PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BIJ VLIEGRAMP IN ALASKA 101 DODEN Wrakstukken gevonden in water bij eiland „Woensdrecht" offreerde Deltarondvlucht Overleden paus in de Sint Pieter opgebaard Commissaris brengt rapport uit aan minister VERMOEDELIJK WEER TYFUS IN ENGELAND K.P.M. onderhandelt over terugkeer naar Indonesië Prof. Romme bracht eindverslag uit „Luchtdoop" voor wedstriidwinnaars Overbodige vragen 206e jaargang - no. 130 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. fcw. Losse nummers 15 et. 0 Bureaus: Vhssingen: Wolstraat 58-60. tel. 2355 'b.g.g red. 3508. adv. 3647/3643): Middelburg: Maikt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213): Oostburg: teL 2395: ïerneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. ion °">c Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez med. 3 s tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Woensdag 5 juni 1963 2911: Zierikzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. KUSTWACHTGeen overlevenden tussen wrakstukken bij eiland Graham De 101 inzittenden van het Amerikaanse vliegtuig dat boven Alaska werd vermist, zijn, naar thans wordt aangenomen, allen om het leven gekomen. Reddingsploegen namen gisteren bij het eiland Graham in de Golf van Alaska wrakstukken waar, die van het vermiste toestel afkomstig bleken te zijn. Eerst vond men enkele reddingsboeien, die op het water ronddreven, later werden ook stoffelijke resten van enkele inzittenden geborgen. Er zijn aanwijzingen, dat het vliegtuig „een hevige klap" heeft gekregen, zo deelde de Amerikaanse kustwacht mee. De viermotorige DC-7 van North west Airlines, die in charter voor de Amerikaanse luchtmacht vloog was maandag van de luchtmacht basis McChord in Washington ver trokken naar de basis Elmendorf bij Anchorage in Alaska. Aan boord van het toestel waren 65 leden van het Amerikaanse leger en de marine, 29 vrouwen en kin deren, een burgeremployé van de luchtmacht en een bemanning van zes koppen. Maandagavond ging het contact met de machine plotseling verloren. Nadat po gingen het contact weer te herstellen waren mislukt begon onmiddellijk een speurtocht boven zee en land. Toen het contact werd verbroken had het toestel nog ongeveer 900 km vliegen voor de boeg. een traject dat loopt over de Golf van Alaska en de 3000 meter hoge Chu- gack-bergen. Wrakstakke n Een Canadees verkenningsvliegtuig meldde, gistermorgen; dat wrakstuk ken waren waargenomen by het eiland Graham. Het weer in het be trokken gebied was zeer slecht wat de. operaties zeer bemoeilijkte. Het vliegtuig meldde geen overlevenden te zien. Kongolese soldaten terroriseerden de stad Kolwezi Een bende dronken soldaten van het cen trale Kongolese leger beeft maandag de Katangese mijnstad Kolwezi geterrori seerd. Twee mensen werden gedood en drie werden ernstig gewond. Ruim 20 soldaten zaaiden gedurende, twee uur terreur in Kolwezi. In hun jeep reden zij langs de straten en schoten op voorbijgangers. De beschonken soldaten hielden voorts auto's aan en beroofden de mensen. Zij schreeuwden „vuile Bel gen". De soldaten bestormden ook nog een politiebureau en roofden geweren. Later werden de muitende Kongolese soldaten door Ierse troepen naar een kamp teruggedreven. VLAGGEN HALFSTOK OP UNIVERSITEITSGEBOUWEN IN NIJMEGEN liet Nijmeegs studentencorps heeft de dies-feestelyklieden in verband met het overlijden van paus Joannes XXIII af gelast. Ook de mis in het kader van de dies-viering op vrijdag 7 juni vervalt. Naar alle waarschijnlijkheid wordt op die dag een requiemmis gehouden. Van de gebouwen van ae katholieke universiteit zullen tot paus Joannes is begraven de vlaggen halfstok zijn ge hesen. Een herdenkingsplechtigheid zal, mede omdat de rector magnificus van de ka tholieke universiteit afwezig is, niet wor den gehouden. Op de vliegbasis Woensdrecht stapten dinsdagmiddag de winnaars van een op stelwedstrijd en folderdropping in een Folclcer Friendship voor een rondvlucht boven de Deltawerken. (Foto P.Z.C.I Het Japanse schip „Hosei Maru" arri veerde als eerste op de plaats van de ramp, waar slechts wat reddingsboeien, stukken bekleding en veiligheidsgordels ronddreven. Deze werden geïdentificeerd als afkomstig van het vermiste toestel. Later vond men pas de stoffelijke over schotten. Vorig jaar moest in hetzelfde ge bied een andere gecharterde DC-7 met 95 passagiers op zee landen. Toen konden echter alle inzitten den worden gered. Nieuwe wetten tegen rassenonderscheid in de V.S. President Kennedy is van plan in het begin' van de volgende week een bood schap over de burgerrechten naar het congres te zenden waarin nieuwe wetten tegen rassenonderscheid worden voorge steld. Dit is door het Witte Huis bekend gemaakt. Het wetsontwerp zou onder meer een verbod op rassenonderscheid in hotels, restaurants winkels, theaters e.d. om vatten. President Kennedy zal nog een onder houd hebben met zakenlieden met belan gen in de zuidelijke staten. Hierdoor zou het wetsontwerp een grote kans maken op aanvaarding door net congres waar democratische senatoren uit de zuide lijke staten zouden kunnen trachten het wetsontwerp te blokkeren. Zaak-Rajakovic (Van onze Amsterdamse redacteur) Gisteren heeft commissaris IJ. Taconis van de rijksrecherche in Amsterdam verslag uitgebracht van zyn bezoek aan Wenen. Hij was daar verleden week heengcreisd voor de afsluiting van het onderzoek tegen de oorlogsmisdadiger dr. Ericli Rajakovic. Over het contact met de Oostenrijkse justitie en de verho ren van Rajakovic mocht commissaris Taconis nog niets vertellen. „Eerst moet ik over enkele dagen een rapport over handigen aan de minister", zei lijj gister morgen direct .na zyn onderhoud met of ficier van justitie mr. G- R. Nubé. De opdracht tot het onderzoek naar de activiteiten van Rajakovic tjjdens de be zetting in Nederland was uitgegaan van de procureur-generaal mr. H. R. de Zaaljer. Deze is thans met verlof. Commissaris Taconis heeft met twee re chercheurs zes weken onafgebroken ge werkt aan de zaak-Rajakovic. Er hadden zich heel wat Nederlanders gemeld na het publiceren van de oproep om getui gen. Enkelen hiervan hebben belangrijke aanwijzigingen kunnen geven voor de bijzonder lastige bewijsvoering. Ook in dit geval draaide alles op het feit of de verdachte al dan niet heeft kunnen en moeien welen wat het lot zou zijn van de door hem gedeporteerde joden. Door de duizenden publikaties over deze zaak in vrijwel alle kranten ter wereld kwamen van heinde en verre aanwijzi gingen binnen van voormalige getui gen. De belangrijkste tip is afkomstig uit Boedapest. Rajakovic blijkt in Hon garije te hebben „gewerkt" na zijn ver trek, medio '43, uit Nederland. Samen met Eichmann liet hij daar in enkele maanden honderdduizenden joden depor teren. In Paramaribo is de nieuwe Surinaamse regering geïnstalleerd door gouverneur Currie. Op de foto v.l.n.r. de ministers A. R. Cameron onderwijsJ. P. S. Kaag (sociale zaken), J. Thijm (open bare werken), dr. 8. Rambaran Mishre (justitie), gouverneur Currie, J. A. Pen- gel (premier), H. Shriemisier (volksge zondheid), J. Rens (opbouw), H. Rad- hakishun (landbouw en mr. C. Ooft (economische zaken). Kardinalen trokken langs de baar Stoffelijk hulsel wordt donderdag bijgezet Het stoffelijk overschot van paus Joannes is gisteravond uit het pau selijk paleis overgebracht naar de basiliek van de Sint Pieter, waar het opgebaard zal liggen tot de bij zetting op donderdagavond. Op het plein van de Sint Pieter waren dui zenden mensen bijeengekomen om de stoet te zien. Op een haar werd het stoffelijk hulsel van paus Joannes over het plein gedra gen. Het was in het rood gekleed, met een gouden myter. Het publiek knielde bij liet passeren van de baar. Vaders til den hun kleine kinderen op zodat zjj een glimp konden opvangen van de „paus van de goedheid". Vrouwen weenden. Onmiddellijk achter de baar liepen de naaste familieleden van (1e overledene en zyn particulier secretaris, mgr. Ca- povilïa. Défilé De gehele dag door is gisteren een on afgebroken rij kardinalen, diplomaten en mensen die op een of andere wijze met het Vaticaan in connectie staan, vol eerbied langs het stoffelijk over schot van de paus. dat toen opgebaard stond in de pauselijke salon, getrokken. Bij wijze van eerbetoon werd een kus gedrukt op een der rode pantoffels. Een twintigtal mensen geestelij ken, Zwitserse gardisten en perso neelsleden bleef voortdurend in de kamer. Een enkele maal moest in de gangen door. de ordebewaarders wor den opgetreden om het rustig ver loop van het eerbetoon te verzekeren. Vredig Na de middag kwamen de personeels leden van liet Vaticaan, leerlingen van de Romeinse seminaries, leden van kloostergemeenschappen uit Rome en ook de journalisten aan de beurt. De uitdrukking op het reeds wat ver donkerde gelaat van de overleden paus was vredig, noch glimlachend, noch ge spannen. Boeren en boerinnen uit het dorpje Sot- to il Monte in het heuvelland aan de voet van de Alpen van Bergamo, waar paus Joannes SI jaar geleden geboren werd. stroomden gisteren te zamen in het kleine dorpskerkje om te bidden voor de zielerust van Angelo Giuseppe Roncalli. Van de staatshoofden van vrywel alle landen ter wereld zjjn telegrammen van rouwbeklag in het Vaticaan binnenge komen. Ook hangt in vele landen de vlag halfstok. Dr. Adenauer gaat na zijn aftreden naar Israël De voormalige minister van defensie van West-Duiteland, Franz Joseph Strauss, heeft in een interview met een Israëlische krant verklaard, dat dr. Adenauer een bezoek aan Israël zal brengen zodra hij is afgetreden als bondskanselier. In Harlow bij Londen zijn in de afgelopen drie dagen acht geval len van vermoedelijk tyfus gecon stateerd. De zieken zijn naar zie kenhuizen in omliggende plaatsen gebracht. In maart en april van dit jaar zijn er iu Engeland en Wales rond 70 gevallen van tyfus gemeld, die alle verband hielden niet de epidemie in het Zwitserse win tersportcentrum Zermatt. Een woord voerder van het Britse ministerie van gezondheid verklaarde, gisteren dat de nieuwe gevallen hoogstwaarschijnlijk los staan van deze epidemie. De medische autoriteiten in Harlow heb ben de bevolking opgeroepen niet in paniek te raken, maar wel als voor zorgsmaatregel al het drinkwater te ko ken totdat de infectiehaard is vastge steld. (Van onze speciale verslaggever in Indonesië Indien de tekenen niet bedriegen zal binnen afzienbare tijd de K.P. VI. terugkeren in het inter-insu- aire verkeer in Indonesië. Eind mei zijn enkele K.P.M.-vertegen- woordigers in Djakarta aangekomen voor besprekingen met de Indonesische regering. Een hunner is teruggereisd naar Singapore, doch in Djakarta is een K.P.M.-vertegenwoordiger achter geble ven om de besprekingen met de regering voort te zetten en de deelneming van de K.P.M. aan het intern-Indonesische vervoer uit te werken. Indonesië heeft op het ogenblik een bij zonder groot tekort aan scheepsruimte voor inter-insulair vervoer, als gevolg vooral van het grote aantal schepen dat voor noodzakelijke herstelwerkzaam heden uit de vaart moest worden geno- Vermoedelijk geval van hondsdolheid in Enschede In Enschede heeft zich vermoedelijk een geval van hondsdolheid voorgedaan. Maandagmiddag zagen J. V. en H. V., wonende aan Se Laga Bothof dat de hond van J. V. zich merkwaardig ge droeg. .De hond sprong tegen de heggen op en uit alles bleek, dat hy wild ge worden was. De mannen trachtten hem te vangen, teneinde hem aan een ketting vast te leggen. Daarbij werden be"-" in hun hand gebeten.' De te hulp geroepen dierenarts stelde zich in verbinding met de veeartsenij- kundige dienst te Zwolle, die adviseer de het dier over te brengen naar het slachthuis, waar het in quarantaine zou worden gesteld. Toen de politie bij de woning van V. aankwam bleek het dier reeds te zijn overleden. Het kadaver van de hond is naar een Rotterdams labora torium overgebracht, waar sectie zal worden verricht. De kabinetsinformateur prof. mr. dr. C. P. M. Romme heeft gistermiddag op pa leis Soestdjjk aan H.M. Koningin Julia na zyn eindverslag uitgebracht. Dit is medegedeeld door het kabinet der ko ningin. Ter gelegenheid van het tweede Vati caans concilie is vorig jaar door de Rijksmunt m Utrecht een gouden ge denkpenning geslagen met aan de ene zijde een Christuskop en aan de keer zijde een latijnse tekst herinnerende aan het concilie. Sindsdien werden voor bereidingen getroffen voor hét uitgeven van een tweede gouden penning met de zelfde keerzijde als de eerste, en icaarbij de beeldenaar van paus Joannes en het jaartal 1963 de Christuskop vervangen. In verband met het overlijden van de paus, heeft de Rijksmunt de penning, wélke pas later in produktie zou komen reeds nu uitgevoerd (foto). Het ont werp is van G. Brinkgreve. AAN MEER DAN VIJFTIG ZEEUWEN (Van een onzer verslaggevers) ALS EEN beweeglijke maquet te, kleurecht en in een natuur getrouw patroon zo hebben we dinsdagmiddag met bijna dertig Zeeuwse uitverkorenen de grote Deltaprojecten in Zeeland en Zuid-Holland gezien door de ovale vensters van een Fokker Friendship troepentransport vliegtuig. Omstreeks twee uur gistermiddag maakte het toestel zich gierend los van de betonnen startbaan op de vliegbasis Woensdrecht. Duizenden en nog eens duizenden uit Zeeland en West-Brabant zaten in de bos rand langs deze baan in afwach ting van een grote luchtshow, die de „gouden" Koninklijke Luchtmacht hier als eerste in Nederland opvoerde. Voordien bezochten zij in de hangar een uitgebreide expositie van alle dienstvakken en afdelingen op de basis. En als attractie, voor namelijk voor de schooljeugd heeft de luchtmacht in haar ju bileumprogramma vier rond vluchten boven de Deltawerken ingelast. Een select groepje winnaars van een opstelwedstrijd over „de Deltawer ken", van een folderdropping van bekroonde programmaboekjes stond fenoteerd op de passagierslijsten van e Friendships. Met bussen werden ze op de rolbaan van Woensdrecht- Zuid bij de trap van het vliegtuig ge bracht. Een galante stewardess, kor poraal van de LU VA, K. N. Vos, hielp haar gasten binnen en maakte de riemen voor de start vast. Met een kalm gangetje taxiede het toestel even later weg om daarna op de hoofdbaan een ware luchtsprong te nemen, die het gezelschap om te be ginnen boven de Oosterschelde bracht. Het was warm, erg warm in het toestel. Iedereen wiste zich het zweet van het voorhoofd en al gauw maak ten dq eersten dankbaar gebruik van de papieren zak die de stewardess telkens op het juiste moment te voor schijn toverde. Maar ondanks deze vervelende bijkomstigheid van de „luchtdoop" of de zwakke maag werd de rondvlucht boven de deltawerken een belevenis. Hans Winkes. (16) uit Yersekê was de eerste die zijn huis uit de wirwar van straatjes op 400 meter hoogte wist aan te wijzen. „Wat geweldig. Nooit geweten, dat ik het nog eens van bovenaf zou kun nen zien", vertelde hij ons verrukt. Visserskotters schoven als lucifers doosjes ovqr de Oosterschelde: een trein trok als een lint door het vlakke land van Zuid-Beveland, Goes en Ka- pelle.... Het mozaïek van groene en gele velden, waarbinnen de steden en dorpen waren gevangen, was in de eerste vijf minuten, nadat gezagvoer der-kapitein D. H. M. Hartong de wie len van de Friedship had ingetrok ken nog maar een aanloopje op de boeiende „film", die zich daar voor de -raampjes zou ontrollen aan ongeveer 25 Zeeuwse passagiers- en die zich al DELTADRAAD Boven Noord-Beveland begon „Deltadraad" in het verhaal te ko men. De explicator van rijkswater staat, de heer P. W. Kalkwyk, wees zijn gezelschap op de witte streep die het Veerse Meer met zijn speelse zeil bootjes afsluit: de Zandkreekdam. Met een wijde boog ging het over de Oosterscheidewerken, het puntje van de kust van Walcheren en even later was daar al het strand van Scliou- wen-Duiveland beneden. Badgasten in het water zwaaiden met hun zak doeken. Haamsteeds vuurtoren, Re- nesse, de nieuwe Deltawerkhaven bij Den Osse. Nergens krijgt men een beter „overzicht" in de letterlijke (Zie slot pag. 2 kol. 6) telijk zijn voor het naar buiten brengen van het nieuws. De kern van de zaak is. dat het hier om twee werelden gaat. die van de overheid en de pers. Beide hebben hun eigen verantwoordelijkheden en eigen spelregels. Voor zover wij kunnen nagaan worden die echter door Gedepu teerde Staten aan hun kant nauwkeu rig in acht genomen; de vragen van de heer Vercauteren hebben daardoor iets weg van het opentrappen van een open deur. ft AHt iijlt Burgemeester Vercauteren van Clinge heeft als statenlid vragen gesteld over publikaties in dagbladen van niet- openbare stukken en daarbij in het bij zonder gewezen op het voorstel van Gedeputeerde Staten tot herindeling van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaan- deren. De vragensteller vermeldt geen namen van kranten, heeft het in het algemeen over dagbladen, maar spreekt in het geval van de herindeling over „een in Zeeland verspreid dagblad". Wjj vermoeden, dat de burgemeester het oog heeft cp het r.-k. dagblad „De Stem' dat vóór de officiële bekendmaking van het plan de vermoedelijke herindeling publiceerde en daarmee een fraai schot in de roos loste. En nu vraagt de heer Vercauteren wij mogen wel zeggen: tot onze grote verbazing of Gedepu teerde Staten niet ook van oordeel zijn, dat blijkbaar mededelingen van vertrou welijke aard aan onbevoegden worden gedaan en voorts of het college bereid is naar vermogen alle maatregelen te nemen om dergelijke publikaties te voorkomen. Deze zaak heeft twee kanten, die van de journalistiek en die van het be stuur. maar het komt ons voor dat zij in de vragen door elkaar worden ge haald. Wat de journalistieke kant be treft. herinneren we er aan, dat meer dan honderd jaar geleden in de Engelse „Times" een wijs woord is geschreven, dat nog steeds een richtlijn is voor jour nalistiek handelen en werken in een land, waar de persvrijheid heerst: „The press lives by disclosures". De pers leeft van onthullingen. En het blad voegde er aan toe: .,De taak van de journalist is dezelfde als die van de historicus, de waarheid te zoeken boven alle dingen, zijn lezers niet die zaken aan te bieden zoals de overheid ze bekend zou willen hebben, maar slechts de waarheid, zo dicht als maar mogelijk benadert". Deze gulden regel is nog onverminderd van kracht en heeft enige jaren geleden in Nederland nog eens een nieuwe for mulering gekregen in het rapport van de commissie „recht op informatie", in 1958 ingesteld door de Federatie van Ne derlandse Journalisten. Deze commissie concludeerde: „De beroepsjournalist heeft recht op vrijheid van nieuwsga ring. Dit recht, aanvankelijk af te lei den uit de publieke functie van de pers en uit de normen van behoorlijk be stuur, vindt tegenwoordig ook bescher ming in artikel tien van de Europese Conventie voor de rechten van de mens." Men zal begrijpen, dat op grond van bovenstaande overwegingen voor iedere journalist de vragen van burge meester Vercauteren evenzovele slagen in de lucht zijn. In het onderhavige ge val ging het om een zaak van veel ge rucht, waarvoor in brede kring belang stelling bestond. Een zaak ook met allerlei" nevenaspecten, men denke bij voorbeeld aan het kanaalschap Axel c.s- Het is duidelijk, dat in zulk een geval een journalist er op uit zal zijn zo spoedig mogelijk te melden hoe de vork in de steel zit. En zodra hij over voldoende gegevens beschikt, zal hij Dublikatie daarvan moeten overwegen. Naar onze mening behoefde in het hier aan de orde zijnde geval een journalist indien zijn gegevens althans op een reguliere wijze waren verkregen zeker niet te wachten totdat er een of ficieel stuk uit de bus zou komen. Met één zinnetje hebben wij hier boven tevens de andere kant van de zaak aangeduid, die van het col lege, namelijk met de opmerking: „in dien de journalist zQn gegevens op re guliere wijze heeft verkregen". Hier ligt namelijk het raakvlak van de journalis tieke verantwoordelijkheid met die van de overheid. Wij leiden uit de vraag stelling van de heer Vercauteren af, dat hij een ongewenste communicatie tussen beide grootheden wil signaleren, met andere woorden, dat hij lekken be vroedt in de omgeving van het college. Indien deze veronderstelling juist is, geloven wij dat de heer Vercauteren een te simpele voorstelling van zaken heeft rond een dergelijke berichtgeving. Hij gelooft blijkbaar aan nare indis cretie. terwijl echter de werkelijkheid vaak een geheel andere is. De journa list speurt naar nieuws. Soms krijgt hij een fragment in handen, waarmee hij aanvankelijk niets weet te doen. Hij bergt het op tot later, tot het moment waarou hij een ander stukje vindt. Dikwijls kan hij aldus werkend heel ver met zijn legkaart komen: hem ont breken dan nog enkele fragmentjes, maar die zijn gelet op het totaal beeld soms eenvoudig m te tekenen. In de kwestie van deze grenswijzigingen waren reeds allerlqi „fragmentjes" be kend en dat zeker niet door indiscretie: G-S. moesten mededelingen doen aan gemeentebesturen in verband met som mige plannen en ook was in brede kring bekend, dat de kanaalzone twee ge meenten zou krijgen. Iemand met ken nis van zaken, met goede speurzin en journalistieke flair zag inderdaad kans zijn legkaart compleet te krijgen, het geen naar wij aannemen in het bewuste geval iö gebeurd. Publikaties van niet-openbare aange legenheden wijzen naar onze mening meer in de richting van journalistiek speurwerk dan in die van bewust ge pleegde indiscreties. Het beroemde voor beeld daarvan (overigens op niet-jour nalistiek terrein) is de openbaarmaking van een geheim Amerikaans vliegtuig ontwerp door twee Haarlemse tekenaars. Zij beschikten over geen enkele geheime bron, maar hadden slechts met veel technisch inzicht allerlei verspreide en normaal-toegankelijke gegevens gecom bineerd. Menige primeur in de journalis tiek is op deze wijze tot stand gekomen. Mede tegen deze achtergrond zijn de vragen van de heer Vercauteren inder daad geheel overbodig. Er is geen reden om bij voorbaat uit te gaan van een onjuiste houding aan de zijde van de overheid. Wij weten uit ervaring, dat Ged. Staten er bij voortduring voor wa ken dat geen mededelingen van vertrou welijke aard naar buiten komen. Verder reikt echter hun verantwoordelijkheid niet. Zij zullen dus dergelijke publikaties niet kunnen vermijden. De heer Ver cauteren kan er dus van verzekerd zijn: ook in de toekomst zullen zij onvermin derd doorgaan. De één moge dergelijke „onthullingen" als een indiscretie be schouwen en de betrokken journalist als een spelbreker aanduiden, de ander ech ter zal precies hetzelfde bericht als een nuttige publikatie aanmerken, omdat hij daardoor vroegtijdig op de hoogte van bepaalde ontwikkelingen wordt gebracht en eyentueel maatregelen kan nemen. En hij zal de bewuste journalist erken-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1