Achtduizend bezoekers te Axel bij internationaal concours hippique Zonnig Souburgs muziekconcours kreeg massale belangstelling „Excelsior" uit Kloetinge kwam met 203 punten in bezit van wisselbeker Uw Kunstgebit AGENDA WALCHEREN Duitse winnaars in handbaltoernooi te Yerseke JAN VAN DALE WON DE „GROTE PRIJS WATERTOREN" RAAD KLOETINGE GUNDE WERK DINSDAG 4 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Goede organisatie van „Vlijt en Volharding" Souburg heeft op tweede pinksterdag weer met recht de naam mu- ziekstad mogen dragen. Niet minder dan 28 korpsen uit heel de pro vincie namen daar deel aan het 41e muziekconcours, dat uitging van de bond van harmonie- en fanfareverenigingen in Zeeland. Van *s morgens vroeg tot laat in de avond hebben de deelnemende gezel schappen feestelijke klanken rondgestrooid. Niet alleen op het con coursterrein, maar ook in de straten van het dorp, waar vooral in de Kanaalstraat een gezellige drukte heerste. Met de organisatie van dit muziekfeest legde de Souburgse vereniging „Vlijt en Volharding" die ook 26 jaar geleden als gastvrouw mocht optreden alle eer in. maar weer eens duidelijk gebleken, dat men steeds meer zorg gaat besteden aan de uitmonstering van de rèuzikanten. Vele korpsen verschenen in fraaie te nues. De organiserende vereniging hield het publiek enige tijd aangenaam bezig, voordat bondsvoorzitter J. Burger tegen zeven uur 's avonds overging tot het bekendmaken van de uitslag. Diverse verenigingen maakten vervolgens nog een mars door de stad. Imponerende show Woonden vele honderden muziekliefheb- treden van de deelnemende gezelschap- bers 's morgens en 's middags het op treden van ae deelnemende gezelschap pen bij, de belangstelling voor de show van de vermaarde „Trommelaeren van Roesendaele was zo mogelijk nog groter. Leden van muziekverenigingen, die zich onder het talrijke publiek hadden ge schaard volgden met stijgende verbazing de verrichtingen van de in gala-uniform gestoken muzikanten uit Roosendaal. Het optreden van de meer dan 100 le den-bellende showband werd met een klaterend applaus beloond. Het keur korps was kort voor het optreden offi cieel ten stadhuize ontvangen. 3e afd. jeugdkorpsen: „Jong Euterpe", Hemkenszand, 171 p. Ie prijs; 2e afde ling jeugdkorpsen: jeugdkorps „Vlijt en Volharding", Oost- en West-Souburg, 168 p. Ie prijs; 3e afdeling harmonie: „Apollo", Wissenkerke, 155 p. 2e prijs; 2e afdeling fanfare: „Veeres Genoe- ~en", Veere, 152 p. 2e prijs; O.K.K., lorssele, 161 p. 2e prijs: le afdeling harmonie: „Wilhelmina", Colijnsplaat, 160 p. 2e prijs; le afdeling fanfare: „Concordia", Krabbendijke, 150 p. 2e prijs; chr. muziekver. O.N.D.A., Mid delburg, 174 p. le prijs; „Luctor et Emergo", Zoutelande, 153 p. 2e prijs; „Ons Genoegen", Nisse, 147 p. le prijs; „Advendo", Wolphaartsdijk, 168 p. le prijs; „Vooruit", Waarde, 168 p. le prijs; afdeling uitmuntendheid harmo nie: „Voorwaarts", Koudekerke, 168 p. le prijs; afdeling uitmuntendheid fanfa re: „Rillandia", Rilland-Bath, 153 p. 2e prijs; O.K.K., Wemeldinge, 155 p. 2e prijs; 0-N.D.A., Ritthem, 163 p. 2e prijs; „Arnes Genoegen", Arnemuiden, 139 p. 3e prijs; „Crescendo", Oostkapelle, 177 p., le prijs; „Ons Genoegen", Kamper land, 168 p., le prijs; ereafdeling fan fare: „Oefening en Uitspanning", Kat- tendijke, 168 p. le prijs; O.K.K., West- kapelle, 159 p. 2e prijs; O.N.D.A., N.- en St.-Joosland, 162 p. 2e prijs; „Excel sior", 's-Heer-Arendskerke, 183 p. le prijs; „Ons Genoegen", Kapelle, 184 p. le prijs; hoogste ereafdeling harmonie: Kon. muziekvereniging E.MJM., Kort- gene, 133 p. 3e prijs; hoogste ereafd. fanfare: „Excelsior", Kloetinge, 203 p- le prijs (met lof); „Euterpe", Hein- kenszand, 177 p. le prijs: „Vlijt en Vol harding", O.- en W.-Souburg, 192 p. le prijs (met lof). De wisselbeker kon na afloop toegekend aan „Excelsior" uit Kloetin ge die in de hoogste ere-afdeling fan fare 203 punten kreeg toegekend. Deze vereniging kreeg het predikaat „met lof", een wisselbeker en een definitieve beker. „Excelsior", dat onder leiding staat van K. den Toonder behaalde op het concours van de bond van muziek verenigingen in Zeeuwsch-VIaanderen worden Tweede pinksterdag was het in Souburg ook feest voor de kinderen. Zg beleven doorgaans veel plezier als er een mu ziekvereniging door de straten trekt, maar nu er wel 28 korpsen te zien en te horen waren, kende hun vreugde geen grenzen. Het jongetje op de foto raakte volkomen onder de indruk, toen hij even instrument mocht vasthouden. (Foto P.Z.C.) - eveneens de meeste punten: 110. Het gezelschap maakt vanavond een mars door Kloetinge. Vele belangstellenden, onder wie uiter aard tal van supporters van de deelne mende korpsen hadden zich 's morgens tegen tien uur bij het gemeentehuis ver zameld om daar de afloop van de of ficiële opening af te wachten. B. en w. van Souburg ontvingen op deze bijeen komst in het gemeentehuis een uitge-1 breid gezelschap van ongeveer vijftig mensen, die allen nauw bij het concours betrokken waven. Onder hen bevond zich onder meer het bondsbestuur. erecomité en ereleden, bestuursleden van „Vlijt en Volharding", de jury en natuurlijk ook het concourscomité onder voorzitter schap van de heer L. de Kam. Burge meester B. H. G. ter Haar Romeny uitte in zijn toespraak zijn waardering voor de activiteiten van „Vlijt en Volharding" en met name die van het organisatieco mité, dat kans had gezien om het con cours in amper vjjf weken volledig voor te bereiden. Voorzitter J. van Splunder van de organiserende vereniging greep de gelegenheid aan om al degenen te bedanken, die tot het welslagen van het muziekfeest hebben bijgedragen. Bondsvoorzitter J. Burger prees de correcte afwerking van de voorberei dende werkzaamheden en was vol waardering over de plaats die men aan het concoursterrein had toege dacht. Nadat de heer De Kam onder meer woorden van dank had gericht aan het adres van b. en w., de schenkers van de bekers en aan alle andere medewerkers ging men met dienbladen erewijn rond. De officiële verwelkoming werd op het raadhuis afgesloten met een pittige mars, die door de Ritthemse muziek vereniging O.N.D.A., onder leiding van de heer C. Cevaal ten gehore werd ge bracht. Uniek gelegen Vervolgens trok het gezelschap naar het uniek gelegen concoursterrein by de sportvelden in Oost-Souburg waar hot jeugdkorps „Jong Euterpe" uit Hein- kenszand in de derde afdeling de rjj opende met de uitvoering van M. Mar tin's „Girandole". Nagenoeg precies vol gens tydschema beklommen de deelne mende verenigingen de trappen ran de met fier wapperende vlaggen versierde muziektent om to laten horen wat ze konden. De jury die de prestaties op de voet volgde bestond uit de toonkunstenaars M. Adam (Haarlem), J. Pala (Rotter dam) en W. Steijn uit Zaandam. Zij kenden onder meer punten toe voor zui verheid, opvatting en tempo, dynamische nuancering, klankgehalte, samenspel, techniek en ritme. Op het Souburgs muziekconcours is de gehele dag At ii aar °P z'in plaats! wJÜ* Wm' ll Ml' kuns.'9ebit de gehele dag i?ef?arkel,|k' stev-'9 e" 2eker zit/neem dan Dentofix - een nieuw, beproefd, anti septisch poeder en strooi een weiniq op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zyn en alle ongemakken van Uw kunstgebit Vergeten want U kunt lachen, spreken en eten zoals U wilt! Dentofix is daarbij ver frissend, voorkomt onaangename reuk uit de mond en is een weldaad voor Uw ge hemelte. Wij garanderen, dat U tevreden zult zyn. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken «n drogisterijen. Vlissingen Alliambra: Orlc aolie tames. 20 uur. a.l.; Luxor: De koninklijke piraat. 20 uur. 14 Jaar. Borgen op Zoom: Terug uit de hel, 20 uur, 11 laar: Luxor: Girls, Girls, Girls, 20 uur, 14 inar. Terneu/en Luxor: Zoutwaterlletde. 20 uur, 14 laar: Hotel Rotterdam: receptie l.v.m. 50-Jarig bestnaD boerenleenbank. 16«-18 Sm van Gent - Olympiaiheaier: Verrader in opdracht, 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater. Jerry als loopjon gen, 20 uur, a.l. Hulst - Bioscoopgebouw. Huls voor ont spoorde meisjes, 20 uur, 18 jaar. Axel - Het Centrum: Als twee druppels wa ter, 20 uur, 14 Jaar: Wielerwedstrijd voor amateurs, 14.30 uur. VlcgbaslN Woensdrecht Open dagen mei tentoonstelling en vltegshow, 13—18 uur. Beherpenisse Holland Huls: Algemene ver gadering waterschap Tholcn, 14 uur. Benoeming A. de Vries bij chr. kleuteronderwijs Tot leraar muzikale vorming aan de opleidingsschool voor het chr. kleuter onderwijs te Middelburg is benoemd de heer A. de Vries, cantor-organist te Middelburg. Blauwe-weekcollecte De Blauwe weekcollecte van het Mid- delburgs-drankwecrcomité heeft f 328,42 opgebracht. Officiële publikatie Sluiting kantoren en ophalen huisvuil, en w. van Middelburg maken bekend, dat de gemeentelijke kantoren en diensten op dinsdag 4 Juni 1983 (3e pinksterdag) voor het publiek gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand is ïeens gesloten. Voor spoedgevallen kan zich lussen 8 en 9 uur v.m. wenden tot de ambtenaar wiens naam en adres 6taat aangegeven op een bord naast de ingang van het stadhuis aan de Lange Noordstraat. Het huisvuil van hot deel der gemeente dat op dinsdag pleegt te worden opgehaald, zal nu op woensdag S Juni 19C3 worden opge haald. Middelburg, 29 mei 1903. n w voornoemd, OFFICIËLE PUBLIKATIE MIDDELBURG Herstel Spijkerbrug. B. en w. van Middelburg maken bekend, dat de Spjjkerbrug vanaf 10 Juni 1963 tot 15 Juli 1963 of zoveel langer of korter als nodig zal blijken voor alle rij verkeer zal worden afge sloten wegens het verrichten vnn herstel werkzaamheden. B. en w, voornoemd, w.g. J. Drijber. burgemeester w.g. J. Hooij, secretaris. Vragen aan G.S.: Vroegtijdige publikatie van statenstuk Het statenlid P. V. M. Vercauteren uit Nieuw-Namen, heeft het college van Gedeputeerde Staten de volgende vragen gesteld betreffende de publikatie van niet-openbare stukken: 1. Heeft het provinciaal bestuur kennis genomen van het feit, dat het meerma len voorkomt dat in Zeeland verschij nende dagbladen, stukken, welke niet openbaar zyn, vóór de verschijningsda tum, publiceren? In het bijzonder zijn verschillende ge meentebesturen in Zeeuwsch-VIaanderen terecht zeer ontstemd over de zeer vroegtijdige publikatie van het voorstel van Gedeputeerde Staten tot grenswijzi ging in Zeeuwsch-VIaanderen in een in Zeeland verspreid dagblad; 2. Is het college niet van oordeel dat het ontoelaatbaar is dat blijkbaar medede lingen van vertrouwelijke aard aan in deze, onbevoegden worden gedaan? 3. Is het college bereid naar vermogen alle maatregelen te nemen welke er toe kunnen leiden dat dergelijke ontoelaat bare voortijdige publikaties in de toe komst worden voorkomen? Collecte De Blauwe Week-collecte heeft te VILs- singen opgebracht 532.08. MIDDELBURG Circus Sarrasani naar Middelburg SEROOSKERKE (W.) N.C.V.B. vergaderde Voor de eerste maal in zyn bestaan brengt het circus Sarrasani van maan dag 24 juni tot en met donderdag 27 juni a,s. een bezoek aan Zeeland; het zal in die periode zyn enorme tent, die 5200 bezoekers kan herbergen, onslaan in Middelburg. De komst van Sarrasani naar Zeeuwse hoofdstad zal een enorme druk te betekenen, want onder normale om standigheden reist dit „spectakelstuk" de steden langs met rond 300 wagens, 300 mensen en een grote menagerie. Be- Tonnen met varkens en honden, kan Sarrasani thans 26 olifanten, 20 leeu wen, een nijlpaard, 20 tijgers, nog 100 andere exotische dieren en liefst 500 paarden „ten tonele" voeren. Het programma is voor de helft samen- Het programma is voor de helft samen- ~esteld uit artistieke nummers en voor e andere helft uit dressuurproeven. De nummers worden muzikaal omlijst door kapelmeester Rolf Reichardt en zyn so listen, terwijl een hammondorgel in het orkest voor een speciale noot zorgt. Het circus, dat op 17 mei met zijn toer nooi door Nederland in Utrecht gestart is, staat momenteel onder directie van Fritz Mey. Er werken artiesten uit zes tien verschillende landen mee. O.. EN W.-SOUBURG N.C.V.B. vergaderde De N.C.V.B. afdeling Souburg hield de zer dagen haar afdelingsvergadering on der leiding van de presidente mevrouw Polderman-Lijnse. Ds. Duisterhof uit Aagtekerke hield een lezing over „hel derziendheid. De volgende vergadering wordt gehouden op 27 juni a.s. Trekker-manschappenwagen wordt overgedragen Op maandag 10 juni zal in de hal van het gemeentehuis van Souburg een trekker-manschappenwagen voor het brandweerkorps aan het gemeentebe stuur worden overgedragen. Raad komt bijeen De vijftien punten tellende agenda van de gemeenteraad van Souburg, te hou den op 6 juni 's middags om half drie, bevat onder meer een voorstel tot de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester. Voorts is er een voorstel tot verkoop van grond in het plan Bermweg aan de firma Ruissen en Meulbroek, een voorstel tot aankoop van het pand Braamstraat 5 en een voorstel tot benoeming van een kleuter leidster aan de 2e openbare kleuter school. De raad zal ook de vergoeding ex artikel 73 der kleuteronderwijswet over de jaren 1956 tot en met 1960 vast stellen, evenals de vergoeding ex arti kel 127 vun de kleuteronderwijswet over de jaren 1956 tot en met 1958. BIGGEKERKE Uitslag verkoping van percelen te Biggekerke Door notaris A. A. Moggré te Middel burg zijn in café „Juliana" te Biggeker ke in het openbaar verkocht de navol gende percelen in de gemeente Bigge kerke Drie huizen met tuin aan de Koudekerk- seweg nummers 5. 7. en 9, gekocht door de heren F. M. Smits te Middelburg en N. Houterman te Colijnsplaat voor f 7250, bouwland aan de Thflsweg, groot 51 a. 60 ca., gekocht door de heer J. Koole te Vlfssingen voor f 5190: tuin grond aan de Molenweg, groot 62 a. 60 ca., gekocht door dc heer W. Roelse te Biggekerke voor f 5375; bouwland aan de Koole'sweg, 1 ha. 53 a. 90 ca., ge kocht door J. Vermeulen te Biggekerke voor f 11.100; weiland in de gemeente Koudekerke, 1 ha. 75 a. 80 ca, gekocht door de heer.P. Koppejan te Koudeker ke voor f 16.675; bouwland in de ge meente Vlisslngen, 1 ha. 75 a. 40 ca., ge kocht door J. Koole te Vlissïngen voor f 16.900. Dezer dagen hield de N.C.V.B. te Seroos- kerke (W-) in de kantine van het woon oord een bijeenkomst onder leiding van de presidente, mevrouw De Dreu-Too- renaar. Op deze vergadering waren ook aanwezig de leden van de zusterafdelin- gen van Gaplnge en Vrouwenpolder. Na het huishoudelijk gedeelte hield de heer Van Wijngaarden, politiecommissaris te Rotterdam, een causerie met als onder werp „Politie-alarm" Hierna volgde een bespreking over te houden N.C.V3.- landdag van 19 juni te Goes. Hiervoor gaven 57 leden zich op. De vice-presi- dente mejuffrouw Goor sloot de geani meerde en druk bezochte bijeenkomst. VROUWENPOLDER Vergadering N.C.V.B. De afdeling Sint-Laurens van de Ned. Christelijke Vrouwenbond vergaderde onder leiding van de presidente me vrouw D. H. Baas-Kamp. Ds. Rothfuss hervormd predikant te Vlissingen sprak over „Bedroefde bruiloftsgasten". De volgende huishoudelijk vergadering is op 20 juni a.s. ZEEUWSE ZIEKENHUIZEN LEGGEN CONTACTEN Het prot. chr. streekziekenhuis „Bethes- da" te Vlissingen heeft, aldus het jaar verslag over 1962, in het afgelopen jaar contacten gelegd met andere Zeeuwse ziekenhuizen. Het initiatief hiertoe ging uit van het gasthuis in Goes. Van elk ziekenhuis werden twee bestuursleden gezonden naar de vergaderingen. Con tacten bestaan nu tussen St.-Joseph en Bethesda te Vlissingen, de Gasthuizen te Goes en Middelburg, St.-Joanna en het nieuwe chr. ziekenhuis in Goes, het chr. ziekenhuis te Terneuzen en het Rode Kruïsztekenhuis te Zierikzee. „Bethesda" wil een driemaandelijks in formatie blad uitgeven. In 1962 werden 2723 personen verpleegd, 70 meer dan in 1961. Het aantal verpleegdagen meerderde met 441 en was totaal 63.087. In 1961 was dit cijfer 62.646. De patiën ten waren onder meer afkomstig Walcheren (2321), Noord- en Zuid- veland (26), Tholen en Schouwen-Duive- land (26), Zeeuwsch-VIaanderen (172). Het gemiddeld aantal personeelsleden was in 1962 187. het jaar daarvoor 172. Uit het financieel jaarverslag blijkt, dat de exploitatierekening voor het eerst sluit, met een voordelig saldo van 1276,15. De baten per verpleegdag wa ren in 1962 21,19 (1961 18,44). De op brengsten van de röntgenafdeling en van het laboratorium lagen in 1962 respec tievelijk omstreeks 15 en omstreeks 70 procent hoger dan in 1961. De lasten per verpleegdag waren in 1962 21,17 (1961 18,53). De hogere uitgaven wa ren 2,64 per verpleegdag en de hogere ontvangsten 2,75. Deze kwamen res pectievelijk voornamelijk op rekening van de gestegen salarislasten 2,19) en van de ve'rhoging der verpleegprys per dag 2,24). Het comité „Vrienden vat telt nu omstreeks duizend leden. Op de laatste jaarvergadering werden als nieu- bestuursleden gekozen de heren G. van Doorn, mr. Hasselaar en J. A. Ge luk, allen uit Vlissingen. Het bestuur is nu uitgebreid tot 15 leden. De heren J. van Tuinen en R. Kunnen werden her kozen. Kettingbotsingen op de rijksweg De verkeersdrukte heeft maandag op de rijksweg twee kettingbotsingen tot gevolg gehad, waarbij materiële schade ontstond. Om ongeveer kwart voor twaalf botsten bij de Vlakebrug vier lersonenauto's tegen elkaar. Toen een 'ile auto's stopte, remde de automobi list B. F. M. H. uit Roosendaal te laat, waardoor hij de voor hem in de richting Goes rijdende auto aanreed. Ook de twee auto's daarvoor werden beschadigd. Op het kruispunt rijkswegEversdljk te Biezelinge werden maandagmiddag drie nersonenauto's bij een kettingbotsing ietrokken. De Franse automobilist C. F. K. uit Lille hield niet voldoende af stand, waardoor hij tegen de voor hem rijdende auto van A. van B. uit Apel doorn reed, toen de file waarin hij zich bevond, stopte. A. van B. schoof als gevolg daarvan tegen de auto voor hem van J. A. H. K. Het 3-jarig zoontje Van B. werd Jicht gewond. Dokter Risseeuw uit Kapelle verleende eerste hulp. Begunstigd door zeer fraai zomerweer hebben ruim 400 handballers maandag de sportvelden te Yerseke bezet en rnim 1000 bezoekers konden genieten van vele spannende ontmoetingen. De ver eniging Neptunus die de organisatie had, heeft zich voortreffelijk van haar taak gekweten. In de hoofdpoule heren werd het een zuiver Duitse aangelegenheid, VFL Kamen en Lehndorfer lieten een aan trekkelijke wedstrijd zien, waarbij Lehn dorfer wel de meeste sympathie had van het publiek, maar toch moest de ploej tegen een iets meer verfijnd spelen* Kamen in de verlenging het onderspit delven. By de stand 55 moest twee- 5 minuten worden verlengd, waarbij Kamen een 6—9-overwinnïng behaalde. Om de 3e en 4e plaats speelden TRU Union en PSV Saar beide uit Duits land tegen elkaar. Saar won dit duel met 510. Opgemerkt moet worden dat de Duitse ploegen vooral in de mor genuren zeer fel speelden, waardoor er enkele onprettige momenten zyn voor gekomen. Eén wedstrijd moest zelfs worden gestaakt wegens een vechtpar tij. In de poules C en D moest het Goese Tonido met een 118-nederlaag genoe gen nemen met een tweede plaats te gen Haarzopf (Duitsland). Een wed strijd waar het bepaald ook niet vrien- delyk toeging. In de poules E en F kwamen het Vlis- singse Olympus en de organiserende vereniging Neptunus tegen elkaar uit. Olympus won deze wedstrijd met 73. Om de 3e en 4e plaats won ODI van Fortuna 2 met 92. Bij de dames was het te betreuren, dat verenigingen als Hellas, Marathon en Walcheren niet aan het toernooi deel namen. Op dit werkelijk voortreffelijk toernooi zyn steeds goede teams uit het westen van ons land vertegenwoordigd, zo nu Athene uit Den Haag. Op deze wijze zal het in de toekomst steeds moeilijker worden goede teams naar Zeeland te laten komen. In de hoofdpoule kwamen Athene het Vlissingse Olympus tegen elkaar uit. In het eerste kwartier kon Olympus nog wel stand houden en zo werd ge keerd met 10 voor Athene. Daarna echter begon de ploeg van Ath op volle toeren te draaien; zy t een verdiende 04-overwinning- Toch gaf Olympus kranig partij. Om ae 3e en 4e plaats kwamen EmBeE en Athene 2 tegen elkaar uit. Athene 2 won met 2—3. In poule C werd een halve competitie gespeeld waarvan de resultaten zyn: 1. Athene 3, 2. Hontenisse en 3. ODI. Ambassadeportret van j de Gaulle in Zierikzee 5 Het portret van president Charles 5 de Gaulle uit de kamer van de 5 Franse ambassadeur in ons land s hoogst persoonlijk stond zaterdag- J morgen in de trouwzaal van het s Zierikzeese stadhuis. Een attent 5 gebaar van het gemeentebestuur 5 aan zijn „jumelage-gasten" uit 5 St.-Hilaire du Harcouët. Toch klinkt het eenvoudiger dan het in s werkelijkheid is geweest. Want 2 om dit portret bij de officiële ont- 2 vangst te kunnen neerzetten heeft Zierikzees burgemeester mr. F. 5 Th. Dijckmeester bjj de atybassa- 5 de de sluizen van zyn overredings- s kracht wijd open moeten zetten. 2 Het bleek namelijk niet eenvoudig 2 een portret van de Gaulle in bruik- 5 leen te geven. Ten slotte stond de b Franse ambassadeur de kleuren- s foto uit zijn eigen werkkamer voor 2 het pinksterweekeinde af2 Ruiterfeest met vele hoogtepunten Naar schatting achtduizend bezoekers onder wie een groot aantal Belgen zijn op tweede pinksterdag getuige geweest van het internationaal conconrs- hippique, dat midden tussen de recreatieterreinen te Axel werd gehouden. De weersomstandigheden waren bijzonder gunstig, het was weer echt gezellig op e nrondom het concoursterrein en er werd bovendien aan de liefhebbers een aardig stuk paardesport vertoond. Bijzonder interessant en ook heel spannend was de finale van de springruiters, een landenwedstrijd om de „grote prjjs van de watertoren", waarin ten slotte slechts een Belg en een Nederlander over bleven. Dat waren Jan van Dale van de „Eendrachtsruiters" uit Oud-Vossemeer en Piet Martens uit Kruishouten» (B.), die tot dan toe steeds opnieuw het par koers foutloos hadden afgelegd. Toen Van Dade dan eindelijk zijn eerste foutje liet aantekenen dacht iedereen dat hij verloren was, maar ook bij de Belgische ruiter begonnen moeheid en zenuwen de overhand te verkrygen. Zijn paard gooide in die laatste rondrit zelfs twee hindernissen omver en zo bleef de fraaie bokaal toch nog in Zeeland bij de man, die er inderdaad het meest recht op had. Andere hoogtepunten van dit ruiter feest waren de nummers draven en vluchten, in België zeer populaire num mers, die er evenwel ook in Zeeuwsch- VIaanderen wel in blijken te gaan. Veel applaus oogstten vooral de jeugdige le den van de ponyclub „De Kleppertjes" uit Axel, die bijzonder aardige demon straties en staaltjes van dressuur ver toonden. Het geslaagde feest, georganiseerd door de landelijke rijverenigingen „De Oran jeruiters" te Axel en „De Julianarui ters" te Zaamslag, werd opgeluisterd door „De Trommelaere van Roesen daele", die bovendien een aantal spec taculaire nummers show en exercitie weggaven. Verrassend was de entree van de burgemeester van Axel, de heer M. K. van Dyke, en diens echtgenote, die het concoursterrelu opkwamen gekleed in Axelse klederdracht, ter wijl Itun fraaie landauer werd ge trokken door een tweetal Gelderse paarden. Nadat burgemeester Van Dyke, staande in zyn landauer, het feest had geopend, werd In een vrjj vlot tempo het tocli wel zwaar be laden programma afgewerkt. Overigens waren in de ochtenduren .u; ters en juryleden al heel wat uurtjes bezig geweest met het afwerken van de dressuurproeven voor acht- en viertal len, voor de individuele dressuurnum- mers en die van de jeugdruiters en ponyberijders. Indrukwekkend was voorts de parade van alle deelnemende ruiters en ama zones 69 in totaal onder leiding van paradecommandant Jac. de Feijter. Naar traditie worden daarbij de Belgi sche en Nederlandse volksliederen ge speeld, maar helaas was de „Braban- gonne" voortijdig „gesneuveld". Leuk was ook de aparte parade van „De Kleppertjes", Zij ontvingen uit han den van mevr. Dekker-Becu, presidente van de afdeling Axel van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen, een fonkelnieuwe standaard. En uiteraard werden er op het feest ook enkele deelnemers tot zandruiter gede gradeerd. Bij de drafkoersen ging het er af en toe zo snel naar toe dat zelfs twee jockeys uit hun wagentje werden geslin gerd. Overigens liepen zij er geen schranunet.je van op. houtem, 3. J. Munters, Oranjeruiters, 4. L. Tsjoen, Kruishouten». Springconcours klasse L: 1. A. Wattel, Oranjezon, 2. A. Hanse, Schouwse ruiters, 3. P. Breu- re, Oranjeruiters, 4. J. W. van Oeveren, Schouwse ruiters, 5. M. Stoutjesdijk, Eendrachtruiters. .Springconcours klasse M en Z: 1. J. Munters, Oranjeruiters, 2. P. van Milders, Kruishoutem, 3. J. van Dale, Eendrachtruiters, 4. L. Tsjoen, Kruishoutem, 5. P. Martens, Kruishoutem. Drafkoers 2e categorie: 1. Hannover van L. Cobbaert en 2. Mat- turin van R. de Vliegher. le categorie: 1. Je suis Due van Mme. R. Carlos en 2. Ideal van J. Menschaert. Finale: 1. Je suis Due, 2 Diabolo en 3. Ilias. Vluchtkoers 1700 meter: 1. Bigoudis en 2. Pinquin. Vluchtkoers 2200 meter: 1. Meimie en 2. Bigoudis. Dressuurproef pony's: 1. Ineke Bolleman 66% en 2. Sylvia Sanders 64% p. Dressuurproef achttallen: 1. De Oranjeruiters, Willem stad 102% p., 2. Walcheren, Nieuw- en St.-Joosland 101 p., 3. De Schouwse rui ters (instruct. L. Moermond) 100% p., 4. De Schouwse ruiters (instruct. A. van Liere) 92 p. Viertallen: 1. Oranjezon, Vrouwenpolder 97% p., 2. De Een drachtruiters, Oud-Vossemeer 97 p., 3. De Julianaruiters, Zaamslag 95 p., 4. De Veersedijkruiters, Veere 92 p„ 5. Noord-Beveland, Wissenkerke 85% p. Individuele proeven 1: 1. S. A. den Ex- ter, Oranjeruiters 105, 2. J. Dane, Oran jeruiters 104%, 3. E. de Putter, Julia naruiters 103%, 4. Ria Geluk, Schouwse ruiters 99, 5. en 6. G. Baars, Walcheren en J. Klompe, Schouwse ruiters, beiden 97%. II: 1. mevr. Bom, Oranjeruiters 103, 2. J. de Wilde, Schouwse ruiters 100%, 3. Tineke Vis, Schouwse ruiters 100, 4._ mej. A. Steendijk, Walcheren 99%, 5. A. Geluk, Eendrachtruiters 98%.. Ind. dressuurproef met handicap: 1. J. Munters, Oranjeruiters 107%, 2. C. Steendyk, Walcheren 106%, 3. mej. S. de Kroo, Oranjezon 99%, 4. G. Quist Walcheren 98, 5. M. van Dis, Oranje ruiters 97. Jeugdruiters dressuur: 1. P. Dieleman, Julianaruiters 105%, 2. W. Reinierse, Walcheren 101%, 3. R. van Nieuwenhuizen, Walcheren 100. Pon.v- dressuur: 1. Hans Dieleman, 2. Jan de Feijter, 3. Wim de Feijter, 4. Cor den 'lanter en 5. Jaap Delgijer, allen van De Kleppertjes. Tydens een vrijdagavond gehouden spoedeisende vergadering heeft de raad van Kloetinge haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van b. en w. tot het on derhands aanbesteden van de straat- en rioleringswerken in het uitbreidingsplan ten westen van de Stelleweg, in de Ko ningin Wilhelminastraat en de Schalk laan en de gunning van dit werk aan de fa. Boone en Besuyen te Goes voor de som van 183.900,een bedrag dat zeer dicht bij de ranting lag. (Verschil slechts 1 procent). Hoewel de heer J. C. Schelfhorst (p.v.d.a.) wel enige beden kingen had tegen het feit dat de aanbe steding onderhands zou gebeuren werd ten slotte het voorstel met algemene stemmen aangenomen. Het werk omvat het bouwrijp maken van het gehele nieuwe plan West en de afronding van het plan Oost, nu het mo gelijk is de Schalklaan door te trekken na de jongste grondaankoop van de heer M. Trimpe-Burger. In de aanneemsom is verder begrepen het vernieuwen van de riolering nu het gehele nieuwe plan West hierop moet lozen. Het tweede agendapunt in deze vergade ring was de goedkeuring die b. en w. vroegen voor de wijzigingen van de be groting, waarin de posten waren ver werkt die het gevolg waren van de reeds genoemde aanbesteding. Tevens waren in deze wijzigingen opgenomen de diver se grondaankopen, een meerdere post van 1590,voor de vervanging van de bestaande verwarmingsbuizen in de pastorie die als gemeentehuis wordt in gericht, een post van 3100,voor de aanleg van een trottoir in de Lewestraat vanaf Groenedaal tot Marktveld Noord zijde en de verlegging van de bestrating van dat gedeelte van de Lewestraat. Ten slotte was er in opgenomen een be drag van 1500,voor het maken van een plan voor de aanleg van een tweede sportveld en een speelterrein voor de jeugd. Nadat de raad aan al deze posten haar goedkeuring had gehecht volgde sluiting. Voor jaarsfeest r.-k.Jeugdraad van start De Goese R.-K.-Jengdraad is vrijdag avond in „Het Schuttershof gestart met het eerste deel van haar voorjaarsfeest het slotstuk van de actie om verschil lende verenigingen, die by de raad zyn aangesloten aan nieuwe clubhuizen te helpen. 's Avonds opende de uitgebreide fancy- fair in de toneelzaal en in de tuin van het Schuttershof de festiviteiten. De be zoekers vooral de jeugd was sterk vertegenwoordigd konden hier hun geluk en hun kunde beproeven op onder meer het populaire rad van avontuur en verschillende andere „klassiekeattrae- ties. Daarnaast stond een aantal nieu we aettracties opgesteld onder meer de elektrische kop van Jut, de brand kast met combinatieslot en de prikplaat. Op deze openingsavond waren ook de bekroonde tekeningen van de tekenwed strijd op de lagere scholen geëxposeerd. Een programmaonderdeel, dat de bijzon dere belangstelling had van de jeugd was uiteraard het teenagerfestival. Elf ensembles en solisten bonden daarbij de muzikale strijd aan voor bet kritisch oor van juryleden mevrouw R, van Hove- v. d. Berge, mejuffrouw Stavenuiter, pa ter Pontenagel. De leiding van het festi val had de heer E. Heijblok. De eerste plaats instrumentaal was voor de Flying Electra's, tweede werden De Minstreels. De eerste prijs vocaal ging naar Anneke Lehmeijer en tweede wer den de Singing brothers and sister. Pa ter Pontenagel had het voorjaarsfeest met een kort speechje geopend. Jaarverslag „Bethesda" Totaalaanvoer in Zeeuwse stromen De totale aanvoer van de Zeeuwse Stro men bedroeg in april 140.427 kg ter waarde van f 269.467. tegen een totaal- aanvoer in april 1962 van 264.116 kg voor een bedrag ter grootte van f 527.358. Er werd 633 kg tong ingevoerd (waar de: f 1736). De aanvoer van tong be droeg in april vorig jaar 16.938 kg (f 52.123). De aanvoer van garnalen voor de consumptie liep op tot 81.119 kg. ter waarde van f 239.777, tegen een aanvoer van 50.455 kg (waarde: f 141.771) in april 1962. Er werden voorts 652 kg (9949 stuks) oesters aan gevoerd voor een bedrag van f 1736. De aanvoer van oesters bedroeg in april van het vorig jaar 103.146 kg (1.2r - stuks) ter waarde van f 293.226. ZEELAND HEEFT NEGEN NUTSBIBLIOTHEKEN Uit het jaarverslag over 1962 van de Nutscommissie voor bibliotheekwezen in Nederland blykt dat er in Zeeland negen bibliotheken functioneren met een boe kenbezit van 18972. Het aantal lezers be droeg 1489 en het aantal uitleningen 42280. De grootste bibliotheek is in Zie rikzee met 4087 boeken. Yerseke spant de kroon met 13381 uitleningen. Er kwa men in 1962 vier provinciale stichtingen van Nutsbibliotheken tot stand, waaron der in Zeeland. In de landelijke biblio theekraad van het Nut is Zeeland ver tegenwoordigd door de heer F. H. J. Die- perink uit Vlissingen. Marktberichten COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 6—9. Andijvie 1 32—52, U 24— 39 per kg. Aanvoer 6000 kg. Bloemkool IA: 6 stuks 92—1.29. 8 stuks 47—1,18, 10 stuks 46 —97. 12 stuks 49—73. HA: 6 stuks 59 —98. 8 stuks 64—79, 10 stuks 34—60 per stuk Aan voer 9000 stuks. BospeeD I 89—1.06, t) 40— 49. Kroten 26-38 per bos. Kassnfj bonen 3.70— 3.90. Dubb. bonen 4,501,70 per kg. Peterse lie 6—9 per bos. Prei HA 11—13. Postelein 3335, Rabarber 7—9 pei kg. Radijs 12—19, Selderij 2—6 per bos. Spinazie 1 7%—17 per kg. Sla IA 3%—5 per stuk. Aanvoer 70.000 stuks. Sioofsla 10—12 per kg. Tomaten A ex tra 9,80, BI 10,30. C. extra 9,30, CCI 5,30 per bak. Aardbeien, extra A 110—143 LA 102—131, n.A 87—1,17 per doos. Aanvoer 8000 doosjes. Frankenthalers 5.50 per kg. Komkommers 60- 70 50—54. 50-60 45—52, 40-50 40—46, 35-40 30— 37 per stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9