RONDWEG ZIERIKZEE nog juist voor pinksterdrukte geopend Alibi" redde TheoR. uit Hontenisse niet Twee zoons van ir. J. Zuurdeeg tilden de slagbomen op voor nieuwe autoweg Zierikzee begroette weer sportdelegatie uit Saint-Hilaire NIEUWE RADAR MET TRANSISTORS VOOR NAVIGATIE KLEINE SCHEPEN E MS STREEFT SAMENWERKING MET ANDERE ONDERNEMINGEN NA n Dit wraak HHV sauna 'sm saavaaa/sam ZATERDAG 1 JUNI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 BINNENSTAD NIET LANGERVERKEERSOBSTAKEL DE NAUWE BINNENSTAD van Zierikzee is sinds vrijdagmorgen kwart over elf geeu lastige hindernis meer voor het doorgaande verkeer van oost naar west vice versa over Schouwen-Duiveland, Nog juist voor de pinksterdrukte op het eiland heeft de hoofdinge nieur-directeur van rijkswaterstaat in Zeeland, ir. J. Zuurdeeg, op dat moment aan zijn beide zoons het sein gegeven om aan de oost kant van de stad de twee rood-witte, halve slagbomen op te tillen, die de rondweg van bijna twee kilometer lengte alleen nog afslo ten. Een lange stoet auto's van autoriteiten en genodigden reed enkele ogenblikken later het eerste stuk autoweg op het eiland over in de richting van het verkeersplein voor de Nobelpoort. Daar zal de weggebruiker voortaan een keus kunnen maken: richting West hoek, Brouwershaven, Zijpe „De Val" of het centrum van Zie rikzee. tact geweest. Wanneer U er een be lemmering in ziet voor (Je realisering van de uitbreidingsplannen, stel ik daar tegenover: wees blij, dat de rondweg nog zo dicht bij de stad ligt.. Van de nieuwe weg gezien ligt Zie rikzee als het ware aan de wielen van de weggebruikers. En: aanzien doet gedenken". Vlaggen wapperden in de zomerzon, toen zich gistermorgen even na elf uur hot eerste gezelschap wegbetre- ders verzamelde bjj het vroegere „Tolletje" van Zierikzee. Voor de aanwezigen doemde de oude stad op vanuit een tot nu toe voor velen on bekende hoek. Wie Zierikzee over de nieuwe rondweg nadert van de Dui- velandse kant vindt het silhouet eerst verscholen achter de enige bomen rijen, die de rump van 1953 heeft laten staan. Is men die gepasseerd dan ontrolt zich vanaf het verhoogde tracé van de weg een nieuw panora ma, met do nieuwbouwwijk „Malta" tegen het decor van de monumenten. Twee jaar is er gewerkt aan deze nieuwe schakel voor het verkeer tus sen Schouwen en Duiveland en om gekeerd. Drie belangrijke kunstwer ken zjjn opgenomen in het miljoenen project. Een verkeerstunnel bjj de al gemene begraafplaats, een tunnel voor voetgangers en fietsers tussen „Malta" en de Gustaf Adolfweg en een grote duiker voor het afwate ringskanaal van het waterschap „Schouwen-Duiveland". Aan het wes telijke eind van de weg ligt dus een rotonde en daar ook is een belangrij ke wijziging gekomen in het empla cement van de R.T.M. Situatie bekeken Voordat gistermorgen de laatste schrikhekken werden weggehaald aan beide kanten hebben de directie van de waterstaat, de bouwers, het gemeentebestuur. politiefunctiona rissen en alle andere belanghebben den een ritje gemaakt over de nieu we rondweg en de veranderde situa tie nog eens van alle kanten beke ken. Ir. Zuurdeeg gaf vooraf nog een toelichting op de aanleg en alles wat ermee samenhangt. „Het gaat hier niet alleen om een stukje auto weg, maar om een belangrijke oplos sing en een definitieve afrekening met een belemmering van het ver keer. Vroeger liepen de belangrijke wegen naar de centra. Zo ook bij Zierikzee. Maar de schaarse mogelijkheden voor het verkeer daar hebben de wegge bruikers al heel wat hoofdbrekens gekost en manoeuvreerkunst ge vorderd. Vooral in de zomer levert dat moeilijkheden op. En die zullen nog worden vergroot, wanneer de Hariugvllctbriig en de Grevelingeu- (lam volgend Jaar een vaste wegver binding tussen de randstad Holland en de kop van Schouwen zullen heb ben gelegd". Ir Zuurdeeg feliciteerde Zierikzee met de nieuwe weg. Over de klach ten van de kant van het gemeente bestuur ten aanzien van het tracé zei de heer Zuurdeeg dit: „Er is van het: begin af, ook met U. steeds con- Officiële publikatie BOUW VAN KAHSKN EN WARENHUIZEN. Degenen die een aanvrage om rijksgoedkeu ring vooj de bouw van een of meer kassen hebben ingediend, kunnen voor zover hun aanvrage op Jt maart I9i>:» in hel bezit was van de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de betrokken provincie, resp. van het gemeente bestuur van Amsterdam, 's-Gravenhnge of Rotterdam aan de hoofdingenieur-direc teur voornoemd, resp. het gemeentebestuur mededelen, in welke maand zij wensen over te gaan tol de bouw van de voorgenomen ob jecten. De rijksgoedkeuring zal dan tijdig worden verstrekt, voor zover daartegen ove rigens geen bezwaar bestaat indien de bouwsom IOO.OOU oi meer be draagt. dient de vorenbedoelde mededeling te worden gericht aan de centrale directie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid, Van Alkemadelaun H5 to 's-Gravenhage. De rljksgoedkeurlng vervalt, indien met de uitvoering van het werk niet binnen drie maanden na de datum van de rijksgoedkeu ring is begonhon, ff af er in wijn De burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Djjckmeester, haalde daar aan het begin van de nieuwe rondweg nog even de motieven naar voren, die voor de aanleg hebben gepleit. En hoewel hij doordrongen was van de oost-westverbinding richtte hij de aandacht van het gezelschap toch ook even op de veranderde routes in de nóord-zuidrichting, die door Delta- dammen en Oosterscheldebrug zul len worden geschapen. „We moeten proberen met dit alles rekening te houden", zei hij en daarbij legde hjj de nadruk op de vraag: hoe sluit dit alles plaatselijk aan? De burgemees ter herinnerde nog even aan het over leg omtrent de nieuwe rondweg, dat niet altijd even gemakkelijk is ge weest. Voor Zierikzee zag htf het als een rem in de staduitbreiding. „We hebben geprobeerd een zo gunstig mogelijke oplossing te krijgen. Dat lukt nooit helemaal. Er moet altijd water In de wijn worden gedaan. De weg ligt er nu. We zijn er blij mee. Alleen zou Zierikzee.bij de uitvoering van eventuele verbredingsplannen wel graag tijdig worden ingelicht.. Voor de R.T.M. gewaagde directeur Een overzicht van het verkeersplein aan de westkant van de nieuwe rond weg om Zierikzee. Inzet: De halve slag bomen, die vrijdagmorgen alleen nog de toegang voor het verkeer versperden, gaan omhoog. (Foto P.Z.C.) Na een lange dag reizen zjjn vrjjdag- avond In Zierikzee de sportvrienden uit de jumelagestad St.-Hilaire du Har- couet weer aangekomen. De komende pinksterdagen zullen zij in hun Zeeuwse gaststad opnieuw een programma van sportieve ontmoetingen afwerken, ge lardeerd met enkele officiële tintjes, een uitstapje en enkele feestelijke avonden, waarop weer vele herinneringen aan vorige bezoeken over en weer znllen worden opgehaald. Op de Oude Haven van Zierikzee ston den de gastheren vrijdagavond al ge ruime tijd te wachten, toen het gezel schap in 8 auto's de stad binnenreed. Voorafgegaan door de organisatoren van deze uitwisseling, dr. J. C. Röhner en de heer L. Dey. Bekenden herkenden elkaar en in restaurant „Mondragon" stonden inmiddels de tafels aangericht om de gasten met een hartig hapje een welkom te bereiden. De nieuwe burge meester van St.-Hilaire, mr. Guinebault, en de beide wethouders de heren Coeu- ret en Bourgois, vergezelden de sportde legatie op hun tocht. In de ontvangst zaal van „Mondragon" riepen dr. Röh ner en burgemeester mr. F. Th. Djjck meester hun pinkstergasten een hartelijk welkom toe. Beide heren wensten het Franse sportgezelschap goede wedstrij den toe. Voor de eerste maal in de uit wisseling zal er behoudens voetbal ook op het groene laken van het biljart strjjd worden geleverd. Bovendien zullen onder het voetballende team enkele tennissers naar voren tre den. Vandaag (zaterdag) zal het ge meentebestuur zijn gasten in het stad huis officieel ontvangen. Er zullen dan weer enkele penningen worden uitge reikt. 's Middags is er een voetbalwed strijd tegen Mevo en in de avonduren een gezellig samenzijn in restaurant „De Val". Een jaar Zutfen voor jonge dief De rechtbank te Middelburg heeft giste ren conform de eis van de officier van justitie de Middelburger J. B. veroor deeld tot een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 1 jaar, door te brengen in de jeugdgevangenis te Zutphen. B. had terecht gestaan voor twee diefstal len in Middelburg, en In Koudekerke en Vrouwenpolder. De cafetariahouder O. uit Yerseke was ervan beschuldigd aan een 16-jarige knaap wijn te hebben verkocht. De kan tonrechter had hem hiervoor veroor deeld tot een boete van 40, die de officier in appel bevestigd wilde zien. De cafetariahouder had tijdens de zitting opgemerkt, dat hij de jongeman die met een groepje ouderen was binnen gekomen eerst ontdekt had toen de knaap bij de kachel in elkaar gezakt was. De rechtbank veroordeelde O. tot een boete van 5. Het vonnis van 75, dat de kantonrech ter opgelegd had aan de scholier P. W. uit Driewegen, die met zjjn motor bij het passeren van een groep scholieren één der jongelui had aangereden, werd door de rechtbank bevestigd. Onderzoekers vergaderen in Tilburg De Nederlandssprekende sectie van de Regional Science Association zal don derdag te Tilburg bijeenkomen onder voorzitterschap van drs. M. C. Verburr te Middelburg. De hoofdzetel van dïl verbond is verbonden aan de Univer siteit van Pennsylvania. Tijdens deze vergadering zal een viertal onderwerpen worden behandeld: moderne technieken van onderzoek, door drs. M. C. Ver burg, het economisch begrip „groeipool", door professor J. van Waterschoot uit Leuven, sociale aspecten van de groei- §ool, door dr. H. Baeyens uit Brussel en e achtergronden en menselijke aspec ten van het onderzoek, door H. O. E. Wohl, algemeen directeur van de Novib. Bereik: halve tot 24 mijl Demonstratie is op 6 juni dr. H. J. van Zuylen van een bijna ideale en steeds correcte samenwer king met rijkswaterstaat over de ver-1 anderingen in het emplacement. De heer Van Zuylen deelde nog mee, dat de bussen de oude route zullen bljjven volgen in verband met de halte bjj de havenpoorten. Namens de aannemers bracht de heer T. de Oude uit Biervliet de dank over voor de goede verstandhouding met alle bjj het werk betrokken instanties. In restaurant „Mondragon" praatte het gezelschap nog een uurtje na. Op 6 juni a.s. komt een nieuwe radar op de markt, de eerste zeeradar in getran- sistoriseerde vorm, waardoor het instru ment binnen het bereik komt van kleine schepen, waarbij gedacht wordt aan kustvaarders beneden de 500 ton, trei- Iers, kotters, sleepboten, directievaartui- gen en jachten. Vier jaar heeft Decea I gewerkt aan de ontwikkeling van deze „verkleinde" radar om deze een even grote mate van bruikbaarheid en trouwbaarheid te geven als de andere (produkten op radargebied van deze on derneming. De D202 wordt bereikbaar gemaakt voor klienere vaartuigen door een lagere aankoopprijs, een kleiner volume van de set en geringere onderhoudskosten. Van het nieuwe instrument, waarvan de produktie van de eerste duizend nu in volle ontwikkeling is (op 1 augustus Binnen en buiten Nederland Voor 12 miljoen aangekocht De algemene aandeelhoudersvergadering van dc N.V. Exploitatie Maatschappij Scheveningen (E.M.S.) heeft gisteroch tend in het Scheveningse Kurltans de balans en verlies- en winstrekening over 1962, niet een dividenddeclaratie van 24 procent, met algemene stemmen goedgekeurd. De heer R. Zwolsman opende de dering met een uiteenzetting over de E.M.S.. die een nieuw gezicht heeft gekregen sedert de Landbank N.V. (thans Zwolsman Groep) eind vorig jaar haar belangen in de sector onroerend ;oed bij de Exploitatie Maatschappij Ichevoningen heeft ingebracht. De E.M.S. streeft naar belangengemeen schappen met andere ondernemingen en industrieën om tot. een collectieve aanpak van de ontwikkeling op het ge bied van onroerende zaken in Neder land en ook daarbuiten te komen. Op een vraag uit de vergadering over geruchten inzake samenwerking met een grote, zo niet de grootste olie maatschappij ter wereld, antwoordde de heer Zwolsman, dat vele zeer goe de contacten en samenwerking, ook met de olie-industrie bestaan. Ons be drijf en ons personeel is in staat op het gebied van bouw en exploitatie van onroerend goed belangrijke hulp te verlenen, bijvoorbeeld aan indu strieën die woningen voor hun arbei ders willen bouwen, zo zei hij. Binnenkort wordt in Rijswijk de eerste paal geslagen voor 480 woningen die ge bouw worden met arbeidsbesparende sy stemen. De heer Zwolsman verklaarde dat als rijks- en gemeentelijke goedkeu ringen afkomen, dit jaar met de bouw van 2000 woningen volgens zulke syste men een begin kan worden gemaakt. De E.M.S. heeft zich bereid verklaard voor 6000 van deze woningen over een periode van 3 jaar opdrachten te ver strekken. De heer Zwolsman deelde mede dat door de uitbreiding van het geplaatste kapi taal op dit moment een agioreserve van ca. 68.000.000 aanwezig is. Van de werken in uitvoering, die dit jaar gereed zullen komen, is voor ca. 11,000.000 verkocht. Hier tegenover was de E.M-S. in staat onroerende za ken. gedeeltelijk bestemd voor verkoop, alsmede gronden en panden in sanerings- gebieden tot een bedrag van ca. 12.000.000 aan te kopen. Hij legde er de nadruk op dat het van groot belang is steeds nieuwe aankopen te doen, zo wel voor belegging ais voor verkoop en ontwikkeling, ten einde het inkomsten- peil van de vennootschap te handhaven en op hoger niveau te brengen. In antwoord op vragen verklaarde de heer Zwolsman, dat het belang van de E.M.S. in de Nederlandsche Grondbrief- bank belangrijk is uitgebreid, tot boven 50 procent. HOOG EN LAAG WATER 2 juni nap -f nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur neter Vlissinger. 10.56 1.58 23.17 1.54 4.58 1.75 17.18 1.47 Terncuzen 11.26 1.77 23.46 1.75 5.25 1.91 17.44 1.63 Hansweeri 11.54 1.91 5.50 2.06 18.09 1.79 Zierikzee 12.17 1.24 5.39 1.52 18.08 1.20 Wcmeltllnge 12.24 1.49 5.46 1.70 18.14 1.37 3 juni Vlissingm 11.50 1.70 - 5.53 1.80 18.09 1.57 Terneuzen 12.19 1.88 622 1.96 18.35 1.74 Hansweeri 0.12 1.87 12.47 2.02 6.47 2.12 19.01 1.90 Zierikzee 0.24 1.11 13.12 1.33 6.37 1.53 18.58 1.29 Wemeldinge 0.50 1.36 13.21 1.58 6.46 1.72 19.06 1.47 1 juni Vlissingen 0.04 1.68 12.29 1.81 6.35 1.82 18.47 1.71 Terneuzen 0.33 1.88 12.58 2.00 7.03 1.98 19.13 1.87 Hanswcort 1.00 2.00 13.26 2.13 7.29 2.14 19.41 2.03 Zierikzee 1.15 1.22 13.58 1.37 7.18 1.53 19,33 1.36 Wemeldinge 1.39 1.47 14.09 1.65 728 1.73 '19.45 1.56 wordt met de aflevering begonnen) zijn buiten vier buizen, 49 resterende onder delen volledig getransistoriseerd, waar door het volume van de kast met 1/3 kon worden gereduceerd. Op kleine schepen geeft dit grote voordelen. De radar kan tegen een wand of op een speciaal voet stuk worden gemonteerd. Het instru ment geeft een effectief beeld van 7% inch en heeft zes bereiken, variërend van een halve mjjl tot 24 mijl. Twee impuls lengten worden bij het kiezen van het bereik automatisch ingesteld, namelijk een korte impuls voor een scherp beeld in nauwe vaarwateren en een lange im puls voor zwaardere echo's op grotere afstand. De kleine antenne heeft een vier-voets sleuf en kan direct op het dek of op een mastje worden gemonteerd. Decca heeft met dit nieuwe volwaardige instrument niets aan het toeval overge laten. Uitgebreide proefnemingen zijn genomen voor wat betreft het weerstand bieden aan invloeden van buitenaf zoals vocht, schokken, trillingen en voor wat de antenne betreft bestand zijn tegen hoge windsnelheden. Alle bedienings knoppen hebben verlichte opschriften. Betronwbaarkeid De elektrische voeding van het appa raat bestaat uit een omvormer met spanningsregelaar, die op 't scheeps- net wordt aangesloten of uit een transistor-invert voor een 24 volts accu batterij. Behalve hun geripgere omvang, waardoor hét apparaat zeer bruikbaar wordt voor kleine schepen en ook kan dienen al stweede radar op grote schepen, verhoogde de toe passing van de transistors in belang rijke mate de betrouwbaarheid. De voornaamste storingsbron, warmte, wordt geëlimineerd. Transistors zijn veel betrouwbaarder dan de buizen, die ze vervangen en ook hebben ze een veel la ger energieverbruik. Bij 24 volts span ning bedraagt het stroomverbruik niet meer dan 350 watt. Het prototype is een jaar lang op een Engels schip in gebruik geweest, voor de D 202 nu op de markt wordt gebracht. De nieuwe zelfrïchtende reddingboot van De Royal Lifeboat Institution in Enge land is er als eerste schip mee uitgerust. Op 6 juni zal 't nieuwe apparaat aan de Nederlandse scheepvaart worden gede monstreerd aan boord van de Spldohoot Pieter Caland. Contactarond pleegouders vluchtelingenkinderen Op woensdag 12 juni aanstaande is de contactavond voor de ouders, die deze zomer op initiatief van de Vluchtelin genhulp C.J.V. een kind uit een van de vluchtelingenkampen in West-Duitsland een vakantie bezorgen in Zeeland. Deze contactbijeenkomst wordt gehouden in het sportgebouw te Kapelle-Biezelinge. Naast do inlichtingen, die de heer H. Eversdijk de ouders zal geven, wordt ook een filmstrip over de vluchtelingen vertoond. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Oldenbroek, tweede predi kantsplaats K. Schipper te Ederveen. Aangenomen naar Hollandscheveld, toez. D. Otte te Herwijnen. Beroepen te .ipel, vac. J. Chr. Fritzsche, W. E. Verdonk te Workum. GEREF. KERK Aangenomen naar Ommen, vac. H. Hor- tensius, J. A. A. de Boer te Schiermon nikoog, die bedankte voor Oude en Nieuwe Bilddijk. Oudewater en voor Uit- huizermedum. Beroepen te Amsterdam West, vac. J. Wiersema, J. Banga te Leiderdorp. GEREF. KERK. VRIJ GEM. Beroepen te Zevenbergen D. J. Stelten, kandidaat te Kampen. Examens: aan de theologische hogeschool te Kampen slaagde voor het kandidaatsexamen de heer R. Bakker, kandidaat te Enschede. GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Rotterdam-Centrum M. van Beek, kandidaat te Ederveen. RECHTBANK MIDDELBURG Acht maanden voor diefstal in kantoor geëist De officier van justitie, mr. L. J. Andreae, heeft gisteren tijdens de Middelburgse rechtbankzitting, gepresideerd door mr. P. van Em- pel, een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 8 maanden met af trek geëist tegen Theo R. uit Hon tenisse, die er van beschuldigd werd twee diefstallen te hebben gepleegd in een kantoor en een slagerij te Hontenisse. R. ontkende iets met de diefstallen uitstaande te hebben, maar het verhaal, waar mee hij zijn alibi opbouwde, ont moette weinig geloof bij het recht bankcollege. Met een schroevedraaier, die op de plaats van de inbraak bij de brand kast in het kantoor gevonden was, had de dief de brandkast bewerkt. Bij het onderzoek bleek echter, dat deze schroevedraaier toebehoorde aan een te goeder naam en faam bekend staande oom, bij wie Theo R. in de kost was. Een politiehond kwam er aan te pas om te assisteren bij enkele sorteerproeven: bij de eerste proef met materialen uit het magazijn reageerde de hond niet, bij de tweede met de bewuste schroeve draaier echter wel. Pas tijdens de zitting kwam R. met een alibi op de proppen: hy zou de avond en nacht waarin de dief stal in het kantoor (van de C.H.V.) gepleegd werd, bij zyn gescheiden vrouw doorgebracht hebben. Het ver haal van deze vrouw, Maria de M., die als getuige-a-decharge naar Mid delburg was meegekomen, klonk de rechtbank echter zo ongeloofwaardig in de oren, dat mr. Van Empel be sloot niet tot beëdiging van Maria de M. over te gaan. In de slagerij was uit een la die ge opend kon worden door van een bepaal de combinatie enkele knoppen in te drukken een bedrag van rond 140 en 680 Belgische franken gestolen. Hoe wel R. ontkende hier iets van af te we ten, vond de officier het wel toevallig, dat verdachte ongeveer hetzelfde bedrag in Nederlands en Belgisch geld bij zich had, toen hij aangehouden werd door de rijkspolitie. „Waar heeft U al dat geld dan van?", wilde de president weten. „Ik verdien genoeg", antwoordde R. „Hoe?", informeerde mr. Van Empel. „Daarop wens ik geen antwoord te ge ven", verklaarde R. „Dan kunnen we net zo goed aannemen, dat het van diefstal afkomstig is", merkte de president op. Mr. Andreae achtte het eerste ten laste gelegde (de diefstal in het kantoor) be wezen, voor de ten laste gelegde dief stal in de slagerij achtte de officier niet voldoende bewijzen .aanwezig. Mr. An dreae meende, dat verdachte-, hiervan vrijgesproken, moest w'orden. Mr. Tichelman, de raadsman, kon zich voorstellen, dat zijn cliënt van de dief stallen verdacht werd: R. had geen blan co strafblad, hij stond niet zo gunstig bekend, had geen baan en toch geld. Toch meende mr. Tichelman, dat geen veroordeling kon volgen alleen om de reden, dat de schroevedraaier van R.'s kostbaas was. Ook in het tweede geval achtte de raadsman het bewijs niet vol doende om een veroordeling uit te spre ken. De rechtbank zal op woensdag 12 juni a.s. vonnis wijzen. het licht, toen hy een fiets ontvreemdde en men bij huiszoeking de andere voor werpen eveneens vond. De bandrecorder had M. zo bleek uit het proces-verbaal, min of meer uit wraak tegenover de. eigenaar meegenomen. In de beide an dere zaken was het hem om geld te doen, daar hij kort tevoren een tweede hands auto gekocht had. De officier achtte alle drie de feiten wet tig en overtuigend bewezen en meende, dat een langdurige gevangenisstraf hier op zijn plaats was: 1 jaar en 6 maanden, met aftrek. De raadsman, mr. H. Bruin, legde er de nadruk op, dat het in het eerste geval zuiver wraakneming be trof. Hij meende, dat zijn cliënt zwak in de schoenen staat; bij moeilijkheden is er volgens pleiter weinig nodig om M. op het pad van de misdaad te brengen. Gezien de gezinsomstandigheden drong mr. Bruin op zodanige clementie aan, dat zyn cliënt niet al te lang bij zijn gezin vandaan is. De echtgenote van M. stond eveneens terecht, omdat zij samen met haar man stenen had weggenomen om een pad door de modderige tuin aan te leggen, en voorts bij een der diefstallen op de uitkijk had gestaan. De officier wilde wel aannemen, dat zij onder invloed van haar man had gestaan en eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar, alsmede reclasseringstoezicht. In beide zaken zal de rechtbank eveneens op 12 juni uitspraak doen. De Vlaardingse matroos J. van N. had twee bromfietsen gestolen en verkocht, en verder een kasregister en een aan tal dienbladen van de Mij. Zeeland ont vreemd. „U hangt van diefstallen aan elkaar. U kunt nu wel de schuld aan de drank geven, maar dan moet U niet drinken", merkte de president op. De Nagekomen advertenties Heden overleed in het St.-Josephziekenhuis, na een geduldig gedra gen lijden, tijdig voor zien van de Genade middelen der H. Kerk, onze zorgzame man, vader en grootvader JOSEPH BOS, echtgenoot van Hendrika Maria Bosveld, eerder van Maria Grada de Bruijn, op de leeftijd van 61 jaar. Uit aller naam, fam. Bos en kinderen. Vlissingen, 31 mei '63. Condoleantieadres Coosje Buskenstr 124. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het St-Josephzie- kenhuis. De gezongen uitvaart dienst zal plaatshebben op dinsdag 4 juni a.s. te .10.00 uur in de pa rochiekerk van O.L.V. van de H. Rozenltrans en St.-Jacob te Vlissin gen, gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Op 29 mei 1963 is overleden in het St.- Elisabethziekenhuis te Haarlem onze geliefde broeder en oom FRANCISCUS KAMERMAN S, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, J. Kamermans. Vr«domweg 60. Vlissingen. s van St.-Lau- rens rijden niet op derde pinksterdag maar op zaterdag 8 juni. Het bestuur. De lasser S. M. uit Vlissingen moest zich verantwoorden voor drie diefstallen: be gin 1961 had hij uit een woning in het Havendorp een bandrecorder meegeno men. in oktober 1962 uit een werkkeet een waterpasmstrument en een elektri sche boormachine en in november 1962 een aantal bankbiljetten, die hij ont vreemdde uit het kantoor van het zie kenfonds Walcheren. Tot het afgelopen voorjaar bleef de toe dracht van deze diefstallen in het duis ter gehuldde zaak kwam ten slotte aan Even puzzelen fH H P 5™ u r u r t n Tl: 10 I 11 a H f~ 3 li y TT p~ TT 1 1* 17 w 10 ar L. IT w JT c p? 2? rn 3 L U'° i" VU ■►♦41 üha mmmmmiam u - - -H Cl J Horizontaal: 1. afgeknot voorwerp: 5. jonge koe; 9. bergruimte; 10. lang en smal tapyt; 12. voegwoord; 13. voor dat; 14. Nieuw-Guinea; 16. bontsoort; 18. en dergelijke; 19. vreugde: 21. ver dieping; 23. vingerdeel; 24. oppervlakte- maat; 25. samenvoeging van volksgroe pen; 27. titulatuur; 29. klein kind; 30- antilopensoort; 32. zangnoot; 33. heks; 34. voorzetsel: 36. roep v. schildwacht; 38. onderzeedienst; 39. wandaad; 40. uitgezocht gezelschap. Verticaal: 1. reptiel; 2. ten afscheid; 3. middelbare leeftijd; 4. dichter; 5. ver schiet; 6. wintervermaak; 7. zangnoot; 8.jilak; 11. met de; 15. vreugde; 16. voorziet in een behoefte; 17. van een stad; 18. stekelige dieren; 20. uitholling; 22. oppervlaktemaat; 25. woedende vrouw; 26. deel van voet; 27. vliegveld; 28. slot: 31. gehoororgaan; 35. dadelijk; 36. pers voornaamwoord: 37. reeds; 38. bijbeldeel. De oplossing van de vorige puzzel is als volgt: /IWlOIRjMtai iTlEjF'X IEL3M O E[R|B E I I^LJ 559ste STAATSLOTERIJ 4e klas 13e lijst HOGE PRIJZEN 2000 10600 11291 19223 1500 13399 1SS47 1000 1312 1517 4296 5410 S7S1 12108 13999 18552 20638 400 3272 14883 1G657 17037 18995 20117 200 1264 17S7 2305 253S 2991 3040 3378 4527 4747 5287 5392 7912 8441 8767 10914 12105 12485 12504 12S45 15634 15777 17353 18126 19106 19186 20S70 21201 PRIJZEN VAN 80.— 13026 090 127 176 35S 391 409 453 567 692 1090 097 231 318 382 431 442 501 502 581 S41 970 991 2028 046 080 271 274 316 411 557 564 645 704 798 S52 859 986 3006 039 150 192 259 396 453 551 573 602 637 706 776 7S7 835 920 942 4091 139 522 605 644 660 719 782 $42 5011 020 225 232 318 382 567 642 755 G169 359 642 650 757 S29 941 998 7067 209 296 426 757 S92 802S 318 3S4 504 522 584 587 604 695 779 780 SOI 9369 485 499 574 6V0 10033 083 145 340 518 725 940 969 11088 140 293 359 369 456 526 977 12014 086 146 176 278 373 481 567 391 615 639 641 668 932 .'40 747 795 918 924 14008 070 071 092 163 228 590 657 724 853 900 970 996 15055 230 243 507 510 532 6S0 743 766 927 947 94S 949 951 976 16033 096 375 397 457 4SS 518 572 713 771 829 17099 179 192 210 213 240 242 293 479 575 991 18015 085 666 868 10219 222 271 333 337 453 595 617 645 685 727 $33 963 20003 O05 047 086 317 328 359 369 409 634 663 690 701 901 21107 171 257 309 361 434 470 514 520 667 679 681 747 760 819 824 859 890 917 1011 019 037 057 065 0S0 098 111 13S 157 176 193 198 272 278 2SS 301 346 349 369 370 392 401 429 439 519 625 661 677 682 714 730 757 771 7S4 797 S17 826 917 927 928 943 972 996 2030 035 08S 093 097 101 107 166 168 17S 234 237 261 291 383 388 427 469 510 529 540 554 609 653 656 658 667 6S2 700 716 755 765 774 S16 831 857 925 955 999 3012 022 032 131 141 149 165 205 208 263 2S4 301 305 309 335 362 410 414 448 450 505 511 521 522 540 548 554 585 601 652 656 660 677 723 749 771 808 810 S36 S56 S78 921 932 955 991 4015 019 031 049 065 076 130 158 192 257 293 323 324 370 375 415 508 536 542 570 556 620 634 67S 705 735 841 855 897 915 940 6019 093 094 107 120 180 182 197 213 223 227 263 2S2 302 311 323 332 341 353 3S6 40S 442 473 575 577 5S5 623 6S0 713 762 $61 S79 SSS 935 956 9S3 6000 6071 090 10S 180 239 260 275 376 3S9 406 425 45S 460 500 569 603 610 653 69fl 724 735 750 754 .895 945 948 1025 045 062 070 091 106 145 152 157 159 222 25S 304 315 321 343 363 489 526 529 557 5S1 594 641 649 664 667 669 719 776 S01 837 904 936 993 8005 106 134 137 155 173 206 217 264 299 319 331 357 35S 361 381 436 467 485 529 546 552 5S6 597 607 642 651 746 759 765 789 79S 817 859 907 960 9005 026 032 101 106 117 132 198 220 240 247 254 2S5 2S9 290 3S1 387 413 445 522 563 577 619 632 651 66S 670 698 715 724 7SS S09 875 883 927 943 964 966 974 10004 01S 091 132 134 135 138 151 154 191 205 209 247 255 271 274 2S2 305 360 363 3S3 3S7 412 421 458 477 522 547 650 657 685 706 726 741 745 8S1 892 S97 926 933 997 111105 032 086 091 096 119 128 212 231 261 272 308 330 346 351 418 454 463 4S0 510 513 520 571 583 620 636 652 690 705 707 766 786 793 794 808 827 832 844 858 872 Aanvulling lijst van gisteren: prijzen van f 400 3781 en 13639 903 911 914 928 957 12006 028 073 114 142 159 174 178 179 229 261 299 323 333 344 345 349 384 391 408 409 418 446 464 471 475 493 518 550 551 592 6-18 686 688 713 714 744 S09 821 842 919 944 981 13000 13001 013 017 048 104 119 197 218 223 2ob 292 295 304 306 311 317 339 351 372 375 383 384 420 464 469 4S1 494 537 551 573 631 669 767 802 820 836 S63 877 S7S 890 891 983 14004 023 047 123 166 1S7 188 191 208 256 266 273 278 326 339 409 423 443 446 4S4 513 560 586 602 610 614 640 641 681 730 780 785 793 798 S12 825 S61 867 SS7 913 964 9S6 991 150-45 049 054 066 09S 149 152 170 172 226 272 2S0 305 344 361 389 391 395 455 458 508 540 553 554 564 584 629 641 643 701 771 792 S24 834 837 853 897 902 958 960 977 16049 115 125 15U 174 184 235 236 246 247 266 294 333 374 3S6 387 407 410 441 462 495 51-1 520 540 553 555 567 655 663 691 692 694 716 717 735 750 777 795 853 903 QOQ QQQ QJQ Q71 11024 074 103 121 148 173 215 229 250 255 289 29-1 310 311 339 359 450 459 46$ 508 522 538 572 5S0 615 617 644 686 734 743 773 S22 866 S6S 935 969 972 18001 003 019 063 0S3 140 159 167 25S 301 306 362 372 375 334 39S 435 453 4S4 566 575 600 636 734 776 7S6 791 794 806 816 822 836 907 927 958 959 19115 163 174 ISO 185 226 22S 279 281 350 353 376 399 491 514 550 564 570 582 613 70S 719 724 743 S53 869 884 S89 910 925 959 973 20020 037 099 115 116 136 142 154 159 166 190 195 225 247 253 274 281 320 349 354 355 362 365 381 422 442 451 474 535 537 541 555 580 59S 612 710 714 S()3 S32 856 863 924 934 958 966 972 21018 138 146 152 197 323 348 365 440 444 486 491 541 575 579 608 610 630 652 710 715 721 832 838 S92 900 909 915 22000

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15