Sennocol Mml Breskens II behield de beste kansen op titel Belg Dries nam leiding van Jan Pieterse over Sportuitwisseling Aalst -Vlissingen onbeslist Dertien koeien dood na eten van narcissenloof Financiële berichten Laatste beslissingen nog niet gevallen SWIFT GELIJK MET FLUKS: 2-2 ELEÜANT ADSPIRANT ROOSENDAAL MET 3 OVERWINNINGEN OP le PLAATS Indirect gevolg van winter KEUKENHOF gaat morgen dicht DINSDAG 28 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL Het bescheiden Zeeuwse afdelings- voetbalprogiumma heeft geen en kele beslissing opgeleverd, zodat er thans nog vier kampioenen en drie hekkesluiters uit de bus moeten ko men. De beste kans om recht streeks de titel in de wacht te sle pen hebben Breskens II in de res. Ie klas en H.V.V. Hl in de 3e klas C. Voor de twee andere klassen 2A en 3 B is het wachten nog op enkele inhaalwedstrijden. In de le klassen werden nog wat restan ten opgeruimd, waarbij de gedegradeer de ploegen geen kans kregen om het alsnog tot een zege te brengen. In IA had Dreischor geen moeite met Brou wershaven, terwijl in 1 B Jong Ambon met een 5—1 zege uit Westdorpe bij Ria W terugkeerde. In de res. le klas dus de beste kan sen voor Breskens II, dat zijn aan spraken op de titel behield via eer benauwde 43 zege op Luctor n. Corn Boys III heeft de moed onder aan nog niet opgeheven, getuige de 73 overwinning op Oostburg II, dat Zld. Sport III zyn race naar een nog hogere plaats kracht bijzette met een forse 90 zege op RCS II. Breskens n Clinge,n Zld. Sport III Zeelandia n RCS n Oostburg II Goes in Biervliet n Luctor II Corn Boys in 15 11 3 1 25 73—28 16 9 5 2 23 4623 16 9 2 5 20 58—30 5 18 32—26 5 18 4843 8 14 49—59 8 13 43—48 7 10 30—61 21—49 6 2 5 3 3 4 3 2 15 1 3 11 5 31—64 Geen gelegenheid In 2 A kreeg Koewacht H geen gelegen heid een paar puntjes op Vogelwaarde II in te halen, daar het niet in het veld kwam. Aardenburg n versloeg IJzendij- ke n met 51, Breskens in verpletter de Walcheren n met 101, terwijl Steen H en Sluiskil H de punten deelden (3—3). Vogelwaarde II 16 12 3 Koewacht H 13 10 3 Terneuzen ni 15 7 4 Aardenburg n 14 7 1 Sluiskil n 15 6 1 Steen II 15 5 1 Breskens III 13 4 1 Walcheren II 15 4 0 11 IJzendijke H 14 3 0 11 1 27 78—23 0 23 48—16 4 18 4540 6 15 49—60 8 13 35—39 9 11 4546 35—41 29—66 6 29—60 Kampioen Zld. Sport IV liet stadge noot Vlissingen V niet tot een zege komen (41). terwijl Kruiningen D zijn doelsaldo wat opvijzelde ten kos- te van Cortgene (7—2). Doordat Yerseke n zich uit de competitie moest terugtrekken, ziet de ranglijst er thans als volgt uit; MIDDELBURG HOUDT ZATERDAG RECEPTIE De voetbalvereniging Middelburg zal ter gelegenheid van het deze week behaalde kampioenschap in de 2e klas B plus de promotie naar de le klas zaterdag as. een receptie houden in het clubgebouw, hotel De Eendracht aan de Markt. Er wordt van 4 tot 6 uur 's middags gere cipieerd. eerder gaf een afvaardiging van het Middelburgse gemeentebestuur blijk van zijn waardering voor het succes van de groen-witten. Tijdens de feestavond in het Citytheater kwamen burgemees ter mr. J. Drjjber, wethouder A. J. Be renpas voor sportzaken en dè sport ambtenaar van de hoofdstad, de heer J. Scholten, de kampioenen, hun trainer en het bestuur feliciteren. EIS TEGEN FRANSMAN IN OPLICHTINGSZAAK Tegen de 58-jarige gedetineerde Franse zakenman R. Th. E. G. R. heeft de pro cureur-generaal by het gerechtshof te Amsterdam gisterochtend terzake van het mede plegen van oplichting van ruim 6/2 ton ten nadele van de Amster- damsche Rank, 4'A Jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist. De medeverdachte, de 48-jarige voorma lige employé van deze bank, J. E„ werd reeds eerder berecht en tot vier jaar met aftrek veroordeeld, welke straf hij thans ondergaat. De alle hem ten laste gelegde feiten hardnekkig ontkennende Fransman was in eerste instantie door de rechtbank, na een eis van vijf jaar, tot vier jaar met aftrek veroordeeld. Met behulp van valse betalingsopdrach ten. die de Fransman ontkent naar E. te hebben gestuurd, was deze in staat de circa 6**. ton van slapende rekenin gen van buitenlandse cliënten van de Amstcrdamsche Bank over te maken naar nummerrekeningen van het twee tal bij een Zwitserse bank. In totaal be droeg de fraude 850.000, waavan na de arrestatie van E. in Baden-Baden en de aanhouding van de Fransman in Spanje, ruim zes ton achterhaald is. Het hof zal op 10 juni arrest wijzen. weg verstopping Een nieuw natuurproduct, dat geen kramp geeft. dragees herstellen uw natuurlijke stofwisseling Zld. Sport IV Kwadendamme Volharding li Kruiningen II li Middelburg IV li Patrijzen II 11 Vlissingen V li Cortgene x) li Arendskerke li x) verliespunten. In de 3e klas A speelden Kwadendamme II en Luctor III 11 gelyk, waardoor Luctor m nog een kans behield op de 2e plaats, in de 3e klas C won HVV III met 90 van Graauw en Philippine II met 92 van Corn Boys IV. hvv ni 7 16 34—36 6 15 39—39 8 15 36—48 8 14 43—42 8 14 39—50 8 10 11 7 3: Philippine IE Graauw Clinge m Hontenisse EG Corn Boys IV 11 9 1 12 8 2 13 6 3 13 6 2 12 3 1 1 19 44—10 2 18 48—21 4 15 47—36 5 14 35—33 8 7 37—36 13 0 1 12 1 15—90 De korfbalvereniging Swift uit Middel burg heeft het thuisduel tegen Fluks uit Leiden niet in een zege kunnen omzet ten. De eindstand werd 22 en deze score besloot een aantrekkelijke wed strijd, waarin beide ploegen volop kan sen kregen, maar waarin het er voor geen van de aanvalsvakken echt zat". Ondanks het feit, dat de bal niet wilde wat de 24 spelers en speelsters twee maal drie kwartier met inzet van alle krachten van plan waren vele ma len rolde het ronde ding namelijk over de korfrand of wipte er zelfs uit werd het een duel, dat het aanzien ten volle waard was, omdat beide ploegen redelijke aanvallen opbouwden, in vrij snel tempo uitgevoerd. Beurtelings kwa men beide korven een periode in ge vaar en in het gehele tijdsbestek kre gen de aanvalskwartetten de onwillige bal toch nog enkele malen door de korf- opening heen. Fluks deed dat het eerst, waagop Ineke Vermeulen voor de Swlftianen gelijk maakte. Eerst een fiks eind in de twee de helft kwamen de Leidenaren no; maals aan een voorsprong, maar in t volgende minuut was de score weer in evenwicht. In die 2 minuten was echter al het kruit verschoten; het bleef 22 een uitslag, die de verhouding goed weergeeft. OLYMPIA'S TOUR Marinus Paul won de vierde etappe (Van een verslaggever). Het listige, bijna sluwe Belgische wieier- eskadron heeft eindelyk een geslaagde ;reep gedaan naar de hoogste macht in Olympia's Tour door Nederland voor amateurs. Geraffineerd profiterend van de aanvalsdrift en de onbezonnenheid van de impulsieve Nederlandse amateurs hadden zjj zaterdag en zondag al po- gen ondernomen die nog maar net het nippertje verydeld konden wor- 1. Maar gisteren gelukte het dan ein delijk in de 154 km lange rit van Heer len naar Veldhoven (by Eindhoven). Neen, ook nu niet waren zij de aan stichters van deze revolutie, die voor dc derde maal de hoogste macht in dit wielercircus in andere handen deed over gaan. Zy lieten het krachten slopende initiatief over aan de weer onstuimige aanvallende Nederlandse wieier jongelin gen. Juist bij de beslissende ontsnapping moet de 20-jarige diamantslijper Jos Dries uit de Belgische Kempen echter geweten hebben dat de krachten van zyn voornaamste concurrenten tijdelijk hot geslepen waren. Niet hij, maar die andere Belg Willy He.vns, die als tweede geklasseerd stond achter Jan Pieterse werd ais de gevaarlijke man gezien. En ook daarom reageerde het peloton niet toen hij met negen andere vluchters meesprong. Eerst nog leek het een on beduidende aanval, maar by de finish in Veldhoven had dit overmoedige tien tal 2 minuten en 54 seconden voorsprong op het peloton. Jos Dries met slechts I minuut 54 seconden achterstand op de oranjetruidrager Pieterse gestart kwam daarmee als nieuwe dictator te voorschijn uit deze zoveelste revolutie in Olympia's Tour: hjj nam de leiderstrui van Jan Pieterse over. Oranjetruidrager Jan Pieterse en zijn belangrijkste ploegmakker Arie den Hartog uit Zuidland klaagden na af loop hun nood; „Er was helemaal geen samenwerking in onze ploeg". Die samenwerking was broodnodig want vanaf de eerste kilometers heb- hen haastig georganiseerde formaties de leiderspositie van Pieterse uit Oude Tonge bestookt. Het begon met een vlucht van Henk Hoekstra uit Ureterp. Van Dijk, Buuts, Van Aert en De Jong. Vechtend voor iedere meter winst was vooral Hoekstra aan de kop te vinden: hij was met ruim 3 minuten achterstand op Pieterse de best geklasseerde man van deze formatie. Van Dijk en Buuts, ploegmak- kers van Jan Pieterse, weigerden echter een meter kop te doen en na 50 km (bij Sint Jocs) werd alle hoop van Hoekstra de bodem ingeslagen. Nieuwe aanvallers Maar onmiddellijk stonden nieuwe aan vallers klaar. Coentje Visser uit Sant poort (2.48 achterstand op Pieterse). veerde nog voor Roermond als losgela ten uit een kattepdlt uit het peloton. In 'In kielzog veerden Leo van Dongen en 'arinus Paul mee. In de straten van Roermond stuwde het peloton het tempo echter zo op, dat de vluchtelingen weer werden overspoeld. Schouten uit Half weg, Kees Ilacst, Lachterop, dc Belg Stevens en Arie den Hartog zorgden voor de nieuwe aanvalsgolf. Het leek te slagen: in Heythujjsen (83 km) bedroeg Ir. K. C. Box in Apeldoorn overleden Te Apeldoorn is vrij onverwacht op 39- jarlge leeftijd overleden ir. K. C. Box, hoofdingenieur en hoofd van de weg- en waterbouwkundige afdeling van de ge meente Apeldoorn. De overledene, die op 2 maart 1924 te Hoorn werd gebo ren, aanvaardde na zijn studie in 1954 een functie by publieke werken in Am sterdam. vanwaar hij in 1957 vertrok naar Vlissingen, aanvankelijk als ad- unct-directeur van gemeentewerken, ater als directeur. De heer Box was se dert 15 mei 1961 in dienst van de ge meente Apeldoorn. Grieks parlementslid overleden na botsing met tegenstander Het Griekse communistische parle mentslid Grigoros Lambrakis Is maan dag in een ziekenhuis in Salonlki overle den aan de verwondingen, die hy woens dag by een aanrijding had opgelopen. Lambrakis werd door een politieke te genstander, Spyros Godzamanis, met een motor aangereden, toen hij van een 1 „vredesbijeenkomst" kwam. Vier beken-1 de hersenspecialisten hebben nog ge tracht zyn leven te redden. De 45-jarige Lambrakis was professor in de gynaecologie aan de universiteit in Athene. De linkse Verenigde Democrati sche Partij heeft geprotesteerd tegen de „moordaanslag" op Lambrakis en het parlementslid George Tsaroechas. De motorryder en diens passagier zyn gear resteerd. Ter voorkoming van demon straties is de politie in Saloniki in staat van paraatheid gebracht. Militairen moeten in hun kazernes biyven. hun voorsprong anderhalve minuut, maar weer sloeg het peloton meedogen loos toe Ogenschijniyk volslagen ongevaarlijl kwam bij Someren (na 104 km) ech ter de inleiding tot de beslissende ont snapping. Ottenbros, Greuter, Ste vens, Verwey en Haest raasden in gesloten linie naar voren. Nu echter was het peloton onmiddeliyk waak zaam. Het werd een natuurlijke schif ting: wat sterk was kwam voor, wat zwak was bleef achter. In een kilometerlange jacht werd het peloton in stukken gereten en toen er eindelijk enig overzicht in het strijdge woel kwam had zich een tien man sterke kopgroep afgescheiden: Vransen uit Halfweg, Paul, De Jong, Boog, Dries. Chris Duyker, Ottenbros, Van Ginneken, Barten en Van Kemenade. Het waren voornamelyk Van Ginneken, Duyker. Ottenbros, De Jong en Van Ke menade die het tempo opschroefden en de voorsprong deden groeien: een halve minuut by Sterksel (na 119 km), een minuut by Leende (126 km), zelfs twee minuten 15 seconden bij Westerhoven (137 km) en ten slotte 2 min. 54 sec. bij de finish in Veldhoven. Daar verbryzelde Marinus Paul de Belgische illusie op weer een etappezege, maar niemand kon de „rondemiss" ervan weerhouden de Belg Jos Dries de oranjetrui aan te trekken. Uitslagen I. Paul (pl. Van Heusden) 3.32.46 (met bon. 3.31.46); 2. Dtfes (Belg, pl. René Janssens) z.t. (met bon. 3.32.16); 3. Duyker (pk P. Peters) z.t. (met bon. 3.32.31); 4. Barten (pl. Rijkers) z.t., 5. Van Kemenade (pl. Van Heusden) z.t.: 6. Van Ginneken (pl. P. Peters) z.t.; 7. Ottenbros (pl. P. Peters) z.t.; 8. De Jong (pl. Simons) z.t.; 9. Fransen (pl. Snij ders) z.t.; 10. Boog (pl. Gerritse) z.t.; II. Linders (pl. Snijder) 3.35.40. Ver volgens het grote peloton in dezelfde tijd. Het algemeen individueel klassement luidt nu: 1. Dries (Belg, pl. Janssens) 14.45.58; 2. Van Ginneken (pl. P. Pe ters) 14.47.07; 3. Pieterse (pl. Gerrit se) 14.47.28; 4. Duyker (pl. P. Peters) 14.48.10; 5. Paul (pl. Van Heusden) 14.48.31; 6. Heyns (pl. P. Peters) 14.48.36; 7. De Wit (pl. Gerritse) 14.49.22; 8. Karstens (pl. Snyders) z.t.; 9. Schuuring (pl. Van Heusden) 14.49.31 10. Den Hartog (pl. Gerritse) 14.49.44. dè sigaar voor vader doos van vijf 1.45 doos van tien 2.90 Zeeuwse wielercompetitie Wim de Wilde heeft de leiding bij nieuwelingen wedstrijden competitie om de P.Z.C.-prijs hebben wel ngeveer de verwachte ontwikkelingen ibracht in de competitie. Bij de adspi- ranten hebben De Vrieze en Beum thans de tweede en derde plaats ingenomen, 1. Ko Roosendaal, Steenbergen 30 pnt; 2. Ko de Vrieze, Souburg, 16; 3. Jan Beun, Biervliet 16; 4. Leo Bogers, Os- sendrecht, 16; 5. G. van de Sijpt, Koe wacht 14; 6. A. de Milliano, Roosen daal 13; 7'. C. van de Berge, St. Maar- tensdyk 11. Bij de nieuwelingen heeft Wim de Wilde door zyn regelmatig goede klassering thans de eerste plaats ingenomen maar Wim Dubois die in Koewacht ook zijn derde wedstrijd in de competitie in een overwinning omzette, blyft goed volgen. Gaby Minneboo, die in de laatste twee wedstrijden niet is gestart, is ook door de zeer regelmatige De Feber voorbij gestreefd, terwyl achter hem nog vel concurrenten.op komen zetten. De stand is na vyf wedstrijden: 1. Wim de Wilde, Oudelande 53 pnt; 2. Wim Dubois, Zuidzande 45; 3. Willy de Feber, Sluiskil 45; 4. Gaby Minneboo, Heenvliet 34; 5. Henk van Koeveringe, Schore 32; 6. René Pynen, Woens- drecht 30; 7. Jan van Rijn, Heemskerk 29; 8. Kees Rentmeester, Ovezande 28; 9. Rien Brouwers, St. Willibrord 27; 10. Jac. de Goede, Beverwyk 25. De kermisronde van Hulst (nieuwe lingen en adspiranten) die vandaag, dinsdag wordt verreden, is de volgende wedstrijd die meetelt. Nieuwelingen: 1. W. Dubois (Zuidzan de) 50 km in 1.17.25; 2. R. Pynen (Woensdrecht); 3. R. Bukachi (Axel); 4. R. Ferket (Stekene) (B.); 5. J. Schil- peroort (Zwyndrecht)6. W. de Wilde (Zuidzande); 7. W. de Feber (Sluiskil); 8. H. van Koeveringe (Schore); 9. W. Pons (Maasdam); 10. A. Hollemans (Rijsoord). De wedstrijden hadden een nogal mat verloop. Het parcours en de sprinters stonden geen serieuze uitlooppoging toe, zodat in beide wedstrijden een massa sprint de beslissing moest brengen. Bij ae adspiranten trokken Roosendaal ën Beun in de laatste ronde het veld uit elkaar, waarna Roosendaal royaal de baas bleef over de sterk teruggekomen De Vrieze. Bij de nieuwelingen had een valpartij in de laatste ronde veel invloed, maar op de overwinning van Dubois viel niets af te dingen. In een opwindende sprint passeerde hij de sterke Belg Fer ket, die ook Pynen en Bukachi nog voor bij moest laten gaan. Uitslag Adspiranten: 1. Ko Roosendaal (Steen bergen) 24 km in 36.40. 2. Ko de Vrieze (Souburg) op een lengte, 3. L. Bogers (Ossendrecht), 4. J. Beun (Biervliet), 5. C, v. d. Berge (St. Maartensdyk)6. J. van Meer (Lepelstraat); 7. G. v. d. Sypt (Koewacht), 8. A. de Milliano (Roosen daal); 9. W. Rijk (Goes); 10. J. de Smet (Hansweert). Vlissingen"-j eugdelftal won beker Aan de zondag jl. gespeelde wedstrijd VlissingenMOC ging een voorwedstrijd tussen het „Vlissingen"-jeugdelftal BI en een jeugdelftal van MOC vooraf. De inzet was een beker, die door de suppor tersvereniging „Rood-Wit" beschikbaar was gesteld. Het Vlissings Bl-team won met 50- Na afloop van de wedstryd overhandigde de voorzitter van de supportersvereni ging. de heer W. Vader, de beker aan de aanvoerder van het winnende elftal. EINDSTAND WERD 6-6 ZEEUWEN WONNEN VIER ONDERDELEN, BELGEN OOK De sportuitwisseling tussen Vlissingen en Aalst, waarbij twee dagen tientallen sportmensen uit beide steden in België strijd geleverd hebben, is onbeslist ge ëindigd: 66 was de eindstand. De Vlij singers wonnen de onderdelen gymnas tiek, handbal, judo en tafeltennis, de Belgische tegenstanders waren sterker by het basket- en voetbal, by het scha ken en op de biljarttafel; by het volley balduel werden de punten gedeeld: de Vlissingse dames verloren, de heren De turnoefeningen, die de dames van beide steden moesten verwerken, beston den uit vrije oefeningen, brug, paard- sprong en evenwiehtsbalk. Het werd een forse zege voor de Vlissingse meis jes, die haar tegenstandsters uit Aalst met 233.87 tegen 212,55 punten achter zich lieten. In de persoonlijke rang schikking werd Matty Bongers onbe dreigd eerste met 38.90 punten. Tweede werd Ria de Nooijer met 34.90 pnt., der de B. van Gelderen met 34.80 pnt. De Vlissingse handballers zegevier den op het veld met 2311 over hun mesontmoeting (zevenhandbal) werd eveneens een Vlissingse zege, name lijk met de niet mis te verstane cij fers 16—2. e judo-ontmoeting won de Zeeu sportploeg niet 80 tegen 60 punten. P. de Nooijer, P. aiiltenburg en R. Florisse wonnen alle drie hun beide partijen, C. Stolk won er één en verloor er één, evenals Mesu en Leenbrugge, terwijl F. de Nooyer en Schinkel hun partyen on beslist beëindigden. Bij één van de wed strijden werd P. Joosse zodanig gebles seerd, dat hy naar het ziekenhuis ver voerd moest worden. Kort daarna kon hij toch met de ploeg huiswaarts ke ren. De tafeltennisstrijd eindigde in een 8-3- zege voor de Vlissingse ploeg. Bij het RUS WINT HET CONCOURS „KONINGIN ELISABETH VAN BELGIË" De 24-jarige Rus Alexei Michlin heeft zaterdagavond in het Paleis van Schone Kunsten te Brussel de eerste prijs ge wonnen van het internationale muziek concours „Koningin Elizabeth van Bel gië 1968" dit jaar gewyd aan de viool. finale werd door koningin Elizabeth bijgewoond. In totaal hebben 36 violisten uit 15 landen aan de wedstrijd deelge nomen. Michlin, een leerling van David Oistrakh op het conservatorium van Moskou, werd door de jury waarin beroemde violisten als Zino Francescati, Yehudi Menuhin en Arthur Grumiaux zitting hadden unaniem uitverkoren boven de elf andere finalisten voor zyn prachtige vertolking van het vioolcon cert in kleine terts van Sjostakowitsj. Ook de tweede prijs ging naar een Rus: de 30-jarige Semion Snitkowsky, ter- vvyi een Amerikaan, de 26-jarige Arnold Steinhardt, de derde prys kreeg toege wezen. Foto v.r.n.l.: koningin Elisabeth, Semion Snitkowsky, David Oistrakh en Alex Michlin. GIFTIG LOOF ZAT TUSSEN GRAS UIT AMSTERDAMSE PARKEN (Van onze Amsterdamse redacteur) Uitgebloeide narcissen uit de Am sterdamse parken hebben de dood van dertien koeien veroorzaakt. Bij H. J. van den Ancker uit Dui- vendrecht stierven verleden week 12 van de 38 daarmee gevoederde dieren in zijn stal. Veehouder A. Theijssen van Middenpolder zag zijn koeien die al buiten liepen ook ziek worden, maar hoeft tot nu toe slechts een beest te missen. De .overlevende koeien" zijn inmid dels nog wel ziek ze geven bo vendien vrijwel geen druppel melk meer. De massale sterfte is eigenlyk nog een laat gevolg van de strenge winter. Er was dit voorjaar maar heel weinig groenvoer. De koeien kregen verleden week de zogenaamde „eerste snee" van het gras, waardoor dit keer toevallig ook de gemaaide narcissen waren ge mengd dat komt vrijwel nooit voor. Nooit voorgekomen Dierenarts H. B. M. Overhaus uit Ouderkerk aan de Amstel vertelde ons gistermorgen: „in de hele lite- De maaginhoud van enkele doden dieren is opgestuurd naar het Centraal Dier geneeskundige Instituut te Rotterdam. Óe dodelijke narcissen waren gemaaid door personeel van aannemer-expediteur Beuker uit Diemen. Deze heeft hiertoe een contract lopen met de gemeente Amsterdam. Daarin heeft zy zich ver plicht om het gemaaide gras van de parken en plantsoenen ook te verwijde ren. Met vrachtwagens vol wordt deze oogst dan naar zijn erf gereden. Daar komen boeren uit de buurt dit wr weghalen. „Zo is het al jaren góed; gaan. Ik ben blij dat het gras voor mij zo gemakkelijk verdwijnt. En de boeren zijn dankbaar voor dat gratis voeder want ze kunnen dan meer vee houden dan normaal op hun land. Het bestuur van de nationale bloemen- tentoonsteUing „Keukenhof" heeft be sloten de tentoonstelling morgenavond a.s. te sluiten. Men had gehoopt, dat het park tot en met de Pinksterdagen open zou kunnen blijven, maar de recente regenval bespoedigt de bloei van de laatste honderdduizenden bloemen zo danig, dat na 29 mei enige verfletsing dreigt in te treden. Het hoort tot de gewoonten van Keuken hof de tentoonstelling te sluiten, voordat frisheid en schoonheid van het park zichtbaar door weersomstandigheden worden aangetast. Het ziet er naar uit, dat ondanks het geringe bezoek met de paasdagen en het veelal ongunstige weer in de weken nadien, in dit seizoen toch nog 600.000 Nederlanders en buitenlan ders op de sluitingsdag de poorten van Keukenhof gepasseerd zullen zijn. Eis van Alabama's gouverneur door rechter afgewezen Het hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft gisteren een eis van gou verneur Wallace van Alabama verwor pen tot het terugtrekken van federale troepen uit Alabama, die tot taak heb ben zo nodig de orde in Birmingham te herstellen. Gouverneur Wallace had betoogd, dat de regering in Washington misbruik van haar macht gemaakt had door federale troepen naar een van de staten van de unie te zenden zonder dat de rei of het parlement van de desbetrel staat hierom verzocht had. Het hooggerechtshof heeft de eis van Wallace niet ontvankelyk verklaard. Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft gisteren ook beslist, dat de rassenschei ding in parken, sportvelden en andere dergelyke openbare ontspanningsgele genheden in de stad Memphis, in de zuidelyke Amerikaanse staat Tennessee, wordt opgeheven. Verwacht wordt, dat deze uitspraak verstrekkende gevolgen zal hebben voor de zuidelijke staten van de V.S.. waar voor het merendeel van genoemde ter reinen en gelegenheden de rassenschei ding van toepassing is. Neem boer Van den Ancker die man leefde praktisch op dat gras. Hij is door allerlei stadsuitbreidingen de laatste ja ren steeds meer grond kwijtgeraakt. Zo'n man kan verder bestaan dank zij deze mogelijkheid. Nu is hy praktisch geruïneerd, want de man was tegen dit soort rariteiten natuurlijk niet ver zekerd". ratuur komt dit geval niet voor. Wij weten natuurlijk wel dat het loof van narcissen giftig is. Maar het gebeurt praktisch nimmer dat koeien daar mee in grote en dus dodelijke hoe veelheden worden gevoerd. Rond de bollenstreek blijken sommige vee houders hun vee zelfs aan het be trokken gift (alkaloïden) te hebben fewend door met kleine porties van et loof te beginnen en ae hoeveel heden dan op te voeren. Maar in dit geval lag dat anders. Ove rigens deed het ziektebeeld my ook nog aan andere vergiftigingen denken, met name arsenicum. Misschien waren de bloemen wel met een oplossing daarvan bespoten". De dienst beplantingen van de hoofdstad heeft dit ontkend. „We kunnen ons niet permitteren in een grote stad met gif tige stoffen te werken". Onderzoek Geruïneerd KERKNIEUWS Priesterjubilea in bisdom Breda Twee in Zeeland geboren r.-k. geestelij ken zyn 11 juni 25 jaar priester. Het zijn kapelaan M. van Stee te Breda en drs. J. F. A. M. van Waesberghe, leraar geschiedenis aan het klein semenarie Jjpelaar te Nieuw-Ginneken. Drs. Van Waesberghe werd 23 mei 1914 te Hulst geboren en studeerde aan de universiteit te Nymegen. Hij werd op 30 juni 1942 conrector te Etten. Op 18 maart 1943 volgde zyn benoeming tot professor aan het klein seminarie te Nieuw-Ginneken. Kapelaan Van Stee werd 4 november 1913 te Heinkenszand geboren. Van 30 augustus 1941 tot 1947 was hij kapelaan te Vlissingen en van 27 januari 1956 tot 24 augustus 1960 kapelaan te Goes, waarna de benoeming in Breda volgde. Kapelaan J. P. J. M. Corstiaensen te Oosterhout, die eveneens 11 juni 25 jaar priester is, werd 21 augustus 1912 ge boren te Standaardbuiten en was van 24 januari 1940 tot 11 september 1945 kapelaan te Aardenburg. HONGAARSE REGERING WEIGERT WIJDING VAN BISSCHOPPEN De Hongaarse regering heelt geweigerd toe te staan dat de door het Vaticaan benoemde wijbisschop van Szombathely, mgr. Jo^zef Winkler en de apostolisch administrator van Pecs, mgr. Gelbert Bellon, tot bisschop worden gewijd. Het K.N.P. verneemt uit Boedapest, dat mgr. Joszef Petery. residerend bisschop van Vac, ondanks zyn vrylating niet naar zyn bisdom terug kan keren. Mgr. Petery heeft in gesprekken verklaard dat hij, zolang hem niet wordt toege staan naar zijn bisdom terug te keren, zyn verbanningsoord Hejce wil blij- volleybal leverde de herenontmoeting een 32-zege voor de heren op, de da mes uit Vlissingen moesten met 30 het onderspit delven. De schakers moes ten met 2~'21]A de winst uit handen geven. J. A. Smits zorgde voor het winstpunt, H. F. Schaaf voor de helft. De voetbalwedstrijd, waarin Walcheren de Vlissingse kleuren verdedigde, ein digde in een 41-zege voor Aalst. Vijf minuten voor tijd redde Wim Tax de eer voor de Vlissingers. De basketbalploeg uit Vlissingen kon niet optornen tegen die uit Aalst en ver loor met 7712, terwyi de biljarters beide partijen verloren. A. P. Verhage won daarbij zijn ontmoeting. Zaterdag, de eerste dag, werden de sportlieden van beide steden door het gemeentebestuur van Aalst ontvangen; de burgemeesters van Aalst en Vlissin gen hielden daarby een toespraak- Kuypers-Donner werd afgebroken In Den Haag zyn maandag de partyen voor de vijfde ronde van het toernooi om het persoonlyk schaakkampioen schap van Nederland gespeeld. Het met veel belangstelling tegemoet geziene duel tussen koploper Frans Kuypers en grootmeester Jan Hein Donner kwam in eerste zitting niet tot een beslissing, maar de afgebroken stand lijkt gunstig voor de Nederlandse grootmeester. De ty wordt woensdag voortgezet, uitslagen van de vijfde ronde waren: KuypersDonner afgebroken; Henne- berkeDe Rooi 01; BergsmaSarink 10; LagenwegHoogendoorn JA Van den BergTe Velde afgebroken; ZuidemaVan Oosterom afgebroken. De stand is nu: 1. Kuypers 4 pnt en 1 afg. partij; 2. Donner 3 pnt en 1 afgebr. partij; 3. De Rooi 3 punten; 4. Van Oosterom 2% pnt en 1 afg. party; 5 en 6 Bergsma en Langeweg beiden 2% pnt; 7 Sannk 2 pnt (uit 4 part.); 8. Zuide ma iy2 pnt en l afgebr. partij (uit 4 part.); 9. Van den Berg 1 y2 pnt en 1 afg. partij; 10. Henneberke 1% pnt; 11. Te Velde 1 punt en 1 afg. party; 12. Hoogendoorn 1 pnt. A.R.M. TEVREDEN Zowel verkoop als verhuur van auto's vertonen op ht ogenblik bij de Amster- damsche Rijtuigmaatscliappij N.V. een gunstig verloop, zo heeft de voorzitter heden in de jaarvergadering meege deeld. In Rotterdam is sinds tien dagen een afdeling „verhuur personenauto's" ge vestigd. De voorzitter verwacht, dat uit kering uit de agioreserve niet steeds belastingvrij zal blijven. Het bestuur meent echter in 1963 nog niet tot een uitkering te moeten overgaan. DIVIDENDEN „VAN BERKEL". Het stemt de directie van „Maatschappij Van Berkel's Patent N.V.", blijkens het verslag, tot voldoening, dat ondanks remmende maatregelen de concernomzet op behoorlijk niveau is gebleven. Het be schikbare winstsaldo bedraagt 2.29 miljoen (onveranderd). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van tien pro cent. Aan de algemene reserve wordt 300.000 (onv.) toegevoegd. VREDESTEIN. De raad van commissarissen van de N.V. Rubberfabriek Vredestein heeft besloten aan de jaariykse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend over 1962 vast te stellen op 10 procent over het in verband met de fusie met Hevea met rond 2.700.000 vergrote kapitaal. Over 1961 werd 14 procent uitgekeerd. DT7YVIS. De Kon. Fabrieken T. Duyvis Jz. N.V. overweegt geen aandelenemissie terwyl evenmin gedacht wordt aan een fusie, zo werd gistermorgen in de aandeelhou dersvergadering medegedeeld. Het divi dend werd vastgesteld op 7 procent (v.J. 5 procent). BRONSWERK De jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Bronswerk te Amersfoort heeft de voorstellen van commissarissen en directie aanvaard en het dividend, zoals voorgesteld, vastge steld op 8 procent. De positie van de N.V. Bronswerk werd gunstig genoemd, zodat een gematigd optimisme gewettigd werd geacht. Be treffende de buitenlandse vestigingen werd geconstateerd, dat de concurrentie in Duitsland scherper en de situatie in Rhodesië moeilijker was geworden. Aangezien de N.V. Bronswerk veelzijdig is georiënteerd, kon de orderportefeuille op peil blijven. Tegenover een achter uitgang in de leveranties aan scheeps bouwmaatschappijen, staat een vooruit gang bij de inrichting van grote ge bouwen, onder meer van twee Ameri kaanse concerns. Ook de winstmarges ondergingen geen ongunstige wijziging. Gift van f83.000,- voor Rotterdamse Hogeschool De Rockefeller Stichting heeft in New York bekendgemaakt dat zij de econo mische hogeschool in Rotterdam een ~ift van 83.000 gulden heeft toegekend. iet bedrag is bestemd voor een onder zoek naar de mogelykheid een leidraad op te stellen voor de planning op onder- wysgebied in onderontwikkelde landen. De in het kader van de algemene am nestie vrijgelaten priesters mogen tot nu toe evenmin naar hun parochies terug keren. Tot op heden hebben pas vier van de 70 vrijgelaten geestelijken toe stemming verkregen de priesterlijke ar beid in hun vroegere parochies te her vatten. Priesterwijdingen De bisschop van Breda. mgr. G. H. de Vet, zal zaterdag 8 juni de priesterwij ding toedienen aan J. A. M. Meyeren en A. J. O. Verhaegen. Diaken Meye ren werd 2 februari 1934 te Middelburg geboren; diaken Verhagen werd 8 april 1937 in Graauw en Langendam geboren. m~t subdiaken wordt onder meer gewijd V. M. Havcrbeke, geboren te IJzen- dyke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11