PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KAMERFRACTIES BESPREKEN VANDAAG LEIDRAAD VAN PROF. ROMME Kennedy tóch naar paus Start bouwrijp maken van: ZUID EN GRIFFIOEN II IN MIDDELBURG Televisiekwestie is een belangrijk punt Irak zendt wellicht troepen naar Syrië De achtste en ...ie laatste PRINSES IRENE TWEE MAANDEN NAAR SPANJE Verklaring van omroepen over A.V.R.O.-plannen Televisie N.A.V.0.-TAPTOE ARNHEM 1963 HOUDT PREMIÈRE IN AMSTERDAM Missie uit het bedrijfsleven naar Indonesië Eerste schip uit Indonesië op weg naar Amsterdam Campagne tegen V.A.R. in Bagdad BURGEMEESTER EN WETHOUDER AAN DE HENDEL Snel tempo Uit de lengte oi uit de breedte Anti-Nasser Tanks Westen verwerpt voorstel van Russen in Genève Zaterdag sluit zitting Staten-Generaal 206e jaargang - no. 124 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Walstraatf68-60 telVsaw fh Pa d«HB'™n€n Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week. 8.00 wals tra at 68 60tel 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643): Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 785.., «iii. «lenuzee. red. tel. 2425. adra. tel. 2094. 0 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. f 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg Dinsdag 28 mei 1963 Pagina 3 WERKSTUK IS „NIET ZO LANG" EN „GEEN REGERINGSPROGRAMMA" Prinses Irene zal de komende zomer on geveer twee maanden te Barcelona door brengen. De rijksvoorlichtingsdienst deelt mee, dat de prinses samen met een vriendin, enige tijd zal logeren bij een Spaans sprekende Nederlandse familie. Tijdens haar verblijf in Spanje zal de prinses zich voorbereiden op het tolkenexamen Spaans, dat zij voornemens is te doen, (Van onze parlementaire redacteur). De informateur prof. Romme is gereedgekomen met zijn leidraad, die alleen de controversionele kwesties tussen de verschillende partijen, die thans nog in de running zijn voor deelneming aan het te vormen kabinet bevat. Deze leidraad zal de toekomstige formateur de bouwstenen moe ten verschaffen voor de opstelling van een regeringsprogram. Hij is volgens prof. Romme „niet zo lang". Verder wenst hij zich er niet over uit te laten. In elk geval staat vast dat hij geen rege ringsprogram is, zelfs geen proeve van een regeringsprogram. Ten aanzien van sommige punten van de leidraad is geprobeerd een oplossing te geven. Er komen uiteraard ook punten in voor, waarvoor geen oplossing mogelijk is. Daarop hadden de fractievoor zitters, die gisteravond om half acht bij prof. Romme op het Plein 1813 in Den Haag bijeenkwamen, eenvoudig ja of neen te zeggen. Het onderhoud met de fractieleiders was informatief. Amendementen op de leidraad, die zij gistermiddag ontvingen, waren misschien wel mogelijk, maar al leen voorzover zij een betere of duidelij ker redactie aangeven en alle andere fractievoorzitters zich ermee kunnen verenigen. koerswijziging van de AA de drie omroepverenigingen in een ge meenschappelijke verklaring mede. Zij zijn van mening, aldus de verklaring, „dat de aangekondigde uitwerking van de in vele opzichten vage en van weinig werkelijkheidszin getuigende A.V.R.O.- zienswijze vooralsnog moet woTden af gewacht. Wel menen zij. dat de handelwijze van de A.V.R.O. niet in overeenstemming ge bracht kan worden met standpunten, die nog kort geleden inzake verschillende belangrijke beleidsvraagstukken door de omroeporganisaties, derhalve mede door de A.V.R.O., werden ingenomen en deels ook publiek gemaakt. K.R.O., N.C.R.V. en VARA hebben.be sloten hun verbazing over de gevolgde handelwijze schriftelijk aan de A.V.R.O, kenbaar te maken en daarover ophelde ring te vragen. De fracties zullen vanmiddag bijeen komen om de leidraad te bespreken. Het eerst vergadert de fractie van de K.V.P. Zjj komt om 1 uur bijeen. Om half twee komen afzonderlijk bij elkaar de fracties van de V.V.D. en van de CH.U. Om kwart voor twee vergadert de AJl.-fractie en om twee uur ten slotte komt de fractie van de P.v.d.A. bijeen. Prof. Romme ontving zondag de staats secretaris van o., k. en w. mr. Scholten, te zijnen huizen in Bloemendaal om met hem nog eens over de kwestie van d( reclametelevisie te spreken. In de lei draad neemt de televisiekwestie namelijk een plaats in en waarschijnlijk een be langrijke, omdat de tegenstellingen op dit punt nogal diep zjjn. Griekse lijfwacht hoogtepunt (Van onze Amsterdamse redacteur). De NAVO-taptoe Arnhem houdt in Amsterdam premiè re dit jaar. Het Olympisch Stadion hoopt men dan de vijfde juli 's avonds te kunnen vullen met evenveel mensen als het totaal aantal toeschouwers van de zeven opvoeringen te Arnhem (8, 9, 10, 11, 12 en 13 juli) op de Grote Markt. Er komen voor deze zesde NAVO- taploe orkesten uit Denemarken, Griekenland, Portugal, Noorwe gen en Canada. Ook zal weer een NAVO-band worden samengesteld uit musici der diverse landen. To taal werken 600 deelnemers mee aan de voorstelling. Behalve tien orkesten zal men ook weer het be roemde „spookpeloton" zien van de luchtmacht. Nieuw is de opzet van de gene rale repetitie. Deze zal in Arnhem op 4 juli uitsluitend toegankelijk zijn voor militairen uit alle wind streken voor de uniforme toe gangsprijs van 0,50. Er is op de tribunes plaats voor 8000 man. Hoogtepunt van de NAVO-taptoe wordt dit jaar de lijfwacht van de Griekse koning: de Evzonen. De ze garde verschijnt in de schilder achtige kledij, die ondermeer be staat uit een soort witte rok of kilt waarin per stuk 25 meter stof is verwerkt daarboven het weelderig geborduurde vest met vleugelmouwen. De soldaten dra gen verder een rode lap met kwast, zij schoeien zich met hand gemaakte schoenen waarvan de punt opkrult. Het programma van deze spectaculaire groep bestaat uit volksmuziek en folkloristische dansen. De technische uitrusting van de organiserende stichting werd dit jaar uitgebreid met zogenaamde dieptestralen. Deze belichters ma ken het de regie mogeljjk zowel een heel korps als een enkele sol daat uit het totaalbeeld te accen tueren. Elke avond zal de finale van de taptoe worden gedirigeerd door een andere kapelmeester. Het ere saluut moet dan door de militiare vertegenwoordiger van diens land worden gebracht. De NAVO-op- perbevelhebber, generaal L. L. Lemnitzer, hoopt de gala-avond op dinsdag 9 juli zelf bij te kunnen wonen. Aan de NAVO-taptoe wordt dit jaar ook deelgenomen door het grootste muziekkorps totaal 130 man van Portugal: de Ban- da da Guarda Nacïonale Republi cans. De dirigent hiervan heeft de organisatoren een brief gesclire- ven waarin hy eerbiedig verzoekt de muziek op te sturen van een bekend Hollands lied: „Geen woor den, maar daden". Koning Boudewijn en Iconing Fabiola hébben in de tuin van net kasteel Laeken een ontvangst voor jongeren gehouden, die in een on gedwongen sfeer verliep. (Van onze Haagse redactie) In verschillende kringen van handel en industrie bestaan vergevorderde plan nen voor oriëntatiereizen naar Indone sië. Na het recente bezoek van een In donesische handelsmissie aan Nederland en besprekingen die de zaakgelastigde dr. Sjarif onlangs in Djakarta heeft ge voerd, acht het Nederlandse zakenleven thans de situatie rijp voor meer defini tieve contacten ter pléiatse. Naar wij vernemen zullen nog deze week enkele leden van de contactgroep export deskundigen o.l.v. de heer W. Keylart (Kromhout) naar Indonesië vliegen. De ze reis is tot stand gekomen in samen werking met de Bank Indonesia. Op korte termijn zal eveneens een delegatie van de Centrale Kamer van Handelsbe- vordering in Den Haag vertrekken, ter wijl ook in de Stichting Nederlandse Export Combinatie te Utrecht plannen leven voor een uitgebreid bezoek. Aan Indonesische zijde ziet men vooral met belangstelling uit naar de komst van vertegenwoordigers van de machine industrie. omdat juist het gebrek aan onderdelen voor het grotendeels door Nederland geleverde machinepark, de produlctie ernstig doet stagneren. Gezien de urgentie heeft de regering in Djakar ta onlangs 40 miljoen rupiah beschik baar gesteld voor deze vitale onderdelen. Kleuter bekneld tussen muur en bakkerswagen De driejarige Jeannette Damstra is gis termorgen om kwart over elf voor haar woning in Haarlem met haar fietsje door een bakkerswagen een elektri sche driewieler tegen een gevel drukt. Zjj was op slag dood. De bakkerswagen stond aan de overzij de geparkeerd, terwijl de bakker aan het bedienen was. Een 15-jarige jongen startte het voertuig buiten medeweten van de bakker, draaide naar de andere zijde en kwam in aanraking met het kind. Een woordvoerder van de Ameri kaanse ambassade te Rome heeft gisteren verklaard, dat „het tot dusver nog altijd in de bedoeling van president Kennedy ligt om een bezoek te brengen aan Rome, en indien mogelijk op audiëntie te ko men bij paus Joannes XXili. Uit Vaticaanse kringen wordt vernomen, dat er van de zijde van president Ken nedy nog geen brief is ontvangen, die een wijziging zou kunnen brengen in de plannen van het Amerikaanse staats hoofd voor een ontmoeting met de paus. „De audiëntie hangt natuurlijk af van de gezondheidstoestand van de paus. Doch de audiëntie vindt pas tegen eind juni plaats en hoe zou de gezondheidstoe stand van de paus tegen die tijd zijn?", aldus de kringen. Paus Joannes, die van zijn artsen „be vel" heeft absolute rust te houden, heeft gisteren wat van zijn energie herwon nen, doch in Vaticaanse kringen kon dit jeen optimisme veroorzaken. Men ge looft dat kleine oplevingen bij het ziek tebeeld van de paus behoren. De paus heeft binnen een week twee inwendige bloedingen gehad, waarvan de tweede zondagochtend Door het Vaticaan is slechts gezegd dat de paus een maagkwaal heeft, welke „acute anemie" heeft veroorzaakt. Het Vaticaan heeft geweigerd de berichten te bevestigen of te ontkennen volgens welke de paus aan kanker lijdt Terwijl de paus te bed ligt in zijn parti culiere vertrekken in het Vaticaan, wordt er in de gehele wereld voor ge beden dat hij zal mogen genezen. De Indonesische scheepvaartmaatschap pij „Djakarta Lloyd" heeft meegedeeld dat zjj de firma Vinke en Co., te Am sterdam, benoemd heeft tot agent voor Nederland. In de bekendmaking wordt voorts 0. zegd dat „Djakarta Lloyd" voornemens is Amsterdam als toekomstige aanleg- haven voor de in Europa varende Indo nesische schepen te gebruiken, nadat de handelsbetrekkingen met Nederland zul len zijn hersteld. Het 10.000 ton metende Indonesische schip „Sam Ratoelangi" dat op het ogenblik koers zet naar Europa, zal als eerste de Amsterdamse haven aandoen, alvorens het tegen eind juni de terugreis zal aanvaarden. „Djakarta Lloyd" ontkende de persbe richten als zouden de Nederlandse scheepvaartmaatschappijen, Stoomvaart Maatschappij Nederland (S.M.N.), en de Rotterdamsche Lloyd, in de nabije toe komst hun scheepvaartroutes naar In donesië hervatten. fitUltlijH PROBLEMEN VOOR NASSER Uit berichten die gisteravond in Beiroet zijn ontvangen, blijkt de mogelijkheid dat Irak een kleine troepenmacht naar Syrië stuurt, hetgeen insluit dat Egypte door deze twee landen terzijde wordt geschoven. In opdracht van de gemeente Amster dam heeft de kunstenaar Martin van der Wal in de hoofdstad een houtsnede vervaardigd, voorstellende „De maat schappelijke ladder". Het geheel is uit teakhout gesneden en 8 cm dik in reliëf. De hoogte bedraagt 275 cm, de breedte 20 cm. De voorstelling1 ts moedeloos, S trapt; 2 omlaag; 4 klimt; 5 krijgt hel pende hand van 6; 7 zit stil en denkt dat hij er is; 8 tuimelt naar beneden, ter- 1 vijl hij bijna boven was; 9 heeft dc hoogste sport bereikt en heft de armen juichend omhoog. IN TWEE BEDRIJVEN zijn gis teren na liet enkele jaren lang spreken van de voorbereidende woorden, de uitvoerende daden ge steld voor de Middelburgse uitbrei dingsplannen Zuid en Griffioen II. Middenin de polder in de buurt van de molen aan de Oude Vlissingse- weg beklom burgemeester mr. J. Drijber een sterke dragline om de eerste bak te „verslaan" in de „Zuidgrond"; en in een groene wei bij het Middelburgswegje liet wet houder W. P. J. Baars van open bare werken de grijper voor de eerste maal in de Griffioengrond •.voelen. De handelingen van de bei- Ie hoofdstedelijke bestuurders 'orniden de aanzet voor het bouw rijp maken van de uitbreidings plannen, waarop in de toekomst in totaal circa 2400 woningen, alsme de openbare gebouwen enz. verrij zen zullen. Burgemeester Drijber deelde tij dens deze gebeurtenissen mee, dat de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, zich bereid verklaard heeft om in plan-Zuid de eerste paal te slaan. Dat zal zeer waar schijnlijk omstreeks september aanstaande zijn. De burgemeester was verheugd, dat ook het provin ciaal bestuur de Middelburgse „sprong over het kanaal" van zo groot belang vindt, niet alleen voor Middelburg, maar ook voor Zee land. Mr. Drüber noemde deze officiële eerste grote sprong naar Zuid van groot belang in de geschiedenis van de Zeeuwse hoofdstad. Het getuigt van vertrouwen in de toekomst van Middelburg, echter ook In die van het Sloegebïed en van geheel Zee land. Hij verzekerde aannemer Dc Jonge, dat de bouwers de grondver- werkers als het ware met de eerste paal zullen achtervolgen. Als teken van de vreugde over deze start over handigde de burgemeester aan de mannen van de aannemer een gelde lijke blyk van waardering. Met de hulp van machinist Kodde zette de burgemeester zich tot slot achter de bedieningshandles van de dragline. Korte tyd later trok de machine de eerste brok grond uit de groene wei los. De koeien graasden nog in de wei, waar het werkterrein (in het verlengde van de Berkenlaan) van wethouder Baars zich bevond. Maar de herkauwers zullen er niet lang meer verblijven, want het werktempo moet even groot zijn als de enorme tijdnood waarin de dienst van gemeentewerken geraakte bij het ma ken van het waterbouwkundig plan voor de Griffioen n-uitbreiding. Ondanks die tijdnood waren de plannen gelijk klaar met die voor Zuid, terwijl de aanbeste ding van de Griffioen zelfs nog een dag eerder gebeurde. De wethouder zei te hopen, dat aannemer Geldof het tempo zal kunnen volhouden, ook al komen de bouwers „halfweg" met de eerste paal aandragen. Ook voor de mannen van deze aannemer was er een gratificatie, waarna de heer Baars met instructies van machinist Kodde aan het werk toog. Reeds vanaf het begin van de periode, waarin liet gemeentebestuur van Mid delburg de geïnteresseerden de gelegen heid gaf zich te oriënteren voor moge lijkheden in Zuid, bestond er een grote belangstelling voor dit nieuwe plan. Wel iswaar was er aanvankelijk enige onge rustheid over de verwerving van gron den, maar uiteindelijk is alles zo gegaan als b. en w. gehoopt hadden: de tech nische moeilijkheden zijn overwonnen, de gronden liggen gereed en de gegadig den zyn er om woningen te bouwen. Het gemeentebestuur rekent er op, dat er begin 1966 zeshonderd wonin gen gereed gekomen zijn. In deze periode van 3 jaar zullen er elk jaar 100 vrije-sectorwoningen volgens een met de Landbank N.V. uitge werkt plan gebouwd worden, alsme de elk jaar 100 woningwetwoningen, die op de traditionele wijze in ar beidsbesparende bouw opgetrokken zullen worden. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft deze bouwmo- gelijkheden bereikt in samenwerking met Vlissingen, dat op dezelfde wijze in drie jaar 600 woningen bouwt. Als supervisor van het gehele plan-Zuid hebben b. en w. de Baarnse architect D. Zuiderbroek aangetrokken, die tevens de architect is van de eerste bouwfase. De voorbereidende werkzaamheden voor het (Zie slot pag. 2 kol. 3) Eerder was bericht dat zondagavond een militaire delegatie uit Irak onverwachts in Damascus, de hoofdstad van Syrië, was aangekomen voor besprekingen met de Syrische minister van defensie, gene raal Ziad Al Hariri. Na de staatsgreep van 8 maart in Syrië had Irak voorgesteld troepen naar Syrië te zenden „om de Ara bische droom van Iraakse troepen aan de grenzen van Israël te verwe zenlijken". Syrische aanhangers van Nasser wa ren tegen een dergelijke maatregel tenzij ook Egyptische troepen naar Syrië zouden worden gezonden. Bij het scheiden van de markt heeft demissionair geworden minister De Pous de achtste industrialisatienota aan de Kamer doen toekomen, een lijvig stuk, waarin uitvoerig en omstandig balans wordt opgemaakt van de industrialisatie in Nederland sinds 1948. Voor de ko mende periode worden echter anders dan in de vorige nota's geen concrete beleidsmaatregelen aangekondigd: te recht naar onze mening, want derge lijke maatregelen zijn een zaak van het komende kabinet. Wel worden voor het toekomstige beleid belangrijke bouwste nen aangedragen, zodat deze nota ver moedelijk een gewichtig stuk zal blijken te zijn wanneer het gaat om de formu lering van de economische paragraaf in een komend regeringsprogramma. In dit opzicht willen wij met name wijzen op een duidelijke uitspraak in de nota over de bouwmarkt. In de nota is becijferd, dat de indu striële investeringen in de toekomst met honderd procent moeten worden op gevoerd, gerekend over de periode 1960- 1970- Dat is twintig procent meer dan het doortrekken van de „investerings- lijn" sinds 1950, een verhoging, die ech ter nodig is teneinde het nadelig effect van de arbeidstijdverkorting op te van gen. Extra-investeringen moeten dus de moeilijkheden rond de produktievermin- dering (door de vrije zaterdag e.d.) weer recht trekken. Een dergelijk zwaar in vesteringsprogramma stelt de industrie in ons land voor geen geringe opgave! En er zullen zich niet al veel knelpunten mogen voordoen, want dan zal het streefbedrag niet worden gehaald. In de industrialisatienota echter wordt zonder omwegen gesteld, dat er wél knelpunten zullen zijn, o.m. de situatie op de bouw markt. Sinds 1960 schiet namelijk de bouwcapaciteit in toenemende mate te kort om in de groeiende behoefte van de industrie te voorzien: er zijn wacht tijden van twee a drie jaren voordat een rijksgoedkeuring op een bouwproject wordt verkregen, welke tijden voor han del en verkeer nog iets langer zijn. In de toekomst betekent dit een sterke rem op de industriële expansie op lange ter mijn. Het is immers voor de ondernemer onwerkbaar, wanneer er tussen zijn be sluit tot nieuwbouw en het in produktie- komen van zijn nieuwe bedrijf zo'n jaar of vijf verloopt. Dat is een onmogelijke situatie, die nog eerder erger dan beter schijnt te worden. Uit de formulering van de nota kan men afleiden, dat deze gang van zaken minister De Pous met grote zorg vervult. Men mag aannemen, dat hij professor Romme op de hoogte van deze zorgen heeft gebracht. Zij zullen ver moedelijk deze week menig politicus vele hoofdbrekens bezorgen: vrijwel alle partijen hebben immers in de verkie zingsstrijd een sterk accent gelegd op de woningbouw. En nu ligt daar plotse ling een omstandig gedocumenteerd stuk op tafel, waarin wordt uiteengezet dat Nederland wil het in de toekomst zijn welvaartspeil kunnen handhaven de industriebouw niet mag verwaarlo zen. Wat nu? De woningbouw kan niet worden verminderd, daarover is ieder een het eens. Maar de nota van minister De Pous toont duidelijk aan, dat óók de bouwcapaciteit voor de industrie om hoog moet. Het dient uit de lengte of uit de breedte te komen. Welk beleid zal een nieuw kabinet te dien aanzien voeren? Het is duidelijk, dat hoge eisen gesteld moeten worden aan een toekom stige minister van bouwnijverheid. Er zal een ander en beter beleid gevoerd moeten worden dan tot dusver en bin dende afspraken voor de naaste toe komst zullen nodig zijn, ondanks alle afkeer van sommige partijen voor der gelijke afspraken. Waar het vooral op zal aankomen is een planning op lange termijn, zoals ook de bouwwereld vraagt: de eind vorig jaar verschenen bouwnota van het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid stelt het na drukkelijk. Terecht is daarin geconclu deerd, dat ondanks de intensieve over heidsbemoeienis met de bouwproduktie bij de overheid een duidelijke beleidslijn ontbreekt. Daardoor kan het bedrijfs leven in de bouwnijverheid slechts maat regelen op korte termijn nemen. Plan ning op lange termijn zal inderdaad no dig zyn: de achtste industrialisatienota betoogL in wezen Tzij het met andere woorden), hetzelfde als het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid. Minister De Pous heeft met dit stuk bouwstenen voor een toekomstig economisch beleid geleverd. Maar tevens heeft hij echter op indirecte wijze een medeveroordeling uitgesproken over het bouwbeleid van zijn ambtgenoot van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Maar nu neemt men in Beiroet aan dat de door Ba'athisten geleide regeringen van Irak en Syrië alsnog tot deze maat regel zullen overgaan, maar dan als een zet voor een twee-landeneenheid, waar bij president Gamal Nasser en zijn V. A.R. terzyde worden geschoven. Volgens berichten uit Bagdad zyn er in de straten der stad tanks te zien en hangt er een zeer gespannen sfeer. Radio Bagdad zette inmiddels de cam pagne tegen Nasser voort. Een commen tator verklaarde: „De dagen van het Nasserisme zijn voorbij". De Amerikaanse en de Britse afgevaar digde op de ontwapeningsconferentie in Genève hebben gisteren het Russische voorstel voor een kernwapenvrye zone in het Middellandse-Zeegebied aJs „schreeuwende propaganda" van de hand gewezen. Dit gebeurde nadat de Sow jet gedelegeer de Tsarapkin de conferentie officieel in kennis had gesteld van identieke nota's die eerder over het onderwerp aan de V.S., Engeland en alle landen aan de Middellandse Zee met uitzondering van Albanië waren toegezonden. De Amerikaan Charles Stelle zei dat De minister van binnenlandse za ken, mr. E. H. Toxopeus, is door de koningin gemachtigd de lopen de zitting van de Staten-Generaal in eeu verenigde vergadering te sluiten op zaterdag 1 juni om drie uur 's middags. Op woensdag 5 juni 's middags om 1 uur zal, eveneens in een verenig de vergadering, de minister van binnenlandse zaken in naam der koningin de nieuwe zitting van de Staten-Generaal openen. „ESSO DEN HAAG" HEEFT MOEILIJKHEDEN Het nieuwe tankschip „Esso Den Haag", dat de grootste Nederlandse tanker is door zijn draagvermogen van 90.000 ton, heeft op zijn vijfdaagse proefvaart, waarvoor het schip zondagmiddag van de Verolme-werf naar Noorwegen ver trok, moeilijkheden met de voortstu wingsinstallatie gekregen. Het schip ligt sinds maandagmiddag te drijven op 60 mijl ten noordwesten van IJmuiden op de Noordzee en heeft voor reparatie assistentie van personeel van de werf gevraagd. De moeilijkheden aan de voortstuwingsinstallatie bestaan in een defect aan één der ketels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1