Voorzitter Cevaal nam na 25 jaar afscheid van „Eiland Walcheren" Rapport over kansen op zwembaden in Zeeland „Landbouwvoertuigen" uit Sint-Maartensdijk Auto's voorlopig niet via veer Kruiningen Veiling in Terneuzen wil nieuwe gebouwen Geroemd om eenvoud en inzicht BENOEMD TOT ERELID ALMANAK Werkgroep heeft al nuttige contacten Geschiedenis van tijdmeting in beeld NEPTUNUSIS IN ZIERIKZEE Uurdienst voor voetgangers en fietsers SINKE S DRANKEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 MEI 1963 De heer A. W. Cevaal uit Grijps- kerke is gisteren tijdens een bij eenkomst in de Cityfoyer te Mid delburg dank gebracht voor het werk, dat hij voor de coöperatieve landbouwvereniging Eiland Wal cheren gedaan heeft. Dat gebeurde bij het afscheid van de heer Ce vaal als voorzitter van de coöpera tie, welke functie hij gedurende 18 van zijn 25 bestuursjaren heeft vervuld. Van vele zijden werd de scheidende voorzitter geroemd om zijn eenvoud, inzicht en vertrou wenspositie, eigenschappen waar om de heer Cevaal het erelidmaat schap van de coöperatie ten volle waardig geacht werd. Een voorstel dienaangaande van bestuurszijde werd namelijk door de leden met een ferm applaus bekrachtigd. Een kwart eeuw lang is de heer Ce vaal een stuwende kracht geweest voor de Eiland Walcheren, aldus be toogde de waarnemend voorzitter, de heer B. C. Janse, in een toespraak tot de scheidende voorzitter. Hij wees er op, dat de heer Cevaal een groot aandeel had in de groei van de coöpe ratie, die geschiedde in een bewogen periode: tweede wereldoorlog, de inundatie, de herverkaveling, ratio nalisatie en mechanisatie en momen teel het vertrek der arbeidskrachten uit de landbouw. Maar evenzeer een periode, zo memoreerde de heer Jan- se. waarin de heer Cevaal de coöpe ratie zag „groeien" van een omzet van nog geen twee tot tot rond 5,3 miljoen gulden. Nadat de vice-voorzitter er op gewezen had, dat de heer Cevaal steeds openhar tig is en dat zijn persoonlijkheid de door slag gaf bij het zoeken naar een oplos sing van de verschillende vraagstukken, gaf hij de waardering van het bestuur en de leden gestalte door de aanbieding van een EENVOUD De vertegenwoordiger van de centra le organisatie, het Cebeco, ir. Y. de Boer, verklaarde, dat de heer Cevaal niet alleen in Walcheren en Zeeland, maar ook in overig Nederland een bekende figuur is. Hij kenschetste de scheidende voorzitter als een eenvou dig man, die zich in dienst stelde van de gemeenschap en die door z|jn op treden ontzag wekte. „Een van de fi guren, die aan de wieg van de coöpe ratie hebben gestaan en die het ver trouwen kreeg van allen, met wie hij te maken had", aldus ir. De Boer, die als herinnering het boek „Zwerftoch ten door Nederland" aanbood. Namens de zustervereniging sprak ring- voorzitter J. L. Lindenbergh. „U is één van de voortrekkers op coöperatief ge bied, die ons bedje gespreid heeft", ver zekerde de heer Lindenbergh. „Dit moe ten wij ons wel voldoende realiseren", voegde hij er aan toe. De ringvoorzitter wilde daarom de heer Cevaal als voor beeld stellen voor alle bestuursleden van de Zeeuwse coöperaties. Namens de ring stelde hij een passend geschenk bij het t.v.-apparaat in het vooruitzicht. BESTE KRACHTEN De woordvoerder van de ring Walcheren van boerenleenbanken, de heer D. Kasse Dzn, betoogde, dat de scheidende voor zitter zijn beste krachten gegeven heeft voor het algemeen welzijn van de boe renstand. Het feit, dat de coöperatie en de bank elkaar konden aanvullen, stem de de heer Kasse tot dankbaarheid en tevredenheid. Als afgevaardigde van de standsorganisaties sprak vervolgens de heer P. Ton, die eveneens de nadruk leg de op het vertrouwen, dat voorzitter, be stuur en directie van de coöperatieleden genoten, waarna de heer L. Verhage als woordvoerder van de jongerenadvies- Leeuwse Ruzie Ach, hoe beginnen ruzies eigen- lijkt Toegegeven, meestal in cafés en meestal met alleen maar een boze blik of een misplaatst woord. Maar belangrijk is net begin van een ruzie eigenlijk nooit. Het gaat om de afloop. Want zo'n afloop kan verschrikkelijk uit de hand lopen, nietwaar f Men stond in dat Vlissingse café dan ook doodsangsten uit, toen de kleine man maar doorging de gro te zware kerel te treiteren. En plotseling schoot de hand van de grote man snél uit. In die hand zat een vol bierglas en de kleine man kreeg de volle plas in zijn gezicht. De kleine man reageerde echter niet. Waarschijnlijk was hij zó verbaasd over dit tastbare voor beeld van schromelijk drankmis bruik, dat hij geen stom woord wist uit te brengen. De grote man die met het bier had gegooid deed er vooralsnog even eens het zwijgen toe. U kunt zich voorstellen dat men zich in dit café afvroeg: hoe zal dit de lieden verder vergaan Gezegd kan worden dat enkele cafébezoekers snel afrekenden en jassen aantrokken. De twee bleven elkaar aankijken. Ze spraken geen woord. Ze bleven elkaar aankijken. Totdat de grote man jammerde: Meneer, dit had, ik zeker niet zo bedoeld. Ik heb niets tegen U, ik had U beslist niet met bier willen gooien. Ilc had het veel liever op gedronken. Toe, doe me een ple zier en gooi snel uw glas leeg in mijn gezicht". De kleine man dacht even na, staarde nog even in zijn volle bierglas en wierp toen de vol ledige koele dronk in het gezicht van de grote man. Deze vrolijkte meteen op. Maar de kleine man had misge- gooid en terwijl de twee lieden elkaar van pure vergevingsgezind heid in de armen vielen stond ach ter de grote man een heel andere meneer op die maar bleef schreeu wen: ,Jk had er niets mee te ma ken en toch zit ik onder het bier. Ik eis genoegdoening In alle vreugdegehuil over de goede afloop, ging zijn gejammer 'snel verloren Internationale zeehengel wedstr i j d in Biervliet Donderdag hield de hengelsportvereni ging „De Braakman" uit Biervliet voor le zevende maal een internationale zee- lengelwedstrijd in de Westerschelde na bij Hoofdplaat. Er deden 450 hengelaars aan mee. De uitslag was: 1. A. Smolle- naars uit Terneuzen met 622 punten. Hij kwam in het bezit van een beker en een elektrische koelkast. Nummer 2 was E. Buysse uit Zeebrugge (België) met 559 punten, 3 A. Reyns uit Sint- Jansteen met 552 punten. 4. R. Hamers uit Vlissingen met 498 punten. 5. J. Amandels uit Blankenberge (België) met 451 punten. 6. G. Sol uit Hoek met 431 punten. 7. A. Rottier uit Sas van Gent met 402 punten. 8. J. Pourboux uit Heyst (België) met 400 punten. 9 R. Deschacht uit Oostende (België) met 398 punten. 10. F. Donze uit Ovezande met 391 punten. 11. J. Komevne uit Gent (België) met 391 punten. 12. G. Kasier uit Oostende (België) met 390 punten. 13. A. Dieleman uit Terneuzen met 380 raad wees op de groei van de coöperatie onder de leiding van de heer Cevaal. De heer Verhage zei er van overtuigd te zijn, dat de scheidende voorzitter de ei genschappen had om een goed bestuur der te zijn. DE „VOORZORG" Voor adviezen en inlichtingen leidde de weg van directeur H. J. Ikkink al tijd naar de Voorzorg in Grijpskerke, waar hij zo verzekerde de coöpera tiedirecteur de heer Cevaal kon vinden. Hij dankte de scheidende voorzitter voor dit prettige en leer zame contact. „U had de tact de ver gaderingen zodanig te leiden, dat er een juiste positiebepaling tot stand kwam, voorts toonde U een juist in zicht te hebben en schiep U boven dien de juiste sfeer", zwaaide de di recteur de heer Cevaal lof toe. „U was de juiste man op de juiste plaats", besloot de heer Ikkink, waarna hij zijn dank tot uiting bracht door de aanbieding van „Ont worsteld land". Namens het personeel sprak de heer F. A. M. Clarijs, waarbij hij waardering had voor de vriendelijkheid en de wel willendheid, waarmee de heer Cevaal de personeelsleden tegemoet trad; verder spraken nog de heren S. Simonse, na mens de coöperatieve zuivellnrichting en melkfabriek Walcheren en J. M. Mul- lié, de directeur van de coöp. silovereni ging. De heer Cevaal dankte tot slot voor dit waardige afscheid. Namens bestuur en leden van de coöperatieve landbouwvereniging Eiland Walcheren overhandigde de vice-voorzitter, de heer B. C. Janse, de heer A. W. Cevaal bij zijn afscheid als voorzitter van de coöperatie een t.v.-toestel. (Foto P.Z.CJ. Pinksterkamp „Baracuda'' in Dreischor De Nederlandse Vereniging voor Onder watersport „Baracuda" zal van 1 tot en met 3 juni in Dreischor een pinkster kamp voor onderwatersport en zee-bio- logie organiseren. De organisatoren ver wachten, dat ongeveer 75 Nederlandse en Belgische duikers aan dit kamp zul len deelnemen. De deelnemers zullen on dergebracht worden in het dorpshuis. Voor de kamperende deelnemers heeft de „Baracuda" de beschikking over het oefenterrein van de gemeentelijke sport velden te Dreischor. Op eerste pinksterdag houdt men een tentoonstelling van vangsten en de ge bruikte duikuitrusting voor de inwoners van Dreischor. Deze tentoonstelling be gint om acht uur 's avonds „Nijverheid en Handel" komt mei EEN WERKGROEP uit t departement Zeeland van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel heeft zich in het afgelopen jaar naarstig be zonnen op de mogelijkheid de bouw van overdekte zwembaden te stimuleren. De vier leden ervan hebben een uitgebreide documentatie verzameld en tal van nut tige contacten gelegd. Binnenkort zal de werkgroep via de speciaal voor dit doel ingestelde commissie een rapport uit brengen, dat aan de algemene vergade ring zal worden voorgelegd. Vrijdagmid dag heeft de voorzitter van deze „com missie zwembaden", de heer G. N. van Ginkel, tijdens de jaarlijkse huishoude lijke bijeenkomst in het „Strandhotel" te Vlissingen al enkele facetten uit het werk van de werkgroep naar voren ge schoven. Onder meer lichtte hij daarbij toe, dat het probleem van de financiering en de exploitatie van zwembaden al dadelijk om de hoek komt kijken. Bovendien is het nodig in tegen stelling tot wat oorspronkelijk was verondersteld ook de behoefte aan open zwembaden in deze studie naar de mogelijkheden te betrekken. De heer Van Ginkel vertelde de departe mentsleden, dat er contact is geweest met de P.Z.E.M., b. en w. van Vlis singen, de directie van verschillende sportfondsenbaden en dat er nog be sprekingen met de gemeentebesturen van Goes en Oostburg op het pro gramma staan. In deze jaarvergadering hebben de leden zich vrijdagmiddag nog een half uur be ziggehouden met een aantal Zeeuwse problemen, die bij voortduring en sinds kort weer op een actuele manier in de belangstelling zijn gekomen, Órs. M. C. Verburg, de directeur van het E.T.I. voor Zeeland, lichtte hen daarbij voor. Zo gaf hij enkele gedachten weer over de gevolgen van het kort geleden onder tekende Schelde-Rijnakkoord. Maar hij maakte daarbij onmiddellijk deze res trictie: „Veel van de concrete plannen is zelfs bij rijkswaterstaat nog niet bekend. Het maken van het bestek moet nog beginnen." Evenwel maakte hij toch bij enkele onderdelen een kanttekening. Het zogenaamde Relmerswaalplan zal volgens drs. Verburg nog bijzonder grondig op zijn technische, nautische en ook economische uitvoerbaarheid moe ten worden getoetst. Ook zal het moeten worden afgewogen tegen het verlies aan recreatieruimte in dit oostelijk deel van Oosterschelde. later het Zeeuwse Meer. Eerste pruimen voor veiling Bergen op Zoom Vrijdagmiddag roerden aan de groente- en fruitveiling te Bergen op zoom de eerste kaspruimen van het seizoen aangevoerd. Ze xoaren afkomstig van de heer Sinke van de stichting „Vrede rus f. Het waren enige doosjes June Blood. Ze werden verkocht van 1956 cent per stuk. De heeft een 2e Scheldemondrace gehouden over een afstand van 27 mijl. De start in westelijke richting, waarna men de Pas van Terneuzen en Everin- gen tot aan lichtboei MGE ging om dan weer via de Pas van Terneuzen en het vaarwater van Hoofdplaat naar Bres- kens terug te keren. De uitslag is: klas I en II: 1 Hanzeaat 3.17.46, 2. Fuisto 3.19.11, 3 Tijl Uilen spiegel 3.21.55, Klas III: 1 Zuna II 3.13.14, 2 Nicholson 3.14.35, 3 Scaldis 3.14.48, Klas IV: 1 Niky 3.22.10, 2 Norde 3.27.54. De uitslag van de teamwedstrijd was: 1 Watersportvereniging Breskens 9.45.18 2 Royal Yacht Club Belgique 9.56.13, 13 Royal Belgian Sailing Club 10.07.11. EXAMENS CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL MIDDELBURG Bij de aan de christelijke kweekschool voor Zeeland te Middelburg gehouden examens slaagde voor onderwijzeres mej. P. A. Luitwieler te Vlissingen en slaagden voor onderwijzer de heren: K. Houterman te Serooskerke, C. Lievense en P. Lievense te Westkapelle, M. Moens te Aagtekerke, A. Munter te Veere, J. Osté te Ritthem, A. v. d. Put te te Middelburg en L. J. C. Schipper te Halsteren. Eén kandidaat moest worden afgewe zen. De examens duren voort. Broelr uit Terneuzen met 369 punten. De vertegenwoordigers van de deelne mende verenigingen werden na afloop van de wedstrijd op het gemeentehuis van Biervliet ontvangen door burge meester A. Kostense, waarbij de voor zitter van „De Braakman", de heer W. Gruben, het woord voerde. Burge meester Kostense deelde de prijzen uit in café Willem Beukelsz. In „De Prins van Oranje" te Goes is van 28 tot en met 31 mei a.s. een tentoonstelling te zien, die de ge schiedenis van de tijdmeting in beeld brengt. Deze expositie die uitgaat van het Centraal Orgaan voor Juwe liers en Horlogers maakt een pe riode van ongeveer vierduizend jaar „zichtbaar". Dat gebeurt niet alleen door foto's en teksten: de tentoonstelling bevat on der meer ook een oud Egyptisch wa teruurwerk, naast de moderne klok ken en horloges. Verder zijn er on der meer antieke zandlopers, een go- thische klok, olieuurwerken, een klokje uit het bezit van keizer Franz Joseph, en klokken uit verschillende landen van 1700 tot 1850. Op de afdeling „uurwerk 1963" worden nieuwe ideeën in de tijdmeetkunde, zoals bijvoorbeeld de klok, die loopt door de omzetting van tempera tuursverschillen in energie voor het uurwerk, batterij-uurwerken en klokken, die werken door middel van foto-elektrische cellen toegelicht ei tentoongesteld. Op 29 mei is er in „De Prins van Oran je" een micro-modeshow. Vijf man nequins zullen daar de horlogemode van 1963 t^nen. Een onderdeel van deze show wordt gevormd door een demonstratie van nouveautés op het gebied van de haarmode. Als gast vrouw zal optreden Christel Adelaar. de gedachte „Zeeland profiteert er nu al van; dus er hoeft niet zoveel geld in gestoken te worden." Bij de behandeling van het jaarverslag werd nog even de mogelijkheid aange stipt, dat een landingsstrip voor zaken- vliegtuigen kan worden aangelegd tus sen Souburg en Ritthem. Het departe ment zal ondanks een wat pessimis tische opmerking over de belangstelling in het jaarverslag deze zaak weer entameren. Het bestuur van het Zeeuwse departe ment van „Nijverheid en Handel" heeft een geheel ander aanzien gekregen nu zich na de statutaire periode van vier jaar enkele functionarissen hebben te ruggetrokken. Voorzitter A. Dirkzwager werd ver vangen door de heer D. F. P. Hoegen te Middelburg, een oud-voorzitter van het departement. In de plaats van ondervoorzitter D. C. A. Lugt zal in het bestuur zitting krjjgen de heer P. van der Havo te Kapelle-Bie- zelinge, in de plaats van de heer J. Mij» de heer L. Hortensius te Oost burg. Over en weer werden bij deze bestuurswisseling woorden van dank gesproken. Op dinsdag 11 juni aan staande zal een excursie worden ge maakt naar Organon in Oss. Bij Hansweert Overigens vroeg drs. Verburg zich af: Waarom hier een havengebied gecre- eerd met een kanaal, dat het kaliber zal krijgen van het Noordzeekanaal, terwijl er bijvoorbeeld in de knik van de Wes terschelde bij Hansweert mogelijkheden te over zijn? De heer Verburg plaatste er verschillende vraagtekens bij. In het vervolg van zijn causerie stond hij nog geruime tijd stil bij het congres over de ontwikkeling van de randgebieden, dat vorige week in Leeuwarden is gehouden. Hij tekende daarbij aan. dat „deze fase achter ons komt te liggen", waarbij men wel attent moet zijn op het gevaar, van STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MAN GEVONDEN Vrijdagmorgen heeft de „RP 10" van de rijkspolitie te water uit Terneuzen ten westen van Bath, op de slikken langs Zuid-Beveland, het stoffelijk overschot opgevist van een tot nu toe nog niet geïdentificeerde man. Het ver moeden bestaat, dat de man van Ita liaanse nationaliteit is en een slachtof fer is van de ramp met het Italiaanse schip ..Mira Flores". enkele maan den geleden in het Nauw van Bath. De rijkspolitie, die werd gewaarschuwd door de bemanning van een voorbijva rend schip, bracht het stoffelijk over schot naar Hansweert. Van daar uit werd het vervoerd naar het lijkenhuisje te Kruiningen. Miss-Brilkandidate in Goes zoek De stichting „Oog en Bril", die de Miss-Brilverkiezingcn orga niseert, zal donderdag aanstaan de finaledag van de Miss-Bril- verklezing 1963 in alle Neder landse provincies een kandidate voor deze finale verstoppen. Voor Zeeland Is de keuze op Goes ge vallen. Het is de bedoeling, dat deze finaliste wordt opgespoord. Dit moet gebeuren tussen 11 en 1 uur. Alle deelnemers aan deze speurtocht zullen op kosten van do stichting „Oog en Bril" de fi nale van de Miss-Brilverkiezing in hotel „Bouwes" te Zandvoort kunnen meemaken. Zij worden daar per bus heengereden. Na af loop worden zij eveneens gratis naar Goes gebracht. In hotel Bouwes is 's avonds een diner. Dit komt echter voor rekening van de speurders, die do reis naar Zandvoort meemaken, Op de tentoonstelling „Mensen meten de Tijd" die van 28 tot en met 31 mei in De Prins van Oran je geopend zal zijn, is o.a. deze fraaie gotliische klok te zien. Een klok van dit type werd door Heemskerk en Barende meegeno men en opgesteld in hun „behou den huis" op Nova Zembla (159G). Daar vroor het echter zo hard dat het onklaar raakte, waarna de zandloper weer dienst moest gaan doen. „Breskens" organiseerde tweede Scheldemondrace „Breskens' Collecte Leden van de meisjesclub te Kats heb ben voor de stichting Sakor 64,75 ver zameld. (Slot van pag. 1) werden opgelost via een vinding, die Louter N.V. uit Duitsland in Neder land introduceerde. Rr/ttir? Door overbrenging van de aandrij- UI dl tu ving van de tractor op de wagens via „In Wijk en Aalburg ben ik begon nen", vertelt deze Brabantse indus trieel. „Ik timmerde er een maga- zijntje in elkaar en reisde op de motorfiets het land af. 's Avonds be gonnen we de opdrachten uit te voe ren. Na twee jaar was de ruimte daar te krap". Louter heeft toen in Waal wijk een leegstaande schoenfabriek gekocht en tot magazijn ingericht. Vijf maanden later kwam er een loods bij. Een half jaar daarna weer één. Het handels- en exportbedrijf werd steeds groter. In 1956 bouwde hij een hal op de plaats, waar dit voorjaar een geweldige brand ont stond. Er kwamen er nog twee bij totdat Louter N.V. over 2200 vier kante meter aan bedrijfsgebouwen bezat. Maar toen kwam in 1960 de grote troef van Louter N.V. op de markt van Iandbouwwagens: de soliede ge construeerde aangedreven wagen. Het was niet langer nodig, dat op mod derige stukken land twee of drie tractoren in actie dienden te komen om een vrachtje bieten te „bevrijden". De moeilijkheden van het slippen van de trekkerwielen en het verschil in draaisnelheid tussen de wielen van trekker en aanhanger bij het van bochten by voorbeeld Kosten geraamd op 2l/z tot 3 miljoen HUIDIGE OUTILLAGE IN TOEKOMST ONVOLDOENDE De coöp. vruchtenveiling „Zeeuwscli- Vlaanderen G.A." te Terneuzen gaat verhuizen. De huidige outillage zal voor de toekomstige ontwikkelingen in de tuinbouw niet meer voldoende zqn en met name de terreinen aan de Kerkhof laan lenen zich niet voor verdere uit breidingen. Op twee na schaarden alle zestig aanwezige leden zich vrijdag tij dens de jaarvergadering achter het be stuursvoorstel om het bestuur te mach tigen over te gaan tot aankoop van een nieuw terrein ter grootte van ongeveer acht hectare, de plannen uit te werken voor de bouw van een geheel nieuwe vei ling en de middelen te zoeken om deze zaken te financieren. De nieuwe veiling zal komen te staan in het midden van de Blikstraat (ge meente Terneuzen) aan een toekomstig kruispunt van wegen naar Oost- YVest-Zeeuwsch-Vlaanderen en naar België. „Dit zal heel wat geld kosten" zei voorzitter A. P. E. Rammeloo en de leden schrokken aanvankeiUk ook wel even van het geraamde bedrag van j\ 3 miljoen gulden. Maar er ivaren van argumenten waarmee het plan kon worden verdedigd. In de eerste plaats de enorme uitbrei ding van het tuinbouwareaal in Zeeuwsch-Vlaanderen. De oppervlakte hard fruit is gestegen tot 600 ha. „Al leen al bij een produktie van 25 ton per ha, kan dit in de komende jaren leiden tot een verviervoudiging van de huidige omzet", zo zette secretaris-penning meester dr. ir. J. P. M. van der Wolf uit een. Voorts behouden de aan te kopen terreinen minstens hun huidige waarde, terwijl voorts zoveel animo voor het hui dige bedrijf bestaat, dat het voor een zeer goede prijs kan worden verkocht, wy willen vooral niet de indruk wekken de plannen er door te willen jagen", zei voorzitter Rammeloo, die ledereen in de gelegenheid stelde zijn visie daarop te geven. Maar uit de stemming bleek, dat men er zich vrijwel unaniem achter schaarde. „Het koude voorjaar van 1962 heeft vele teleurstellingen bezorgd", zei te voren voorzitter Rammeloo in zijn openingsrede. „Door een trage ont wikkeling in de produktie was alles veel later dan normaal. De produkten kregen weinig kleur en werden in het najaar slecht verkoopbaar. De stren ge winter van 1962-1963 veroorzaak te minder vraag, terwijl het vervoer van de produkten geruime tijd onmo gelijk was." Over de contractteelt zei de heer Ram meloo, dat met name de knolselderij be ter via de veilingklok kan worden ver kocht, zoals ook ten noorden van de Westerschelde gebeurt. Supermarkten Spreker zei voorts van mening te zyn dat wil een combinatie van supermark ten verzekerd zjjn van een regelmatige omzet, dan ook aankoop nodig zal zjjn in grote hoeveelheden van uniforme kwaliteit en weinig schommelende prij zen. Het kan volgens hem nodig zijn, dat kleinere veilingen hun partytjes even tueel vla een grotere verkopen. Dan kan gezamcniyk een groot kwantum van ge lijke kwaliteitsprodukten tegen een uni forme prys worden verkocht. Het vel- lingbestuur zal deze nieuwe manier van in- en verkopen nauwlettend volgen. In verband met de toekomstige Euro- markt pleitte hfl voorts voor de teelt van kwaliteitsprodukten, die geiyk of beter zijn dan die van de concurrentie. „De vakbekwame telers beschikken op hun moderne bedrijven over goede grond, zo dat wat dat betreft de toekomst met een gerust hart kan worden tegemoet ge zien", aldus de heer Rammeloo. Het deed hem voorts genoegen, dat de door ons reeds gemelde kwestie met de „Zuid-Hollandse Eilanden" thans is ge regeld. De Zeeuws-Vlaamse leden van de Z.H.E. is de raad gegeven hun pro dukten via.de Terncuzense veiling te verkopen. Jaarverslagen, rekeningen en verant woordingen over 1962 werden alle goed gekeurd. Besloten werd het batig saldo ad f880,05 toe te voegen aan de alge mene reserve. Op de gebruikelijke wijze werden 35 obligaties uitgeloot. De bestuursleden A. P. E. Rammeloo, M. C. van Iwaarden en A. Mangnus wer den met respectievelijk 58, 49 en 43 van de aftakas met geperfectioneerde ap paratuur. Op verschillende plaatsen werden goed geslaagde demonstra ties gegeven. De aangedreven Iand bouwwagens hebben hun markt ge vonden. Louter N.V. besloot in eerste in stantie de levering van de appa ratuur voor de daarvoor aangewezen bouwbedrijven van wagens te ver zorgen. Maar later herzag de heer Louter zijn plannen. „We gaan ze zelf maken", zei hij tegen zijn mede werkers. Hü vormde een staf van personeel en was nauwelijks met. de produktie gestart of de brand in de hal stak een spaak in het wiel. Moei- lqkheden met een krappe bedrijfs ruimte brachten Louter op het idee naar een nieuwe plaats van vestiging uit te kyken. Zrjn oog viel op het industrieterrein van Sint-Maartens dijk. Daar zal nu zeer binnenkort de fabriek in landbouwvoertuigen verrijzen. En terwijl hij nog met de opzet van deze fabriek bezig is op papier, spelen er alweer andere plannen door het hoofd van deze voortvarende Branbantse indus trieel. „We gaan er huizen bou wen. Voor net personeel. Mis schien wel een eigen wqk. En wat de produktie betreft: aanhangwa gens voor het leger is ook een mooie kans Industriekern St.- Maartensdijk volgt dit alles met belangstelling. der Bliek, werd met 31 stemmen in de raad van commissarissen gekozen de heer J. Luteijn te Groede. Opening „Bos en Duin" in Oostkapelle De voorzitter van liet Christelijk Na tionaal Vakverbond, de heer C. J- van Mastrigt, zal op vrijdag 31 mei aan staande het vakantieoord „Bos en Duin" te Oostkapelle officieel openen. De plechtigheid in dit nieuwe centrum van de Stichting tot Exploitatie van Vakantieoorden en Rusthuizen ten be hoeve van de christeiyke vakbeweging in Nederland, is vastgesteld op 11 uur 's morgens. Sigarettenautomaat in Hansweert vernield in de nacht van donderdag op vrijdag is de sigarettenautomaat aan de gevel van de winkel van de heer B. te Hansweert vernield. Een deel van de pakjes sigaret ten werd ontvreemd maar het geld liet men ongemoeid. In de bloementuin van de heer B. werd eveneens flink schade aangericht. De politie heeft reeds ge tracht de zaak met behulp van speur honden op te lossen, echter zonder suc ces. ZORGVULDIG verpakt is een nieuwe „Neptunus voor het topje van de stadhulstorcn vrij dagmorgen in Zierikzee aangeko men. Samen met zijn deerlijk af getakelde voorganger, die nu een plaatsje in' het streekmuseum enkele tientallen meters lager op de zolder van dit gebouw zal krygen. De Middelburgse loodgie tersfirma A. Jobse heeft de wind wijzende figuur uit de mythologie op transport gezet naar zyn nieuwe standplaats. Op zijn hoge positie zal het van aanstaande maandag af weer waken als een schutspatroon over de stad. Natuurlijk kon „Neptunus" het zich vrijdagmorgen niet permit teren om lang op de begane grond in dc Zicrikzeese Mecl- straat te vertoeven. De vracht auto was nauweiyks by de toren- in-de-steigers gearriveerd of de onverschrokken mannen, die nu al moer dan een jaar op hoog ni veau werken, zetten de lier in werking, die het manshoge, uit bladkoper aangemaakte beeid naar boven moest hysen. Nog in zyn „jasje" heeft men „Neptu nus" vrijdagmiddag even op zijn hoge post getild om te kijken of zyn voetstuk stevig is. Maandag morgen zal hij er met enig ver toon, zoals dat heet, definitief in functie treden. Laadklep van brug defect De automobilisten en motorrij ders, die van Zuid-Bevelund naar Zeeuwsch-Vlaanderen en terug willen, zullen de eerste dagen niet via het veer Kruiningen-Perkpol- tlcr „over" kunnen. Zij moeten de overtocht maken via de veerdien sten Vlissingen-Breskens of Hoe- ilekenskerke-Terneuzen. Dat vindt rijn oorzaak in een defect aan de brug van het veer te Kruiningen. Vrydagmorgen brak nameiyk een stang van de laadklep van de brug. De klep werd ontzet, waardoor de auto's en de motoren niet meer op de boot kunnen rijden. Het ziet er niet naar uit, dat de brug tijdens dit weekend kan worden gerepareerd. „Het wordt wel woensdag of donder dag voor de reparaties klaar komen", zo gaf men ons van de zflde van de Provinciale Stoombootdiensten te kennen. Het gevolg van de defecte brug: de veerdienst Kruiningen-Pcrkpoldcr zal de eerste dagen alleen voetgangers, fiet sers en bromfietsers kunnen overzetten. De vrachtauto's, personenauto'3 en mo toren moeten gebruik maken van de diensten Vlissingen-Breskens en Hoede- kenskerke-Terneuzen (auto's tot een maximum laadvermogen van 2000 kg) De ontzette klep van de brug is er ook de oorzaak van, dat dc „halfuurdien sten" veranderen. De „Prins Hendrik" onderhoudt de verbinding tot de situatie weer normaal is. Maar deze boot ver trekt nu om het uur in Kruiningen en Perkpolder: twintig minuten over het hele uur te Kruiningen, tien minuten voor het hele uur in Perkpolder. De „Prins Bernhard" zal eventueel voor assistentie zorgen bij de tydeiyk extra belaste veerboten op de route Vlissin gen-Breskens. (Advertentie) feestklanken - VLISSINGEN f1 NIEUWENDIJK'^I/TELEFQOK 4266 'v/h DEKKER- OOSTELIJKE WIND I'hiatsciyk zonnige perioden en op d« meeste plaatsen droog weer. Aanvan kelijk weinig wind, daarna zwakke tot matige oostelijke wind. Hogere middag- temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2