Afgelopen jaar gunstig voorEiland Walcheren' voorseizoen AGENDA BADSTOFFEN in „Het Stoffenpaleis" WALCHEREN mars padvindersband Verrassingen bij de vleet in „Mr. Vlubber MARKTBERICHTEN SUGGESTIE IN OUD-VOSSEMEER: FUSIE CHR.-OPENBARE SCHOOL KERKDIENSTEN MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 BOUW NIEUWE ZAAIZAADLOODS Omzetten hoger dein vorig jaar Het afgelopen boekjaar is zeer gunstig geweest voor de coöpera tieve landbouwvereniging Eiland Walcheren, mede dank zij het gun stige verloop van de prijzen. Aldus bleek uit het jaarverslag, dat gis termiddag in restaurant Wöhler te Middelburg aan de orde kwam tij dens de algemene vergadering, die voor het laatst geleid werd door de heer A. W. Cevaal. Door deze goe de gang van zaken is het mogelijk geweest om behalve de normale af- schrijvingen nog versterkt af te schrijven op de nieuwbouw van de silo, hetgeen de positie weer be langrijk verstevigd heeft. Uit liet dlrectieverslag bleek, dat in de omzetten in het afgelopen seizoen nog al wat schommelingen voorgekomen zijn, zoals trouwens ook te verwachten was na de grote omzetten, die de vorige reu- zenoogst tot gevolg had. Dit jaar kregen de granen de terugslag te verwerken, evenals de ruxwoeders. De totaalomzet ten in kilogrammen waren echter weer hoger dan het vorig jaar. Voorts werd meegedeeld, dat het in halen van de vertraging bij de silo- bouw als gevolg van de langdurige vorstperiode een flinke inspanning zal kosten. Zeer waarschijnlijk zal de nieuwe silo echter voor het aanstaan de seizoen zover gereed gekomen zijn dat de ontvangst van de oogst in elk feval zal kunnen geschieden. De ver- ere afbouw van de silo zal dan in de loop van het seizoen kunnen gebeu ren. 'As gevolg van de gestage vooruitgang moesten enkele nieuwe plannen uitge voerd worden Zo werd besloten om een vorkheftruc met graankisten aan te schaffen, die speciaal bestemd worden voor zaaizaad, peulvruchten en aardap pelen. Voorts kreeg het bestuur van de coöperatie machtiging om een lening te sluiten voor de bouw van een nieuwe zaaizaadloods van 30 bij 60 meter, als mede voor de aankoop van 5000 kisten. Tevens zal daarbij een volledige beluch ting en een machine-Installatie aange bracht worden. De bouw van deze nieuwe loods was no dig, omdat in de toekomst meer graan verwerkt zal moeten worden. De voor zitter deelde mee, dat de Eiland Walche ren als verlengstuk van de boerderij Wageningse studenten vieren lustrum in Zierikzee Het gezelschap „Luctor et Emergo" van het Wagenlngsch Studentencorps zal za terdag 29 Juni haar elfde lustrum vieren ln en om Zierikzee, Na een boottocht, waarbij men onder meer de Grevelin- gendam zal bezoeken, zullen de studen ten op het stadhuis van Zierikzee wor den ontvangen De viering van het elfde lustrum wordt besloten met een diner dansant ln hotel „Mondragon" te Zie rikzee. VANDAAG. Middelburg City: Mr Vlubber, de vlie gende schoolmeester. 20 uur. a.l. Electro Moclste, de zoon van Hercules, 19 en 21.15 uur, 14 Jaar Kerkcentrum: Soos- avond hervormde instuif, 20 uur Molen water Miniatuur Walcheren, 9—18 uur. Concert- en Gehoorzaal: uitvoering „Oefening en Uitspanning". 19.30 uur. Gouden Poorte Feesteontactavond ..De Volksstem" 20 uur Vlissingen Alhambra: Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester. 19 en 21 uur. a.L Luxor Maeiste. overwinnaar. 19 en 21 uur. 14 laar Ned herv verenigings gebouw vergadering en feestavond vPr- voerspersoneel. 10.30 uur Delta Start internationale nachtwandPltocht Vlls- slngen-Bergen op Zoom. 24 uur Goes - Grand Mr. Vlubber. de vliegende schoolmeester. 19 en 21 uur. a.l.. Cen traal conferentie Zeeuwse Ar]os, 10 uur: Schuttershof: slotavoncf Instuif. 20 uur. Bergen op Zoom. Roxy: Gordon, de zwar te piraat. 18 45 en <1 uur. 14 laar Luxor Haiarl, 20 uur. 14 laar Terneuzen - Luxbr Freddy und das Land der SQduee 20 uur. 14 laar. Concert gebouw: (vanhoe. wreker des konlngs. 20 uur. 14 laar. Hulsi - Bl08eoopgebouw: De Ijzervreter. 20 uur, a.l. Oostburg - Ledeltheater: Glrlsi Girls' Glrlsl 20 t a.l. Axel Het Centrum: Die lustige Wltwe. 18.30 en 21 uur. a.l. Sas van Gent Olymplatheater: Dynamite Jack. 20 uur. 14 Jaar. IJzcndljke Hofzlehttheater: De zoon van de rode piraat, 20 uur. 14 laar. Bresltcns CaMnohloscoop: En zij schaam den zich niet. 20 uur. 18 laar. Zierikzee Concertzaal' Helden sterven te vroeg, 20 uur. 18 laar Haamstede Bioscoop Bom: Lino tn de knel. 20 uur. 14 Jaar St.-Mnnricnsdljk - Bioscoop „De Gouden Leeuw": The last ..blitzkrieg". 19.30 uur. 14 laar. MOItGEN. Middelburg City: Mr Vlubber. de vlie gend» schoolmeester. 14.30 en 20 uur. a.l Eleetro; MaelBte, zoon van Hercules, 13.30 en 19.30 uur, 14 Jaar Molenwater: Miniatuur Walcheren, 018 uur Vlissingen - Alhamhra: Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester, 15, 19 en uur, a.l. Luxor. Maeisteoverwinnaar, 15 en 20 uur. 14 laar. Goes - Grand De dief van Bagdad, 15 uur. 14 Jaar: Mr Vlubber de vliegende school meester. 19 en 21 uur, a.l. Bergrn op Zoom l'wlst around the clock 14.30 uur. n.i. Roxy Gordon de zwarti1 piraat, 16.30. 18 45, en 21 uur. 14 laai Luxor: Carthago In vlammen, 14 uur. 14 laar Luxor Harntlm. 18 en 20 uur. 14 jaar Tcrncuzcp - Luxor: tvanhoe, wreker aes konlngs, 14 uur. 14 laar Luxor Freddy und das Land der SUdsee. 18.30 en 20 uur. 14 mar. Concertgebouw Ivanhop wreker des konlngs 20 uut, 14 laar Hulst Bloseoopgebouw Caterlna en de 7 dwazen. 14 en 18.30 uur. a.l. Bioscoop- gebouw De ijzervreter. 16.15 en 21 uur. a.l. Oostburg - Ledeltheater: Girls. Glrls. Glris- 14. 16.30 en 20 uur. a.l. Axel - Her Centrum: Die lustige Wltwe. 15 45 uur. a.l. Het Centrum- De rimhoe- vcehter» van Birma. 20 uur. 14 Jaar. BrcsUen.' - Casinobioscoop: Dp mins der piraten. 16 en 20 uur. 14 jaar. IJzendüke Hofzlehttheater: De zood van de rode piraat, 17 en 20 uur. 14 Jaar. Zierikzee - Concertzaal: Lino ln de knel. 15 uur. 14 Jaar; Helden sterven te vroeg 20 uur. 18 laar. deze service aan zyn leden moet bieden, waarby bovendien de mechanisatie de verwerking van los graan eist. Tot slot werd als nieuw bestuurslid in de plaats van de heer A. W. Cevaal, die af scheid nam ais voorzitter, de heer J. de Visser Jzn uit Domburg gekozen. Uit het bestuur zal binnenkort een nieuwe voorzitter aangewezen worden. geweven in ruiten en strepen; bedrukt In fleurige dessins. 90 cm breed, 4,90, 5,90, 9,50 140 cm breed 5,90. terneuzen, nieuwstraat 6-8 MIDDELBURG E.H.B.O. -examens ie Dezer dagen zijn te Middelburg de exa mens voor het E.H.B.O.-diploma gehou den. Het examen werd afgenomen door ds. Bom van Oostkapelle. De geslaagden zijn: dames: mevr. M. de Groene-Iman- se, J. Jacobse-Barendse, L. de Jonge- Klaasse, mej. P. J. de Kam, L. W. de Bruijne, M. C. Rosseel, J. Neve, M. E ne, A. van Offenbeek, A. H. Beusek J. v. Oosten te Koudekerke, K. de Visser, O.- en W.-Souburg, dhr. K. Louwerse te Oost- en West-Souburg, M. Huisman te Koudekerke, J. de Troije te Koudeker ke, H. de Heer te Middelburg, J. M. de Engelsman te Middelburg, J. J. Kempe te Middelburg, P. F. A. Tiggelman te Mid delburg, K. F. A. Tiggelman te Middel burg, A. Kuijl te Middelburg. De cursus werd gegeven aoor de arts Gispen uit Middelburg en het kaderlid mevr. De Vries, eveneens uit Middelburg. Wielerparcours 't Zand afgesloten voor het verkeer Gevonden voorwerpen Op het bureau van gemeentepolitie te Middelburg zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Verschillende handschoenen en wanten, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, rood koperen pijp, zilveren armbandje, plastic regenjas, blauwe wollen sjaal, tas met inhoud, schildpad, groene sjaal, 3 rijwielbanden, portefeuille met inhoud, nikkelen da mespolshorloge, bril met bruine montuur witte bal, blauwe wollen kindermuts, oud-Hollandse zilveren armband, witte bontmuts, zwarte regenbroek, paar wit te gymnastiekschoenen, zilveren Ijedel- tje, beige regenjas, groen kopje van kinderservies, blauwe tas met inhoud, schaar, 2 wollen kinderdekens, 2 kin- derlakens, 1 bijtring, geblokte das, geel met rode kano, hondenpenning. Dip/oma aoor 3 leerlingen van Middelburgse l.t.s. Drie leerlingen van de derde klas van de Middelburgse l.t.s. die voor brood banketbakker leren, hebben dezer dagen op een vakwedstrijd van de Nebato te Rotterdam enige mooie resultaten ge boekt. De leerlingen W. van Schaik uit West- kapelle, C. Poppe uit Veere en C. van Zalen uit Vlissingen, behaalden daar het diploma. Een aardig succes als men weet, dat alleen aan de tien beste inzen dingen een diploma werd uitgereikt. In verband met de deelname van de Middelburgse padvindersdrumband aan het nationaal padvindersbandconcours te Utrecht zal de band vandaag (zater dag) een tralningsmars maken door Middelburg. De route is als volgt: Stnt- Jorisstraat, Sint-Pieterstraat, Gist- rt, Koorkerkhof, Koorkerkstraat, jge Delft, Segeerstraat, Houtkaai, Stationsstraat, Blauwedijk, Poeledaele- ;el, Poeledaeleweg, Baarsjesstraat, Piet Heinstraat, Oosterscheldestraat, Arnelaan, Oosterscheldestraat, Zijpe straat, IJsselstraat, Maasstraat, Wes- terscheldestraat, Ruyterstraat, Lange- vieleweg, Zandstraat, Achter de Hout tuinen, Langeviele, Pottenmarkt, Markt Lange Delft, Korte Delft. Sint-Pieter straat, Sint-Jorisstraat. Hefc vertrek is vastgesteld op half acht. Scheepvaartberichten Vlissinger aangekomen: 23 mei: Breclielle Antwerpen. Seven Sides van Rotterdam. Heinrich Hausschlldt van Lysekill. Atlantis van Lesguineau. Vlissingen vertrokken: 22 mei: Cardigan- brook naar Antwerpen. 23 mei:Heinrich Hausschildt naar Middelburg. Atlantis naar Brussel. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 22 Prins Willem IV van Bremen. Egbert Wagenborg van Hamina Ares van Rotter dam. CoPta van Neath. 23 mei: Celebes van Hamburg. Sylvia van Amsterdam voor Genu Jell van Londen voor Gent. Laga Nemours. Irene-S van Londen voor Gent. Oceaan van zee voor Gent. Sinouts- kerk van Hamburg. Tycha van Londen. Kittiwake van Rotterdam. Ommenkerk van Rotterdam. Manta van zee voor Gent Mir- fak-N van Rotterdam. Kamperdljk van Rot terdam. NJord van zee voor Terr.euzen. 24 mei: Pegasus van Avonmouth. Gronltas van Swansea. Thaletas van Malta. Nieuwe Wa terweg van Par. Nestor van Cristobal. Wal cheren van Par voor Terneuzen- Aludra van Buenos Aires. Soestdijk van Bremen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 22 Valiant naar Hull van Gent. Flores Teignmouth van Terneuzen. Velox van Londen. Silvaplnna naar Kopenhagen. Albert Willem naar Rotterdam Betty Anne-S naar Belfast. Diet naar Rotterdam. Marne naar Rotterdam. 23 mei: Martini naar Dublin. Zus - Pireaus. Arbon naar Keulen van Ter neuzen. Aaltje naar Londen van Gent. Ad- miralengrnelit naar Helsinki. Lnngkoeas naar Hamburg. Glessenkerk naar Rotterdam. Whit naar Boston. Spirit naar Ipswich. Ll- belle naar Londen. And Uk naar Rotterdam. Atlantic naar La Rochollc. Adrinna naar Fulham. Teun naar Bordeaux van Gent, Ares Amsterdam. Officiële publikatie MIDDELBURG. OFFICIËLE BEKENDMAKING. B. en w der gemeente-Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dezer ge meente in zijn openbare vergadering van 20 mei 1963 besloten heeft om ingevolge het bepaalde in de artikelen 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 medewerking te ver lenen aan: a. de Vereniging voor Gereformeerd Onder wijs alhier tot het aanschaffen van leer middelen en meubilair voor haar school voor gewoon lager onderwUs aan de Mast gatstraat 30; b. de Vereniging tot hel verstrekken van Lager OnderwUs op Gereformeerde Grond slag alhier tot het aanschaften van een fllm- 8trokenprojector. een projectiescherm, pro jectiestroken en verduisterlngsgordUnen in één lokaal van haar school voor voortgezet gewoon 'ager onderwUs aan de VerwerU- straat; c. het r.-k. Kerk- en Schoolbestuur alhier: 1. tot herstel en verandering van Inrichting, niet gewoon onderhoud betreffende, van zUn school voor gewoon lager onderwUs aan de Bachtensteene 18: 2. tot h»t inrichten van het 8e leslokaal en het handenarbeldlokaal van zUn school voor gewoon lager onderwUs ann de Bachten steene 18. Middelburg. 22 mei 1963. Burgemeester cn wethouders voorn A. J. BERENPAS. lo. burgemeester. Mr. J. HOOIJ. secretaris. ^Tydens de wielerronde van Middelburg, die vanmiddag zaterdag op een parkoers op 't Zand gehouden wordt, zullen de volgende wegen van 2 tot 6 uur voor het verkeer afgesloten z(jn: Breeweg, Kruisweg, Adriaan Louwery- straat, Leeuwerikstraat, Nachtegaal straat, Oude Koudekerkseweg, Burge meester Dregmansstraat en Breeweg. Gedurende de wedstrijd mogen in deze straten geen auto's of andere voertui gen geparkeerd worden. VLISSINGEN Leerlingental van technische school steeg Het jaarverslag van de gemeentelijke technische school te Vlissingen meldt, dat ook in het jaar 1962 de groei van het aantal leerlingen bleef doorgaan. De toename bedroeg ongeveer 10 procent. Het leerlingental benaderde in septem ber de 400. Het aantal aanmeldingen voor het eerste leerjaar liep enigszins terug. Door de plaatsing van een groot aantal leerlingen met gedeeltelijke ulo opleiding in de 2e klas en de invoering van het 4e leerjaar voor de elektriciëns nam de totale schoolbevolking echter weer toe. Met de 18 klassen, verdeeld over drie vakrichtingen, wordt het zeer moeiiyk de groepen in de beschikbare lokalen van het schoolgebouw onder te brengen. De verwachting, dat met de uitbreiding van het schoolgebouw in 1962 zou kun nen worden begonnen, is op een teleur stelling uitgelopen. In afwachting van de beslissing zijn inmiddels de volgende tydelijke maatregelen getroffen. De les sen „meten en stellen" worden gegeven in een zo goed mogelijk ingerichte ruim te, die oorspronkelijk als bergruimte ist deed. Deze ruimte is eenter al weer te klein geworden. Bovendien wordt begin 1963 het laatste gedeelte van de apparatuur afgeleverd. Voorts heeft men een gedeelte van de zolder ingericht voor de lessen gods dienstonderwijs en projectie. De com missie van toezicht op het nijverheids onderwijs voor jongens hoopt, dat de ze ruimte met toestemming van het mi nisterie van o. k. en w. tevens geschikt zal mogen worden gemaakt voor de les sen „meten en beproeven elektrotèch- niek". Aan het experimenteeronderwijs ln „meten en stellen" nemen alle 2e en 3e iaars leerlingen van de afdeling me- taalbewerken deel. Omdat er nog geen toestemming is verkregen om hel Teer- nlan van de school uit" te breiden met .Ie vakrichtingen schilderen en auto- en motorherstellen, is het niet zeker of met deze afdelingen in september van dit jaar kan worden begonnen. Het aantal leerlingen van de avondschool loopt nog verder terug. Dit vindt zijn oorzaak in het verschuiven van het onderwijs naar de parttime opleidingen. De be langstelling voor de cursussen vlam- booglassen en autogeenlassen neemt steeds toe, zodat dit cursusjaar met zes groepen is begonnen. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 14 mei tot 21 mei, zijn aan net bureau van politie te Vlis singen de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: Diverse hondenpenningen, diverse sleu tels, enige sjaais, zwarte regenbroek, nylon jack, enige portemonnees met en zonder Inhoud, legitimatiebewijs, zwart mutsje, diverse handschoenen, zwarte damestas, broche, zakje met gordijnstof, speelgoed beer. hondenhalsband met penning, twee muntbiljetten, blauwe he rentrui, steigertouw, herenhoed, geld kistje met inhoud, witte bal, jack met capuchon, armband (goud of doublé), benzinedop, rand van autokoplamp, re genjas, hamer, doos wafels. OOSTKAPELLE Gouden echtpaar Vrijdag vierden de heer J. Abrahamse en mevrouw S. Abrahamse-Wattel uit de Dorpsstraat te Oostkapelle. hun gouden huwelqksfeest. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om hen in hotel „Zeelandia" geluk te wensen. Des avonds bracht de muziekvereniging „Crescen do" het echtpaar een serenade. AAGTEKERKE Ned. Chr. Vrouwenbond ling Aagtckerke dezer dagen haar maan delijkse vergadering in net gemeente lokaal. Als spreekster voor deze avond trad op zr. Baan uit Terneuzen met het onderwerp: „Verpleegster, het mooiste vrouwelijke beroep". De volgende ver gadering werd vastgesteld op dinsdag 25 juni. Schoolreis De leerlingen van de diaconieschool te Aagtekerke maakten onder leiding van het personeel dier school een schoolreis naar Nijmegen en omgeving. Bezocht werden de bekende plaatsen als het Valkhof, de Waalbrug e.a., de speeltuin Erica te Berg en Dat, de Heilige Land stichting, terwy'I de leerlingen aan de grens toestemming kregen van de Ne derlandse en Duitse aldaar dienstdoende ambtenaren der beide grensposten te passeren en zich dus even op Duits grondgebied op te houden. Vermoeid maar zeer voldaan keerden allen weer huiswaarts. FILMS IN ZEELAND ,,Mr. Vlubber, de vliegende schoolmees ter", zo luidt de titel van een uitzonder lijk vroiyke, onbezorgde speelfilm, die dit weekeinde in drie bioscopen tegelijk gespeeld wordt. De film vertelt het verhaal van de ver strooide professor, die bijna zijn bruid opoffert aan een uitvinding, die hem onmetelijke roem, maar ook een boel problemen bezorgt. Door een zwarte, rubberachtige substantie onder de meest uiteenlopende artikelen te smeren, weet mr. Vlubber namelijk de wetten van de zwaartekracht uit te schakelen. Auto's en mensen gaan als veertjes de lucht in. Wanneer mr. Vlubber op die manier ook het basketballteam van zijn school het luchtruim doet kiezen is zijn pi lariteit mét de basketballers naar plafond gestegen. Een kostelijke film is het, met Frea McMurray in de titelrol. Te zien in Grand (Goes), Alhambra (Vlissingen) en City (Middelburg). De bewonderaars van Maeiste, de be kende krachtig gebouwde jongeman, die enorme staaltjes van spierkracht de monstreert, staan wellicht voor een di lemma dit weekeinde, want Maeiste is in twee bioscopen tegelijk vertegenwoor digd. In Luxor (Vlissingen) zien we Mark Forest als „Maeiste, overwin naar" en in Eleetro (Middelburg) Mit chell Gordon als „Maeiste, zoon van Hercules". In Grand (Goes) is dan ten slotte noj een matineevoorstelling met een a even sterke figuur in de hoofdrol: na- melyk Steve Reeves in „De dief van Bagdad". Kringvergadering van Jehovahs Getuigen De kring Zeeland—West-Brabant van de Jehovahs Getuigen houdt dit weekend in „De Prins van Oranje" te Goes een van haar kringvergaderingen. De bij eenkomsten begonnen vrydagavond. En kele honderden Jehovahs Getuigen woonden toen een tweetal bijeenkomsten bij, waar zij instructies voor het werk kregen. Dat gebeurde met verschillende toespraken. De vergaderingen stonden onder leiding van de heren A. D. de Kruijff en H. V. Andeweg. Vandaag zaterdag zijn er weer enkele instruc tiebijeenkomsten. Ook staat een veld dienst op het programma. Zondag is er onder meer een openbare vergadering, waarop de heer De Kruijff het woord zal voeren over „Wie zal de strijd om de heerschappij winnen?" KOUDEKERKE Koudekerke wil toetreden tot nieuw contactorgaan van Noordzeekustgemeenten Burgemeester en wethouders van Kou dekerke hebben van de kring van bur gemeesters van Noordzeekustgemeen ten een brief ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat men deze instelling bestuurlyk onvoldoende gefundeerd acht, om de belangrijker en veelvuldi- ger wordende onderwerpen, waarmee de knstgemeenten veelal collectief wor den geconfronteerd, naar behoren te be hartigen. Het kringbestnur is van oor deel, dat het gewenst is een vorm van samenwerking te scheppen, waardoor de besturen der knstgemeenten nauwer worden betrokken bij hun gemeenschap- pelqke problematiek. Het bestuur stelt zich daarom voor ee vereniging „Contact Noordzeekustgt meenten" op te richten, waartoe elke gemeente, gelegen aan de of in de on- middeliyke nabijheid van de Noordzee kust kan toetreden. Voor het eerste jaar zou met een bijdrage van circa 50 kunnen worden volstaan. Aangezien ook Koudekerke als bad- plaats-in-ontwikkeling van de diensten van het contact kan profiteren, stellen b. en w. de raad, die maandagavond om acht uur in openbare vergadering bijeenkomt, voor, toe te treden tot de vereniging „Contact Noordzeekustge meenten". B. en w. vragen de raad in een ander voorstel opnieuw aandacht voor het plan tot onteigening van onge bouwde eigendommen ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan „Dishoek 1959". Deze administratieve procedure is doodgelopen, omdat het uitlokken van een definitief raadsbe sluit binnen zes maanden geen zin had. Nu het uitbreidingsplan inmiddels wel onherroepelijk is geworden en met een aantal eigenaren nog steeds geen over eenstemming kon worden bereikt om trent de aankoop van de nodige gron den, wordt deze kwestie opnieuw aan de orde gesteld. Voorgesteld wordt de onteigening van een aantal percelen en perceelsgedeelten voorlopig goed te keuren. Het betreft hier onder meer ^önden, die in eigendom zijn van I. Kluijfhout, P. Maljaars en S. Kluijf- hout-Vos. Laatstgenoemd perceelsge deelte kon inmiddels van gemeentewege worden aangekocht. DOMBURG Uitslagen van Zebra wedstrijden in Domburg Door een foutieve telling zijn er in de uitslagen van de adspirantenwedstrijden van de Zebra, die zaterdag jl. te Dom burg z(jn gehouden, enige fbuten geslo pen. De resultaten van „Swift" Koude kerke waren: 2e prijs 180,10 en le prijs 198,05 punten. VEILING KAPELLE 24 mei. Kasaardbeïen per doos van 2 ons: Deutsch Evern ex. 102119, I 83100, II 60 77. Regina ex. 110—120, I 84—107, II 64—76. Glasa ex- 106—111, I 90—96, II 63—73. Vola ex. I2L I 89—94, II 66. Aardappelen I li- Groenten- Kropsla 617. RadUs 67li. Ra barber 4. Bloemkool 88-104. Rammenas 1. Bos- selderij 25. Tomatenplanten 4. VEILING V.V.Z.B. GOES 24 mei. Aardbeien per doos I 86—90, II 59 83, afwijkend 59. Groenten: per stuk: Kropsla I 1619, II 8 16, CII 10. Per bos: RadUs H 6—7. Rammenas 8—11. Selderij 18—24. Per kg: Witlof afwij kend 41—47, stek 8—9. Andijvie n 58—61. Spinazie I 37—41, II 31—40. Prei AI 46—52. Uien II 19, afwijkend 11—14. Lamsoren 53— 58. Zeekraal 140—170. Rabarber I 7, II 2. Aardappelen 69. A. M. van Engelen (ü.o.d.) Beide scholen staan voor VISMIJN COLIJN'SPLAAT 24 mei. 2735 kg exportgarnalen 1.74—2,35. 4 kg schar. 281 kg bot. 16 kg tong. 4 kg pa ling. 14 kg wulk. 10 kg ongesorteerde vis. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 mei. Aardbeien 40—1.07 per doosje Kas- pruimen 1956 per stuk. Spinazie 7 ia20. Rabarber 5—21. Sla 6—17. Witlof 50—1,13. Komkommers 27—39. Tomaten 1.40—1,90. Ra dUs 8-25. Bloemkool 41—1.44. Prei 35-5L Postelein 6571. Savooiekool 51—56. Bospeen 41—1,09. VEILING „WALCHEREN" GA. MIDDELBURG 24 mei. Aardbeien extra 1.08—1.16. I 83—1,10, II 82—93. Groene komkommers 60-75 6567, 50-60 57—61, 40-50 47—51, 35-40 42—13. Ra barber 1015. Witlof 74—1,04. Postelein 35— I. Kroten 6468. Kr. komkommers per kg I. Sla T 9—13, idem n 6—10. Spinazie 31— 54. Bloemkool 6 st. 1,26—1,49. Idem 8 st. 57— idem 10 st. 55—80, Idem 15 st. 38—12. Prei 31—52. Andijvie 71—1,04. Bos radijs 5,50 15. Bospeen 871,10. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 24 mei. Aanvoer 16.000 kg. AA extra 3.35, AAI 3.20, A extra 3.16, AI 3.00, B extra 2.90, 2.70, C extra 2.45, Cl 1.80, Dl L50, EX 0.80, EH 1.40. FI 2.60, stek 1.10. nieuwbouw op nominatie IN DE RAAD van Oud-Vossemeer is vrydagmiddag een opmerkelijk pleidooi gevoerd: voor een fusie van de openba re lagere school en de School met de Bybel- Het kwam uit de hoek van de V.V.D. De heer A. M. van Engelen toonde zich een fervent voorstander van een dergelijke combinatie en hij wilde zelfs zover gaan, de gemeente raad tot bestuur van een dergelijke gefuseerde school voor het protestants christelijke volksdeel van het Thoolse dorp te promoveren. Maar hy kreeg de raad niet mee. De reacties op het voor stel kunnen het best weergegeven wor den met deze opmerking van de heer L. Istha: „Een samenspreking zal vol doende zijn om dit plan te doen kelde ren". De heer Van Engelen kwam met zijn, wat hij later noemde, informa tiesuggestie naar voren bij de be handeling van een rapport over nieuwbouw van de openbare lagere school. De School met de Bijbel ts namelijk ook aan nieuwbouw toe en zij staat op de wachtlijst zelfs iets hoger genoteerd. „Hoewel het leerlingenaantal op beide scholen in dalende üjn is, zouden twee Openbare verkoping van twaalf panden Ten overstaan van notaris H. Beyer werden woensdagavond in het „Concert gebouw" te Vlissingen twaalf panden geveild. Het eerste pand, dat verkocht werd was het magazijn aan de Nieuwe- dyk 41 groot 1 are 20 ca. De inzet was 6100. De koper werd de firma Loon- tjens uit Middelburg voor 8900. Het dubbel woonhuis aan de Van der Man- derestraat 2a, groot 1 are 18 ca. ging voor 17760 weg aan F. Dekker uit Vlissingen, die ook voor dat bedrag in gezet had. 13824 werd ingezet op het dubbel woonhuis aan de Hendrikstraat 10, groot 81 ca. dat uiteindelijk voor 14.100 werd gekocht door P. den Hol lander uit Middelburg. Het dubbel woon huis aan de Glacïsstraat 107 werd inge zet op 10160. Koper werd M. Witioks uit Vlissingen voor 10.500. Op de eèns- gezms woonhuizen aan de Winkelman- straat 5, 7 en 9 die resp. 87, 87 en 88 ca groot zijn, werd eerst afzonderlijk geboden, maar daarna nog een keer ge zamenlijk. Het gezamenlijke bod was hoger. M. Witioks uit Vlissingen werd koper voor 11.800. Hierna kwam het magazijn aan de Paardenstraat 45. groot 1 are 43 ca aan de beurt. M. Witioks uit Vlissingen werd de koper voor 5200; de inzet was 5060. Het dubbel woonhuis aan de Glacisstraat 8, groot 67 ca ging voor 3300 weg aan A. Vérhage uit Vlissingen. Hier was de in zet 3209. M. de Bree uit Vlissingen kocht de eensgezinswoning aan de Bou wen Ewoutstraat 60. groot 1 are 7 ca voor 4400. De inzet was 3825. Het dubbel woonhuis aan de Kaaskadestraat 7 werd gekocht door F. Smits uit Mid delburg voor 3850 die ook had ingezet en wel voor 3690. Het laatste pand, het dubbel woonhuis aan de Palingstraat 29, groot 62 ca werd ingezet op 4280. Er werd niet hoger geboden. Daar het verschil tussen dit bedrag en de vraagde som te groot was, werd pand niet verkocht. ZONDAG 26 MEI 1963 Nederlunds Hervormde Kerk: Aag tekerke 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. Oosthoek; Arnemuiden 10 en 6.30 kand. v. d. Bank, 2 30 ds. Enker; Big- Sikcrke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Nennie; omburg 11 en 7 ds. Van Vliet; Gapin- ge 2 ds. De Boer; Grypskerke 10 en 2.30 ds. Wapenaar; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koudekerke 9.30 ds. Van Haarlem, 2.30 dr. Van Haarlem, 7 ds. Altena, Lammerenburg; 't Zandt 10.15 ds. Altena, 1015 jeugdk., 7 ds. Van Herwaarden; Meliskerke 2.30 ds. Alte na; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. En ker, 7 ds. Kloosterman; Koorkerk 10 ds. Van Boven, 7 wika Jansen (jeugd dienst); Oostkerk 10 ds. Van Santen; Nieuw- en St.-Joosland 10 dr. Van Haarlem, 7 ds. Hoffman (jeugdd.); Sou burg Kerk 9.30 ds. Den Toorn, 7 ds. Van Winterswijk, West 9.30 ds. Van Duijne; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Ri chard; Ritthem 10 ds. Nennie, 2.30 ds. Odé; Serooskcrko 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 en 7 ds. Kok; Veere 2 ds. Van Dullemen; Vlissingen St.-Jacobskerk 10 ds. Rothfusz, 5 ds. Den Toom; 't Anker 10.45 jeugdkerk; Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Kwast (jeugdd.); Bejaardentehuis 7 ds. Rothfusz; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Duisterhof; Zoutelande 9.30 ds. Van Dullemen, 2.30 ds. Wieringa. Egliso Wallonne. Middelburg 10.30 Pas teur De Jonge. Filadcll'ia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gent. in Ned. Middelburg (Bo- fardzaal) 10, 2.30 en 7 leesdienst. ethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen (Havendorp) 3 de heer Davidse. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Scheling; Domburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Bom; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grypskerke 10.15 en 2.30 ds. Vlaardin- Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland. Dienst KruiningenPerkpolder In verband met een defect aan de toegangsbrug te Kruiningen kunnen tot nadere aankondiging GEEN AUTO'S worden vervoerd. Vervoer van voetgangers, fietsers en bromfietsers vindt plaats met alle even bootnummers volgens de dienstregeling, plus boot nr 65. gerbroek; Koudekerke 9 en 7 ds. Els- hout; Meliskerke 10 ds. De Jong, 2.30 ds. Jansen; Middelburg, Gasthuiskerk 7.30 ds. v. d. Bom, Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. v. Til, 5 ds. Vlaar- dingerbroek, Xoorderkerk 9.30 ds. v. Til, Ontmoetingskerk 8.45 ds. Vlaar- dingerbroek, 5 ds. Boonstra; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Ribbe- rink; Oostkapelle 10 ds. Gammer, 2.30 ds. v. Ulden; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St.-Laurens 10 ds. v. Ulden, 2.30 ds. Gommer; Veere 10 en .30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Lemmens; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (Vrygem.): Soubürg 9.30 dienst; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wis- kerke; Vlissingen 4.30 dienst; Vrouwen polder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zou telande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Geref. Gera.: Aagtekerke 9.30 ds. Zijder- veld, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Zijlema. Ver. van. Vrijz. Herv. en Remonstr. kring: Middelburg 10 ds. v. Boveu; Vlis singen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Lutli. Gem.: Middelburg 11.15 ds. Ten Kouwelaar, 7.30 ds. Ten Kouvve- laar; Vlissingen 9 ds. Ten Kouwelaar. Doopsgez. Gern.: Vlissingen ds. Van Hamel. Herst. Apostel. Zendingsgem.: Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apostol. Zendingsk.: Vlissingen (Kasteelslr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 heilsk.; Vlissingen 10 heilsk. Evang. op G.G.: Vlissingen (kazerne Willem ni) 10 en 5 de heer De Ridder. Adventkerk: Vlissingen 9 bijbelstudie; Middelburg 10 bijbelstudie. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter W. Feikema, Danr 30. teL 2993. Apotheek Middelburg: A. Ringe ling. Lange Delit 133. tel. 2538. Vlissingen: dokter A H. van Djjk. Koudekerkseweg 58. teL 3459 Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande. Badhuisstraat 22-24. tel. 2066. Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: dokter L Sloos, Middelburgsestraat l te Koudekerke. tel. 01185231. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Ooster- hoff. Markt A 155 te Veere. tel. 01181—271. nieuwe gebouwen gesticht moeten wor den. Een versnippering van krachten dus. Het belang van goed onderwijs moet voorop staan en dat wordt het best door één school gediend". Het raadslid wees in de richting van de be staande algemeen christelijke kleuter school. „Van verlangen naar de oprich ting van een specifiek openbare kleu terschool is nooit iets gebleken". Wet houder J. Aarnoudse (s.g.p.) vond dat er van beide zyden wel bijzonder veel „geven en nemen" zou worden ge vraagd. De heer Istha achtte de verzui ling voor een dergelijk plan nog veel te sterk. De heer Van Engelen vond het daarna nodig om te verklaren dat zijn idee zuiver informatief was, „zonder principiële of politieke oogmerken". Burgemeester mr. J. J. Versluijs achtte het idee niet verder ryp voor discussie in de raad. „Wij zijn bij de wet uitslui tend gehouden tot het verlenen van medewerking bij de stichting van een bijzondere of openbare school, wanneer de ouders dat wensen". Een serie „hamerstukken" kwam ver volgens aan de orde. De gemeentereke ning 1961 werd vastgesteld. Het on derhoud van de openbare lagere school dat aanleiding tot bovenvermelde dis cussie vormde, zal in afwachting van nieuwbouw tot het noodzakeiijkste wor den beperkt. Tegen de voorgenomen verhoging van de wethouderssalarissen in Zee land had geen van de raadsleden be zwaar. De commissie „Thoolse Da gen" krijgt twintig gulden subsidie. Een dergelijk verzoek van de centra le voor katholieke militaire tehui zen werd afgewezen. De gemeente stelt zich voor 15 garant voor geldleningen, te verstrekken via het Zeeuwse Waarborginstituut voor de tuinbouw. VERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden- en Noord-Zeeland houdt op woensdag 26 juni a.s. in hotel de Korenbeurs te Goes een algemene vergadering, waarin drs. J. W. Dippel, deskundige van de Zeeuwse stichting voor beroepskeuzevoorlichting een cause rie zal houden over „De beroepskeuze voorlichting in Zeeland". Auto driemaal over de kop Vrijdagavond omstreeks negen uur is op de rijksweg Breskens-Schoondijke een personenauto, bestuurd door A. S. te Brussel, met een snelheid van ongeveer 70 a 80 kilometer tussen de Kruisdijk en de Drieweg driemaal over de kop gesla gen en in de berm van de weg terecht gekomen. S. reed niet uiterst rechts en ontmoette in een flauwe bocht een tegenligger. Hij trachtte sterk naar rechts te sturen maar vloog daarbij uit de bocht. De auto schoot over het rijwielpad en kwam in dc berm terecht. Dokter J. van der Maas uit Breskens verleende eerste hulp en constateerde een shock. S. werd voor verdere behandeling naar het ziekenhuis te Oostburg gebracht. De auto werd licht beschadigd. KAPELLE TREEDT TOE TOT WAARBORGINSTITUUT VOOR DE TUINBOUW De raad van Kapelle heeft vrydagavond besloten toe te treden tot het waarborg instituut voor de tuinbouw in Zeeland- Vooral nn er een duidelijke ontwikkeling is waar te nemen in glascultuur acht men aansluiting gewenst. Besloten werd b pro- plaatselijke muziekvereniging „Ons loegen", omdat deze met een jeugd- korps wil beginnen, waarvoor inniidde 47 gegadigden zyn Een vrij uitvoerige bespreking wydde de raad voorts aan de herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen en hoofdzaak. Besloten werd deze plannen ter goedkeuring voor te leggen en de weg van de normale cedure te volgen- N.V. Fatex opent confectieatelier in Sas van Gent Burgemeester K. A. J. den Boer van Sas van Gent heeft vrijdagmorgen !n zijn gemeente het fabriekscomplex de N.V. Fatex officieel geopend. Hy deed dit door het overhalen van een handle, waardoor nit de luchtverver singsinstallatie een regen van confetti op de hoofden van de zeer vele bezoe kers neerdaalde. Het textïelbedryf Fa tex is nauw verbonden met de ruim 21 jaar geleden in Sas van Gent gevestig de Vlaamse textielfabriek. In feite is deze laatste een dochteronderneming van de Fatex. „Aanvankelijk gingen on ze gedachten dan ook uit naar een uit breiding van de produktiecapaciteit". zei directeur J. Vink. Later werd even wel besloten tot stichting van een com pleet confectieatelier naast de bestaan de wevery van de Vlaamse textielfa briek. Overigens dreigden de plannen nog in de war te lopen, omdat in verband met de overspanning op de bouwmarkt de vergunning werd afgewezen. Door be middeling van het gemeentebestuur van Sas van Gent en het provinciaal bestuur van Zeeland konder. dc moeilijkheden worden opgelost. Officieus werd het gebouw-reeds eind 1962 in gebruik ge nomen, Het fabrieksgebouw zelf noem de burgemeester R, A. J. den Boer uiterst modern. Het oude „broekefa- briekje", zoals het ln de volksmond wordt genoemd, heeft een zeer grote verandering ondergaan met de toevoe ging van ae Fatexgebouwen. Sas van Gents burgemeester vond het een ge lukwens waard, dat in deze tijd van voortschrijdende Industrialisatie. in kerngebieden financieel gesteund door regeringsfaciliteiten), ook nog uitbrei ding plaats vinden door geheel eigen investeringen. Directeur N. A. Faase richtte zich tot de twee zilveren jubilarissen in het be drijf, namelijk de heren N. A. Pede en A. Vermont. Hen werden geschenken aangeboden. Hun echtgenoten werden met bloemen eveneens in de hulde be trokken. De heer Pede, algemeen be drijfsleider te Sas van Gent, dankte de directie. Voorts bood de heer H. Kool nog felicitaties aan namens het Fatex- personeel te Haarlem. De talrijke ge nodigden, waaronder het voltallige ge meentebestuur van Sas van Gent, werd daarna in de gelegenheid gesteld de bedrijfsgebouwen te bezichtigen. PROTESTANT-CHRISTELIJKE ONDERWIJSORGANISATIES ZOEKEN TOENADERING In Utrecht hebben het Gereformeerd Schoolverband, de Vereniging voor Christelyk Nationaal Schoolonderwijs en de Vereniging voor Christelyk Volbson- derwys gistermiddag een gezamenlijke vergadering gehouden. Er is een commissie van zes ingesteld, die de mogelijkheden bestudeerd om tot een coördinatie van de werkzaamheden van deze drie grote protestants-christe lijke organisaties op onderwbsgebied te komen, zonder dat men daarbij onmid dellijk aan een fusie denkt. Men streeft onder meer naar een minder verbrokkel de werkmethode voor het christelyk on derwijs; in verband daarmee zal men in een bepaald rayon één inspectie laten optreden, terwijl het inspectoraat verder een bepaald vak volgens gezamenkjk op gestelde richtlynen aan een onderzoek zal onderwerpen. Duits-Franse conferentie is begonnen In Bad Godesberg is gisteren de zevende Duits-Franse conferentie begonnen die vier dagen duurt en als hoofdthema „de Duits-Franse vriendschap en Europa" heeft. De Westduitse president Lübke, zond vanuit West-BerÜjn een begroetingstele gram waarin hij meedeelde wegens ziek te hij heeft zware bronchitis ver hinderd te zijn naar Bad Godesberg te komen. Hy zal waarschynlijk pas in het weekeinde naar Bonn terugkeren. Bondskanselier Adenauer zei by de ope ning var. de conferentie, dat de verzoe ning tussen Duitsland em Frankrijk een verzoening der volkeren moet worden. Hij bracht eer aan de voormalige Franse minister van buitenlandse zaken Robert Schumann, die de grondslag voor die verzoening had gelegd. Andere landen behoefden van het Duits-Franse verdrag geen moeilykheden te vrezen. KERKNIEUWS Concilie-werkzaamheden De ziekte van de paus schijnt reeds ver traging te hebben gebracht in de werk zaamheden ter voorbereiding van de tweede zittingsperiode van het concilie. In welingelichte kringen in Rome stelt men zich reeds de vraag of de tweede zitting wel op 8 september zal bunnen beginnen en medio december ban wor den besloten De paus heeft enige van de 17 schemata voor de tweede zittings periode goedgekeurd en deze zijn reeds verzonden. Andere schemata echter moeten wachten tot de paus voldoende is opgeknapt en dit zijn juist de sche mata, die de moeilijkste kwesties be handelen, namelyk de kerk, de oecu mene, het huwelijk, de mïsie, het be roemde schema 17 over de taak der kerk in de wereld, alsmede het schema over het bestuur der bisdommen, dat o.m. de verhouding der bisschoppen te genover de curie regelt. Kerkelijke mutaties GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Doezum A. Verhoog te Winsum (Fr.), beroepen te Schettens (Fr.) R. Ferahout te Amsterdam. Be roepen te Wierum (Fr.) L. Hartholt te Grotegast. Nagekomen advertentie Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde zorgzame vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder. ADRIANA NEELTJE HAMELINK geboren Harms tn de ouderdom van b(jna 77 jaar. Gez. 174 vers. 2. Vlissingen: M Hamelink. Sluiskil: C. J. Hamelink. S- Hamelink- Riemens Vlissingen: J. C. Hamelink. G. A. Hamelink de Pape En kleinkinderen. Vlissingen, 24 mei 1963. Verkuyl Quakkelaar- straat 209. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 27 mei a.s., des namiddags 2 uur. vanaf Verkuyl Quak- kelaarstraat 209. Zondagsdienst Taxi's Mlddelbnxg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17