BENFICA HAAL» EUROPACUP VOOR HET NIET: MILAAN Middelburg schoot veel beter dan Hontenisse Sparta zag voorsprong slinken tot één puntje Verdiende zege door treffers van Altafini Vlissingen kon lna rust de Valk niet bijhouden: 4-0 Sporttoto Kaaise Boys ontnam Axel kans op titel EINDE AAN IBERISCHE HEGEMONIE Kansloos.... Feestroes En Feijenoord? EXCELSIOR MIGNON LEIDERS IN GOEDE CONDITIE DE VALK NA 2-0 KLASSE BETER Zeeuws-Vlamingen met 6-2 verslagen Lot van R.C.S. zo goed als bezegeld BURGH BLEEF IN DE ZORGEN VRIJDAG 24 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 (Van een speciale verslaggever) Eindelijk is er een streep gezet onder de Iberische hegemonie in het toernooi om de inmiddels meest begeerde beker in het Europese voetbal, de Europacup voor landskampioenen. A.C. Milan, reeds eerder in het seizoen 1957-'58 doorgedrongen tot de finale, maar toen in Brussel in de verlenging door Beal Madrid verslagen, heeft woensdag in het met 45.000 toeschouwers nog niet voor de helft bezette Wembleystadion te Londen die streep getrokken. De Italianen versloegen de tweevoudige bekerwinnaar, die in 1961 in Bern op het plateau kwam, waarop Real Madrid sinds de invoering van dit toernooi had getroond: het Portugese Benfica, met 21 na een uitermate spannende strijd, waarin de kansen der partijen sterk wisselden. De grote man bij de Milanezen werd midvoor José Altafini, die beide doelpunten voor zijn ploeg scoorde en wie de grote, enthou siaste Milanese aanhang na af loop maar al te graag zijn ge miste kansen vergaf. En die wa ren talrijk en alleen al afgewo gen nam- deze kansen verdiende Milan de overwinning. Maar hierdoor niet alleen! De Italia nen bleken over een sterker mo reel te beschikken, waardoor zij erin konden slagen de achter stand, die na bijna een uur voet bal nog 01 bedroeg, weg te werken en om te zetten in een voorsprong. Toen dit was bereikt, misten de Por tugezen de heilige wil om terug te slaan. Zij waren „aangeslagen", én door de achterstand (voor hen iets ongewoons), én door het uitvallen van hun aanvoerder Coluna, die wel iswaar weer terug kwam, doch op halve kracht zijn manschappen niet de inspiratie kon geven zich over de teleurstellingen heen te zetten. Het verzet der Portugezen was gebroken. Wel kwamen zij in de eindfase nog menigmaal in de aanval, hun acties waren echter te weinig doortastend om de Italiaanse defensie te kunnen overrompelen. Niet in de eerste plaats op techniek werd dit duel be slist op dit punt ontliepen de fina listen elkaar heel weinig doch op slagvaardigheid. De vraag dringt zich onwillekeurig op: „Zou Feijenoord een kans tegen Milan hebben gehad?" Volgens de theorie van „a wint van b en c wint van a" zou Feijenoord ook tegen de Milanezen ten onder zijn gegaan. Niet echter alleen volgens de theo- i rle. Dit mentaal en technisch sterke Italiaanse sterrenelftal zou naar nor male maatstaven ook in de praktyk superieur zyn geweest aan de Rotter damse formatie. Milan vormde een prachtige eenheid met als uitblinkers ao 19-jarige linksbinnen Gianni Ri vera, die Milan in 1960 na het Olym pische voetbaltoernooi voor 650.000 gulden overnam van Allessandria, de 26-jarige balgoochelaar Bruno Mora op de vleugel en de 31-jarige spil en aanvoerder, Cesare Maldini. En b(j dit drietal dient ook gevoegd te worden Altafini, de man, die zich reeds in de eerste helft verscheidene keren in de schijnwerper plaatste ook door het missen van een opge legde kans in de 34e minuut, toen hij in vrije positie de bal (naast) schoot in plaats van hem op het hoofd te nemen, wat de eenvoudigste en meest trefzekere oplossing zou zijn ge weest en na de rust voor Milan matchwinnaar werd. Cesare Maldinide verbluf/end goede spil van Milaan, tevens aanvoerder, houdt de beker hier omhoog. Met een prachtig schot laag in de hoek rondde hij in de 13e minuut van de tweede helft een combinatie, opge zet door rechtsachter David met als schakel Rivera, af, waarmee de stand gelijk werd (11) en ruim zeven mi nuten later strafte hij meedogenloos een fout van Benfica's spil Raul af. Deze speelde de bal voor de voeten van Rivera, die met een afgemeten dieptepass zijn midvoor lanceerde. Met twee tegenstanders op de hielen sprintte Altafini in de vrije ruimte, waar hij nog slechts de uit zijn doel gekomen Costa Pereira tegenover zich vond. De Portugese doelman slaagde er in Altafini's eerste schot te keren. Hij kon het leer echter niet onder controle krijgen en toen de Milanese midvoor zijn tweede schiet kans kreeg, was de uit balans ge brachte Costa Pereira kansloos 21. Toen vijf minuten later Coluna hin kend het veld moest verlaten wel iswaar keerde hij na een bezoek de kleedkamer spoedig terug was Benfica een verslagen ploeg. De Por tugezen, die eerder in de wedstrijd, zoals by het beleg der Milanezen na het eerste half uur en als antwoord op het Italiaanse openingsoffensief in de tweede helft, van een grote veerkracht hadden blijk gegeven, konden nu de kracht niet meer op brengen voor een tegenstoot. Wat eerst een sterke eenheid vormde, een strijdbare colonne, was nu gelijk een terugtrekkend leger, dat nog slechts één doel voor ogen staat, het vege lijf te redden. Torres was meer in de verdediging dan in de aanval te vinden en daar mee miste de Portugese ploeg de speerpunt, dat de Milanezen in liet hart kon treffen. Want hoe voortref felijk de „zwarte parel", Eusebio (Da Sllva Ferreïra), vooral in de eerste helft, speelde zyn doelpunt in de 18e minuut was een juweel de lange en snelle midvoor Torres was toch de grote verwarringstichter in de vijandelijke verdediging. De Portugezen werden steeds meer overvleugeld door hun tegenstanders, die met hun schoten weliswaar zonder lang niet altijd doel te treffen hun superioriteit steeds duidelijker benadrukten. Lang voor het einde van deze faire „cupfinal" waren de duizenden Italianen op de tribunes al in een feestroes en toen de Britse scheidsrechter Holland, die het niet moeilijk heeft gehad, het laatste fluitsignaal blies, bestormden zij het veld en de spelers, die vergeefs bescherming zochten bij de „bob by's". De elf verslagen Portugezen wendden het hoofd van al dit feest- fedruis af. Hun droom, om voor de erde achtereenvolgende maal de Europacup te winnen, was uit. Zij konden het nog niet geloven, hoe hard de waarheid ook was. van de elftallen Milan: doel: Ghezzi, achter: David en Trebbi, midden: Benitez, Maldini en Trapattoni, voor Pivatelli, Sani, Altafini, Rivera en Mora. Benfica: doel: Costa Pereira: achter: Cavern en Cruz, midden: Humberto, Raul en Coluna, voor José Augusto, Santana, Torres, Eusebio en Simoes. Foto: Met aan zijn voeten de ge slagen Portugese doelman Costa Pereira juicht José Altafini, de Braziliaanse midvoor van Milaan, na het scoren van het tweede en beslissende doelpunt in de tweede helft. Mignon zuigstofier is reuze praktisch voor het interieur van uw auto! De bekleding. De vloer. Overal komt u makkelijk bij met de Mignon. Een diepzuiger met 101 mogelijkheden. Voor gemorste as, voor kruimels en omgevallen bloem- en suikerpotten. Voor trappen, boekenplanken, gordijnen en luxaflex. Voor iederéén in elke kamer van het huis. f 59.50 zuigstoffer BIJ DE VERDEDIGING van zyn laatste serieuze kans op het kampioenschap heeft Vlissingen het in het hol van de leeuw by titelkandidaat de Valk niet bijster getroffen, want de Zeeuwen troffen de Brabanders in uitstekende conditie. Wel konden de Vlissïngers met behoorlijk voetbal de score tot de rust in evenwicht houden, maar na de hervatting gaf de conditie van de Valk de doorslag. De kam pioenskandidaten speelden veel geraffineerder en waren ook harder, hetgeen in vier doelpunten verschil tot uiting kwam; daarbij verraste het 2e doelpunt doel man Bos volkomen, waarna het 4e doelpunt in de laatste minuut gescoord werd. hun vizier was verkeerd gesteld. Zelfs kreeg Moens ook een goede kans om de openingstreffer op zyn naam te brengen, maar zijn schot sloeg juist naast, de paal. Aan de an dere zijde slaagden de Valkvoor- waartsen er evenmin in de Zeeuwse achterhoede te Vlissingen had op de linkshalfplaats Jo, de Waal weer opgesteld, die tot taak li ad de kleurling Zorgvliet uit te schake len. Voor de rust slaagde hij hierin vol komen, na de rust was Zorgvliet met zijn listige trucjes en kopballen hem' wel eens te glad af. Uit één van die ge raffineerde passes maakte midvoor Maas er in de laatste minuut 4-0 van. De Valk bleek deze middag over een goede ploeg te beschikken, waarby in de voorhoede rechtsbinnen P. Jans sen, midvoor M. Maas en linksbinnen Zorgvliet het de Vlissingse defensie danig lastig maakten. Na de aftrap zette de Valk al direct een offensief in, waarbij keeper Bos vakkundig moest optreden. De Zeeuwen slaag den er echter spoedig in het sgel te verplaatsen en goed voorbereidend werk van Rob Moens bezorgde Adrie Stroo tweemaal en Van Oosterhout éénmaal een goede schietkans, maar INITIATIEF '."iSBIBfti Na rust lukte dat beter: onmiddellijk nam de thuisclub het initiatief om dat niet meer af te staan. Eerst nog kreeg Jan de Nooijer een fraaie scoringskans toen hij doorbrak maar zijn schot ge stopt zag door één der backs, maar na dat Vlissingen al enkele malen goed was weggekomen kwam in de 20e minuut de openingstreffer: midvoor Maas kopte een voorzet langs Bos, stopper Loek Ver hulst trachtte de bal nog te stoppen, maar via zijn lichaam belandde de bal in de netten. Vijf minuten later verkeek Bos zich op een afstandsschot van rechtsbinnen Vereijken en dat betekende 2-0. Dat was voor de Vlissïngers juist iets te veel: ze zakten zienderogen verder af, terwijl de Valk een klasse beter speelde. Toch kwamen Van Maris en Adrie Stroo nog dicht by een doelpunt, maar toen linksbuiten Louwers zyn ploeg naar eer 3-0 voorsprong schoot gaf de Schelde- stadploeg zich volkomen gewonnen. Ie de laatste minuut werd het zelfs nog 4-0. In deze vorm spelend is de Valk een waardig kampioen. Valkenswaard liet de achterstand niet groter worden, want het won met 7-2 van Alliance. Braban- De uitslagen van de voetbalwedstrijden, die gelden voor de sporttoto van Hemel vaartsdag (no. 34) waarin de totospe lers het aantal treffers (doelpunten) in tien wedstrijden moesten raden, luiden: 1. Willem II—PSV 0—2, DOSFortuna '54 02, VolewijckersHeracles 34, Sparta MW—N 10. SHS—Roda JC 4—0. tia-Schijndel werd 2-2, MOC won met 4-1 van Helmond, Boxtel met 5-4 van Tongelre, terwijl TOP en Spechten de punten deelden (2-2). De stand luidt thans: De Valk Valkenswaard Vlissingen Boxtel De Spechten Brabantia Helmond MOC '17 Tongelre TOP Schijndel Alliance 20 14 20 12 19 10 20 7 2 4 30 44—23 3 5 27 5637 3 6 23 55—35 7 6 21 4039 5 7 21 34—37 8 6 20 35—39 3 9 17 32—40 3 10 17 3535 5 9 17 28—32 5 9 17 35—17 4 11 14 31—44 4 11 14 2542 In plaats van 3-3 werd het 4-2 HET ZOU bepaald jammer zijn wanneer een ploeg als Hontenisse uit de 2e klas van het Zeeuws-Bra bantse amateurvoetbal zou ver dwijnen. Want de wijze, waarop deze Zeeuws-Vlamingen gisteren de aanstaande kampioensploeg van Middelburg in het hol van de leeuw partij gaven, is boven alle lof verheven. Zeker, de technische en tactische wapenen van Middel burg waren scherper geslepen, maar op het punt van spelinzicht en -opbouw deed Hontenisse vaak goede dingen. De zege, die Middel burg op deze ploeg behaalde, was zeker verdiend, maar de cijfers 6 2 waren evenzeer geflatteerd. Maar de hoofdstedelïngen hadden een bijzonder belangrijk wapen op de „overkanters" voor en dat was het wapen der „schutterij". Vijf eerste prijzen in voetbal toto inleggeld van de 574.101 deelnemers (ƒ225.135) en de extra-prijs van de vorige week 33.882,60. Vijf deelnemers meldden zich met foutloos geraden ko lommen voor de eerste prijs 123.824,25, hetgeen ieder van hen een brutobedrag van 24.764,80 oplevert. Het aantal ge gadigden voor de tweede prijs van 67.540,50 bleek veel groter: niet min der dan 304 meldingen, waarvan 3 met twee kolommen, werden ontvangen. De spoeling werd voor de tweede-prijswin naars bijzonder dun, want zij toucheren ieder een bedrag van ongeveer ƒ220. De vijf deelnemers met vijf goed voor spelde gelijke spelen hadden meer reden tot juichen: zij ontvangen van het be schikbare prijzenbedrag van ƒ67.652,85 elk bruto 13.530,60. Zeelandia bedwong R.K.F.C. In de derde klas D van het Zeeuws-Bra bants amateurvoetbal is het pleit nu wel beslecht. Axel moest op eigen veld na melijk de vlag stryken voor leider Kaai- loys (0-3) en de achterstand is nu te groot geworden om in de twee reste rende wedstrijden nog te overbruggen. Dat geldt ook voor de onderste regio nen, waarin zowel RKFC als RCS een nederlaag leden. De ploeg uit Bergen op Zoom werd op keurige wijze door Zee landia bedwongen (1-0) terwyl RCS op eigen veld de vlag moest strijken voor Grenswachters (3-4) en ook hier ïs de achterstand te groot geworden om nog enige hoop op behoud te mogen koeste ren. Meto nam het zekere voor het on zekere door met 2-0 van Dosko te win nen en ook Odio werd twee kostbare punten ryker ten koste van Goes (3-2). 5 3 29 47—32 4 5 26 3526 6 5 24 49—28 4 6 22 31—33 4 7 20 38—35 4 8 20 38—40 5 8 19 30—J 4 9 18 31—39 5 8 17 34—32 3 9 15 20—27 6 10 12 29—40 4 12 12 33—50 Dosko BSC Zeelandia Goes Meto Grenswachters Odio Nw Borgvliet RKFC RCS R.C.S.-Grenswachters 3-4 Het gemis van doelman Danielsche heeft RCS opnieuw parten gespeeld en deze nederlaag betekent vrij zeker degradatie naar de vierde klas. Het bee;on anders erg hoopgevend voor de thuisclub, want reeds in de eerste minuut kreeg Over- beeke een uittrap van de Grenswachter- doelman op zijn schoen en hij schoot in eens raak (1-0). Na ongeveer een kwar tier kwam de gelijkmaker toen back G.V.A.V.-Feijenoord werd hoogtepunt HET ZIET ER NAAR uit dat Spar ta door het gemis van de geblesseerde Hans dc Koning de kans op de titel in de eredivisie zal verspelen, want alle rust en zelfvertrouwen zyn uit de Rot terdamse middenlinie en defensie ver dwenen. Tegen A.Ü.O. kwamen de Spartanen in eigen huis niet verder dan een 11 gelijk spel, waardoor P.S. V., dat met 2—0 over Willem II zege vierde, de leiders tot op 1 punt gena derd is. Feyenoord kon niet van de Spartaanse misstap profiteren, omdat G.V.A.V. het eveneens een punt afhan dig maakte (11). Zodoende kon Ajax na de 30-zege op Blauw-Wit weer ge- lylc komen met de Feyenoorders, overi gen» op 4 punten afstand van Sparta. Onderaan is het lot van Volewyckers nu definitief beslist. Heracles won in Amsterdam met 43 en dat betekende de degradatie, die Volewijckers reeds zo lang boven het hoofd hing. M.V.V. is de gevaarlijke zone nu ook dicht gena derd, want het verloor met 31 van N.A.C. D.O.S. moest zijn blessures be kopen met een 2—0 nerlaag tegen For tuna en Enschede kon Volendam niet onder de knie krijgen (11). SPARTA—A.D.O. l—l De nerveusiteït in de Spartaanse ver dediging sloeg ook op de voorhoede over, zodat het van Rotterdamse zijde een povere vertoning werd. In de geest driftige A.D.O.-plocg zat er vooral aanvallend meer iyn, maar doelman Andries van Leeuwen was een te gro te hindernis voor de Haagse aanval lers. Na 3 min. zette Piet de Vries de A.D.O.-bultenspelval „buitenspel" (1 0), de gelijkmaker kwam van Hoets voet, die profiteerde van een verkeerde terugspeelbal. Toeschouwers: 17.000. GV.A.V.—FEIJENOORD 1—1 Hoogtepunt van het Groningse voet balseizoen, want de strijd groeide nit tot het aantrekkelijkste evenement in het noorden. Beide ploegen streef den niet succes naar goed voetbal; technisch speelde Feijenoord het beste spel, maar de Groningse de fensie stelde er geen afbraakvoetbal tegenover! Bovendien was de Gro ninger aanvalsleider Nuninga veel govaarlyker dan de Rotterdamse Ru- di Libregts, die echter ver in de 2e helft een schitterend doelpunt scoor de. Drie min. voor tyd kwam G.V.A. V. door Fransen weer gelyk. Er wa ren 17.500 toeschouwers. WILLEM n—P.S.V. 0—2 Willem H heeft P.S.V. niet kunnen verrassen: daarvoor miste de Tilburgse ploeg de kracht, vooral omdat P.S.V- onbegrijpelijk defensief speelde. Wil lem n kreeg wel kansen, maar ge bruikte die niet. Na 23 min. maakte van Tilburg 01, vlak voor tijd door Kerkhoffs 02. Na rust miste Coy Koopal een strafschop en toen was de sti'ijd bekeken. Toeschouwers: 7000. D.O.S.—FORTUNA 0—2 Met invallers voor Van der Linden, de ziel van de voorhoede, en voor Okhuysen. Koole en Westphaal, de kern van de defensie, heeft D.O.S. het ook tegen een bepaald niet impo nerend Fortuna niet kunnen bol werken. De D.O.S.-aanvallen waren goed van opzet, maar misten stoot kracht. Zodoende kon de Fortuna- defensie met Cor van der Hart aan het hoofd de 2 treffers van Kohn met succes bewaren. Er waren 3500 toeschouwers. ENSCHEDE—VOLENDAM 1—1 In hoofdzaak een stryd tussen de En- schede-voorwaartsen en do Volendam- merdefensie. Want nadat Volendam na veste weggeweest. Het leverde slechts 1 treffer op, van de voet van Nemes. Verder werd er te slecht en te weinig geschoten. Toeschouwers: 4000. BLAUW WIT—AJAX 0—3 In de amateurtijd een hoogtepunt in het Amsterdamse voetballeven, nu een plichtmatig partijtje, waarin Blauw Wit stuntelig speelde en Ajax zo af en toe zijn klasse toonde, hetgeen de 30-ne- derlaag van de zebra's tot gevolg had. De doelpunten werden gescoord door Keizer. Cees Groot en Prins. Zelfs na deze stand bleef Blauw Wit nog de na druk op de verdediging leggen. Toe schouwers: 12.900. M.V.V.—N.A.C. 1—3 De amper 5000 toeschouwers heb ben een wedstrijd gezien, waarin (luidelyk de machteloosheid van M.V.V.-voorhoede tot uiting kwam N.A.C. dankbaar profi teerde van de fouten in de Maas trichtse achterhoede. In het offen sief speelde M.V.V. te kort en te simpel. Laseroms 01, Visschers 0 2, Toennaer 12 en Laseroms 1 3. VOLEWIJCKERSHERACLES 34 In de eerste helft hadden de minder slecht spelende Almelöers een 40 voorsprong opgebouwd door doelpun ten van Theunissen, nog eens Theunis- sen, Schuman en weer Theunissen. Het aantal had zeker dubbel kunnen zijn... Met nog 12 min. te spelen schoot Boo gaard een penalty in en toen heeft het er nog donker uitgezien voor Heracles. Via Polak werd het 42 en 2 min. voor tijd maakte Looyen er 4—3 van. Ver der lukte het niet meer, de agressie was te laat gekomen. Verkleumd trok ken de 2800 toeschouwer-s huiswaarts. Hangoor van P*CS na een misverstand in de defensie de bal in eigen doel trap te (1-1). Toen De Kraker na 25 minuten een hoekschop kreeg te nemen maakte Wamelink daaruit 2-1 maar vijf minuten later kon Jansen van Grenswachters een voorzet van rechts in de gelijkmaker omzetten (2-2). Na de rust zag het er na 17 minuten voor RCS hoopvol uit, want toen rondde Van Eenennaam een voorzet van Wamelink uitstekend (3-2). Grenswachters kwam echter 25 minuten weer op gelijke hoogte toen Van Tilburg doelman Post passeerde (3-3) en toen 7 minuten voor het einde de RCS-doelman wat ontijdig zijn heilig dom verliet, profiteerde Van Tilburg daarvan opnieuw om zijn ploeg de zege en de Souburgers de genadeslag te ge ven (3-4). R.K.F.C.-Zeelandia 0-1 Dc thuisclub had in de eerste speelhelft een licht veldoverwicht maar door slech te afwerking der aanvallen en mede door het uitnemende werk van de Zee- lnadia-doelman Langemaire slaagden de Bergenaren er niet in hun meerderheid n doelpunten tot uitdrukking te bren gen. Verder dan een opgelegde kans die loor Buuron werd gemist kwam de thuisclub niet. Na de rust kreeg RKFC een uitstekende kans op een voorsprong toen Steyn de bal met de hand uit het Zeelandiadoel had geslagen maar Nui- termans faalde door de strafschop naast te schieten. Zeelandia putte hieruit moed en kreeg goede tegenkansen. Nadat Li- cumahwa, alleen voor de doelman geko men, had gefaald kwam kort voor het einde het enige en beslissende doelpunt. P. Hoogstrate kreeg een vrije trap te ne men en deze verdween onhoudbaar in het RKFC-doel. In de nog korte tyd die daarna nog restte gaf Zeelandia de winst niet meer uit handen (0-1). Axel-Kaaise Boys 0-3 Met een schotloze voorhoede en een „lekke" verdediging heeft Axel zijn kans op het kampioenschap verloren zien gaan. Op het veld waren beide ploegen eikaars gelijke, maar de minder talrijke aanvallen van Kaaise Boys waren veel gevaarlijker dan die van Axel, die te voorzichtig van opzet waren. In de 22e minuut opende P. Machielse met een goed schot de score. In de 33ste minuut was het Verbunt, die voor Axel een strafschop kreeg te nemen, maar doelman Van Steen wist de bal te stop pen. Even later slaagde G. Machielse er in de voorsprong tot 0-2 te vergroten. Na de rust had Kaaise Boys zijn verde diging versterkt om de voorsprong vei lig te stellen. Wat Axel ook probeerde, het slaagde er niet meer in de eer te red den. Twee minuten voor het einde maak te G. Machielse zelfs nog het derde doel punt voor Kaaise Boys. Stand Sparta 25 15 5 5 35 53-31 P.S.V. 25 14 6 5 34 53-31 Ajax 25 13 5 7 31 49-31 Feyenoord 25 12 7 6 31 47-31 SC Enschede 25 12 6 7 30 50-35 D.O.S. 25 13 4 8 30 36-37 Fortuna '54 25 12 4 9 28 38-39 N.A.C. 25 9 8 8 26 43-41 G.V.A.V. 25 10 5 10 25 41-40 A.D.O. 25 8 7 10 23 35-32 Volendam 25 6 10 9 22 42-46 Heracles 25 7 7 11 21 45-51 Blauw Wit 25 9 3 13 21 43-52 M.V.V. 25 7 6 12 20 39-48 Willem 2 25 7 13 17 45-55 Volewyckers 25 1 4 20 6 22-83 Het zag er voor Middelburg bij de rust byzonder prettig uit: de groen- witten hadden zich verzekerd van een 30-voorsprong, die ongetwijfeld verdere perspectieven bood. Maar de hoofdstedelingen vonden het kenne lijk mooi genoeg, een opvatting, die Hontenisse onmiddellijk logenstrafte. Want met een enorm elan namen ze het heft in handen en slechts met de grootste moeite kon Middelburg zich staande houden. Een doelpunt, dat voor beide ploegen van grote psychologische waarde was, heeft de Zeeuws-Vlamingen ongetwijfeld van de gelijkmaker afgehouden. Het werd toen na een bijna 25 minuten durend Hontenisse-offensief 42 inplaats van 33. De Hontenisser voorhoede was het beste deel van de ploeg en de uitblinkers daar van waren Piet van Waterschoot en Jan Neeteson op de linkervleugel. Maar op het punt van afwerken faalden zij en hun medevoorwaartsen. Dan maakte de Middelburgse voorhoede veel beter gebruik van de kansen, die zjj zich tegen de niet altijd feilloos ingrijpende blauw-witte defensie schiep. Reeds na 9 min. tastte die defensie mis op een hoofdstedelijke aanval, die rechtsbuiten Arie Delmotte koppend afrondde (10). Onmiddellijk daarop kwamen de Zeeuws- Vlaamse verdedigers goed weg brj een aaneenschakeling van gevaarlijke mo menten, waarop de blauw-witte ploeg het evenwicht wat kon herstellen. In de 26e min. schampte een vrije trap van de actieve Jan Bostelaar af op de voeten van één der Hontenisse-verdedigers vlak voor de schoen van Delmotte en dat betekende 2—0. Teveel „pingelen" waaraan de Zeeuws-Vlamingen zich soms schul dig maakten had een derde doel punt tot gevolg, toen Wim Vos de bal voor de voeten kreeg en doelman Piet Bax kansloos passeerde. Een fel strijdend Hontenisse heeft na de hervatting alles geprobeerd om ge lijk te komen. En het leek er op, dat het er in zou slagen zover te komen: in de 15e min. kopte rechtsbinnen Geor ge Pauwels de bal achter Henk Ver sluis en na 20 min. tot die tyd had Middelburg weinig in te brengen schoot de ver opgerukte rechtsback Bruno Bïesbroeck nummer twee in de hoofdstedelijke touwen. De Zeeuws- Vlamingen roken de gelijkmaker, maar de wakker geschrokken Middelburgers sloegen op een psychologisch belangryk moment keihard terug: Wim Lievense bracht zijn ploeg weer twee punten voor (42) en hoewel Hontenisse zich ook hierna dapper bleef verweren liet de Middelburgse voorhoede vervolgens zien hoe doelpunten gemaakt moeten worden. Eerst rondde Jan Bostelaar een goede aanval met een kopbal af (52) en in de 39e min. schoot hij na een doel- worstelïng beheerst het halve dozijn vol (6-2). Daar de andere wedstrijden in 2B afge last werden moet er dus tot volgende zondag op verdere beslissingen gewacht worden. Wanneer Middelburg dan slechts 1 puntje in Terneuzen bemach tigt is het kampioen. De stand luidt: Middelburg DESK Zld. Sport Veerse Boys Roosendaal Rood Wit Terneuzen Internos HW Hontenisse Steenbergen Uno Animo 14 4 1 32 55—23 11 4 4 26 33—20 9 4 6 22 4942 10 1 7 21 37—21 7 6 6 20 40—43 6 7 6 19 39—31 7 4 8 18 26—28 7 4 9 18 2628 4 8 7 16 27—27 5 5 10 15 3149 5 4 9 14 30—39 2 3 14 7 18—51 In de vierde klas G. van het Zeeuws- Brabantse voetbal versloeg Sprundel het bezoekende Cluzona met 2—0 en hield kampioen N.S.V. tegen het bezoe kende N.V.S. de volle winst in eigen huls (53). Burgh kreeg in en tegen Halsteren de kous op zijn kop (10) en de ploeg uit de Westhoek blijft daar door nog in de zorgen. VosmeerS.C. Gastel en OudemolenKruisland werden afgelast. 20 17 1 20 11 4 20 9 5 19 9 4 20 10 1 20 7 5 19 7 3 NSV Cluzona N.V.S. Vosmeer Halsteren Sprundel Kruisland SC Gastel De Schutters Zierikzee Burgh Oudemolen 2 35 66—25 5 26 40—30 6 23 4441 22 47—34 21 50—46 19 32—34 17 48—56 16 3341 15 32—34 5 4 10 14 2841 3 8 9 14 3849 4 11 10 22—49 In de derde klas H werden alle vastge stelde wedstrijden wegens de slechte toestand der velden afgelast. In de reserve eerste klas behaalde NAC IH als gevolg van de 0—2 zege op Noad m het kampioenschap. Internos H speelde puntloos gelijk tegen De Valk H en BW n won met 2—0 van PSV HI. TSC IIEindhoven 3H en Vlissln- ;en nWillem H IH werden afgelast. r.\c ra Vlissingen H PSV ra Internos H TSC II De Valk H BW in Eindhoven Hl Middelburg H Noad IH Brabantia H Willem H Hl 13 6 1 32 75—14 19 11 2 6 24 56—39 20 9 5 6 23 43—39 20 9 3 8 21 2739 19 S 3 8 19 35—40 18 7 4 7 18 31—36 20 8 2 10 18 3344 19 7 3 9 17 37—39 18 8 0 10 16 4144 20 6 4 10 16 53—67 5 5 10 15 32—41 4 5 10 13 31—52 Goes-Odio 2-3 De oorzaak van de Goese nederlaag ligt wel in hoofdzaak in het te veel te ruggetrokken spelen van de halflinie, zodat Odio het middenveld in beslag kon nemen. De druk op het Goes-doel, die daardoor ontstond, had 2 doelpun ten tot gevolg, welke achterstand Rie- nus Huibregtse nog voor de rust tot 2-1 reduceerde. Na rust was Goes sterker, maar aan de afwerking ontbrak wel het een en ander. Een misser van Goes- spil De Kok betekende 3-1, waarna Hui bregtse met een kopbal de eindstand op 3-2 bepaalde. In de reserve tweede klas werd alleen gespeeld de wedstrijd Axel H—Honte nisse H die door de thuisclub met 53 werd gewonnen. In de reserve derde klas speelde Rood Wit H gelijk tegen Voab H (33) en won Dosko H met 15 van kampioen NAC IV. In de standen kwamen als gevolg hiervan hoegenaamd geen wij zigingen voor. STRIJD OM SCHAAKTITEL IN DEN HAAG GESTART Woensdag is in Den Haag het toernooi begonnen om 't persoonlijk schaakkam pioenschap van Nederland. Hieraan wordt door twaalf spelers deelgenomen, onder wie de internationale grootmees ter J. H. Donner, die als favoriet is ge start. De huidige kampioen L. Tan kan in verband met ziekte niet deelnemen. De uitslagen uit de eerste ronde luiden: K. Langeweg-J. H. Donner afgebroken; dr. K. M. A. Bergsma-S. A. Kuyper af gebroken; C. Zuidema-dr. C. B. "van den Berg 1-0; P. de Rooi-H. Sarink H. van Oosterom-dr. P. A. Hoogen- doorn 1-0; J. W. J. Henneberke-L. W. te Velde afgebroken. De uitslagen van de tweede ronde wa ren: Te Velde-Zuïdema 1-0; Donner- Henneberke 1-0; Van den Berg-Bergs- ma V2-V2Van Oosterom-de Rooi Mi-Va Hoogedoom-Kuypers 0-1; Sarink-Lan- geweg V2-V2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5