PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INFORMATIE-OPDRACHT VOOR PROF. ROMME Compromisvoorstel voor de V.S. onaanvaardbaar Staatsgreep in Turkije door officieren verijdeld Woningbouw zorgenkind bij industrialisatie Terneuzen „Kabinet op zo breed mogelijke basis" Vandaag... OP BALI AL 103 DODEN Oude kernen Er wordt meer gevraagd dan woningwetwoningen 206e jaargang - no. 119 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN d® ,VeHf' B- den ,Bof7 w- de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en <3. A. de Kolt 0 Abonnementsprijs 62 cent per week. 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlisaingen: waistmat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508 adv. 3647/3643), Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3163, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.e. red. 7853. adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: red. tel. 2116, adm tel. red. tel. 242S Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,60. Ingez med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. i#». grieven bur. v T"w Dinsdag 21 mei 1963 Roode Kruis bouwt dorp in Perzië Pagina 9 2911: Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. 3 dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. TEGENSTRIJDIGHEID IN OPDRACHT AANWIJZING EEN VERRASSING (Van onze parlementaire redacteur) H.M. de koningin heeft gistermiddag prof. mr. dr. C. P. M. Rom me in paleis Soestdijk ontvangen en hem verzocht een onderzoek in te stellen, gelet op de uitslag der verkiezingen, naar de moge lijkheden van de vorming van een kabinet dat zich verzekerd kan achten van een zo breed mogelijke steun in het parlement. Dit werd gisteravond medegedeeld door het kabinet der koningin. Zelfs voor ingewijden kwam de aanwijzing als informateur van prof. Romme als een verrassing. Men begreep dat iemand uit de kring van de K.V.P. zou worden gekozen om een kabinet te vormen of om als informateur het terrein te verkennen. Ook was bekend, dat niet alleen in niet-katholieke kringen, maar ook in de K.V.P. zelf, dr. De Kort, fractievoorzitter van de K.V.P. in de Tweede Kamer, niet de meest ge schikte man werd geacht voor formateur of informateur. Er is ge dacht aan. iemand anders dan dr. De Kort en er zijn zelfs namen ge vallen prof. De Quay, dr. Veldkamp en zelfs die van ir. Witte maar aan prof. Romme hadden weinigen gedacht. Er is verwondering om meer dan één reden. Prof. Romme heeft zich de laat ste jaren nogal scherp tegenover de so cialisten gesteld. We behoeven er maar aan te herinneren, dat hij de samenwer king met de P.v.d.A. verbroken heeft. Niettemin zal hij serieus met de socialis ten moeten gaan praten, want dat ligt in de formulering van zyn informatieve opdracht een formulering die hy aanvaard heeft. Verrassing Hier staat men in de Haagse politieke kringen voor een tweede verrassing. De koningin heeft aan prof. Romme ver- Prof. dr. C. P. M. Romme zocht een onderzoek in te stellen, gelet op de uitslag van de verkiezingen naar de mogelijkheden van de vorming van een kabinet, dat zich verzekera kan achten van een zo breed mogelijke steun ln het parlement. De toevoeging „gelet op de uitslag van de verkiezingen" zou doen verwachten, dat in do eerste plaats gedacht is aan een voortzetting van het in de afgelopen vier jaren door het ka binet-De Quay gevoerde beleid niet de zelfde combinatie van partijen. Maar in de opdracht staat ook, dat zeker ge tracht zal moeten worden om met de P.v.d.A. in overleg te treden en zo mo gelijk de socialisten deel te doen uitma ken van het nieuwe kabinet. Deze twee dingen zijn met elkaar ln strijd. Vandaar dat men de formulering niet begrijpt. Verhouding tot P.v.d.A. In aanmerking genomen, dat de formule ring er als het ware toe dwingt om se rieus met de socialisten te gaan praten en niet minder met dc V.V.D. moet men veronderstellen, dat dit niet eèn praatje voor de vaak zal zijn, maar dat men bereid is socialisten tot het kabinet toe te laten, als men over een program tot overeenstemming kan komen, wat op zichzelf een moeilijke kwestio is. Maar dan lijkt prof. Romme niet de eerst aangewezen man om het contact te leggen en om met de socialisten te on- rïiandelen. Zo had meer voor de hand K.V.P.-politicus staat niet afwijzend te genover deelneming van de P.v.d.A., al 0 Do openbare aanklager voor het gebied Tasjkent ln de Sowjet-Unie, Toepolet, is tot vijftien .laar internering in een reclasserings- karnp veroordeeld omdat hij gedurende bij na vier Jaar steekpenningen had aangeno men voor vrijlating van gevangenen. Ilij stond volgens de Izwcstiaaan het hoofd van een bende die o.n. een rechter van in structie en verscheidene magistraten omvatte. Deze „bendeleden" kregen verschillende vrij heidsstraffen. zou ook hij degelijke garanties van de P.v.d.A. verlangen. Vertrouwen In socialistische kring, waar men de aanwijzing van prof. Romme en de formulering van de opdracht hoogst verrassend noemde, meent men al thans dat dr. De Kort voldoende ver trouwen in de eigen K.V.P.-fractie heeft om hem het formateurschap of informateurschap op te dragen en dat hij minder vooringenomen in re latie met de P.v.d.A. zal treden dan Prof. Romme. Het staat wel vast dat de benoeming van prof. Romme tot informateur stellig voortvloeit uit de adviezen die de konin gin van de leiders der thans in de Twee de Hamer vertegenwoordigde partijen ontvangen heeft. Juiste daarom ver baast men in Den Haag zich over deze benoeming. G.A.T.T.-CONFERENTIE VANDAAG UITEEN Na vijf dagen ministerieel overleg is de kloof tussen de Verenigde Staten en de zes E.E.G.-landen op de G.A.T.T.-conferentie in Genève nog altijd niet overbrugd. Het compromisvoorstel van de Westduitse minister Erhard kreeg wel steun van de E.E.G. maar was voor de Amerikaanse delegatie onaanvaardbaar zodat ook deze poging mis lukte. KLOOF NIET OVERBRUGD IN GENÈVE Het voorstel van Erhard voorzag in ge lijke lineaire verlagingen in gevallen, waarin geen verschillen in de tarieven bestaan en in „speciale en automatische procedures" voor de andere gevallen. In Genève verwacht men thans, dat nog allerlaatste poging zal worden ge- n om tot resultaat te komen, voordat de conferentie vandaag uiteengaat. .,Wij moeten tot een besluit komen", zei een lid van de Amerikaanse delegatie. Maar Christian Herter, de leider van de delegatie, heeft zijn vliegpassage voor woensdag bevestigd en verwacht dus kennelijk geen heil van eventuele nadere pogingen om de V.S. en de E.E.G. tot elkaar te brengen. Argument Tegen het Amerikaanse plan een ta- rievenreductie van 50 procent tot stand te brengen over de gehele lijn en zonder uitzonderingsbepalingen voor enigerlei produkt, heeft de E.E.G. inmiddels een nieuw argument MoecLer eend, die haar kindertjes in een Stockholms plantsoen uit het ei had zien kruipen, kwam voor grote moeilijkheden te staan toen zij een drukke verkeersweg moest oversteken om de jeugd een eerste zwemles te geven. Geluk kig waren twee agenten zo vrien delijk om even te assisteren. In de handen van de agent flinks) gaat de peuter van de familie schuil, die nog niet zo goed ter been bleek aangevoerd: zelfs als deze verminde ring wordt toegepast, zo heeft men berekend, zal ongeveer een-vijfde van de Amerikaanse markt nog altijd be schermd zijn met tarieven van meer dan 20 procent. 0 Het observatorium ln Genève heeft een plan opgesteld om in het kader van de Euro pese organisatie voor het ruimteonderzoek een wetenschappelijke satelliet te lanceren om de ultraviolette stralen die door de ster ren worden uitgezonden te bestuderen. De structuur van de sterren zou hieruit kunnen worden afgeleid. Het gehele programma kan in drie jaar worden uitgevoerd. Eerst wil men enkele ballonnen, uitgerust met tele scopen, oplaten, daarna verscheidene raket ten en tén slotte de kunstmaan. „Niet redelijk" In kringen van E.E.G.-delegaties acht men de Amerikaanse verlangens „niet redeljjk te noemen". Men heeft zolang de conferentie duurde geprobeerd de Ame rikanen ertoe te brengen hun voorstel te modificeren, maar het heeft tot niets ge leid. Nu het compromisvoorstel van mi nister Erhard geen resultaat heeft ge boekt koestert men geen illusies meer. ...is het 50 jaar geleden, dat de feestelijke opening plaats had van de waterleiding van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zuid- Beveland. Dit is de toekomstige ambtswo ning van de Nederlandse zaakge lastigde in Djakarta, drs. C. D. Barkman. Het huis is gelegen aan de Djalan Iman Banajol 21, de boulevard, waar vele ambassades zijn gevestigd. Inmiddels zijn werklieden begonnen aan de nood zakelijke verbouwingen. Het pand werd voor de Nederlandse verte- geniooordiger door de Indonesi sche regering gevorderd. De vori ge bewoner, ven Tsjech, kreeg twee dagen tijd om hei huis te ontruimen. Het dodencijfer als gevolg van de nieu we ernptie van de vulkaan Agoeng op Bali is gestegen tot 103- De berichten die uit het rampgebied, dat nog niet was hersteld van de eruptie van twee maanden geleden, die 1500 do den eis le, worden ontvangen, schilderen hartverscheurende tonelen van dood en vernieling. Gisteren zijn regeringsvliegtulgen be gonnen met het afwerpen van voedsel voorraden voor de naar schatting vier duizend vluchtelingen die op de noord- Sunt van het eiland geïsoleerd zijn. In et rampgébied bevinden zich meer dan vierhonderd Indonesische legerartsen en deskundigen van de genie, om de ge wonden te helpen en bruggen en wegen, die beschadigd werden, te herstellen. VLIEGTUIGBEVOORRADERS BIJ K.L.M. INSTAKING Moeilijkheden over nieuwe werk zaamheden voor de onder de civie le dienst ressorterende vhegtuigbe- voorraders van de K.L.M. hebben er toe geleid, dat gisterochtend eerst 2 platformchauffeurs en 2 vhegtuigbevoorraders het werk neerlegden, waarop gistermiddag de om 3 uur voor het werk aange treden ploeg van 12 bevoorraders zich solidair verklaarde en in sta king ging. Tien kofferkoeriers bo den naar aanleiding van dezelfde moeilijkheden schriftelijk hun ont slag aan. Het stakende personeel is belast met het bevoorraden van vertrekkende vliegtui gen met etenswaren en andere goederen. In het licht van de huidige bezuinigings maatregelen had de K.L-M.-directie deze afdeling opgedragen in de stille uren be stekzakjes te vullen, werk dat vroeger werd uitbesteed en naar verluidt door blinden werd vervuld. Het is dit extra werk, dat de beladers niet wensen uit te voeren. De K.L.M. deelde in een communiqué onder meer mee, dat over de maatregel te voren is overlegd met de vakvereni gingen en de ondernemingsraad. Deze konden zich met de taakuitbreiding ver enigen. Vanmiddag zal na een vergade ring met de vakorganisaties een beslis sing worden genomen of voor het be trokken personeel ontslag zal worden aangevraagd bij het gewestelijk arbeids bureau. Deze week behandelt de raad Haarlem het ingrijpende structuurplan voor deze gemeente. Vermoedelijk zal daar voor overgrote belangstelling bestaan: het gemeentebestuur heeft er namelijk voor gezorgd, dat het plan zo breed mogelijk ter discussie kon komen, omdat het inzag dat het hier om een levens belang ging van stad en inwoners. Zo is er de afgelopen weken brede voorlich ting gegeven, onder meer door middel van een tentoonstelling, waarbij aan de bezoekers invulformulieren werden verstrekt. Er werden dus zoveel moge lijk maatregelen genomen om de bevol king van Haarlem van het plan op de hoogte te stellen, maar ook om de re acties van de bevolking te leren kennen. Een lofwaardig streven, waaraan me nige gemeente een voorbeeld kan ne- Bij de vele reacties, die het plan heeft opgeroepen, bevindt zich ook een nota van de kring Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten. Eveneens een initiatief, waarover men zich kan verheugen: wie zijn er nauwer en directer bij stedebouwkun'dige maat regelen betrokken als juist de bouw meesters van en in een stad? Dat zij gezamenlijk tot een formulering zijn ge komen over allerlei aspecten van het structuurplan is, dunkt ons, voor een gemeentebestuur van het grootste ge wicht. Via het Haarlems Dagblad dat in het geheel van de voorlichting over het structuurplan een belangrijke rol heeft gespeeld namen wij kennis van deze „architectonische" lijkt ons niet zonder zin RADIO-ANKARA ZOND COMMUNIQUÉ UIT „Regering volkomen meester van de toestandF Een groep Turkse legerofficieren en soldaten heeft gisteravond een poging gedaan de regering uit het zadel te sto- JAARLIJKSE JACHT OP „HOLLANDSE NIEUWE" IS WEER BEGONNEN Om even acht uur gistermorgen is de motoriogger VI. 71 „Vertrouwen" van schipper J. Goedknegt van de visserymaatschappij Vlaardingen ais eerste de mond van de Koningin Willielminahaven in Vlaardingen uitgeva- ren om de jacht op de „Hollandse nieuwe" te beginnen. Dit voorbeeld werd onmiddellijk door de andere schippers gevolgd en bin nen een half uur was het op de Nieuwe Waterweg al een nek-aan-nek race geworden om zo snel mogelijk de visserijgronden te bereiken. De vissers vloot werd tot Hoek van Holland begeleid door de „Vondelingeplaat", be mand met tal van oud-vissers en de RP 25 van de rijkspolitie te water, met aan boord leden van het „comité Vlaggetjesdag", die de schippers en de bemanning, alvorens zy zee kozen, via de luidsprekers „de zegen en ge zondheid" toewensten. Tussen tien en elf uur gistermorgen kozen acht vleetloggers van de Katwijkse 'vloot van LJmuiden uit zee. Twee uur eerder voeren vanuit Scheveningen 32 vleetloggers uit ter haringvangst. Zoals bekend mag de eerste logger met „Hollandse nieuwe" pas vrijdag 24 mei binnenvaren. Het produktschap voor vis en visprodukten heeft namelijk bepaald, dat de eerste nieuwe haring dit jaar pas op 25 mei verkocht mag worden. ten, doch korte tijd later verscheen een verklaring van de regering waarin werd gezegd dat de staatsgreep door trouw gebleven officieren was verydeld. Een officiële woordvoerder deelde via de zender van radio-Ankara mede, dat de regering de toestand volkomen meester was en dat de „avonturiers" zouden worden vervolgd. Korte tijd daarvoor was in communi qués, die ondertekend waren door ex- kolonel Talat Aydemir, verklaard dat in Istanboel en Ankara de staat van beleg was afgekondigd en dat een ie der die geen antwoord kon geven op het wachtwoord, zou worden neergeschoten. De politieke partijen w.~~~ aldus de verklaringen. ipensioen Ex-kolonel Aydemir leidde vorig jaar februari een mislukte staats greep tegén de regering van premier Ismet Inonoe. Hij werd ontheven van zijn functie als commandant van de krijgsschool in Ankara en op pen sioen gesteld. De communiqués van Aydemir werden keer op keer via radio-Ankara de lucht ingestuurd tot een woordvoerder van de regering kwam verklaren, dat de staatsgreep was mislukt. Gedurende die tijd zweeg radio-Istanboel en in deze stad was alles rustig, terwijl de militai ren in hun kazernes bleven. PROBLEMEN VAN GESLAAGDE KERNGEMEENTE Terneuzen maakt een goede kans om in de toekomst een geslaagde industriekern te worden genoemd. Men kan dit opmaken uit uitlatin gen van ministers, oud-ministers, staatssecretarissen en andere au toriteiten, die tegenwoordig in Ter neuzen vrij geregeld bij officiële gebeurtenissen zijn betrokken. Voor het gemeentebestuur van Terneuzen zijn dit uiteraard ver heugende geluiden. Toch is het wellicht goed ook eens de keerzijde van de medaille te bezien en dan blijkt, dat het slagen, van een in dustrialisatie met een overstelpen de hoeveelheid zorgen gepaard gaat. Die zorgen komen in hoofd zaak voort uit de noodzakelijke be geleiding van die industrialisatie, hetgeen tegenwoordig met een nieuw modewoord „leefbaarheid" wordt genoemd. Eén van de grootste zorgen van een In dustriegebied is zonder enige twijfel de volstrekt onmisbare woonruimte. Men kan tegenwoordig een bedrijfsdirectie de mooiste en bestgelegen plaats voor een nieuwe fabriek aanbieden, maar als men daarnaast niet een aantal woningen voor alle categorieën van het personeel kan garanderen, dan komt die ves tiging er bepaald niet. Die toezeggin gen moeten dus worden gedaan, dat staat buiten alle twijfel- Maar daarnaast is er nog een ander fa cet, dat nog wel eens wordt vergeten en dat ook, en vooral in Terneuzen tegen woordig sterk spreekt, namelijk de huis vesting van de bouwers, Om maar enkele voorbeelden te noe men. Zes grote aannemingsbedrijven uit België en Nederland, in dit ge val samenwerkend onder de naam „ICUST", zijn volop bezig aan de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van twee grote sluizen. Dit werk zal alles bijeen ongeveer vijf jaar in beslag nemen. Voor een der gelijk miljoenenkarwei zijn inge nieurs, waterbouwkundigen, opzich ters, tekenaars enzovoorts van elders nodig, zodat voor al deze mensen op vrij korte termijn in een huisvesting moet worden voorzien. Binnenkort komen tien Amerikaanse In genieurs naar Terneuzen om mee te bouwen aan de nieuwe DQW-Chemical fabriek in de Nieuw Neuzenpolder. Daar blijveü er in de toekomst, als de fabriek eenmaal draait, misschien maar twee van over. Maar ook die andere acht moeten met hun gezinnen tijdelijk wor den ondergebracht. Die gezinnen zijn bovendien echt niet gewend om in een woningwetwoning te leven en dat zullen zij ook in Terneuzen niet doen. Voorts is bij dc bouw van de DOW-fabriek ze ker een tiental onderaannemers betrok ken, die ook graag in aanmerking ko men voor huisvesting voor hun perso neel. Soortgelijke gevallen doen zich ook voor bij de bouwers en uitvoerders van de kanaalverbredingswerken, van de Philipsfabriek en van andere grote wer ken in uitvoering. Er is dus nogal gebrek aan woonruim te, niet alleen aan woningwetwoningen, maar ook in de premie- en vrije sector. Dit betekent voorts een doorlopende be hoefte aan bouwvolume, aan het uitbe steden van woningen, het bouwrypma- ken van terreinen en het tydig vast stellen van nieuwe uitbreidingsplannen- tegen de geldende curveprijs konden worden uitbesteed- Voor industriedoel einden heeft Terneuzen vanaf 1961 extra toegewezen gekregen: 285 woningwet woningen, waarvan er 185 zijn bestemd voor de DOW-Chemical en 49 voor Phi lips. Momenteel zijn er daarvan 147 in aanbouw. Dc eerste flat van dit com plex komt in juli aanstaande gereed. Voorts is overeenstemming bereikt over de bouw van 19 eengezins- en 18 be jaardenwoningen nabij de Rembrandt- laan. Met de bouw daarvan kan binnen kort worden begonnen. Voor 1963 blyven dan in totaal nog 257 bouwvolumes, waarmee vrijwel het gehele uitbreidingsplan Zuidwest in de omgeving van het Wilgen- plantsoen kan worden afgewerkt. Vermoedelijk wordt hieraan dit jaar nog begonnen. Tempo Terneuzen kan het tempo vrij aardig bijhouden, al heeft het er wel eens naar uitgezien, dat niet tijdig nieuwe terrei nen konden worden verkregen, dat de toegewezen bouwvolumen niet evenre dig waren aan de ontwikkelingen en dat enkele complexen woningen slechts met zeer grote moeite of zelfs geheel niet Gelijke tred premiebouw heeft na de laatste oor log in Terneuzen vrywel steeds gelyke tred kunnen houden met de woningwet- bouw- Door verlaging van de premie en een strengere contingentering is deze sector de laatste tijd wat achtergeble ven. Momenteel zijn in aanbouw 31 pre miewoningen. In de vrije sector is reeds goedkeuring verleend voor een aantal van 110 woningen, gedeeltelijk reeds in aanbouw. Dit betreft uiteraard diverse soorten woningen, waaronder ook bun galows- Deze zijn in hoofdzaak be- (Zie slot pag. 2 kot. 5) nota. Het enkel punt ook hier aan de orde be stellen. Met name gaat het ons om de functie van de oude binnenstad, hét pro bleem van oude steden in onze tijd. De architecten van Haarlem steken in dit opzicht hun mening niet onder stoe len of banken: zij stellen, dat een structuurherstel van de oude stad gediend is met het weren van elk verkeer, dat „er geen boodschap heeft". Gesuggereerd wordt de Grote Markt geheel af te sluiten voor ver keer, zodat dit fraaie plein beschikbaar komt voor voetgangers en ontspanning. In dit verband wordt tevens gepleit voor de verwijdering van trottoirs in sommige straten om die aldus „aan de winkelende voetgangers terug te geven en ze met fraaier straatmeubilair (lan taarns, telefooncellen) te sieren". Laten we het object van deze discussie eens even doen verhuizen en het hier behandelde probleem aan de orde stellen voor plaatsen als bijvoorbeeld Middelburg en Goes. Wij zien het al ge beuren: een soort revolutie als iemand zou voorstellen de marktpleinen van deze gemeenten af te sluiten voor ge motoriseerd verkeer. Met name de han deldrijvende middenstand zou zich ver moedelijk fel verzetten en daarbij be togen, dat zij grote schade zou lijden omdat iedere automobilist(e) zijn of haar auto nu eenmaal wil parkeren vlakbij of in de winkelstraten, waar inkopen moeten worden gedaan. Het is een argument, dat niet helemaal aan de kant kan worden geschoven, maar de gebruikers van deze argumentatie zul len toch wel willen erkennen, dat lang zamerhand een punt is bereikt, waarop maatregelen voor de binnensteden drin gend nodig zijn. Hoe onmogelijk de toe stand eigenlijk is, realiseert men zich vooral wanneer men een modern winkel centrum heeft bezocht, waar allerlei soorten verkeer zorgvuldig functioneeel zijn gescheiden en waar men inderdaad winkelen kan of op een terras kan zit ten zonder last te hebben van uitlaat gassen of gierende brommers. En in derdaad moet onvermijdelijk de vraag worden gesteld of bij de huidige ver- keersontwikkeling een stadskern niet een andere functie behoort te krijgen, een functie waarin de machine minder sterk domineert en het element rust een belangrijke rol speelt. In zulk een ge- dachtengang echter kan een marktplein zeker niet in de eerste plaats parkeer terrein zyn en mogen ae voornaamste winkelstraten géén vermenging opleve ren van allerlei functies zoals verkeers weg, parkeerterrein, winkelstraat). In dit opzicht hebben de Haarlemse archi tecten héél duidelijk stelling genomen: zij willen de kern (of althans een deel ervan) aan de voetganger teruggeven, op dezelfde manier als in de moderne stedenbouw gebeurt. Wie wel eens in een dergelijke stadskern heeft gewin keld (Zweden bijvoorbeeld heeft een aantal voortreffelijke projecten op dit gebied) weet hoeveel prettiger en ple zieriger het winkelen in zo'n modern centrum is dan in winkelstraten waar allerlei verkeer doorheenschiet. Een deel van de oude stadskern terug geven aan de voetganger: niet iedereen zal er enthousiast over zijn. Maar zou hier niet ook de kwestie van de gewenning een rol meespelen Indien onmiddellijk buiten een oude kern grote parkeerterreinen zouden worden aange legd, zou men vermoedelijk spoedig ge woon zijn aan het afleggen te voet van de betrekkelijk korte afstand naar de binnenstad. Maar hoe men er ook over denkt, of men nu voor- of tegenstander is van besluiten zoals de Haarlemse architecten willen, het is in leder geval duidelijk, dat elke gemeente met een oude stadskern op een zeker ogenblik tot ver-gaande maatregelen zal moeten overgaan. De ontwikkeling van het ver keer en tevens andere inzichten op het gebied van stedebouwkunde maken be slissingen op de duur onvermijdelijk. Het is slechts een kwestie van tijd. Da Costa vervangen als verbindingsman (Van onze Haagse redactie) Majoor J. Polman, plaatsvervangend hoofd van de legervoorlichtingsdieiist, is by de rijksvoorlichtingsdienst tijdelijk belast met de publiciteit van het Konink lijk Huis ter vervanging van de heer F. da Costa. De heer Da Costa blijft belast met de publiciteit en de voorbereidingen voor de ontvangst van buitenlandse bezoekers, in welke functie hij per 1 mei jl. bij de R. V. D. werd benoemd. Van die datum af was hy tevens tijdelijk belast met de publiciteit van het Koninklijk Huis. Als zodanig was hij op 11 mei betrokken bij het incident op Schiphol toen prins Bernhard na zijn aankomst uit Amerika had gesproken van „een of andere idioot van buitenlandse zaken", die een pers conferentie had belegd, waarvoor de prins geen reden zag. Dit incident heeft, naar wij vernamen, de vervanging van de heer Da Costa, die reeds eeraer in de bedoeling lag, verhaast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1