Een jaar jeugdgevangenis geëist voor twee diefstallen Geen ontzegging voor Baarlands examinator Jongeman benutte gegeven kans niet AGENDA WALCHEREN KRINGCOMMISSARIS RODE KRUIS HULDIGDE ACTIEVE AFDELING KERKDIENSTEN EEN VAKANTIE MET MR. HOBBS BLIJKT NOG ALTIJD AMUSANT B.B. „in kannen en kruiken" ZATERDAG 18 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 RECHTBANK MIDDELBURG Met een stevig standje van de pre sident van de Middelburgse recht bank, rar. P. van Empel, moest de 18-jarige timmerman Jan B. uit Middelburg gistermorgen de recht bankzaal verlaten. De president meende namelijk bij deze jonge man een grote mate van onver schilligheid te bespeuren ten op zichte van de misdrijven, die liij gepleegd had. Jan B. stond terecht voor twee diefstallen, één in april van het vorige jaar in Middelburg, de andere in februari van dit jaar in Koudekerke en Vrouwenpolder. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh eiste één jaar onvoor waardelijke gevangenisstraf, door te brengen in de jeugdgevangenis te Zutfen. Overigens heeft rechtbank in dit val de kinderrechter de jongeman alle kans gegeven om zijn leven te beteren, nadat hij vorig jaar april een aantal bankbiljetten uit de woning van zijn grootvader had weggenomen. De rechter besloot namelijk toen geen straf op te leggen onder voorwaarde, dat Jan B. zich in het volgende jaar goed zou ge- Dat vertrouwen toonde de timmer man zich echter niet waardig: in februari jJ. nam hij in een zomer huisje te Koudekerke een scheer- apparaat weg, waarna hij naar Vrou wenpolder toog om daar uit een zo merhuisje een transistorradio, een reiswekker en eveneens een scheer- apparaat te ontvreemden. Aansluitinggemist „Dat is zo", gaf Jan B. volmondig toe. „Ik heb het gedaan gedurende mijn vorstverletperiode, toen ik maar 60 pro cent van mijn loon in handen kreeg". Hij vertelde er by. dat hij van plan was geweest om de gestolen apparaten te verkopen en van net geld een uitstapje te maken. Mr. W. K. H. Dieleman, de raadsman van verdachte, merkte na dat de officier zijn eis had uitgesproken -op, dat zijn jeugdige cliënt de aan sluiting met de gemeenschap mist. Daar om neemt hij een vlucht in irrieële daden, zo verklaarde mr. Dieleman, die zich met de vordering van de officier kon verenigen. Toen de jongeman tamelijk onverschillig bleef voor alles wat er over hem gezegd werd, merkte mr. Van Empel op: „Het vreemde is, dat je net doet of het je niet aangaat. Er schynt één Jan B. te zyn, die allerlei dingen overhoop haalt, maar waarmee de andere Jan B. niets te ma ken wil hebben. Terwijl je toch terecht staat voor een paar diefsfaUen, die er zjjn mogen". Daarna bep.aalde de recht bank de uitspraak op 31 mei a.s. De cafetariahouder O. uit Yerseke werd er van beschuldigd aan een 16-jarige knaap wijn verkocht te hebben. De kan tonrechter had hem hiertoe veroordeeld tot een boete van ƒ40, waartegen de VANDAAG. Middelburg Electro: Ursus de leeuwen koning, 7 en 0.15 uur, 14 Jaar. City-. De lieer Hobbs gaat met vakantie, 8 uur, a.l. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 0-10 uur. Kerkcentrum: Soos- en filmavond Herv. Instuif, 8 uur. Concert- en Gehoor zaal: Jubileumconcert Concertgebouw orkest, 7.30 uur. Veillnghallen: Zangcon cours clir. zang en oratoriumver. Zeeland. VUsslngcn Alhambra: Vlucht uit Oost- Berljjn, 19 en 21 uur, 14 Jaar, Luxor: Manina, 19 en 21 uur. 14 jaar. Souburg Burgemeester Stemerdtnglaan: Brandweerdemonstraties, 12.30 uur. Goes - Grand: Hoehzeitsnacht im Paradies, 19 en 21 uur. a.L Terneuzen Luxor: Die BrUcke, 20 uur, 18 Jaar. Concertgebouw: Boemelstudenten, 20 uur, a.1. Ilavenparkoers: Wielerwed strijden. 13.30 uur. Hulst Bioscoopgebouw: Bloedige vergel ding 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Het spook van de opera, 20 uur. 14 Jaar. Axel - Het Centrum: Romance la cartc, 18.30 en 21 uur. a.l. Sas van Gent Olymplatheater: Nefertlte, koningin van de Nijl, 20 uur. a.l. BresUens Casinobioscoop: Het meisje An na Suil, 20 uur. 18 Jaar. IJzendljbe Hofzlchttheater: Het laatste salvo, 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Tarzan trekt naar India, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: Helden sterven Jong, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Zierikzce Concertzaal: De misdaad was bijna volmaakt, 20 uur, 18 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: Daar droomt elk meisje van. 20 uur, a.L Hoofdingang „Slot Haamstede": start wandeltocht I.V.N.. Vogelwacht, lö uur. SL-MaartcnsdlJk Bioscoop „De Gouden Leeuw". Gronsplraten. 19,30 uur. a.1. MORGEN. Middelburg Electro: Ursus, de leeuwen koning. 3.30 en 7.30 uur. 14 Jaar. City: De heer Hobbs gaat met vakantie. 2.30 en 8 uur, a.l. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-13 uur. Vllssingen Alhambra: Vlucht uit Oost- Berlijn. 15, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Luxor: Manina, 15 en 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Onder kruisvuur, 15 uur, 14 jnai-. Grand: Hoehzeitsnacht im Paradies, 19 en 21 uur. a.l. Terneuzen Luxor: Laurel en Hardy als boemelstudcnten, 14 uur, a.l. Luxor: Die BrUcke, 10.30 en 20 uur. 18 Jaar, Con certgebouw: Boemelstudenten, 20 uur, a.l. Hulst - Bioscoopgebouw: Wraak is zoet. 15 uur, a.l. Bloscoppgebouw: Een fijn stel dochters, 18.15 en 20.30 uur. 14 jaar Oostburg Ledeltheater: Liever lusten dan lasten, 14 uur. a.l. Ledeltheater; Het spook van de opera, 16.30 en 20 uur. 14 jaar Axel - Het Centrum: Romance 3 la cane, 15.45 uur, a.l Het Centrum: De volmaak te bankroof, 20 uur. 14 laar. Sas van Gent - Olymplatheater: Nefertlte, koningin van de NfJL 14.30 uur, a.l. Olymplatheater: Op kamers bij „die" vrouw. 17 en 20 uur. 14 Jaar. Breskcns Casinobioscoop- Het begon met moord, 16 en 20 uur. 14 Jaar. IJzcndljhe - Hotzlehtheater: Het laatste salvo, 17 en 20 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Billy the kid, 14.30 uur, 14 Jaar. Roxy: Tarzan trekt naar India, 16.30, 18 45 cn 21 uur, 14 Jaar. Luxor: Musketiers van de zee, 14 uur, 14 laar. Luxor: Helden sterven Jong, 16, 18.45 cn 21 uur, 14 Jaar, Zierikzce Concertzaal: Daar droomt elk meisje van, 15 uur, a.l. De misdaad was bijnn volmaakt, 20 uur, 18 jaar. Haamstede - Hoofdingang Slot Haamstede: start wandeltocht I.V.N.-Vogelwacht, 15 u. verdachte in beroep was gekomen. De jongeman was met een groep ouderen op oudejaarsavond het etablissement binnengekomen. De cafetariahouder had hem pas opgemerkt, toen de knaap in elkakr gezakt was. Verschrikkelijk „Hij heeft geen cent verteerd, want hij was al ziek toen hjj binnenkwam", verzekerde O. ,,'t Is verschrikkelijk, dat die grote mannen dat kleine ven tje op hun oudejaarstocht meegeno men hebben", was hij met de presi dent eens. O. kon mede niet begrijpen, dat hij een proces-verbaal gekregen had. De officier achtte aan de hand van ge tuigenverklaringen bewezen, dat de jon geman het glas wjjn gedronken had en hy vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. „In veertien jaar is er nooit iets gebeurd en nu dit, waaraan ik niets kon doen", aldus het laatste woord van O. De rechtbank zal ook hier op 31 mei uitspraak doen. De scholier P. W. uit Driewegen stond terecht, omdat hij op de provinciale weg tussen Goes en 's-Gravenpolder tijdens het passeren van een groep scholieren, die op de fiets op weg naar huis was, één der scholieren, E. v. d. V. uit Oudelande, met zijn motor van achter aangereden had. De kantonrechter had hem hiervoor veroordeeld tot een boete van 75, maar de officier was in appel gegaan omdat hjj ook een ontzegging opgelegd wilde zien. W. wees er op, dat het weer die dag byzonder slecht was; hy had het ach terlicht van de fiets'niet zien branden, terwijl de jongeman volgens hem bo- 1 vendien vrywel midden op de weg reed. Bij het onderzoek bleek het ach terlicht van de fiets echter wel te kunnen branden en enkele kornuiten van Evert vertelden als getuige, dat dit ook inderdaad zo was en dat hun vriendje achter in de file reed, rechts op het naast de weg gelegen rijwiel pad. Mr. Rosingh was van oordeel, dat W. onvoorzichtig gereden heeft, temeer daar het weer zo slecht was. Hij eiste naast de ƒ75, die de kantonrechter opgelegd had, bovendien een ontzegging van de rybevoegdheid voor de tijd van 4 maan den. De uitspraak volgt ook hier op 31 mei. MIDDELBURG LENING VAN f 1.050.000 VOOR ZESTAL PROJECTEN VLISSINGEN BALLONVAARDER BOESMAN SPRAK BIJ PHILATELICA en w. van Middelburg hebben raad voorgesteld een vaste geldlening aan te gaan van ƒ1.050.000 met de N.V- Bank voor Nederlandsehe Gemeen ten per 1 juli van dit jaar. Het geld zou bestemd zyn voor de financiering van verschillende investeringen: 1. huisves ting openbare leeszaal en sanering boe kenbezit, 2. de aanleg van trottoirs in de Nassaulaan, 3. aanleg distributie leidingen gasbedrijf plan-zuid le fase, 4. aanleg distributieleidingen waterlei dingbedrijf, 5. normale jaarlijkse uit breidingen gas-, water- en elektrici teitsbedrijf en 6. het bouwrijpmaken ge deelte uitbreidingsplan Griffioen IL Niet parkeren in de Singelstraat In verband met het concert, dat het Concertgebouworkest vanavond te Mid delburg geeft, worden de bezoekers, die per auto arriveren, aangeraden hun voertuigen te parkeren op de Dam- noordzijde. Voor de Singelstraat zal deze avond namelijk voor oeide zijden een parkeerverbod gelden. Geringe ledenstijging bij Bestuurdersbond Het ledental van de Middelburgse Be sturenbond is in het afgelopen jaar met S gestegen, zo blykt uit een jaarverslag over 1962 van deze bond. In het begin van het jaar bedroeg het aantal leden 2374, per eind december 1962 is dit komen te staan op 2377- Het aantal le den van de X.V.V.-vrouwenbond bleef gelyk, namelijk 68. Het financieel overzicht laat een bedrag van ƒ3102,88 aan inkomsten en uitga ven zien. Voor 1963 heeft men deze be dragen begroot op 3606,64. De afdelingen Middelburg van de ver schillende vakbonden hebben over het algemeen een vrij gunstig jaar gehad, met uitzondering van de A.B.V.G. die sombere geluiden laat horen over de sterke daling van het ledental. Ook de A.B.T-K. „De Eendracht" kan niet opti mistisch zyn wat betreft het ledental. Men wyt deze daling aan het sterke verloop by overwegend jeudig vrouwe- lyk personeel dat in deze bedrijfstak voorkomt. Verheugend is, dat zich by de Algemene bond „Mercurius" in Mid delburg, voor welke bond 1962 een con gresjaar was, vooral veel jongeren aan meldden. De Nederlandse politiebond heeft nog steeds te kampen met v personeels tekort, waarin men met alle middelen tracht verbetering te brengen. Thans heeft men de mogelyklieid openge steld voor afgestudeerden van ulo scholen om direct by de politie te solliciteren. Slotfeest vrijzinnige zondagsschool Zondag zal het slotfeest van de vrij- zinnige zondagsschool te Middelburg worden gehouden. In de dienst, die om 10 uur in de Koorkerk begint en waar- in ds. A. van Santen zal voorgaan, neemt de hoogste zondagsschoolklas af scheid- Om 12 uur verzamelen alle kin deren van de zpndagsschool zich in het park Toorenvliedt, waar verschillende spelletjes zullen worden gedaan. Om half drie komt men bijeen met ouders en verder alle belangstellenden in het open luchttheater, waar een aantal kinderen een verhaal van mevrouw Rutgers-van der Loeff „Wie is rijk, wie is arm uit „Gideons reizen" zal spelen. Bij ongun stige weersomstandigheden zal men in „De Schakel" bijeenkomen om het slot feest te vieren. Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Antwerpen 16 mei: Carnsso Cardiff. Majorca van M'bro. Scliiclloyd Duinkerken. Margriet Anja van Lissa bon. Angolakust van I-Ianiburg. 17 mol: Tero Hanibuxg. Frisia van Skogall naar Gent. Tuscnr van Amsterdam. Spirit van Ipswich. Denzo van Rotterdam. Teun van Deippe. Veendam van Port Talbot. Corrle Broere van Billingham. Orient van Rotterdam. Olivier Noort van Par. Franka II van Aberdeen. Vlisslngen gepasseerd van Antwerpen tnel: Valiant naar Hull van Gent. Despatch Londen. IJsel naar Le Havre. Hoop naar Amsterdam. Senang naar La Palliee. Vesta naar New Castle. Cornells Houtman Vannes. Texel naar Ipswich van Gent. Baltic naar Ratterdam. Tide naar zee Hnnsweert. 17 mei: Jongkind naar Belfast. Meidoorn naar Rotterdam. Zaankerlc i Hamburg. Neplunu3 naar Huil. Eenhoorn naar Tripoli. Victress naar Dundee. Pial Dublin. Prins Alexander naar Ham burg. Adriana naar Rotterdam. Aspera naai VliRslngcn aangekomen 16 mei: Lulelta van Zcebrugge. 1-Iawklne van Ilurtlepool. Wil- helmlna Schaa van Middelburg. 17 mei: Ariana van Rouen. John V van Antwerpen. Vllssingen vertrokken 16 mei: Lutetia naar Middelburg. Hawking naar Canada. Wil- helmlna Sehna naar Rotterdam. 17 mei: Ariana naar Archangel. De bekende ballonvaarder, drs. J. Boes man hield donderdagavond voor de afde ling Vlisslngen van „Philatelica" een in teressante causerie over de K.L.M. Zee land-lijn. Hij vertelde onder meer over de geschiedenis van het vliegveld in Vlissingen, het toenmalige „Vliegkamp Souburg". Ook sprak hij over het aanleggen van een luehtpostverzameling, waarbij hy de leden van „Philatelica" op diverse belangwekkende zaken wees. Verder had de heer Boesman een collectie z.g „Zeppelinzegels" meegebracht en vertel de enkele aardige verhalen, die by som mige stukken van zyn collectie behoren. De avond werd besloten met een veiling van luchtpostzegels en ballonpostzegels. Verder werd er nog gewezen op de ten toonstelling, die de vereniging op 6 en 7 september zal verzorgen ter gelegen-; heid van het 60-jarig bestaan van Ruyterschool. AAGTEKERKE Vergadering P.J.G. Dezer dagen hield de P.J.G., afdeling Aagtekerke een ledenvergadering onder leiding van de voorzitter de heer A. de Visser. De heer H. v. d. Maas, provin ciaal voorzitter van de P.J.G.Z., hield een lezing, over zyn reis naar India, toe- felicht met dia's. Spreker schetste op uidelijke wyze de omstandigheden waaronder de mensen in dat lana moe ten leven. Hierna werden nog verschei dene vragen gesteld. By de rondvraag besloot men, dat op woensdagavond 22 mei een voetbalwedstrijd gespeeld zal worden tegen de Oranjevereniging. Aan het slot dankte de voorzitter allen voor de opkomst en medewerking. VROUWENPOLDER Bevestiging en intrede kandidaat J. Bosman Kandidaat J. Bosman te Amsterdam, die is beroepen door de gereformeerde kerk van Vrouwenpolder, is 14 mei door de classis Middelburg van de Gerefor meerde Kerken peremptoir examen af genomen en toegelaten tot de Dienst des woords en der Sacramenten. Kandidaat J. Bosman zal zondag 9 juni bevestigd worden als predikant te Vrouwenpol der door zijn oom ds. D. Ringnalda te Overveen en vervolgens intrede doen. DOMBURG Lezing N.C.V.B. Dezer dagen hield de afdeling Domburg van de N.C.V.B. haar maandelykse ver gadering onder leiding van de presiden te, mevrouw H. A. van de Bom-van Da len. De heer ds. J. C- Streefkerk uit Veere sprak over het onderwerp: „Het diaconaat in deze tyd". De volgende vergadering is vastgesteld op 12 juni. Op 19 juni houdt de N.C.VJ3. een land- Officiële publikatie VLISSINGEN. Wet autovervoer. Burgemeester en wethouders van Vlisslngen. gelet op arUkel 46, 2e lid van de wet auto- 'oer personen, brengen ter openbare kennis, dat hun college de aan de lieer F. W. Veenendaal verleende vergunning voor het vervoer van personen met huurauto's, geldende voor één huurauto, heeft overge schreven op de Gebr. J. cn G. de Boever. Vlissingen, 14 mei 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd. ZUID-BEVELAND GOES Slotactiviteiten instuifcommissie De instuifcommissie van het hervormde jeugdwerk in Goes organiseert vandaag zaterdag als een van de laatste activiteiten van het seizoen een fietsen- rally. Deze sterrit gaat om kwart over zeven van start bij het CJV-gebouw in de Wijngaardstraat. Na afloop van deze „fietstocht met puzzeltjes" is er een ge zellige byeenkomst, die wordt opgeluis terd door de Queries onder leiding van Han van der Rhee. Zaterdag 25 mei a.s. wordt het winter werk besloten. Dat gebeurt met een slotfeest in Spaanse stijl in „Het Schut tershof". Ook hier zorgen de Queries, samen met de heer J. Boon, voor de muziek. Leerlingen van de rijkskweek school treden op met het cabaret „Een mensenleven". HOEDEKENSKERKE OUDERAVOND CHR. LAGERE SCHOOL De Prot. chr. school te Hoedekenslterke heeft dezer dagen een ouderavond in het verenigingsgebouw gehouden. De voor zitter ds. S. J. M. Hulsbergen opende deze avond met het lezen van de schrift gedeelte en een welkomstwoord tot de vele aanwezigen. Het hoofd der school, de heer S. Heij- koop, vertelde daarna een en ander over de gang van zaken op de school. De kin deren uit de hoogste klassen, voerden het toneelstukje „Jan van der Kant" op. Dit humoristische spel werd vlot opge voerd en oogstte veel succes by de ou ders. Na een korte pauze vertoonde de voor zitter door hem zelf genomen gekleurde dia's van Hoedekenskerke en omgeving in bloesempracht. Ten slotte zongen drie meisjes nog enkele liedjes. Deze avond werd besloten met het zingen van psalm 150. Voor deze vergadering was er heid om in de school het werk lïngen te bezichtigi alle ouders gebruik KRABBENDIJKE Coöperatieve Boerenleenbank In de maand april 1963 werd by d. spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank „Krabbendijke" 396.914,83 Ingelegd en terugbetaald 384.584,75, waardoor een positief spaarverschil ontstond van 12.330,08. Het totaal van de spaargel den bedroeg aan het einde van genoem de maand 9.872.242,81. Bijeenkomst Bond van Plattelandsvrouwen Dezer dagen werd in de zaal van „De Koophandel" te Krabbendyke een geza- menlyke bijeenkomst gehouden van de afdelingen Rilland-Bath, Krabbendijke, Kruiningen en Yerseke van de Neder- lond van Plattelandsvrouwen. De toneelclub van de afdeling Yerseke verzorgde deze avond met het opvoeren van het blyspel „Het nichtje dat niet kwam". Het stuk werd op uitstekende wyze en met groot enthousiasme ten tonele ge bracht. De avond werd besloten met het zingen van het bondslied. NISSE Middag voor bejaarden Dezer dagen is in Nisse de laatste be jaardensociëteit van dit seizoen gehou den. Het programma was zo uitgebreid, dat het niet binnen de vastgestelde tijd kon worden afgewerkt. Dé vele midda gen in de afgelopen winter zijn vooral te danken aan de medewerking van mevr. J. G. Kooren, mevr. A. v. d. Poest-Cle- ment en mevr. C. de Ruiter. Men vroeg nu al aan de voorzitter, of het moge lijk is het komende seizoen vroeg met de bijeenkomsten te beginnen. Bedrijfsvoetbal Goes In de bedrijfsvoetbalcompetitie rayon Goes moest deze week het PTT-elf tal, dat vorige week met forse cijfers won, een puntje laten aan Inter-Scaldes. Het heeft er nog lang naar uitgezien, dat Inter-Scaldes zelfs met de eer zou gaan strijken. Via een strafschop brachten de jongens van tante Pos de stand op 22. Ook deze week liet Garage Adria ver stek gaan, waardoor de ploeg van Comb. NS reglementair met 50 won. DAP SC kon ook in de tweede wedstrijd niet tot spelen komen omdat Gemeen tewerken niet in het veld verscheen. Ook hier weer een reglementaire over winning van. 50. Keuringsdienst Zee land en Gebr. Van Son deelden de punt jes broederlijk, terwijl WZB met 12 tegen Typo's aan het langste eind trok, een veraienstelyke overwinning. De volledige uitslagen van de deze week gespeelde wedstrijden zyn: Keurings dienst ZeelandGebr. Van Son 00, Garage AdriaComb. NS 05 (regl-), DAF SCGem .werken 50 (regl.). Ty po's—WZB 1—2, PTT—Inter-Scaldes 2—2. Het programma voor komende week werd als volgt vastgesteld: 20 mei: Ge meentewerkenGarage Adria, Comb. NSInter-Scaldes; 21 mei: WZB Keuringsdienst Zeeland, Tvpo'sPTT; 22 mei: Gebr. Van SonOAF SC. P.T.T.-personeel vergaderde Het personeel van het rayon Tholen van de P.T.T. van de N.C.B.O. heeft een ver gadering gehouden in het Hollandse Huis te Scherpenisse. De heer Van Daa- len, opende deze vergadering, waarvoor weinig belangstelling was. De heer J. Brakman uit Den Haag sprak tydens deze vergadering over sociale voorzie ningen en kleding voor het bestellend personeel. De aanwezigen kregen gele genheid vragen te stellen, In de vacatu re van de voorzitter van het rayon Tholen, de heer J. Heeze, werd de heer W. Schot te Tholen gekozen en in de vacature van W. Bakker, de heer B. Aarnoudse te Tholen. De heren J. J. van Daalen en W. Schot werden aangewezen als afgevaardigden naar de algemene vergadering in Utrecht op 28 mei. Rechtbank oordeelde TERNEUZENSE MACHINIST WERD VRIJGESPROKEN De rechtbank te Middelburg heeft vrijdag de examinator C. H. J. van O. uit Baarland veroordeeld tot twee geldboetes van 75 en 15. Met de bijkomende straf3 maan den ontzegging van de rijbevoegd heid, die de officier van justitie te vens eiste, ging de rechtbank niet mee, zodat bet bij een totale geld boete van 90 bleef. Men zal zich het geval nog wel herin neren: Van O. was ten laste gelegd, dat hij twee fietsende meisjes by Kloetinge met zijn auto „de pas" had afgesneden, toen hij stopte om ze duidelyk te maken, dat ze in plaats van naast -achter elkaar moesten rijden. Voor dit „snyden" en het in gevaar brengen van de verkeersveilig heid had de kantonrechter boetes op- ;elegd van 75 en 25. De officier vond lit echter nog te weinig: hy wilde ook de ontzegging opgelegd zien. De rechtbank evenwel was van oordeel, dat de veroordeling tot een totale geld boete van 90 zwaar genoeg was. De bakkersoediende P. F. T. uit Goes werd veroordeeld tot een boete van 40, omdat hij, door met zijn bromfiets op de linkerweghelft te komen, een botsing had veroorzaakt met een andere brom fiets. Deze straf betekende, dat de recht bank het vonnis van de kantonrechter 50) op juridische gronden vernietigde, en de officier, die intrekking van het rijbewijs voor 3 maanden gevorderd had, niet volgde. Voorts achtte de rechtbank evenals de kantonrechter en tydens rechtbank zitting de officier bewezen, dat de Souburger A. W. D. een aanrijding ver oorzaakt had in de Souburgse Kanaal straat. Hij werd veroordeeld tot een boete van 30, hoewel de rechtbank het vonnis van de kantonrechter, waartegen D. appel had aangetekend, op juridische gronden vernietigde. Ten slotte werd de machinist J. W. uit Terneuzen vrijgesproken van de hem ten laste gelegde verduistering. Volgens de politierechter en de officier van jus titie bij de rechtbank had W. de ver duistering gepleegd, toen hy bij de ver koop van zijn huis o.a. vaste wastafel, gasgelser, douche-mengkraan en enkele tegels meenam naar zyn nieuwe huis. De rechtbank achtte niet overtuigend bewezen, dat deze attributen verduisterd waren. Kapelle-Biezelinge en Schore Tweede plaats in inzamelings campagne Voor het derde achtereenvolgende jaar is de afdeling Kapelle-Biezelinge en Schore van het Nederlandse Rode Kruis provinciaal als tweede geëindigd bij de jaarlijkse inzamelingscampagne. Met een bedrag van 2195,21 werd in 1962 niet minder dan 201,4 procent van het streef bedrag gehaald, wat neerkomt op 50,8 cent per inwoner. Voor het behaalde resultaat is vrijdagavond aan deze af deling een delftsblauw wandbord uitge reikt. Dat gebeurde tijdens een in hotel ,De Zwaan" te Kapelle gehouden alge- nene vergadering. Dr. J. Spnyman uit Vlissingen, die als waarnemend kring commissaris het herinneringsbord over handigde, vertolkte daarbij tevens de dank van het hoofdbestuur. Dr. Spuyman zei het een vererend feit te vinden, dat deze afdeling als enigste in .Zeeland een coionnelid heeft weten af te vaardigen voor het vrywilligersteam, aat kortgeleden naar de Kongo is ver trokken. Ook op ander terrein laat de afdeling nogal eens van zich horen. „Een en ander vindt ook waardering by het hoofdbestuur", aldus de waarnemend kringcommissaris, die voorts zei te ho pen, dat het behaalde resultaat een sti- ZONDAG 19 MEI Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. Kok. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Van Wingerden. Bigge- kerke 9-30 ds. Odé, 2 ds. v. d. Schoot. Domburg 11 en 7 ds. Van Vliet. Gapinge 10 ds. De Boer. Grijpskerke 10 en 2.30 mej. Meulendijk. Kleverskerke 2 ds. Wieringa. Koudekerke 9 ds. Altena, 2.30 ds. Van Herwaarden; Lammerenburg te. Van Herwaarden, 't Zand 10-15 Van Herwaarden (H.D.), 7 ds. Al tena, 10.15 jeugdkerk. Meliskerke 2.30 «te. Odé (H.D.). Middelburg, Nieuwe Kerk 10 ds. Van Boven, 7 ds. Van Heer den; Engelse Kerk 10 drs. Bakker, 7 ds. Van Wingerden; Koorkerk 10 ds. Van Santen (H.D.); Oostkerk 10 ds. Enker- Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 ds. Nauta. Souburg, kerk: 10 ds. Van Duyne, 7 ds. Den Toom; West: 9.30 ds. Den Toom. Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. v. d. Schoot (jeugddienst). Rïtthem 10 en 2.30 ds. Nennie. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Wapenaar. St.- Laurens 10 ds. Kok, 2.30 ds. Duister hof. Veere 10 ds. Wieringa. Vlissingen, St.-Jacobskerk 10 ds. v. d. Schoot, 5 ds. Kloosterman; 't Anker 9.30 jonge- rendienst, 10.45 jeugdkerk; Johannes- kerk 9.30 ds. Kwast, 7 ds. Alblas. Vrou- Films in Zeeland Het is weer foyna zomer, dus„De heer Hobbs gaat-met vakantie". Of het hem bevalt kan men zien in City (Mid delburg), waar deze Amerikaanse ko medie dit weekeinde wordt vertoond. Henry Koster's film, waarin James Ste wart de rol van de rijke bankier Hobbs vervult, is een parodie op de zogenaam de familievakanties. Het uitje van mr. Hobbs blijkt nog gevaariyker te zijn dan de dreiging van de managersziekte, die hem thuis boven het hoofd hing en onder het motto „dat nooit moer" zien we nir. Hobbs zeulend met koffers en strandstoelen en gebukt gaande onder naast James Stewart, de roodharige Muureen O'Hara en de jeugdige Fabian. In Alhambra (Vlissingen) worden wc geconfronteerd met een actueel onderwerp: „Vlucht uit Oost-Berlijn" van de regisseur Robert Siodmak, maker van talrijke oorlogsfilms. Siodmak heeft met zyn feeling voor spanningseffecten ook van „Vlucht uit Oost-Berlyn" weer een boeiende film gemaakt. Don Murray en Chris tine Kaufmann overwinnen de muur en zyn de Vopo's te slim af. In Grand (Goes) draait een operette film, getiteld „Hoehzeitsnacht im Pa radies", naar het oorspronkelyke ope- rettewerk „Eine Nacht in Venedig" van Heinz Hentschkc. De regie is van Paul Martin, terwyl Ernst Marischka de operette voor de film bewerkte. Twee bekende figuren uit soortgeiyice ope- retteprodukties spelen de hoofdrollen, te weten Teter Alexander en Waltraut Haas- In dezelfde bioscoop wordt zondagmid dag de western „Onder kruisvuur" ver toond. Plaats van handeling is Little Rock op de grens van Amcrika's zui den en westen, waar rechter Kyle (Wal ter Matthau) de wet vertegenwoordigt Joe Maybe (Audie Murphy) onge wild de rol van sheriff krijgt toebe deeld- Een film vol actie met Gia Scala als hel meisje, dat duizend cowboys te erg is. Regisseur Willy Rozier plaatste in een nogal onbeduidende film over een naar antieke kruiken duikende jongeman en een boze smokkelaar uit Tanger, op een strategische plaats Brigitte Bardot, wier verschijning het oudheidkundig speur werk en illegaal smokkel werk uiteraard van ondergeschikt belang maakt Het is een wat onduidelijke geschiedenis waarin alleen de rol van B.B. voor zich zelf spreekt. In Luxor (Vlissingen). Tot slot In Electro (Middelburg) het actievolle epos van „Ursus de leeuwen koning", relaas van een klein jongetjé, dat dank zy de leeuwen een flinke ke rel wordt. wenpolder 2 ds. Richard. Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Van Dullemen. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen, Vrouwestraat, 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg, Bo- gardzaal, 10, 2.30 cn 7 leesdienst. terv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.15 de heer Faasen. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen (Havendorp) 3 de heer Davidsz. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegerna. Domburg 9-30 ds. Bakker, 2.30 ds. v. d. Bom. Gapinge 9.30 en 2 ds. Van Oostrum. Grijpskerke 10 en 2.30 kand. Hartholt. Koudekerke 10.30 en 7 ds. Tevel. Meliskerke 10 ds. De Jong, 2.30 ds. Boonstra. Middelburg, Hofplein- kerk 9-30 ds. Van Leeuwen, 2.30 ds. Boonstra, 5 ds. v. d. Sijs; Noorderkerk 9.30 ds. Boonstra; Ontmoetingskerk 8.45 ds. v. d. Sijs, 5 ds. Van Leeuwen. Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld. Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 Van Wouwe. St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden. Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Kornet. Vrou wenpolder 10 en 2.30 ds. Scheele. West kapelle 9.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds "lakkei Geref. Kerk (vrijgemaakt). Souburg 9.30 dienst. Vlissingen 4.30 dienst. Mid delburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke. Vrou wenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren. Zoutelande 10-45 ds. Wiskerke, 4 ere dienst. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, en 6 leesdienst. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst. Meliskerke 9.30, 2 en 7 lees dienst. Middelburg 9.30 en 2 ds. Zyder- veld, 6.30 leesdienst. Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst. Vlissingen 9.30 en 2.30 leesdienst, 6.30 ds- Zijderveld. Westka pelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Zoutelande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 lees dienst, 3 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrijz. I-Ierv. en Remonstrantse Kring. Middelburg 10 ds. Van Santen (H-D.). Vlissingen 7 ds. Van Beek. Evang. Luth, Gemeente. Middelburg 8.45 ds, Smit'. Vlissingen 10.-30 Smit. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker. Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen, Bakkersgang, 10 en 4-30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlissin gen, Kasteelstraat 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heilsk. Vlissingen 10 heilsk. Adventkerk. Middelburg 10 bybelstu- die. 11 ds. Reith. Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bybelstudie- ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter W. VV. Stevens. Popuüe- renlaan 9. tel. 2011. Apotheek Middelburg: L. v. d. Boogert,- Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: dokter D. C. Bom, Badhuisstraat 25. tel. 2233. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan- Meyer,Scheldestraat 26. tel. 2025. Zoutelan de. Koudekerke en Westkapelle: dokter H. Frlma, Duinweg 59 te Zoutelande- tel. 01186— 282. Serooskerke, Veere én Oostkapelle- dok ter G. Schep. Dorpsstraat 46 te Serooskerke, tel. 01189—212. mulans voor de toekomst zal mogen zijn. Tydens deze vergadering werden voor de eerste maal in het achtjarig bestaan aan zes jongens jeugd-E.HE.O.- getuigschriften met zilveren insignes uit gereikt, alsmede negen E.H.B.O.-diplo- ma's aan ouderen. Instructeur J. A. Viergever deed dit met een toepasse- lyk woord, waarbij hg de hoop uitsprak dat het niet bij deze cursus zou blgven. Van de cursisten werden de heer en mevrouw Viergever, alsmede de heer J. v, d. Schraaf attenties aangeboden. Activiteiten Uit het jaarverslag van secretaresse me vrouw T. Spruit-Adriaanse konden de aanwezigen vernemen, dat er het afge lopen jaar vele activiteiten waren ge weest. Vooral het jeugd-rodekruis-werk kwam tot volle ontplooiing. Diverse zen dingen goederen konden er verstuurd worden naar inrichtingen en zieken huizen. Ook het lectuurhuisje voorzag met een opbrengst van 1872 kg tijdschriften en 55 boeken in een behoefte. Het ledental Walcherse A.N.B.G.- afdeling vergaderde te Vlissingen De heer J. Boerma, hoofdbestuurslid van de algemene Nederlandse bond van ge pensioneerden heeft vrijdagmiddag tij dens de jaarvergadering van de Wal cherse afdeling in grote lijnen aange geven. wat er in het verleden voor deze groepering is gedaan en wat de gepen sioneerden in de toekomst te wachten staat. Hij zette de stand van zaken uit een in een der zalen van hotel Britannia te Vlissingen, waar zich een uitgebreid gezelschap belangstellenden had ver zameld, N.a deze inleiding werd geruime tijd uitgetrokken om de leden hun moeilijk heden te laten voorleggen, welke gele genheid door vele gepensioneerden werd aangegrepen. In zijn openingswoord had voorzitter E. F. J. van de Bossche de reeds getroffen voorzieningen „allemaal lapmiddelen" genoemd. „De strijd voor verbetering in onze geledingen is lang niet ten einde. De onbezorgde oude dag is dan ook nog steeds niet aangebroken", aldus de heer Van de Bossche. In zijn jaarverslag kon secretaris A. Markusse melding maken van een ge ringe stijging van het ledental tot.10002. Penningmeester J. A. Dubois maakte de financiële resultaten bekend. De to tale ontvangsten bedroegen 9695,35 en de uitgaven liepen in het afgelopen boek jaar op tot 2527.22. Het batig saldo bedroeg 4168.31. In de kascommissie namen zitting: mevrouw G. Lieuwen-Ree en de heren W. C. Mullie en K. van de Molen. De heer A. Dek werd plaats vervanger. De heren Dubois en B. M. Wytenburg werden tijdens de jaarvergadering by acclamatie in het bestuur herkozen. Voorts besloot men het dageiyks bestuur af te vaardigen naar de algemene ver gadering. Ten slotte bracht de heer Van de Bossche de voorstellen, die op 30 mei op de algemene vergadering te Utrecht aan de orde komen, onder de aandacht van de ledei*. Tijdens de pauze kon men nog inlichtingen inwinnen over het uit stapje, dat dit jaar Rotterdam als eind doel heeft. De datum is vastgesteld op 11 juni. daalde met 7 tot 454. Blykens het jaar verslag van penningmeester G. Ruissen kon het jaar worden afgesloten met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. T. Spruit-Adriaanse en de heer Joh. van Liere herkozen. Over het colonnewerk werd verslag uitge bracht door instructeur J. A. Viergever. Voorzitter C. Traas deelde voorts mede, dat de traditionele voorjaarsbloedplas- ma-avond dit jaar op medisch advies is verschoven naar het aanstaande najaar. In zyn slotwoord zei voorzitter Traas het vooral te verheugen, dat er ook on der de jeugdigen gehoor gevonden wordt voor het Rode-Kruiswerk. Met een toepasseiyk woord werd af scheid genomen van sergt.-fourier M. Gelok en sergt.-adm. P. Bek. Bei den zyn vele jaren aan de colonne verbonden geweest, waarvoor de heer Traas een dankwoord sprak. Een gelukwens tot de geslaagde cursis ten sprak ook kringsecretaris A. D. Constandse uit Middelburg. Het jeugd-E.HE.O.-getuigschrift werd uitgereikt aan: J. Dommisse. A. Karei- se, G. J. de Jonge, J. Schijf, C. Schyf er. J. Sonke. Voor het E.HE.O.-diploma slaagden: mej. S. Bruijnooge, mej. C. A. Flipse, mej. T. Flipse, mej. W. E. Sin- ke, mej. E. W. Sinke, mej. C. de Waard en de heren A. van Liere Azn., M. Kraker en W. Vos (Oudelande). ZEEUWSCH-VLAANDEREN Toelatingsexamen Petrus Hondiuslyceum Voor het toelatingsexamen van het Pe trus Hondiuslyceum te Terneuzen slaag den de volgende kandidaten: Adri Bare- man, Wout Bareman, Anneke Bouman, Henk de Bruyne, Jos Bliek. Maja de Bruijne, Annemarie Brunnekreeft, Loui se Brunnekreeft, Tonny van Camoen, Martie Goedings, Josine v. d. Griek, Els- ke Heijnen, Anita van Hecke. Bram de Jonge, Epi Koster. Marti Koster. Nel- leke Launspacb, Tom Lantsheer, Henk Mos, Ko van Reyen, Nellv Simons, Sa rin de Smidt, Adri Surovïec, Tom Ver sloot, Wim Versloot, Piet de Weerdt, George Will, allen te Terneuzen: Jan Cappon, Ada Dekker. Adri Dobbelaar, Ciari de Feyter, Wim van Gink, Henry Hanny, Wim Linck, Piet Verpoorte, Kees Wieles, allen te Axel; Piet Boeije, Piet Dees, Gilles de Meijer, Willy Wol- faart, allen te Biervliet; Piet v. d. Ameele. te Hoofdplaat; Wim. v. d. He mel, Wim v. d. Kieft, Wim Kok, allen te Sas van Gent; Frans Ramondt, Hans van der Sluis, te Sluiskil; Jules Becht, David Kayser, Henk Houg, Peter Ver- helst, allen te Zaamslag. AXEL CHR. VROUWENBOND BESLOOT SEIZOEN De Axelse afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield donderdag in het c'«r. verenigingsgebouw de luatste ver gadering van het seizoen. De leden van do hervormde vrouwenzendingsvereni- ging te Axel waren daarbij te gast. Onder leiding van presidente mevrouw Weijns-Bakker werden eerst de huis- houdeiyice zaken afgewerkt. Na de pau- J- ""C.V" Heer. Majoor Bosshardt van het van J. de willceutrum van het Leger des hield vervolgens een voordracht over haar werk in de Amsterdamse binnen stad. De bijeenkomst werd druk bezocht. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. Aardappelen 9-13: Andijvie I 67-33, II 51-68. alles per leg. Aanvoer 6000 kg. Bloemkool I: 6 stuks per bak 1.39-1.51, 8 stuks per bak 1.39-1.51. 10 stuks per bak 1.01-1.15, 12 stuks per bak 84-94. Bloemkool II: 6 stuks per bak L16-1.39. 8 stuks per bak 1.06-1.11, 10 stuks per bak 77-1,04, 12 stuks per bak 62-70, alles, p. stuk. Aanvoer 1500 stuks. Kassni) bonen 4.30 p. kg. Kroten 31-44 p. bos. Bospeen I I.42 p. bos, II 81 p. bos. Peterselie 11-12 p. bos. Prei IA 32-39, ILA 28-37, IB 30-36. Pos telein 59-64. Rabarber 6-10, alles p. kg. Radijs 7-11 p. bos. Selderij 7-18 p. bos. Spinazie I 17-36. II 15-18 beiden p. kg. Aanvoer 11.000 kg. Sla IA zwaar 19-23, IA licht 15-17. HA 8-17, alles p. stuk. Aanvoer 26.000 stuks. Stoofsla 36-63 p. kg. Tomaten A extra 12- 12.10, AI 12. B extra 11.50. B I 1L30, C extra II.30-11.40. C I 11.30, CC extra 9.60. CC I 9.30, alles p. bak. Aanvoer 7500 kg. Uien 6-19 p. kg. Witlof IA 1.24-1.27. IIA 71-1.11. UB 57- 88. alles p. kg. Aardbeien A extra 1,50-1.70 doos. A I 1.40 p. doos, A II L- -1.10 p. doos. GRAANBEURS ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe r 33—f 33.50. Gerst f 26—f 27 Ha ver f 24—f 25. Kleine erwten f 32—f 36. Schokkers f 45—f 50. Bruine bonen f 50—1 70. Maanzaad f 50—f 55. VEILING MIDDELBURG. 17 mei Aardbeien 1 111—148. 2 105—109. Sla 14—27. 2 6—17 Spinazie 8.50—29. Poste lein 48—68. Rabarber 45. Andijvie 7092. Witlof 56—88. Prei 41—68. Bosradijs 5.50—15. Bospeen 100117. Boskroten 6266. Bloem kool 6 per kist 6481. 8 per kist 4992, 10 per kist 4758. Komkommers groen: 60-75 51—62. 50-60 43—52. 40-50 37—44. 35-40 33—40. Der kg 74 VEILING KAPELLE. 17 mei. Kasaardbeien per doos van 2 ons: Evern ex. 109—152, 1 101—138, 2 77—100. Regina ex 118—137, 2 109—121. 2 80—97. Glasa ex. 133—137. 1 113—118. 2 84. Vola ex. 127—129. 1 103. 2 75. Aardappelen 2 6.S0. Groenten: Kropsla 1 11—13. 2 7.50—11. Spl- 2 15. Rabarber 4- Radijs 1 1213. 2 6.507. Boeselderij 22. VEILING GOES, mei. Aardbeien per doos 1 98—116, 2 72 -"97. afw. 53—61. Groenten- Kropsla 1 11—23. 2 11—14, Cl 7— 13. C2 6 Radijs 1 6—10. 2 T. Selderij 18—26. Witlof A 2 38—50, B, 1 46, afw. 5—23. Prei A 1 3945. Andijvie 2 80—83. afw. 60. Spi nazie 1 26—35. 2 9—20. Rabarber 1 4—6, 2 1. Uien 2 11—16. Lamsoren 34—59. Zeekraal 210. Aardappelen 69 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoel 1925 kg. 150—228. Schar 7? kg. bot 240 kg, schol 20 kg. tong 14 kg. paling 22 kg. griet 19 kg. wulken 14 bal 4 kg. ongesorteerde vis 13 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 17 mei. Spinazie 8.50—29. Sla 7—23. Raapste len 3—5 Witlof 18—93. Bloemkool 40—123. Komkommers 20—35. Rabarber 4—8. Radijs 8—20. Tomaten 130—230. Prei 11—34. Snijbo nen 260430. Sav. kool 53—65. Postelein 89 —95. Bospeen 97—114. Aardbeien 310—620. ASPESRGEVEILING BERGEN OP ZOOM. r mei. Aanvoer 10.000 kg. AA extra 370. AA 360. A extra 360. A 1 350. B extra 335. B 1 !5. C extra 220, C 1 165. D 1 125, E 1 90. E 2 140. F 1 250, stek 105. Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, teL 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17