NHM m Verbouwing van ambtswoning Goes na drie-en-een-half jaar hervat Sint Philipsland veegde memorandum' van tafel Start bouwrijp maken Zuid en Griffioen II BILT sm RODENT HOOFDPIJNPOEDERS ALMANAK BANK Acht per week Bijna 11.000 MUSICUS LUYKENAAR ZAL EIGEN JUBILEUMCONCERT BEGELEIDEN Mr. J. Drijber was in Folkestone H.M.D.T. met drie eenakters Folder dropping boven Goes muizen\pasta vlokken l\ 2 PROVINCIALE ZEEUWSE C OU RANT DINSDAG 28 MEI 1963 ln 1959„Tot nader order stopgezet" GEREED IN DECEMBER De „tot nader order stopgezette" werkzaamheden aan de ambts woning voor de burgemeester van Goes het veelbesproken pand J. A. v. d. Goeskade 73 zijn na bijna 3y> jaar hervat. Óp last van b. en w. werd de verbouw op 16 december 1959 stopgezet naar aanleiding van ernstige kritiek, wel ke de gemeenteraad kort daarvoor aan het adres van het college van b. en w. had geuit in verband met het feit, dat de restauratie van het pand een belangrijk hoger bedrag zou gaan vergen dan het door de raad be schikbaar gestelde krediet. De woning is indertijd aangekocht voor een bedrag van 35.000. De raad voteerde 25.000 voor de verbou wingswerkzaamheden. Toen bleek, dat de restauratie belangrijk meer dan 25.000 zou vergen en er een storm van kritiek losbarstte, werden de verbouwingswerkzaamheden tot nader order stopgezet. De kwestie van de ambtswoning werd weer actueel, toen Goes een nieuwe burgemeester kreeg: mr. F. G.. A. Huber. Enkele maanden geleden be sloot de raad de woning verder af te laten' bouwen en te laten inrichten als ambtswoning voor de burgemees ter. Daarvoor werd een bedrag ge voteerd van bijna 60.000. De reeds verrichte verbouwingswerkzaamhe den hadden tot het moment van de stopzetting van de restauratie een bedrag gevergd van circa 15.000. No het raadsbesluit door het college van Ged. Staten van Zeeland is goedge keurd, hebben dezer dagen perso neelsleden van het bouwbedrijf De Bruijne en Van Riet te Goes de res tauratiewerkzaamheden hervat. Hoe wel het pand bijna S'/2 jaar „rente loos" heeft gestaan, heeft het gebouw vrijwel geen verdere schade meer op gelopen. De centrale verwarming bij voorbeeld, die al grotendeels was aangelegd, ziet er nog fonkelnieuw uit en heeft bepaald niet geleden ge durende de afgelopen 3$ jaar. De verwachting is, dat de werkzaam heden ruim een half jaar in beslag zullen nemen. Er wordt naar ge streefd, dat burgemeester Huber en zijn gezin de ambtswoning medio kunnen betrekken. au - - - f 5 I Meerderheid „niet overtuigd" Burgemeester L. J. de Jonge n. Aanfluiting" Het omstreden „memorandum" uit een grote bevolkingsgroep van St.-Philips- land aan het gemeentebestuur heeft maandagavond in de raad een matige ontvangst gehad. Zo matig zelfs, dat burgemeester L. J. de Jonge de verde diging van de heer A. A. Rijstenbil (alg. lijst) min of meer weghamerde met de opmerking: „Jji houdt nooit re kening met de meerderheid van de raad. Als ik van te voren weet, dat die er tegen is, dan doe ik er zeker niks aan. Het is dan allemaal vergeefse arbeid". Het „memorandum", ondertekend door de vertegenwoordigers van negen plaat selijke organisaties en bedoeld als een steun in ae rug voor het gemeentebe stuur bij allerlei maatregelen om St.- Philipsiand aantrekkelijk te maken om er te wonen en te werken, zakte in elk aar. Die indruk is na de raadsvergade ring van maandagavond beslist niet te pessimistisch. De raad van St. Phi- Advertentie) Leeuwse Feestneus Een Middelburger was onlangs in Vlissingen zogezegd aan de rol. Vrolijk rolde hij voort van het ene café naar het andere, op grond van deze of gene feestelijke reden. Aan het begin van de avond ont moette hij een opmerkelijk vrolij ke man in het eerste etablisse ment dat hij bezocht. Zomaar een het volgende etablissement ontmoette hij hem opnieuw. Tij dens een geanimeerd gesprek zei de man: ,jExcuseer mte een kwar tiertje" en hij verdween. In het daaropvolgende etablisse ment ontmoette de Middelburger wéér de man en wéér vroeg deze: Excuseer me een kwartiertje". Dat gebeurde nog enkele malen in nog enkele etablissementen. Tot verbazing van de Middelbur ger moest de man, die kennelijk ook aan de rol was, telkens even voeg. Pas laat, heel laat op de avond toen de man weer even weg was geweest, kon de Middelbur ger zijn nieuwsgierigheid niet bedwingen. „Wat ga je toch telkens üoenï", vroeg hij. „je bent voortdurend weg, terwijl het 1 W'. vroeg hij. „je een kwartiertje weg toch erg gezellig is /Tuist omdat het zo gezellig is moet ik telkens even weg," ant woordde de man vriendelijk, „dan moet ik vjeer even naar huis om honderd gulden te halen..." iipsland voelde nu eenmaal in meer= derheid niet voor de bouw van een gymnastiekzaal. Aan het bestaan van turn- en gymnastiekverenigin gen ging men voorbij. Het woord „ju doclub" kreeg geen hogere honore ring dan een schouderophalen. Re creatiemogelijkheden zag de meer derheid nergens, evenmin als kansen voor industrieën. Volgens dezelfde heren voelen de pende laars zich volkomen gelukkig en zouden zij niet graag met hun op- en neerrei- zen stoppen. En de bibliotheken hebben zelfs geen subsidie nodig. Ook een be tere busverbinding zal er niet komen. Een afwijzend briefje van de B.B.A. was voldoende om alle hoop daarop in de grond te boren. En wat de arbeidsmo gelijkheden in St. Philipsland betreft? De heer A. Nelisse (lyst Mol) zei er van: „Ik snap niet waar al die zorgen plotseling vandaan komen". Wethouder P. Mol (gem. belang): „De bevolking is de laatste dertig jaar stabiel geble ven. Dus geen zorgen". Nul op request Bovendien twijfelde de raadsmeerder heid aan de kracht van het „memoran dum", aangezien zij had ontdekt, dat en kele bestuursleden van de negen orga nisaties het stuk maar „op eigen houtje hadden ondertekend". Van de goede hoop, die de aanbieders van het „memo randum" enkele maanden geleden mee brachten na een overleg met b. en w. is dus gisteravond weinig overgebleven. Hoe de heer Rijstenbil ook pleitte voor de inhoud ervan, hy kreeg nul op re quest. Hij verweet b. en w, een gebrek aan ac- ticiteit. Bijvoorbeeld in het geval van de busverbinding over het dorp Anna Jacobapolder. Burgemeester De Jonge had tevoren meegedeeld, dat b. en w. de moeite hadden genomen hier tenmin ste op in te gaan". Maar toen de heer Rijstenbil zei, dat een mondeling over leg eventueel met Nieuw-Vossemeer betere resultaten had kunnen ople veren, toonde burgemeester De Jonge zich niet bereid om voor dergelijke za ken op pad te gaan. De geopperde sport mogelijkheden doodverfde hij met een „aanfluiting voor St. Philipsland". Het was ruim drie maanden geleden sinds de raad op 18 februari voor het laatst vergaderd had. Daarom zat de voorzit ter haast verscholen achter een stapel Ingekomen stukken, die meer dan een uur behandeling vergden. Toch zijn er nog zaken gedaan. Er werd f 25.000 uit getrokken voor vernieuwing van meubi lair in de vier verschillende scholen. Hoewel burgemeester De Jonge het rap port van de schoolarts over rugklachten wegens te kleine banken eerst niet wilde accepteren, bleken de raadsleden stuk voor stuk huiverig voor een afwijzing van dit verzoek ingevolge de l.o. wet. „Als de scholen in beroep gaan, verspe len we het toch". En dat wilde men lie ver voorkomen. Er werd besloten o,4 ha grond van de Domeinen aan te kopen en te bestemmen voor industrieterrein. Het kost de gemeente 25 per vierkante meter. In ieder geval hebben de plaatse lijke bedrijven nu een uitwijkmogelrjk- heid. Nieuw kerkorgel voor Evang. Luth. Gemeente Vlissingen Woensdag 5 juni aanstaande des avonds 8 uur zal in het kerkgebouw van de «Evang. Luth. gemeente te Vlissingen het door het Nationaal Rampenfonds geschonken nieuwe kerkorgel worden overgedragen en ingewijd. Dit is de toekomstige ambtswo ning van burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes. De restaura tie van het pand aan de J. A. v. d. Goeskade, wélke indertijd nogal wat stof deed opwaaien, is na een onderbreking van drie en een half jaar hervat. (Foto P.Z.C.) Leden benoemd van grondkamer Bij Koninklijk Besluit van 19 april 1963 zijn voor het tijdvak van 1 april 1963 tot 1 april 1968 tot lid van de grondkamer voor Zeeland benoemd: R. E. A. Badts, te Schoondijke; S- Dekker, te Oostburg; W. Koster, te Axel; S. J. van Langeraad, te Kamperland; P. Ton, te Grijpskerke en J .v. d. Zande, te Nieuwerkerk. Advertentie Als u uw assurantie-belan gen door de N.H.M.Iaat behartigen kunt u er zeker van zijn dat u beslist geen polis- te weinig doch ook geen te Veel zult hebben. De N.H.M. heeft een eigen assurantlebedrljf dat niet alleen voor de af sluiting van uw verzekerin gen zorgt, doch ookbij scha de voor u in de bres springt. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPJJ Uitbreiding van het industrieterrein te Nieuwerkerk De raad van Duiveland heeft in de maandagavond gehouden jaarvergade ring besloten het industrieterrein te Nieuwerkerk, dat reeds geheel is uit gegeven, uit te breiden, van de heer T. A. Dalebout werd een stuk grond van 6 ha aangekocht tegen een prys van 2 per vierkante nieter, voor 120.000 in totaal. Met het bouwrijp maken van het terrein zal naar raming nog eens 120.000 zyn gemoeid. De uitgifteprijs zal vermoedelijk 5 per vlerkante me ter bedragen. De hermeting van het kadaster heeft aan het licht gebracht, dat er verschei dene kleine stukjes grond onrechtmatig worden beheerd. Om de gehele zaak recht te trekken besloot ae raad tot aan- en verkoop van een aantal perceel- ries in Ouwerlcerk, Nieuwerkerk en Oosterland. In de vacature Van Dijk werd tot be stuurslid van het Braamfonds van de openbare lagere school te Nieuwerkerk de heer R. J. Visser benoemd. Collectes De te Scherpenisse gehouden -collecte ten bate van „Sonnevanck" en „Zonne gloren" bracht 95,57 op. De collecte voor Sakor bracht 99,72 op. Slot van pag. 1 bouwrijp maken zijn verricht doorhet ingenieursbureau irs. Witteveen en Bos, de stedebouwkundige aspecten zijn voor rekening van het bureau Schut te Mid delburg. Al deze instanties, alsmede de Middelburgse diensten (gemeentewerken en -bedrijven) bracht de burgemeester dank voor hun bijdrage in de gecompli ceerde voorbereidingen. Nu de gehele uitwerking van de plannen ongeveer 1 maand achter ligt hoopte mr. Drijber, dat de aan nemers iets op het tijdschema kun nen inlopen. De eerste paal is dus gepland in september a.s., waarna de aannemer in april/mei van het vol gend jaar begint met de oplevering van acht woningen per week. Vanzelfsprekend worden er niet alleen wóningen gebouwd in deze uitbreidings plannen. Tegelijkertijd met huizen ver rijzen er ook winkels, scholen, kerken en openbare gebouwen. Wethouder Baars verzekerde daarby, dat de con tacten, die de gemeente met de Ned. Herv., de Gereformeerde en de R.-K. Ker ken gelegd heeft, verwachtingen voor een goede toekomstige samenwerking in plan-Zuid gewekt hebben. Vermoedelijk zal in de beginperiode één kerk of kapel gebouwd worden, waarin alle drie ker ken hun diensten houden. Voor schooi en wykcentravoorzieningen is een con tactcommissie aan het werk om op een zo breed mogelijke basis bouwplannen te realiseren. Wanneer de geprojecteerde woningen in de hoofdstedelijke uitbreidingsplan nen alle gebouwd zjjn, zal de huidige Middelburgse woningvoorraad van circa 7300 met 3500 woningen uit gebreid worden tot circa 10.800 hui zen. Momenteel zijn er van de woningen ln de uitbreidingsplannen rond 700 gebouwd, namelijk 581 in de Stro- meiiwjjk en J26 In Griffioen 1. Ver der is in de Stromenwjjk nog plaats voor 138 woningen, in de Griffioen I nog voor 47 en in het plan-Breeweg voor ruwweg 200 huizen. In de Griffioen II worden 914 wo ningen gebouwd voor de eerste 200 zijn de werkzaamheden thans begon nen) en in plan-Zuid in totaal 1495 (hier worden voor de eerste 597 hui zen de gronden bouwryp gemaakt), „Niet op de voorste rij" Morgenavond in Concertzaal Zierikzee ry van het balkon in de Concertzaal te §aan zitten: dat is niks voor mij..." De ierikzeese, altjjd bedrijvige musicus Jac. M. Luykenaar kan niet stilzitten. Zelfs niet by zijn eigen zilveren jubi leum. Hij heeft zich geen moment ver zet tegen een feestelyk concert ter ge legenheid daarvan, maar alleen deze voorwaarde gesteld: „Ik doe zelf mee". En zo zullen de bezoekers tevergeefs in de zaal zoeken naar de eregast van het jubileumconcert. Pas wanneer het to neelgordijn opzjjschuift is daar de jubila ris: de directeur van de afdeling Zie- rikzee van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool, die op Schouwen-Duiveland de basis heeft gelegd voor het algemeen vormend muziekonderwijs. Creatief laten werken. Dat is steeds het devies geweest van de nu 55-jarige mu sicus, cue zich vlak voor de oorlog in Zierikzee vestigde. En het is ook zijn succes geweest. Een jeugdorkest met bekendheid via de grammofoonplaat, frisse zangklassen en een bloeiende Zie- rikzeese Oratoriumvereniging zijn voor beelden, waarin zich het enthousiasme en het plezier in musiceren van de ju bilaris manifesteert. Het eiland heeft in de afgelopen kwart eeuw veel te dan ken gehad aan de heer Luykenaar. Daarom ook, zijn in de afgelopen maan den twee comité's druk ln actie geweest om het jubileum met een uitgebreide ovatie te onderlijnen. Met muziek, feli citaties en een geschenk. Enkele lera ren van de muziekschool, vocale en in strumentale klassen, de oratoriumvere niging en een soliste zullen aan het con cert meewerken. De zilveren musicus zelf zorgt onder andere voor begelei ding en treedt op als dirigent. Starheid, overboord Deze gang van zaken typeert de heer Luykenaar. Ten voeten uit. Met zijn eigen zoals hij het noemt „gruwe lijke theoretische opleiding aan de school van de Mij, voor Bevordering van de Toonkunst'(het latere conservatorium) te Rotterdam op de achtergrond is hij in Zierikzee begonnen om alle starheid in de muziek overboord te gooien. In zijn muziekpraktijk, opgebouwd met veel, maar tegelijk prettige inspanning, heeft hij een nieuwe basis voor het muziek onderwijs gelegd. „Ik doceer niet voor de kinderen, 11 laat ze doen en ik gryp in, als het niets met muziek te maken heeft", zegt hij. Wanneer we daarby aantekenen, dat de Zierikzeese afdeling van de Zeeuwse Muziekschool meer dan tweehonderd leerlingen telt is eigenlijk alles gezegd. En halverwege de cursus komen ei steeds nog leerlingen by. In tegenstelling tot de vry „normale" tendens. In 1938 vestigde de heer Luykenaar zich in Zierikzee. Er was veel te doen op het gebied van het algemeen vormend mu ziekonderwijs. „De mensen wilden graag zingen bijvoorbeeld. Mijn eerste uitvoe ring was er een met het Vrijzinnige Koor van Zierikzee. Maar al gauw gaf de nieuwe dirigent het-koor een andere /VWWVWWWWWWWWWVWVWWWWWV. Burgemeester mr. J. Drijber en wethouder W. P. J. Baars hebben gisteren het startschot gegeven voor het bouwrijp malcen van de uitbreidingsplannen Zuid en Grif fioen II. Hier van links naar rechts wethouder Baars, wethou der A. J. Berenpas en burgemees ter mr. Drijber, die de werkzaam heden in ogenschouw nemen. (Foto P.Z.C.) De morgen woensdag jubi lerende Zierikzeese musicus Jac. M. Luykenaar achter Orffs in strumentarium van „zijn" jeugd orkest. Foto P.Z.C.) basis, zodat er geen zangliefhebbers meer aan de kant behoefden te staan. Daaruit werd de oratoriumvereniging opgebouwd. Uit eigen middelen In 1945, na de oorlog, betrok de heer Luykenaar het statige pand aan het Ha venplein, waarin thans de muziekschool afdeling is gevestigd. Uit eigen middelen richtte hij de Zierikzeese Muziekschool op. De heer Luykenaar trok leerkrach ten voor viool- en pianoles aan. In de loop der jaren groeide de school aardig uit, maar de ramp van 1953 ruïneerde hem. De jubilaris van thans trok naar Rotterdam met de gedachte: „Ik geef het maar op..." Maar anderen dachten er anders over. Er werd een stichting in het leven ge roepen, die het de heer Luykenaar mo gelijk maakte „het hoofd boven water te houden". In diezelfde tyd was er sprake van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool, die in Zierikzee een afdeling zou kunnen kragen. Voor de heer Luy kenaar een unieke kans, die hy aan alle kanten heeft benut en gehonoreerd. Zijn muzikale onderwijstactiek heeft hem al buiten Zeeland bekendheid ge- feven. Het Pedagogisch Verbond koos em enkele jaren geleden uit voor het verzorgen van een cursus .muziekon derwijs aan kleuters en' onderwijzend personeel ln Breda. Briefjes met vraag naar een vervolgcursus zijn het bewijs van het sucecs ook daar. Als leraar muziek is de heer Luy kenaar al tal van jaren aan het Prof. Zeemanlyceum te Zierikzee verbon den. Straks krijgt hij als beiaardier „zijn" stadhuiscarillon terug en in de Gasthuiskerk genieten iedere zon dag velen van zijn orgelwerken. Een veelzijdig musicus jubileert morgen. Burgemeester mr. J. Drijber van Mid, delburg heeft ter gelegenheid van d< burgemeesterswisseling in Folkestone vorige week een bezoek gebracht, aan de Engelse badplaats, waarmee de Mid delburgse sportlieden al geruime tyd een uitwisseling in stand Iiouden. Te vens voerde mr. Drijber besprekingen met de bestuursdclegatie van de Folke- stonians, die in oktober a.s. een bezoek aan de Zeeuwse hoofdstad brengt. Voor het eerst tijdens de bezoeken uit Middelburg is de burgemeester verwel komd door een vrouwelijke Engelse col lega. Voor het eerst in de geschiedenis van Folkestone staat thans ook een vrouw aan het hoofd van de stad: het is miss Diana Moody, die een administra tieve en organisatorische functie bij het onderwijs bekleedt, en die councillor Wilfrid Lawrence voor een jaar is opge volgd. Zowel de heer Lawrence als mayor Diana Moody verwelkomden mr. Drijber bij zijn aankomst in Folkestone. Na de raadszitting, waarin miss Moody geïnstalleerd werd, zat de burgemees ter traditiegetrouw aan de lunch, waar bij hij tevens felicitaties en groeten over bracht. Als geschenk bood Middelburgs burgemeester het Deltaboekwerk „Gate way to Europe" aan. Zowel mr. Drijber, als zijn echtgenote en de heer J. Scholten, de sportambte naar, die het burgemeestersechtpaar vergezelde, konden nogmaals ervaren hoe enthousiast de Engelsen over de sportuitwisseling zijn. Ook de Engelse gemeentebestuurders willen gaarne naar Middelburg komën. Stationschef Goes naar Roosendaal Met ingang van maandag is de stations chef van Goes, de heer J. van Amers foort overgeplaatst naar Roosendaal. Hij heeft daar de functie van assistent- hoofdstation schef gekregen. Een nieuwe stationschef voor Goes is niet benoemd. Als tijdelijk vervanger van de heer Van Amersfoort treedt op de plaatsvervan gend stationschef van Goes, de lieer C. Westrate. Het spoorwegpersoneel te Goes heeft zaterdagmorgen in intieme kring af scheid genomen van de heer Van Amers foort. Bij deze gelegenheid brachten de heer C, Weststrate namens de dienst van hot vervoer en de directeur van Van Gend en Loos in Goes, de heer A. Bonder in een korte toespraak hun dank tot uiting voor de prettige samen werking tijdens de periode, dat de heer Van Amersfoort in Goes stationschef was. Namens het personeel van de spoorwe gen werd hem een ets van de Goese ïrote Kerk aangeboden. Voor mevrouw Van Amersfoort was er een bloemetje. i het ontspanningslokaal. COLLECTE De collecte „Brood voor het hart" die ln de Ned. herv. kerk te Scherpenisse is gehouden bracht: 189,32 op. Met enke le giften liep dit bedrag nog op tot 206,82. Kunst City-theater, Middelburg. De omstandigheden, waaronder gis teravond Het Middelburgs Dilettanten Toneel een voorstelling moest geven, wa ren allerminst aantrekkelijk. Vrijwel de gehele avond door schetterde de muziek en wat voor muziek! van de op het belendende perceel verrezen auto-scooter door de muren van het theater. Dat was een handicap voor de spelers, het was evenzeer een handicap voor de bezoe kers, die zich aldus afgeleid niet ten volle konden concentreren op hetgeen op de planken werd gegeven. Met name in het begin van de avond was dit bijgeluid meer dan hinderlijk, vooral ook omdat het eerste stuk eigenlijk alleen maar stilte vergde. Het eerste stuk: daarmee is reeds aan gegeven, dat H.M.D.T. ditmaal niet met een avondvullend spel voor zijn vaste publiek verscheen, maar met meer dan één stuk. Er werden drie eenakters op gevoerd, namelijk „Hallo daar" van W. Saroyan, „Koninklijke Hoogheden" van Thornton Wilder, en ten slotte „Brief van Don Juan" van Luisa Treves. De dames en heren van H.M.D.T. hadden zich het daarmee niet gemakkelijk gemaakt. Eenakters eisen vaak meer dan een avondvullend stuk, omdat er slechts en kele lijnen worden getrokken en omdat in kort bestek bijzonder veel moet wor den duidelijk gemaakt, niet alleen de intrige, maar ook de karakters. Wat het trekken van die enkele lijn betreft: men had dit karakter fraai in het decor tot uitdrukking gebracht. In elk van de drie eenakters was voor een decor gezorgd, dat meer aanduiding was dan realiteit. Inderdaad werd daarmee het karakter van deze eenakters op een gelukkige wijze onderstreept. Wat de stukken zelf betreft: het meest heeft ons het tweede stuk geboeid, „Ko ninklijke Hoogheden" van Wilder. Het gegeven is simpel, en wordt door de auteur eigenlijk alleen maar gebruikt voor een vingeroefening, een soort Czer- ny voor het toneel. Maar er werden vlot te prestaties in deze etude geleverd: mejuffrouw P. M. de Wilde als Mad'elle Pugeot zorgde voor een kostelijke type ring en mevrouw J. B. van Verre-Han- gard, die als Mad'elle Pointevin de moei lijkste rol had doordat zij balanceren moest tussen komische en tragische ele menten, leverde eveneens zeer respecta bele prestaties. Zij had ook de regie van deze eenakter voor haar rekening geno men. Het derde stuk, gegroepeerd rond de niet aanwezige, maar niettemin onweer staanbare Don Juan, leverde een serie fraaie vrouwenrollen. Met name mevr. A. Scheltens-Koops (Dona Constante) en mevrouw A. Vaarzon Morel-Verkade (Condesa Del Montalto) excelleerden in dit vlot door de heer H. Bolier geregis seerde geheel. Maar ook de andere rol len waren redelijk bezet: mevrouw C. Borst-Aernout, mevrouw J. Polvliet- Tweebeeke, mevrouw L. Starrenburg- Hennik en mevrouw A. Bogaert-Roele- veld, ztf allen zorgden voor een bonte verzameling typeringen rond de enige (zichtbare) man in dit stuk, de kamer dienaar Pedrillo, verdienstelijk vertolkt door de heer J. Starrenburg. De avond was begonnen met „Hallo daar" van Saroyan, onder regie van Toine van Bergen. Het was bijzonder jammer, dat dit stuk onder deze nare geluidsomstandigheden moest worden gespeeld: er bleef van de dichterlijke dialoog tussen vereenzaamde mensen niet veel over. Een woord van waarde ring past hier voor de hoofdrolspeler, de heer E. Wilmink, die veel werk van zijn rol had gemaakt. Als geheel kreeg dit stuk echter niet de transparante opvoe ring, die wellicht tot het beste resultaat leidt. Men moet met deze schetsmatige stukken dit gold trouwens voor alle drie altijd oppassende afstand tus sen spelers en publiek is overdrachte lijk gesproken) snel te groot en er ont staat dan aan deze zijde van het voet licht een sfeer van n iet-begrijpen en on behagen. W(j meenden dit gisteravond meer dan eens te moeten constateren, mede daarom geloven wij, dat de wens mag worden uitgesproken, dat H.M.D.T. in de toekomst weer in staat zal zijn met een avondvullend stuk te komen en dat het een opvoering onder betere omstan digheden zal kunnen geven. Er was een dankbaar applaus aan het slot en er waren bloemen voor de da mes. Vermelding verdient ten slotte dat I. A. Lorier de grime voor zyn rekening had genomen. de K. Drieduizend folders dwarrelden maandagmiddag boven Goes. Het waren de papieren, waarmee een Beavertoestel van de vliegbasis Ypenburg de inwoners van Ganzestad „in stijl" in kennis bracht van de feestelijkheden rondom het gouden jubileum van de Koninklijke Luchtmacht op 4 juni; én van de kans op een gratis vliegtocht, als de vinders van de folders naar het Goese V.V.V.-kantoor een programma boekje gingen halen voor de fes tiviteiten en de daarin opgenomen rebus goed oplosten. Ongeveer tweehonderd Goesenaren die de folders vonden, voelden wel iets voor het gratis vllegtochtje: zij schaften zich naar aanleiding van deze folderdropping het program maboekje aan. Loting zal uitma ken, of zij op 4 juni in een Friend ship boven de vliegbasis Woens- drocht zullen vliegen. Voor de deelnemers, die niet zo fortuinlijk zijn, is er wellicht een troostprijs. Zij hebben kans op een gratis jaarabonnement van „De Vliegende Hollander" het maandblad van de Koninklijke Luchtmacht. Behalve in Goes zijn maandag ook folders gedropt bo ven Roosendaal. l/WVWVWWWVWVWWWWWWWVWWVWI (Advertentie) nieuw \RATTEN- ROEIT ZE GENADELOOS UIT VERWACHT. NOORDOOSTELIJKE WIND Veranderlijke bewolking met voorname lijk in liet oosten van het land later kans op een regen- of onweersbul. Over wegend matige wind tussen noord en oost, Vry warm. Behalve aan zee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2