PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAMP OP STATION LISSABON Tot dusver 48 doden en 38 gewonden Raketsucces van Russen Toestand van paus kritiek Langdurig overleg van kamerfracties Zeeuwse kust verwacht veel zomergasten. OVERKAPPING PERRON STORT PLOTSELING IN Tientallen reizigers bedolven onder het puin Astronauten nemen stofzuigertje mee op ruimtereizen Rassenrelletjes in Mississippi Nieuw gesprek met profRomme Eigenaardige oplossingen in leidraad I Vandaag... BIJNA HELE TEXTIELINDUSTRIE BETAALT ZWARTE LONEN UIT' Ontmoeting in Wenen Van half juli tot eind augustus bijna alles volgeboekt 206e jaargang - no. 125 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN WalstraatP58V-60 mV?w Th o't> Hoojdredartiei W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week. 8,00 per bw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlisslngen: L-j _3503, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078)3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, teL 6140 (b.g.e. red. 7853, adv. 5213): Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: red. tel. 2116, adm tel. Adv nr 5n rt mm, Min. p. adv. f 4,50. Ingez med. 3 a tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1.50). .grieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 29 mei 1963 Rotteriam-Hilton Zeeaws verankerd Pagina 3 2911: Zierikzee: red. tel. 2425. adm. tel! 2094.'# Adv.pr. 30 ct p. i De Russen hebben, naar Tass gis teren meldde, raketten bijna 12.000 km ver over de Stille Oceaan afge vuurd. Volgens Tass kwamen de laatste trap pen van de raketten „met een hoge graad van precisie in de doelgebieden neer". De proefnemingen werden op 18 en 25 mei gehouden, aldus Tass zonder het aantal raketten te noemen noch de wijze waarop zij werden afgevuurd. Het persbureau deelde mede, dat de ra ketten „geperfectioneerde versies var draagraketten" voor de ruimtevaart wa ren. Waarnemers in Moskou verwachten dat het Kremlin binnenkort weer iets spec taculairs op het gebied van de ruimte vaart zal ondernemen. De toestand van paus Joannes XXm is kritiek en volgens een zeer hooggeplaatste Vaticaanse zegsman, kan een nieuwe crisis fa taal zijn. Het Vaticaan heeft gisteren voor het eerst de aard van de ziekte waaraan de paus lijdt, bekendgemaakt in een com muniqué. Daarin wordt gezegd, dat de 81-jarige pontifex aan „gastroheterc sie" (abnormale vorming van weefsc de maag) lijdt, hetgeen volgens medici op maagkanker zou kunnen wijzen. Vaticaanse zegslieden noemden de toe stand van de paus ronduit „kritiek" en zeiden dat er vrees voor zijn leven be stond. In het communiqué werd gezegd dat de inwendige bloedingen die een week geleden begonnen, waren vermin derd door de toegepaste behandeling. Later op de dag deelden Vaticaanse zegslieden mede. dat de artsen tot een „nieuwe en krachtiger therapie" waren overgegaan teneinde te pogen een nieu we crisis te voorkomen. Men legde er de nadruk op dat de nieuwe behande lingsmethode geen operatie was. Een Vaticaanse zegsman verklaarde gis teravond, dat er vergeleken met de och tend, een lichte verbetering is ingetre den in de toestand van de paus. Volgens Vaticaanse zegslieden is de paus, hoewel zijn krachten wegvlieden, helder van geest gebleven. OVERWINNING VOOR KENJATTA Jomo Kenjatta, de leider van de Afri kaanse Nationale Uniepartij in Kenia (KANU), heeft van gouverneur Mal colm Macdonald het verzoek gekregen een kabinet te vormen. Volgens de tot dusver bekende uitsla gen van de dezer dagen gehouden al gemene verkiezingen heeft de KANU in het Huis van Afgevaardigden een grote meerderheid. Toen de resultaten uit vijf districten nog ontbraken beschikte deze partij over 62 zetels. De Keniase Afri kaanse Democratische Unie (KADU) had toen 32 zetels en de Afrikaanse Volkspartij (APP) zeven zetels, terwij] er zeven onafhankelhken waren gekozen. In de senaat was de situatie enigszins anders. De KADU had de leiding met 14 zetels, gevolgd door de KANU met 13 zetels en de APP met één zetel. Er wa ren twee onafhankelijken gekozen en de uitslagen voor acht zetels niet binnen. waren nog De Amerikaanse alpinisten Wil liam Unsoeld en Barry Bishop, die er in geslaagd zijn de. top van de Mount Everest te bedwingen, zijn hier gefotografeerd in een ziekenhuis in Katmandu, waar zij verpleegd worden voor bevriezing uan de voeten. Zij lieven deze be vriezingen op toen zij een nacht op de barre, onbeschutte berghel ling moesten doorbrengen. Gisteren zijn op het Cais do Sodre-station van Lissabon minstens 48 mensen om het leven gekomen en 38 gewond doordat de be tonnen overkapping van de perrons instortte. Vermoedelijk zal het aantal slachtoffers nog stijgen. In het licht van schijnwerpers waren 300 man gisteravond nog bezig met reddingswerkzaamheden. Het dak, dat een oppervlakte had van ongeveer 20 bij 25 meter, begaf het kort nadat een volle trein uit de badplaatsen Cascais en Estoril was binnengekomen. Openbare bijeenkomsten die voor gisteravond waren vastgesteld ter gelegenheid van het 37-jarige bestaan van het huidige regime in Portugal werden afgelast. Over de oorzaak van de ramp tast men in het duister. Een van de eerste theo rieën was echter, dat de zware regen val van de afgelopen winter het perron had ondermijnd. Premier Americo Tomas en ver scheidene ministers sloegen de red dingswerkzaamheden, waaraan honderden deelnamen, gade. Op het station was een eerste-hulppost ingericht en ambulanceauto's re den af en aan tussen het station en het ziekenhuis Sao José. De ramp is de zwaarste, die Lissabon sinds de tweede wereldoorlog trof. Het dak was onlangs over het gemoder niseerde perron van het Cais do Sodre station opgetrokken. Volgens ooggetuigen begaf plotseling een van de steunpilaren het, waarna vervolgens de overkapping over een g-ote lengte instortte, e politie en de brandweer waren middellijk ter plaatse aanwezig om met de reddingswerkzaamheden aan te van gen. In de toekomst zullen ruimtevaarders geen lost meer hebben van door de gewichtloosheid los door hun cabines ronddwarrelende etensfragmenten, zorgden zo sterk zelfs, dat zijn uitzicht op het instrumentenbord er door werd gehinderd. Telkens als Cooper wat water dronk, ontsnapte er iets, maar dat „brok" water bleef niet aaneengeklil, maar dreef uiteen tot een massa kleine droppeltjes, en eenzelfde soort moei lijkheid was al eerder gerapporteerd door zijn voorganger Scott Carpen ter, die na het eten van droge bis cuits zijn ruimte moest delen met een soort wolk van kruimels. Nu is door de Aerojet General Corpora tion een uiterst licht plastic stofzui gertje vervaardigd, dat met de hand kan worden geactiveerd en keurig netjes alle rondzwevende deeltjes tot zich trekt. Het hele apparaatje weegt minder dan een pond en krijgt zijn energie door het samenknijpen van de hand. Zodra de astronaut iets heeft gegeten of gedronken, neemt hij zijn ruimte- stoizuigertje en knijpt erin. Zodra hij tie handgreep loslaat, trekt de zuiging die ontstaat de losse deeltjes door het mondstuk naar binnen, waarna ze in een afgesloten kamer gevangen worden gehouden. Op Cape Canaveral is inmiddels be kendgemaakt dat majoor Gordon Cooper voor de landing na zijn ruim tereis gedwongen werd op handbe sturing over te gaan omdat een elek trische versterker door kortsluiting was uitgevallen. De versterker moest de signalen van de aarde door geven aan het automatische contro lesysteem waarmee de retroraketten werden bediend. Volgens de technici is de kortsluiting ontstaan aan een soldeerplaats door vochtigheid van de lucht, veroor zaakt door transpiratie van Cooper. Griekse reder Livanos overleden De Griekse scheepsmagnaat Astavros Livanos is gistermorgen in liet Nestlé- ziekeuhuis te Lausanne overleden. Liva nos die tussen de 70 en 72 jaar oud was, was de vader van de markiezin van Blandford, de voormalige echtgeno te van Aristoteles Onassis. Ongeveer 200 blanken, hoofdzakelijk scholieren tussen de 10 en 20 jaar. heb ben gisteren twee negers en een blanke, die te Jackson iets wilden gebruiken aan een lunchbuffet voor blanken, met ketchup mosterdflesjes en suikerpotten bestookt. De politie arresteerde een 26-jarige blan ke, Benny G- Oliver, en beschuldigde hem ervan een 21-jarige neger, Memphis Norman, te hebben aangevallen. Norman, een scholier van een christelijk college, moest naar het universiteitszie kenhuis worden overgebracht voor een behandeling nadat hrj van zijn kruk voor het lunchbuffet was geslagen. Op de rivier Clyde in Schotland is een proeftocht gemaakt met een nieuw luchtkussenschip, de Penny D 3", die volgende maand voor het eerst dienst zal doen voor trips op de Theems in Londen. ACTIE DOUSAD] MAAND VERLENGD Gezien de grote belangstelling voor de landelijke actie der Europese Werkgroep om gelden bijeen te brengen voor de herbouw van het tijdens de aardbeving van 1 september 1962 verwoeste Perzi sche dorp Dousadj, is besloten deze ac- (Van onze parlementaire redacteur) De vijf grote fracties in de Tweede Kamer hebben gisteren vergaderd over de leidraad van prof. Romme, waarin hij tussen de 35 en 40 con troversiële punten heeft opgesomd en waarover hij maandagavond met de fractievoorzitters heeft ge sproken. De K.V.P. was met alleen de nieuwe Tweede-Kamerleden ruim vijfeneenhalf uur bijeen. Het bleek daar niet gemakkelijk om tot min of meer omlijnde conclusies over de punten uit de leidraad te komen. De P.v.d.A. vergaderde met de nieuwe en de aftredende leden ook enkele socialis tische Eerste-Kamerleden bezochten de fractiebijeenkomst drie en een half uur. De V.V.D. vergaderde alleen met de nieuwe leden gedurende drie uur en de C-H.U. ook met de aftredende leden vier uur. De A.R.P.-bijeenkomst begon pas om kwart voor vier en duurde des avonds na de pauze voort- Belastingverlaging Na afloop is naar buiten niets be kendgemaakt. Er was strikte geheim houding opgelegd, die men dan ook trouw bewaard heeft. Niettemin kun nen we meedelen, dat het punt van de belastingverlaging, dat vóór de ver kiezingen steeds een rol gespeeld heeft belastingverlaging werd vooral door de V.V.D. gepropageerd niet in de leidraad voorkomt. Een bepaalde vorm van reclametelevisie om niet te spreken van commerciële televisie, staat er wel in- Daarvoor schijnt prof. Romme, die behalve poli ticus reclameman is, een eigenaardige formulering bedacht te hebben. Hij zelf is voorstander van de commerciële te levisie, zoals ook zijn partijgenoot mi nister Veldkamp en enkele andere K.V.P-mlnisters. Voor de V.V.D. levert het punt van de televisie niet veel moei lijkheden op, vernamen we, maar het is de vraag, of de andere fracties zich met de oplossing van prof. Romme kun nen verenigen. Er staan trouwens meer ..eigenaardige" oplossingen voor controversiële punten in de leidraad- Geen ja of nee De fracties hebben de ruim 35 punten gistermiddag nauwkeurig gewogen. Het bleek dat het niet zó eenvoudig is, dat zij er met ja of nee op kunnen antwoor- 1 is het 75 jaar geleden, dat de laatste diligence van Van Gend en Loos te Den Bosch feestelijk uit- geleide werd gedaan. den. Over een aantal punten zullen zij nog wel willen spreken. Het is dan ook te verwachten, dat er een nieuwe confe rentie van prof. Romme met de fractie leiders zal volgen, als de informateur de schriftelijke rapporten van de voorzit ters bestudeerd heeft. De Nederlandse demissionaire mi nister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns. is dinsdag door president Kennedy op het Witte Huis in Washington ontvangen. De bijgaande foto werd tijdens de ontmoeting van de beide staats lieden gemaakt. s CONCLUSIE CONTROLEDIENST Ook de andere bedrijfstakken gaan boven C.A.O. Het is de looncontroledienst bij een nieuw onderzoek gebleken, dat de zwarte lonen, die twee jaar gele den, bij de vorige controle, in na genoeg alle ondernemingen van de textielindustrie, zowel in Twente als in Brabant, werden geconsta teerd, nog steeds bestaan en dat in sommige ondernemingen het ver schil tussen de c.a.o.-lonen en de werkelijke uitbetaalde lonen, nog groter is geworden. Bij de huidige spanningen op de arbeids markt gaat de looncontroledienst van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, zo verneemt het ANP. verder van bevoegde zijde in Den Haag, soepel te werk. Er werd twee jaar gele den dan ook slechts in een heel enkel geval, wanneer de zwarte lonen al te gortig waren, proces-verbaal opgemaakt. oorloofde toestand te maken en het sluiten van de nieuwe c.a.o. tijdperk van regelmatigheid op het gebied van de lonen te beginnen. Bij deze gelegenheid vestigde de loon controledienst de aandacht van de organisaties ook op de mogelijkheid aan het college van rijksbemidde laars dispensatie te vragen van de loonvoorschriften. Hoewel nu bij de looncontrole van dit jaar blijkt, dat het in de textielindustrie wat de lonen betreft nog van hetzelfde laken een pak is, heeft de looncontrole dienst wederom nog niet „toegeslagen" Deze keer werd de textielfabrikanten een proces-verbaal aangezegd. Slechts tegen sommigen, die het naar de me ning van de dienst al te bont hadden ge maakt, werd proces-verbaal opgemaakt. Maar nog in geen enkel geval is het pro ces-verbaal aan de officier van justitie toegezonden Er gaan allerlei geruchten, dat presi dent Soekarno van Indonesië vol gende maand prins Bernhard zal ont moeten. Deze geruchten komen echter voornamelijk uit buitenlandse bron en worden in Nederland niet bevestigd: men bepaalt zich hier tot vage formulerin gen, die bijna op de rand van de ontken ning balanceren. Nu is dat niets nieuws in Nederland. In het buitenland worden soms frank en vrij allerlei berichten ver spreid over zaken, die ook ons land aan gaan, berichten die echter bij de officië le voorlichters in Den Haag slechts ver baasde gezichten veroorzaken. Een re cent voorbeeld daarvan is de bekendma king in België van het Schelde-Rijn- akkoord: in Nederland weigerde men aanvankelijk de totstandkoming van dit akkoord te bevestigen, terwijl toch de datum van de ondertekening al was vastgelegd. Met een eventuele ontmoe ting tussen prins Bernhard en president Soekarno zou het misschien wel eens precies zo kunnen gaan: de rijksvoor lichtingsdienst blijft stug volhouden van niets te weten, terwijl de prins bij wijze spreken in zijn agenda dag en uur de afspraak al heeft genoteerd... Overigens meldde het Algemeen Han delsblad gisteravond, dat het gemach tigd was mede te delen, „dat prins Bernhard persoonlijk geheel het stand punt deelt van degenen, die menen dat hier voor hem geen taak is weggelegd". De prins zou van oordeel zijn dat het aan het zakenleven moet worden over gelaten, om „op passende wijze de stap pen te nemen, die het nodig acht, om langs geleidelijke banen te komen tot een herstel der economische betrekkin gen". Wij hebben begrepen, dat sommigen nogal gereserveerd staan tegen over een mogelijke ontmoeting tussen prins en president. Deze reserve is be grijpelijk, maar tegelijkertijd geloven we Jat er overheen gestapt zal moeten worden. Sinds de ondertekening van het akkoord van New York is er veel ver anderd in de verhouding tussen Den Haag en Djakarta en tussen Nederland en Indonesië. De diplomatieke betrek kingen werden hersteld en thans wordt voorzichtig gewerkt aan het weer aankno pen van oude relaties, vooral in de commer ciële sector. Ook zat in het eerste vlieg tuig, dat de K.LJM- sinds jaren op Dja karta deed vliegen, een vrij grote groep nalisten, die thans in allerlei bladen 1 doen van de situatie in Indonesië. Langzamerhand ontstaan inderdaad ge lukkig) normale verhoudingen tusses twee landen, die de laatste jaren slechts op voet van grimmige verbolgenheid met elkander hebben verkeerd. Nu men ook in Nederland deze ontwikkeling heeft gewenst, kan men echter moeilijk bezwaren maken tegen het afsluiten van bepaalde wegen in het wederzijdse ver- Ook elders Overleg De looncontroledienst pleegde over leg, zowel met de organisaties van werkgevers als met de werknemers organisaties in de textielindustrie en volstond ermee deze organisaties te verzoeken een einde aan deze onge- Een dergelijke soepele gedragslijn met waarschuwingen en een soort bedenk tijd, waarin het euvel van de zwarte lo- ongedaan zou kunnen worden ge maakt, volgt de looncontroledienst ook in andere bedrijfstakken. Want het zijn niet alleen de ondernemers in de bouw nijverheid en de textielindustrie, die zich aan dergelijke overtredingen schuldig maken. Op dc leeftijd van elf jaar is in Ferris, in de Amerikaanse staat Illinois, Rodney Brodie gestorven. Hij werd in 1953 door een operatie van zjjn broer Roger gescheiden. Roger stierf enkele weken na de operatie. Jviüfljfl Een ontmoeting van prins Bernhard en president Soekarno kan naar het ons voorkomt een belangrijke fase zijn op de weg naar een volledig herstel van oude vriendschapsbanden. Men mag zeg gen, dat de prins in dit opzicht een bij zonder geëigende figuur voor een der gelijk gesprek zou zijn. Hrj is lid van het vorstenhuis, maar staat buiten het direc te staatsbestuur, een plaats die hem uitermate geschikt maakt voor informe le contacten met een officiële achter grond. Bovendien zijn de relaties van de prins met het Nederlandse bedrijfsleven talloos en hecht, zodat hij ook in dit op zicht als een goede g°sprekspartner kan fungeren. In het verleden is reeds vele malen gebleken, dat hij een bekwaam gebruik weet te maken van zijn (weinig scherp-omlijnde) plaats in de Nederland se monarchie: een delicate positie, van waaruit echter relaties naar alle kan ten gaan, zowel naar regering als naar de industrie. Inderdaad vervult de prins een moeilijk te definiëren functie, maar het is er niettemin één waaraan grote invloed moet worden toegekend, als zij althans met bekwaamheid en inzicht wordt vervuld. Wij menen, dat de prins er meermalen blijk van heeft gegeven, dat hij deze bekwaamheid en dit inzicht bezit. Een ontmoeting tussen prins Bernhard en president Soekarno lijkt dit al les overwegende te passen in de ont wikkeling van de laatste maanden. Nu men deze weg welbewust is opgegaan, is er geen reden om consequenties als bijvoorbeeld een gesprek in Wenen uit drukkelijk te vermijden. Al is het te be grijpen, dat over een dergelijk contact niet iedereen geestdriftig zal zijn. Indruk seizoen wordt wat langer De verwachtingen voor het toeris tenbezoek zijn in de kustplaatsen van Zeeland hoog gespannen. Het aantal boekingen dat men tot nu toe heeft kunnen noteren wijst in de richting van een aanmerkelijk beter seizoen dan dat van 1962. Het aantal aanvragen overtreft in verscheidene plaatsen dat van het vorige jaar, terwijl men ook de in druk heeft, dat het seizoen wat langer zal worden. In vele gemeen ten zijn er reeds toeristen, terwijl men ook voor september reeds boe kingen heeft. Over het algemeen is voor het top- seizoen van half juli tot eind augustus het grootste deel van de beschikbare plaatsen reeds besproken. Voor juni en de eerste weken van juli is er echter nog voldoende ruimte beschikbaar. Opvallend hierbij is, dat juli. Wat het topseizoen betreft bestaat de indruk dat men hier en daar ook wel eens aanvragen heeft moeten afwijzen. Vakantiespreiding is dan ook een wens. die bij vrijwel iedere verhuurder en V. V.V.-bestuurder leeft. Ook voor de pinksterdagen zijn de vooruitzichten vrij gunstig. Men heeft een behoorlijk aantal besprekingen ont vangen, maar toch is nog overal vol doende ruimte beschikbaar. Veel zal bij het bezoek met Pinksteren afhangen van het weer. De verwachting bij de verschillende V.V.V.'s is, dat bij goed weer op het laatste moment nog een groot aantal reserveringen zullen bin nenkomen. Hieronder volgen enkele verwachtingen, die V.V.V.-mensen voor het komend seizoen koesteren. Natuur lijk geven deze vooruitzichten slechts een globaal beeld. Kleine afwijkingen zijn mogelijk. „Reusachtig' Secretaris J. D. Nieuwenhuize van de V.V.V. Burgh-Haanistede: „De bezet ting is reusachtig. Wü zijn hier vrijwel helemaal volgeboekt voor de tijd van half juni tot eind augustus. Vroeger be gon het seizoen pas half juli. Nu hebben we als gevolg van een advertentiecam pagne in Nederlandse en Duitse kran ten ook voor de tweede helft van juni de eerste helft van juli een groot aantal reserveringen ontvangen. Voor de Pinksteren zijn de hotels vrywel ge heel bezet; bij de particulieren is nog plaats". V.V.V. Renesse: „Voor 20 juli is er nog wel een en ander vrij. Voor de vakantie- tijd zijn we praktisch volgeboekt, al zal hier en daar nog wel een bed be schikbaar zijn. Voor de Pinksteren zijn er wel veel aanvragen, maar er is nog genoeg ruimte". De heer P. van Beveren van de V. V.V.V. Veere: „Wat ik aan reserve- vreemd, want er zijn nu al talrijke gasten. Voor juni is nog niet alles volgeboekt, evenmin als voor gedeel ten van juli. Alle3 wij3t op spreiding. Voor de Pinksteren geloof ik dat vrij wel alles vol zit". Secretaris C. Klap van de V.V.V. Aag- tekerke: „Het eigenlijke seizoen van 20 juli tot eind augustus is vrijwel geheel bezet. Juni en de eerste helft van juli zijn slap al is juni beter bezet dan de eerste weken van juli. Wij hebben veel mensen voor het topseizoen moeten af wijzen". Mejuffrouw M. Akkerdaas, assistente van de V.V.V. Domburg: „Voor het hoofdseizoen van 20 juli tot 20 augus tus is bijna alles volgeboekt. Voor de andere tijd is er nog plaats. Waarschijn lijk wachten de mensen het weer af. Ik heb de indruk, dat juni beter zal wor den dan de eerste weken van juli. A1e het mooi weer is loopt het met Pinkste ren storm". Mevrouw L. van Noppen, administratrice- van de V.V.V. Koudekerke: „Vanaf 20 juli is vrijwel alles bezet. Voor dat tijd stip is er nog plaats, vooral in het dorp. Toch is juni tamelijk goed bezet". „Niet ontevreden" Mejuffrouw D. Bosnia van het V.V.V. Middelburg: „Wij zijn niet ontevreden over het aantal boekingen. De hotels zijn echter nog niet vol en ook de pen sions kunnen nog heel wat gebruiken. Voor Pinksteren zyn er heel goede voor uitzichten. Er komen enkele grote groe pen, waaronder Franse. Overigens is de drukte nog nooit zo groot geweest, dat wij mensen in andere plaatsen hebben moeten onderbrengen". De heer W. Anker, administrateur van de V.V-V. Oostkapelle: „De eerste helft van juli is minder goed bezet dan juni. Vanaf 20 juli zit alles stampvol, ondanks dat de accommodatie is uitgebreid met een aantal bungalows en een pension. Opmerkelijk is het gering aantal Bel gen. Wij krijgen hoofdzakelijk Neder landers en Duiters. De verhouding is ongeveer 50-50. Het is ontzettend jam mer, dat er geen vakantiespreiding is. Wij hebben voor het tijdvak van 20 juli tot eind augustus 70 procent van de aanvragen moeten afwijzen. Hierdoor gaat er veel verloren". Secretaris L. J. van Boven van de V.V.V. Veer: „Wat ik aan reserve ringen heb geeft hetzelfde beeld als voorgaande jaren. Wanneer alles aan de kust is volgeboekt is Veere nog slechts half vol. De bezetting is dan ook nog niet volledig. Wel is dat het Veere geen bed meer leeg. Er zijn dan zeilwedstrijden en zaterdag ko men er 250 jachten". Mevrouw C. J. de Rijke, secretaresse van de V.V.V. Vrouwenpolder: „De eerste helft van juli is er nog heel wat vrij. (Zie slot pag. 2 kol. 6)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1