezel, woonach tig in Zwijndrecht, die met zijn echt genote een korte vakantie bij zijn ouders doorbrengt, kreeg echter arg waan. gevoed door de overweging, dat hij zyn ouders moest vrijwaren voor een eventuele strafvervolging. Terwijl de familie zich met de lang zaam op verhaal komende Bram aan een kaartspelletje zette, stelde hy voorzichtig z'n eerste vragen. Hoe kwam de late bezoeker aan die be bloede voeten, hoe kon één van De K.'s voetzolen zo stukgelopen zyn. dat hy de laatste kilometers moest kruipen om het huisje ln deze ver laten omgeving te bereiken? De K. ontweek de vragen. Maar de volgende morgen, dinsdagmorgen dus. gebeurde er iets merkwaardigs met de krant. Zoon Jo had de P.Z.C. aangepakt en had in - een flits het hoofa gezien boven het artikel over de ontsnapping van de twee gebroe ders De K. Al gauw ontfermde De K zich over de Icrant en toen Jo Koole de betref fende pagina opnieuw wilde opslaan, bleek een deel van de krant zoek. "s Middags moest de Jonge Koole naar Goes, waar hy op de stoep van het P.Z.C.-kantoor eindelijk het voor hem alles onthullende artikel kon lezen. Terecht deed hij toen wat te genover zijn ouders én de gemeen schap zyn plicht was: hy stelde de "nlltie onmiddellijk op de hoogte. Omsingeld Kort daarop had een sterke politie macht, ln allerijl uit Walcheren en de Bevelenden gerekruteerd, het huisje aan dc Ooatorscheldedijk omsingeld. Bram de K. heeft geen poging meer -;edaah te ontsnappen. Gelaten stapte iij in de arrestantenwagen, die hem Het huisje aan de dijk tussen de Ooster schelde en de Mariapolder op Noord- Beveland, in de eenzame streek aan de noordkust van het eiland, waar Bram de K. zich een nacht wist schuil te hou den en waar hij gistermiddag omstreeks half vijf door de rijkspolitie kon worden aangehouden. (Foto P.Z.C.) niet naar de cel in Kapelle maar naar een door de politie onbekend gehou den nlaats van detinering overbracht. Bram ue K. bezocht de Noordbevelandse familie de heer K., los werkman, is thans baggeraar bij de Deltawer ken eertijds vry regelmatig. Zoals bekend zijn de drie gebroeders Bram, Frans en Theo van de zager- spiUcrsfamilie De K. uit Goes zater dag 18 mei gearresteerd, verdacht van het plegen van een reeks dief stallen in Zeeland. Theo de K., die jongstleden vrijdag avond op de stoep van het Middel burgse ziekenhuis aan zijn bewakers ontsnapte, is nog steeds voortvluch tig- Direct na de aanhouding van Bram de K. zijn een boomgaard en enkele terreinen in de directe omgeving van het huisje in de Noordbevelandse Mariapolder met speurhonden door zocht. De politie kon zich echter niet uitlaten over het motief van dit speurwerk, dat, zo liet zich aanzien, niet op een eventuele aanwezigheid Theo was gericht. Tijdens de omsingelingsmanoeuvre con troleerden rijkspolitiemensen zowel op de Krcekrakdam als op de Zand- kreekdum al het verkeer, dat zich van en naar het (schier)eiland be woog. CSlot van pae. I zin van het woord van de grote waterstaatprojecten dan achter het venster van een vliegtuig. De stewardess deelde kauwgum en pepermunt rond. Kennelyk zakte de Friendship in een „remous". Lucht machtfotograaf. sergeant J. T. van Battenburg uit Ellewoutsdijk liet gro te zweetdrupncls op zijn camera val len. toen hy de dcltapassaglers op het jubileumplaat ie vastlegde. De bouw put voor de Spuisluizon in het Ha ringvliet kwam in zicht. Gezagvoer der Hartong trok het toestel met zijn oranje geverfde neus rond het gigan tische stuk werk rond het eilandje van een kilometer lengte. De kust van Voorne. Europoort, een woestiin- achtige vlakte onder de smoelige fa- brieksrook bij Rotterdam. Euromast, de stormvloedkering in dc Holland- sche IJsel. De jubilerende luchtmacht sloeg een stukje van de deltakaart over. De twee overspanningen van de Haringvlietbrug lagen wat bizar in het blikkerende zonlicht op het wa ter. De kabelbaantorens van de Gre- velingendam, Tholen en toen gingen de wielen uit. Met een hink-stan- sprong raakte do Friendshin de grond op Woensdrecht. Zalries kwa men als souvenir mee naar Vip vlieg tuigtrap. LUCHTSHOW En daar op de vliegbasis met zyn „Open Dag" werden de deelnemers van deze Deltatrip meteen opgeno men in de massa's mensen, die er ge tuige waren van een verbluffende luemshow. Een lucht parade, waarin de Koninklijke Luchtmacht haar paraat ln bedryf liet zien. Van handige Pipercups hy liet oppikken van een bericht tot daverende F 84-F jagerbommenwerpers met hun na palmbommen. Van de brandweer tot dc Alouctte- helikopter in zijn befaamde redding operaties. Van het overal bekende stuntteam Whiskey-four, vier T-33 straaltrainers. tot een apotheose in een fly-past met 57 vliegtuigen te- gelhk in de lucht onder dc strakke leiding van majoor H. Materman. Een menigte van enkele tienduizen den kijkers op dit publieke vliegfeest van de „gouden" luchtmacht schui felden de poorten van de basis Woensdrecht uit. 's Avonds heeft dc Koninklijke Lucht machtkapel in Bergen op zoom met een exercitiepeloton voor de bekro ning gezorgd. Onder het motto „Het kanaal onze toe komst" organiseerde het sociaal-econo misch centrum „De Brug" te Zelzate tijdens de pinksterdagen een tentoon stelling gewijd aan de economische ex pansie rondom de kanaalwerken. De tentoonstelling werd geopend door de volksvertegenwoordiger M. de Wulf. Onder de talryke genodigden bevond zich het voltallige college van b. en w. van Sas van Gent. De heer De Wulf wees er op, dat men behalve Gent en Zelzate ook de ge meenten Wachtebeeke, Esveld en net Nederlandse Sas van Gent had uitge nodigd, zodat deze expositie een Bene lux-accent had gekregen. De heer De Wulf sprak o.m. woorden van lof over de watervoorziening in Zeeuwsch- Vlaanderen en over de afvalwaterlei ding. Hy deelde mede, dat op 1 augus tus a.s. de doorbraak door Zelzate van het kanaal ter hand wordt genomen. Het gaat hier om een project van 550 werkdagen. Nieuw P.Z.C.-bureau in Terneuzen De Provinciale Zeeuwse Cou rant heeft sinds dinsdag 4 juni ook een eigen bureau in Terneuzen. Het kantoor is gevestigd op de hoek Nieuw- straat-Arsenaalstraat. Het correspondentieadres is Ar senaalstraat 2. Twee redenen zjjn van doorslag gevende betekenis geweest voor deze uitbreiding van het aantal P.Z.C,-bureaus. In de eerste plaats, omdat onder het toenemend aan tal nieuwe vestigingen in Terneu zen, die van de P.Z.C. niet langer mocht ontbreken. Het mag immers als bekend wor den verondersteld, dat Terneuzen zich dc laatste jaren dynamisch ontwikkelt. In een stad met een dergeiyke ontwikkeling behoort de grootste krant van Zeeland (bijna 37.000) een eigen kantoor te hebben. Daarnaast groeit het aan tal abonnees in Terneuzen snel. hetgeen trouwens voor geheel Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen geldt.. In slechts enkele jaren tyds is het aantal abonnees zowel in Terneu zen als in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren verviervoudigd. Bedrijven en middenstanders in dit gebied ma ken steeds meer gebruik van de advertentiekolommen, terwijl dui delijk blijkt, dat de belangstelling voor de talryke gebeurtenissen in de gehele provincie Zeeland stij gende is. Deze redenen hebben de directie van de Provinciale Zeeuwse Cou rant doen besluiten tot vestiging van het bureau te Terneuzen. Gis teren is het kantoor officieel open gesteld. 1-Iet zal elke werkdag ge opend zijn van 10 tot 17 uur. Het telefoonnummer is 01150-2911; b.g.g.: 2116. f Advertentie) NU MODERN WASSEN met Reckitts WASMACHINE BLAUW HET WEER IN EUROPA Londen zwoor bewolkt Brussel zwaar bewolkt Luxemburg zwaar bewolkt Parijs zwaar bewolkt Nice regenbui Münehen zwaar bewolkt Zürieh zwaar bewolkt Locarno geheel bewolkt Innsbruck hnlf bewolkt Madrid onweer Mallorcn onbewolkt 23 gr. 18 gr. 2d gr. 21 gr. 21 Kr. 23 gr. 20 gr. 15 gr. 24 gr. 1!1 gr. 22 gr. KANS OP EEN BUI Perioden met zonneschyn, maar in het uiterste noorden van liet land tijdelijk enkele mist- of wolkenvelden. In het zuiden later op de dag kans op een lo- karle regen- of onweersbui. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en oost. In de kuststreken wat lagere. Elders ongeveer dezelfde temperaturen. ZON EN MAAN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2