Stijlvolle herdenking op Franse begraafplaats in Kapelle Politie deed inval in woningen in Goes Concertgebouworkest speelde zaterdagavond in Middelburgse Concert- en Gehoorzaal WEER TAL VAN KRANSEN GELEGD Onderscheiding voor Zeelands commissaris jhrDe Casembroot ALMANAK Examen doen? Demonstratie van bodes in Middelburg INBREKERSBENDE OPGEROLD Drie arrestaties werden verricht ZEEUWSE ARJOS -VERGADERT TE GOES Orkest ontvangen in de Burgerzaal Vlissingse zwemclub opende het seizoen FOTO VERSCHOORE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 MEI 1963 Op de Franse begraafplaats te Kapelle zijn zaterdag de in de meidagen van 19-)0 gevallen Fran se militairen herdacht. Deze foto werd genomen tijdens de krans legging. foto P.Z.C Over de centrale Franse militaire begraafplaats te Kapelle klonk zaterdagmorgen het „Sonnerie aux Morts" als een eresaluut aan de gesneuvelden, die in de meidagen van 1940 ver van hun vaderland een laatste rustplaats vonden. Veie autoriteiten en nabestaanden van de Franse militairen waren weer naar Kapelle gekomen om er te zamen met de talrijke burgers de gevallenen te herdenken. Fier en strak wapperden de Franse en Nederlandse driekleuren boven de graven, waartussen een detachement van het korps Mariniers uit Rotterdam zich in carré had opgesteld om de erewacht te betrekken. Benoeming belastingen De heer A. Mink,ontvanger van 's rijks belastingen en hoofd van het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Goes werd bij beschikking van de staats secretaris van financiën benoemd tot hoofd van het kantoor der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen te Wageningen. De heer Mink zal per 1 juni a.s. zijn nieuwe functie Het hoogtepunt was ook dit jaar weer de kranslegging, waarbij de vaandels van oua-strydersorganisa- ties zich eerbiedig neigden. Nadat de laatste klanken van „Hoe gelukkig is mijn land" uit Valerius als sluitstuk van de plechtigheid over de dodenak ker wegstierven, begaf het gezel schap zich naar het gemeentehuis, waar de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot als eerste van een drietal werd onderscheiden met de bronzen me daille van het comité „Le Souvenir Frangais"- Na een begroetingswoord door burge meester H. G. van Suijlekom, was het de Franse ambassadeur in ons land, M. le Comte de Crouy-Chanel die in de raadzaal de gevoelens vertolkte van de Fransen voor de wijze, waarop de gra ven worden verzorgd. Dank bracht hij ook voor de gastvrijheid die er elk jaar wordt getoond. „Dit kan alleen maar bij dragen tot verlevendiging en verstevi- de vriendschapsbanden", aldus issadeur. Als gedelegeerde van het centraal co mité „Le Souvenir Frangais" uit Parijs speldde generaal Leridon vervolgens de bronzen eremedaille op bfj jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Een hoge Franse onderscheiding ontving voorts ds. M- Jospin, president van de Nederlandse afdeling van het comité Le Souvenir Frangais met de benoeming tot Officier van het Legion 'dHonneur. Tenslotte was hel de Franse oud-militair Derrien, Iedere echte Desiree ring draagt het stempel "Desiree" als waarborg tegen namaak. Zeeuwse Honds De man kwam van ver. Van heel ver. Hoever, dat doet er nu met toe, maar 't was ver. En in Zee land vjas hij nog nooit geweest. Hij besprak zijn eerste kennisma king met het gewest op die wel willende, wat hoog-vriendelijke toon waarop men de dingen lief vindt. Ja, hij vond het wel lief, dat Zeeland. Tjonae-jonge, wat had die man een background, om z'n eigen jar gon te gebruiken. En een power om van te gillen gewoon. Hij was iets op een reclamebureau, accountant, accountant-exetutive of iets in die orde. JacquelineJacqueline" f luisterde een hese stem uit de radio van de Vlissmgse gastheer Veronica. .,Goed werk" sprak hij, vinfiltra tie van het onderbewustzijn ap pelleert bovendien aan de ijdel- heid". uPh", zei ae gastheer. Toen zag de man de gordijnen, de overgordijnen, vreemd zoals ze daar geopend hingen, hoog van de vloer, de stof, in plooien bijeen verstrengeld in een forse knoop. .jZeker een Zeeuwse gewoonte" stelde de man met die In de aan hef besproken welwillendheid vast. „Nee" zei nu de gamtheer, voorko mend maar toonloos, „dat zie jë alleen bij mensen die een jonge hond hebben". die de onderscheiding kreeg tot Cheva lier van het Legion 'd Honneur. De ver sierselen daarbij behorend werden opge speld door mevr. Van 't Hof-Calou uit Rotterdam. Zij was het, die de gewonde soldaat Derrien reeds in het bezit van het Oorlogskruis met Palmen en de Mi litaire Medaille in de meidagen van 1940 mocht verplegen. Stralend Even stralend als in de rampzalige dagen van 1940 was weer de natuur, toen het vrij talrijke gezelschap, waaronder de Franse ambassadeur in gin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zich rond elf uur voor het monument verzamelde- Burge meester H. G. van Suijlekom die met de wethouders en secretaris kort daarvoor de gasten had ontvangen, riep allen een hartelijk welkom toe. Dank bracht de burgemeester de verschillende autoriteiten voor hun jaarlijkse aanwezigheid. Namens het comité Le Souvenir Frangais dankte hij ook de burgers voor de belangstel ling die zij steeds weer tonen. Ds. M. Jospin die vervolgens het woord voerde, wees op het grote offer dat de Franse militairen brachten voor de vrij heid van beide landen. „We mogen de gevallenen dan ook niet vergeten", zo besloot hij. Van dit grote offer getuig den ook generaal Leridon en monsieur Mizzi, president van de oud-strijdersor ganisatie Flandres-Dunkerque 40. Laat ste spreker herinnerde er daarbij aan, dat er van de ruim zeshonderd gesneu velden ook een aantal Algerijnen en Ma rokkanen voor een groot ideaal het le ven lieten. Pastoor Souchard, aalmoeze nier van het 271 R.I. en een dominee van de nationale hervormde kerk in Frankrijk hielden vervolgens korte toe spraken welke eindigden met een gebed. Als eerste legde de Franse ambassadeur een bloemstuk bij het monument, ge volgd door jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, die een krans legde namens de provincie Zeeland- De overige bloem stukken en kransen zeventien in to taal werden gelegd namens Le Sou venir Frangais, oud-strijdersorganisa ties, het Nederlandse Oorlogsj mité, de Nederlandse Oorlog. stichting, Alliance Frangaise, het Neder landse Rode Kruis kring Zeeland het gemeentebestuur van Kapelle. Tussen de verschillende toespraken en tijdens de kranslegging bracht de Marl- nierskapcl onder leiding van kapitein H. C. van Lijnschooten koraalmuzlek ten gehore. Met een minuut stilte, het hjjsen van de vlaggen en het spelen van de na tionale volksliederen werd de plechtig heid besloten. Voor het gemeentehuis had vervolgens een défilé plaats en bracht de Mariniers- kapel een aubade. Na afloop van de bij eenkomst in het gemeentehuis vertrok het gezelschap naar Goes voor een ge zamenlijk diner- Later op de dag werd nog een receptie gehouden ten huize var graaf J- de Chambure te Hoogerheide. Voorlichting over groente en fruit Dinsdagmiddag houdt de plaatselijke commissie voor huishoudelijke- en ge zinsvoorlichting te Middelburg, in sa menwerking met het produktschap voor groenten en fruit en de Coöp, Veiling vereniging Walcheren een huisvrouwen bijeenkomst in het Veilinggebouw aan de Braakmanstraat te Middelburg. Op het gramma staat onder meer voorlich- en demonstratie over groenten en ;t en een filmvertoning. Kraaiepoten bij Bergen op Zoom Enige automobilisten zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagmorgen op het wegge deelte tussen Bergen op Zoom en Hoogerheide de rijksweg in de richting Zeeland het slachtof fer geworden van kraaiepoten, hier uitgestrooid door een smok kelauto. Deze wagen werd in deze omgeving in de loop van de nacht achterna gezeten door drie poli tieauto's, die alle de achtervol ging moesten staken lekke banden doordat de smokke laars kwistig met een nieuw, zeer effectief type kraaiepoten strooi den. De exploitant van een ben zinestation, uit bed gehaald, sleet deze nacht meer binnenbanden dan normaal in een hele maand. Bent U enige dagen voor die tijd reeds onrustig, neem dan Mijnhardts Zenuw tabletten, dan ondervindt U reeds van tevoren hoe rustig, beheerst en hel- derdenkend U er door wordt en blijft. Vijfendertig vrolijk gepavolseerde en met reclameleuzen versierde vracht auto's, bestelwagens en tractonvagens namen zaterdagmiddag een groot deel van de Middelburgse Markt in beslag. Omstreeks drie uur zette de stoet zich in beweging om voorafgegaan door het Middelburgse tamboers- en pïjperskorps „Juliana" een rondtocht door het cen trum te maken. Het betrof hier de in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina uitgestelde demonstratierit van de 25-jarige Coöperatieve Boden Vereniging Walcheren. Aan deze rit, waaraan vrachtautodien sten, zowel van de afvoer- als de aan voerlijnen, meededen, waren verschillen de wedstrijden verbonden, georganiseerd door het Bodehuis te Middelburg en door de Stichting Vervoeradres uit Den Haag. Behalve over de condities van de wagens („beste eigen reclame") oor deelde de jury ook over de versiering van de auto's en was er een spec'-,_ wedstrgd voor reclame van verlad firma's. Aan het begin van de tocht kre gen de 35 chauffeurs een vragenlijst, die de kennis van het transportonaerne- merSvak testte. Van een opdrachtwedstrijd, die de Stichting Vervoeradres verzorgde, pro fiteerden 35 kinderen van Kinderzorg in Middelburg mee. De opdracht luidde het bezorgen van een pakje aan Kinder zorg, waarbij door controleposten spe ciaal werd gelet op de juiste behande ling mpt vervoerdocument etc. Dc vijf= enaertig chauffeurs leverden allen een pakje af, speel -en snoepgoed bevattend. Veertien deden het op de juiste manier. Bij loting kreeg de transportonderne ming A. Cijvat uit Koudekerke en de firma Vogel uit Goes een prijs. De test- vragenlijst werd slechts door twee on dernemers goed ingevuld. De eerste prijs ging naar de firma Caljouw uit Veere. De prachtige versierde auto van de firma De Jager uit Domburg kwam in aanmerking voor een eerste prijs. De wedstrijdreclame voor verladers werd gewonnen door de firma Caljouw uit Veere, terwijl de tweede prijs ging naar de firma Boon uit Souburg. De beste eigen reclame voerde de Bernard Trans port Onderneming uit Amsterdam. 13 10 I JxOu M. A uit Zwitserland - voor uw huid! het „natuur"lijke geheim van jeugd en schoonheid Concours van chr. zangverenigingen De veiling in Middelburg is zaterdag het trefpunt geweest van niet minder dan 29 zangverenigingen, aangesloten bij de Ned. Kon. Bond van chr. zang en oratoriumverenigingen, ring Zee land, die daar het traditioneel zang concours hielden. De belangstelling voor deze zangdag was groter dan ooit tevoren, terwijl de prestaties een stij gende lijn vertoonden. In de krant van dinsdag komen wij nog nader op dit concours terug. christ. kweekschool Aan de christelijke kweekschool voor Zeeland te Middelburg zijn per 1 sep tember tot leraar benoemd de heer M. Allewijn te Goes voor de bijbelse vakken de heer J. A. Duynhouwer, hoofd chr. school te Zwolle, voor het vak opvoed kunde. Zaterdagmiddag arriveerde de le den van het Concertgebouworkest per trein in Middelburg. Met een extra-trein vertrokken zij s avonds weer naar de hoofdstad (foto P.Z.C.) Een door een twintigtal politie mannen op hetzelfde ogenblik uitgevoerde inval in een aantal woningen te Goes heeft een ein de gemaakt aan de activiteiten van een inbrekersbende, die ge durende lange tijd succesvol in Zeeland opereerde. Drie arresta ties zijn verricht: de gebroeders Bram, Frans en Theo van de za- gerspittersfamilie De K. uit Goes. Het drietal, dat haar de politie a neemt een groot aantal inbraken heeft gepleegd, waarbij geld, goe deren en sieraden tot een waarde van vele duizenden guldens werden ontvreemd, is afzonderlijk opgeslo ten in de cellen van een drietal poli tiebureaus op Zuid-Beveland. Zij zul len binnenkort aan de officier van justitie te Middelburg worden voor geleid. Kort na het middaguur kwamen zater dagmiddag agenten van de gemeen tepolitie te Goes onder leiding van inspecteur S. E. Siebels, geassis teerd door een aantal districtsre chercheurs van de rijkspolitie te .,Ons is duidelijk geworden, dat er aan de verhouding provinciaal bestuur-clubs veel ontbreekt. Van wederzijds contact is hoegenaamd geen sprake. Steeds moest vanuit het provinciaal bestuur contact worden gezocht. Was dit een maal gelegd, dan verdween het weer zo dra het bestuur zich met andere be langrijke zaken bezig hield". Aldus het jaarverslag van secretaris A. de Buck te Veere van het Provinciaal Verband van Anti-Revolutionaire Jongeren Stu dieclubs in Zeeland. veel gehoorde klacht van clubbesturen, dat zij van hogerhand worden over spoeld met een hoeveelheid van circulai res en dergelijke niet kan opgaan voor het provinciaal verband. Het secreta riaat heeft er volgens het verslag steeds naar gestreefd deze stroom zoveel mo gelijk te beperken, waarbij werd ge- oopt, dat de spaarzaam verzonden cir culaires en verzoeken die aandacht zou den krijgen, die zH verdienden. „De reac ties op de verzonden stukken waren mi nimaal", aldus het verslag van de se cretaris, dat verder nog meldt, dat het aantal clubs daalde van 15 tot 13. De clubs te Serooskerke, Gapinge Axel en Tholen werden opgeheven. Nieuwe clubs werden er opgericht in Souburg en te Nleuwdorp-Lewedorp. Het verslag van de penningmeesteresse, 'uffrouw G. Meyers te Serooskerke vermeldt een batig saldo van 206,93. Deze twee jaarverslagen zul len worden behandeld tijdens ae jaar vergadering, die zaterdag 25 mei a.s. zal worden gehouden in hotel „Centraal" te Goes. Do agenda voor deze vergade ring vermeldt verder nog de verkiezing van een nieuwe voorzitter in de plaats van de heer B. Koole jr. te Souburg, die niet herkiesbaar is. Het bestuur stelt voor deze functie de heer J. Sandee te Kamperland voor. Ook zal een plaats vervanger voor het aftredende modera- menlid A. de Buck te Veere die eveneens niet herkiesbaar is worden gekozen. In de mlddagbljeehkomst /.af een studieconferentie worden gehouden gewijd aan het onderwerp „Recreatie". Inleiders zijn mr. L. A. van Splunder te Koudekerke en de heer L. A. Hartman te Middelburg. DE MIDDELBURGSE CONCERT ZAAL was feestelijk versierd za terdagavond: bloemen langs de po- diumrand en tegen het orgelfront een grote decoratie met het getal vijfenzeventig. Dat getal had te maken met het jubileum, dat zater dag in deze totaal-uitverkochte zaal werd gevierd: het vijfenzeventigjarig bestaan van het Amsterdamse Con certgebouworkest. En dit illustre ge zelschap van musici had op het po dium plaats genomen om in hel ka der van zijn jubileumtournee de hier verzamelde Zeeuwen het bewijs te leveren van zijn fenomenaal kun nen. Zoals gebruikelijk bij festiviteiten werd dit concert begonnen met wel sprekende inleidingen: toespraken door de woordvoerder van Zeelands culturele organisaties, mr. F. W. Adriaanse, alsmede door mr. dr. A. J. J. M. Mes als waarnemend com missaris der koningin en voorzitter van de Zeeuwse Culturele Raad. Maar na deze woorden getuigend van waardering en sympathie kwamen de langverwachte daden-in- klank van het orkest. En het wer den (onder leiding van Bernard Hai- tink) prestaties, die het publiek keer op keer tot een overweldigend ap plaus brachten. Aan het eind van het concert werd het applaus nog onder streept met een fraaie krans, aan geboden aan de dirigent door burge meester mr. J. Drijber. Het was overigens de tweede krans van de avond, want ook mr. Mes had er een meegebracht aan het be gin. „Gedeputeerde Staten wisten bij voorbaat al, dat het concert goed zou worden", zei hierover burge meester Drijber in zijn slottoespraak met enige ironie. Na deze avond was het echter ook het gemeentebestuur duidelijk, dat de verrichtingen van het Amsterdamse Concertgebouwor kest een krans onvermijdelijk maak ten, zo voegde hij er aan toe. Na deze wat langademige inleiding over dc formele kanten van dit hul digingsconcert, thans een kort ver slag over onze indrukken, opgedaan tijdens deze opvallende muziekavond. Daarbij moet als eerste impressie worden genoteerd, dat ons ditmaal de zaal niet te klein leek. Wanneer na melijk orkesten in grote bezetting in de Middelburgse Concert- en Gehoor zaal spelen, heeft de luisteraar wel eens de Indruk alsof de muren nei ging hebben naar beneden te komen. Niet alzo zaterdagavond: de klank verhoudingen bleven binnen de gren- Na afloop van het concert, dat het Amsterdamse Concertgebouwor kest zaterdagavond in Middelburg gaf bood mr. Drijber een grote krans aan dirigent Bernard Hal ting aan. De heer Halting wordt geflankeerd door dc solisten van de avond, de violist Herman Kreb- bers (links) en de cellist Tibor de Machula. (foto P.Z.C.) zen van de zaal, waarmede een be langrijke bijdrage tot het welslagen van dit concert werd geleverd. Drie factoren waren er. naar wij menen, debet aan: de goede programmakeu ze, geen volledige bezetting en ten slotte een dirigent, die zich de eisen (en beperkingen) van de zaal volko men had gerealiseerd. Uit de opmer kingen van enkele orkestleden na af loop hebben we overigens begrepen, dat het geen eenvoudige taak was een goed klankevenwicht te vinden, want voor hen was de klank „totaal anders dan we gewoon zijn, vooral hard". Niettemin klonk het aan deze zijde van het podium voortreffelijk. Wat ons zaterdagavond bijzonder trof en vermoedelijk ging het een ieder zo, die dit orkest wel eens in Amsterdam in eigen huis hoort spe len was de „schok dor herken ning". Men horkende zaterdagavond onder voor het orkest moeilijke omstandig heden direct de fameuze klank en de bewegelijke speeltrant, elementen die tot het onvervreemdbaar bezit van dit ensemble behoren. Maar bo vendien herkende men de grote mu zikale gaven van de individuele or kestleden, talenten die markant ble ven zonder in strijd te komen met de eisen van de totaliteit. Ondanks de grote orkestdlsclpllne waren bij voortduring de muzikale karakter trekken van de leden Inderdaad te onderschelden. Dat Is een opvallende eigenschap, die slechts zelden zo na drukkelijk in orkesten wordt aange troffen. Zaterdagavond was er naast de schok der herkenning, ook nog het genoegen van eerste ontmoeting (voor ons althans) met de huidige dirigent 'van het Concertgebouwor kest, Bernard Haitlnk. Een impone rende kennismaking: deze orkestlei der zet de grote tradities van het Concertgebouw voort, daartoe in staat gesteld door onmiskenbare ga ven als leider en musicus. Hij diri geerde zaterdag als eerste werk Mendelssohns Italiaanse symfonie, daarbij voor een sprankelende ver tolking van een zonnig werk zor gend. Maar zijn grote prestatie was Debussy's „Ibéria", waarin hij het orkest tot een grandioze vertolking leidde van een even gradioos stuk. Het concert werd besloten met Brahms dubbelconcert voor viool en cello, waarin Krebbers en Tibor de Machula de solisten waren. Men zal het ons wel niet euvel dulden, wan neer wij deze bespreking van dit ju bileumconcert besluiten met voorna melijk aan dit solistisch optreden aandacht te schenken. Beiden heb ben namelijk meer dan Indrukwek kend gespeeld, waarbij vooral Kreb bers zonder Dc Machula ook maar even tekort te willen doen zonder voorbehoud moet worden ge roemd. Deze violist speelt fenome naal en hij wekt de stellige indruk nog steeds te groeien in muzikaal en technisch kunnen: een groot kunste naar, die voortdurend werkt aan het uitbouwen van zijn talenten. Een proces, dat boeiend is om te volgen Voortreffelijk was voorts in dit Brahmsconcert de verhouding tus sen solisten en orkest: de eersten streefden er niet in de eerste plaats naar „solist-te-spelen", maar ver tolkten hun soli als het ware van uit hun orkestrale achtergrond. Een groots slot van een als geheel in drukwekkende avond. Men kan het Amsterdamse or kest terecht verwijten, dat het slechts tweemaal in de aff~' vijfenzeventig jaar in Middelburg heeft gespeeld, maar aan de andere kant dient te worden erkend, dat het in die gevallen voor meer dan hon derd procent heeft gezorgd. Vor- molding verdient nog, dat fn de zaal twee loden aanwezig waren van het comité uit 1938, dat toen een con cert verzorgde, namelijk mevrouw J, A. van Doorninck en jhr. mr. T, A. J. W. Schorer. de K. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft zaterdag het Concertgebouwor kest, dat eerder op de avond in dc Con cert- en Gehoorzaal een jubileumcon cert gaf. een receptie aangeboden. Bur gemeester mr. J. Drijber richtte het woord tot de gasten en huldigde hen voor hun grote prestaties. Hij trok een vergelijking tussen het Middelburgse; stadhuis en het Concertgebouworkest, die hij beide „een nationaal bezit" noem de. In korte trekken schetste de burge meester dc ontwikkeling van Middel burg, die naast een economische ook een grote culturele bloei heeft gekend. Nu opnieuw hoop op een economische groei bestaat, mag men verwachten, dat ook de cultuur daarvan profijt zal hebben. In dit verband herinnerde mr. Drijber aan de bouw van de nieuwe schouwburg. Als een herinnering aan Zeeland bood mr- Drijber de voorzitter van de orkeststichting, dirigent en bei de solisten het fotoboek „Ontworsteld land" aan. De voorzitter van het orkest, dr. G. M. Greup beantwoordde de toe spraak van de burgemeester. Tijdens deze receptie werd een aantal leden Middelburg in actie. Gelijktijdig werd in een aantal woningen in Goes een inval gedaan. Met name de. in val in een pand aan de Westerstraat trok veel publieke belangstelling. De inval heeft de politie bezwarend ma teriaal opgeleverd. Tal van voor werpen, afkomstig van verschillende Men zal zich herinneren, dat vooral de laatste maanden tal van inbraken werden gepleegd, niet alleen in Goes, maar ook in andere plaatsen in Zee land. Bij voorkeur trokken de inbre kers er op uit op „stille avonden", bijvoorbeeld tijdens de t.v.-uitzen- ding van de Europacupwedstrijden. Hoewel de politie aanvankelijk in het duister tastte omtrent de iden titeit van de daders, kreeg zij lang zamerhand toch voldoende aanwij zingen in handen. Deze leidden za terdag tot een inval in enkele wo ningen te Goes en de arrestatie van de gebr. De K. De Vlissingse z.wemclub heeft zaterdag middag het seizoen geopend. Onder luid- hoera-geroep van enige leden, die de openstelling van de inrichting aan liet kanaal niet wilden missen, werden tegen twee uur de vlaggen op het gebouwtje ln top gehesen. Ongeduldig wachtten de zwemlustigen tot de heer A. J. Maas kant zjjn toespraakje had beëindigd. De waarnemend-voorzitter vertelde daarin onder meer, dat er door moeilijk heden in de personeelswerving nog ver schillende voorzieningen moeten worden getroffen. Toen de heer Maaskant uitgesproken was, was 't voor de zwem liefhebbers nog wachten op het fluitsignaal van bad meester H. J. J. Abrahamse. Een van de jonge zwemmers vond kennelijk, dat dit enthousiasteling hees zich al gauw weer op het houten platform, ,,'t Is net of ik tussen Ijsklontjes door zwom", vertelde hij, waaruit de anderen konden conclu deren, dat de temperatuur van het wa ter nog allesbehalve aanlokkelijk was. Voor de leden waren er toch nog enkele kleine wedstrijden. Bij de openstelling van de inrichting waren o.a. aanwezig wethouder C. J. Gllllssen-Verschage, de heer Jongman van de zwem- en polo club „De Zeehond" en enkele bestuursle den van de Dr. Staverman reddingsbri gade. Advertentie Als u nü een nieuwe foto- of filmcamera koopt, is uw oude fototoestel 7.50, 10.-- of 15.-- waard Goes - Vlissingen - Kruiningen TIJDELIJK REGEN Veel bewolking met tijdelijk regen. Ma- iyk uit mend naar West. Nog steeds vry koud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2