MIDDELBURG WEER EERSTE KLASSER Triomftocht stad in Jan door de Pleziers Manchester won de cup cu> QUICK Vlissingen verpletterde zwak spelend M0C: 8-2 Nederlands korfbalteam versloeg het Belgische P.S.V. kwam op gelijke hoogte met leider Sparta Kaaise Boys kampioen RCS moet degraderen Sporttoto lVa 2-2 gelijk spel tegen Ter neuzen Fraaiste geschenk bij 45-jarig bestaan Jeugd- en zomer avond voetbalschoen De beste kwaliteit voor de laagste prijs Valkenswaard won van De Valk: 3-0 Spartanen verloren van N.A.C. met 3-1 5 MAANDAG 27 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE ELF SPELERS van het eerste elftal hebben de voetbalvereniging Middelburg ongetwijfeld het fraaiste cadeau gegeven, dat bij het 45-jarig jubileum van de hoofdstedelijke club denkbaar is: het kampioenschap van de tweede klas B en promotie naar de eerste klas. Precies 8 minuten over vier gistermiddag werd deze promotie een feit: toen sloot Middelburg het altijd lastige duel tegen Terneuzen af met een 22-stand en dat ene punt was voldoende voor het feest. Het moment ook, waarop honderden jonge en oudere hoofdstedelijke supporters (die met 5 bussen en vele personenauto's) het splinternieuwe Terneu- zense voetbalveld oprenden en hun favorieten op de schouders namen. Groen-witte paraplu's en spandoeken werden hoog geheven en het na tionale Feijenoordstrijdlied „Geen woorden, maar daden" gold zonder ophouden de elf met bloemenkransen omhangen pupillen van trai ner Piet Lindenbergh, die Middelburg na precies 29 jaar weer in de eerste klas terugbrachten, 's Avonds bij de aankomst van de spelers deden vele Middelburgers bij het station en in de stra ten de huldiging nog eens dunnetjes over. Gezeten in „Jan Pleziers" maakten de spelers een ware triomftocht over de Blauwedylc naar de binnenstad, waarbij het Middelburgs Muziekkorps dapper blazend medewerking verleende. Na een maaltijd in hotel „De Eendracht" zet ten de ploeg met de Middelburgleden en -supporters het feest in het Citytheater voort. Daar kwam ook burgemeester mr. J. Drijber namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen met het behaalde succes aanbieden. ben de groen-witten steeds een voor aanstaande rol gespeeld in de com petitie. Dat bracht ook vertegen woordigingen in bondselftallen mee: Jo Schot verdedigde eenmaal de na tionale kleuren in de wedstrijd te gen Zwitserland, verschillende spe lers werden gekozen in het zuidelyk K.N.V.B.-team en uiteraard speelden de groen-witten in Zeeuwse, Wal- cherse en Middelburgse ploegen. NA 29 JAAR WERD IE KLAS HEROVERD fusie van M.V.V. Olympia) hielden bekende voetballers Middelburg geruime ti" in de le klas, het eerste en deri jaar zelfs met overtuigend succe daar toen tweemaal een derde plaats behaald werd achter N.A.C. en Wil lem O. De oudere hoofdstedelijke supporters spreken nu nog met enig ontzag over mannen als De Leander, Jo Schot, Koster, Heijboer, Oele en Piet (thans mr. P. C.) Adriaanse. Vanzelfsprekend maakte ook Mid delburg bjjzonder moeilijke jaren mee, maar over het algemeen heb- Voor ruim 100.000 toeschouwers heeft Manchester United zaterdagmiddag in het Londense Wembleystadion de En gelse cupfinale gewonnen. In de eind strijd werd Leicester City met 31 ver slagen. De ruststand was 10. Voor de doelpunten van Manchester zorgden Denis Law en David Herd (2 x)voor Leicester scoorde Ken Keyworth. Het is de derde maal dat Manchester United de Engelse beker won. Eerder veroverde de club de felbegeerde cup in 1909 en 1948. Ook in 1957 en 1958 werd de eindstrijd bereikt. Aston Villa en Bolton Wanderers stonden toen echter achtereenvolgens succes in de weg. Deze 82e cupfinale, waarin Mancherster bij vlagen werkelijk briljant voetbal speelde, zal de geschiedenis ingaan als de „wedstrijd van Dennis Law", de grote linksbinnen die Manchester voor 115.000 pond sterling zo'n 1,2 miljoen gulden dus van net Italiaanse Torino kocht. En de supporters van de Mancunians waren het er over eens: Dennis was dit maal iedere penny meer dan waard. Samen met Bobby Charlton, de snelle beweegiyke linksbuiten van de overwin naars. vormde Law het sterkste deel van de ploeg, die volkomen verdiend in deze ongekend goede en faire bekerfina le triomfeerde. Het was dan ook Law, die na twaalf minuten uit een voorzet van rechtshalf Crerand scoorde. Na de rust wist. David Herd in de twaalfde minuut de voorsprong van Manchester United te vergroten. Hoewel Leicester City met een doelpunt van Keyworth de achterstand nog verkleinde en de Lei- cesteraanhangers nog enige hoop had den, werd deze hoop de bodem ingesla- fen door het doelpunt van Herd, die zo- oende de stand op 31 bracht. Vijf D.O.S.-teams kampioen In <le tenniscompetitie, die zondag ten einde liep, behaalden de diverse teams van de Vlissingse tennisclub D.O.S. zul ke fraaie overwinningen, dat na de reeds behaalde kampioenschappen van D.O.S. I cn II ook voor D.O.S. Ill en IV en in de jeugdcompetitie voor D.O.S. II de vlag in top ging. D.O.S. m boekte een zwaar bevochten 5-3 zege in Hulst tegen Hulster Am bacht I, D.O.S. IV won met dezelfde cij fers in Roosendaal van Olympia I er het 2de jeugdteam van D.O.S., dat in één poule was ingedeeld met D.O.S. 1 en de jeugd van Schelde (Vlissingen), M.L.T.C. (Middelburg) en Halve Maan tje (Göes), won met 5-2 van de Middel burgse jeugd. Dank zij de overwinning van het eerste jeugdteam op Schelde werd het tweede team kampioen. D.O.S. behaalde daardoor het maximaal te halen aantal van 5 kampioenschap pen. In een 's avonds belegde bijeenkomst in het clubgebouw op het tennispark Zwa nenburg dankte de voorzitter van D.O.S., drs. M. Braak, alle speelsters en spelers voor dit zeer uitzonderlijke resultaat en wenste de vier teams, die in de landelij ke competitie uitkwamen en nu promo tiewedstrijden gaan spelen alle succes toe. Een zeer speciaal woord richtte hij tot het door de T.C. minder sterk geachte tweede jeugdteam, bestaande uit Jan Kamermans, Mario Legein, Willemien Peters en Locs je Visser, dat door jeug dig enthousiasme en vechtlust op zeer fraaie wijze het kampioenschap had be haald. Niloc-heren kompioen van Nederland Door een 1915-zege op het bezoekende Hellas heeft Niloc zondag de nationale titel veldhandbal behaald/De dames van Niloc. reeds eerder kampioen van Ne derland, werkten een restant van de competitie af tegen Athene en wonnen met 83. De Amsterdamse damesderby tussen Zeeburg en Sagitta werd een puntenverdeling: 33. Zoals gezegd behaalde Middelburg met het huidige mee zeven kampi oenschappen: in 19241925, in 1931 1932 met promotie naar de le klas, waarop twee seizoenen later degradatie volgde, in 1934—1935, in 1936—1937, in 19381939 en tenslotte in het succes volle seizoen 19501951, waarin alle vier de seniorenteams de titel behaalden Dit laatste kampioenschap van het eer ste elftal betekende promotie naar de 2e klas, omdat Middelburg in 1948 1949 één van zijn zwartste bladzijden in de geschiedenis moest beschryven, namelqk degradatie naar de 3e klas. In 1921 was de hoofdstedeiyke ploeg uit de le klas gedegradeerd om er du9 in 1932 weer in terug te keren. Daarvoor in 1924 had men de boot gemist door de bekende „telegram-affaire": Middelburg dacht dat de laatste compe titiewedstrijd tegen Breda was afgelast, maar dat gold voor een lager elftal. Het kwam de groen-witten op 2 verliespun- ten te staan en het kostte hen tevens het kampioenschap, dat nu naar Roo sendaal ging. In 1933 eindigde Middel burg in de le klas op de laatste plaats, maar de degradatïecompetitie werd ge wonnen; het bleek echter uitstel van executie, want in 1934 verhuisden de hoofdstedelingen toch weer naar de 2e klas. AANTREKKELIJK Ondanks de grote belangen die op het spel stonden, boden beide ploegen een over het algemeen aantrekkeiyke strijd, die het karakter sportief ten volle ver wierf. De grote belangen niet alleen voor Middelburg, maar ook voor Terneu zen, dat liefst 2 puntjes best kon gebrui- Duizenden Middelburgers waren naar de Stationsbrug gestroomd om de hoofdstedelijke kampioenen te huldigen, die later in een „Jan Plezier" een triomftocht door de stad maakten. (Foto P.Z.C.) hadden de aanvalssecties van Terneu zen in die periode toch een gevaar- ïyker karakter en wanneer rechts binnen Rini Dey niet zo verbouwe reerd was geweest toen hy oog in oog met Versluis kwam te staan was het ongetwyfeld 2—0 geweest. Vlak te gen tijd schoot Jan Bostelaar kei hard tegen de onderkant van de lat en kon de Middelburgse defensie nog een fel Terneuzens offensief indam men. Te meer, omdat in de Terneu- zense aanvalslinie een schutter ont brak. STRAFSCHOP ken waren in de beginfase duidelyk te merken: beide ploegen speelden wat zenuwachtig en vooral de hoofdstedelijke defensie de steunpilaar, aan wie de groenwitten dit kampioenschap voor een belangrijk deel te danken hebben liet toen enkele steken vallen. Maar spil Tobi Coppejans werd spoedig de cen trale figuur in de Middelburge afweer, waaraan zijn ploegmaten zich optrok ken. Terneuzen had vóór rust (met de wind mee) het beste van het spel en ook de beste kansen. Met name linksbuiten Leen Koeijer was bijzonder gevaarlijk en met linksbinnen Piet Wissel stichtte hy herhaaldelqk verwarring in de hoofd stedelijke gelederen. Na rust was Mid delburg gevaarlijker en met name Wim Vos vroeg daarbij het uiterste van Piet Meeuwsen, die de spilplaats had over genomen van de geblesseerde Jan Meyer. VERRE PASSES In de eerste helft hanteerde Terneu zen vaak de verre pass vanuit de de fensie naar het vyandelijk doelgebied. In de 38e minuut verkeek de Middel burgse defensie zich op zo'n trap, rechtsbuiten Piet 't Gilde sprintte er op door en gaf doelman Henk Ver sluis geen kans (10). Hoewel de Middelburgers technisch en tactisch beter waren bij één van de aan vallen schoot Vos tegen de paal Reeds in de 2e minuut stormde de jonge Middelburgse aanhang het veld op en hun vreugdekreten golden vooral Jan Bostelaar, die een verre lage schuiver in de uiterste linkerhoek zag verdwij nen (11). Zes minuten later kreeg Middelburg een strafschop toegewezen, omdat de doorgebroken Wim Vos bij de benen gepakt werd. Tot teleurstelling van alles wat Middelburg was schoot Bostelaar op dit bijzonder belangrijke en nerveuze moment naast de veste van Piet Dooms. Even later kwam Middel burg toch op 21 voor, toen de Terneu- zense defensie terecht voor bui tenspel bleef staan en Wim Vos alleen naar Doorns doorsprintte. Tussen Dooms' benen door verdween de bal in het doel. Terneuzen ontworstelde zich wat aan de druk en probeerde met goed opgezette aanvallen, vooral over links, tot de ge lijkmaker te komen. Eerst schoot Wissel net naast, aan de andere kant deed Arie Delmotte dat voor open doel, maar in de 36e minuut kwam toch de gelijkma ker: linksbuiten Koeijer schoot uit een onmogelijke hoek op het doel, waarin de bal via het lichaam van één der Middel burgverdedigers verdween. Daarbij bleef het en het betekende loon naar werken voor de hardzwoegende ploegen. Feestend aanvaardden spelers en sup porters de terugtocht. Om acht uur stonden duizenden Middelburgers aan de Stationsbrug, om de kampioensploeg te verwelkomen. Groot is de vreugde van Middel burgs aamvoerder Henk Versluis na het behalen van het kampioen schap van de Se klas B. Vele han den willen hem daarmee geluk wensen. (Foto P.Z.C.) Het kampioenselftal van Middel burg. Staand van l.n.r. Bram le Due (grensrechter), Jan Boste laar, Arie Delmotte, verzorger Tienpond, Juul Vogel, Wim Vos, Wim Lievense en trainer Piet Lin denbergh; knielend van links naar rechts: Dick van Westen, Tobi Coppejan, Henk Versluis (aan voerder), Hans de Bruin, Henny Hetidrikse en Anton Schoenma kers. (Foto P.Z.C.) maat 29 t/m 33 34 t/m 37 38 t/m 40 41 t/m 48 prijs f 14.50 15.90 „17.90 21.50 QUICK STEEDS NUMMER 1 BEVRIJD VAN „KAMPIOENSDRUK" Vlissingen voelde zich kennelijk bevrijd van de druk van het spelen om de eer ste plaats en zo behaalde de Zeeuwse eerste klasser een gemakkelijke 82- overwinning op een zwakspelend MOC '17 uit Bergen op Zoom. Gedurende het eerste kwartier zag het er niet naar uit, dat het een gemakkelijke zege zou wor den. MOC begon met een fris partijtje voetbal en met open aanvallen trokken de Brabanders op het Vlissingen-doel af. Na vjjf minuten leverde dit reeds een doelpunt op. Midvoor C. Free schoot in en de terugspringende bal werd door rechtsbuiten C. van Gaans benut. MOC leek toen een groot deel van haar kruit te hebben verschoten. In de tiende minuut knalde de actie ve Adrie Stroo tegen de paal. Drie minuten later strafte dezelfde speler een halve mistrap van spil C. Bruis af zodat de partijen weer op gelijke voet stonden. Stroo benutte enkele minuten later weer een blunder van de MOC-spil. Bruis speelde namelqk te zacht terug op keeper Proost. Stroo kwam er goed tussen e de stand op 21. i bracht MOC trachtte wel terug te slaan, maar het duo Jan de NooijerRob Moens maakte spoedig een einde aan alle illu sies. De Nooyer gaf een voorzet op maat en Rob Moens nam hem ouderwets op zyn slof, zodat de stand op 31 was ge komen. Dit gebeurde in ae 25e minuut. Derde klassers In de derde Itlas D van het Zeeuws- Brabantse amateurvoetbal was er voet balvreugde in Fijnaart nu Kaaise Boys via een 32-zege op Meto beslag op het kampioenschap legde en voetballeed in Souburg omdat RCS tegen Dosko een 52-nederlaag te slikken kreeg en dat betekent degradatie voor de RCS'ers. Goes moest de volle winst aan Axel af geven (13) terwyl BSC tegen Grens wachters het onderspit moest delven (14). Een wonderlijke uilslag gaf het duel Niew BorgvlietRKFC te zien (18) en de stryd tussen deze twee om de fatale voorlaatste plaats te ont lopen is nog lang niet beslist. Zeelan- dia kreeg op eigen veld van Odio een stevig pak slaag (05). Het hernieuwde Nederlandse korfbal twaalftal heeft de zestig jaar bestaande K.N.K.B. een prachtig jubileumgeschenk aangeboden door de zestigste interland tegen de Belgen met 8-3 te winnen. Het was een mixture van jeugd en ervaring, die op de uitstekende grasmat van het Wagenerstadion te Amstelveen aantrad. In vergelijking met het team dat eind vorig jaar in Antwerpen een benauwde 9-8 zege behaalde, hadden slechts twee dames en twee heren hun plaatsen be houden nJ.: Annie de Jong, Lucy Ger ritsen, Cees van Lunteren en Gerard Bos. Om deze kern was een nieuwe ploeg opgebouwd, bestaande uit debu tanten als Gerrie van der Waarde en Dini van Vliet en spelers, die in het „tijdperk Munnikes" wel eens waren ge probeerd, maar toen niet aan de ver wachtingen hadden voldaan. Deze Ne derlandse „New Look" speelden vaak zo voortreffelijk, dat de Belgen, die toch een geroutineerde ploeg hadden ge stuurd, bij tijd en wijle volkomen over speeld werden. Sparta is de le plaats in de eredivisie eigenlyk al kwijtgeraakt al staat, het In punten nog gelyk met PSV. Thans ver loren de Rotterdammers in Breda met 31 van NAC, terwijl PSV gelyk speel de tegen Feyenoord (22). Ajax, dat met 62 stadgenoot Volewjjckers ver sloeg, is nu ook weer volop in de run ning. Onderaan wonnen Willem II, He racles en Blauw Wit, respectievelijk van Fortuna (1—4), GVAV (0—1), DOS (21) en Volendam (01). ADO en SC Enschede speelden 22 gelyk. FEI JEN OORDPSV 2—2 Feyenoord kreeg beslist meer dan het verdiende, want PSV was als ploeg veel beter, hoewel de tegenstoten van de Rot terdammers niet ongevaariyk waren. Voor rust had PSV een 20-voorsprong door Van Tilburg en Van der Kuil. Uit een strafschop scoorde Van Kerkum ver in de tweede helft het eerste tegen- punt, waarna de Rotterdammers geheel onverwacht gelykkwamen toen Kreijer- maat een hoekschop laag inschoot. Toe- sch.: 58.000. NAC—SPARTA 3—1 Een falende Sparta-defensïe en een NAC-verdediging, die steeds opnieuw kans zag de toch niet ongevuariykc Sparta-aanvallen in de klem te smo ren. Reeds na 1 min. keken de Rot terdammers tegen een 10-achter- stand aan (Laseroms) en met open spel kwam NAC na 20 min. op 20 (Visschers). Invaller Wilson een verbetering maakte kort voor rust 21 en toen Schryvers een klein half uur na rust een strafschop benutte, was de stryd gestreden. Toesch.: 11.000. ADO—ENSCHEDE 22 ADO boog een byna kansloze 20-ach- terstand in de laatste 9 minuten tot een gelyk spel om. Enschede was dc gehele wedstrijd juist iets sterker, ter wyl de ADO-aanval weinig te betekenen had. Bosveld 01 en 02. Heynen 12 en Haak 22. Toesch.: 11.000. GVAV—MVV 0—1 Het onbezielde Groningse spel stak wel heel erg af hy de uitstekende prestatie tegen Feyenoord vorige week. Elgen- MVV, toen Fransen onnodig terugspeel de en Fey kon scoren. Tocseh.: 8000. AJAX—VOLEWIJCKERS 6—2 Een ongeïnteresseerd Ajax heeft het niet moeilijk gehad tegen de Noord- Amsterdammers, die weer geen profijt konden trekken uit hun agressief spel. Boogaard gaf na tien min. Volewijckers de leiding, maar Cees en Henk Groot (2 maal) brachten de stand op 31. Ajax kwam nog even in moeilijkheden toen Boogaard er 32 van maakte, maar Cees Groot (2 maal) en Van Wijk (in eigen doel) bepaalden de eindstand op 62. Toesch.: 7000. FORTUNAWILLEM H 14 Het kostte Willem n weinig moeite om op een zeer onzuiver plaatsend en schietend Fortuna een 41-zege te behalen. Louwer 01. Koopal 0 2. Aarts 03, Custers 13," Aarts 14. Toesch.: 2000 VOLENDAM—BLAUW WIT 0—I Een verzwakt Volendam speelde toch nog de beste wedstrijd, maar het doel punt van Kruyer in de 24e min. was be slissend. Toesch.: 8000. HERACLES—DOS 2—1 Toen Heracles al tot 20 (Schuman en Greving) was uitgelopen beging het de gevaarlijke tactische zet om de binnen- spelers in de verdediging te halen. DOS zette toen alles op de aanval, maar ver der dan een treffer van Rooders kwam het niet. Toesch.: 10.000. Stand PSV 26 14 7 5 35 57—33 Sparta 26 15 5 6 35 54—34 Ajax 26 14 5 7 33 55—33 Feyenoord 26 12 8 6 32 49—33 SC Enschede 26 12 7 7 31 52—37 DOS 26 13 4 9 30 37—39 NAC 26 10 8 8 28 46—42 Fortuna '54 26 12 4 10 28 39—43 GVAV 26 10 5 11 25 41—41 ADO 26 8 8 10 24 37-34 Heracles 26 8 7 11 23 47—52 Blauw Wit 26 10 3 13 23 44—52 Volendam 26 6 10 10 22 42—47 MVV 26 8 6 12 22 40—48 Willem H 26 6 7 13 19 49—56 Volewyckers 26 1 4 21 6 2489 Volewijckers degradeert. Kaaise Boys 21 13 5 3 31 50—34 Axel 21 12 4 5 28 38—27 Dosko 21 10 6 5 26 54—30 BSC 20 9 4 7 22 32—37 Zeelandia 20 8 4 8 20 38—40 Goes 21 8 4 9 20 39—43 Grenswachters 21 8 4 9 20 35—40 Odio 20 7 5 8 19 34—37 Meto 21 7 5 9 19 32—36 Nw. Borgvliet 19 6 3 10 15 21—35 RKFC 20 4 6 10 14 37—41 RCS 21 4 4 13 12 35—55 Zeelandia-Odio 0-5 Zeelandia was in het veld niet minder maar de gelegenheidsvoorhoede kon de Odiodefensie niet doorbreken. In de 17e minuut kreeg linksbuiten De Jong de te pakken en voorzag zijn overbuur man Maurits op de rechtervleugel van een voorzet die deze dankbaar benutte om doelman Langemaire kansloos te verslaan (01). Keeper v. Hoek had het in het Odiodoel niet lastig. Slechts enkele malen probeerde Schotman het met een ver schot maar succes bleef uit. Dat kwam na 42 minuten aan de andere kant toen Schroeyers op een diepte- tass doorliep en de stand op 02 kon >rengen. Het was Dierikx die 20 minu ten na de rust Zeelandia de genadeslag toebracht (03) en toen De Jong kort daarop met een diagonaal en niet on houdbaar schot de voorsprong tot 04 opvoerde was de strijd beslecht. Dierikx maakte er een kwartier voor het einde nog 05 van en daarmee kreeg Odio wat meer dan het qua spel toekwam. Dosko-R.C.S. 5-2 Aan het vertoonde spel was nauwelijks te merken dat RCS voor zyn laatste kans vocht. Na een kwartier opende Vonk de score (10) maar Van Eenen- naam bracht na een half uur de partijen op gelijke voet (11). Intussen was doelman Daniëlsche weer vervangen door Post. Vonk maakte er in de 32e minuut 21 van. Toen Kaan er 4 minu ten na de rust 3X van maakte zag het er voor RCS donker uit. Vier minuten later herleefde de hoop nog even toen Van Klinken de achterstand tot 32 verkleinde maar toen geheel onnodig hands binnen de beruchte lijnen werd gemaakt strafte Van Mourik dit af loor de toegekende strafschop te be- het door Van Mourik nog 52. nutten (42). Kort voor het emde werd Kans op promotie voor Vlissingse schakers is minimaal geworden Doordat R.A.L.C. uit Den Haag zater dag won van De Pion uit Rotterdam moet de Vlissingse schaakclub nogmaals aantreden voor de laatste wedstrijd om een plaats in de landelijke tweede klas van de K.N.S.B. Deze kans op promotie voor Vlissingen is miniem, want indien drie clubs op de tweede plaats zouden eindigen tellen dei bordpunten. Men ziet de stand van za ken in onderstaand overzicht Philips 2—4 11%; R.A.L.C. 2—2 12%; De Pion 22 9%: Vlissingen 20 6% Indien in de laatste ronde De Pion ver liest van Philips, dan moet Vlissingen met 1%8% van R.A.L.C. winnen om door de bordpunten te kunnen promove ren Zeven minuten voor het einde speelde Moens zich goed vrij en bezorgde Stroo een unieke kans. Stroo verrichtte hier mee zyn hattrick en bracht de stand op 4—1. Op dezelfde voet kreeg Moens de bal goed toeg< maakte er 51 van. MOC kwam nog wel enkele malen goed voor het Vlis singse doel, maar van schieten hadden de Brabanders niet veel kaas gegeten. Midvoor Free kwam een keer oog in oog met keeper Bos te staan op een af stand van twee meter. Toch zag de Brabantse aanvalsleider nog kans tegen de keeper te schieten. Het mooiste doelpunt van de wed strijd viel in de twintigste minuut. Spil Verhulst kopte de bal vanaf het middenveld in de richting van het doel. De bal kwam vlak voor de voe ten van Moens, deze omspeelde op handige wijze linksback Hoedervan gers en bracht de stand met een hard schot op 61. Twintig minuten la ter werd het 71, toen Stroo zich op de linkervleugel handig vrijspeel de en terugspeelde op Moens, die weer geen fout maakte. In de 40e minuut raakte Van Wezel de bal niet goed, zodat linkshalf Leenders in een vrije schietpositie kwam: 72. Rob Moens ten slotte bepaalde de eind stand uit een goede voorzet van Van Oosterhout op 82. Valkenswaard heeft door een 30-zege op De Valk de kans op de titel nog in eigen hand gehouden, getuige de stand aan de top van de ranglyst: 21 14 2 5 30 44—26 21 13 3 5 29 59—37 20 11 3 6 25 63—37 De Valk Valkenswaard Vlissingen De Spechten Boxtel Brabantia Helmond MOC '17 Tongelre TOP Schqndel Alliance 3841 7 7 7 21 41—41 6 9 6 21 3943 8 3 9 19 3742 7 3 11 17 3743 6 5 10 17 29—35 6 5 10 17 37—52 6 4 11 16 34—45 6 4 11 16 2743 Poolse turnsters te sterk voor Nederland De landenwedstrijd turnen, die zaterdag in Rotterdam tussen de damesploegen van Polen en Nederland werd gehou den, is in een ruime Poolse zege ge ëindigd. Fons Veldhuizen kampioen 25 km Fons Veldhuizen uit Oirschot heeft zon dag in Krommenie zyn Nederlandse titel 25 kilometer hardlopen geprolongeerd. De 29-jarige Brabantse atleet verover de daarmee voor de vijfde maal het kampioenschap op deze afstand. FeijenoordPSV 1 X HeraclesDOS 2 X VolendamBlauw Wit 3 X ADOEnschede X NACSparta 5 X GVAV—MW X Fortuna VI.Veendam 7 X DWS—DHC 8 X ElinkwykGo Ahead 9 X ZFC—Vitesse 10 X NEC—RFC X BWBaronie 12 x Xerxes—HVC 13 X H 15 ~k 6 11 16 SJ, 2 7 12 17 22 27 3 8 13 18 23 28 *4. •fik 14 IS 24 29 10 15 20 25 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5